Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Birželis 20 Sekmadienis
 

Farmacijos sėkmingas darbas: milijonai skiepams, kad jau 10 metų mergaitės galėtų lytiškai santykiauti

2015-01-28 11:48 | Nuomonių ringas | Komentarų (66)

Sveikatos apsaugos ministrė R.Šalaševičiūtė. KK nuotr.

Šią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė prie kitų prieštaringų pareiškimų ir veiksmų pridėjo dar vieną: nuo 2016 metų pradėti nemokamą vaikų – 9 – 14 metų mergaičių skiepijimą nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris yra vienas iš gimdos kaklelio vėžio sukėlėjų.

Dar galima patikslinti: skiepyti vaikus nuo ŽPV, kad jie jau galėtų pradėti lytinius santykius kuo ankstyvesniame amžiuje.

Farmacijos atstovas, prieš 4 metus pakalbintas lobistinėje konferencijoje Seime „Lietuva be gimdos kaklelio vėžio“, aiškiai pasakė, kad norint įvesti į vartojimą produktą reikia rimtai padirbėti 5 metus.

Galiu pasakyti, tikslus skaičiavimas. Štai lygiai po 5 metų yra ir rezultatas: valstybė suranda milijonus šiam abejotino reikalingumo skiepui. Tai išsamiai aprašiau prieš keturis metus straipsnyje „Aplaidumas, palaidumas, išlaidumas – ir tai vadinama seksualiniu švietimu“.

Iki šiol skiepytis nepilnametėms, kad jos jau galėtų pradėti lytinius santykius, buvo galima ir pasinaudojant bankų lizingo paslaugomis. Tikriausiai daug tėvelių, susirūpinę savo vaikų seksualiniu malonumų būtinumu, pasinaudojo šia galimybe? Kad skiepas veiktų, skiepijama 3 kartus. Vieno skiepo kainą buvo – 500 litų. Norint turėti „garantuotą“ apsaugą reikėdavo pakloti 1500 litų.

Dabar valstybė tapo turtinga eurais ir šią sumą nuo 2016 metų padengs iš visų mokesčių mokėtojų kišenės. Tai sudarys milijonus eurų.

Suprantama, farmacininkams yra idealiausias kelias, kai nebereikia skirti vaistų reklamai pinigų, o jų produktą dotuoja valstybė.

Norint to pasiekti, kaip minėjau, reikia padirbėti penkmetį lobizmo, konferencijų, viešųjų ryšių srityse ir rezultatas yra – valstybė kompensuoja, savo ruožtu užsiima reklama, reikia tik pateikti patį produktą.

Skiepų iniciatoriai teigia, kad šis skiepas tikrai neapsaugo visiškai nuo gimdos kaklelio vėžio. Tik dalinai – tik nuo 2 ŽPV tipų, o tų tipų yra 120!

Beje, ŽPV sukelia tik apie 90 procentus gimdos kaklelio vėžio atvejų.

Daugybė nepriklausomų mokslininkų ir medikų abejoja šio brangaus skiepo nauda, labiau siūlo propaguoti vėlyvesnius lytinius santykius ir partnerių pastovumą, paprastai sakant, dorą, sveiką gyvenimą.

Vėžiui susiformuoti nepakanka vien ŽPV, didelę įtaką daro ir kiti gyvenimo būdo ypatumai, rūkymas, alkoholis, mitybą, stresas, kitos persirgtos lytiniu keliu plintančios ligos. Norint, kad skiepas daugiau apsaugotų, jis turi būti padarytas prieš pirmus lytinius santykius. Tada logiška, kad nuo 9-10 metų jau galima pradėti „nerizikingus“ lytinius santykius, nes jei ne, tikrai nėra jokios prasmės skiepytis.

Specialistai paskaičiavo, kad tikimybė susirgti gimdos kaklelio vėžiu sąlyginai yra toms moterims, kurios per gyvenimą turėjo daugiau nei 5 partnerius. O bendrai pasakius, gyvenant dorą gyvenimą šeimoje ši problema kaip ir visai nekyla.

Apie tai kalba ir Monrealio studija: pavyzdžiui, tarp vienuolių gimtos kaklelio vėžio susirgimų atvejų buvo lygus nuliui. Gyvenant su vienu partneriu, taip pat tikimybė užsikrėsti lygi nuliui.

Jau dešimtmetį vykdant patikros programą, siekiant apsaugoti nuo liūdnų gimdos kaklelio vėžio pasekmių, pasiekti tikrai gražūs rezultatai: mirčių nuo gimdos kaklelio vėžio ženkliai sumažėjo. Tačiau sergamumas nemažėja, nes apie pagrindines priežastis net visai neužsimenama. Skiepijant būtent duodamas ženklas, kad „eksperimentuokit“ į valias, šios pasekmės bus apmokėtos iš visų mokesčių mokėtojų pinigų, ir tų, kurie stengiasi gyventi atsakingą, dorą, sveiką gyvenimo būdą.

Mokslininkų apibendrintais duomenimis, ŽPV dažniausiai aptinkamas tarp pradėjusių neatsakingą seksualinį gyvenimą, kaitaliojančių lytinius partnerius jaunų moterų ir pastebima nauja banga 40 mečių tarpe, nes užauginus vaikus, taip pat padidėja skyrybų skaičius, naujų partnerių paieška, keitimo galimybė ir panašiai.

Ministrė R. Šalaševičiūtė, vaikų teisiu specialistė – vaikų teisių į seksualinį gyvenimą? Apie tai „pažangesnėse“ šalyse labai plačiai kalbama ir dirbama. Tęsiama ta pati „sveikatos sistemos“ tradicija – pinigų švaistymas pasekmėms, o ne pačių priežasčių sprendimui, nesiimama pirminės prevencijos.

Apie esmines priežastis skiepų iniciatoriai net nekalba. Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktoriaus Sauliaus Čaplinsko paklausus, kodėl nedirbama prie problemos pačios esmės, išvadino tik naivuoliu, nežinančiu, kad lytinius santykius šiandieniniai žmonės pradeda dar būdami vaikais ir čia viskas normalu, svarbiausia reikia švelninti pasekmes, šviesti. O ką reiškia pagal S. Čiaplinską šviesti? Kalbėti apie skiepų nuo ŽPV naudą.

Kuo anksčiau paauglės pradės lytinius santykius, tuo daugiau teks kontraceptinių piliulių išgerti, tuo daugiau abortų daryti, tuo daugiau nevaisingų moterų po abortų, tuo daugiau dirbtinių apvaisinimų už mokesčių mokėtojų pinigus reikės finansuoti. O patyrus visus vartotojiškus malonumus bus galima ir eutanaziją užsisakyti (nuo kalbų apie tai ministrė ir pradėjo savo ministrės karjerą). Tokia dabartinės „sveikatos“ ministrės R. Šalaševičiūtės darbotvarkė?

Juozas Dapšauskas

Komentarai

 

 

 
 1. Kodėl zmonės taip linkę moralizuoti.Uzsikresti galima ir po vieno karto. Esmė kad shie skiepai nėra saugus ir sukelia dar didesni pavoju ne vėzio gresmė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Na jau visai nežinia kuo tikėti ir pasitikėti. Bet pritariu straipsnio autoriui, kad reikia šviesti, kad reikia kuo vėliau merginoms pradėti lytiškai santykiauti, dorai gyventi, stengtis nekaitalioti partnerių ir tikrai panašių ligų rizika stipriai sumažės. Net intymių vietų papraščiausi uždegimai retesni. Skiepai gal ir gerai, bet ar jie nebus dar vienas budas kažkam pasipelnyti? Gal tikrai ne nuo to galo pradedam dabar šviesti jaunimą? Mano dukrytė dar labai maža, bet jau dabar abejoju, ar skubėsiu skiepyti, kai ateis laikas…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Pasibaisėtinas, nekompetetingo, galvojančio tik apie antro galo malonumą žmogaus raštas. Sakyčiau kaimo žmogelio nuomonė.Gal ponas žurnalistas prieš tai bent pasiskaitytų bent vieną mokslinį straipnį apie realią situaciją ar pasikonsultuotų su ginekologu. Tam daug proto ir laiko nereikia, o informacijos sužinotų labai daug ir naudingos. Moteris gali būti ištikima savo vyrui, per gyvenimą turėti vieną vienintelį partnerį ir NUO JO užsikrėsti ZPV!
  Tai gal vyrai taip pat pasirūpinkite būsimos žmonos sveikata ir neikit per mergas ieškodami patirties? ZPV yra gimdos vėžio sukėlėjas, gaila, kad jis pasireiškia ir turi sunkių pasėkmių tik moterims. Vyrai yra jo nešėjai, jiems požymiai nepasireiškia. Patys to nežinodami nešate virusą, o kuris vyras kasmet eina darytis tyrimų?kuris 100% žino, kad neturi šio viruso? ar daug tokių? ar pats žurnalistas, bent tyrimus pasidaręs?
  Kol kas vienintelis apsisaugojimas – skiepas iki lytinių santykių. ir tai tikrai nepropoguoja pulti santykiauti. Ar apsilankymas pas ginekologą ar urologą, reikškia seksą? atsigaukit, žmonės! Sveikata rūpintis reikia nuo mažų dienų, kaip ir dantimis, kaip ir širdimi, stuburu, kojomis taip ir kitais galais.

  Tiems kas per klaida pagalvojo, kad rašo medikas, paguosiu, deja, ZPV auka. Ir IŠTIKIMA savo VIENINTELIUI VYRUI! Gaila, kad nebuvau paskiepyta. Deja,mama, kaip ir daugelis yra tik tokios mūsų visuomenės ir KAIMO ŽURNGALIŪGŲ auka.

  Spręskite patys ar toks straipsnis vertas protingo žmogaus dėmesio…..

  Thumb up 7 Thumb down 16

  • Yra zymiai daugiau priezasciu siam veziui vystytis, nei lytiniai santykiai ir skiepai tikrai neisgelbes ir neapsaugos nuo jusu minciu, gyvenimo budo ir mitybos iprociu… o stai, kad kazkas is to uzsidirbs- tai faktas…. tarp kitko, net ir susirgus, ir supratus del ko, galima isgyti…taciau, turbut ne kiekvienam…:) Linkiu jums pasveikti, ir sakau tai labai nuosirdziai, nes zinau, ka reiskia sirgti….ir patikekit, nei vienas skiepas manes neapsaugojo, priesingai, tik sukele papildomu sveikatos problemu…

   Thumb up 3 Thumb down 0

 4. ZPV be abejo abejotina ir gal nepakankamai ištirta – geroji ir blogoji nauda, bet straipsnyje nusišnekėjimų pakankamai daug… Kažkas autoriui klausyta, bet iki galo neišgirsta, rašyta, bet iki galo nedarasyta… anskti skiepai reikalingi ne todel, kad ruosiamos jaunos merginos santykiams… Manau kas tiems santykiams ruosiasi, tai tikrai neplanuoja skiepu… Gal dazniausiai net paciu santykiu neplanuoja, o buna vaikai – aukos.. MAnau toki straipsni turi rasyti, rengti kompetencija turintis asmuo, gal net medikas, o ne zurnalistas…

  Thumb up 6 Thumb down 4

 5. Na nesu aš nei šios ministrės, nei skiepų (apskritai) šalininkė, tik turiu šiokią tokią nuomonę.. Kadangi auginu dukrą ir man rūpi jos ateitis bei sveikata, tai apie šių skiepų galimybę mąsčiau… Ir mąsčiau ne šiaip, kad pinigai drasko kišenę, ir tikrai ne todėl, kad ruoščiau vaiką ankstyviems lytiniams santykiams – gink Dieve nuo tokių nelaimių ir vaikų vaikystės neturėjimo. Bet bet…viskam progresuojant, ir tokiems nepageidaujamiems santykiams taip pat, tai nei vienas iš mūsų nežinome, kas, kaip ir kada gali “pasisukti” mūsų vaikams, kurie lanko neizoliuotą mokyklą, žiūri didžiausią šių laikų siaubą – TV, ir ,norim to ar nenorim, prieina prie tokių socialinių bendravimo formų, kaip FB ir pan… (Kas iš tėvų neleidžia to daryti ir įsivaizduoja, kad vaikas nesilanko tokiuose portaluose, tai nėra tuo tikri iš tiesų).
  Esmė ta, kad aš pati turėjau prieš vėžinį gimdos kaklelio susirgimą, kurį teko operuoti.. Deja, partnerių kaita negaliu “pasigirti” ar “pasidžiaugti” – nelygu kas kaip sveria… Turėjau vieną vienintelį vyrą, tačiau mano vyro buvo kitokia nuomonė apie ištikimybę ir vieno vienintelio partnerio (-ės) turėjimą. Jam tai tiesiog gyvenime neįmanoma, nėra kaitos – nėra gyvenimo. Todėl labai neteisingai informuojama, kad moteris neturėtų keisti partnerių ir visa kita jai garantuoja saugumą. Visiška netiesa, ir tai galiu patvirtinti ne tik aš savo asmenine patirtimi, bet ir daugelis kitų. Turi abu partneriai nepropoguoti lakstymo į kairę bei dešinę… Tik tokiu atveju nebus nešiojami ŽPV ir kt. virusai, ir visokie kitokie lyt. susirgimai… net ir tokie, kaip liaudiškai vadinama pienlige, daugeliui atrodanti labai nekalta…

  Thumb up 10 Thumb down 0

 6. Kas ta velnio boba, pedofilu marioniete, prileido prie ministerijos vairo ?
  Slykstu ir siaubinga ! …

  Thumb up 18 Thumb down 0

 7. Mano biciule gydytoja savo laiku rase darba apie papilomos viruso vakcina…tai stai….Darba komisija uzskaite,bet neleido niekur publikuoti.Isvadas darykite patys…

  Thumb up 7 Thumb down 0

 8. kaip išrodo sveikatos apsaugos ministrė, tokios busenos ir sveikatos sistema.

  Thumb up 14 Thumb down 0

 9. visi tokie pikti o as manau kad neblogas sprendimas kadangi niekas nekalba apie padorių šeimų vaikus manau tai labiau skirta toms kurios jau užsiiminėja lytiniais santykiais pavyzdziui sveksnos vaiku namai kur vyksta prostitucija ir begales kitu skyliu kur vyksta tokie dalykai

  Thumb up 3 Thumb down 2

 10. Kažkaip idomiai gaunasi kur tik nepilnamtės mergaitės ,kur tik neaiškūs seksualiniai lobistiniai ,medicininiai sadoriai ten lenda Šalaševičiūtės ausys?Moteriške-gal jau apsispakaik?

  Thumb up 30 Thumb down 2

 11. Mokesčių mokėtojų pinigais “padengs”mergaičių vaginų malonumus?O gal tai masinė sterilizacija?Nežinau kokiais bepročiais turėtų būti tėvai ir motinos kad leistų žaloti savo vaikus.

  Thumb up 34 Thumb down 7

 12. Galėjo ponas urvinis žurnalistas, prieš paskleisdamas savo demagoginius pezalus, giliau pasidomėti kodėl ketinama skiepyti paauglius. Pirma – pilnas ŽPV skiepas susideda iš 3 skiepų, kartojamų per 6 mėnesiu periodą. Antra – nustatyta, kad kuo jaunesniame amžiuje paskiepijama, tuo stipresnis atsparumas ligai susiformuoja. Netgi egzistuoja nuostata, kad nebeverta skiepyti vyresnių, nei 26 metų. Be to nustatyta, garantuotas imunitetas susiformuoja 10 metų bėgyje. Nesitikėjau, kad p. Dapšauskas tokis tamsuolis.

  Thumb up 11 Thumb down 25

  • Skiepykis nors ir nuo pasiutligės, juk niekas nedraudžia. Mes savo dukrų skiepyti NESIRUOŠIAM. Taškas.

   Thumb up 32 Thumb down 5

 13. kas cia per urvinio straipsnis? 😀 matyt is naujosios vilenskos valstybes Lietuvoje toks marmalas kilo 😀

  Thumb up 4 Thumb down 21

 14. Matomai mazai acto pagarino ar binto nedarūkė, kad tokius briedus rašo… gėda, kad Lietuvoje dar tokių “žurnalistų” esama… netyčia atsidariau nuorodą, paskaičiau.. ir supratau, kad protingas žmogus niekada neskaitys šito tinklapio… sėkmės pilnaties kavalieriai…

  Thumb up 14 Thumb down 25

 15. Baisus šis skiepas. Jis buvo sukurtas “laisvo elgesio moterims” o dabar norima įkišti mūsų vaikams. Jis sukelia nevaisingumą. Bet sveikatos apsaugos ministrei tai nesvarbu… BAISU… Labai nusivyliau sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte. Manau nusivylė dar daugelis žmonių. Niekada už ją neduočiau savo balso.

  Thumb up 43 Thumb down 9

 16. Tai džiaugsis nusenusi ir galimai nukrypusi Povilionienė. Matyt būdama vaiku labai jau norėjo tokių žaidimų, bet protingi tėveliai tramdė, tai dabar kovoja prieš tokius tėvelius, “dėl vaikų laisvės”. Dėl vienos pasileidėlės turės kentėti visi vaikai.

  Thumb up 20 Thumb down 4

  • TIEK M. POVILIONIENE TIEK R. SALASEVICIUTE SUSIRUPINUSIOS NE SVEIKATA, BET ZMONIU PERTEKLIUMU, KURI REIKIA KAIP NORS DEMOKRATISKAI MAZINTI :)

   Thumb up 31 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kodėl geras klientų aptarnavimas toks svarbus?
Į Lietuvą bandė įvežti trąšų falsifikatą
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...