Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 12 Sekmadienis
 

Generalinė šutvė pakilo į žūtbūtinę kovą prieš generalinį prokurorą

2012-12-03 15:53 | Teisėsauga | Komentarų (62)

Generalinis prokuroras Darius Valys. KK nuotr.


Kristina Sulikienė

Kur tau nurims nepakeičiami ir talentingieji mūsų sistemos galiūnai! Kad nusikalstamumas klestėtų, būtina atitraukti prokuratūrą nuo tiesioginio darbo – čia yra klasikinė metodika.

Senos svajonės nemiršta – D.Valiui bandoma organizuoti apkaltą

Todėl vienas iš minties galiūnų sugalvojo neduoti ramybės pačiam generaliniam prokurorui. Kad jam ne kokie ten Snorų ištyrimai rūpėtų, ar ką toliau daryti su neliečiamybėmis seimūnų. Taigi, buvo smogtas smūgis – paprašyta paties Seimo apkaltą D.Valiui suorganizuoti.

Be to, paties D.Valio svarstymas galimai užgožtų tiek aistras dėl rezonansinių bylų, tiek ir dėl svarbių Lietuvai klausimų – nes ne D.Valys ką nors spręstų, o jo elgesys būtų sprendžiamas. Gal, svajoja juodieji strategai, kokiems trims mėnesiams dar ir įgaliojimai jo būtų sustabdyti – o tada tai „pasitvarkytume“ gražiai! Neatmestina, jog puolimas vyksta ir dėl baudžiamųjų bylų iškėlimo „savų“ Kauno prokurorų atžvilgiu: tų „šventųjų“ neįmanoma būdavo sutramdyti netgi per Generalinę prokuratūrą – ką norėjo, tą darė, kiek norėjo, tiek bylas vilkino. Į priėmimą pas D.Raulušaitį dėl šių Kauno prokurorų užsirašę žmonės laukė, ir sulaukė, jog… problemos nebeliko. Nes D.Raulušaičiui „neatsirado laiko“ tęsti gyventojų priėmimą. Beje, gali būti, jog iš tiesų prisidėjo GP paralyžiavimas Seime praėjusią žiemą, kaip yra oficialiai pateikiama.

Prisiminkime, kas darėsi sausio mėnesį, kai Seimo Antikorupcijos komisija praktiškai nedavė ramybės Generalinei prokuratūrai. Prokurorai į Seimą turėjo vaikščioti kaip į darbą. Per tą laiką buvo „patvarkyti“ tylutėliai tam tikri rezonansiniai „dalykėliai“.

Prieš 2013 metus, kai Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungoje, pagal juodąsias technologijas būtina visiškai diskredituoti Lietuvos prestižą ir autoritetą. Tam būtina, pagal minėtas juodąsias technologijas, visiškai diskredituoti Lietuvos valstybės vadovus ir aukščiausius pareigūnus.

Ir tam, susidaro įspūdis, prokuratūra turi savąją „substanciją“ – veikėją, kuris šokdina generalinį prokurorą tarsi muzikinių dramų kūrėjas savo teatrą.

D.Valys – diktatorius? Prajuokinote

Tik kad dramaturgas neapsižiūrėjo, jog dirigentas teatre tai ne jis, o tas, kuriam jis bando diriguoti.

Darius Valys su savo žemaitišku charakteriu „užknisa“ prokurorus, ir jie, ačiū Dievui, vienas po kito palieka juodąjį kubą. Nes negalima gerti, vėluoti, vilkinti bylų iki negalėjimo. Na, „užknistų“ gi kiekvieną vidutiniškai tingintį žmogų, ar ne? Be to, Dariui Valiui visi ten tie nomenklatūros „sūneliai“ yra „dzin“ – nepatinka, nedirbk. Vienas toks „sūnelis“ gi ir išėjo iš kubo, trenkė durimis, bet ne per garsiai – stalčiuose iki šios dienos guli užmarinuotos „sūnelio“ bylos. Viena net apaugo pelėsiais, o „sūnelį“ ginantis ruporas rėkia, kad D.Valys – diktatorius. Jeigu jis būtų diktatorius, tai tokius „sūnelius“ už visus jų „marinatus“ būtų per duris pačią pirmą dieną iššveitęs.

Jeigu D.Valys turėtų bent 1 procentą „Batios“ diktatorinių savybių, tai jis būtų iššveitęs tą dramaturgą iš karto, kai jis pradėjo savo „cirkus“ – rinkti informaciją apie savo vadovą, viešai pilti purvą ant jo spaudoje. Kad ir ne iš prokuratūros – bet į kokią nors Akmenės apylinkės prokuratūrą, kur būtų jam D.Valio kolegos pavadovavę. Čia tai būtų diktatūra!

Didžiausia klaida, kurią padarė D.Valys, – kad jis neatsivežė savo komandos.

Tegul negalvoja dramaturgai, jog D.Valys „neužknisa“ piliečių. Kad yra geras ir teisingas persekiojamiems. Jis toks nėra, tokiu buvo tik tarnybos pradžioje, o paskui galimai pasidavė vidinėms juodojo kubo „poniatkėms“.

Tačiau didieji sistemos valymai ir užbalzamuotų bylų prikėlimas iš numirusiųjų vyksta D.Valio kadencijoje – galima labai pykti, galima „bobas po ratais“ mėtyti, palei generalinio langus budėti ir sekti jo šeimos gyvenimą, kaip darė vieno ruporo atstovai, tačiau tas apsivalymas vyksta. Ne veltui jaunimas kadencijos pradžioje D.Valiui šluotą padovanojo.

Nėra D.Valys labai jau „kyts žemaitis“, bet kai jau šitaip nuo pirmos kadencijos dienos jį puolė ir tebepuola, gali būti, pats D.Valys jau įtikėjo savo charizma. Girdėjome, ką sakė viena (dabar jau buvusi) „pirmųjų ponių“ – ateina pasikėlęs, arogantiškas. Matyt, generalinis prokuroras turėtų tupėti kažkieno kišenėje ir žemai lankstytis, ir batus bučiuoti.

Turbūt taip buvo priimta anksčiau.

Arogantiškas, ar veikiau išdidus GP vadovas – tai, ko nesitikėjo visa sistema. Ką, atseit, gali kažkoks kaimietis padaryti? Vienas politikas netgi tyčiojosi, jog „kaip gali vadovauti prokuratūrai, jeigu tik vištų bylas tyrė“? Pasirodo, Akmenėje sėkmingai ištyręs keletą nužudymų bylų, atėjęs į GP vadovo postą, D.Valys iš tiesų pamatė, jog juodajame kube nužudymai tiriami prasčiau už „vištų bylas“. Pamatė pavaldinius žemesnės kvalifikacijos, nei vidutiniškas Akmenės policijos tyrėjas. Pamatė tokį totalų vilkinimą, nesiskaitymą su žmonėmis, su teise. Ir pakraupo. Pradėjo valyti sistemą nuo visokių prisitaikėlių. Bet šiltos kėdės buvo taip prilipę prie plačių sėdynių, jog dramaturgai ne dirbti, o varstyti teismų duris su naujais libretais pradėjo.

Tikroji „žinutė“ bus tokia – Prezidentė esą nesugebėjo parinkti tinkamo GP vadovo

Šitas D.Valio išvertimo planas sapnuojamas juodųjų trolių juoduosiuose sapnuose kas naktį. Jau bandyta daug versijų ir diversijų – ir niekaip nepavykdavo jo „nuimti“. Bet juodieji troliai savo plano – chuligano neatsisako vien todėl, kad būtina įkirsti Prezidentei. Bus, aišku prisidengiama, trivialiais argumentais apie tariamus pažeidimus – tačiau „žinutė“ bus tokia: Prezidentė nesugeba paskirti tinkamo GP vadovo.

Tik kyla klausimas – ar „nuėmus“ D.Valį, ir į tą postą paskyrus kad ir ONKTD vadovą I.Mikelionį, sistema nesubuksuotų? Juk visą juodąjį bylų išjudinimo darbą dirba būtent I.Mikelionis. Kam čia taip parūpo neutralizuoti ne tik D.Valį, bet dar ir I.Mikelionį? I.Mikelionio atveju tai nebūtų karjera – veikiau šis prokuroras būtų paverstas GP „ūkvedžiu“, o Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas vėl, kaip prie Algimanto Kliunkos, apaugtų pelėsiais. Tiesa, I.Mikelionis turi daugiau žmogiškųjų savybių, noriai bendrautų su interesantais. Betgi ir D.Valys pirmais mėnesiais noriai bendravo. „Generalisimo“ postas veikia panašiai kaip Drakono pasakoje – pirma ateina karžygys ir nugali Drakoną. O paskui pats juo pavirsta. Karžygys susižavi drakono turtais, juos apsikabinęs pradeda miegoti. Šiais laikais Drakono pasakoje ne auksas, o kokios nors akcijos atsiranda – visi prokurorai prekiauja akcijomis, kodėl gi tu nepabandai? Taip smagu! Išvalysi tu tą sistemą, bet truputėlį paprekiauk.

Bet ir šitie gundymai nelėmė GP vadovo kaitos.

Nemanau, jog Seimas, kuris turi svarstyti savo kolegų neliečiamybės klausimą, imsis represijų prieš GP vadovą. Juk demokratiškoje Europos bendruomenėje tai iš karto būtų ženklas, jog Lietuvos Seimas šitaip gąsdina prokuratūrą – „jeigu tik prašysite mūsų imunitetų, mes paprašysime jūsų galvų“.

Ir nors ruporas, kurio akcijos priklausė bankui, dėl kurio vyksta baudžiamoji byla, paskelbė D.Valio „nuodėmes“, manau, reikia prisiminti D.Valio gerus darbus.

Generalinio prokuroro sistemos valymo ir dezinfekavimo darbai

*2011 m. sausio mėnesį iš Organizuotųjų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento vyr. prokurorų išeina Algimantas Kliunka. Priežastis – generalinis prokuroras privertė A.Kliunką pasimatuoti „promiles“.

*Išėjus A.Kliunkai, perkvalifikuojamos Medininkų ir Sausio 13-osios bylos, joms nebegresia senaties terminai.

*2011 m. pavasarį į ONKTD vyr. prokurorus paskiriamas I.Mikelionis. Spaudoje pasipila galimai užsakomieji straipsniai, neva turėjo būti paskirtas M.Dūda.

*Priėmęs absurdišką nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl 2012-03-23 girto teisėjo Zenono Birštono veiksmų, Generalinės prokuratūros prokuroras A.Mažeika palieka tarnybą, neva, neatlaikęs įtampos.

*Iš mirties taško teismuose pajuda V.Pociūno mirties byla, GP įpareigojama tirti nužudymą.

* D.Valys ir D.Raulušaitis pagal gyventojų skundus „sutvarko“ „profsąjungiečius“, kurie marinuoja veno policininko baudžiamąją bylą.

*Pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo sukčiavimo, nustatant per aukštas šilumos kainas Vilniaus mieste.

*2011 metų lapkričio mėn. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl „Snoro“ banko lėšų.

* 2012 metų liepos 4 dieną įvykus Lietuvos – Baltarusijos oro erdvės pažeidimui, ir švedus pažeidėjus ginant beveik visoms įmanomoms gynybos ir saugumo struktūroms Lietuvoje, D.Valys nepaisydamas galimo spaudimo iš Seimo, pradeda ikiteisminį tyrimą.

*„Krenta“ Vilniaus apygardos teismo teisėjas Ryšardas Skirtūnas. Jo kabinete pareigūnai randa galimą kyšį. Labai greitai „krenta“ ir buvusio teisėjo žmona – advokatė.

*2012 m. Seimo rinkimų metu pirmą kartą šalies istorijoje atskleidžiamas papirkinėjimo ir dokumentų klastojimo mastas – galimai infiltruoti asmenys užfiksuoja vaizdo kameromis susitarimus dėl balsų pirkimo. Pradedami ikiteisminiai tyrimai, o Konstitucinis Teismas pirmą kartą šalies istorijoje priima išvadą dėl nenustatytų rinkimų rezultatų dėl galimo rinkėjų papirkimo.

*2012 metų rudenį išaiškėja piktnaudžiavimo tarnyba matas Migracijos departamente. Įtariami 6 pareigūnai.

*Nors D.Valys ir D.Raulušaitis visą tą laiką pro pirštus žiūri į Kauno prokurorų savivalę, galiausiai 2012 m. lapkričio mėn. pradėti ikiteisminiai tyrimai kontroversiškų, bylas marinavusių prokurorų atžvilgiu.

*2012 m. rudenį pirmą kartą šalies istorijoje D.Valys pradeda ikiteisminį tyrimą dėl bylų vilkinimo vieno prokuroro atžvilgiu. Prokuratūros istorijoje Lietuvoje tai – precedentas.

*Pagaliau „semiami“ Gariūnai, nors ši byla buvo marinuojama jau senokai.

Generalinis prokuroras D.Valys turi aiškią prokuratūros viziją, nes dirba LIETUVAI, o ne Rytams ar Vakarams

Čia gal dešimtadalis – o gal šimtadalis gerų D.Valio darbų, kuriuos nori užgožti kone dramaturgiškais libretais sistemos piktavaliai. Gyventojams visą laiką bandoma įpiršti nuomonę, jog prokuratūra nieko neveikia ir ja pasitikėti nereikia. Tokia formuojama viešoji nuomonė kenkia valstybės prestižui bei vidaus saugumui, nes nepasitikėdami prokuratūra, gyventojai neužkardo nusikaltimų, taip pat apie juos nepraneša.

Bylas vilkinantys prokurorai įperša nukentėjusiems mintį, jog nereikia „daugiau ieškoti teisybės, nes vis tiek niekas nieko netirs“. Tokie prokurorai turi būti šalinami iš tarnybos – o sugriežtinus reikalavimus bylų terminams, tas ir bus daroma greitu laiku.

„Marinuoti agurkėliai“ privalės palikti šalies prokuratūros sistemą, atsiras daug vietų jauniems specialistams, kurie, neturėdami „dėdžių ir tetų“, priversti dirbi už minimalų arba menką atlygį karjeros pradžioje. Kuriems 5-11 tūkstančių algos neatrodo mažos, ir kurie nesiskųs, jeigu prie rezonansinės bylos reikėtų paplušėti ir savaitgaliais, ir švenčių dienomis. Prie savo bylos, o ne prie svetimos, kurios nesugeba išnagrinėti „sūnelis“.

Dabar gi prokuratūros sistemoje dar vis gaji „diedovščina“, jog „tėvelių sūneliai“ nebudi švenčių dienomis prokuratūroje – už tai juos daro kiti, „be genealogijos“. Išvarius tokius „sūnelius“ iš tarnybos, išsilygins prokurorų teisės, o GP vadovaujant D.Valiui – „žmogui iš niekur“ – atsiranda viltis, jog prokurorais galės tapti ne „teisingas genealogijas“ turintys asmenys, o tikri teisės profesionalai.

Tikras teisės profesionalas – tai ne 20 metų „atsėdėjęs“ prie stalo, o jaunas, gabus žmogus, turintis modernų teisinį išsilavinimą, mokantis ir gebantis tirti sudėtingas bylas. Vilkinti bylas labiau yra advokatų darbo specifika – nes laikas yra pinigai. Todėl vilkintojams turėtų būti pasiūlytas darbas ex- prokurorų advokatūroje, tokia galėtų susikurti. Visi žinotų, kur kreiptis, kad būtų „profesionaliai pravilkinta byla“.

Visas šitas prokuratūros išsivalymo planas toks aiškus, jog iš paskutiniųjų bandoma nuimti pagrindinį dezinfektorių – generalinį prokurorą Darių Valį, kuris buvo paskirtas reanimuoti šalies prokuratūrą. Atradęs jau ne komos būklės prokuratūrą, o lavoną, D.Valys ėmėsi veikiau stebukladariui būdingos veiklos.

Ir stebuklas pavyko – Lietuva jau turi veikiančią prokuratūrą. Kam naudinga, kad ji vėl užbuksuotų – atviras klausimas. Tikrai ne Lietuvai.

Komentarai

 

 

 
 1. Kristina, kas čia asmenybės susidvejinimas. Pradžioje už D.Valy, po to gerai pavarei ant jo, dabar vėl kryptį pakeitei. Apsispręsk viena karta. Ką nematai, D.Valis galutinai sukompromitavo prokuratūrą kaip institucija ir iš ten niekas nebėga bėgtu, bet kol partinės mokyklos dėstytoja D.Vali globos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Kas sprendžia apie prokuratūros veiklą iš ūso, Kusaitės ar Pociūno bylų, tas, žinoma, susidaro kreivą vaizdą apie reformas ir pasikeitimus prokuratūros institucijoje. Tai dar kitos institucijos įtakojamos bylos. Nežinau, kodėl taip yra, bet yra dalykų, prieš kuriuos bejėgiai visi Lietuvoje, įskaitant Darją Polikarpovną. Tai ir D.Valys ne stebukladaris. Išeitis yra. Reikia sutvarkyti tą instituciją ir pakeisti Prokuratūros įstatymą, kuris pastatytų prokuratūrą į jai skirtą vietą. Ir viskas bus OK, tik ne taip greitai. Kiek aš pažįstu šią instituciją (prokuratūrą), tai sveikiausia būtų ją išvaikyti visą, ir rinkti iš naujo. Ten karaliauja tarybinių laikų dinozaurai, kurie tvirkina (ne visada seksualine prasme) ir jaunimą. Reikia “šviežio kraujo”. Ir Valį galėtų pakeisti asmuo, baigęs jau šių laikų, ne tarybinį universitetą.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kodėl nėra jokios nuorodos , jog tai yra užsakytas ir gerai apmokėtas straipsnis ?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Mulas,ar tu dar gyvas,ar tvarte gyveni???Kodėl liudininku pasikvietei tik Žalimą,o galėjai paimti iš Pravieniškių kokį pusšimtį piderų,-tai būtų jau nenuginčijami įrodymai,verti Dašos ordino.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 5. Po trecios trecias klausimas pasistojo.
  Geriausia visu laiku liudytoja Zalima saugo Vadovybes Apsaugos Departamentas.
  Stai Jums ir atsakymas -Kas gi ta musu Vadovybe.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Slykstesnio paistalo nemaciau. Kas tau darosi, Kristina? Stogas vaziuoja? Rasyt sitokias nesamones, kad Valys gerai dirba. Net bjauru skaityt. Tu gal nori patekt i GP, kad taip gini Vali? Tu gi vadini save teisininke, tai, matyt, pretenduoti i kokias nors pavaduotojas, ar sekretores posta. Jais niekada nepasitikes visuomene, buk rami. Kodel nieko neparasei apie pedofilijos byla, kaip ja “marinav”, tiesiog norejo uzgesint. Uz ka Venckienei tiek bylu, tipo? Tai cia jie gerai dirba? Vienas atsirado nesisteminis, tai dabar nori ji tiesiog pasalint. Klanas, o ne prokujratura, priesaky su valiu.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Na ir subi……, net muilo nereikia. Todel taip bylos ir baigiasi.
  TEgyvuoja banditai….
  Musu pinigais perami straipsniai-toliau eiti nera kur-pabaiga

  Thumb up 4 Thumb down 0

 8. gina partskolines gaujini , pasodinta GP poste!Slykstu skaityt si paistala, kuris skirtas DEBILAMS_ logikos jokios, vien tik kliedesiai, kur pradzia paneigia galas!

  Thumb up 5 Thumb down 0

 9. miela autore, prie jau tikrų Tamstos profesijų šį kartą būtina pridurti lobistė. Dirbate iš peties, tik mažytė detalė — kažkaip labai jau daug prie nuveiktų darbų yra žodelių “pradėta”, “pradedama” ir pan. Mano galva, gana drąsiai charakterizuojate buvusią ie esamą prokuratūram bet kiek tane TIESOS? Pagarbiai

  Thumb up 4 Thumb down 0

 10. sitas portalelis ziuriu visai nusirito-tie patys autoriai,bet jau labai skirtingi straipsniai.juk si veikeja dar pries pusmeti male Vali su sud…,o dabar apsiverte plokstele.nu ir degradavo KK.po kiek opiumas liaudziai.

  Thumb up 6 Thumb down 0

  • O gal Kristinutė netyčia sublogavo kokioje nors kavinėje pavalgiusi? Tada suprantama, kodėl pradėjo viduriuoti į kitą pusę.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. atkreipiu demesi i generalisimosi foto; atvykes is provincijos buvo gana vidutinio veidelio, sakyciau netgi liesoko, o pradejes ‘kovoti’ su tuo prokuroriniu lavonu anot straipsnio autores, nuo tos ‘kovos’ labai akivaizdziai issiplete ir atsipenejo..Aisku, kad neramumai, stresai ir jokie kataklizmai generalisimosi ‘kovoje’ neegzistuoja- tik silta vieta ir riebiai riebi alga, ir dar taukai vos speje nuvarveti per barzda.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 12. generaline repeticija pries organizuojant apkalta prezidentei.Tai visai normalu ir teisiska demokratineje valsrtybeje; jei yra uz ka apkaltinti, tai ir kaltinama.Juk apkaltoje veju nesurasysi ir savo antipatiju irodymais nepateiksi.Tai ka KK -utes, Reikia ‘gelbeti’ ne tik prezidente, bet ir jos proteze VAILIU?;]

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. madam,
  jus nors faktus pasitikrinkite pries rasydama))
  kita vertus pasigydyti vertetu

  Thumb up 6 Thumb down 0

 14. dievočka ir tu dediesi juriste? Susigėsk ir nutilk,nes tavo škola -tai kalėjimų valdininkų mokykla,kurią baigusieji žino,kad ryte šviesu,o vakare tamsu.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • ka,nematokas yr kas-gieda ditirambus generalisimui,-tai kodel nebuvo ISSAMIAI istirta stankes byla,-sitiek lavonu,kas juos zude-kosmonautai-atsipeikek-esi reto durnumo asile,-as jau nekalbu apie kitas bylas,o tas zalas-kaip jis “pragydo”ar kvailas valys,,,,,,jei nemato,kas yra kas-matosi,kad kieno vezime sedi,to ir giesmele giedi!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...