Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

G. Vagnorius: Agresijos atveju būtų užpulta ne tik Lietuva, bet kartu ir dauguma galingųjų NATO valstybių

2016-07-14 14:58 | Nuomonių ringas | Komentarų (31)

Gediminas Vagnorius. KK nuotr.

Gediminas Vagnorius, Ekspremjeras, Darbo partijos pirmininko pavaduotojas

NATO priėmė istorinį gyvybiškai svarbų sprendimą rimtai ginti rytines Aljanso nares, dislokuojant čia tarptautines pajėgas. Tai – realus NATO atėjimas, didžiulis Baltijos respublikų ir Lenkijos užsienio politikos laimėjimas. Agresijos atveju būtų užpulta ne tik Lietuva, bet kartu ir dauguma galingųjų NATO valstybių. Tad galėtume tikėtis Šiaurės Atlanto sutarties kolektyvinės gynybos 5 straipsnio aktyvavimo, dėl kurio suveikimo kildavo abejonių ar nebūsime išduoti dėl pasikartojančio nuolaidžiavimo Rusijai.

Geopolitinio saugumo atsiradimas turėtų aktyvuoti ir investicinius srautus, be kurių neįmanomas persilaužimas šalies ekonomikoje.

Dėl geopolitinio nesaugumo Lietuvoje investuojama, deja, vangiai. Iki 2015 metų sukauptos tiesioginės užsienio investicijos sudarė tik 36 % metinio BVP arba 4,6 tūkst. eurų gyventojui. Palyginimui, valdžios sektoriaus skola siekė 45 % BVP. Iš užsienio pasiskolinta beveik tiek pat, kiek atėjo investicijų, taigi jos kaip ir “pravalgytos”.

Kokią neigiamą įtaką investicijoms daro geopolitinis nesaugumas gerai iliustruoja 2014 metai, kai dėl Rusijos agresijos Ukrainoje tiesioginių užsienio investicijų srautai Lietuvoje tapo neigiami.

Nedidelės Lietuvos suklestėjimui pakaktų kelių pasaulinių investuotojų, bet be saugumo garantijų milijardinėmis investicijomis, deja, nerizikuojama. Nesulaukiant didesnių investicijų silpnai išnaudojamos ir įsijungimo į turtingą ES rinką galimybės.

NATO tarptautinių dalinių dislokavimas smarkiai padidins geopolitinį saugumą. Galime tikėtis ne tik pasaulio ekonomikos žaidėjų su rimtomis technologinėmis investicijomis, bet ir vidaus investuotojų nusiraminimo, kurie vis labiau gręžiojasi į užsienį.

Neabejotinai padidėjus dėmesiui, Lietuvai – didžiausiai Baltijos respublikai, metas atlikti savo namų darbus ir pasiūlyti investicijoms patrauklias sąlygas – jos turi būti bent jau ne blogesnės nei kaimyninėse šalyse.

Kaimyninė Estija nebeapmokestina investuojamo pelno, deja, Lietuvoje šis efektyvus kapitalo pritraukimo svertas panaikintas, nors jis sėkmingai veikė 1998 – 1999 metų Rusijos finansinės krizės sunkmečiu. Nebeliko ir civilizuotuose kraštuose įprastų „Sodros“ mokesčių lubų, kurios anuomet veikė visai nemenkindamos valstybės pajamų, vėl taikomas dvigubas pelno ir dividendų apmokestinimas, lyg būtume investicijomis pertekusiu kraštu. Dėl tokių nekonkurencingų sąlygų iš Lietuvos traukiasi mokesčiai ir kapitalas be kurio, deja, šiuolaikinių darbo vietų neatsiranda.

Susigrąžinkime bent tai, kas jau sėkmingai veikė. Prisiminkime, kaip per „naktinę“ mokesčių reformą buvo primityviai padidintas kapitalo apmokestinimas, tikintis papildomų iždo įplaukų. Deja, nuo to valstybės piniginė tik paplonėjo. Lyginant su 2008 m. nominalus BVP yra jau 14 %, didesnis, tačiau valstybės biudžeto pajamos iš pelno mokesčio sumažėjo trečdaliu (nuo 843 iki 574 mln.eurų). Primityviai mąstantiems ar populizmu besiverčiantiems politikams derėtų suvokti, jog nebaudžiamai valstybė negali apiplėšinėti nei dirbančiųjų, nei investuotojų, amoralu klaidinti piliečius, jog taip neva galima padėti vargingiau gyvenantiems.

Lietuva įgyja NATO realaus saugumo skėtį. Esame pajėgūs nedelsiant pagerinti investicinę aplinką. Bet Lietuvos suklestėjimui būtina dar viena sąlyga – nuo politinių vėjų nepriklausomas teisingumas. Daugelį investuotojų gąsdina realybė, deja, dar „reguliuojama“ teisėsauga ir kapitalo „nugvelbimo“ rizika.

Komentarai

 

 

 
 1. islindo si ponas kaip tik laiku – kaip visi pretendentai – cia sena tiesa
  tai rinkimines akcijos pradzia
  slykstu

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. Lietuvai nereikejo prisileisti JAV taip arti
  truksta izvalgumo visur ir visada nes vyjdant uzsienio politika logikos nera – musu kaimynai cia pat pirmiausia Estija, Latvija, po to Lenkija, Baltarusija, Rusija
  mes esame kartu su latviais ir estais – Blatijos salys – o ar tinkamai bendraujame viena su kita? tikrai ne
  tai ka sakyti apie kitas isvardintas kaimynes….todel nieko gero politikos padangeje nesitikekime
  apie Lietuvos zmones musu vadovai tiesiog pamirso – jie tik vaizduoja imituoja ir zaidzia politika – dabar pats metas – pries rinkimus – paklauskime politiku – kodel jie turedami skolu uz pereitus rinkimus – dideles skolas – vis tiek kandidatuoja i Seima? nes tiki, jog jiems pinigu viskam pakaks – sunes verslininkai, kuriems paskui seimunai privales ,,atidirbineti,,

  Thumb up 1 Thumb down 0

 3. Kaip ši persona Lietuvos žmoneliams pridariusi tiek bėdų ir skausmo dar drįsta viešai rodytis?Iš tikrųjų jis su kitais landzbergizmo ideologais turėtų labai atgailauti ir raudoti karčiomis ašaromis…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. CITUOJU D.Trumpas sakė: „Ar jos įgyvendino (Baltijos šalys) savo įsipareigojimus mums? Jeigu jos įgyvendins savo įsipareigojimus mums, tuomet atsakymas yra taip“.

  Apie kokius įsipareigojimus kalba kandidatas? Ir kas tie “mes”? Ar Lietuva skolinga JAV respublikonų partijai, kurios atstovas yra kandidatas į prezidento postą? O gal jis turi galvoje kažkokią Lietuvos skolą Jungtinėms Valstybėms? Nežinau tokios skolos ir jos galimo dydžio. O gal pačios Jungtinės Valstybės turėtų padėkoti imigrantams lietuviams už jų nuoširdų darbą stiprinant JAV ekonomiką. Jau trys bangos lietuvių skirtingais laikotarpiais pasiekė Amerikos krantus ir jos savo rankomis su kitomis Europos emigrantų tautomis statė ir kūrė Jungtines Valstijas. Teisingai, Vašingtonas nepripažino Lietuvos sovietinės okupacijos ir saugojo mūsų šalies trispalvę, bei kontaktavo su mūsų išeiviais, kaip buvusios laisvos Lietuvos piliečiais. Už tai mes galime padėkoti, bet argi dėl to liekame skolingi? O gal D.Trumpas turi galvoje NATO organizaciją, kurios nare yra ir Lietuva. Jei pažado kai kurios narės skirti gynybai ne mažiau 2 proc. BVP kol kas neįvykdė, tai tokios ribos pasiekimas, bent jau Lietuvai, tik trumpo laiko klausimas.

  Europos Sąjungos šalys – aukštos įvairiapusės kultūros pavyzdys. Jos turėjo didelę įtaką vystant JAV kultūrą, o skirtingų šalių susibėgusios tradicijos puošia Jungtines Valstijas. ES šalys nekelia klausimo ar už čia suminėtą ar nesuminėta indėlį JAV kada nors atsilygino. Būtų netgi neetiška imti pavyzdį iš respublikonų kandidato elgesio. Pakanka to, kad Jungtinės Valstijos sukūrė galingą garinę jėgą, kuria gali pasikliauti pavojinguose regionuose gyvenančios šalys. Jei dabar bandoma D.Trumpo aiškinti, kad “reiks pagalvoti”, tai toks priešrinkiminis manipuliavimas NATO narių dalykiniams santykiams visiškai netinka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pirmiausia,verta pasiaiškinti apie kokį karą kalbama .Branduolinis pasaulinis karas žmonijos sunaikinimo katastrofa, po kurios išlikę gyventojai neturėtų jokios perspektyvos saugiai gyventi. Tūkstančius branduolinių raketų, galingesnių negu buvo panaudotos Japonijoje, reikšmingai sustabdyti negali nei viena Pasaulio valstybė. Ir tai – vienareikšmiška. Tad masinio naikinimo ginklų didesnio kiekio panaudojimas apriori atmestinas, kaip visiškas absurdas, kuris gali kilti tik paranojiško psichopato galvoje.

  Ar kurios nors valstybės, turinčioje branduolinį ar kitą masinio naikinimo ginklą vadovas yra tokioje būsenoje? Reikia tikėtis, kad ne, bet 100 procentų garantuoti negalime. Tad kur prasmė D.Trumpo rinkiminėje kampanijoje naudoti branduolinio karo grėsmę savo tikslams? Atsakymas gali slypėti užslėptuose psichologiniuose manevruose. Atseit, saugantis visiškos pasaulinės katastrofos, verta leisti Rusijos imperijai ir toliau plėsti savo valdomos teritorijos ribas. Ir iki kurios linijos tai būtų leidžiama? Ar tai paliečia tik tris Baltijos šalis? O gal ir Lenkiją? O gal ir visą buvusio Varšuvos karinio bloko teritoriją ar dar kur? Turbūt tada koks JAV prezidentas D.Trumpas išreikštų net labai didelį susirūpinimą. Negalima painioti bei sutapatinti NATO struktūros galimybių su vieno ar kito, net ir galingos šalies prezidento personalija. Tikėti verta Jungtinėmis Valstijomis, kurios be prezidento turi didelę galią turintį Senatą ir Kongresą. Šių institucijų politikai tik su retomis išimtimis tęsia pasaulinės taikos siekio liniją. Ir tai mums labai svarbu. Tad visa D.Trumpo užtarėjo kalba yra skirta suklaidinti galimą jo palaikymo elektoratą. Atseit, bijokime Kremliaus, žadančio pelenų miestus Amerikoje ir leiskime “grybauti pasiklydusiems tankistams” laisvose NATO šalyse? Tai gudri apgaulė, skirta žemesnio lygio mentalitetą turintiems rinkėjams. Beje, o kokių dauguma yra tarp D.Trumpo elektorate? Nors šis klausimas, kaip sakoma, “vertas milijono”, bet į jį atsakyti nesunkiai gali kiekvienas, gyvenantis NATO pasienyje.

  Galima net neabejoti, kad Kremlius labai laukia tokių ir panašių D.Trumpo ir jo rėmėjų pareiškimų. Jei įsigilinti į pastarąjį dėl Estijos, tai netgi akivaizdi, kad tai yra skatinimas Rusijai elgtis taip ar panašiai kaip Kryme. Kadangi D.Trumpas užkabino nemažai milijonų imigrantų iš Rytų Europos šalių, tai jam pergalė nesišviečia. Liks ta gelda…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Islindo pupu dede is tankumyno? Kur sis veikejas buvo dinges?Dabar vel su savo investiciju pritraukimu.jus tas investicijas vis traukiat desimtimis milijonu ,bet tos investicijos ne tik kad neduoda naudos Lietuvos biudzetui,bet net nesugrazina ir pritraukiant dovanotu.Va vienam bankui davet berods 46 milijonus,tiesa vienas valdzios nieksas prasitare ,kad 76 milijonus.Ir ka,atejo bankas pabuvo “nusausino” Lietuvos vargsus ir susivyniojo savo zaislus.O kiek tokiu atveju po uzrasu “valstybes paslaptis”,kur liaudies reikalas moketi zveriskus mokscius,ir nezinoti kiek ir kur ju mokesciai nueina,kieno kisenes sildo.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 7. Sitas tai parduos Lietuva ne nemirktelejes. Pavyzdziui Islandijoje ponas sedetu cypeje uz tokias rasliavas ir kalbas kaip pavojingas valstybei politinis recidyvistas.

  Thumb up 2 Thumb down 0

 8. va kur ziniuonis viska zino is kur toks protas?kaip atsibodo sitie parsidaveliai jau igryso iki gyvo kaulo,kam cia dar raizgyti kazkokias nesamones geriau tiesiai rezk:”rusai puola”ir busi isganytas,zemaitis o proto kaip ir nelabai

  Thumb up 7 Thumb down 2

 9. Ar Vagnorius pradėjo dirbti? Galimai ir toliau praminta iš signataro riebios pašalpos – tokis dar gan jaunas , lyg ir normalus, o išlaikyti turi kvaileliai nuskurėliai runkėliai. jei taip, tai Lietuva neatsigaus, kol tie pašalpiniai nepranyks, bet jie sugalvos, kaip tas pašalpas užrašyt savo žmonikėm, vaikam ir anūkam ir tt

  Thumb up 8 Thumb down 2

 10. Dėl saugesnio eismo turime važinėti kairiąja vieškelio puse – kaip Anglijoje.

  Thumb up 1 Thumb down 1

 11. Jei nori pradėt priešrinkiminę kampaniją turi pirmiausia pradėt nuo rusai puola. O sekantys punktai irgi bendros frazės , bet ne tokios reikšmingos.

  Thumb up 16 Thumb down 2

 12. VAGNORIUK , nelaižyk pasturgalio KGB-istei Grybui nes tokių laižytojų yra daug ir nekartok jos marazmų .
  Geriau papasakok lietuvaičiams apie santykius su savo nuskendusia žmonele , bei kaip ir , dėl ko nuskendo tavo žmonelė vonioje .

  Thumb up 12 Thumb down 6

  • Vonioje nuskendo ne Vagnoriaus, bet Misterio 15% (Adolfo Šleževičiaus) žmona.
   Vagnorius pasižymėjo tuo, kad daugiabučio namo išorėje į savo antrame aukšte esantį butą įsirengė liftą. Kad su plebėjais vienoje laiptinėje nereikėtų trintis.
   Ir dar daug kur “pasižymėjo”. Iki šiol dar žagsime.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 13. IR JŪS TUO TIKITE…….paaiškinsiu, rusų valdininkų -PINIGAI,TURTAS NAMAI ,VAIKAI ,ŽMONĖS IR MEILŪŽĖS ,viskas supuvusiuose vakaruose…ir tikit ,kada milijardai ten,ir jie užpuls tas VALSTYBES…svaičiojat ponas Vagnoriau…APSAUGOK LIETUVĄ NUO STAGNACINĖS VALDŽIOS, JEI NIEKAS NESIKEIS-stagnacija garantuota dar 4 metus

  Thumb up 13 Thumb down 1

 14. ALE ir islenda,matai prisidirbes,kad bijai……….gal nori ,galimai,prie LOVIO vel PAEST,,,,,,AS TAIP MANAU,,,,,,

  Thumb up 19 Thumb down 2

 15. Na nieko po 2020 metu baigsis parama baigsis visos gresmės baigsis ir europinės kruopos tik deja neaišku kur dėsis ši visa masėalkana pilku piktu žmoniu.

  Thumb up 18 Thumb down 3

  • Ar asmeniškai pasinaudojai parama ? Kas ja naudojasi ? Ar domėjaisi kiek ir kam nueina ta parama ? Ar žinai kiek milijardų eurų uždirba mūsų tėvynainiai, išsibarstę po svetimas šalis, toms šalims ?Mums numeta ašaras, jei palyginti kokį pelną gauna iš lietuvių, dirbančių užsienyje …pasidomėk bus įdomu.

   Thumb up 15 Thumb down 0

 16. Audra po koldra…..sitam yra matomai,galimai,,,,,ka padarei tokio,kad bijai………..

  Thumb up 12 Thumb down 1

  • Kiekvieną dieną delfyne po kelis straipsnius “rusas puolaaaaaaaaaa”,tai kur jau matai karo pavojų praėjusį ?

   Thumb up 18 Thumb down 2

   • viskas teisingai, nes tokių str. rašymas – irgi biznis ir net galimai yra viena iš užsienio investicijų sričių 😉

    Thumb up 14 Thumb down 1

  • kliedi ir nejauti ?Lietuvis ir taip dirba beveik už dyką. Skandinavų bankai už menką paslaugą ima eurus ir net neraudonuoja, o pelną išveža, numesdami keletą tūkstančių į biudžetą.
   Kokia nauda ? Jokios ! Mums visų pirma reikia patiems atkurti komercinį banką, bent kokią gamyklą pasistatyti, o nelaukti investitorių, kurie plėšia devynias skūras nuo dirbančiųjų.

   Thumb up 14 Thumb down 2

   • Va, parašei: “beveik už dyką”. O kai Seimas atmes Prezidentės veto ir įteisins darbo kodeksą naują, galės dirbti už nulį. Tai yra už dyką, be jokių ten “beveik”.

    Thumb up 10 Thumb down 3

 17. Paaiškinkite paprasta normalia žmonių kalba, ką reiškia “užsienio investicijos”: kas tai yra, kokia schema veikia, kokią naudą iš to gauna Lietuva, kokią užsienio investuotojas ir t.t.

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • Atsiminkite vieną kartą gerbiamieji tautiečiai, kad užsienio investicijos yra ne kas kita kaip valstybės kolonizavimas. Užsieniečiai investuoja į tokias atsilikusias šalis kaip Lietuva turėdami tik vieną tikslą, turėti beveik nemokamą darbo jėgą su jiems teikiamoms didžiulėmis mokestinėmis privilegijomis. Visa jų pagaminta produkcija, pelnas iškeliauja į užsienį, o Lietuvai tenka mokestiniai trupiniai (kaip pavyzdį paimkite skandinavų bankus, kiek jie sumoka mokesčių ir kokie jų pelnai). Reikia ne investicijų iš svetur laukti, o patiems investuoti į savo valstybę. Vienu žodžiu trupiniai nuo kapitalisto stalo…

   Thumb up 22 Thumb down 2

   • diedukas sakydavo: jeigu būsi prie turtingo, tai kai turtingas valgo ir biednam trupinių nubyra

    Thumb up 2 Thumb down 13

    • tenkinasi trupiniais, kai JK minimumas 1529 svaro, Liuksenburge 1922 euro, Belgijoje, Olandijoje 1500, Vokietijoje 1473 euro, Prancūzijoje 1466 euro, Ispanijoje 766, Graikijoje 683 ir t.t., o Lietuvoje tik 350 ! Ar ne ta pati ES ???????????

     Thumb up 18 Thumb down 0

     • Nesupratau komentaro prasmės, nes ar tai ES kaltinama kad šalyse skirtingi atlyginimai, ar tai jog Lietuvos valdantieji kelia ekonomiką vergaujančios visuomenės sąskaita ir vis nepakelia? Na tai prie šio straipsnio tiktu komentaras apie “vagnorkes” nes atrodo daugelis jau pamiršo kaip gyvenome Vagnoriaus valdomi.

      Thumb up 4 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...