Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 24 Ketvirtadienis
 

Generalinė prokuratūra: Darbo partijos byloje Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateiktas kasacinis skundas

2016-04-28 13:08 | Teisėsauga | Komentarų (15)

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Lietuvos Aukščiausiajam Teismui įteikė kasacinį skundą Darbo partijos byloje. KK nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (toliau – LAT) įteikė kasacinį skundą Darbo partijos byloje.

Prokuroro manymu, šioje byloje yra nagrinėjimo kasacine tvarka pagrindai, nes byloje atskirais klausimais buvo neteisingai pritaikytas baudžiamasis įstatymas, taip pat padaryta esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, kurie sukliudė Vilniaus apygardos teismui bei Lietuvos apeliaciniam teismui tinkamai, išsamiai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą nuosprendį.

Kasaciniu skundu LAT prašoma įvertinti, ar Lietuvos apeliacinis teismas, nagrinėdamas nuteistųjų nusikaltimas veikas dėl mokestinių prievolių išvengimo teikiant valstybės įgaliotoms institucijoms (VMI, Sodrai) finansines deklaracijas su žinomai neteisingais duomenimis, pagrįstai jas pripažino kvalifikuotinomis kaip neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą (pagal Baudžiamojo kodekso 220 str. 1 d.), o ne kaip sukčiavimą (BK 182 str. 2 d.). Vilniaus apygardos teismas šias nusikalstamas veikas buvo kvalifikavęs kaip sukčiavimą. Taip pat LAT prašoma svarstyti, ar pagrįstai Lietuvos apeliacinis teismas įvertino, kad nuteistieji, darydami šias veikas, veikė netiesioginės tyčios forma.

Prokuroras kasaciniame skunde nurodė, kad, jo vertinimu, buvo padaryti esminiai baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, nes Lietuvos apeliacinis teismas dėl tų pačių nuteistųjų veikų, kuriomis buvo išvengta didelės vertės mokestinių prievolių valstybei priėmė prieštaringus sprendimus, t. y. tiek nuteistuosius išteisino, tiek bylą šioje dalyje nuteistiesiems nutraukė dėl suėjusių apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminų, nors galėjo priimti tik vieną iš šių sprendimų.

Prokuroro nuomone, tiek Vilniaus apygardos teismas, tiek Lietuvos apeliacinis teismas, nepripažindami V. Uspaskicho veiksmų, susijusių su valstybės dotacijų gavimu Darbo partijos naudai nusikaltimu pagal BK 182 str. 2 d. (sukčiavimu), neteisingai taikė baudžiamąjį įstatymą, tuo padarė esminių baudžiamojo proceso pažeidimų, dėl kurių buvo priimtas nepagrįstas ir neteisingas sprendimas išteisinti V. Uspaskichą šioje dalyje.

Kasaciniu skundu taip pat prašoma patikrinti, ar V. Uspaskicho atžvilgiu nutraukiant bylą pagal BK 220 str. 1 d. dėl suėjusių apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo (patraukimo baudžiamojon atsakomybėn) senaties terminų buvo tinkamai taikomas BK 95 str. nuostatos, nes Lietuvos apeliacinis teismas, priimdamas šį sprendimą neįvertino, kad V. Uspaskich ikiteisminio tyrimo metu buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, todėl senaties terminų eiga jo asmens atžvilgiu buvo sustojusi.

Taip pat prašoma įvertinti, ar pagrįstai baudžiamoji byla nutraukta juridinio asmens, t. y. Darbo partijos, atžvilgiu dėl jos reorganizacijos, ar pagrįstas apeliacinio teismo sprendimas atsisakyti taikyti BK 72 str. 5 d. (Turto konfiskavimas) nuostatas ir iš Darbo partijos konfiskuoti (išieškoti) jos neteisėtai gautas ir partijos veikloje panaudotas pinigines lėšas (virš 7 mln. eurų), ar pagrįstai palikti nenagrinėti civilinių ieškovų (VMI ir Sodros) civiliniai ieškiniai, kuriais buvo prašoma atlyginti nuteistųjų veiksmais padarytą žalą valstybei dėl nesumokėtų mokesčių ir įmokų.

Atsižvelgiant į netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo atvejus bei padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų pobūdį kasaciniu skundu prašoma bylą grąžinti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

GP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuva- tai šalis, kurioje už populiarią frazę „vagis turi sėdėti kalėjime“ galima sulaukti baudžiamojo persekiojimo pagal 109.2 straipsnį- raginimas prievartos būdu pakeisti valdžią…….O juk tikrieji banko Snoras vagys: Grybauskaitė, Kubilius, Degutienė, Vasiliauskas, Šimonytė, Friklis, Cooperis, Adomonis ar Degutis turi sėdėti kalėjime. Ir ilgam.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. gapsys snd padave :) ir laimes, nes bendrininkavimas 3 ir daugiau asmenų, gryzunienės juk nejudino…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. Čia, turbūt, lieps balsuoti darbiečiams prieš komisijų slaptoms pažymoms kūrimą. Tokie mūsų ,atsiprašant, teisėsaugos šantažai jau įprastas dalykas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. turbut tik landsberginiai jeronimai nesuvokiu, kad si byla tesis bet jau iki po rinkimu.
  kadangi tada valdys konservatoriai, nuosprendis bus tik vienas – apkaltinamasis. nejaugi neaisku, kad po tiek metu bandymu, landsberginiai nepasiektu savo politiniu tikslu.

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • tik tokiems kaip tau,”nelandsberginiams” tie koncervatnykai tokie svarbus ir brangus.Patrupina tokiems kaip tau ir rasinejat nesuprasdami ka ir bijodami ne tik vardu pasivadinti,bet net neistengiat is baimes slapyvardi susigalvoti.Esat gvardija bestuburiu ir nemastanciu butybiu,kurie gaudami supelyjusiu kruopu su gyvais spirguciais,aisku uz auksine kaina,negalit atsidziaugti tais valdanciaisiais.Visai kaip prie proletariato vado mokinuku valdymo ,ar ne,kaip ten tave vadinti ,gudrutis lapuose,ar gudrutis is uzpeckio????

   Thumb up 4 Thumb down 4

   • zaviuosi jeronimais.
    kaip tvirtai argumentuotai jie atremia bet kokius jiems nepatikusius komentarus!!!
    landsbergiai rulit !!!!

    Thumb up 3 Thumb down 0

    • Vytautas Gapšys, nerimstant aistroms Seime dėl jo neva nusikaltimo, padavė kasaciją.

     Joje nurodė jog byla išnagrinėta neteisingai, nes klaidingai jam pritaikytas bendrininkavimas.

     Bendrininkavimas pagal senąjį BK buvo įmanomas tarp 3 ir daugiau asmenų.

     Bylos sprendime yra nurodyti vos 2.

     Manytina, byla bus grąžinta pernagrinėjimui, o dėl senaties – nutraukta.

     Thumb up 0 Thumb down 2

 5. Is tos bylos vis nesibaigia daromi politiniai spektakliai.Pries pora dienu rasiau,kad manau,jog Viktariukas dosniai sumokejes ir gaves laisve,dar ir izadus dave,nebegrizti i politika ir nebesimaisyti po kojom kitoms valdzios norincioms partinems gaujoms.Bet svarscikas niekaip nenustinga savoj Maskvoj,ir pries kelias dienas apsireiske Lietuvoj partijos gretose ir bande suvaidinti Zvaneckio antrininku.Na nereikejo ,Viktariuk ,apie politika uzsiminte,reikejo apsiriboti pasijuokus is keliu valdzioj ir politikoj valstybinio masto “kombinatoriu”.Va ,per toli zengei,per daug issiziojei,ir vel mauna sio amziaus byla ant galvos.Juk ,zinojai,Viktariuk,kad tos bylos skundas toliau,paruostas,ir tik laukia tik zingsnelio i politika.Va dabar vel kiek kainuos,”nervu” ir viso kito brangaus ir gero????

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • matai koks blogas tas viktoriukas: sumokejo landsberginiams pinigus ir dar sakojasi, ane?
   nuskriaude tavo konservatorius.
   ir tu teisus kaip visada – rusai puola, konsevatoriai – musu garbe ir sazine, todel visada kalti tie, kurie konservatoriams neitinka.

   Thumb up 5 Thumb down 3

   • Visų pirma, jeronimai, tai Viktoras ne Maskvoje, o Briuselyje tebeatstovaja Lietuvą.
    Visų antrą, iki rinkimų dar konservatorių užsakyta prokuratūra drums teismais tą politinį jovalą. Konservatoriams labai to reikia tikintis, kad nuo kompromituojančios DP nubyrės dalis jos elektorato konservatorių naudai.
    Tie milijonai visiems rūpi tiek, kiek pernykštis sniegas barsukui. Ir ne milijonuose čia esmė. Tai tik priemonė partijos žlugdymui ir nieko daugiau. Lygiai tokia pat, kaip leidimas suprasti, pirk dramblį ar poveikis poveikiu, tik materialesne išraiška, kad baisiau atrodytų.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Gerai liaudies išmintis sako: neik su velniu obuoliauti – liksi ir be obuolių ir be terbelės.
  Eilinį kartą vėl Viktorą išdūrė. Žadėjo nebetampyti, jei partiją padovanos Obamos palaimintam V.Mazuroniui, bet… Iki rinkimų dar pusmetis. DP ir TTP tai lyg stovinti su dalgiu giltinė prie konvulsijomis tampomos TS-LKD partijos vadų lovos galvūgalio ir reikia visomis įmanomomis priemonėmis, pasitelkus tikinčiuosius ir net teisėsaugą, bandyti kaip nors su ja susidoroti.
  Ir vėl viskas iš naujo: aitvarai, milijonai, drambliai, poveikiai, leidimai suprasti, dvasios, rusai, agentai, vatnikai ir visokia kita konservatorių per ketvirtį amžiaus gerai įsisavinta kovinių veiksmų atributika, kaip paskutinis šiaudelis žlugdant kitus, bet kuria kaina išsilaikyti politinių srutų balos paviršiuje….

  Thumb up 10 Thumb down 2

  • Tai kad ta dovana galiojo tik iki teismo nuosprendžio, o dabar jau sakė nori atsiimti tą dovanotą daiktą atgal

   Thumb up 6 Thumb down 0

 7. pasiknisus kitų partijų konservų socdemų ir t.t. partijų finansavimo ir mokęsčių mokėjimo reikaluose, tai darbo partijos nusižengimai atrodytų nekaltas vaikų žaidimas

  Thumb up 11 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...