Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Rugpjūtis 7 Sekmadienis
 

Galai su galais nesueina, nors kaip pažiūrėsi…

2010-09-19 14:34 | Komentarai | Komentarų (96)

Liudvikas Jakimavičius      

Pastarųjų dienų žinios iš pedofilijos bylos prieštaringos ir intriguojančios. Tiesa, tų žinių nėra per daug, tačiau kaip visados šiame bare lyderiaujantis „Lietuvos rytas“ suskubo paskelbti visiems gerai žinomos korespondentės Laimos Lavastės du straipsnius: 2010-09-11 dieną – „L.Stankūnaitė: „Mergaitė tvirkinta globėjos namuose?” ir 2010-09-15 dieną – „Norima paaukoti motiną?“ Pavadinimai vienas už kitą grėsmingesni, o straipsnių pasirodymo laikas ko gera nėra atsitiktinis, mat Panevėžio apygardos teismas kaip tik rugsėjo penkioliktąją imasi nagrinėti mergaitės globėjų Venckų skundą , ar pareikšti įtarimus Laimai Stankūnaitei dėl sąvadavimo, ir bylą grąžinti prokurorams atlikti ikiteisminį tyrimą.

Sprendimas – „grąžinti“, ko gera būtų esminis posūkis įstrigusioje byloje, taigi visai nenuostabu, kad aiškiai šiuo klausimu save pozicionavęs dienraštis imasi iniciatyvos, arba yra paprašytas veikti. Straipsnio autorė ne tik kad neslepia, bet ir pabrėžtinai kartoja, kad turi patikimų šaltinių, dienraščiui nutekinančių informaciją iš Generalinės prokuratūros, o gal ir iš kitur.

Skaitykime: „Lietuvos rytas” iš gerai informuotų šaltinių gavo informacijos, kad teisėsaugos įstaigose vyksta tylūs pasitarimai dėl galimų teismų nutarčių. Pozicijos derinamos ir Generalinėje prokuratūroje, ir prezidentės patarėjų aplinkoje. „Svarstoma, ką daryti, kaip numalšinti minią. Linkstama paaukoti L.Stankūnaitę, kaip buvo paaukotas Andrius Ūsas, kai Vilniaus apygardos prokuratūra jam panaikino kaltinimus dėl prievartavimo, tačiau paliko mįslingus įtarimus dėl mergaitės tvirkinimo. Tariamasi, kad per pirmuosius posėdžius Panevėžio teismas patenkintų N.Venckienės skundą ir grąžintų bylą Vilniaus prokurorams tikintis, kad jie pagaliau ras kokių nors L.Stankūnaitės kaltės įrodymų. Kalbama, kad pareiškus įtarimus būtų atšaukta L.Stankūnaitės apsauga.

Kitaip sakant, jauna moteris bus paleista į visas keturias puses, net žinant, kad jai kiltų didelė grėsmė. Veikiausiai jai bus uždrausta matytis ir su vaiku. Valstybė tiesiog nusiplaus rankas. Yra žinių, kad į pagalbą pasitelkti net teisininkai teoretikai. Atvykę į prokuratūrą jie patarinėja, kaip rasti teisinę išeitį ir pateikti įtarimų L.Stankūnaitei, nors jokių naujų jos kaltės įrodymų nerasta. Manoma, kad teismuose ši byla bus vilkinama kelerius metus, kol į valdžią atėjusios naujos jėgos vėl pakeis prokuratūros vadovybę”, – „Lietuvos ryto” žurnalistei teigė gerai informuotas šaltinis.“

Pamėginkime išsiaiškinti šios ilgos tirados potekstes. Visų pirma, ką reiškia dvi greta atsidūrusios tezės „linkstama paaukoti L. Stankūnaitę“, ir kad, panaikinus apsaugą, jai kiltų didelė grėsmė. Šiame kontekste, kol kas dar tik užuomina užsimenama, kad taip buvo paaukotas ir A. Ūsas. Tačiau L. Stankūnaitės interviu yra įdomi, matyt, su advokate Kraujutaitiene suderinta versija. Į korespondentės klausimą: „Kaip pasijustumėte, jei pareiškus įtarimus būtų atsisakyta jūsų apsaugos?“ L. Stankūnaitė atsako: „– A.Ūsas nebeturėjo apsaugos. Kur jis dabar? Jei būtų atsisakyta apsaugos, reikėtų laukti greitos mano žūties. Neaišku, kiek dienų būčiau gyva. Fanatikų minia neprognozuojama.“ A.Ūso ir L. Stankūnaitės advokatė Loreta Kraujutaitienė, atsisakiusi advokatauti pastarajai, į žurnalistės klausimą: „ Kodėl nusprendėte pasitraukti?“ atsako: „Pasakysiu atvirai – esu priversta atsisakyti ginti L.Stankūnaitę dėl nuolatinio pavojaus savo gyvybei.

Žinant, kad minia gali būti neprognozuojama, kad ši byla jau pareikalavo tiek aukų, nuogąstavimai nėra be pagrindo.“ Atsakymai beveik identiški, tačiau abiejuose yra ta pati logikos klaida. Visų pirma, jos abi netiki tyrėjų versija, kad D. Kedžio ir A. Ūso mirtys buvusios nesmurtinės. Antra, abi jaučia grėsmę, kad gali būti pašalintos, nes per daug žino. Neįsivaizduoju, kad advokate pasitikinti L. Stankūnaitė, nebūtų jai visko išpasakojusi, kas ir kaip buvo iš tikrųjų. Advokatas yra gynėjas, jis nesiims kaltinamojo ginti, kol jam nebus išklota viskas iki smulkmenų kaip prieš poną Dievą. Jis privalo sužinoti viską, priešingu atveju gynyba gali tapti visišku fiasko, kai kaltintojas teismo posėdyje netikėtai išmes tokius faktus ir argumentus, prieš kuriuos jis bus nepasiruošęs kaltinamojo apginti. Taigi, advokatas ir ginamasis visados yra savotiški suokalbininkai. Moralės dalykai čia nieko dėti – advokatas privalo ginti savo klientą, nesvarbu, ar jis būtų nepataisomas recidyvistas, ar pavogęs tik vištą. Štai čia ir atsiranda mūsų siužete įdomi peripetija, nes vienu personažu padaugėja, kuris žino, ko gal neturėtų žinoti. Abi išsigandusios ir griebiasi šiaudo. Įtariu, kad labai gerai supranta, jog ir vienai ir kitai apsauga reikalinga, ir apsaugoti visai ne nuo Garliavos mitinguotojų. Ko jau ko, bet D. Kedžio garliaviškiai tikrai nežudė, kaip ir A.Ūso, kuris irgi per daug žinojo ir iš jo gyvo dar buvo šansų kai ką sužinoti. Tikriausiai pats savo noru būtų geriau pasirinkęs Lukiškes, nei griovį Alytaus rajone.

O štai abi moterys ko gera puikiai supranta, kad čia beveik nėra iš ko rinktis. Jei visos šios žudynės buvo suorganizuotos pedofilų klano, akivaizdu, kad jos abi tampa taikiniais. Garliaviškiai mitinguotojai dabar, jei bus panaikinta apsauga L. Stankūnaitei, atmetę emocijas į šalį ir įjungę mąstymą, turėtų keisti dislokacijos vietą ir imtis saugoti šias abi moteris, jei iš tikro nori, kad tiesa pagaliau iškiltų paviršiun. Neatmetu ir galimybės, kad Garliavos mitinguotojų gretose yra infiltruota ir pedofofilijos klano provokatorių ir smogikų, kurie pagal instrukciją galėtų atlikti ir labai nešvarų darbelį. Tokių labiausiai reikėtų saugotis.

Nesueina galai su galais ir dėl A.Ūso negrąžintos skolos advokatei.Tai labai silpnas motyvas. Istorija matyt prasidėjo anksčiau, kol dar jis buvo gyvas, o advokatė nepasirodė teisme, neva dėl sutrikusios sveikatos. Nepanašu, kad tokia sveikai atrodanti moteris, gynusi net tokius, kuriems kaltintojai siūlė bausmes iki gyvos galvos, sunegaluotų būtent teismo dieną. Scenarijus, matyt buvo parašytas kitas, ir advokatė jį suprato iš perspėjimų trauktis iš kelio, o gal ir iš mįslingų sutapimų. Mane labiau įtikina siužetas, kad klanas nusprendė pašalinti išsigandusį ir nelabai patikimą A.Ūsą, pagrasinęs advokatei vyniotis meškeres, jei nenori susilaukti panašaus likimo. Toji prisiekusi advokatė taip ir pasielgė, o dabar blaškosi ir klydinėja nesurasdama patikimų motyvų, kodėl elgiasi ne pagal profesinę priedermę. Jos viešuose pasisakymuose pilna prieštaravimų Viename interviu pasakoja, kad ėmėsi ginti klientus ne dėl pinigų, kitame jau mįslingai kalba, kad A. Ūsas jai nesumokėjęs, o už advokato darbą turi būti sumokėta. Kaip ten bebūtų, L.Stankūnaitė privalės savo „nekaltumo“ istoriją iš naujo papasakoti dar vienam, bet jau valdiškam advokatui. Ir labai rimtas klausimas, ar ir jis po mėnesio – kito nepaliks moters ant ledo, kai pajus iš už nugaros sklindantį mirties dvelksmą?..

Ekspertai.eu

2010-09-19

Komentarai

 

 

 
 1. Wonderful issues altogether, you simply won a new reader. What could you suggest about your publish that you made a few days ago? Any certain?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Hi! I like this place. A lot of cool design. Thank you, I think to stay here 4 a long time

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. I do enjoy the manner in which you have framed this issue plus it really does supply us some fodder for thought. On the other hand, from what I have witnessed, I just hope when the feed-back pile on that folks continue to be on issue and not get started upon a tirade associated with the news du jour. Yet, thank you for this exceptional point and while I do not necessarily agree with it in totality, I value the point of view.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Kaip uzsidirbti pinigu namuose internetu

  Viename iš skelbimų perskaičiau apie šį darbą ir nusprendžiau pabandyti. Skelbimas sudomino galimybe per kelias savaites užsidirbti pakankamai pinigų, įdedant tik dvylika litų. Iš pradžių nepatikėjau, bet vistiek perskaičiau. Taigi, skelbimai.tv/tag/skelbimas.html”>skelbimas siūlė persiųsti po 2 litus į kiekvieno sąraše esančio asmens banko sąskaitą, paskui išbraukti pirmą sąskaitos numerį ir įrašyti savo sąskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę, ir patalpinti šį straipsnį kaip įmanoma daugiau forumų ir skelbimų (200 forumų, skelbimų, elektroninių laiškų – tai užtikrinantis skaičius).

  Supratau, kad apgaulės čia nėra. Be to, pervedęs šešiems žmonėms po 2 litus, pat nieko neprarasiu, galų gale pradžiuginsiu kitą. Ir ryžausi pabandyti. Ir man pavyko!!!!!!
  Po kelių dienų man į sąskaitą pradėjo kauptis taip reikalingi pinigai… Dar sykį sau pripažinau, kad tai veikia. Per porą savaičių susikaupė apie 2000 litų, po trijų savaičių prisidėjo dar apie 2000 litų. Dabar jau turiu uždirbęs 4000 litų, po pusantro menesio turėtų būti apie 16000 litų. Ir ši suma po truputį toliau didės. O prasidėjo tik nuo 12lt.

  Noriu su Jumis pasidalinti informacija, kaip tai veikia, nes tai naudinga mums abiem. Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite mano instrukcijas ir neturėsite vilčių gudrauti, jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami.

  Siūlau perskaityti šią informaciją porą kartų ir išsaugoti savo kompiuteryje, sekti instrukciją ir pinigai ateis. Juk tai paprasta!!! Patys suprantate, kad tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų indėlis yra tik 12 litų ir pora valandų internete. Jūs niekuo nerizikuojate ir nieko neprarandate, tiesiog pasitikite kitais žmonėmis, ir taip pradžiugindami kitus, patys uždirbate. Tai tikrai veikia!!! Atkreipkite dėmesį: tiksliai sekdami šią paprastą instrukciją, Jūs uždirbsite daug – per kelis mėnesius 60000 litų ir dar daugiau bus Jūsų. Visa tai sekmingai veikia dėl dalyvių sąžiningumo.

  Tėra trys paprastos taisyklės:

  1. Jei dar neturite, Jums reikia atsidaryti sąskaitą bet kuriame Lietuvos banke.
  2. Pirmiausia Į žemiau esančią 6 banko sąskaitą perveskite 2 litus. Po to perveskite po 2 litus ir į sekančias banko sąskaitas. ( jei bankas praso nurodyti gaveja, iveskite pakartotinai ta pacia banko saskaita )Visa tai ivykdę, Jūs padarote paslaugą, gražų gestą, ir taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokate.

  1. LT587300010128949066
  2. LT154010042300576369
  3. LT307300010113834351
  4. LT980075800064721767
  5. LT187300010109745823
  6. LT537044060007733730

  O dabar išbraukite iš sąrašo nr. 1 sąskaitos numerį, perneškite visas sąskaitas vienu eilės numeriu į viršų, o į atlaisvintą nr. 6 eilutę įrašykite savo banko sąskaitos numerį.

  3. šį mano laišką keiskite kaip norite, bet išlaikykite pagrindinę idėją, išplatinkite šitą straipsnį kaip įmanoma daugiau (aš jums siūlau bent dviejuose šimtuose, kad užsitikrintumėte didelį uždarbį, kuris Jums taip reikalingas) straipsnių ,forumų ir naujienų juostų, skelbimuose arba asmeniniais laiškais – kuo daugiau informacijos pasklis apie šį straipnį, tuo didesnes bus Jūsų pajamos! Jos tiesiogiai priklauso nuo Jūsų ir tai turbūt yra džiugiausia dalis. Tiesiog Jums nereikia prakaituoti, vargti, keikti blogo gyvenimo – pasidalindami dosnumu, jūs sulaukiate šimteriopo dosnumo.

  Šis internetinis verslas sėkmingai gyvuoja ir klesti del dalyvių sąžiningumo ir rimtumo. Todel viską atlikite kruopščiai ir nepagailėkite 12 litų, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Žmonės tik tada bus sotūs, kai pamaitins vienas kitą.
  Nėra ko prarasti – tik 12 litų, ir kelios valandos nesunkaus darbo internete!!!
  Užsiimkite tuo dabar, tiesiog nėra ko atidėti rytdienai. Tai paprasta ir pelninga. Juk yra dėl ko, taip?

  O štai kaip Jūs uždirbate:

  Mokyklinė aritmetika: sakykim iš 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas), tai reiškia aš uždirbsiu 10 litų būdamas šeštoje sąrašo pozicijoje.
  Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų su Jūsų sąskaitos numeriu jau 5 pozicijoje. Pastariesiems taip pat atsako tik po 5 žmonės – tai jau 500 litų į sąskaitą. Toliau šie 25 žmonės dar 200 kartų talpina šį pasiymą su Jūsų sąskaitos numeriu nr. 4 pozicijoje ir atsako vėl tik 5 žmonės – Jūsų pajamos jau 2500 lt. Toliau šitie 125 žmonės, patalpina po 200 pranešimų, į kuriuos taip pat atsako tik 5 žmnonės. Jums tai duoda 12500 litų pajamų (Jūs 3 pozicijoje).

  Toliau dar įdomiau: šitie 625 žmonės 200 kartų skirtinguose skelbimuose patalpina Jūsų sąskaitos numerį nr. 2 pozicijoje, atsako vėlgi po 5 žmones – tai 62500 litų. Paskaičiuokite, kiek daug galite uždirbti.Juk įspūdingas skaicius!!. Šiame versle svarbiausia būti sąžiningam, kitaip nieko nesigaus. Ar Jūs galite įsivaizduoti, kiek žmonių kasdien visame pasaulyje prisijungia prie interneto ir skaito šitą straipsnį, kaip ir Jūs?! Kiekvieną dieną internete pasirodo nuo 200 iki 500 naujų vartotojų, ir toliau jų skaičius nuolat auga!!! Iš tiesų tai didelė galimybė daug užsidirbti, nesugaištant daug laiko ir daug neišleidžiant. Bet kokiu atveju verta. Gyvenimas per trumpas, kad tokį sansa praleistumete.Man pasiseke,pasisiseks- ir Tau!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You recognize so much its almost hard to argue along with you (not really that I actually would want…HaHa). You certainly put a new spin on the topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Pigus šildymo būdas individualiems namams
Į ką atkreipti dėmesį renkantis avalynę vasarai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kodėl romperiukai tituluojami geriausiu drabužiu mažyliams? 
Mažylių apranga – nuo jos įsigijimo iki aprengimo ir dėvėjimo – labai aktualus...

Nauja kryptis vestuvių žemėlapyje: lietuvius kviečia tuoktis Gran Kanarijoje 
Vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja, tačiau sudėtingas šventės organizavimas daugelį porų atbaido nuo...

Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (11)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (5)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras