Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Generalinė prokuratūra tirs, kas prisidėjo prie SGD terminalo sužlugdymo

2014-07-24 12:12 | Teisėsauga | Komentarų (9)

Suskystintų dujų laivas-saugykla

Generalinė prokuratūra praneša pradedanti tarnybinį patikrinimą dėl prokurorų galimai padarytų tarnybinių pažeidimų likviduojant suskystintų dujų terminalo projektą (SGD).

2009 m. lapkričio 25 d. SGD projektas buvo likviduotas tuometinių Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus ir ūkio ministro Dariaus Kreivio. Projektas buvo sužlugdytas ikiteisminio tyrimo pagrindu. Kaip vėliau buvo nustatyta, ikiteisminis tyrimas buvo nepagrįstas, o jį vykdė Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Vilniaus apygardos prokuratūros pareigūnai.

LSDP frakcijos Seime seniūnė I. Šiaulienė 2014 m. birželio 12 d. kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ištirti, ar 2008–2010 metais, Lietuvos Respublikos Vyriausybei vadovaujant A. Kubiliui, nebuvo pasinaudota Specialiųjų tyrimų tarnybos bei Lietuvos Respublikos prokuratūros institucijomis sužlugdant šį svarbų projektą; kiek šių teisėsaugos institucijų bei tuometinės Vyriausybės veikloje minėtu atveju buvo piktnaudžiavimo ar kitų neteisėtų veiksmų; kokia reali žala padaryta sužlugdžius valstybei svarbų projektą ir kokie asmenys turi būti patraukti atsakomybėn dėl neįgyvendinto pigesnio suskystintų dujų terminalo projekto.

LSDP frakcijos Seime nuostata dėl SGD terminalo ta, kad šiuo atveju valstybės interesas turi būti aukščiau už politikų konkurenciją. Lietuva ligi šiol neturi SGD terminalo, o konservatorių vadovaujamai vyriausybei sužlugdžius projektą valstybei padaryta žala. Todėl būtina iki galo ištirti ir nustatyti prie šio projekto žlugdymo prisidėjusius kaltus asmenis.

Socialdemokrato Artūro Skardžiaus vadovaujamos laikinosios energetikos komisijos išvadose buvo teigiama, kad buvusi konservatorių ir liberalų Vyriausybė, būdama energetikos įmonių savininke, piktnaudžiavo savo padėtimi. Energetikos ministerija 2009–2012 m. neužtikrino tinkamo valstybės turto valdymo: nevertino realios kontroliuojamų įmonių finansinės padėties, nebuvo nustačiusi daugelyje energetikos įmonių valdybų kompetencijos ribų, neužtikrino efektyvaus energetikos sektoriaus įmonių valdymo plačiąja prasme ir savo įgaliojimų ribose. Buvusi Energetikos ministerija metus laiko vilkino Seimui pateikti Vyriausybės išvadą dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projekto.

Dėl numanomo daugiau kaip 300 milijonų litų išlaidavimo laikinoji energetikos komisija siūlo valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą įvairiais klausimais, o Generalinei prokuratūrai išnagrinėti piktnaudžiavimo atvejus.

LSDP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Norisi tiketi,kad dabartiniai valdzioje esantys ,vistik isdris kreiptis i prokuratura ir pareikalaus greito,aiskaus ir teisingo tyrimo sekanciais klausimais; KOdel kubiliaus gauja ,pritariant prezidentei,skolinosi tris kart brangiau,is amerikonisku neaiskios reputacijos fondu,kai budami eurosojuzo nariais,galejome tai padaryti tris -keturis kart pigiau? Kieno cia veidas buvo bandyta issaugoti? Kodel buvo skolinamasi desimciai metu,kokiais kriterijais vadovautasi,kai kaimynai latviai skolinosi tris kart pigiau ir neterminuotam laikui,kas uzkirto kelia valstybei atlikti perskolinimo operacija? Noretusi ir issamaus atsakymo ,kas sukure slapta,isankstini plana ,uzgrobti snoro banka,tuomi padaryti valstybei 4 milijardu nuostoliu jau siai dienai,??? kodel buvo sudarytos salygos uzsienio pilieciams ,kuriems net keliose bylose atliekamas uzsienio spec tarnybu tyrimas,galimai vogti,ir grobti ,svaistytis Lietuvos turtu,t.y.banko snoras kapitalu? Norisi tiketi,kad isdris tiek Siauliene,tiek kiti seimo ponai,ir kreipsis taip pat viesai del mano paminetu ,galimai ,nusikalstamu valstybei veiku,kurias padare kubiliniu gauja stoguojama kgb majores? manau laikas butu priminti teisininkams ir apie valstybes paslapties nutekinima,t.y. valstybes isdavystes akta,kuris nutilo????

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. sapnavau keistą sapną kad “dujinis independent” niekada išvis net nedaplaukė iki mūsų…tokia situacija dabar ant svieto (gal patogi kai kam?) kad žodžiu laivą lygtai rusai nuskandino? (toks neaiškus sapnas kad negaliu tiksliai atsimint) …o mums tik kontraktas su “bermudais” liko (suprask mokėti jiems pagal įsipareigojimus tiek ir tiek metų.atseit ne jų biznis kad laivas nedaplaukė-kontraktas yra kontraktas…)

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Laivo nuoma už dviejų kainą

  Seimo komisijoje esanti medžiaga rodo, kad, iš tiesų, už sutartyje numatytus milžiniškus pinigus, kurie per dešimt metų bus sumokėti už nuomą, galima nupirkti net du naujus laivus terminalui.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 4. Jeigu dabartiniai valdantieji bus principingi, nepasiseks kubiliui ir jo buvusiai valdančiajai chuntai nusiplauti rankų.

  Thumb up 6 Thumb down 1

  • turbūt juokauji :) čia gi tik politinis ping-pongas, kuris baigsis alaus gėrimu ir bendros koalicijos sudarymu po kitų seimo rinkimų :) nes nuo to, kas daugiau mandatų gaus, ir priklausys, kas bus vaivorykštinės koalicijos premjeras – socdemas ar konservatorius :)

   Thumb up 5 Thumb down 0

 5. darosi juokinga (tikriau verkti norisi) kai socdemai ir toliau žaidžia tartum teisinius žaidimus. Mielieji ar atlikote Energetikos ministerijos veiklos AUDITĄ ? Neatlikote tai kodėl. Prokuratūra tai jau sekantys žingsniai. Pirmas ir kertinis klausimas — kas, kodėl ir kuo pagrįsdamas sukūrė šią unikalią pinigų ploviklą. Į tai turite atsakyti Jūs, valdantieji, nepainiojant prokuratūros, kurios iš esmės neturime

  Thumb up 9 Thumb down 0

 6. Mes visi labai stengiamės būti teisingi ir iš kitų reikalaujame teisingumo. Dabar, kai dar vienai kadencijai yra perrinkta LR prezidentė ir pradėjo veikti (artimiausiu metu) nauja LR vyriausybė, jau yra iškelti nauji uždaviniai ir yra visuotinas pasiryžimas susitelkti kovai su korupcija ir kitokiomis blogybėmis valstybėje.
  Taigi, valstybinės institucijos ir atsakingi asmenys turėtų pradėti veikti ir siekti teisingumo: pvz. reikia išsiaiškinti, kas ir kodėl pagamino netikrą „mailiaus“ bylą ir 5 metus mulkino visuomenę! Tiksliau: – netikros bylos gamintojai yra žinomi, bet reikia įvertinti jų veiklą ir siekti jų atsakomybės pagal įstatymus. Ar ir vėl bus “niekas dėl to nekaltas”, nors verslininkams ir valstybei yra padaryta milžiniška apie 90 mln. litų žala?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Būtina Lietuvos valstybę paduoti į teismą dėl „mailiaus“ bylos says:

  Būtina Lietuvos valstybę paduoti į teismą dėl „mailiaus“ bylos, nes jokios valstybės institucijos į akivaizdžius pažeidimus (galimai ir nusikaltimus), kuriuos padarė valstybės teisėsaugos institucijos, ministerijos, Seimo nariai ir politikai ir žiniasklaida, nereaguoja. Jokios reakcijos. Valstybė nedaro jokių veiksmų, kad būtų priimti visi reikalingi įstatymai dėl valstybinių institucijų (jų atstovų) atsakomybės už padarytą žalą.
  Lietuvos aukščiausiojo teismo (LAT) teisėjai išaiškino, kad pripažįstant pareigūną kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi būtina įrodyti, jog dėl tokio teisėsaugininko elgesio valstybė patyrė didelę turtinę arba neturtinę žalą.
  „Didelės žalos požymis reikalauja motyvacijos, kad dėl kaltininko veikos buvo pažeistos kitų žmonių teisės, sutriko institucijos veikla, veika sukėlė neigiamą rezonansą visuomenėje, dėl to nukentėjo institucijos prestižas visuomenės akyse“, – rašoma LAT nutartyje.
  Taigi, visi reikalingi požymiai „mailiaus“ byloje akivaizdžiai yra. Ir yra milžiniška žala. Todėl laukite tęsinio…

  Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...