Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 3 Trečiadienis
 

Generalinė prokuratūra: Darbo partijos byloje Lietuvos Aukščiausiajam Teismui pateiktas kasacinis skundas

2016-04-28 13:08 | Teisėsauga | Komentarų (15)

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Lietuvos Aukščiausiajam Teismui įteikė kasacinį skundą Darbo partijos byloje. KK nuotr.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (toliau – LAT) įteikė kasacinį skundą Darbo partijos byloje.

Prokuroro manymu, šioje byloje yra nagrinėjimo kasacine tvarka pagrindai, nes byloje atskirais klausimais buvo neteisingai pritaikytas baudžiamasis įstatymas, taip pat padaryta esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų, kurie sukliudė Vilniaus apygardos teismui bei Lietuvos apeliaciniam teismui tinkamai, išsamiai išnagrinėti bylą ir priimti teisingą nuosprendį.

Kasaciniu skundu LAT prašoma įvertinti, ar Lietuvos apeliacinis teismas, nagrinėdamas nuteistųjų nusikaltimas veikas dėl mokestinių prievolių išvengimo teikiant valstybės įgaliotoms institucijoms (VMI, Sodrai) finansines deklaracijas su žinomai neteisingais duomenimis, pagrįstai jas pripažino kvalifikuotinomis kaip neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą (pagal Baudžiamojo kodekso 220 str. 1 d.), o ne kaip sukčiavimą (BK 182 str. 2 d.). Vilniaus apygardos teismas šias nusikalstamas veikas buvo kvalifikavęs kaip sukčiavimą. Taip pat LAT prašoma svarstyti, ar pagrįstai Lietuvos apeliacinis teismas įvertino, kad nuteistieji, darydami šias veikas, veikė netiesioginės tyčios forma.

Prokuroras kasaciniame skunde nurodė, kad, jo vertinimu, buvo padaryti esminiai baudžiamojo proceso kodekso pažeidimai, nes Lietuvos apeliacinis teismas dėl tų pačių nuteistųjų veikų, kuriomis buvo išvengta didelės vertės mokestinių prievolių valstybei priėmė prieštaringus sprendimus, t. y. tiek nuteistuosius išteisino, tiek bylą šioje dalyje nuteistiesiems nutraukė dėl suėjusių apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminų, nors galėjo priimti tik vieną iš šių sprendimų.

Prokuroro nuomone, tiek Vilniaus apygardos teismas, tiek Lietuvos apeliacinis teismas, nepripažindami V. Uspaskicho veiksmų, susijusių su valstybės dotacijų gavimu Darbo partijos naudai nusikaltimu pagal BK 182 str. 2 d. (sukčiavimu), neteisingai taikė baudžiamąjį įstatymą, tuo padarė esminių baudžiamojo proceso pažeidimų, dėl kurių buvo priimtas nepagrįstas ir neteisingas sprendimas išteisinti V. Uspaskichą šioje dalyje.

Kasaciniu skundu taip pat prašoma patikrinti, ar V. Uspaskicho atžvilgiu nutraukiant bylą pagal BK 220 str. 1 d. dėl suėjusių apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo (patraukimo baudžiamojon atsakomybėn) senaties terminų buvo tinkamai taikomas BK 95 str. nuostatos, nes Lietuvos apeliacinis teismas, priimdamas šį sprendimą neįvertino, kad V. Uspaskich ikiteisminio tyrimo metu buvo pasislėpęs nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, todėl senaties terminų eiga jo asmens atžvilgiu buvo sustojusi.

Taip pat prašoma įvertinti, ar pagrįstai baudžiamoji byla nutraukta juridinio asmens, t. y. Darbo partijos, atžvilgiu dėl jos reorganizacijos, ar pagrįstas apeliacinio teismo sprendimas atsisakyti taikyti BK 72 str. 5 d. (Turto konfiskavimas) nuostatas ir iš Darbo partijos konfiskuoti (išieškoti) jos neteisėtai gautas ir partijos veikloje panaudotas pinigines lėšas (virš 7 mln. eurų), ar pagrįstai palikti nenagrinėti civilinių ieškovų (VMI ir Sodros) civiliniai ieškiniai, kuriais buvo prašoma atlyginti nuteistųjų veiksmais padarytą žalą valstybei dėl nesumokėtų mokesčių ir įmokų.

Atsižvelgiant į netinkamo baudžiamojo įstatymo taikymo atvejus bei padarytų esminių Baudžiamojo proceso kodekso pažeidimų pobūdį kasaciniu skundu prašoma bylą grąžinti iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

GP inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Lietuva- tai šalis, kurioje už populiarią frazę „vagis turi sėdėti kalėjime“ galima sulaukti baudžiamojo persekiojimo pagal 109.2 straipsnį- raginimas prievartos būdu pakeisti valdžią…….O juk tikrieji banko Snoras vagys: Grybauskaitė, Kubilius, Degutienė, Vasiliauskas, Šimonytė, Friklis, Cooperis, Adomonis ar Degutis turi sėdėti kalėjime. Ir ilgam.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. gapsys snd padave :) ir laimes, nes bendrininkavimas 3 ir daugiau asmenų, gryzunienės juk nejudino…

  Thumb up 0 Thumb down 1

 3. Čia, turbūt, lieps balsuoti darbiečiams prieš komisijų slaptoms pažymoms kūrimą. Tokie mūsų ,atsiprašant, teisėsaugos šantažai jau įprastas dalykas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. turbut tik landsberginiai jeronimai nesuvokiu, kad si byla tesis bet jau iki po rinkimu.
  kadangi tada valdys konservatoriai, nuosprendis bus tik vienas – apkaltinamasis. nejaugi neaisku, kad po tiek metu bandymu, landsberginiai nepasiektu savo politiniu tikslu.

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • tik tokiems kaip tau,”nelandsberginiams” tie koncervatnykai tokie svarbus ir brangus.Patrupina tokiems kaip tau ir rasinejat nesuprasdami ka ir bijodami ne tik vardu pasivadinti,bet net neistengiat is baimes slapyvardi susigalvoti.Esat gvardija bestuburiu ir nemastanciu butybiu,kurie gaudami supelyjusiu kruopu su gyvais spirguciais,aisku uz auksine kaina,negalit atsidziaugti tais valdanciaisiais.Visai kaip prie proletariato vado mokinuku valdymo ,ar ne,kaip ten tave vadinti ,gudrutis lapuose,ar gudrutis is uzpeckio????

   Thumb up 4 Thumb down 4

   • zaviuosi jeronimais.
    kaip tvirtai argumentuotai jie atremia bet kokius jiems nepatikusius komentarus!!!
    landsbergiai rulit !!!!

    Thumb up 3 Thumb down 0

    • Vytautas Gapšys, nerimstant aistroms Seime dėl jo neva nusikaltimo, padavė kasaciją.

     Joje nurodė jog byla išnagrinėta neteisingai, nes klaidingai jam pritaikytas bendrininkavimas.

     Bendrininkavimas pagal senąjį BK buvo įmanomas tarp 3 ir daugiau asmenų.

     Bylos sprendime yra nurodyti vos 2.

     Manytina, byla bus grąžinta pernagrinėjimui, o dėl senaties – nutraukta.

     Thumb up 0 Thumb down 2

 5. Is tos bylos vis nesibaigia daromi politiniai spektakliai.Pries pora dienu rasiau,kad manau,jog Viktariukas dosniai sumokejes ir gaves laisve,dar ir izadus dave,nebegrizti i politika ir nebesimaisyti po kojom kitoms valdzios norincioms partinems gaujoms.Bet svarscikas niekaip nenustinga savoj Maskvoj,ir pries kelias dienas apsireiske Lietuvoj partijos gretose ir bande suvaidinti Zvaneckio antrininku.Na nereikejo ,Viktariuk ,apie politika uzsiminte,reikejo apsiriboti pasijuokus is keliu valdzioj ir politikoj valstybinio masto “kombinatoriu”.Va ,per toli zengei,per daug issiziojei,ir vel mauna sio amziaus byla ant galvos.Juk ,zinojai,Viktariuk,kad tos bylos skundas toliau,paruostas,ir tik laukia tik zingsnelio i politika.Va dabar vel kiek kainuos,”nervu” ir viso kito brangaus ir gero????

  Thumb up 9 Thumb down 1

  • matai koks blogas tas viktoriukas: sumokejo landsberginiams pinigus ir dar sakojasi, ane?
   nuskriaude tavo konservatorius.
   ir tu teisus kaip visada – rusai puola, konsevatoriai – musu garbe ir sazine, todel visada kalti tie, kurie konservatoriams neitinka.

   Thumb up 5 Thumb down 3

   • Visų pirma, jeronimai, tai Viktoras ne Maskvoje, o Briuselyje tebeatstovaja Lietuvą.
    Visų antrą, iki rinkimų dar konservatorių užsakyta prokuratūra drums teismais tą politinį jovalą. Konservatoriams labai to reikia tikintis, kad nuo kompromituojančios DP nubyrės dalis jos elektorato konservatorių naudai.
    Tie milijonai visiems rūpi tiek, kiek pernykštis sniegas barsukui. Ir ne milijonuose čia esmė. Tai tik priemonė partijos žlugdymui ir nieko daugiau. Lygiai tokia pat, kaip leidimas suprasti, pirk dramblį ar poveikis poveikiu, tik materialesne išraiška, kad baisiau atrodytų.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 6. Gerai liaudies išmintis sako: neik su velniu obuoliauti – liksi ir be obuolių ir be terbelės.
  Eilinį kartą vėl Viktorą išdūrė. Žadėjo nebetampyti, jei partiją padovanos Obamos palaimintam V.Mazuroniui, bet… Iki rinkimų dar pusmetis. DP ir TTP tai lyg stovinti su dalgiu giltinė prie konvulsijomis tampomos TS-LKD partijos vadų lovos galvūgalio ir reikia visomis įmanomomis priemonėmis, pasitelkus tikinčiuosius ir net teisėsaugą, bandyti kaip nors su ja susidoroti.
  Ir vėl viskas iš naujo: aitvarai, milijonai, drambliai, poveikiai, leidimai suprasti, dvasios, rusai, agentai, vatnikai ir visokia kita konservatorių per ketvirtį amžiaus gerai įsisavinta kovinių veiksmų atributika, kaip paskutinis šiaudelis žlugdant kitus, bet kuria kaina išsilaikyti politinių srutų balos paviršiuje….

  Thumb up 10 Thumb down 2

  • Tai kad ta dovana galiojo tik iki teismo nuosprendžio, o dabar jau sakė nori atsiimti tą dovanotą daiktą atgal

   Thumb up 6 Thumb down 0

 7. pasiknisus kitų partijų konservų socdemų ir t.t. partijų finansavimo ir mokęsčių mokėjimo reikaluose, tai darbo partijos nusižengimai atrodytų nekaltas vaikų žaidimas

  Thumb up 11 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...