Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 10 Antradienis
 

Generalinėje prokuratūroje stiprinamas vidaus auditas

2013-01-08 08:35 | Teisėsauga | Komentarų (28)

Generalinė prokuratūra. KK nuotr.

Generalinis prokuroras, siekdamas prokuratūros veiklos skaidrumo, didindamas jos efektyvumą ir korupcijos prevenciją, stiprina Vidaus audito skyriaus veiklą. Nuo sausio 8 d. šiame padalinyje darbą pradeda atestuota auditorė Vida Balčiūnienė, turinti ilgametę darbo patirtį apskaitos ir finansų srityje, 8 metus dirbusi finansų auditore Valstybės kontrolėje.

Pagrindinės prokuratūros vidaus auditorių funkcijos – užtikrinti skaidresnį prokuratūros finansų, programų, informacinių technologijų, infrastruktūros ir kitų veiklų valdymą.

„Tikiuosi, kad nuo šiol kartu dirbsiantys du aukštos kvalifikacijos auditoriai operatyviai ir kvalifikuotai atliks strateginių veiklos planų, programų vykdymo auditą, teiks rekomendacijas dėl vidaus kontrolės būklės bei išvadas dėl visų prokuratūros veiklos sričių“, – teigia generalinis prokuroras Darius Valys.

Nuo 2012 m. gegužės 11 d. Generalinėje prokuratūroje dirba atestuotas vyriausiasis auditorius Jonas Petkūnas, turintis 9 metų auditoriaus patirtį valstybės ir savivaldybės institucijose.

Komentarai

 

 

 
 1. nauja auditore tai paisiukus gal ir suskaiciuos. O kaip su kitu – tikru auditu? Ar taip kaip ir buvo – pirmiausia kartu pageria ,paskui vienas kita patikrin,paskui vel kartu atsigeria?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. dave opiumo liaudziai, prokurorai vistiek nepriklausomi. net ir jei suras ka nors niekas nepasikeis.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. kreivalangis prokuratūros patatas. Ar tai pasityčiojimas, ar tai atspindi prokuratūros charakterį.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 4. KODĖL NIEKAS NEKONTROLIUOJA NEDESOVIETIZUOTŲ KOLABORANTŲ LVA TEISMO VAGIŲ IR NETIRIA TEISĖJŲ NUSIKALTIMŲ? says:

  Prezidentė korumpuotą, degradavusią, posovietinę teisinę-teisminę sistemą viešai įvardijo KLANU, tačiau melo ir neteisingumo KLANAS tebeegzistuoja.
  KLANAS TEISME PAVOGĖ MANO DOKUMENTUS, kuriuos aš įteikiau LVAT’ui. Į mano prašymus atstatyti bylose pavogtus įrodymus arba man juos gražinti, LVAT’o pirmininkas R.Piličiauskas 2010-11-29 raštu Nr. 01-02-639 sukčiaudamas, pamelavo, pavogtų įrodymų man negražino.
  Generalinis prokuroras D.Valys, turintis išskirtinę teisę ir pareigą, netyrė mano skundo dėl mano dokumentus pavogusių teisėjų veiksmų, o VAT teisėjas Stasys Lemežis (buvęs sovietinis vyr. prokuroras) įteisino dokumentų vagystę ir neteisėtus prokurorų veiksmus.
  KLANAS nusavino nuosavybę, kurią statė mano tėvas „Katalikų kronikos“ bendražygis, pripažintas Lietuvos nepriklausomybės gynėjas – savanoris, KGB‘istų persekiotas ir terorizuotas, televizijos studijos ir bokšto gynėjas, žydų gelbėtojas, Valstybės apdovanotas ir pagerbtas ne vieno muziejaus stenduose.
  Remdamasis reikiamos galios registro dokumentais, teisingumo, aš ieškojau visose įmanomose KLANO pakopose: Registrų centro (RC) Komisijoje, Vyriausioje administracinių ginčų komisijoje (VAGK), Teisingumo ministerijoje (TM) ir visuose įmanomuose teismuose. Ginčijau akivaizdžiai suklastotus išvestinius RC dokumentus. Ginčą tarp manęs ir TM, nenusišalinęs bylą nagrinėjo buvęs Komunistų partijos nomenklatūrininkas, kolegijos pirmininkas Anatolijus Baranovas, kurio sūnus T ministro patarėjas Tomas Baranovas. KLANAS tapo irštvomis nedesovietizuotiems KGB‘istams, komunistams-kolaborantams ir jų giminaičiams.
  Tai primena pasakėčią „Vilkas ir ėriukas“ apie ėriuko bylinėjimąsi su vilku vilkų teisme.
  KLANAS įteisino akivaizdžiai suklastotus išvestinius dokumentus.
  Prezidentės paskirti LVAT’o pirmininkas R.Piličiauskas, neteikė teikimo procesui atnaujinti, o buvęs sovietinis LAT‘o pirmininko padėjėjas G.Kryževičius ir jo dabartinis LAT’as, nepriėmė kasacinių skundų.
  R.Piličiauskas LVAT’o pirmininku paskirtas pagal Prezidentės vienasmenišką išskirtinę privilegiją, jis Seime neprisiekė, jo paskyrimo procedūroje Seimas nedalyvavo, todėl LVAT’as bylose ignoravo Seimo kontrolierių išvadas ir sprendimus, kuriais nustatyti RC direktoriaus K. Sabaliausko ir T ministro pažeidimai, jiems taikytos poveikio priemonės, tačiau buvęs ne‘Teisingumo ministras R.Šimašius, turėdamas įstatymuose įrašytas pareigas kontroliuoti RC ir Teismų vadovų administracinę veiklą, tik šaipėsi.
  Administraciniai teismai negina piliečio-žmogaus nuo valstybės institucijų tarnautojų savivalės ir biurokratizmo, bet dangsto oficialių dokumentų suklastojimo faktus, atgraso nuo teisingumo ieškojimo, vykdo neteisingumą, dubliuoja bendrosios kompetencijos teismus, kuriuose taip pat nagrinėjamos administracinės bylos, mano atveju ginčijasi su jais dėl bylų teismingumo, stumdo jas tarp savęs ir vilkina nagrinėjimą. Būtina administracinius teismus panaikinti (reorganizuoti į bendrosios kompetencijos).
  Konstitucinis teismas nuolat pažeidinėja Konstitucijos 5 str. 3 d., aš neturiu teisės į jį kreiptis dėl teismų ir teisėjų įvykdytų Konstitucijos pažeidimų. Teismas netenkino mano prašymo kreiptis į KT.
  EŽT Teisme, TM deleguoti Lietuvos atstovai, mano pareiškimą cenzūravo.
  Esu beteisis prieš KLANĄ, kuris savo „vidiniais įsitikinimais“ pamynė Konstituciją, kitus įstatymus, teisingumą, sąžiningumą, savo garbę ir pareigas, teigia esą „ne prie ko“ (не при чем, всё законно).
  IŠ NETEISĖS PADARYTA TEISĖ, NES NEDAVIAU KYŠIO.
  KAS TEIS TEISĖJUS IR VALSTYBĖS „TARNAUTOJUS“, MANE AKIVAIZDŽIAI APVOGUSIUS, KURIUOS AŠ BRANGIAI IŠLAIKAU?
  KAS GRĄŽINS LVA TEISME NEVIENĄ KARTĄ PAVOGTUS MANO ĮRODYMUS-DOKUMENTUS IR NUOSAVYBĘ, NUSAVINTĄ IŠ AKLO, VISIŠKOS NEGALIOS, BUVUSIO BEJĖGIŠKOJE BŪSENOJE, ŽMOGAUS?
  Atsiprašau už konkretų nevilties šauksmą tyruose.

  Thumb up 3 Thumb down 0

   • istatimas lietuvoje, tai stulpas, kurį lietuvos teisėjai gali apeiti iš visų pusių ir iš dešinės į kairę, ir iš kairės į dešinę ir viskas bus teisėta, bet tai nereiškia, kad teisinga, bet teismai yra skirti tam, kad nustatytu tiesą, o ne perskaitytu valdžios surašytą verdiktą.

    Thumb up 1 Thumb down 0

 5. audito darba. Tikrina ir suranda pazeidima. Ji suaktuoja, perduoda i teisingumo ministerija viena egz., kita i GP, trecia sau i stalciu. GP generaline perskaito ir nusprendzia, kad reikia atlikti tyrima. Tiria tiria, o veliau pranesa, kad ALE TIKRAI BUVO NEATIDZIAI DIRBAMA. ( Ilgi plojimai).

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. jai jau turi didele patirti nieko neveikti, nes jokie nusikaltimai lietuvoj dar neatskleisti tai nepezekit kad dabar veiks kazkoks auditas.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 7. Man tai atrodo, kad ne skaidrinti reikia, bet atrinkti pačius geriausius – tokius, kaip Gailius. Kadangi tokių yra ne taip daug, tai procesas vyktų greičiau. O skaidrinti… Na kaip galima skaidrinti žmogaus sąžinę, jei jis jos netur?

  Thumb up 8 Thumb down 0

 8. ar kada nors baigsis tas ,,parodomasis,, valymas. Jau sarmata ir skaityt apie tuos ,,pertvarkymo,, procesus.Pastato vazonika ant palanges ir saukia visu balsu…kokia saugi ir grazi pas mus aplinka…Tfu.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • atsiprasau, sesiasdesimt is darbo ismestuju cia parodomasis valymas???Cia valymas ohoho!!!

   Thumb up 0 Thumb down 3

   • paskutinis Liaucius savo vietoj.Jei kokia “venckiene” ir ismete -ne pirmas kartas.Kad ir septyniasdesimt. Uz duru Dudu broliukai eilej stumdosi.Sileikos visokios.

    Thumb up 3 Thumb down 0

    • na išmetė venskienę, bet užtat pasodino į jos vietą tobulą pulteliu valgomą kadrą.

     Thumb up 5 Thumb down 0

 9. Pilasi sventiniai raportai is pirmaujanciu kolchozu.
  O pas mumi,prie Tvoros,zastojus.Muset vel kuri pasodins…

  Thumb up 3 Thumb down 0

 10. na ir ,turim valstybės kontrole ,ar kas buvo nubaustas ,išvaistyti šimtai milijonu ir viskas ok

  Thumb up 13 Thumb down 0

 11. Juos ten reikia (netgi būtina) papurtyti kaip reikiant. Tai dingsta medžiagos iš tiriamų bylų, tai dingsta visa byla, tai kurpiamos susapnuotos bylos. Ir visa tai vyksta tikrai ne už dyka. Labai abejoju, kad padidėjęs auditorių skaičius tą problemą išspręs. Mano nuomone bus tik eilinį kartą patriukšmauta ir patyliukais viskas bus numarinta.

  Thumb up 13 Thumb down 1

 12. Tai pasakėlės,mat prokuratūros bosai siekia,kad eilinis kyšio gavėjas,gautu kyšiu pasidalintų su bosu.Kas galvoja kitaip???

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • jeigu kyšių nesidalinsi su valdžia, tai ateis laikas, kai tau jų niekas nebeduos, nes išesi šieno ravėti.

   Thumb up 1 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...