Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

GENDER – tikras pavojus šeimai

2015-01-12 10:45 | Nuomonių ringas | Komentarų (35)

Seimo narė Rita Tamašunienė. KK nuotr.

Šių metų sausio 10 d. Vilniaus arkivyskupijos organizuojamas Šeimadienis buvo savotiškas 2014-ųjų, Šeimos metų, apibendrinimas. Kokie buvo Šeimos metai Lietuvoje? Be abejo, parapijose, mokyklose, bendruomenėse įvyko daug gražių renginių, akcijų, skirtų stiprinti mūsų šeimas, skatinti jaunų žmonių atsakomybę,visuomenei parodant gražius daugiavaikių šeimų pavyzdžius. Tačiau dar negalime sakyti, kad pasiektas tikrasis Šeimos metų tikslas.

Lietuvos Krikščioniškųjų bažnyčių ir bendruomenių vadovai praėjusius 2014-uosius metus vienbalsiai paskelbė Šeimos metais ir pasirašė bendrą memorandumą. Kaip skelbia Vyskupų Konferencija, „tai – precedento Lietuvoje neturintis atvejis“. Ši intencija ir precedentas skirtas ne bažnyčiai. Tai signalas visuomenei apie realias grėsmes ir kėslus, nukreiptus prieš šeimas ir normalią vaikų psichologinę raidą, signalas, kad kelią skinasi žmogaus prigimčiai svetimos ideologijos. Tai susirūpinimas ir įspėjimas, kad vyrų ir moterų lygių galimybių bei lygių teisių judėjimo šalininkai neapsiriboja teisių sulyginimu, o yra pasišovę sulyginti žmonių lytis.

Gender – kas tai? Apie gender mes žinome nedaug. Bendraudama su vaikus auklėjančiais tėvais ir pedagogais įsitikinau, kad vieniems „šis reiškinys“ asocijuojasi su lyties keitimo galimybe, kitiems – su homoseksualumu arba, geriausiu atveju, su užsienietišku vaikų auklėjimo modeliu. Kitaip tariant, žinios labai paviršutiniškos, sąvoka gender visuomenėje nelabai suprantama, tolima, svetima ir, atrodytų, nebūtinai mus paliesianti.

Deja, genderizmas yra labai arti, net nelabai besislapstantis, tik prisidengęs lygių galimybių, teisių ir kovos prieš smurtą širma.

Išskiriami du terminai, apibūdinantys vyrų ir moterų lytis. Pirmoji – anatominiai bei fiziologiniai kūno skirtumai – tai biologinė lytis (angl. – sex), antroji – psichologiniai, socialiniai ir kultūriniai skirtumai tarp vyro ir moters – tai socialinė lytis (angl. – gender).

Taigi kūdikis gimsta, turėdamas biologinę lytį (gerai, kad genderistai to neneigia!), o tik vėliau, darant įtaką jį supančiai aplinkai, kultūrai bei visuomenei, susikuria savo antrąją socialinę lytį.

Gender teorijos pagrindas – socialinė lytis – nebūtinai turi sutapti su biologine.

Kam painu visa tai suprasti, galima paaiškinti paprasčiau. Savo lytį mes „galime“ kaitalioti ir modeliuoti, nes lytiškumas „nėra nekintamas“, jis permainingas ir susikuriamas pagal tai, kas tuo momentu atitinka mūsų jausmus, atsiskleidžia mūsų darbuose, o ne prigimtyje (pagal Judith Butler). Tokiu būdu prieiname prie išvados, kad lyčių gali būti ne dvi?! Kiek? Mažiausiai penkios: vyro, moters, homoseksuali, heteroseksuali, transseksuali.

Nustebote? Išvada tokia: žmogus, sukurtas Dievo kaip vyras ir moteris, nebeturi reikšmės. Patys galime „patobulinti“ Aukščiausiojo kūrinį.

Pagal genderistus, žmogų galima keisti perauklėjant, sukuriant ar atrandant savyje naują lytiškumo formą. Toks perauklėjimas ir abejojimas savo prigimtimi gresia ne tik santuokai, šeimai bet ir visai žmonijos egzistencijai.

Šioje vietoje nieko kito nebelieka, kaip melsti Dievą: „Neapleisk mūsų!“

Siekiant nuo teorijos pereiti prie praktikos ir įgyvendinti genderizmo ideologiją, sukurta gender mainstreaming globali politinė koncepcija arba veiksmų planas.

Koncepcija buvo patvirtinta 1995 m. Jungtinių Tautų Pasaulio moterų konferencijoje Pekine, o vos po dvejų metų (1997 m. po Europos Bendrijos Amsterdamo sutarties) programa pradėta diegti įvairių Europos tarpvyriausybinių ir nacionalinių organizacijų veikloje. Žinoma, tiesiogiai apie žmogaus „daugialytiškumą“ arba „belytiškumą“ šioje programoje nekalbama (kam tiesiai, jei galima tyliai, gudriai, „per aplinkui“).

Gender maistreaming politikos tikslas – skatinti moterų ir vyrų lygybę, vengti vienos ar kitos lyties viršenybės.

Niekas negali prieštarauti žmogaus pasirinkimui, nes tai būtų diskriminacija, ir tai susiję su visomis ES valstybėmis. Siekiama konkrečias programas įvesti į švietimo sistemą nuo vaikų darželio iki aukštosios mokyklos.Tokių bandymų buvo ir Lietuvoje.

Papūtus europiniam genderizmo vėjui, atkeliavo pasikeitimo patirtimi projektas Gender Loops, buvo parengta metodinių knygelių vaikų darželio auklėtojoms apie lyčių lygybės ugdymą „Diena, kai Frederikas buvo Frida“, kol tėvai galiausiai pasipiktino su jų vaikais atliekamais eksperimentais. Siūloma dokumentuose nerašyti „tėtis“, „mama“, bet „partneris Nr.1“, „partneris Nr.2“, įrengti bendrus tualetus, perkantiems siūlyti daugiau „unisex“ kvepalų, drabužių ir pan.

Ką genderistai žino apie mus? Pirmiausia tai, kad gender maistreaming politikos neįgyvendinsi greitai. Sugriauti dviejų lyčių vyro ir moters sampratą – nepaprasta užduotis, nes daugelis ES šalių piliečių ir mūsų rinkti europarlamentarai turi tvirtas, krikščioniškosiomis vertybėmis paremtas gyvenimo nuostatas.

Parengęs atskirą dokumentą apie socialines lytis, nesulauksi nei supratimo, nei pritarimo. Jie priešinsis, net jei juos išvadinsi homofobiškais viduramžių reliktais. Taigi geriausias būdas – pakišti gender po kilniomis ir sveikintinomis intencijomis kovojant su tokiomis šio pasaulio blogybėmis kaip smurtas, prievarta,tolerancijos stoka.

Genderizmas brukamas ir į Konvenciją dėl smurto prieš moteris bei smurto šeimoje, ir į Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymą.

Aš esu prieš bet kokį smurtą. Būtina imtis priemonių kovojant su patyčiomis, smurtu ir jų atsiradimo priežastimis. Tačiau kodėl norėdami pažaboti smurtą ir ugdydami toleranciją, mes turime skatinti netradicinę orientaciją, genderizmą, mūsų vaikų ir jaunimo galvose kelti sumaištį, „ieškant“ kažkokios savo X lyties?

Genderistai taip pat suvokia, kad suaugusiejilengvai nepasiduos propagandai, jų vertybinių nuostatų nepakeisi.

Kelias vienas – investicija į ateitį, t.y. pradedama nuo vaikų ir jaunimo ugdymo pagal „Seksualinio auklėjimo standartus“ (pagal šią programą švietimą seksualine tematika reikia pradėti jau nuo kūdikystės). Vaikai smalsūs, imlūs, noriai tyrinėjantys – geriausia tik slinė grupė, plastilinas modeliuojant socialinių lyčių „ateities“ ideologiją. Sunaikinsi lytiškumą – tradicinė šeima savaime išnyks.

Apie tai, kad tokia „investicija“ į Lietuvos vaikus bando surasti kelią mūsų visuomenėje, liudija tikri faktai. Seimo narė Aušrinė Pavilionienė Seime įregistravo įstatymo projektą, siūlantį iš Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo išbraukti 4 straipsnio 2 dalies 16 punktą. Šis vis dar galiojantis punktas teigia, kad „neigiamą poveikį nepilnamečiams darančia laikoma tokia informacija, kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta, santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata“.

Kam gi trukdo šis punktas? Jis trukdo ne šiaip kalbėti apie kitą seksualinę orientaciją ir siūlomas šeimos formas, o pristatyti jas vaikams kaip lygiavertes vyro ir moters santykiams, t.y. kaip elgesio normą. O visų pirma, jis užkerta kelią tos pačios M. Pavilionienės įstatymo pataisa siūlomam jau minėtam lytiniam švietimui pagal Pasaulio sveikatos organizacijos standartus.

Kol kas „genderistinė“ pataisa nesulaukia pritarimo Seime, bet nesulaukia pritarimo ir parlamento Šeimos grupės, Seimo narių grupės, į kurios sudėtį įėjo LLRA frakcijos nariai, pasiūlymai. Seimo nariai ėmėsi iniciatyvos papildyti LR Konstituciją nuostata, jog šeima kyla iš santuokos, motinystės ar tėvystės. Per visus 2014-uosios Šeimos metus Seimo dauguma tam taip ir nepasiryžo.

Rita Tamašunienė

LR Seimo narė

Komentarai

 

 

 
 1. Pagal genderistus, žmogų galima keisti perauklėjant, sukuriant ar atrandant savyje naują lytiškumo formą.

  Taip išeina, kad genderistai patvirtina teiginį, kad homoseksualistais ne gimstama, bet tampama…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Vaikai ir šeima,tai sovietų atgyvena.Visi pirmyn į ištvirkavimą.Greičiau sulauksim Sodomos ir Gomoros likimo.

  Thumb up 3 Thumb down 5

 3. Jei jau eina kalba apie tokius nukrypimus,tai taip ir ivyks.Mes savo vaikus jau uzauginome,jaunime,bukite budrus,jums gyvenimas pries akis,mokinsis jusu vaikai ir anukai.Maza vaika galima itikinti bet ka.Vis del to per rinkimus reikia labai ziureti kas pasisako uz tokius istatymus ir paprasciausiai uz tokia partija nebalsuoti.Aisku cia mano nuomone.As paskutini kasni atiduociau uz tai,kad galeciau samdyti pradinukui mokytoja i namus.Mokyklose siekiama ibrukti vaikams i galveles visokio meslo.kas gyvenime visai nereikalinga.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 4. Kai matai viena reiškinį ar kita ir nesupranti to reiškinio atsiradimo priežasčiu ,. Pirmiau sveika butu pasiaiškinti o kas gi lemia, kad tokia kaip Pavilionienė griebėsi to genderizmo šiaudo,.. savo veiklai Seime pagrysti.? Ar jos gyvenimo būdas galėjo suformuoti tokį atsivertima? …ir kas skatina ta veikla plėtoti ..žinant kad visuomenė labai skeptiškai į tai žiūrį. Galima sukurti tobulus įstatymus mus apsaugančius nuo to iškreipto susivokimo. Bet ..kvailystė manyti kad draudimai galėtu čia ką nors pakeisti .. šiandiena negalima rytoj galima ..o perspektyva ..kaip ta usnis dirvoje ,.metai iš metų tų ja naikini ,..kol kas nors pataria.. ‚tuščioje baloje dar ne tokie gyviai ima veistis‘. Išvada ..visuomenėje reikia atsvaros tokioms ativertybėms . ir kiek galima kalbėti kad Lietuva Marijos žemė ,.gal laikas imti ir tuo patikėti ..uždegant tam žalia šviesa, o tada ir tie paradai nebebus tokie baisus. Lietuva jau eile metų Europoje linksniuojama kaip šalis su ribota tolerancija seksualinėms mažumoms, kas matyt reikšią homofobija .. bet niekas dorai visuomenei nepaaiškina, kad tos tolerancijos stokos priežastis mūsų pačių netikrumo jausmas tuo ką turime ir kaip gyvename. Kenksmingų įtakų neįmanomą išvengti,.. galima tik jų žalas minimizuoti …dėka to kas iš tikto tikra ir vertinga ne tik mums bet ir paliekant tai mūsų vaikams. ..būtent vaikams .

  Thumb up 2 Thumb down 3

 5. Jus visi sakote ir kaltinate visa visuomene, kad zmones vis balsuoja ne uz tuos! Tai paaiskinkint gudrociai ar mes turime koki pasirinkima uz ka balsuo? Mes balsuojam ne uz autoritetus, o uz sarasus ir net nesuvokiam kas bus isrinktas. Ka mes turejom per prezidento rinkimus? Gribauskaite ir balcyti, kuris visa savo esybe reke as nenoriu but prezidentu, todel ir sedejo ant dvieju kedzu, kad neprasiktu EP. kedes. Lietuvoj like vos du milijonai zmoniu, o seime sedi 141 darmaiedas.

  Thumb up 15 Thumb down 0

 6. Jebolos virusas paleistas i pasaulį plinta žaibišku greičiu,labiausiai nuo jo kentės moterys pedalai su jomis kaip su siukslemis

  Thumb up 2 Thumb down 1

 7. VISI NAUJI TERMINAI YRA PROTINGIEMS APGAUTI–YRA VYRAS IR MOTERIS –VYRO IR MOTERS MEILĖ,O NE GENDERIZMAI..

  Thumb up 15 Thumb down 1

 8. balsuot reikia už dirbančius žemę ir ją saugančius nuoteršalų tad už žemdirbius ponai ir ponios

  Thumb up 14 Thumb down 0

  • kiekvienas turi dirbti savo darbą, žemdirbiai taip pat. Ne tie laikai, kad kiekviena melžėja galėtų valdyti šalį.

   Thumb up 3 Thumb down 6

   • geriau būt vadovė virėja-ji labiau savo katilo (valstybės) žiūrėtų.

    Thumb up 2 Thumb down 0

 9. tuomet reikėtų laikytis principo: už socialdemokratus niekas nebalsuoja. Nesvarbu, Paluckas ar kiti socdemai eina į savivaldybę. Rinkėjai turi socdemams pasiųsti AIŠKŲ SIGNALĄ: jeigu jūs už Pavilionienės stumiamas “vertybes”, eikit šėko pjauti.

  Thumb up 20 Thumb down 1

 10. jei iteisinsim pederastizma ,pritrauksim investiciju .bus darbo vietu ,gales sudus valyti.

  Thumb up 10 Thumb down 1

 11. stojot i pydar sajuza ,tai turite nusimauti kelnes ir atstatyti subine ,o jau apie vaiku nedavima dulkinti pedofilams tai ir kalbos negali buti.TIK taip sulyginsime genderistus kad bus zemiau zoles .

  Thumb up 16 Thumb down 1

 12. reik nelaukt kol Genderistai įves savo tvarką, o kurt savo įstatymą, galutinai uždruadžiant kenksmingą mūsų tautai genderistų ideologiją,
  1. kelias per seimą, savo atstovus.
  2. kelias renkant 50 tūkst parašų sukūrus patiems tokį įstatymą,
  Jei kokie teisininkai čia skaito praėkit sukt šarabanus nes ši ideolgija palies visus.
  3. kelias referendumas, pakeičiant konstituciją taip, kad tarptatutiniai įstatymai įpareigojantys net esant kolizijai priimt šią žalingą mūsų tautai GENDER ideologiją čia neturėtų galios.
  Jei bent kažkiek Lietuvoje liko smegenų, tai pats laikas jau būtų juos įjungti.

  Thumb up 20 Thumb down 1

  • Referendumo kelias jau “išmėgintas” …Kitokiu klausimu, bet išmėgintas.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 13. patys kalti, ką išsirenkam, tą ir turim.
  turim suprasti labai aiškiai: jeigu scd stumia tokią politiką, daugiau jokio balsavimo už scd. nors ir kaip maloniai tas premjeras bečiulbėtų.

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Mielas pilieti, prašom neišskirti vienos partijos. O liberalų , konservatorių partijų gretose nėra tokio iškrypimo šalininkų ? Yra ir pavardes gerai žinote :)

   Thumb up 9 Thumb down 0

   • dabar yra labai madinga ”sukti kepupes snapelius” is kur patogesnis vejas pucia ;)) neapsirikit, reikia labai dometis, tuom ka renki.

    Thumb up 4 Thumb down 0

 14. Nėra ko stebėtis, juk Vytautas Landsbergis – balsavo už homoseksualumo propagandą ES šalyse, įskaitant vaikų tarpe (Lunaček rezoliucija).
  Gal pagaliau vieną kartą suprasim už ką balsuojam, ką renkam į Europarlamentą, seimą ? Ar liksim ožiais bliaunančiais me ke-ke kai naikina šeima ?

  Thumb up 18 Thumb down 1

  • O ko jam nebalsuoti, juk jo orientacija visiems, kaip ant delno:)) Kur papūtė vėjelis, jis jau ir ten. Pirmose gretose.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 15. kitus seimo rinkimus laimės ta partija, kurios tikslas bus uždrausti tą nesąmomę įstatymu

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Deja, dauguma Lietuvos žmonių šia tema nei kiek nesidomi. Ypač nauja cinikų karta ( “Landsbergio anūkai”).

   Thumb up 8 Thumb down 0

 16. TAI jai tik su pidarasais ir pedofilais bendrauti , tuo labiau patirties ji turi nuo MEIRO KLABINO .
  O ar bandys ji gydytis chronišką nedapistitą ?

  Thumb up 6 Thumb down 0

 17. 2009 METAIS PREZIDENTĖ PRITARĖ “GĖJŲ PARADUI”

  Iš žiniasklaidos ( 2009 m. ):
  “Prezidentė Dalia Grybauskaitė vizito Airijoje metu duodama interviu vietos žiniasklaidai pareiškė, kad ekonomikos nuosmukis pakeitė lietuvių mąstymą – žmonės tapo uždaresni, piktesni.

  Laikraštis „The Irish Times“ primena, kad praėjusią savaitę Lietuvoje vyko homoseksualų paradas, kurį saugumo sumetimais norėta uždrausti, tačiau vėliau teismas atšaukė tokį prokurorų prašymą.

  Žurnalistai pabrėžia, jog už netradicinės orientacijos žmonių paradą pasisakiusi D.Grybauskaitė Lietuvoje sulaukė nemažai kritikos. „Homoseksualai šioje daugiausia katalikiškoje šalyje lieka tabu“, – pabrėžia laikraštis.

  Lietuvos prezidentė teigė, jog už to slypi dideli iššūkiai. „Kalbėdami apie žmogaus teises, skirtingas nuomones ir pažiūras, Lietuvoje mes vis dar susiduriame su didelėmis problemomis. Ekonominis nuosmukis taip pat turėjo įtakos tam, kad žmonės tapo uždaresni ir piktesni. Mums dar reikia nueiti ilgą kelią, kad suprastume vieni kitus, suprastume žmonių skirtumus, suprastume, ką reiškia žmogaus teisės“, – laikraščiui sakė D.Grybauskaitė.”

  Thumb up 7 Thumb down 0

 18. Manau, jog galėtų būti įdėta nuotrauka, pavyzdžiui, iš 2013 metų gender (gėjų) parado Gedimino prospekte. Juk…viskas turi pradžią :)
  :)

  Thumb up 9 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...