Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugpjūtis 1 Sekmadienis
 

Gal pagaliau man R.Juknevičienė paaiškins, kada gi tie rusai užpuls?

2014-05-31 20:58 | Laiškai | Komentarų (81)

R.Juknevičienė. KK nuotr.

Pokaryje liepė laukti amerikono. Tada, atsimenu, buvau vaikas, ir po pagalve glaudžiau radiją, ir sakė, kad jau tuoj, ateina, ateina, jeigu ne per Kalėdas, tai per Velykas.

Taip ir neatėjo, tik išsišaudė, išsipjovė stribai ir partizanai…

Dabar jau nuo žiemos pradžios gerbiama Rasa Juknevičienė – ji man labiausiai imponuoja, nes ne vienerius metus buvo Krašto apsaugos ministerijos galva – vis sako, kad ateis rusai, todėl reikia didinti biudžeto lėšas (ar asignavimus, bet nelabai suprantu šitos sąvokos) krašto gynybai.

Net, atsimenu, susipyko gerbiama Seimo pirmininkė Loreta Graužininienė ir gerbiama Rasa Juknevičienė. Viena moteris sako, jog reikia gynybai pinigų, kita sako, kad užtenka.

Manau, jog Rasa Juknevičienė buvo teisi – juk, pasak jos, ateina rusai, ir reikia ruoštis.

Aš tai prisikaupiau džiovintos duonos, konservų, cukraus, tabokos – atsimenu dar pokarį, tai tėvas duonkepį pečių pastatė ir sakė, vaikai, neužilgo bus ir III pasaulinis, nebus ką valgyti…Po Karibų krizės tėvas tą pečių išardė…Tai tada supratau, kad niekada nebus to III pasaulinio karo, bet jeigu R.Juknevičienė mano kitaip, tenka ja patikėti.

Taigi, išsivėdinau savo rūsį, na, reikia ruoštis antpuoliams. Kol kas virš namų straido NATO lėktuvai, bet kai pragaudžia, vis atsimenu vaikystę… Ir šiurpas man kūnu bėga, nes tai yra baisus garsas, pritarkite. Lakūnai, kiek žinau, juokauja, jog jiems tai yra muzika. Na, vienas Ukrainoje prisijuokavo, o generolo laipsnį turėjo. Skraidino tvarsčius, degtukus, lemputes, ir numušė, kaip praneša viena Lietuvos televizijų, bobutės ir dvidešimtmečiai: ten tik tokie telikę Donecke. Na, kieti tie ukrainiečiai, galvoju, ar mūsų bobutės numuštų priešo lėktuvą?

Kaimynė Jadzė tarnavusi desantininkų dizivijoje, tiesa, sesele, bet ji sako, kad rusų lėktuvų ji nenumušinėtų, nes netgi perkama nauja-sena priešlėktuvinė sistema numuša tik vieną lėktuvą iš dešimties. Neva, įranga “amerikanska”, o lėktuvai taigi rusiški – neatpažįsta. Jadzė sako, kad ir su kalašnikovais mūsiškiai paskubėjo – na kam reikėjo į metalo fabriką atiduoti? Ateis gi rusai su kalašnikovais, atėmei, įsidėjai kulką, giniesi. O dabar, bėdavojasi Jadzė, buvo jos anūkas Afganistane, tai su kažkokiais automatiniais šaudo, rodė anūkas, palaikė Jadzė rankose, pakraipė galvą, šovė, nepataikė niekur, tik varnas juodas kaip nelaimės ženklas po kojų nukrito. Tai turi Jadzė dabar namie iškamšą su ta amerikoniška kulka. Tiesa, atvažiavo kitas anūkas, iškrapštė tą kulką ir kažkur į poligoną išvežė, sako, nėra čia ko, kad kulkos namie mėtytųsi.

Negaliu netikėti Jadze, nes kad ir sesele tarnavo, laipsnį irgi turėjo, ir juk su “kukurūznikais” skraidydavo ligonių tvarstyti – tai kam parašiutas neišsiskleidžia, tai ant minos užšoka. Tiesa, mano kaimynė Jadzė stebėjosi, kaip jai tuomet tarnaujant, retai būdavo nelaimingų nusileidimų su parašiutu – juk desantūroje tarnavo tik patys kiečiausi. Dabar, matai, stebisi Jadzė, per kariuomenės šventę leidosi, “flažoką” (rus. vėliavėlė) kažkokį ant kojos prisirišęs, susipainiojo kojos, galvelė, ir po desantininko…Gipse bus pusę metų, jeigu ne ilgiau.

Tai kas, piktinasi Jadzė, gins Lietuvą, kad su “flažokais” kojas apsukinėja – tarsi vergystės simboliu? Senais laikais, jokie “flažokai” nemaskavo, nes tai neatininka parašiutizmo saugumo taisyklių. Dabar, matai, taisyklės nė motais, tačiau propaganda jau motais…

Pasiklausau Jadzės, ir nieko nebesuprantu: jeigu rusai puola, kas mus apgis? Gal galėtų Rasa Juknevičienė atsakyti, nes Juozo Oleko perkama technika, kaip paaiškino desantūroje tarnavusi Jadzė, netinkama. Kam tuomet perkami netinkami ginklai – kad gyventojus nuramintų, kad kažkas daroma? Ar tuo rodoma, jog niekas nieko nepuola?

Jadzė vieną vakarą visai pasiuto, kai pamatė per televizorių kitą Seimo narį – Arvydą Anušauską. Ką, sako, jis kalba apie Rusijos įtakos agentus? Jeigu tie agentai egzistuotų, jie būtų išsiųsti iš šalies. Neranda? Jeigu neranda, vadinasi, neįdomi mes valstybė, ir jokie rusai mūsų nepuola.

Pamena Jadzė, kai jai reikėjo vykti pas sunkiai pasienyje sužeistą karį, tai jis net peršauta koja, toliau ėjo žvalgybą priešo užnugaryje. Tai tuomet, porina Jadzė, paprasčiausia seselė buvo išmokyta nusileisti parašiutu, kad išgelbėtų gyvybę kariui. Mokėjome, pasakoja, ir žvalgyti – neišlaikius žvalgybos egzamino, niekas neėmė į desantūrą. O kaip gi kitaip? Tu turi prasiskverbti, mokė maskuotis, apsimetinėti, naudotis svetimais pasais. Buvo lygis ohoho! O dabar? Nesuprantu: vieninteliai „Rusijos agentai“, tai tie kurie atvirai reiškiasi per dabar madingus internetinius socialinius tiklus! Tai kur girdėjai tokią nesąmonę, pasakoja ir piktinasi Jadzė. Ar A.Anušauskas, pats tarnavęs tikrai ne paprastame dalinyje, pamena, ką reiškia tikra žvalgyba? Matyt, Seime kai atsisėdi, sočiai, stabiliai, viską užmiršti…

Tai Jadzė jau man galvą išūžė, kad netikėčiau viskuo, ką rodo ir kalba per TV. Jaučiuosi kaip tie iš „Dviračio žynių“: aš jau toks partizanų apsuptyje išaugęs, ir konservatorių nuolatinis balsuotojas (išskyrus šiuose rinkimuose, jau balselį atidaviau už tautininkus…), o mano Jadzė desantininkė. Bet kad ji geriau man viską paaiškina negu kalbančios galvos.

Bet gal kada galėtų ponia Rasa normaliai, aiškiai ir logiškai paaiškinti, kada gi tie rusai užpuls: kada atsijungti elektrą, pasikrauti generatorių, parašyti testamentą, aplankyti artimųjų kapus? Na noriu pasiruošti, juk kai rusai puola, gi būna kad kaimus pelenais paleidžia? Labai lauksiu atsakymo. Nes kaip pokaryje dabar jaučiuosi, sakė amerikonas jau ateina, laukėme, ir nesulaukėme net šiandien. Taip ir su rusais – Jadzė tai laukia iš tiesų rusų, desantininko ir parašiutininko pažymėjimą po kaklu pasirišusi nešiojasi. O aš ką teturiu – savo žmonos Valerijos nuotrauką. Ji mirė iš karto po sausio įvykių. Neatlaikė jos širdis. Taip sakė. Kaip ten buvo iš tiesų nežinau. Juk byla nebaigta iki šiol. Tai dabar geriausia draugė Jadzė. Dar tikiu ponia Rasa. Bet kad ji nepaaiškina, kada tiksliai ateis rusai. Jadzė ir dar keli kaimynai ruošiasi juos su gėlėmis sutikti, aš bandau piktintis, bet jie sako, tu neaiškink, nebuvai lageryje, nežinai, ką naciai išdarinėjo su tais pačiais lietuviais. Nenorime antro Osvencimo, ačiū.

Ponia Rasa, padėkite, ir atsakykite pensininkui. Nes nebežinau, kuo tikėti. O Jadzė iškalbą turi. Bet ir jūs turite tą iškalbą. Gal ir prie desantininkų kur tarnavote, kas čia žino…Parašiutas kaip matau jums visada išsiskleisdavo, esate vis dar labai žavi ir jauna, todėl turite padėti vargšui pensininkui iš kaimo. Galiu ir pusę pensijos į Ginklų fondą atiduoti, bet kad sakė, nepadės…

Pensininko, partizanų kaimyno Bonaparto laišką užrašė Kristina Sulikienė

Komentarai

 

 

 
 1. „Mes gyvename tokioje valstybėje, kurioje viena partija savo nuolat naudojamą antirusiškumo strategiją ne tik yra pavertusi visos valstybės privaloma politika. Dar blogiau. Gyvename valstybėje, kurioje kiekvienas, bandantis nesilaikyti Grybauskaites ir Tėvynės sąjungos kurso, yra tapatinamas su nepatriotu ar net valstybės išdaviku. Ši strategija yra ne daugiau kaip asmeninių nuodėmių dengimas. Bandoma parodyti, kad tokie antirusiški žmonės, kaip konservatoriai ar Grybauskaite, savo biografijoje negali turėti nieko blogo, pvz., KGB kvapelio.

  Thumb up 12 Thumb down 0

 2. Pgerb. Rasos Juknevicienes dar tiktu Sadunaite ir Terleckas. Tai bent trejetas būtų…………

  Thumb up 12 Thumb down 1

 3. skaldytoja ir priesintoja, amzinai iesko priesu. Su Rusija mes visa laika busime kaimynais, todel turime stengtis gyvent draugiskai ir bendradarbiaut konstruktyviai. O sita tik priesina amzinai.

  Thumb up 29 Thumb down 0

 4. išsišaudė, išsipjovė stribai ir partizanai…. Deja Rasele klysti nežuvo stribai ir nebuvo paleisti į atsarga, nes jų pagalba buvo vertinama, kaip sukačiu Partizanų neliko dėl stukačių, o ne dėl stribų. Kodėl kalbi netiesą, ?

  Thumb up 10 Thumb down 0

  • rasa sneka netiesa todel,kad ji partojos komiteto sekretoriaus dukra…dabar jau buvusio…

   Thumb up 12 Thumb down 0

 5. ponia raselia tamstytei dabar geriau negu prie amerikono. nors ir nesulaukeme jo bet jus visvien laiminga. o liaudis nelaukia nei amerikono nei ruso. liaudis laukia kada visi seni pirdylos issimesite is seimo.

  Thumb up 25 Thumb down 0

 6. nejaugi tu toks bukas kad nesupranti jog rusai musu nepuls? na tikrai nesidomi politika o skaitai lietuvos rytair klausaisi juknevicienes. rusams karo nereikia. jo labai reikia amerikai kad turetu savo kariuomene arciau rusijos sienos. ar supranti kad mes tada tapsim taikiniais? juk ir europai to reikia. mat nori labai draugauti su amerikonais. melskis kad jie neykeltu kojos y lietuva. cia kiek ju yra tai tik zaidimas matomai apsiziuri kaip greiciau butu lietuva paversti placdarmu? kodel tyli briuselis? laukia ameriokonu bet su rusais pyktis irgi nenori. paskaityk kitokia spauda paziurek kitus kanalus turiu omeny ne lietuviskus nes cia tik melas. yra ir kitos pasaulines zinios ir jie pripazysta kad kara ukrainoje sukurste briuselis ir amerika. ka girdejaui savo ausim ta ir rasau.

  Thumb up 28 Thumb down 1

  • Faktai:
   1. JAV savo žemėje niekada nekariavo
   2. Kitą šalį sugriauti jiems pats tas
   3. Nė vienos šalies, kurias jie sugriovė, neatstatė

   Thumb up 31 Thumb down 0

 7. 53-ejus metus (1951–2004 m.) transliavo programą ir lietuvių kalba. Radijo laidos lietuvių kalba pradėtos rengti 1951 m. vasario 16 d. iš Niujorko.

  ———————————
  tad b8kim biedni bet teisingi

  Thumb up 5 Thumb down 0

 8. sena klimaksine,ne amerikonas puls,ne lietuvis,reiks varske su juoda duona valgyti ir voratinklius,su sluota nugrebti,nuo pajuodeges

  Thumb up 10 Thumb down 0

 9. Prisimena ji, kai liepė laukti amerikonų. Gal dar prisimena kaip prie Smetonos ji vargą vargo?. O gal ir gyvą Leniną matė?

  Thumb up 17 Thumb down 3

 10. Pensininko, partizanų kaimyno Bonapartas. tokio ir su ziburiu nerasi. Kad pensininku daug, tai teisybe. ir bonparta ir partizana sulikiene issigalvojo. Visas tekstas islauztas is pirsto.

  Thumb up 6 Thumb down 7

 11. Kristina Sulikienė mokymuose sudalyvavo per klaida .Todel sausio 13 dieną, jos tarnyba baigėsi netikėtai – stebuklingai neisspirta kareivisku batu, o liepta jai tiesiog išvažiuoti. Pasiseke mokinei – Bonapartei Nors mokslu nebaige taip ir liks nemokyta – durna kai cebato aulas. Nuo ruso neisisuktu jos subine ir bato spyriu butu islydeta pro vartus . Gal net blogiau butu…nes net ir nedidelis šaltukas surakintu jos kūna. Mokymuose is baimes nusprende netylėti ir klykti visa gerkle, ieskant uztareju.
  Nukankinta lauko pratybu, ji save izvelge tokia nelaiminga ir savo skvarbiom akelem mate is salies ,kad į ja visi žiūrejo kaip į „patrankų mėsą“, statistini vieneta, neturicia jausmų ir asmeninio gyvenimo. Ir taip persiko, kad pamane patekusi i caro kariuomene- baisiau nei Lukiškes.(Ji jau ten saedejo). O pavirtusi zombiu, pradejo įžūliai elgtis. Ji sapnavo Rasos Juknevičnės, tiek Juozo Oleko akis. Abieju akys nemate jos, nelaimingos, išsekusios, po lašeliniu maiselias prislegtos Kristinos kanciu. Kuri nuo salcio gulejo paslika klaikioje, kalėjimo kameroje panašioje i caro kareivinės. Jos muilas ir dantu sepetelis netilpo senoje geležineje spintoje. Gulejo ji prisidengusi suplyšusia ir nudrengta patalyne vidury žiemos su vasariniu apklotu. Dėl to buvo priversta miegoti su rūbais ir kente mirtina šalti. Guledama svajojo, kad žymiai smagiau butu išgerti kavos su Ruklos vadovybe ir klausytis smegenų plovimo pasakėčių… O juk ji mąstantis, didelis kaip generolas, žmogus. Tai ji suprato akimirksniu, kad jau nebenenori vykdyti, vadovų įsakymu ir per tarnyba, nepilnas dvi savaites verke kiekviena vakara, o diena-atvirai ir įžūliai pažeidinėjo tarnybos įstatatus, poįstatyminius aktus ir vidaus tvarkos taisykles, reglamentuojančias kariuomenės veiklą. Niekas nezinojo, kad ji gera sinoptike ir oro prognoze nustate, kad bus arti 17 žemiau termometro stulpelio maždaug savaitę laiko į priekį. I klausima ” is kur tos prognozes” jos atsakymas buvo žaibiškai išrėktas pulko vadovybei ir visiems tos vadovybės akivaizdžiai neteisėtų įsakymų vykdytojams. Ji, drebedama, reikalavo, kad butu vykdomas įsakymas dėl šalčio prevencijos GŠN-8.Ir reikalavo dar griežtesnio įsakymo – dėl nušalimo profilaktikos V-68, nes vėjo stiprumas didesnis nei 4 metrai per sekundę nunes jos kaulelius net toli uz Kalingrado sienos.
  Ji rėkavo, kad pagal Kariuomenės vado įsakymą, instruktoriai patys turėjo virti arbatą siūlyti jai – kariams, aprūpinti ja – karius ir karštais su laipsniais gėrimais.Tačiau ji tos arbatos su laipsniais gavo tik ryte ir vakare.Ji supyko ir pamane, kad toks elgesys yra pati tikriausia „dedovščina“.
  Kai ji mokėsi kovinės rikiuotės paslapčių, o su žemėlapiu vis nesiseke jai orientuotis vietovėje tik del to, kad to zemėlapio ir topografinės liniuotės per visas dienas taip ir neturėjo. ziemos saltyje jos veidas pavirto i kauke, nors buvo aprupinta vadu šiltais apatiniais. Ir žemesnieji, ir aukštesnieji vadai tądien buvo gudrūs. Tokios pratybos su apatiniais prieštaravo Kariuomenės vado įsakymui.
  šaltukas, numatytas kariuomenės vado įsakyme jos skurai buvo antihigieninis ir pavojingas sveikatai ir net gyvybei. O jeigu ji sušals – tada apsirgs? Net „žalio segtuvo“ nepatikejo jai. Negana to,tualetinio popieriaus trims savaitėms jos uzpakaliui išdavė tik vieną rulonėlį ! Juk jos uzpakalys trigubai didesnis. Pirstu ar lapu valytis, kai popieriu isnaudos? Tai tada, jos protingoji galva, Mokomasis pulkas turėtų mažinti kursantų skaičių, o kartu ir ja pacia sumazinti. Kariuomenė, yra tokia drąsi, kad vis tiek, neturėdama tualetinio popieriaus ir liniuociu, vykdo karių rengimą? Turedama Napoleono smegenis, ji grieztai pareiske! – Iš tokios įstaigos karių rengimo teisė turėtų būti atimta. Neturite resursų tualetinio popieriaus – viso gero, perleiskite kitiems mokymą, – tiems, kas turi jo daugiau. Tik koloradai jo turi per akis, o zali zmogeliai valosi lapais.
  Kai Kernavėje dalyviams buvo organizuojamas migdymas. Jos niekas nemikde ! Vel “nėra pinigų”. O kur higienos norma V-568 “? Mokomasis pulkas tiesiog neatitinka karių rengimo reikalavimų, ir iš šio pulko turi būti atimta teisė ruošti karius! Toks pulkas, sukurtas kaip perteklinė institucija su pertekline Mokymų ir doktrinų valdyba, turi būti reorganizuotas, panaikintas ! Cia ji isakineja! ja, ja, ja….!

  Thumb up 4 Thumb down 3

 12. Durneliai galvojate amerika svo armija i lietuva ivede kad lietuva ginti .Ne kad jei reikes i ukraina galetu permesti.Geriau pasiziurekite filmuka kur gruzinai pasakoja apie saakasvilio valdzia kure amerikonai buvo pastate,prasidejo politiniai zudimai i kalejimus sodinimai,o jei zmones skusdavosi ir pasaulio zmogaus teisems ir tai paciai amerikai tyla.Va jums ir amerikoniska demokratija.Uztenka pamatyti kad jie teisia savo kari,uz tai kad paviesino filmuota medziaga kur amerikos kareiviai zudo taikius gyventojus irake.

  Thumb up 23 Thumb down 3

 13. PŪVANTI ŽUVIS,
  ZITA,
  assa,
  NX,
  hm,
  buvęs savanoris,
  sass,
  vbs BOBA, boba VBS,
  avtor snenarija,
  bobulia,
  žinantis,
  baba iš kitos kontoros,
  teorija,
  bobulka VBS,

  O kiek jūs turit vardų iš viso?

  Thumb up 0 Thumb down 6

 14. Skaitau šito labai jau kvailo ir paviepusio kūrinio komentarus ir lūžtu iš juoko 😀

  Tie, kurie nepritaria šiam kvailam “pasakojimui” ir yra parašę komentarą, visad pakomentuojami dar kartą ir netgi kelis kartus. Tai ypač būdinga šios autorės straipsniams, tuo įsitikinau pats.
  Kyla įtarimas, kad komentuoja arba pati autorė arba jos “draugeliai”, bet faktas tas, kad tiek straipsnių, tiek pačių komentarų panašumas – neabejotinas.

  Taigi, ar dar nenusibodo žaisti, bandyti atsikirtinėti savo komentarais? Mes vistiek nutuokiam, kas komentuoja 😀

  O ir pačiam puslapiui, manau reiktų persivadinti iš “Karšto komentaro” į “Raudoną komentarą” dėl tokių pažiūrų 😀

  Thumb up 2 Thumb down 17

 15. Nesuliaukiai ir patraukiai i darbeli 3 komjaunimo sekretore, o dabar patriote prisistatai.Komjaunime uzpakali tryniai ir seime ta pati darai.

  Thumb up 18 Thumb down 3

  • Ne tik kad trečia sekretorė buvo, bet kuravo tikėjimo reikalus, ir teisė tuos komjaunuolius, kurie vaikšto į Bažnyčią.

   Thumb up 16 Thumb down 1

 16. Lb kvailas straipsnis. Tas pats kas prie6 metus paklausti kada bus Krymas uzmtas. Kai susiklostys palanki situacija tada ir puls.Nori taikos, ruoskis karui

  Thumb up 3 Thumb down 11

 17. Va ir man šitas klausimas rūpi. Raselę rusai puola kiekvieną parą dieną naktį ištisus metus. Vytautas juos mato net nuo signatarų namų balkono. Net pavydas ima, kiek daug įdomaus praslysta pro mano akis. Kaip greitai skrenda tų rusų lėktuvai, ar labai garsiai riaumoja jų tankai, Ir pikčiausia, kad jau daugiau kaip 20 metų nemačiau nė vieno rusų tanko, nė vieno kareivėlio. Jaučiuosi diskriminuojamas. Rasa tikriausiai slepia po savo lova kokį Ivanušką su koloradiniu vatinuku. Kada panori, į jį pasižiūri, gal net pasikalba, išgeria degtienės ar “Belomoro” patraukia…Gal, būna, ir pasimuša kartais, runkeliai taigi šito nesupras…o gal kartais ir visai netgi nepasimuša o priešingai…O mums, tautai, tai net neparodo!

  Thumb up 20 Thumb down 2

  • Galėtų tikrai pasidalinti parodyti kokį Ivaną ar carą kokį, o tai laukia žmonės ruso, ir neateina, o Rasytė tai žino kur jie slepiasi

   Thumb up 16 Thumb down 1

 18. Tai duročka ,turinti vaikų gydytojos diplomą,tačiau to darbo nedirbusi..Duročkos menžas (vyras) vietoj kojų pėdų turi skeltas kanopas.

  Thumb up 20 Thumb down 2

  • o iš kur pas ją laipsniai kariniai, kad kariuomenei sugebėjo ar nesugebėjo vadovauti? Matyt, dirbo gydytoja, bet ne vaikų.

   Thumb up 6 Thumb down 3

 19. Kazkokia pigi propaganda ponia Kristina Sulikiene-Apanaviciute Koloradine… Kaimo bobulytes, kuriom toks “satyrinis” propagandinis stilius praeitu internetiniu jusu pezalu neskaito, o cia uzklysta tik kurkas aktyvesnes pilkosios mases savininkai, todel anuos iskart sutaso nuo tokio jusu propagandinio “jumoro”. Nekazka matyt is Kremliaus kisenes uzdirbsit. O mielam skaitytojui reikia dar prideti, kad sita Sulikiene nesekmingai pati bande istoti i kariuomenes gretas, bet kadangi jai ir “sautuvas nepataiko” ir sikna salo siek tiek per daug, buvo praspirta, kaip niekam tikus kvarksinti propagandine siuksle. Taip kad galite nuspeti, kodel visi aplinkui tokie dabar “blogi” 😀 😀 :D. A ne tep Kristinut? Gal reikia kad krasto apsaugos ministras i miska arbateles atnestu?

  Thumb up 4 Thumb down 18

   • Ateis kur? Pas ukrainiecius jau atejo, pas gruzinus atejo, pas latvius buvo uzsuke, bet nekazkaip pasiseke, per kupra gavo. Girdejau dar zada tura per Moldavija. Cia jus ju gerbeja, paskui koncertini kalashnikovo tura nespejate? Ir nereikia cia broniu, Krystinka, bent jau savo vardeliu pasirasinek, nes gi koloradines lervos turetu didziuotis tuo ka daro. O jau kai ateis, mes, padesim juos i vieta. Priesingai negu tokios lervikes kur laukia isskestom kojom. Ir dar i krasto apsaugos sistema lindo, bet ten greit atfiltruota buvo kaip komunistine siuksle.

    Thumb up 3 Thumb down 18

  • O čia steinlesas gal mikčiojantis seržas vilkas, kuris šiaip jau turėtų namie prie puodų sėdėti? O jeigu kas turi tokį sveikatos sutrikimą, tai jau į kariuomenės grestas išskėstomis rankomis, ar ne?
   Tai aišku, kad tokius paskui negaila prieš rusus mestelti :)
   “Nesėkmingai įstoti”: mano žiniomis, kad ji kaip buvo taip yra savanorė :) Nežinau, ar yra rūšiuojama “sėkmingi” ir “nesėkmingi ” įstojimai? Aj, gal tu turi omeny, jeigu patekti pas mikčiojantį, galimai psichiškai nesveiką instruktorių, tai gal tai ir reiškia “nesėkmingas įstojimas” arba tiesiog “įsistojimas į š” :)))
   Matai, brangusis stainlesai, Rukla tai ne kariuomenė, jeigu susitapatini, tai marš pas gydytoją gydytis dydybės manijos. Be tos sumautos pelkės dar yra daugiau truputėlį, nežinojai matyt?Dar yra Vilnius, Kaunas, Klaipėda, bet turbūt pelkėje nemoko geografijois, o kam? Juk ten dirba mikniai, niekam nereikalingi nurašyti vilkai…

   Thumb up 1 Thumb down 0

   • Tu net eiline nebūdama, šaipais iš kitų? Bandai pasiteisint?
    Tie visi straipsniai apie kariuomenę tik parodo pačios menkumą, ar ne, Stasiuk, Brone, fylia ir dar kažkas panašaus?

    Thumb up 0 Thumb down 2

    • Geriau papasakok kas dar be Mjr Valaičio turėjo akcijų perkraustymo firmoje “Krausta”, ir ar gerai uždirbti tiek kario atlyginimą, tiek dar iš užsakymų privačiame sektoriuje? Kai tas privatus sektorius kažkokiu keistu būdu sutartį turi su….kariuomene?

     Oj tiesa atsiprašau, juk klausiant apie karininkų biznius, yra įžeidžiama…kariuomenė? JUk karininkų biznis tai kaip ir kariuomenės reikalas, jo? Ar tus skiri kur šaipomasi iš liurbių, o kur kalbama apie kariuomenę? ir iš viso, ką nors suvoki, kokia turi būti kariuomenė ir ką ten turėtų veikti kariai – tikrai ne biznelius prasukinėti…manyčiau/…

     Thumb up 2 Thumb down 0

 20. Rusija JAU užpuolė. Gruziją ir Ukrainą. Mes neturėtume laukti, kol bus per vėlu. Pašonėje turint politiškai nestabilų ir liguistų imperinių ambicijų turintį kaimyną veikti reikia iš anksto.

  Thumb up 1 Thumb down 6

  • Ukrainoje rusus apšaudo ukrainiečiai, o ne rusai ukrainiečius. Kažką ne taip aiškinate

   Thumb up 14 Thumb down 4

 21. Na ir kliedesiai… Jei buvo partizanų kaimynas, bet NE partizanas, tai gal tada čia stribo pasakojimas?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 22. Facebooke komentuoja A.Anušauskas: čia ir nesugaunami Rusijos įtakos agentai, ir “pilietinis karas” (“išsipjovė stribai su partizanais”), ir rusas, kuris nepuls (nes Lietuva neįdomi), ir kariuomenės ginklai, kurie niekur nepataiko ( nes pataiko tik kalašnikovas), ir sraigtasparnius Ukrainoje numušinėjančios senutės (suprask – Rusija ten ne prie ko) ir t.t. Čia beveik kaip testas lietuviui – vis pasitikrina ar nesuzombėjom, ar dar kažką žinom ir suprantam..

  Thumb up 0 Thumb down 1

 23. Keleta ,kartu skaiciau sita “laiška” ,čia gi autorius tas ,kuris už tam tikra atlygi ,dirba rusams.bent jau braiža pakeistu,

  Thumb up 12 Thumb down 3

 24. rusai puls tada ,kai tokiu kvailiu ,kaip šio straipsniuko autoriu,susidarys kritine mase.o tokio turinio tinklapio kaip šis, bus daug.bet manu ,po biski,Lietuva nuo kvailiu ir idijotu ,baigia apsivalyti.

  Thumb up 15 Thumb down 3

  • laiško autorius juk už konservus visą gyvenimą balsavo, ir partizanams atleido, ko jūs jį puolate?

   Thumb up 0 Thumb down 7

 25. Nusibodo Rasutės paistalai: nieko daugiau iš koncervų neišgirsi tik tai, kad rusai puola ir jau 23 metai… žmones iš skurdo ir nevilties traukit, o ne rusų laukit…

  Thumb up 14 Thumb down 6

  • Kur jūs tą skurdą matot – įsikandę kaip šuo kaulą tą pačią frazę. Žmonės netelpa į prekybos centrus, koncertų, teatrų sales, kavinėse savaitgaliais nespėjama darbuotis – keik užsakymų… “Tikras skurdas” Lietuvoj.

   Thumb up 11 Thumb down 4

   • Regina vieni skursta, o kiti maudosi oligarchiniuose piniguose. bet oligarchai jau seniai sulaukę ruso..

    Thumb up 3 Thumb down 5

 26. turiu 2 klausimus

  1) koks debilas sita jovala surase?
  2) koks debilas sita jovala ispausdino?

  Thumb up 12 Thumb down 4

   • rusija yra neprognozuojama ir agresyvi salis.butent ji ,per parsidavusius politikus ir verslininkus dirbtinai skurdina,tuos “paprastus zmones”,erzina juos ,kad paskui galetu panaudoti savo tikslams.negi taip sunku suprasti.gerai kad yra dešinieji,jie ta procesa ir stabdo.auga nauja karta europietisku ,jaunu zmoniu,kurie savo protu ,pavers Lietuva ,nepasiekiama ruskiams ,valstybe.

    Thumb up 9 Thumb down 9

    • Jūs nesistenkit aiškinti, kiek Rusija yra pavojinga ne tik mums, bet ir visai Europai. Yra tokių objektų, kuriems tokia informacija paprasčiausiai neįkandama.

     Thumb up 0 Thumb down 4

     • Rusija pavojinga, tačiau kažkodėl Ukrainoje savi šaudo į savus. O šita metodika yra visiškai ne rusų

      Thumb up 14 Thumb down 5

    • Visi čia ligoniai. Ir aš. Ir tu. Ir jis. Gydytojai krasto apsaugai vadovauja. Tragedija. Melskites, kad nieks mūsu nepultu!

     Thumb up 12 Thumb down 1

     • Kai Krašto Apsaugai vadovauja moteris gal net geriau. Jei Jus žmona kada išvijo iš namų, suprasite, kad moteriškės vadovaujama kariuomenė sugebės priešą nuvyti lig Uralo. Tereikia ją įsiutinti.
      Štai Timošenko pasiūlė nacgvardijai vadovais savo partijos narius. Mat, generolai jai pasirodė besą silpni. Čia ne profesionalumas svarbu, o partinė patirtis. Kovodami už valdžią žmonės užsigrūdina geriau, nei kariškiai Vestpointuose.

      Thumb up 1 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...