Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 20 Trečiadienis
 

Generalinė prokuratūra teismui perdavė itin didelio kontrabandinio nusikalstamo susivienijimo bylą

2012-10-02 16:46 | Teisėsauga | Komentarų (1)

KK nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras vakar Vilniaus apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 10 asmenų kaltinami sukūrę 2009 – 2010 metais veikusį Rusijos Federacijoje, Baltarusijos, Lenkijos ir Vokietijos Federacinėje Respublikoje nusikalstamą susivienijimą ir organizavę bendros daugiau nei 7 mln. litų vertės cigarečių kontrabandą ir neteisėtai šias akcizais apmokestinamas prekes gabenę iš Lietuvos per Lenkiją į Vokietiją.

Vilniaus teritorinė muitinė dėl šiais nusikaltimais Lietuvos valstybei padarytos žalos byloje yra pateikusi beveik 7 mln. litų ieškinį. Už tokią sumą apribotos nuosavybės teisės į kaltinamųjų turtą.

Šį ikiteisminį tyrimą Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai atliko glaudžiai bendradarbiaudami su Muitinės kriminaline tarnyba, remdamiesi šios tarnybos pareigūnų atliktu ilgalaikiu ir sėkmingu operatyviniu tyrimu.

Byloje nustatyta, kad kaltininkai organizavo nuo 2009 m. sausio 23 d. iki 2009 m. sausio 25 d. vykusį iš neteisėtą 1 231 105 litų vertės 301 070 pakelių cigarečių „Jin Ling“ su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinio pergabenimą vilkiku iš Lietuvos per Lenkijos Respubliką į Vokietiją. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su Vokietijos kolegomis, šis cigarečių krovinys 2009-01-25 buvo sulaikytas VFR.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat nustatyta, kad kaltininkai per tarpininkus perdavę 25 tūkst. eurų kyšį Baltarusijos muitinės kelio posto ir Vilniaus teritorinės muitinės Lavoriškių kelio posto muitinės pareigūnams papirkti, 2010 m. gegužės 29 d. iš Baltarusijos į Lietuvą kontrabanda pergabeno vilkiku kitame krovinyje paslėptus 1 965 415 litų vertės 300 420 pakelių „Jin Ling“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais. Šį krovinį kaltinamieji gabeno per Lenkiją užsakovams Vokietijoje. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su Lenkijos ir Vokietijos kolegomis, šis cigarečių krovinys 2010-06-01 buvo sulaikytas Vokietijoje.

Naudodami tą pačią schemą, kaltininkai, kaltininkai per tarpininkus perdavę 30 000 eurų kyšį Baltarusijos muitinės kelio posto ir Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto pareigūnams papirkti, 2010 m. spalio 26 d. iš Baltarusijos į Lietuva kontrabanda vilkiku pergabeno kitame krovinyje paslėptą 2 084 714 litų vertės 300 420 pakelių „Jin Ling“ ir „Viceroy“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinį, kurį spalio 27 d. Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė Lentvaryje esančiame sandėlyje.

2010 m. gruodžio 19 d., per tarpininkus perdavę 30 000 eurų kyšį Baltarusijos ir Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio posto muitinės pareigūnams papirkti, kaltinamieji iš Baltarusijos į Lietuvą kontrabanda vilkiku pergabeno kitame krovinyje paslėptą 1 793 748 litų vertės 274 180 pakelių „Jin Ling“ cigarečių su Rusijos Federacijos akciziniais ženklais krovinį, kurį Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė Alytuje esančios įmonės teritorijoje.

Bendra kyšių už padėjimą cigarečių kontrabandoms suma sudaro 80 tūkst. eurų (276 224 litų). Dalį iš jų kaltinamieji kyšių ėmimu yra grąžinę Lietuvos valstybei.

Ši teismui perduota byla yra išskirta iš kitos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente tiriamos bylos, kurioje įtariant nusikalstamo susivienijimo ar organizuotų grupių sudėtyje 2009 – 2010 metais dėl cigarečių kontrabandos Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje yra patraukta 50 asmenų. Šioje byloje tiriama vienuolika virš 27 milijonų vertės cigarečių kontrabandos ir neteisėto disponavimo šiomis akcizais apmokestinamomis prekėmis Lietuvos Respublikoje ir Lenkijos Respublikoje epizodų. Apribotos įtariamųjų ir jų šeimos narių nuosavybės teisės į apie 27 mln. litų turtą. Tarp įtariamųjų dėl pagalbos cigarečių kontrabandai ir kyšininkavimo patraukti aštuoni Vilniaus teritorinės muitinės Šalčininkų, Lavoriškių ir Medininkų kelio postų pareigūnai. Bendra kyšių už padėjimą šioms cigarečių kontrabandoms suma sudaro 330 000 eurų. (1 139 424 litų). Įtariamaisiais patraukti muitininkai Lietuvos valstybei yra grąžinę 180 000 litų paimtų kyšių.

Šiuo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras teismui jau yra perdavęs iš šios bylos išskirtas šešias bylas, kuriose 15 asmenų už organizuotose grupėse su šioje byloje įtariamais nusikalstamo susivienijimo nariais padarytą cigarečių kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis jau nuteisti.

Iš viso Lietuvos valstybei iš kaltininkų šiose bylose jau priteista civilinių ieškinių už daugiau nei 20 mln. litų (20 423 169 Lt).

Kartu su šia byla Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorams ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnams bendradarbiaujant su FNTT, tiriamos ir perduodamos teisminiam nagrinėjimui bylos dėl nusikalstamo kaltininkų ir jų šeimos narių praturtėjimo. Viena tokių bylų – šiuo metu Vilniaus miesto I-ame apylinkės teisme nagrinėjama neteisėto praturtėjimo byla, kurioje 28-erių metų vilnietis, dirbantis advokato padėjėju, įtariamas neteisėtu praturtėjimu. Įtariama, kad vyriškio daugiau nei 7 mln. 150 tūkstančių Lt vertės turimas turtas (6 mln. 400 tūkstančių litų kainuojantis namas ir 20 arų žemės sklypas Svajonių g., Vilniuje, 700 tūkstančių litų vertės negyvenamas patalpos sostinės centre, automobilis „Mercedes Benz C220“, pirktas už 50 tūkstančių litų) negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis.

Nusikaltimų susivienijimų ir organizuotų grupių vykdytos itin didelės vertės kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir su šiais nusikaltimai susijusių korupcinių nusikaltimų bylų tyrimas – vienas iš Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikalimų ir korupcijos tyrimo departamento veiklos prioritetų.

Komentarai

 

 

 
  1. na suma lyg ir pakankama, kad byla nebūtu keliama bet matomai ,kad kontrobandininkai nebuvo savi ir nemokėjo duoklės.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...