Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 7 Penktadienis
 

Finansinė krizė Ukrainoje: „Mes norėjome „permesti“ TVF, tačiau TVF „permetė“ mus“

2014-08-26 15:32 | Užsienis | Komentarų (15)

Ukraina nesulaukia žadėtų paskolų. sxc.hu nuotr.

„Pagal sutartį tarp Ukrainos ir TVF (80 psl., lentelė Nr.2), iki 2014 m. liepos 25 d. Ukraina turėjo gauti iki 1,5 mlrd. JAV. dol. Tačiau TVF atsisakė pervesti Ukrainai antrą sumą, nors oficialūs valstybės pareigūnai bando įrodyti, kad tai – ne atsisakymas, o tiesiog perkėlimas ir užlaikymas, ir jau atsiranda pareiškimai apie naujas datas – rugpjūčio pabaigą-rugsėjo vidurį.

Pagal tą patį susitarimą (lentelė Nr.3), nurodyta, kad 2014 m. rugsėjo 25 d. Ukraina gali gauti dar vieną pervedimą – apie 1,5 mlrd. JAV dol. Gal iš tiesų TVF perves Ukrainai dvi sumas iš karto ir Ukrainai bus pervesta 3 mlrd. JAV dol. vienu kartu? O neduos? Jeigu ir dar kartą bus atsisakyta padaryti pavedimą Ukrainai?

Nebuvo jokio oficialaus pareiškimo, kodėl TVF atsisakė atlikti antrą pavedimą, tačiau gali būti, kad čia kalti „signaliniai švyturėliai“.

Sutarties tarp Ukrainos ir TVF tekste yra lentelė Nr.3, kuri vadinasi: „Galutiniai programos tikslai“, arba, kaip dabar juos mėgsta vadinti TVF specialistai, „signaliniai švyturėliai“. Būtent pagal šiuos rodiklius Ukraina atsiskaito TVF, ir jeigu Ukraina neįvykdo tų „signalinių švyturėlių“, TVF susimąsto“, – socialiniame-ekonominiame tinklapyje paskelbė Aleksandras Orchimenko.

Pasak jo, kai TVF pervedė Ukrainai pirmą paskolos dalį 2014 metų gegužės mėnesį, buvo numatyta, kiek Ukraina turėjo gauti valiutos iš kitų tarptautinių organizacijų ir finansinių struktūrų. TVF neplanavo savarankiškai padėti Ukrainai.

„Pagal paskaičiavimus, pateikiamus TVF ataskaitoje, iki 2014 m. gegužės pabaigos Ukraina turėjo gauti 4,3 mlrd. JAV dol., iš kurių 3,2 mlrd. JAV dol. – TVF paskola. Be to, ES turėjo suteiki Ukrainai 160 mln. JAV dol. paramą, tačiau realiai parėmė tik 136 mln. JAV dol. Pasaulio bankas – 175 mln. JAV dol. Tačiau Pasaulio bankas padarė pauzę ir tik dabar žada suteikti 500 mln. JAV dol. paramą, bet ir tai rudeniop. EPRB turėjo suteikti 273 mln. JAV dol. paramą, tačiau jis naujų kreditų neišdavė, o Ukraina buvo priversta „gesinti“ senus EPRB kreditus.

Analogiška situacija ir su Europos Investicijų banku: planuota, kad jis suteiks 341 mln. JAV dol. paskolą, tačiau jis tik planuoja tą padaryti.

Taip pat buvo tikimasi, kad Kanada ir Japonija parems Ukrainą po 100 mln. JAV dol., tačiau kalbos apie tai tik ir liko kalbomis.

Tik JAV įvykdė savo įsipareigojimą ir suteikė Ukrainai valstybinę 1 mlrd. JAV dol. garantiją. Pagal šią garantiją Ukraina labai pigiai išplatino savo euroobligacijų už 1 mlrd. JAV dol. ir visus tuos pinigus paskyrė senų euroobligacijų „pagesinimui“.

Taip pat Ukraina iš pinigų, gautų iš TVF, „pagesino“ senus TVF kreditus.

2014 m. liepą Ukraina planavo pasiskolinti 5 mlrd. JAV dol., iš kurių 1,5 mlrd. JAV dol. – kreditas iš TVF. 1,175 mlrd. JAV dol. žadėjo paskolinti Pasaulio bankas, 707 mln. JAV dol. – ES, 373 mln. JAV dol. – EPRB ir 340 mln. JAV dol. – EIB.

Tačiau nieko to neįvyko. Priešingai, 2014 m. liepos mėn. duomenimis, pagal Finansų ministerijos informaciją, bendra Ukrainos užsienio skola sumažėjo daugiau kaip 0,5 mlrd. JAV dol. Taigi, Ukraina tik „gesino“ ir „gesino“ senas skolas TVF ir kitoms tarptautinėms finansinėms organizacijoms.

Kai Ukraina ėmė paskolą iš TVF, ji labai tikėjosi, kad ir kitos finansinės organizacijos pradės aktyviai teikti kreditus ir apkritai investicijas Ukrainai. Ir TVF galimai irgi to tikėjosi, kadangi suplanavo, jog šiais metais Ukrainai suteiks 7,4 mlrd. JAV dol. paskolą, iš kurios 3,7 mlrd. JAV dol. bus senos TVF paskolos padengimas. TVF manė, kad kitos tarptautinės finansinės organizacijos suteiks Ukrainai kreditų mažiausiai už 6,3 mlrd. JAV dol., kurių užtektų ir padengti senas skolas, atsiskaityti už dujas ir užpirkti dujų Ukrainai žiemai.

Tačiau, pasirodo, TVF su Ukraina liko vienas. Realių valiutos įplaukų nėra, yra tik pažadai. Jau ir vasaros pabaiga, o skola už dujas – jau daugiau kaip 5 mlrd. JAV dol., ir, be to, dar neužpirktas reikiamas kiekis gamtinių dujų žiemai. TVF planavo Ukrainos eksporto augimą, tačiau vietoj to gavosi tik kritimas. Todėl TVF vis sunkiau ir sunkiau priimti sprendimą dėl kredito suteikimo Ukrainai.

Tačiau kito kelio Ukraina neturi. Be TVF pagalbos Ukraina negali padengti senų paskolų ir išspręsti dujų problemos žiemai. Tokia mūsų gyvenimo realybė“, – socialiniame-ekonominiame tinklapyje rašo Aleksandras Orchimenko.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. Ko jus cia pergyvenate,juk amerikoje skalunu duju revoliucija.jie zadejo pigiomis dujomis uzversti europa.o ukrainai gal but duos uzdyka.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. OpEd: Россия помогла миру восстать против вашингтонских «князей»

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. priedo dar tautas kaktomis sumuso ir priverte vienas kita zudyti.Vienas is ju riebu snuki atetes .Ptriotines daineles dainuoja

  Thumb up 8 Thumb down 0

 4. Международный валютный фонд выдвинул Украине еще два требования для получения очередного транша, речь о котором пойдет 29 августа. Одно из требований касается того, чтобы на Украине отменили введенный не так давно мораторий на взыскание банками залогового имущества, сообщает украинский новостной портал Вести.ua.
  Издание отмечает, что это может коснуться простых украинцев, которые в условиях экономического кризиса не могут выплачивать кредиты и могут остаться без заложенных квартир. Второе требование МВФ: отменить льготы для крупных агрохозяйств по уплате НДС.
  Как сообщает из Киева корреспондент “Вестей ФМ” Владимир Синельников, кредитная задолженность граждан Украины сейчас очень велика. В ряде случаев речь идет еще о тех кредитах, которые взяты в 2004-2005 годах, когда еще был курс гривны в соотношении 5 гривен за 1 доллар (сейчас курс уже приближается к 14 гривнам за 1 доллар).
  “Люди брали кредиты в валюте, но возник экономический кризис, многие из них оказались не в состоянии возвращать эти кредиты, а после государственного переворота экономическая ситуация еще только ухудшилась, причем в очень значительной степени. Это означает, что огромное количество людей не в состоянии вернуть кредиты, и если они отдавали в качестве гарантии выплаты кредита в залог свои квартиры, то эти квартиры по требованию МВФ необходимо изымать и предоставлять в распоряжение банков”, – отмечает Синельников.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Dainuok, skardžiabalse, dainuok!

  Laisvos Ukrainos dainininkei Ruslanai

  Dainuok, skardžiabalse, dainuok!
  Daina galingesnė už tankus,
  Svajonės tiktai neišduok,
  Vėliavos nepaleiski iš rankos.

  Skauda širdį, kai drasko Tėvynę,
  Vanagai jos laukuos puotą kelia,
  Bet apgins Ukrainos didvyriai
  Savo motiną — gimtąją žemę.

  Nešk pasauliui kaip degančią maldą
  Laisvės dainą didingos tautos,
  Nešk pasauliui liepsnojantį vardą
  Ukrainos vieningos, gražios.

  Karo ugnys po kraštą dar blaškos,
  Sklinda raudos tėvų namuose,
  Kai krauju jų vaikai pasirašo
  Nepriklausomo kelio Akte.

  ……………………………………..
  Dainuok, skardžiabalse, dainuok!
  Dangaus mėlį iškelki virš stepių.
  Naujam rytui lakštingala suok,
  Te vainiką jis pergalės neša.
  /skroblas/

  Thumb up 3 Thumb down 17

  • O kas tą Ukrainą užpuolė ir nuo ko ją reikia apginti? Nuo Porošenkos ar dar nuo ko?

   Thumb up 17 Thumb down 0

  • netycia pamaciau internete slykscia ruslanos nuotrauka,kur ji scenoje be trusiku uzzelusiu tarpkoju -dar nesu maciusi nei vienos prostitutes viesai rodancios tokias slykstybes

   Thumb up 3 Thumb down 0

 6. Gerai kad dar parako pirkti nereikia – JAV aprūpina šoviniais veltui. Tik žudykitės į sveikatą, ir bent jau apie šovinius galvos nesukit – kiek reikės, – tiek ir duosime. O duonos ir šilumos patys prasimanykite. Nebemaži esate, kad dar mamos papo reikėtų.
  Nepanašu, kad jie griaudami galvotų, kaip reikės atstatyti. Petro vadovaujasi landsbergizmo teorija – svarbu viską, kas buvo prie tarybų valdžios pastatyta, sugriauti, o paskui matysime…

  Thumb up 26 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...