Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 15 Penktadienis
 

G. Merkys. Oligarchinė-nomenklatūrinė sistema matuojasi titano šarvus

2019-10-19 21:49 | Naujienos | Komentarų (11)

Prof.habil.dr. Gediminas Merkys. KK nuotr.

Prof.habil.dr. Gediminas Merkys

Dalis parlamentarų kreipiasi į LR KT, kad šis panaikintų tiesioginius merų rinkimus. Esą, merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai, nors ji nieko apie tai nekalba.

Toliau, Konstitucinio teismo pirmininkas D. Žalimas aktyviai propaguoja mintį, kad Seimo narių rinkimas vienmandatėse apygardose, esą, prieštarauja Konstitucijai.

Manote, jog tai dvi nesusiję iniciatyvos? Labai klystate. Oligarchinė sistema išsigando visokių rinkimų komitetų ir pan. Tiesą sakant, išsigando savo rinkėjų, išsigando suvereno – Tautos.. Todėl yra siekiama išrauti visus atstovaujamosios demokratijos likučius. Visuose įmanomuose rinkimuose bus palikti tik sisteminių partijų sąrašai. Lietuvoje norima negrįžtamai įtvirtinti bernatonizmą-kirkilizmą-kubilizmą.

Partiniai „žiurkėnai“, nelaimintys vienmandatėse apygardose, gali dešimtmečiais, faktiškai „iki grabo lentos“ bujoti aukščiausioje valdžioje, stabdydami bet kokį politinį atsinaujinimą net savo partijos viduje. Ruošiamasi įstatymiškai panaikinti bet kokias kliūtis tokiai išsigimusiai santvarkai, ruošiamasi ją negrįžtamai užšaldyti, užbetonuoti visiems laikams.

Kreipimasis į KT dėl merų yra tik preliminarus pasitikrinimas, žvalgyba nedideliu išpuoliu. Bus žiūrima, jei pasipiktinusi liaudis „nesistos ant blakstienų“, tada netrukus bus kreipimasis ir dėl vienmandatinių rinkimų naikinimo, formuojant Seimą.

KT pirmininkas D. Žalimas jau atvirai kviečia tokiam veiksmui: mielieji, kreipkitės, mes Jūsų laukiame, juk sprendimą jau žinote. Aš, KT pirmininkas, tą sprendimą be jokio konstitucinės justicijos proceso Jums jau įvardinau. Čia tas pats kaip civilinių bylų teisėjas pasakytų savo sėbrui: „Petrai, skirkis greičiau, negaišuok, juk bylą išspręsiu tavo, o ne bobos naudai….“.

D. Žalimas ne pirmą kartą kišasi į momentinę politinę konjunktūrą, jos partinį diskursą. Konstitucinio teismo teisėjui tai nevalia daryti. Dar iškęstume dantis sukandę, jei tai darytų eilinis KT narys, kokiame nors akademiniame, niekieno neskaitomame leidinyje, prisidengęs tarsi figos lapeliu akademine laisve. Dabar viešai kalba pats Konstitucinio teismo pirmininkas, maža to, ne problemos vidines kolizijas ir alternatyvas modeliuoja, bet atvirai įvardina būsimą paties aukščiausio valstybės teismo konkretų sprendimą. Čia yra dugnas.

Normalioje valstybėje tokiam, atsiprašant „pirminykui“ iš karto apkalta ir vilko bilietas iki gyvenimo galo. Į teisininko profesiją toks grįžtų nebent tik po reinkarnacijos… Bet čia Lietuva, Čia Lietus lyja. Koks Žalimas, toks ir Konstitucinis teismas. Koks Teismas, toks ir Žalimas… Manau, laikas būtų referendumo būdu tą, atsiprašant, teismą uždaryti. Juk tai teismas, kuris pas sau algas pasididina ir nuolat pasišluoto į mūsų Konstituciją.

Komentarai

 

 

 
 1. Kažkaip jau prarandama viltis, kad valstybėje kas nors pasikeis. Šita velniškai sistema tiek įsišaknijusi, ir ėda valstybę iš vidaus, kad baisu. Tokie Žalimai Lietuvoje, Kūriai Europoje – sistemos sargiai. Juokiamės iš Rusijos, Ukrainoje tas pats, bet Lietuvoje ne geriau, tik mąstelis ne tas.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. gaujų klanus įteisinti iki gyvos galvos su teise paveldėti vietą prie lvio.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 3. Vyt Garliavos POLICAJŲ lauk. PREMJERAS SKVERNELIS YRA TROJOS ARKLYS, TAI KONSERVATORIŲ PROJEKTAS. O FINANSŲ MINISTRAS ŠAPOKA IŠVIS YRA GRYBAUSKAITĖS STATYTYNIO , VAGIES IR AFERISTO VASILIAUSKO SU LIEMENE BUVĘS KIEMSARGIS. KO NORĖT IŠ JŲ???

  Thumb up 6 Thumb down 0

 4. Radau štai tokį komentarą: Pranas Pričkus 2019-10-17 08:01 Tarybmečiu dirbau MBD. Tomkų tėvas buvo Klaipėdos geležinkelio valgyklos berods “Ekspresas” valgyklos šefas. Buvo atskiros patalpos, kur pietaudavo KGBistai, jų pakvieti MBDistai. Tai kodėl Vitui Tomkui nevogti, jeigu tėvas turėjo tokį užnugarį? G.Tomkus netgi laikraštį pavadino “Vakarų ekspresas” galimai KGB valgyklos pagerbimui. Ar ne abu Tomkų sūneliai per tą valgyklą ir iškilo? Be to, Z.Vaišvilos teigimu, Vitas Tomkus prakišo į valdžią ir V.Landzbergį, Landsbergis Grybauskaitę, o ši paskyrė reikiamus lojalius teisėjus ir prokurorus, kurie ir naikina ne tik tiesos žodį. Manau parašiau trumpai ir aiškiai. Redaktoriui A.Drižiui leidžiu pasinaudoti šia informacija, reikalui esant galiu būti ir liudytoju. V.Tomkui – kuo pats kvepi, tuo kitą tepi. V.TOMKUS – KGBistas, kaip ir V.LANDSBERGIS?

  Thumb up 4 Thumb down 2

  • Pliurpaliau tu, tik “Respublikoje” ir dar keliuose laikrasciuose (“Karstas komentaras”, “Laisvas laikrastis”…) gali paskaityti objektyviai apie visus ivykius.O siaip tai klausimas ka tu cia veiki?Kodel ne DELF-yje “dirbi”?Ten tokiu “darbo” vieta.

   Thumb up 0 Thumb down 2

  • Ir vistiktai labai gaila, kad mes esame TIK avinu tauta.Sedim apsibezdeje prie kompu ir verkiam, kaip pas mus blogai.Is kitos puses liko mazai patriotinio jaunimo, kas ir turetu buti varikliu, kad visokie zalimai ir co neivedinetu tvarkos salyje pagal save, ko pasekoje gana drasiai, be jokiu skrupulu net drista SAU!!! algas didinti.Jaunimas dabar issivazinejo po pasauli, likusieji daugumoj irgi globalistai.

   Thumb up 2 Thumb down 0

 5. Mes evakavomės, mums dzin . Ukrikų,bulbių ,ruskich invazija tęsiasi. Ko nepadarė sovietai, nenutautino Lietuvos,- padarys verslininkai -buožės su valdziažmogiais. “Nor”,ve”li;ta” jau net 60 ukrikų įsidarbino. Buvusių komunistų palikuonys tęsia atvežtinę invaziją rusakalbių?

  Thumb up 1 Thumb down 1

  • Lietuvėlei jau galas-kodėl bijote apie tai net prasižioti?

   Kodėl nepasakyti tiesiai šviesiai-tai yra kuo tikriausias pasaulį valdančios žydijos suplanuotas RASINIS lietuvių tautos ir visų dar likusių baltųjų europiečių genocidas, masiškai kolonizuojant dar išlikusias baltujų šalis juodasnukių beždžionžmogių ordomis ir prievarta sumaišant vietinių gyventojų likučius su negrų ir afganų kolonistais?

   Jau visai netrukus išlikę baltieji europiečiai bus suvaryti į rezervatus ir baigs lygiai taip pat,kaip kadaise indėnai-buvusias baltujų žemes masiškai kolonizavę juodašikniai savo pramogai lankys dar išlikusių baltujų saleles,kaip mes dabar zoologijos sodus.
   Arba dar smagiau-įkiš tokį nelaimėlį į narvą ir vežios savo kolonizuotų miestų gatvėmis,rodydami už pinigus…
   Vaikų atiminėjimas ir šeimų likvidavimas-jau paskutinė šio kruopščiai parengto genocido stadija,visiškai užkertant kelią demografiniam tautos atsikūrimui-ar bus prasmė kurti šeimą,iš anksto žinant,kad tavo vaikus gali pagrobti amžiams kaip daiktus dėl menkiausio pirstelėjimo?
   Ar kas nors apskritai susimąstėte, KOKIU TIKSLU vykdomas šis masinis baltosios rasės žmonių genocidas?

   Thumb up 4 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...