Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 2 Antradienis
 

G. Landsbergis: „Premjero pasisakymai blogina Lietuvos tarptautinį įvaizdį“

2019-03-22 12:56 | Naujienos | Komentarų (50)

Gabrielius Landsbergis. KK nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis penktadienio „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“, komentuodamas viešojoje erdvėje kilusią diskusiją dėl tymų protrūkio teigia, jog būtina dėti visas pastangas, kad visuomenėje sergančiųjų skaičius būtų maksimaliai apribotas.

„Manau, jog tymų protrūkio suvaldymas yra vienas iš klausimų, kur opozicija ir valdantieji galėtų suremti pečius ir imtis veiksmingų priemonių: ar tai griežtesnių – draudimai eiti į darželį nepasiskiepijus, ar švelnesnių – skatinimo, didesnės informacinės-reklaminės kampanijos, ir tiesiog judėti į priekį. Europos Sąjungoje šiuo metu yra devynios šalys, kurios įsivedusios privalomus skiepus, tačiau aš būčiau šalininkas dviejų krypčių problemos sprendimo. Norint išvengti žmonių pasipriešinimo reikia labai aiškios informacinės kampanijos, nes dabar atrodo, kad tie fake-news burbulai viešojoje erdvėje, socialiniuose tinkluose laimi. Šalia to aš matyčiau būtinybę svarstyti, kokios griežtesnės priemonės turėtų būti taikomos. Nes vis dėlto neskiepyti ir sergantys žmonės kelia didelį pavojų visuomenei: pirmiausia vaikams iki metų, kurie negali būti skiepijami dėl per jauno amžiaus, taip pat žmonėms, kuriems nesusiformavęs imunitetas ir kurie galbūt patys to nežino. Turime nebūti abejingi, kadangi socialinė problema egzistuoja – mes galime susirgti, kartais patys to nežinodami, vien todėl, kad kažkas pasirinko savęs ar savo vaikų neskiepyti. Ir tai nėra teisinga“, – sakė G. Landsbergis.

Kalbėdamas apie šią savaitę kilusį Premjero ir Latvijos skandalą, TS-LKD lyderis pažymėjo, jog tokiais neatsargiais pasisakymais galime susikurti neadekvačios šalies įvaizdį.

„Šią naktį grįžau iš Briuselio, kuriame vyko Europos konservatorių partijos vadovų susirinkimas, tai visiems latviams nepaliaujamai kartojau, kad tik neimkite S. Skvernelio pasisakymo į širdį. Bet faktas yra vienas – Latvijoje šį žinutė plačiai nuskambėjo. Vėliau sekusi klaida buvo ta, jog aiškaus žodžio iš Premjero nebuvo ir tai, kad Premjeras apkaltino spaudą – Latvijos nepasiekė. Pirmiausia jis turėjo atsiprašyti ir viešai pripažinti suklydęs. Pasiųsti aiškų signalą Latvijai, nes ten žinia nukeliavo. Ši situacija apskritai parodo, jog yra tam tikras neišmanymas, jautrių aspektų nesupratimas. Diplomatija ir užsienio politika yra labai jautri sritis, kurioje turi rinkti žodžius apie kolegas ir turi suprasti, kad viskas ką tu pasakai gali būti interpretuojama tūkstantį kartų jautriau, nei tu pasakei Lietuvoje. Dėl tokių Premjero pasisakymų galime užsiklijuoti neadekvačios šalies etiketę. Negana to, S. Skvernelis pasirinko priešais pasidaryti Prezidentę, profsąjungas, susipyko su latviais, palestiniečiais ir kitais. Įsivaizduokite, paleisime tokį žmogų į užsienį be anglų kalbos, be užsienio politikos žinių, negebančio paaiškinti ką jis pasakė ir kodėl, tuomet tikrai turi iš paskos važiuoti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su komanda ir taisyti tiltus, kuriuos S. Skvernelis griauna“.

Apžvelgdamas Lietuvos Respublikos Prezidentės ir valdančiųjų priešpriešas, G. Landsbergis labiausiai stebisi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno retorika.

„Pirmiausia turime nepamiršti, jog Prezidentė yra politikė. Politikai vertina politinius įvykius ir tai ji padarė. Tad toks elgesys nėra keistas. Galų gale ji išsakė tai, ką didelė dalis Lietuvos žmonių mato ir mano. Keistesnis dalykas yra R. Karbauskio kreipimasis ir vakarykštis jo komentaras, jog tikisi, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įspės Prezidentę. Jei teisingai skaitau įstatymus, juose aiškiai parašyta – Seimo nariai negali daryti jokios įtakos VRK. Tai dabar mes turim Seimo narį, „Agrokoncerno“ pagrindinį akcininką, kuris pirštu prikišamai pasako, jog tikisi, kad bus priimti sprendimai. Turime nepamiršti, kad VRK pirmininkė yra paskirta jo, ten yra valdančiųjų nariai, o pati Komisija didele dalimi priklauso valdantiesiems. Tai kaip tai vertinti? Manyčiau – vienareikšmiškai – tai spaudimas.“

Galų gale Premjero S. Skvernelio pasisakymus dėl Astravo atominės elektrinės dujofikacijos, TS-LKD lyderis laiko reklaminės rinkimų kampanijos dalimi.

„Tokie Premjero pasisakymai yra rinkiminės kampanijos dalis. Praeina dveji su puse metų Vyriausybėje ir staiga Premjeras, prieš pat rinkimus, sugalvoja, kad dabar jis dujofikuos Astravo atominė elektrinę. Ne prieš metus, ne kai klausimas kilo. Kad ta elektrinė negali būti dujofikuota kalba visi ekspertai ir specialistai – tai tiesiog per brangu ir galų gale mūsų dujos, kurias mes galėtume tiekti į naujai dujofikuotą Astravą, turiu galvoje iš SGD terminalo, jos yra gerokai brangesnės, nei Aleksandras Lukašenka gauna iš „Gazprom“ šiandien. Bet pasekmės yra galimos. Šiandien Baltarusijos dalyvavimas bendruose Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių programose yra suspenduotas dėl ankščiau buvusių nuodėmių. Lietuva buvo viena iš valstybių, neleidusių nuimti sankcijų Baltarusijai. Ir dėl Astravo, ir dėl kitų problemų. Man atrodo, kad S. Skvernelis žaidžia mūsų nacionaliniais interesais. Gali būti, kad jis žada ar žadėtų A. Lukašenkai, kad šis pažaistų S. Skvernelio reklaminį žaidimą – apsimesti, kad jis neva kažką darys, o mainais už tai Premjeras pasirūpintų, jog L. Linkevičius balsuotų prieš sankcijų pratęsimą Briuselyje, kas iš esmės panaikintų bet kokį strateginį svertą ateityje derėtis su Baltarusija. Reikia šią situaciją stebėti, nes nuokrypis nuo mūsų užsienio politikos būtų pavojingas“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Komentarai

 

 

 
 1. Ir šitas melagis galėtų marksizmą lenininzmą dėstyti neraudonuodamas ir nesigrauždamas dėl to, kokį š… kemša į studentų galveles. Svarbu, kad gerai moka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. na,nezinau ar gali kas daugiau pabloginti Lietuvos ivaizdi pasaulyje,kaip buve KGB-istai,komunistai ir dar visokie nesubrende ju palikuonys,kurie visi susibure i viena kompanija ir vaizduoja a’la patriotus,dirbancius vardant tos Lietuvos ja apvaginedami,zemindami jos zmones ir besityciojantys is visu.Del premjero pasisakymu neadekvacios salies etiketes tikrai neuzsiklijuosim,o vat,jei pats daugiau lakstysi paskui visus ir aiskinsi,kieno zodzius priimti rimtai,o i kieno nekreipti demesio,tai tikrai pagalvos,kad kokia gi debilu salis ta Lietuva,jei jos atstovas laksto is paskos ir varo ant savo premjero.Pats raso,kad “Diplomatija ir užsienio politika yra labai jautri sritis, kurioje turi rinkti žodžius apie kolegas ir turi suprasti, kad viskas ką tu pasakai gali būti interpretuojama tūkstantį kartų jautriau, …”,tai zmogau,daryk isvadas ir galvok ka sneki ir kaip pats elgiesi.Nors aisku,sunku,kai toks mokytojas buvo visa gyvenima,kuris visus laike zemesniais uz save,kuris sugebejo visus nuopelnus prisiskirti sau,o tauta vadinti sunauja,kirmelynu ir t.t.Is kurgi cia pasisemsi tos diplomatijos?

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Auga du ąžuolai. Senesnis – kupliai išsikerojęs, dangų remia, lapoja, bujoja, šaknų jokios vėtros neišraus – jį sodino Jonas Basanavičius su bendražygiais signatarais, be jokių galimai, kitas gi – jaunėlesnis, iš vyresniojo gilės dygęs – ūgtelėjo, tik kai kurios šakos pradėjo džiūti, galimai…ožys n.u.m.y.ž.o.

  Thumb up 8 Thumb down 3

 4. Jei prof. Aurelijaus Gutausko manymu, pagrindiniai organizuoto nusikalstamumo požymiai yra:
  1. nuolatinis žmonių susibūrimas ilgalaikei veiklai;
  2. nusikalstamas šios veiklos pobūdis;
  3. kuo didesnio pelno siekimas;
  4. hierarchinė struktūra.
  Tai pagal šiuos požymius MAFIJA yra Dinastija, vadovaujama “dėdulės” Landsbergio!

  Thumb up 10 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...