Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 6 Penktadienis
 

Generalinė prokuratūra nenori matyti K.Betingio Kauno apygardos prokuratūros vyr.prokuroro pareigose

2010-11-08 16:49 | Naujienos | Komentarų (24)

Teismo sprendimu sugrįžęs į Kauno apygardos prokuratūros vyr.prokuroro postą, K.Betingis šį postą gali vėl prarasti – generalinis prokuroras šį teismo sprendimą apskundė (KK nuotr.)

Generalinis prokuroras Darius Valys, išsamiai susipažinęs su Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu grąžinti K. Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas ir panaikinti jam tarnybinę nuobaudą, nutarė šį sprendimą skųsti.

Generalinis prokuroras mano, kad teismo sprendimas nėra pagrįstas ir įstatymų numatyta tvarka apeliacinį skundą šiandien išsiuntė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Generalinis prokuroras prašo skubiai sustabdyti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 25 d. sprendimą – skubiai grąžinti K. Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, taip pat prašo iš esmės išnagrinėti skundą ir K. Betingiui palikti galioti paskirtą nuobaudą.

Apeliaciniame skunde teigiama, kad 2010 m. balandžio 22 d. vykusioje spaudos konferencijoje ir Balsas.lt interneto svetainėje (2010 m. balandžio 27 d.) K. Betingio išsakytos frazės yra nesusijusios su konkrečiais faktais ir nurodytais trūkumais prokuratūroje, kurie galėtų būti suprasti kaip teritorinės prokuratūros vadovo išsakyta konstruktyvi kritika. Ta kritika buvo bendrojo pobūdžio, nepagrįsta jokiais svariais argumentais, o išreikšta vadovaujantis abstrakčiais kaltinimais, skirtais visai institucijos veiklai.

Kad K. Betingis nesilaikė ne tik Prokurorų etikos kodekse suformuluotų profesinės etikos principų – pagarbos įstatymui, padorumo, atsakomybės solidarumo, o taip pat Prokuratūros įstatyme (nešališkai atlikti savo funkcijas, laikytis politinio neutralumo principo) numatytų reikalavimų rodo stenograma, padaryta po minėtos spaudos konferencijos.

Be to, spaudos konferencijoje komentuodamas ikiteisminį tyrimą, K. Betingis, pažeisdamas atsakomybės principą, vengdamas prisiimti savo, kaip prokuratūros vadovo, atsakomybę už nurodyto ikiteisminio tyrimo eigą, jo kontrolę, pateikė žiniasklaidai visuomenę klaidinančią informaciją teigdamas, kad jis nevykdė nurodytoje baudžiamojoje byloje prokurorinės kontrolės ir yra neatsakingas už tyrimo rezultatus.

Šita situacija sumenkino kasdienį sudėtingą, dažnai ir pavojingą prokurorų kaip nešališkų ikiteisminio tyrimo organizatorių ir vadovų darbą.

Generalinė prokuratūra primena, kad 2010 m. balandžio 26 d. laikinai generalinio prokuroro pareigas ėjęs R. Petrauskas sudarė komisiją tarnybiniam patikrinimui dėl K. Betingio veiksmų atlikti. Su komisijos išvadomis R. Petrauskas nesutiko – ir tai nėra nei Prokuratūros įstatymo, nei Tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos taikymo prokurorams nuostatų, nei Konstitucijos principinių nuostatų pažeidimas. Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas įvertinus tai, kad K. Betingio padaryti pažeidimai tiesiogiai siejosi su jo užimamomis pareigomis ir atsižvelgus, kad „D. Kedžio bylos“ tyrimas sukėlė didžiulį rezonansą ne tik prokuratūroje, bet ir valstybėje, o K. Betingio išsakyti kaltinimai prokuratūros sistemai buvo nepagrįsti argumentais, o tik bendromis neigiamo pobūdžio frazėmis, kurios sukėlė tik dar didesnį rezonansą šioje ypač pažeidžiamoje situacijoje. Išanalizavęs tarnybinio patikrinimo išvadą bei patikrinimo metu surinktus duomenis, R. Petrauskas priėmė sprendimą – K. Betingio veiksmus įvertino kaip tarnybinį nusižengimą. Tokią teisę generaliniam prokurorui suteikia ir Tarnybinio patikrinimo atlikimo bei Tarnybinės nuobaudos taikymo prokurorams nuostatai, kurie sako, kad tarnybinio patikrinimo komisija kaip patariamasis balsas tik teikia pasiūlymus dėl nuobaudos taikymo, o generalinis prokuroras priima galutinį sprendimą.

Generalinė prokuratūra primena, kad Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis teismo buvo prašęs panaikinti šių metų birželio 9-osios tuomečio lakinai einančio generalinio prokuroro pareigas R. Petrausko įsakymą skirti jam tarnybinę nuobaudą, pripažinti neteisėtu jo perkėlimą iš Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigų į Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroro pareigas bei grąžinti jį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas. Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų spalio 25 dieną K. Betingio prašymą patenkino.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. ka padare p. Betingis,kad ji galima atleisti uz uzimamu pareigu? kritikavo prokuraturos darba. /grieztai draudziama/ ka padare p.Petrauskas – paskleide neteisinga informacija apie nusikaltima. / tai nieko/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Humoro dėlei noriu pasakyti,kad į čekisto K.Betingio galvą būtų galima įkalti bent 10 vinių,o jam tikrai neskaudėtų,nes jo galvelė -medinė.Čia pati pagrindinė priežastis,kodėl jį taip gynė čekistų teismas,mat čekistinėje teisėsaugoje protingi nereikalingi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. manau,kad čia tik akių dūmimas.Neseniai valys teigė-pasikalbėjus su bendradarbiais be tingio-atsiliepimai geri,dėl to gali būti teigiamas sprendimas.Matyt liepė kol kas valiui susilaikyti nuo grąžinimo.Dar kartą susitiks su kūrviu,miliūte,vinokuru ir situacija pasikeis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na (tikrasis) rašo:
  2010-11-08 – 19:38
  Kedžiai turėtų pateikti prašymus jų bylą(as) nagrinėjančiam(tiems) teismui(ams) kreiptis į konstitucinį teismą, ar tos BPK nuostatos, kurios leidžia prokurorams daryti bylose ką nori, teikiant įtarimus, neteikiant įtarimų ir kitais atvejais, neprieštarauja LR Konstitucijai. Pagal LR Konstituciją teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne prokurorai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. sitam issigimeliui vieta kalejime,amerikoj jis uz grotu suputu,bet cia tik europos kambodza lt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kedžiai turėtų pateikti prašymus jų bylą(as) nagrinėjančiam(tiems) teismui(ams) kreiptis į konstitucinį teismą, ar tos BPK nuostatos, kurios leidžia prokurorams daryti bylose ką nori, teikiant įtarimus, neteikiant įtarimų ir kitais atvejais, neprieštarauja LR Konstitucijai. Pagal LR Konstituciją teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne prokurorai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. neturi savo nuomonės, ten kaip vadovavo saugumas, taip ir toliau vadovauja. Bet Valys vis tiek geriau negu Petrauskas. Nes Valys labai panašu yra bailys ir jis nepasirašys ant žmogžudysčių a la furmanavičius, kedys, ūsas, naruševičienė…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Jeigu gerai isigilinti, tai Valys daro ta pati kaip ir Petrauskas – stumia Betingi Kodel? Matomai yra motyvu, bet man tai patvirtina viena fakta, kad Valys nuo Petruasko mazai skiriasi. Valys – skystimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Gal,cia numestas kaulas,kad Garliavos Kareiveliai atsipaladuotu. Lietuvoje , teisingumas, prokuru klanui????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Vyriausias Kauno čekistas BETINGIS nepasiduos,o jeigu D.Valys jį sutvarkys,tai beliktų jį pasveikinti ir palinkėti sėkmės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. zydamasonu satanistu iskrypeliu snipai ir subinlaiziai ,daro si ejima kad Lietuva pagalvotu kad zydu tautybes iskrypusios lezbes, dasos polikarpovos atsiustos is bliuserio satanistu ir aukletos nuo vaikystes raudonuju velniu,statytas generalinis prokuroras Valys kazka daro ,kazka bando pakeisti,bet prisiminkite patarle viltis durniu motina ,negalvokit kad betingis vienintelis ir nepakartojamas ,pakeisti viena satanista ant kito kaip du pirstus apmyzt ,be to betingis yrode sektai kad yra visiskas debilas ,kai pedofilijos byloje pridare su savo patarejais tiek klaidu denbilisku kad jas galetu padarytti tik treciokas prisiskaites JAV bojaviku ,be abejo toks daunas nors ir istikimas sektai tokiu pareigu eiti negali

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. pasirodo, kad yra protingu ir padoriu prokuroru. Betingis buvo atsakingas uz daug ka toje byloje, maza to paaiskejo, kad melavo. Na neneigsiu, Btingis su Kliunka sukure prokuraturos melages ivaizde ir sukure ispudi, kad prokurorai veikia isvien su zudikais ar kitais nusikalteliais. O sitas tikrai galejo zkirsti kelia zudynems, nes dar ir pedofilijos byla tyre jo pavaduotoja bei paskirtoji komanda. Man kyla labai pagristu itarimu, kad Usai sueina su Betingiu. Jau nekalbant apie paviesinta pokalbi, kur nori Rasa Kairiene padaryti atpirkimo oziu ir prisiimti, paspausti prisiimti tai, kad neva ji blogai tyrima atliko ar pradejo atlikti. Kas toki planiuka sugalvojo? PAnasu, kad Stankunaite labai graziai naudojasi tuom, idomu kuris prokuroras yra dazniausias Stankunaites svecias?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia/?lang=

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...