Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 7 Antradienis
 

Generalinė prokuratūra teismui perdavė itin didelio kontrabandinio nusikalstamo susivienijimo bylą

2012-10-02 16:46 | Teisėsauga | Komentarų (1)

KK nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras vakar Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 10 asmenų kaltinami sukūrę 2009 – 2010 metais veikusį Rusijos Federacijoje, Baltarusijos, Lenkijos ir Vokietijos Federacinėje Respublikoje nusikalstamą susivienijimą ir organizavę bendros daugiau nei 7 mln. litų vertės cigarečių kontrabandą ir neteisėtai šias akcizais apmokestinamas prekes gabenę iš Lietuvos per Lenkiją į Vokietiją.

Vilniaus teritorinė muitinė dėl šiais nusikaltimais Lietuvos valstybei padarytos žalos byloje yra pateikusi beveik 7 mln. litų ieškinį. Už tokią sumą apribotos nuosavybės teisės į kaltinamųjų turtą.

Šį ikiteisminį tyrimą Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai atliko glaudžiai bendradarbiaudami su Muitinės kriminaline tarnyba, remdamiesi šios tarnybos pareigūnų atliktu ilgalaikiu ir sėkmingu operatyviniu tyrimu.

Byloje nustatyta, kad kaltininkai organizavo nuo 2009 m. sausio 23 d. iki 2009 m. sausio 25 d. vykusį iš neteisėtą 1 231 105 litų vertės 301 070 pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinio pergabenimą vilkiku iš Lietuvos per Lenkijos Respubliką į Vokietiją. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su Vokietijos kolegomis, šis cigarečių krovinys 2009-01-25 buvo sulaikytas VFR.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltininkai per tarpininkus perdavę 25 tūkst. eurų kyšį Baltarusijos muitinės kelio posto ir Vilniaus teritorinės muitinės Lavoriškių kelio posto muitinės pareigūnams papirkti, 2010 m. gegužės 29 d. iš Baltarusijos į Lietuvą kontrabanda pergabeno vilkiku kitame krovinyje paslėptus 1 965 415 litų vertės 300 420 pakelių „Jin Ling“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais. Šį krovinį kaltinamieji gabeno per Lenkiją užsakovams Vokietijoje. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su Lenkijos ir Vokietijos kolegomis, šis cigarečių krovinys 2010-06-01 buvo sulaikytas Vokietijoje.

Naudodami tą pačią schemą, kaltininkai, kaltininkai per tarpininkus perdavę 30 000 eurų kyšį Baltarusijos muitinės kelio posto ir Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnams papirkti, 2010 m. spalio 26 d. iš Baltarusijos į Lietuva kontrabanda vilkiku pergabeno kitame krovinyje paslėptą 2 084 714 litų vertės 300 420 pakelių „Jin Ling“ ir „Viceroy“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinį, kurį spalio 27 d. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė Lentvaryje esančiame sandėlyje.

2010 m. gruodžio 19 d., per tarpininkus perdavę 30 000 eurų kyšį Baltarusijos ir Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto muitinės pareigūnams papirkti, kaltinamieji iš Baltarusijos į Lietuvą kontrabanda vilkiku pergabeno kitame krovinyje paslėptą 1 793 748 litų vertės 274 180 pakelių „Jin Ling“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinį, kurį Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė Alytuje esančios įmonės teritorijoje.

Bendra kyšių už padėjimą cigarečių kontrabandoms suma sudaro 80 tūkst. eurų (276 224 litų). Dalį iš jų kaltinamieji kyšių ėmimu yra grąžinę Lietuvos valstybei.

Ši teismui perduota byla yra išskirta iš kitos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente tiriamos bylos, kurioje įtariant nusikalstamo susivienijimo ar organizuotų grupių sudėtyje 2009 – 2010 metais dėl cigarečių kontrabandos Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje yra patraukta 50 asmenų. Šioje byloje tiriama vienuolika virš 27 milijonų vertės cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo šiomis akcizais apmokestinamomis prekėmis Lietuvos Respublikoje ir Lenkijos Respublikoje epizodų. Apribotos įtariamųjų ir jų šeimos narių nuosavybės teisės į apie 27 mln. litų turtą. Tarp įtariamųjų dėl pagalbos cigarečių kontrabandai ir kyšininkavimo patraukti aštuoni Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų, Lavoriškių ir Medininkų kelio postų pareigūnai. Bendra kyšių už padėjimą šioms cigarečių kontrabandoms suma sudaro 330 000 eurų. (1 139 424 litų). Įtariamaisiais patraukti muitininkai Lietuvos valstybei yra grąžinę 180 000 litų paimtų kyšių.

Šiuo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras teismui jau yra perdavęs iš šios bylos išskirtas šešias bylas, kuriose 15 asmenų už organizuotose grupėse su šioje byloje įtariamais nusikalstamo susivienijimo nariais padarytą cigarečių kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis jau nuteisti.

Iš viso Lietuvos valstybei iš kaltininkų šiose bylose jau priteista civilinių ieškinių už daugiau nei 20 mln. litų (20 423 169 Lt).

Kartu su šia byla Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorams ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su FNTT, tiriamos ir perduodamos teisminiam nagrinėjimui bylos dėl nusikalstamo kaltininkų ir jų šeimos narių praturtėjimo. Viena tokių bylų – šiuo metu Vilniaus miesto I-ame apylinkės teisme nagrinėjama neteisėto praturtėjimo byla, kurioje 28-erių metų vilnietis, dirbantis advokato padėjėju, įtariamas neteisėtu praturtėjimu. Įtariama, kad vyriškio daugiau nei 7 mln. 150 tūkstančių Lt vertės turimas turtas (6 mln. 400 tūkstančių litų kainuojantis namas ir 20 arų žemės sklypas Svajonių g., Vilniuje, 700 tūkstančių litų vertės negyvenamas patalpos sostinės centre, automobilis „Mercedes Benz C220“, pirktas už 50 tūkstančių litų) negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.

Nusikaltimų susivienijimų ir organizuotų grupių vykdytos itin didelės vertės kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir su šiais nusikaltimai susijusių korupcinių nusikaltimų bylų tyrimas – vienas iš Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo departamento veiklos prioritetų.

Komentarai

 

 

 
  1. na suma lyg ir pakankama, kad byla nebūtu keliama bet matomai ,kad kontrobandininkai nebuvo savi ir nemokėjo duoklės.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...