Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 7 Antradienis
 

Generalinė prokuratūra nenori matyti K.Betingio Kauno apygardos prokuratūros vyr.prokuroro pareigose

2010-11-08 16:49 | Naujienos | Komentarų (24)

Teismo sprendimu sugrįžęs į Kauno apygardos prokuratūros vyr.prokuroro postą, K.Betingis šį postą gali vėl prarasti – generalinis prokuroras šį teismo sprendimą apskundė (KK nuotr.)

Generalinis prokuroras Darius Valys, išsamiai susipažinęs su Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimu grąžinti K. Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas ir panaikinti jam tarnybinę nuobaudą, nutarė šį sprendimą skųsti.

Generalinis prokuroras mano, kad teismo sprendimas nėra pagrįstas ir įstatymų numatyta tvarka apeliacinį skundą šiandien išsiuntė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Generalinis prokuroras prašo skubiai sustabdyti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2010 m. spalio 25 d. sprendimą – skubiai grąžinti K. Betingį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, taip pat prašo iš esmės išnagrinėti skundą ir K. Betingiui palikti galioti paskirtą nuobaudą.

Apeliaciniame skunde teigiama, kad 2010 m. balandžio 22 d. vykusioje spaudos konferencijoje ir Balsas.lt interneto svetainėje (2010 m. balandžio 27 d.) K. Betingio išsakytos frazės yra nesusijusios su konkrečiais faktais ir nurodytais trūkumais prokuratūroje, kurie galėtų būti suprasti kaip teritorinės prokuratūros vadovo išsakyta konstruktyvi kritika. Ta kritika buvo bendrojo pobūdžio, nepagrįsta jokiais svariais argumentais, o išreikšta vadovaujantis abstrakčiais kaltinimais, skirtais visai institucijos veiklai.

Kad K. Betingis nesilaikė ne tik Prokurorų etikos kodekse suformuluotų profesinės etikos principų – pagarbos įstatymui, padorumo, atsakomybės solidarumo, o taip pat Prokuratūros įstatyme (nešališkai atlikti savo funkcijas, laikytis politinio neutralumo principo) numatytų reikalavimų rodo stenograma, padaryta po minėtos spaudos konferencijos.

Be to, spaudos konferencijoje komentuodamas ikiteisminį tyrimą, K. Betingis, pažeisdamas atsakomybės principą, vengdamas prisiimti savo, kaip prokuratūros vadovo, atsakomybę už nurodyto ikiteisminio tyrimo eigą, jo kontrolę, pateikė žiniasklaidai visuomenę klaidinančią informaciją teigdamas, kad jis nevykdė nurodytoje baudžiamojoje byloje prokurorinės kontrolės ir yra neatsakingas už tyrimo rezultatus.

Šita situacija sumenkino kasdienį sudėtingą, dažnai ir pavojingą prokurorų kaip nešališkų ikiteisminio tyrimo organizatorių ir vadovų darbą.

Generalinė prokuratūra primena, kad 2010 m. balandžio 26 d. laikinai generalinio prokuroro pareigas ėjęs R. Petrauskas sudarė komisiją tarnybiniam patikrinimui dėl K. Betingio veiksmų atlikti. Su komisijos išvadomis R. Petrauskas nesutiko – ir tai nėra nei Prokuratūros įstatymo, nei Tarnybinio patikrinimo atlikimo ir tarnybinės nuobaudos taikymo prokurorams nuostatų, nei Konstitucijos principinių nuostatų pažeidimas. Tarnybinis patikrinimas buvo pradėtas įvertinus tai, kad K. Betingio padaryti pažeidimai tiesiogiai siejosi su jo užimamomis pareigomis ir atsižvelgus, kad „D. Kedžio bylos“ tyrimas sukėlė didžiulį rezonansą ne tik prokuratūroje, bet ir valstybėje, o K. Betingio išsakyti kaltinimai prokuratūros sistemai buvo nepagrįsti argumentais, o tik bendromis neigiamo pobūdžio frazėmis, kurios sukėlė tik dar didesnį rezonansą šioje ypač pažeidžiamoje situacijoje. Išanalizavęs tarnybinio patikrinimo išvadą bei patikrinimo metu surinktus duomenis, R. Petrauskas priėmė sprendimą – K. Betingio veiksmus įvertino kaip tarnybinį nusižengimą. Tokią teisę generaliniam prokurorui suteikia ir Tarnybinio patikrinimo atlikimo bei Tarnybinės nuobaudos taikymo prokurorams nuostatai, kurie sako, kad tarnybinio patikrinimo komisija kaip patariamasis balsas tik teikia pasiūlymus dėl nuobaudos taikymo, o generalinis prokuroras priima galutinį sprendimą.

Generalinė prokuratūra primena, kad Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis teismo buvo prašęs panaikinti šių metų birželio 9-osios tuomečio lakinai einančio generalinio prokuroro pareigas R. Petrausko įsakymą skirti jam tarnybinę nuobaudą, pripažinti neteisėtu jo perkėlimą iš Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigų į Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo skyriaus prokuroro pareigas bei grąžinti jį į Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas. Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų spalio 25 dieną K. Betingio prašymą patenkino.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. ka padare p. Betingis,kad ji galima atleisti uz uzimamu pareigu? kritikavo prokuraturos darba. /grieztai draudziama/ ka padare p.Petrauskas – paskleide neteisinga informacija apie nusikaltima. / tai nieko/

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Humoro dėlei noriu pasakyti,kad į čekisto K.Betingio galvą būtų galima įkalti bent 10 vinių,o jam tikrai neskaudėtų,nes jo galvelė -medinė.Čia pati pagrindinė priežastis,kodėl jį taip gynė čekistų teismas,mat čekistinėje teisėsaugoje protingi nereikalingi.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. manau,kad čia tik akių dūmimas.Neseniai valys teigė-pasikalbėjus su bendradarbiais be tingio-atsiliepimai geri,dėl to gali būti teigiamas sprendimas.Matyt liepė kol kas valiui susilaikyti nuo grąžinimo.Dar kartą susitiks su kūrviu,miliūte,vinokuru ir situacija pasikeis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Na (tikrasis) rašo:
  2010-11-08 – 19:38
  Kedžiai turėtų pateikti prašymus jų bylą(as) nagrinėjančiam(tiems) teismui(ams) kreiptis į konstitucinį teismą, ar tos BPK nuostatos, kurios leidžia prokurorams daryti bylose ką nori, teikiant įtarimus, neteikiant įtarimų ir kitais atvejais, neprieštarauja LR Konstitucijai. Pagal LR Konstituciją teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne prokurorai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. sitam issigimeliui vieta kalejime,amerikoj jis uz grotu suputu,bet cia tik europos kambodza lt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kedžiai turėtų pateikti prašymus jų bylą(as) nagrinėjančiam(tiems) teismui(ams) kreiptis į konstitucinį teismą, ar tos BPK nuostatos, kurios leidžia prokurorams daryti bylose ką nori, teikiant įtarimus, neteikiant įtarimų ir kitais atvejais, neprieštarauja LR Konstitucijai. Pagal LR Konstituciją teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, o ne prokurorai…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. neturi savo nuomonės, ten kaip vadovavo saugumas, taip ir toliau vadovauja. Bet Valys vis tiek geriau negu Petrauskas. Nes Valys labai panašu yra bailys ir jis nepasirašys ant žmogžudysčių a la furmanavičius, kedys, ūsas, naruševičienė…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Jeigu gerai isigilinti, tai Valys daro ta pati kaip ir Petrauskas – stumia Betingi Kodel? Matomai yra motyvu, bet man tai patvirtina viena fakta, kad Valys nuo Petruasko mazai skiriasi. Valys – skystimas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Gal,cia numestas kaulas,kad Garliavos Kareiveliai atsipaladuotu. Lietuvoje , teisingumas, prokuru klanui????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Vyriausias Kauno čekistas BETINGIS nepasiduos,o jeigu D.Valys jį sutvarkys,tai beliktų jį pasveikinti ir palinkėti sėkmės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. zydamasonu satanistu iskrypeliu snipai ir subinlaiziai ,daro si ejima kad Lietuva pagalvotu kad zydu tautybes iskrypusios lezbes, dasos polikarpovos atsiustos is bliuserio satanistu ir aukletos nuo vaikystes raudonuju velniu,statytas generalinis prokuroras Valys kazka daro ,kazka bando pakeisti,bet prisiminkite patarle viltis durniu motina ,negalvokit kad betingis vienintelis ir nepakartojamas ,pakeisti viena satanista ant kito kaip du pirstus apmyzt ,be to betingis yrode sektai kad yra visiskas debilas ,kai pedofilijos byloje pridare su savo patarejais tiek klaidu denbilisku kad jas galetu padarytti tik treciokas prisiskaites JAV bojaviku ,be abejo toks daunas nors ir istikimas sektai tokiu pareigu eiti negali

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. pasirodo, kad yra protingu ir padoriu prokuroru. Betingis buvo atsakingas uz daug ka toje byloje, maza to paaiskejo, kad melavo. Na neneigsiu, Btingis su Kliunka sukure prokuraturos melages ivaizde ir sukure ispudi, kad prokurorai veikia isvien su zudikais ar kitais nusikalteliais. O sitas tikrai galejo zkirsti kelia zudynems, nes dar ir pedofilijos byla tyre jo pavaduotoja bei paskirtoji komanda. Man kyla labai pagristu itarimu, kad Usai sueina su Betingiu. Jau nekalbant apie paviesinta pokalbi, kur nori Rasa Kairiene padaryti atpirkimo oziu ir prisiimti, paspausti prisiimti tai, kad neva ji blogai tyrima atliko ar pradejo atlikti. Kas toki planiuka sugalvojo? PAnasu, kad Stankunaite labai graziai naudojasi tuom, idomu kuris prokuroras yra dazniausias Stankunaites svecias?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...