Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 7 Penktadienis
 

Faktinė Lietuvos prezidentė – Ingrida Šimonytė?

2021-04-12 10:51 | Naujienos | Komentarų (2)

Ingrida Šimonytė. KK nuotr.

Vytenis Paulauskas

Jau tris dešimtis metų konservatoriai siekia perrašyti Lietuvos istoriją taip, kad Vytautui Landsbergiui būtų suteiktas Lietuvos prezidento titulas. Deja, Aukščiausiąją Tarybą perkrikštyti Atkuriamuoju Seimu pavyko, o štai Aukščiausiosios Tarybos pirmininką pavadinti Lietuvos prezidentu vis nepasiseka. Tiesa, V. Landsbergiui stengiamasi prilipinti faktinio Lietuvos prezidento vardą. Lietuvos žmonės per 30 metų išrinko jau penktą Lietuvos prezidentą, o štai faktinis Lietuvos prezidentas per visą tą laiką buvo tas pats – V. Landsbergis. Iš naujausios Lietuvos išnyksta savo laiku buvę labai reikšmingi politikai, o štai V. Landsbergio paveikslas toje istorijoje piešiamas vis ryškesnėmis spalvomis.

Beje, panaši situacija buvo ir sovietmečiu. Nors dabar daug kalbama apie J. Staliną ir stalinizmą, tačiau toje Sovietų Sąjungos istorijoje, kurią man teko mokytis mokykloje, nebuvo nei J. Stalino, nei daugelio kitų politinių lyderių, kurie įvykdė 1917 metų Spalio socialistinę revoliuciją. Iš viso to liko tik V. Leninas ir jį besąlygiškai mylinti ir garbinanti tarybinė liaudis.

Dabar gi iš viso Sąjūdžio liko tik V. Landsbergis, kuris Lietuvai padovanojo laisvę ir nepriklausomybę, ir V. Landsbergiui už šią dovaną amžinai dėkinga Lietuvos tauta.

Ir I. Šimonytė – faktinė Lietuvos prezidentė?

I. Šimonytei taip pat, kaip ir V. Landsbergiui, nepavyko tapti Lietuvos prezidente, ji rinkimuose į Lietuvos prezidento postą beviltiškai pralaimėjo G. Nausėdai. Tačiau susidaro įspūdis, kad konservatoriai I. Šimonytę, panašiai kaip ir V. Landsbergį, siekia padaryti faktine Lietuvos prezidente. Mat Seimo narys M. Maldeikis inicijuoja Seime priimti įstatymą, kuriuo G. Nausėdai būtų uždrausta dalyvauti Europos Sąjungos vadovų pasitarimuose. Atseit į pasitarimus turėtų važiuoti, Lietuvą atstovauti ministrė pirmininkė I. Šimonytė, bet ne G. Nausėda. Motyvuojama tuo, kad neva Europos Sąjunga, panašiai kaip kadaise Tarybų Sąjunga, yra viena valstybė, o ne valstybių sąjunga, ir todėl tie klausimai, kurie svarstomi Europos Sąjungos viduje, yra šalies vidaus, o ne užsienio politikos klausimai. Todėl vidaus politikos klausimus turi spręsti ministras pirmininkas, o ne Prezidentas, kuriam priklauso užsienio politika.

Kas tada lieka G. Nausėdai? Spręsti klausimus, susijusius su JAV, Kinija ar kitomis šalimis, kurios nepriklauso Europos Sąjungai? Labai abejoju, kad konservatoriai ir šioje srityje leis G. Nausėdai pačiam ką nors spręsti be konservatorių kontrolės.

Tenka pripažinti, kad bent jau kol kas G. Nausėda, pasisakydamas įvairiais užsienio politikos klausimais, stengiasi nenukrypti nuo konservatorių nubrėžtos linijos. Tai ir suprantama. Juk jeigu G. Nausėda elgtųsi kaip nors kitaip, konservatoriai tuoj pat jam organizuotų apkaltą.

Tarptautinis skandalas – jau pirmomis dienomis

Praėjusiame straipsnyje rašiau, kad nieko gero negalima tikėtis iš tokios užsienio politikos, kurią formuoja aršūs rusofobai – G. Landsbergis ir Ž. Pavilionis. Mano prognozė labai greitai pasitvirtino – nepraėjus net ir šimtui dienų nuo naujos konservatorių valdžios suformavimo, Ž. Pavilionis jau sugebėjo sukelti tarptautinį skandalą. Nuvažiavęs į Gruziją, jis ėmėsi gruzinus mokyti, kokia valdžia pas juos turi būti ir ką ji turi daryti. Mat Ž. Pavilionis geriau už pačius gruzinus žino, ką gruzinai turi išsirinkti. Gal ir Gruzijoje rinkimai buvo suklastoti, jeigu Ž. Pavilioniui labiau patinka gruziniška opozicija, o ne valdantieji?

„Belorus“ klausimas – bankų pasitarnavimas valdantiesiems?

Deja, politika nieko bendro neturi nei su teise, nei su teisingumu. Tai tėra tik interesų, politinių grupuočių kova su savomis, nerašytomis taisyklėmis. Kodėl, pavyzdžiui, bankas užblokavo sanatorijos Druskininkuose sąskaitas, nors tam neturėjo jokio teisinio pagrindo? Galima daryti prielaidą, kad tai buvo politinis sprendimas, kuriam įtaką turėjo ir Lietuvos Vyriausybė, Užsienio reikalų ministerija, kurios nesugebėjo paaiškinti, kodėl nenuostolingai veikiančią sanatoriją buvo nuspręsta sunaikinti.

Užsienyje švediški bankai buvo kaltinami pinigų plovimu, Lietuvoje gi buvo tylu, ramu. Suprantama, kad bankai stengiasi įsiteikti konservatoriams, priimdami tokius sprendimus, kurie turėtų patikti konservatorių vyriausybei, tikėdamiesi, kad tada Lietuvos valdžia švediškus bankus paliks ramybėje, juos vertins gerai.

Svarbiausias klausimas – ne pandemija

Suprantama, kad svarbiausias klausimas, kurį sprendžia Lietuvos Vyriausybė ir Seimas, yra ne pandemija ir ne ekonomika, bet kaip Seime prastumti Stambulo konvenciją. Tiesa, Seimo pirmininkė V. Čmilytė pareiškė, kad šioje Seimo sesijoje nebus bandoma priimti Stambulo konvencijos, tai bus padaryta vėliau. Matyt, bijoma žmonių pasipriešinimo, galimų neramumų ir tikimasi, kad laikui bėgant pavyks žmones, protestuojančius prieš Stambulo konvenciją, nuraminti.

Tačiau šioje Seimo sesijoje bus siekiama priimti partnerystės įstatymą, kuris ir yra pirmas žingsnis įteisinant homoseksualias santuokas.

Stambulo konvenciją norima žūtbūt ratifikuoti dėl vienintelės priežasties – tam, kad ja remiantis būtų galima įteisinti homoseksualias santuokas ir vaikų įvaikinimą homoseksualų šeimose. O tai, kad sakoma, jog Stambulo konvencija užkirs smurtą prieš moteris artimojoje aplinkoje, tėra tik dūmų uždanga, dezinformacija, melagiena.

Niekas Lietuvoje nesmurtauja prieš moteris tik todėl, kad jos yra moterys. Moterys didelių problemų turi kai kuriose musulmoniškose valstybėse, atsilikusiose trečiojo pasaulio šalyse. Tačiau Lietuvoje Stambulo konvencijos ratifikavimas ar neratifikavimas jokios įtakos smurtui prieš moteris neturės. Pagrindinė smurto artimoje aplinkoje priežastis yra alkoholio vartojimas. Moterys nuo smurto nukenčia labiau negu vyrai todėl, kad vyrai yra fiziškai stipresni už moteris. Be to, vyrai labiau negu moterys yra linkę girtauti.

Liberalai ir Laisvės partija yra didžiausi kovotojai už Stambulo konvencijos įteisinimą, tačiau tai, ką jie siūlo, tik dar labiau padidins smurtą artimojoje aplinkoje ir smurtą prieš moteris. Mat jie ruošiasi įteisinti narkotikų vartojimą rekreaciniais tikslais, o taip pat panaikinti įvairius suvaržymus alkoholio vartojimui, grąžinti į žiniasklaidą alkoholio reklamą, kas leistų propaguoti alkoholio vartojimą jaunimo tarpe. Dėl viso to didės alkoholio vartojimas, o taip pat ir smurtas šeimose, dėl kurio labiausiai nukentės moterys.

Duoklė – net ir kino serialuose

Nors atrodytų, kad laikui bėgant, vystantis švietimui ir mokslui, žmonės turėtų darytis vis protingesni ir protingesni, tačiau paradoksalu, kad atsiranda tokių keistų idėjų, kurios prieštarauja elementariai logikai, iki tol buvusiam pažinimui, ir kurios užkariauja ne tik mažas naivuolių grupeles, bet ima karaliauti ir pasauliniu mastu. Tarsi protingi, išsilavinę žmonės, o tiki kvailystėmis.

Kadaise buvo populiarus televizijos serialas „Gelbėtojai“ (beje, dar ir šiuo metu jis rodomas per televiziją). Kai kuriose jo serijose rodomos varžybos, kuriose reikia bėgti ir plaukti, ir kuriose kartu varžosi vyrai ir moterys. Keista, bet atletiški, raumeningi vyrukai tose varžybose ne visada nugali moteris. Tai neatitinka gamtos dėsnių, nes vyrai fiziškai yra stipresni už moteris, tačiau visiškai atitinka šiuolaikinę Vakaruose propaguojamą ideologiją – moterų ir vyrų lygybę visose srityse, net ir ten, kur tos lygybės negali būti dėl objektyvių aplinkybių, nulemtų gamtos.

Didelio populiarumo susilaukė filmas „Černobilis“. Jame viena pagrindinių veikėjų yra moteris mokslininkė. Tačiau serialo pabaigoje filmo kūrėjai paaiškina, kad tokios moters iš viso nebuvo, kad tai yra išgalvotas personažas. Tad akivaizdu, kad visa tai yra duoklė moterų ir vyrų lygybės idėjai – šalia vyrų meno kūrinyje privalo būti ir jiems lygiavertės moterys. Taigi vardan ideologijos galima istoriją net ir klastoti.

Visa tai labai primena sovietmečiu egzistavusį socialistinį realizmą, kuriuo menininkai privalėjo vadovautis. Socialistiniame realizme tikrovė turėjo būti vaizduojama ne tokia, kokia ji yra iš tikrųjų, bet tokia, kokia ji turėtų būti pagal socializmo ideologiją.

Filmo „Černobilis“ kūrėjai susilaukė kritikos už tai, kad filme nebuvo nei vieno juodaodžio. Visai nesvarbu, kad tais sovietiniais laikais juodaodžių Tarybų Sąjungoje nebuvo. Nesvarbu, kad jų nebuvo, bet jų filme turėjo būti, nes tokiu būdu, įteisindama baltaodžių ir juodaodžių lygybę visose srityse, tame skaičiuje ir mene, JAV atgailauja už savo praeities nuodėmes. Mat vos prieš pusšimtį metų JAV egzistavo rasizmas – rasinė diskriminacija, kurios metu juodaodžiai buvo laikomi antrarūšiais žmonėmis ar net ne žmonėmis, o filmuose vaidino vien tik baltaodžiai.

Tačiau kodėl šiandien Lietuva turi atgailauti už tas nuodėmes, nusikaltimus, kuriuos anksčiau padarė JAV ir kitos šalys? Lietuvoje nėra ir nebuvo rasizmo, moterų teisės taip pat nėra pažeidžiamos. Lietuvoje moterys teises išsikovojo anksčiau negu daugelyje Vakarų šalių.

Stambulo konvencijos šalininkai – kaip „plokščiažemiai“

Mokiniai mokėsi žmogaus anatomijos. Visiems buvo aišku, kad egzistuoja dvi lytys – vyrai ir moterys, kurios skiriasi pagal savo kūno sandarą, kurią lemia gamtos jiems skirtos funkcijos. Ir staiga atsiranda Stambulo konvencijos ideologai, kurie pareiškia, kad nėra vyrų ir moterų (kaip apginti moteris nuo smurto, jeigu tų moterų iš viso nėra?), o yra tik socialinės lytys, apie kurias mokiniams reikia aiškinti tam, kad tie mokiniai galėtų laisvai pasirinkti.

Iš viso to galima padaryti išvadą – jeigu nėra skirtumų tarp vyrų ir moterų, jeigu jie visi yra lygūs, tai reiškia, kad partnerystės sutartis arba santuokas gali sudaryti bet kas su bet kuo, tame skaičiuje vyrai su vyrais, o moterys su moterimis. O juk būtent to ir siekia Stambulo konvencijos ratifikavimo iniciatoriai.

Stambulo konvencijos ideologus galima palyginti su tais asmenimis, kurie, neigdami visus buvusius mokslo atradimus ir akivaizdžius įrodymus, aiškina, kad Žemė yra ne rutulio formos, bet plokščia. Jeigu nesąmones kalba Vakarų autoritetai, tai, žinoma, lietuviškieji kvaileliai tomis nesąmonėmis aklai tiki ir tas kvailystes siekia įteisinti tiek Lietuvos įstatymuose, tiek ir gyvenime.

Komentarai

 

 

 
  1. Keista su tuo Landsbergiu.
    Prezidentu nebuvo,bet …,,faktinis prezidentas”.
    Sąjūdžio nariu nebuvo,bet …Sąjūdžio ,,lyderis”.

    Thumb up 1 Thumb down 0

  2. Kaip lietuviškai gražiai pagirti valdžią? Ogi pavadinti “lietuviškais kvaileliais”. Štai kodėl niekaip neišsirenkate valdžios, nes vis kvaileliais arba “skylės partija” susižavite ir seiman leidžiate patekti.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...