Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

G.Jasaitis ieško užtarimo pas V.Landsbergį?

2010-02-24 15:46 | Teisėsauga | Komentarų (138)

Generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis vengia atsakyti, ko jis ėjo pas įtakingą konservatorių politiką, Europos Parlamento narį prof. Vytautą Landsbergį (KK nuotr.)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasitikėjimą praradęs generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis siekia išsaugoti postą Generalinėje prokuratūroje ir ieško užtarėjų. „Karšto komentaro“ duomenimis, neseniai Gintaras Jasaitis lankėsi pas Tėvynės sąjungos garbės pirmininką europarlamentarą prof. Vytautą Landsbergį.

Kaip žinia, Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai paskelbė, jog nepratęs generalinio prokuroro pavaduotojų V.Barkausko ir G.Jasaičio kadencijų, kurios baigiasi šių metų gegužės mėn. Tačiau, KK šaltinių Generalinėje prokuratūroje duomenimis, tiek V.Barkauskas, tiek G.Jasaitis nepraranda vilties išsilaikyti savo postuose Generalinėje prokuratūroje ir tikisi, kad iki gegužės mėn. Prezidentė gali pakeisti savo nuomonę apie juos. Ar ne to – kad užtartų žodelį Prezidentei – pas įtakingą politiką prof. Vytautą Landsbergį ir lėkė prašyti generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis?

„Karštas komentaras“ nusiuntė į Generalinę prokuratūrą Gintarui Jasaičiui klausimus, prašydamas atsakyti, kokiu tikslu jis lankėsi pas Europos Parlamento narį, prof. Vytautą Landsbergį, tačiau atsakymo dar nesulaukė.

Gintaras Jasaitis prokuratūros kuluaruose priskiriamas „A.Paulausko žmonių grupei“. Savo karjerą Generalinėje prokuratūroje jis padarė, kai A.Paulausko vadovaujama Naujoji sąjunga buvo pačiame savo „zenite“: kai socialliberalų lyderis A.Paulauskas buvo Seimo pirmininkas, o socialliberalas A.Sadeckas – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

2000 metų Seimo rinkimuose Naujosios sąjungos kandidatų į Seimą sąraše turėjo būti ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento vyr.prokuroras A.Kliunka. Tačiau formuojant galutinį sąrašą jo pavardės kandidatų į Seimą sąraše neliko. Netrukus paaiškėjo kodėl: būtent A.Kliunkos vadovaujamas Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamentas kėlė baudžiamąsias „šmeižto“ bylas A.Paulausko ir A.Sadecko politiniams oponentams ir darė spaudimą aukštus socialliberalus kritikuojantiems žurnalistams. Būtent Naujosios sąjungos valdymo laikotarpiu – kai Seimo pirmininku buvo A.Paulauskas – Generalinė prokuratūra virto politinio susidorojimo su politiniais priešininkais ir neparankiais A.Paulauskui žurnalistais įrankiu.

Neseniai generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis – tas pats, kuris neatsako į KK klausimą, ko lėkė pas prof. Vytautą Landsbergį, – spaudos konferencijoje apkaltino konservatorius darant prokuratūrai spaudimą kai kuriose rezonansinėse bylose. Tačiau tas pats Gintaras Jasaitis, būdamas generalinio prokuroro pavaduotoju, nesurengė nė vienos spaudos konferencijos, kai Naujosios sąjungos nariai spaudė Generalinę prokuratūrą kelti baudžiamąsias „šmeižto“ bylas politiniams oponentams bei Naujosios sąjungos lyderius kritikuojantiems žurnalistams, bet priešingai – tiek Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamentas (vyr.prokuroras A.Kliunka), tiek Vilniaus apygardos prokuratūra (vyr.prokuroras R.Jancevičius) „kepė“ baudžiamąsias „šmeižto“ bylas politiniams konkurentams ir tampė po prokuratūras soclibų vadovybei neįtinkančius žurnalistus. Kur tuomet buvo dabar savo postą bandantis išsaugoti Gintaras Jasaitis?

Prie ko privedė toks Generalinės prokuratūros virsmas politinio susidorojimo įrankiu, parodė praėjusių metų spalio 5 d. įvykiai ir garsioji pedofilijos byla – prokuratūra kaip institucija visiškai prarado visuomenės pasitikėjimą. Prie prokuratūrų prasidėjo masiniai žmonių protestai, ir dėl to buvo priverstas atsistatydinti generalinis prokuroras A.Valantinas.

Beje, 2004 m. liepos mėnesį tuometinis laikinasis generalinis prokuroras Gintaras Jasaitis kreipėsi į Seimą leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėm tris „Rubikono“ juodojoje buhalterijoje minimus Seimo narius: Vytenį Andriukaitį, Vytautą Kvietkauską ir Arvydą Vidžiūną. Visi trys Seimo nariai atsisakė Seimo nario mandato, byla subliūško ir iš didelio debesio nebuvo iš viso jokio lietaus.

Tačiau sutapimas: būtent prieš G.Jasaičio kreipimąsi į Seimą dėl imuniteto atėmimo šiems trims Seimo nariams, tuometinis Seimo pirmininko A.Paulausko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis oficialiai – kaip Seimo pirmininko pavaduotojas – gavo „Mažeikių naftą“ privatizavusios amerikiečių kompanijos „Williams“ vadovų laiškus, kad jie, amerikiečiai, sutinka Lietuvos teisėsaugai oficialiai paliudyti, kaip ir kas išplovė milijonus iš „Mažeikių naftos“ ir kaip bei kas vykdė „Mažeikių naftoje“ sabotažą. Tai – valstybinio masto nusikaltimas, tačiau… Šiais „Williams“ vadovų laiškais V.Andriukaitis nespėjo pasinaudoti – po Gintaro Jasaičio kreipimosi į Seimą V.Andriukaitis turėjo didesnių problemų, negu sabotažas „Mažeikių naftoje“. Finalas: V.Andriukaičiui Generalinė prokuratūra jokių įtarimų nepateikė, o V.Andriukaitis kažkaip užmiršo sabotažą „Mažeikių naftoje“…

Šiuo metu G.Jasaitis Generalinėje prokuratūroje atsakingas už ikiteisminį tyrimą. Neoficialiais duomenimis, G.Jasaitis yra tas generalinio prokuroro pavaduotojas, kuris yra atsakingas ir už „operatyvinę prokuratūrą“ – tai prokuratūra prokuratūroje, kuri, skirtingai nei įprasta prokuratūra, vykdo operatyvinę veiklą. Kaip redakcijai pasakojo vienas buvęs „operatyvinės prokuratūros“ prokuroras, dirbdamas Generalinėje prokuratūroje „operatyvinėje prokuratūroje“, jis turėjo net 12 agentų.

KK inf.

2010-02-24

Komentarai

 

 

 
 1. VIEŠAS LAIŠKAS LR PREZIDENTEI DALIAI GRYBAUSKAITEI

  LR Prezidente, Dalia Grybauskaite, aš kreipiausi į jus net tris kartus su skundais, kuriuose pateikiau labai daug irodymų, jog prieš mane ir mano mažamečius vaikus buvo organizuotas valstybinis teroras kurį organizavo IŠKRYPĖLIS – ŽUDIKAS ALGIRDAS KATKUS .
  1. Jums buvo pateikti irodymai jog buvo organizuoti trys pasikėsinimai nužudyti mane, 1999, 2003, 2008m. (prokurorai viską bando nuslėpti)
  2. Aš jums pateikiau irodymus, jog buvo naudojamas savivaldybės socialinis būstas, kad organizuoti terorui prieš mane ir mano mažamečius vaikus, kurį vykdė neteisėtai, savivaldybės socialiniame būste specialiai apgyvendintas provokatorius GRIGORIJ ULEVIČ. Kuris nekartą buvo sumušęs mane ir nėščią , antros grupės invalidę R. Androsovą. (šis iškrypėlis net prostitucija užsiiminėjo, prokurorai viską bando nuslėpti).
  3. Jums buvo pateikti irodymai, jog aš kreipiausi nekartą į LRGP , kad būčiau iškviestas liūdytoju saugumiečio V. POCIŪNO nužudymo byloje kurią LRGP nekartą bandė nutraukti. Po šių kreipimusi buvo organizuotas užpuolimas ir pasikėsinimas nužudyti. Įra pakankamai irodymų, jog V. POCIŪNO nužudymas buvo organizuotas aukščiausiame lygyje, ir šio nusikaltimo bendrininkai įra prokurorai bei teisėjai.
  4. Jums buvo pateikti irodymai, jog mano vaikų motina R. ANDROSOVA kartu su vaiko teisių kontroliere R. VALANČIENE ir buvusia LRS vaiko teisių kontrolierė R. ŠALAŠAVIČIŪTE vykdė nusikaltimus prieš mano mažamečius vaikus. Visi šie nusikaltimai buvo nuslėpti su Vilniaus m. 1 apylinkės teismo teisėjos R. KASIMOVIENĖS pagalba.
  5. Jums buvo pateikti irodymai jog po paskutino skundo į LRP kanceliariją , su kurio aš kreipiausi į JUS , kad būtų pradėti tyrimai , dėl nusikalstamų veikų prieš mane ir mano mažamečius vaikus, buvo organizuoti 3 plėšimai, 7 užpuolimai, tyčiojimaisi iš vaikų, buvo pateikti irodymai jog G. BERTULIS specialiai ivykdė autoivykį, partrenkė moterį, vos nesuvažinėjo vaikų, ir po šio autoįvykio grasino susidorojimu, man kaip liūdininkui, buvo bandoma 2 kartus suklastoti man baudžiamą bylą, pasodinti mane ir nužudyti. Visus šiuos nusikaltimus ivykdė G. BERTULIS kartu su žudike ANIA CHOMIAKOVA.
  6. LR PREZIDENTE; Aš pateikiau LRGP visų šių nusikaltimų įrodymus, pateikiau audio irašus kuriuose žudikė ANIA CHOMIAKOVA prisipažino jog nužudymas buvo organizuotas, prokuratūrai buvo pateikti audio irašai jog A. CHOMIAKOVA organizavo kartu su G. BERTULIU dar 2 pakartotinius pasikėsinimus nužudyti, bet jokie tyrimai neatlikti, ir viską bandoma nuslėpti.
  LR PREZIDENTE, KAIP DABAR PAAIŠKINSITE VISUOMENEI SAVO NUSIKALSTAMĄ NEVEILUMĄ ? O GAL BANDYSITE PASITEISINTI SAVO PATARĖJŲ NEKOMPETENCIJA ?
  GAL VISUS ŠIUOS FAKTUS NORĖTŲ PAKOMENTUOTI EX PREZIDENTAS VALDAS ADAMKUS, KURIAM BUVO PATEIKTI VISŲ ŠIŲ NUSIKALTIMŲ IRODYMAI, O GAL PONIA ADAMKIENĖ NORĖTŲ PAKOMENTUOTI VIEŠAI NUSIKALTIMUS PRIEŠ VAIKUS ?
  LR PREZIDENTE;
  Kodėl jūs neišėjote pažiūrėti D. Kedžio motinai į akis, kai ji kreipėsi į jus pagalbos, kurios sūnus dabar nužudytas. O gal norite pažiūrėti jo dukrai į akis, kurią dabar bandoma grąžinti ją pardavinėjusiai motinai, ir kuri neteisėtai saugoma už mokesčių mokėtojų lėšas. O gal jūs norite pažiūrėti į akis vaikam iš Pikeliškių vaikų namų, iš kurių buvo tyčiojimasi, ir vienas iš jų liko invalidu. Gal norite pažiūrėti L. Pociūnienei į akis, kurios vyras buvo nužudytas. O gal jūs norite pažiūrėti į akis mano trims vaikams iš kurių buvo tyčiojimasi ir grasinama susidorojimu, ir kurie pažysta vienas kitą tik iš nuotraukų ?
  LR PREZIDENTE, KODĖL GI JŪS NEATSAKĖTE Į VIEŠĄ LAIŠKĄ, SU KURIUO Į JUS KREIPĖSI „ LAISVO LAIKRAŠČIO“ REDAKTORIUS A. DRYŽIUS ?
  KOKS JŪSŲ RYŠYS SU PEDOFILŲ TINKLU ?
  Tai, kodėl gi jūs nepapasakojote Lietuvos žmonėm prieš rinkimus kaip pardavėte „Lietuvos Kurą“ už 1 Litą PEDOFILUI, žydui M. KLABINUI kuris suklastojo dokumentus, ir kuriam išmokėjote 18 milijonų litų. O vėliau valstybei reikėjo padengti dar 50 milijonų litų nuostolių. Šis iškrypėlis 1967 m. Kaune buvo nuteistas už našlaitės, nepilnametės išžaginimą , o vėliau pabėgo iš Lietuvos, kuriam vėliau EX Prezidentas A. Brazauskas suteikė LR pilietybę už nuopelnus Lietuvai.
  LR PREZIDENTE, AŠ JAU KREIPIAUSI Į VISUS 750 EUROPARLAMENTARUS SU PAGALBOS PRAŠYMU, IR SU PETICIJA Į EUROPARLAMENTĄ . MANO PETICIJAI SUTEIKTAS NUMERIS, ŠIUO METU JAU SIUNČIAMI NUSIKALTIMŲ ĮRODYMAI. NEPAVYKS NUSLĖPTI TIKROSIOS PADĖTIES LIETUVOJE, KUR PEDOFILAI ORGANIZUOJA NUŽUDYMUS , O PROKURORAI JUOS BANDO NUSLĖPTI.
  PREZIDENTE, KREIPIUOSI I JUS, KAD PAVESTUMĖTE ATITINKAMOM INSTITUCIJOM ATLIKTI TYRIMUS ;
  1. DĖL ALGIRDO KATKAUS VEIKLOS, KURIS ORGANIZAVO PROKURORO BIRŠTONO, SAUGUMIEČIO POCIŪNO NUŽUDYMUS, TERORĄ PRIEŠ MANO MAŽAMEČIUS VAIKUS, BEI 4 PASIKĖSINIMUS NUŽUDYTI MANE.
  2. DĖL EX LR GENERALINIO PROKURORO A. VALANTINO, (kurį jūs paskyrėte teisėju) BEI JO PAVADUOTOJŲ NUSIKALSTAMOS VEIKLOS , KURIE IRA AUKŠČIAU IŠVARDINTŲ NUSIKALTIMŲ BENDRININKAI.
  3. DĖL LR SEIMO VAIKO TEISIŲ KONTROLIERĖS RIMANTĖS ŠALAŠAVIČIŪTĖS NUSIKALSTAMOS VEIKLOS, KURI SLĖPĖ NUSIKALTIMUS PRIEŠ MANO VAIKUS, BEI ORGANIZAVO MANO DUKROS VIRGOS LUKOŠEVIČIŪTĖS GROBIMĄ, KURIĄ BUVO BANDOMA PARDUOTI . VISUS ŠIUOS NUSIKALTIMUS PRIEŠ MANO VAIKUS BANDOMA NUSLĖPTI SU KORUMPUOTOS 1 APYLINKĖS TEISMO TEISĖJOS, RENATOS KASIMOVIENĖS PAGALBA.
  4. DĖL VILNIAUS APYGARDOS VYRIAUSIOJO PROKURORO R. JANCEVIČIAUS NUSIKALSTAMOS VEIKLOS, KURIS 1997 m. BANDĖ SUKLASTOTI BAUDŽIAMĄ BYLA, A. KATKAUS NURODYMU, KURIĄ TYRĖ NUŽUDYTAS 2003m. PROKURORAS T. BIRŠTONAS (dėl išprievartavimo, turto prievartavimo, ir pornografijos platinimo). ŠI BYLA DINGO , O PROKURORAS R. JANCEVIČIUS NETEISĖTAI BUVO PAAUKŠTINTAS PAREIGOSE, TAPO VILNIAUS APYGARDOS VYR. PROKURORU.
  5. DĖL VILNIAUS m. 1 APYLINKĖS TEISMO TEISĖJOS D. MICKEVIČIENĖS, IR APYGARDOS TEISMO TEISĖJŲ D. P. ZALECKIENĖS, A. KARTANIENĖS, IR L. ŽUKAUSKO NUSIKALSTAMŲ VEIKSMŲ, KURIE KLASTOJO IR SLĖPĖ IRODYMUS BAUDŽIAMOJE BYLOJE Nr. 1A-35/2009. KAD IŠSUKTI ŽUDIKES NUO ATSAKOMYBĖS.

  el.pastas, vl55755@gmail.com
  tel, 867704339

  VLADAS LUKOŠEVIČIUS.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. sunus Todel Lietuvoje jis ir sukure KGB pagrindais dirbancias visas teisesaugos sistemas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. visa teisesauga ir perziureti visas bylas. Manau po perziurejimo visi teisininkai uolei dirbe 20m.nusikalteliams patys turetu atsidurti Lukiskese.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Adamkus matomai mate kur link eina musu Lietuvele ir skubiai stojo i ES, kad turetume bent menka objektyvu uztarima. Jei ne ES, manau, Lietuva jau butu isnykusi is zemelapio.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. nemanome, kad galėjo kreiptis su gerais kėslais, greičiau pašantažuoti profesorių sumanė. Matyt, patogus laikas tam atėjo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. EUROPOS ŽMOGAUS TEISIŲ TEISMUI

  The Registar
  European Court of Human Rights
  Council of Europe
  F – 67075 STRASBOURG CEDEX
  FRANCE

  Pareiškėja – Ona Skystimienė,
  Lietuvos Respublikos pilietė,
  asmens kodas 44708080264
  gim. 1947 – 08 – 08,

  48133 Kaunas,
  Lietuvos Respublika

  PAPILDYMAS
  (prie mano pareiškimo Nr. 14769/08)
  2008 – 08 – 08

  Būdama nuoširdžiai dėkinga už man suteiktą dėmesį – priėmėte mano pareiškimą man itin skaudžiu bei labai svarbiu klausimu, pasinaudoju suteikta teise siunčiu papildomą medžiagą prie jau pateikto ir pas Jus užregistruoto pareiškimo Nr. 14769/08.
  Manau, kad papildomai pateikiami dokumentai dar labiau paryškins esančią padėtį LIETUVOS RESPUBLIKOJE, Lietuvos Respublikos aukščiausiųjų valstybinės valdžios bei valstybės valdymo ir teisingumą vykdančių institucijų nihilizmą, jų subiurokratėjimą – egziztavimą vien dėl deklaravimo, kad jos yra, kas sudaro pagrindą valstybės bejėgiškumui padėti savo piliečiams įgyvendinant elementariausias visuotinai pripažintas žmogaus teises.

  PRIDEDAMA:

  1. 2007 – 08 – 13 d. Skundas Nr. I – 8215 (4 psl);
  2. 2007 – 08 – 14 d. Nutartis (1 psl);
  3. 2007 – 08 – 20 d. Skundas – patikslinimas Nr. 4RT – 163 96 (2 psl);
  4. 2007 – 08 – 28 d. Nutartis (1 psl);
  5. 2008 – 01 – 06 d. Skundas Nr. I – 2609 (2 psl);
  6. 2008 – 03 – 14 d. Prašymas (3 psl);
  7. 2008 – 03 – 27 d. Sprendimas Nr. I – 2609 – 244/2008 (3 psl.);
  8. 13 nuotraukų, giminaičių, šeimos narių bei draugų mirusių neaiškiomis
  aplinkybėmis ar tiesiog brutaliai nužudytų:

  1. Juozas Stanaitis 1965 – 1925. Generolas leitenantas, 1922 – 1923 Lietu
  vos kariuomenės vadas. Staigi mirtis;
  2. Pranas Stanaitis 1869 – 1936. Statybos inžinierius, visuomenės veikėjas.
  Staigi mirtis (po mirties kūnas išniekintas – nukirsta galva);
  3. Juozas Stanaitis 1912 – 1947. Tauro apygardos Geležinio Vilko rinktinės
  vadas. Nužudytas Lietuvių tautos genocido vykdytoju gaujos,
  vadovaujamos karo nusikaltėlio Nachmano Dušanskio;
  4. Vytautas Stanaitis 1924 – 1952. Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės
  vadas. Nužudytas Lietuvių tautos genocido vykdytojų gaujos,
  vadovaujamos karo nusikaltėlio Nachmano Dušanskio;
  5. Konstantinas Šiugžda 1911 – 1968. Politinis kalinys, visuomenės
  veikėjas. Staigi mirtis;
  6. Jurgis Stanaitis 1918 – 1993. Visuomenės veikėjas. Staigi mirtis.
  7. Vaclovas – Alvydas Stanaitis1943 – 1993. Politinis kalinys, visuomenės
  veikėjas. Po 30 metų neteisėto kalinimo nužudytas (papjautas miegantis)
  Alytaus m. konclagerį;
  8. Salomėja Šiugždienė 1917 – 1994. Visuomenės veikėja. Staigi mirtis;
  9. Robertas Žilinskas 1976 – 1994. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
  Nušautas Pravieniškių 2 – ojo konclagerio prižiūrėtojų;
  10. Alfonsas – Rymantas Stanaitis 1951 – 1998. Politinis kalinys, visuome
  nės veikėjas. Nužudytas policijos pareigūnų (auto įvykis);
  11. Gediminas Treigys 1976 – 1998. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
  Nušautas.
  12. Audrius Imbrus 1974 – 2001. Politinis kalinys, visuomenės veikėjas.
  Nužudytas (nukirsta galva miegant);
  13. Ksaveras Skibickas 1941 – 2006.Gydytojas traumatologas. Staigi mirtis.

  Pagarbiai

  Pareiškėja ………………. Ona Skystimienė

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Marijampolės rajono apylinkės vyriausiajam prokurorui
  Kęstučio g. 1, 4520 Marijampolė

  nuteistojo Vytauto Stanaičio
  a/k 37612010993, gim. 1976 – 12 – 01

  P A R E I Š K I M A S
  atnaujinti baudžiamąją bylą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių
  (Marijampolės rajono apylinkės teismo baudžiamoji byla Nr. 1 – 54/94, kasacinės bylos Nr. 2K
  594 1994 m.)

  2008 – 09 – 09

  Marijampolės rajono apylinkės teismo1994 – 01 – 26 d. nuosprendžiu, priimtu baudžiamojoje byloje Nr. 1 – 54/94, buvau pripažintas kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Lietuvos Respublikos BK 118 str. 3 d., ir nuteistas 6 (šešeriems) metams laisvės atėmimo, paskirtą bausmę atliekant sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje.

  Buvau nuteistas už tai, kad 1993 – 09 – 04 d. apie 16 val., būdamas girtas, iš anksto susitaręs ir bendrai veikdamas su R. Skritulsku, Marijampolės rajone, miške, esančiame prie Bebruliškių traukinių stotelės, o po to tą pačią dieną Marijampolės mieste, Draugystės g. Nr. 25 – 42,
  D. Kasperavičiaus bute išžaginau nepilnametę Eglę Rumševičiūtę.

  Šį nuosprendį apskundžiau kasacine tvarka, prašydamas mane išteisinti, tačiau Lietuvos Akščiausiojo Teismo baudžiamųjų bylų kolegija 1994 – 04 – 06 d. nutartimi, priimta baudžiamojoje byloje Nr. 2K – 594/1994 m., Marijampolės rajono apylinkės teismo 1994 – 01 – 26 d. nuosprendį paliko nepakeistą, o mano kasacinį skundą atmetė.

  Bausmę pagal nurodytą nuosprendį esu visiškai atlikęs.

  Nei parengtinio tardymo metu, nei šios bylos nagrinėjimo iš esmės teisme metu savo kaltės man inkriminuoto nusikaltimo padaryme nepripažinau, ir jokiais kitais įrodymais mano kaltė nebuvo pagrįsta bei įrodyta.

  Būdamas įsitikinęs kad esu nuteistas be kaltės įrodymų, tačiau dėl politinės situacijos buvo beprasmiška anksčiau kreiptis šiuo klausimu, kadangi šią bylą kuravę atsakingi veikėjai susiją su nusikalstama kgb gauja, t.y. A. Paulauskas, A. Pocius ilgą laiką užėmė aukštus politinius postus, nutariau detaliai susipažinti pats su baudžiamosios bylos medžiaga, pagal kurią buvau apkaltintas ir nuteistas ilgiems metams laisvės atėmimo.

  2008 m. kovą, studijuodamas šios bylos kopiją, gautą iš Marijampolės rajono apylinkės teismo, atkreipiau dėmesį į tai, kad parengtinio tardymo medžiagoje, kur užfiksuoti mano parodymai, o būtent paaiškinime, įtariamojo bei kaltinamojo apklausos protokoluose, mano parodymų turinys visiškai ne toks, kokius parodymus daviau faktiškai. Dar detaliau išstudijavęs pamačiau, kad šių tardymo veiksmų protokoluose, kur turėtų būti mano pasirašyta yra ne mano parašai.
  Šiuo atžvilgiu neoficialiai konsultavausi su ekspertu grafologu, kuris sugretinęs mano originalius parašus su parašais, esančiais po virš nurodytų tardymo veiksmų protokolų turiniu, konstatavo, kad šiuose dokumetuose yra ne mano parašai.

  Iš to darau išvadą, kad virš nurodyti procesiniai dokumentai, kaip įrodymų šaltinis, yra suklastoti ir, kad šioje byloje analogiškai gali būti suklastoti ir kiti dokumentai, esantys kaip įrodymų šaltiniai, kuriais buvo grindžiama mano kaltė.
  Tai duoda pagrindą manyti, kad įsiteisėjęs mano atžvilgiu apkaltinamasis nuosprendis šioje byloje paremtas netikrais įrodymais, kuriuos nusikalstamai piknaudžiaudami pateikė teismui parengtiniame tardyme dalyvavę pareigūnai, dėl to teisėjas G. Večerskas visiškai nekreipdamas dėmesio į nukentėjusios E. Rumševičiūtės (jog nukentėjusi E. Rumševičiutė melavo apklausos metu, rodo apklauos protokolai. (žiūrėti priedus Nr. 5., 6.)) teismo metu duotus parodymus, jog aš jos neprievartavau, nusprendė jog prokuroro pasiūlyta 5 metų laisvės atėmimo bausmė man yra per maža, ir skyrė galutinę 6 metų laisvės atėmimo bausmę, kaip kitiems kaltinamiesiems bausmė buvo sumažinta iki 2 metų. Tokiu būdu buvo priimtas neteisėtas ir nepagrįstas nuosprendis.
  Būtent šios aplinkybės mane verčia kreiptis į Jus šiuo pareiškimu.
  Kadangi nuo minėtų aplinkybių man paaiškėjimo momento nepraėjo vieneri metai, todėl remdamasis išdėstytu ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodekso
  446 str. p r a š a u:

  pradėti procesą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių Marijampolės rajono apylinkės teismo baudžiamojoje byloje Nr. 1 – 54/94, kasacinės bylos Nr. 2K – 594 1994 m.

  PRIEDAI:

  1. Mano autentiškas to meto parašas esantis Lietuvos Respublikos pase Nr.
  459459, kopija;
  2. 1993 – 09 – 05 d. tikrovės neatitinkantis paaiškinimas, ne su mano parašais, kopija;
  3. 1993 – 09 – 06 d. tikrovės neatitinkantis, ne su mano parašais įtariamojo tardymo . protokolas, kopija;
  4. 1993 – 09 – 16 d. tikroves neatitinkantis, su ne mano parasais kaltinamojo apklausos . protokolas, kopija;
  5. 1993 – 09 – 22 d. papildomos liudytojo apklausos protokolas, kopija;
  6. 1993 – 12 – 22 d. liudytojo papildomo tardymo protokolas, kopija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Siūlau išeitį iš Lietuvoje esančios sudėtingos padėties. Kad aiškiai suvoktumėte mano pasiūlymą – kviečiu susipažinti su dviejų straipsnio "Socialistinis Liaudies Frontas registruotas kaip politinė partija" komentarų turiniu: "Zenonas Jurgelevičius – 2010 02 26 11:34
  Re: "jo jurgeleviciau – 2010 02 25 14:52" ir "Zenonui J. – 2010 02 26 06:26". Nei "akmens amžių" prisimenu, nei primityviai vertinu. Tik man įdomu – koks bus kuriamas socializmo modelis: ar tas kurį b8tina įtvirtinti visame pasaulyje (kad žmonės neišsibėgiotų) – ar stalininis, kuomet veikiant stalino metodais socializmas sukuriamas vienoje šalyje?" ir "Zenonui Jurgaleviciui – 2010 02 26 13:50
  Štai šis klausimas jau rimtesnis ir, ko gero, greito atsakymo nebus, nes iš esmės tai priklauso nuo labai daugelio aplinkybių Galima būtų manyti, kad modelis bus diskutuojamas tarptautiniu lygiu,t.y. atsižvelgiant į kitų šalių patyrimą, neatmetant ir stalininio socializmo teigiamų bruožų". Kaip matote iš šių komentarų turinio – posovietinėje Lietuvoje politinę partiją gali net tie žmonės – kurie aiškiai nesuvokia ko jie siekia. Tai reiškia, kad esamu blogiu nepatenkinti žmonės taip pat gali sukurti savo (ir žymiai gausesnę narių skaičiumi už visas kitas partijas kartu paėmus) politinę partiją… su visomis iš to kylančiomis pasekmėmis.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. LIETUVOS VALSTYBĖS SAUGUMO DEPARTAMENTUI

  Ona Skystimienė
  A/k 44708080264
  Gyv. Kuršių g. 56
  48133 Kaunas

  Dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo

  P A R E I Š K I M A S
  2009 – 09 – 09

  2006 – 04 – 08 d., apie 12 val. 54 min., mano sūnaus Mantvydo Stanaičio kūnas buvo rastas šios šalies Qverlandselva upelyje, Baerum raj., Norvegijos Karalystėje. Kol vyko susirašinėjimas su lietuvos atsakingomis institucijomis siekiant išsiaiškinti mano sūnaus tikrają mirties priežastį, bei žūties aplinkybes, kadangi oficialiaja Norvegijos teisėsaugos pareigūnų versija, kad mano sūnus paskendo netikiu, nes turiu neginčijamų įrodymų, jog asfikcija – paskendimas vandenyje, yra netiksli, kadangi paskęst negiliame, tuo labiau užšalusiame kalnų upelyje yra paprasčiausiai fiziškai neįmanoma, be to, buvau informuota sūnaus draugo Vyčio Gustanio (kuris netrukus atsidūrė
  Norvegijos kalėjime ir “pasikorė”) kartu atvykusio su mano sūnumi į Norvegiją, jog mano sūnaus kūne aptikimo momentu buvo matomi sužalojimai (sudaužytas kūnas ir galva, sulaužyta nosis) kas faktiškai atitinka nuotraukose matomas smurtines žymes, darytose policijos pareigūnų tyrusių šį įvykį. Kadangi lietuvos atsakingi pareigūnai į kuriuos buvo kreiptasi iškart po įvykio t.y., į Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministeriją (norėčiau priminti, kad tuo metu ne tik Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, bet aukščiausias Lietuvos vadovas Prezidentas Valdas Adamkus, taip pat Lietuvos Valstybės saugumo departamento vadovas Arvydas Pocius ir seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, galima drąsiai teigti, jog Lietuvos valstybės aukščiausi postai buvo uzurpuoti nusikalstamos “KGB” gaujos agentų, todėl turiu pagrindo manyti, kad prie mano sūnaus ir kt., nužudymų yra prisdėjusi būtent ši kriminalinė grupuotė) nepajudino nei piršto, kad būtų imtasi veiksmų siekiant išsiaiškinti tikrąsias žūties aplinkybes bei mirties priežastį, yra rimtas pagrindas manyti, kad sūnaus nužudymas buvo suplanuotas lietuvoje, o tai jau ne kas kita kaip genocidas.
  Pagrindžiant kas išdėstyta pažymiu, jog 2004 – 04 – 15 d., buvo suimti abu mano sūnūs (primenu kad esu I – gr., invalidė be termino) Vytautas Stanaitis ir Mantvydas Stanaitis, kadangi abu buvo suimti tą pačią dieną tačiau skirtinguose miestuose ir pagal skirtingus nusikaltimus, pažymi, jog suėmimo operacija buvo iš anksto suplanuota ir organizuota tų pačių veikėjų, kurių veiklą kaip neteisėta ir nusikalstama pavadinti negalima, kadangi vienas sūnus buvo paleistas po 5 parų, o kitas po 6 mėnesių išnykus suėmimo laikymo sąlygoms. Kadangi nėra abejonių, kad tai buvo bandymas izoliuoti (sunaikinti) mano abu sūnus, tačiau nepavykus, buvo pasirinkta kita šalis, esanti toli nuo lietuvos, ir neįeinanti į europos sąjungą. Kadangi tai jau ne pirmas atvejis bandant neteisėtai įkalinti lietuvos piliečius, o paskui siekiant sužlugdyti morališkai o nepavykus tiesiog fiziškai sunaikinti (žiūrėti priedą Nr. 44), akivaizdu, kad tai vykdomas brutalus lietuvos piliečių fizinis naikinimas, ir kitaip tokios veiklos kaip genocidu negalima įvardinti, kadangi tokio pobūdžio nusikaltimai yra valstybės saugumo departamento prioritetas ir tiesioginė funkcija, remdamasi išdėstytu ir vadovaudamasi LR BK 99 str., prašau inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl lietuvos piliečių fizinio naikinimo, kitaip tariant, lietuvių tautos genocido.

  P.S. Neabejoju, kad kartu atvykusio draugo Vyčio Gustainio “pasikorimą” Norvegijos kalėjimo kameroje iš kart po to, kaip informavo apie Mantvydo Stanaičio stiprų sužalojimą, iš ko nedvejotinai buvo galima suprasti, kad mano sūnus nužudytas, taip pat Vyčio Gustainio brolio Šarūno Gustainio “nusižudymą” lietuvoje, po dienraščio “Respublika” 2007 – 09 – 22 d., publikacijos apie šį įvykį, kadangi tai tiesioginis liudininkas, kuris matė Norvegijos kalėjime savo brolį Vytį Gustainį ne pasikorusį, o sužalotą, taip pat matė kalėjimo prižiūrėtojų pirminį raportą, jog Vytis Gustainis buvo rąstas speckameroje vienutėje gulintis ant grindų (o ne “pasikoręs”). Taip pat Kauno Raudonojo Kryžiaus traumatologijos skyriaus vadovo Ksavero Skibicko staigi mirtis, išrašiusio mano sūnui vaistų receptą nuo galvos skausmo, kuriuos rado pas mano sūnų atvykus į Norvegiją muitinės pareigūnai, ir tuo pagrindu buvo atimti visi pragyvenimui skirti pinigai. Tai nedvejotinai tiesioginiai liudininkai mano sūnaus nužudymo byloje, kurie nedvejotinai buvo pašalinti kaip nereikalingi liudininkai, todėl šios “žūtys” nedvejotinai turi būti tiriamos paraleliai su šia akivaizdaus genocido byla.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Pridedama dokumentų kopijos:

  1. 2009 – 09 – 09 d. Pareiškimas 5 psl.;
  2. 2004 – 10 – 13 d. Pažymėjimas apie paleidimą;
  3. 2004 – 04 – 16 d. Marijampolės policijos komisariato raštas;
  4. 2006 – 04 – 11 d. Pranešimas Nr. 209;
  5. 2006 – 04 – 20 d. Prašymas LR URM Ministrui Antanui Valioniui Nr. 2 – 130;
  6. 2006 – 04 – 24 d. LR URM raštas Nr. (25.8.4) – 3 – 10 – 01 – 11433;
  7. 2006 – 04 – 24 d. Prašymas – pakartotinis;
  8. 2006 – 05 – 31 d. LR URM raštas Nr. (25.8.4) – 3 – 10 – 01 – 14908;
  9. 2006 – 08 – 04 d. Prašymas LR URM KD Direktoriui Vaidotui Verbai Nr.2-82;
  10. 2006 – 09 – 08 d. Rastas LR Ambasados Norvegijoje Ambasadoriui
  Alfonsui Eidintui;
  11. 2006 – 09 – 12 d. LR Ambasados Norvegijos Karalystėje raštas;
  12. 2006 – 10 – 16 d. LR URM raštas Nr. (25.8.4) – 3 – 10 – 01 – 29298;
  13. 2006 – 10 – 18 d. LR URM raštas Nr. (25.8.4) – 3 – 10 – 01 – 29518;
  14. 2006 – 11 – 10 d. Skundas LR URM Ministrui Petrui Vaitiekūnui;
  15. 2006 – 12 – 13 d. LR URM raštas Nr. (10) – 3 – 34693;
  16. 2006 – 12 – 15 d. Skundas – pretenzija;
  17. 2007 – 01 – 09 d. LR URM raštas Nr. (10) – 3 – 788;
  18. 2007 – 03 – 22 d. Prašymas;
  19. 2007 – 03 – 28 d. Prašymas;
  20. 2007 – 05 – 11 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 3 – 10 – 01 – 12762;
  21. 2007 – 06 – 04 d. Prašymas;
  22. 2007 – 06 – 20 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 3 – 10 – 01 – 16317;
  23. 2007 – 06 – 26 d. Pretenzija;
  24. 2007 – 01 – 03 d. Skundas VAGK Pirmininkui Adolfui Gyliui;
  25. 2007 – 01 – 09 d. VAGK raštas Nr. (2006/05 – 4R – 5) – 9R – 24;
  26. 2007 – 01 – 15 d. Skundas – patikslinimas;
  27. 2007 – 02 – 01 d. VAGK Sprendimas Nr. 2007/05 – 4R – 5;
  28. 2007 – 02 – 26 d. Skundas Nr. I – 6727;
  29. 2007 – 03 – 14 d. LR URM atsiliepimas;
  30. 2007 – 04 – 04 d. Prašymas;
  31. 2007 – 04 – 23 d. Nutartis Nr. I – 6727 – 14/2007;
  32. 2007 – 05 – 04 d. Apeliacinis skundas;
  33. 2007 – 05 – 31 d. LR URM atsiliepimas;
  34. 2008 – 11 – 19 d. Prašymas;
  35. 2007 – 09 – 28 d. Nutartis Nr. I – 6727 – 14/2007;
  36. 2007 – 08 – 03 d. Skundas Nr. I – 8149;

  37. 2007 – 08 – 17 d. LR URM atsiliepimas;
  38. 2007 – 11 – 30 d. Sprendimas I – 8149 – 18/07;
  39. 2007 – 12 – 12 d. Apeliacinis skundas;
  40. 2007 – 11 – 18 d. Nutartis Nr. I – 8149 – 18/2007;
  41. 2008 – 03 – 03 d. Individuali peticija EŽTT;
  42. 2008 – 03 – 27 d. EŽTT raštas;
  43. 2008 – 09 – 01 d. EŽTT raštas;
  44. 2008 – 08 – 08 d. Papildymas EŽTT;
  45. 2008 – 09 – 01 d. EŽTT raštas;
  46. 2009 – 02 – 26 d. Papildymas EŽTT;
  47. 2009 – 03 – 13 d. EŽTT raštas;
  48. 2009 – 09 – 14 d. EŽTT raštas;
  49. 2009 – 06 – 06 d. Papildymas EŽTT;
  50. 2009 – 06 – 26 d. EŽTT raštas;
  51. 2009 – 07 – 16 d. EŽTT raštas;
  52. 2006 – 11 – 10 d. Skundas LR Prezidentui Valdui Adamkui;
  53. 2006 – 11 – 27 d. LR Prezidento priimamojo raštas Nr. (1D – 4587) 2D – 5092;
  54. 2007 – 02 – 06 d. Prašymas (kopija);
  55. 2007 – 02 – 15 d. Prašymas (kopija);
  56. 2007 – 03 – 16 d. LR Prezidento kanceliarijos raštas Nr. (1D – 972) – 2D – 1137;
  57. 2007 – 03 – 16 d. Pakartotinis prašymas (kopija);
  58. 2007 – 04 – 03 d. LR Prezidento kanceliarijos raštas Nr. (1D – 972/02) – 2D –
  1433;
  59. 2007 – 01 – 04 d. LR Prezidento kanceliarijos raštas Nr. (1D – 4587) – 2D – 33
  60. 2007 – 04 – 16 d. Prašymas;
  61. 2007 – 04 – 16 d. Prašymas;
  62. 2007 – 05 – 18 d. LR Prezidento kanceliarijos raštas Nr. (1D – 972/04) – 2D –
  2228;
  63. 2007 – 06 – 13 d. Skundas – pretenzija;
  64. 2007 – 07 – 16 d. LR Prezidento priimamojo raštas Nr. (1D – 975/05) – 2D –
  3226;
  65. 2007 – 11 – 12 d. Prašymas;
  66. 2007 – 11 – 30 d. LR Prezidento kanceliarijos raštas Nr. (1D – 972/05) – 2D –
  5386;
  67. 2007 – 08 – 13 d. Skundas Nr. I – 8215;
  68. 2007 – 08 – 14 d. Nutartis Nr. I -8215/07;
  69. 2007 – 08 – 20 d. Skundas – patikslinimas Nr. 4RT – 16396;
  70. 2007 – 08 – 28 d. Nutartis Nr. I – 8215/07;
  71. 2008 – 01 – 06 d. Skundas Nr. I – 26 – 09;
  72. 2008 – 01 – 25 d. Atsiliepimas Nr. (1D – 133/02) – 2D – 348;
  73. 2008 – 03 – 14 d. Prašymas;
  74. 2008 – 03 – 27 d. Nutartis Nr. I – 2609 – 244/2008;
  75. 2009 – 03 – 22 d. Apeliacinis skundas Nr. 02 – 01 – 848;
  76. 2009 – 03 – 22 d. Prašymas;
  77. 2009 – 04 – 24 d. Nutartis Nr. TA – 33 – 09;
  78. 2007 – 06 – 15 d. Prašymas LR Gen., prokurorui Algimantui Valantinui;
  79. 2007 – 06 – 28 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 2578;
  80. 2007 – 01 – 03 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 29;
  81. 2007 – 07 – 02 d. Prašymas – papildoma informacija;
  82. 2007 – 07 – 20 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 2827;

  83. 2007 – 08 – 15 d. Prašymas – pakartotinis ;
  84. 2007 – 09 – 11 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 3433;
  85. 2007 – 09 – 18 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 3907;
  86. 2008 – 11 – 28 d. LR Generalinės prokuratūros raštas Nr. 7.2 – 5188;
  87. 2006 – 11 – 10 d. Skundas LR Vyriausybei Gediminui Kirkilui;
  88. 2006 – 11 – 16 d. LR Vyriausybės kanceliarijos raštas Nr. S – 2793/33 – 653;
  89. 2007 – 02 – 13 d. Prašymas (kopija);
  90. 2007 – 02 – 21 d. LR Vyriausybės kanceliarijos raštas Nr. S – 933/33 – 21;
  91. 2007 – 03 – 06 d. Pakartotinis raštas;
  92. 2007 – 03 – 14 d. LR Vyriausybės kanceliarijos raštas Nr. S – 933/33 – 498;
  93. 2007 – 05 – 13 d. Prašymas;
  94. 2007 – 05 – 22 d. LR Vyriausybės kanceliarijos raštas Nr. S – 933/33 – 793
  (kopija);
  95. 2007 – 06 – 13 d. Skundas – pretenzija (kopija);
  96. 2007 – 06 – 21 d. LR Vyriausybės kanceliarijos raštas Nr.S – 933/33 – 927
  (kopija);
  97. 2007 – 08 – 13 d. Skundas Nr. I – 8212;
  98. 2007 – 08 – 28 d. Atsiliepimas į skundą Nr. 12 – 5200;
  99. 2007 – 09 – 11 d. Prašymas;
  2007 – 10 – 01 d. Sprendimas Nr. I – 8212 – 24 – 2007;
  2006 – 11 – 15 d. Skundas LR Seimo pirmininkui Viktorui Muntianui;
  2006 – 11 – 24 d. LR Seimo pirmininko raštas Nr. 010 – S – 342/450 – S – 4130;
  2007 – 06 – 15 d. Prašymas;
  2007 – 07 – 18 d. LR Seimo kanceliarijos raštas Nr. S – 2007 – 7009;
  2007 – 08 – 15 d. Prašymas – pakartotinis;
  2007 – 09 – 14 d. LR Seimo pirmininko raštas Nr. S – 2007 – 8134;
  2007 – 09 – 20 d. Skundas – pretenzija;
  2007 – 09 – 25 d. LR Seimo pirmininko raštas Nr. S – 2007 – 8469;
  2006 – 12 – 15 d. Skundas LR STT Direktoriui Povilui Malakauskui;
  2007 – 01 – 15 d. LR STT raštas Nr. 4 – 01 – 160;
  2007 – 07 – 01 d. Prašymas LR Teisingumo ministrui Petrui Baguškai;
  2006 – 12 – 07 d. LR Teisingumo ministerijos raštas Nr. (1.23.) – 7R – 9045;
  2007 – 01 – 15 d. LR Teisingumo ministerijos raštas Nr. (1.23.) – 7R – 592;
  2007 – 07 – 18 d. LR Teisingumo ministerijos raštas Nr. (1.23) – 7R – 7104;
  2007 – 08 – 03 d. Prašymas;
  2007 – 09 – 03 d. Prašymas – pakartotinis;
  2007 – 09 – 06 d. Norvegijos Ambasados raštas;
  2007 – 10 – 01 d. Skundas – pretenzija;
  2008 – 03 – 07 d. Norvegijos Ambasados raštas;
  2008 – 03 – 18 d. Atsakymas dėl M. Stanaičio laidotuvių;
  2008 – 02 – 12 d. Skundas Nr. I – 2860;
  2008 – 02 – 13 d. Nutartis;
  2009 – 06 – 06 d. Atskirasis – skundas Nr. 02 – 01 – 1661;
  2009 – 07 – 03 d. Nutartis Nr. TA – 64 – 09;
  2008 – 11 – 13 d. Pareiškimas;
  2008 – 11 – 19 d. Raštas dėl pareiškimo persiuntimo;
  2008 – 12 – 08 d. Raštas Nr. 20 – 24 – S – 2729;
  2008 – 12 – 05 d. Nutarimas;
  2008 – 12 – 12 d. Skundas;
  2009 – 01 – 06 d. Nutartis Nr. 3 – 84;
  2009 – 01 – 22 d. Skundas;
  2009 – 03 – 02 d. Nutartis Nr. S – 54 – 288/09;
  2009 – 03 – 01 d. Prašymas;

  2009 – 03 – 04 d. Raštas dėl informacijos suteikimo;
  2009 – 03 – 13 d. Skundas;
  2009 – 04 – 02 d. Nutartis Nr. 1S – 69/09;
  2008 – 11 – 07 d. LR URM raštas Nr. (25.8.4) – 22 – 15251;
  2008 – 11 – 22 d. Atsakymas į LR URM raštą;
  2008 – 12 – 02 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 22 – 16298;
  2009 – 02 – 26 d. Prašymas;
  2009 – 03 – 04 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 22 – 3314;
  2009 – 04 – 06 d. Prašymas – pakartotinis;
  2009 – 04 – 09 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 22 – 5180;
  2009 – 06 – 06 d. Pretenzija;
  2009 – 06 – 06 d. Prašymas;
  146. 2009 – 06 – 30 d. LR URM raštas Nr. (25.8.11) – 22 – 9417.

  Pagarbiai …………………. ONA SKYSTIMIENĖ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Lietuvos Respublikos Generalinei Prokuratūrai Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius

  Ona Skystimienė
  A/k 44708080264
  Gyv. Kuršių g. 56
  LT – 48133 Kaunas

  Dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo

  PAREIŠKIMAS
  2010 – 01 – 22

  2009 – 09 – 09 pareiškimu kreipiausi į Lietuvos valstybės saugumo departamentą dėl ikiteisminio tyrimo iniciavimo. 2009 – 09 – 24 Nr. (64) – 18 – 227 – 947 raštu buvau informuota jog kreipiuosi ne pagal kompetenciją, taip pat nurodoma, jog ne kartą kreipiausi į kompetentingas institucijas dėl mano sūnaus mirties bei pareigūnų, tiriančių šios mirties aplinkybes, veiksmų. Į šiuos pareiškimus buvo pateikti atsakymai ir priimti procesiniai sprendimai, ir, kad valstybės saugumo departamentas negali įtakoti šių Lietuvos ir užsienio valstybių institucijų priimtų sprendimų.
  Kadangi neprašiau įtakoti institucijų priimtų sprendimų o inicijuoti tyrimą pagal mano sūnaus nužudymo faktą ir pobūdį, todėl kreipiuosi į Jus pagal kompetenciją su analogišku pareiškimu dėl ikiteisminio tyrimo inicijavimo pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 99 straipsnį – genocidas.

  2006 – 04 – 08 d., apie 12 val. 54 min., mano sūnaus Mantvydo Stanaičio kūnas buvo rastas šios šalies Qverlandselva upelyje, Baerum raj., Norvegijos Karalystėje. Kol vyko susirašinėjimas su lietuvos atsakingomis institucijomis siekiant išsiaiškinti mano sūnaus tikrają mirties priežastį, bei žūties aplinkybes, kadangi oficialiaja Norvegijos teisėsaugos pareigūnų versija, kad mano sūnus paskendo netikiu, nes turiu neginčijamų įrodymų, jog asfikcija – paskendimas vandenyje, yra netiksli, kadangi paskęst negiliame, tuo labiau užšalusiame kalnų upelyje yra paprasčiausiai fiziškai neįmanoma, be to, buvau informuota sūnaus draugo Vyčio Gustanio (kuris netrukus atsidūrė Norvegijos kalėjime ir “pasikorė”) kartu atvykusio su mano sūnumi į Norvegiją, jog mano sūnaus kūne aptikimo momentu buvo matomi sužalojimai (sudaužytas kūnas ir galva, sulaužyta nosis) kas faktiškai atitinka nuotraukose matomas smurtines žymes, darytose policijos pareigūnų tyrusių šį įvykį. Kadangi lietuvos atsakingi pareigūnai į kuriuos buvo kreiptasi iškart po įvykio t.y., į Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministeriją (norėčiau priminti, kad tuo metu ne tik Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, bet aukščiausias Lietuvos vadovas Prezidentas Valdas Adamkus, taip pat Lietuvos Valstybės saugumo departamento vadovas Arvydas Pocius ir seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, galima drąsiai teigti, jog Lietuvos valstybės aukščiausi postai buvo uzurpuoti nusikalstamos “KGB” gaujos agentų, todėl turiu pagrindo manyti, kad prie mano sūnaus ir kt., nužudymų yra prisdėjusi būtent ši kriminalinė grupuotė) nepajudino nei piršto, kad būtų imtasi veiksmų siekiant išsiaiškinti tikrąsias žūties aplinkybes bei mirties priežastį, yra rimtas pagrindas manyti, kad sūnaus nužudymas buvo suplanuotas lietuvoje, o tai jau ne kas kita kaip genocidas.

  Pagrindžiant kas išdėstyta pažymiu, jog 2004 – 04 – 15 d., buvo suimti abu mano sūnūs (primenu kad esu I – gr., invalidė be termino) Vytautas Stanaitis ir Mantvydas Stanaitis, kadangi abu buvo suimti tą pačią dieną tačiau skirtinguose miestuose ir pagal skirtingus nusikaltimus, pažymi, jog suėmimo operacija buvo iš anksto suplanuota ir organizuota tų pačių veikėjų, kurių veiklą kaip neteisėta ir nusikalstama pavadinti negalima, kadangi vienas sūnus buvo paleistas po 5 parų, o kitas po 6 mėnesių išnykus suėmimo laikymo sąlygoms. Kadangi nėra abejonių, kad tai buvo bandymas izoliuoti (sunaikinti) mano abu sūnus, tačiau nepavykus, buvo pasirinkta kita šalis, esanti toli nuo lietuvos, ir neįeinanti į europos sąjungą. Kadangi tai jau ne pirmas atvejis bandant neteisėtai įkalinti lietuvos piliečius, o paskui siekiant sužlugdyti morališkai o nepavykus tiesiog fiziškai sunaikinti (žiūrėti priedą Nr. 44), akivaizdu, kad tai vykdomas brutalus lietuvos piliečių fizinis naikinimas, ir kitaip tokios veiklos kaip genocidu negalima įvardinti, kadangi tokio pobūdžio nusikaltimai yra valstybės saugumo departamento prioritetas ir tiesioginė funkcija, remdamasi išdėstytu ir vadovaudamasi LR BK 99 str., prašau inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl lietuvos piliečių fizinio naikinimo, kitaip tariant, lietuvių tautos genocido.

  Visą reikalingą medžiagą reikalui esant prašau išsireikalauti iš Lietuvos valstybės saugumo departamento ir kitų įstaigų susijusių su šia byla.

  P.S. Neabejoju, kad kartu atvykusio draugo Vyčio Gustainio “pasikorimą” Norvegijos kalėjimo kameroje iš kart po to, kaip informavo apie Mantvydo Stanaičio stiprų sužalojimą, iš ko nedvejotinai buvo galima suprasti, kad mano sūnus nužudytas, taip pat Vyčio Gustainio brolio Šarūno Gustainio “nusižudymą” lietuvoje, po dienraščio “Respublika” 2007 – 09 – 22 d., publikacijos apie šį įvykį, kadangi tai tiesioginis liudininkas, kuris matė Norvegijos kalėjime savo brolį Vytį Gustainį ne pasikorusį, o sužalotą, taip pat matė kalėjimo prižiūrėtojų pirminį raportą, jog Vytis Gustainis buvo rąstas speckameroje vienutėje gulintis ant grindų (o ne “pasikoręs”). Taip pat Kauno Raudonojo Kryžiaus traumatologijos skyriaus vadovo Ksavero Skibicko staigi mirtis, išrašiusio mano sūnui vaistų receptą nuo galvos skausmo, kuriuos rado pas mano sūnų atvykus į Norvegiją muitinės pareigūnai, ir tuo pagrindu buvo atimti visi pragyvenimui skirti pinigai. Tai nedvejotinai tiesioginiai liudininkai mano sūnaus nužudymo byloje, kurie nedvejotinai buvo pašalinti kaip nereikalingi liudininkai, todėl šios “žūtys” nedvejotinai turi būti tiriamos paraleliai su šia akivaizdaus genocido byla.

  Pridedama:

  1. 2009 – 09 – 09 pareiškimas – 5 lapai (kopija);
  2. 2009 – 09 – 24 Nr. (64) – 18 – 227 – 947, 1 – lapas (kopija).

  Pagarbiai …………………. Ona Skystimienė

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Lietuvos Respublikos Generalinei Prokuratūrai
  Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius

  Generaliniam prokurorui
  Algimantui Valantinui

  Ona Skystimienė
  Kuršių g. 56
  LT – 48133 Kaunas

  DĖL INFORMACIJOS SUTEIKIMO

  P R A Š Y M A S
  2010 – 01 – 22

  2009 – 08 – 22 Jums pateikiau pretenziją prašydama skubiai atsakyti į rašte keliamus klausimus
  dėl mano sūnaus Mantvydo Stanaičio palaikų kremavimo fakto, apie kurį nei man, nei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai nebuvo žinoma, ir toliau vyko susirašinėjimas mano sūnaus palaikų klausimu ir kt. Kadangi iki šiol neuslaukiau atsakymo į aukščiau paminėtą pretenziją, prašau imtis veiksmų, kad būtų tinkamai atsakyta į keliamus klausimus, priešingu atveju būsiu priversta kreiptis į teismą jog būtumėt įpareigoti tai padaryti.

  …………………. Ona Skystimienė

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Lietuvos Respublikos Generalinei Prokuratūrai
  Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius

  IKITEISMINIO TYRIMO KONTROLĖS SKYRIAUS
  VYRIAUSIAJAM PROKURORUI ZENONUI BUROKUI

  Ona Skystimienė
  Kuršių g. 56
  LT – 48133 Kaunas

  P R A Š Y M A S
  2010 – 01 – 22

  DĖL INFORMACIJOS SUTEIKIMO

  2009 – 09 – 09 Lietuvos Generalinei prokuratūrai pateikiau skundą dėl ikiteismio tyrimo inicijavimo susijusio dėl mano sūnaus Mantvydo Stanaičio palaikų išniekinimo.
  2009 – 09 – 22 gavau vyriausiojo prokuroro Zenono Buroko pasirašytą raštą Nr. 17.2 – 16125, kuriame nurodoma, kad atsižvelgiant į mano pateiktą 2009 – 09 – 09 skundą, Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra kreipėsi į Norvegijos Karalystės kompetentingas teisėsaugos institucijas, prašydama išsiaiškinti visas aplinkybes, susijusias su mano velionio sūanus Mantvydo Stanaičio palaikų palaidojimu ir kt.
  Nurodėte, kad nedelsiant informuosite mane apie rezultatus.
  Praėjus beveik 4 (keturiems) mėnesiams po Jūsų įsipareigojimo, jokio atsakymo nesu gavusi. Veiksmai, kuriuos turėjo atlikti Norvegijos Karalystės kompetentinga instutucija neilgalaikiai, nėra susiję su aplinkybių tyrimu, dėl kurių duomenų, teisės aktų išrašų, pateikimas galėtų užsitęsti.
  Esant tokiai situacijai prašau nedelsiant informuoti kokių rezultatų pasiekta vykdant ikiteiminį tyrimą dėl mano sūnaus M. Stanaičio palaikų išniekinimo.

  Pagarbiai …………………. Ona Skystimienė

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...