Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

Europos Parlamento narių pasirašytame atvirame laiške –raginimai įvertinti Kinijos Komunistų partijos politiką

2020-04-14 14:51 | Naujienos | Komentarų (16)

EP narių pasirašytame laiške teigiama, kad KKP valdžios institucijos dangsto koronaviruso pandemijos priežastis Vuhano mieste, Hubėjaus provincijoje

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė pasirašė Europinių vertybių centro saugumo politikai inicijuotą „Atvirą laišką Kinijos piliečiams ir Kinijos draugams namuose ir užsienyje“. Laišką, kuriame pabrėžiama, kad baime grįstas Komunistų partijos valdymas kelia pavojų Kinijos piliečiams ir visam pasauliui, taip pat pasirašė įvairūs Europos politikai, žurnalistai, akademikai, žmogaus teisių aktyvistai bei visuomenės veikėjai iš viso pasaulio.

„Būdami tarptautine visuomenės veikėjų, saugumo politikos analitikų ir Kinijos stebėtojų grupe, solidarizuojamės su drąsiais ir sąžiningais Kinijos piliečiais, didvyriais ir kankiniais, kurie rizikuoja savo gyvybe ir laisve dėl laisvos ir atviros Kinijos. Jų individualūs balsai jau sudaro chorą. Jie reikalauja kritiškai įvertinti Kinijos Komunistų partijos (KKP) politikos poveikį Kinijos piliečiams ir viso pasaulio gyventojams. Mes raginame jus prisijungti prie jų“, – pažymima laiške.

Jame taip pat teigiama, kad KKP valdžios institucijos dangsto koronaviruso pandemijos priežastis Vuhano mieste, Hubėjaus provincijoje.

„Kinijos Komunistų partijos paveikta Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmiausia nuvertino pandemiją. Taivano sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat tvirtina, kad buvo nepaisoma jų perspėjimo gruodžio mėn. pabaigoje dėl ligos sklaidos tarp žmonių. Demokratinis Taivanas, kuris pavyzdingai susidorojo su pandemija, neįtrauktas į PSO dėl KKP spaudimo“, – rašoma laiške.

Taip pat jame primenama, „kad KKP nutildė Kinijos gydytojus, norėjusius įspėti kitus sveikatos specialistus ankstyvuoju ligos protrūkio etapu“. Kritiškai apie situaciją pasisakęs verslininkas, drąsūs piliečiai žurnalistai, kurie bandė laisvai pranešti apie padėtį Uhane, yra dingę be žinios.

„Visuotinė pandemija verčia mus visus susidurti su nepatogia tiesa: politizuojant visus gyvenimo aspektus, įskaitant žmonių sveikatą, vienos partijos autokratiškai valdoma Kinijos Liaudies Respublika sukėlė pavojų visiems“, – pabrėžiama laiške.

Taip pat siūloma užuot pasitikėjus KKP ketinimais ir sutikus, kad isteblišmento akademikai nekritiškai patvirtintų partijos valstybės vykdomą politiką, labiau atkreipti dėmesį į tai, kas gali būti vadinama „neoficialiąja“ Kinija.

„Tai – nepriklausomai mąstantys akademikai, gydytojai, verslininkai, piliečiai žurnalistai, viešojo intereso advokatai ir jauni studentai, nepaklūstantys KKP valdymui, kuris pagrįstas baime“, – rašoma atvirame laiške.

Komentarai

 

 

 
 1. Tie, kurie šaipėsi iš mano dar prieš penkias savaites išsakytų spėlionių apie koronaviruso ištakas, galėtų perskaityti rašinį “Trumpas įspėja: Kinija dėl koronaviruso pandemijos gali sulaukti pasekmių”. Koks komentatorių tikslas buvo ginti Kinijos, mažu mažiausiai, aplaidumą – sunku suprasti. Juk ne Kremliaus, o Pekino politika šio skandalo aspektais buvo ir yra kritikuojama. O gal šių dviejų branduolinių valstybių politinės sistemos yra ne tik panašios, bet ir glaudžiai susijusios?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nesunku pastebėti, kad pandemijos metu putinofilai labai suaktyvėję. Net ir tada, kai paliečiami Pekino interesai. Visais panašiais atvejais tiesa turi didelę vertę. Tačiau visos jos pasaulis, manau, niekada nesužinos. Sunku prisiminti, kada bolševikiniai – komunistiniai režimai pripažino savo kaltę ar bent klaidą. Todėl ir tenka pasikliauti žvalgybų duomenimis, kurie dažnai būna neišsamūs ar net netikslūs. Ir jei kuris nors režimas išryškėja kaip “Mikas – melagėlis”, tai prie tokio nesunkiai prilimpa ir galima tiesa ar tik sąmokslų teorijos. Sklandantis gandas, kad Uhano laboratorijos pagrindiniai specialistai jau … užtildyti amžinai. Gal tai tik sąmokslo teorija, tačiau kas gali paneigti, kai nieko negalima paneigti. Kaip, beje, ir patvirtinti. Visiškai pasitikėti minėtų režimų aiškinimais gali tik visiškas naivuolis. Bet tik galingos Jungtinės Valstijos gali garsiai tai pareikšti. Ir tai tik iki tam tikros ribos, nes net ir pats prezidentas iš esmės daugiau verslininkas. Daug kartų savo karjeroje bankrutavęs, bet vis dar juo laikomas. Kai tokia situacija, tai jis gali pliaukšėti per petį net ir komunistinio režimo lyderiams, sakydamas, kai tai šaunus partneris. Kartais net patyliukais primindamas apie pamintas žmogaus teises. Arba net neprimindamas, jei bizniui tai nenaudinga. Būtų stebuklas, jei masinio naikinimo ginklų programos būtų atskleistos. Net ir tos, kurių pasekmės katastrofiškos. Jei Pasaulio visuomenė nesugebės laiku susivienyti iš užkirsti branduolinio, cheminio ar bakteriologinio karo galimybėms, tai žmonijos laukia liūdna perspektyva. Ir ne tik žmonijos, nes Žemėje daug kas kruta ir juda…

  Thumb up 0 Thumb down 3

 3. Mielieji,man pagailo ir prašyčiau taip žiauriai nebekritikuoti tų dviejų ne tik Lietuvos,bet ir visos pažangiosios žmonijos nekenčiančių individų.Juk nebeatlaikius tokios kritikos jie gali prisitaikyti sau ir šuolį iš viršutinio namo aukšto – galvomis žemyn.Ar mums to reikia? Dėl turimo intelektualinio lygio jie visviena nesupras,kad komunistų partijos,komunistai daugumos pasaulio žmonijos laikomi tyriausiais,sąžiningiausiais,labiausiai besirūpinančiais vargstančiaisiais ir skriaudžiamaisiais.Susiraskite TSKP XXII suvažiavime priimtą moralinį komunisto kodeksą ir pamatysite,jog jis analogiškas 10 Dievo įsakymų.Jie t.p.nesupras,kad jeigu ne Komunistų partija,Kinija nebūtų tapusi pasaulio galiūne,kurios įsigalėjimo vis labiau bijo ne tik JAV,bet ir kitos šalys,kur valdo ne komunistai. O ką jau bekalbėti apie baigiamą į svečias šalis išvaikyti Lietuvėlę…

  Thumb up 1 Thumb down 1

 4. jeigu ne kinai butumet istype tylejot padlos kelias savaites dabar jau atsigavot kur jusu pagalba italijai,ispanijai,nuo jusu kaip pasaulio idijotu net trampas nusisuke,tai su kuom jus kovojat ar su veju ar su savo kvaila galva,tpfu ble

  Thumb up 10 Thumb down 0

 5. Baisus siu dvieju persivertimas.Idomu ,jau kuris laikas stebeti lietuviskus persivertelius.Buve arsiausi komsomolcai,idejiniai komunistai, viena ryta eme nebekesti komunistu ?? Kaip zinome kgbistais nekomunistai negalejo buti,isskyrus mazas isimtis.Kokiuo tikslu sie persiverteliai i suns dienas deda komunistine Kinija,kai patys is komunistinio siukslyno ar net daugiau???kam rasyti ir kvailinti Lietuvos zmones??

  Thumb up 10 Thumb down 1

 6. Raselė su Andriuku partijos ,kurios ŽIEDĄ sudarė 100 metų nuo žmonių paslėpti ,,patriotai”, IŠKĖLĖ į Lietuvos prezidentus Burokevičiaus kolegę komunistę Grybauskaitę.
  Ir po to šiė KOMUNISTŲ partijos gerbėjai SMERKIA Kinijos komunistus.
  Kaip pasakytų jų prezidentė šie individai primena …bukus gyvulius

  Thumb up 15 Thumb down 0

 7. Išgrūdome šunis iš Lietuvos į Briuselį, tai dabar ant viso pasaulio loja, daro gėdą Lietuvai.

  Thumb up 17 Thumb down 2

  • esate neverti šuns vardo judantys ir teršiantys Lietuvą ir dorus žmones GĖDA jums tai per mažai, na Dievulis jums manau atseikės pagal šuniškus nuopelnus

   Thumb up 2 Thumb down 15

 8. Padugnes ir lygioj vietoj atras skyle.O jeigu neras,vistiek aiskins,jog tai nelygi vieta.Nera sendien pasaulyje baisesnio viruso uz va tokius kubyliu-juknevicieniu junginius.Pries landsberginius coronos virusas tik didelis nulis.Jeigu amerika nedrista kaltinti Kinijos ir aiskina,kad bus sudarytos komisisju grupes viruso kilmei ir atsiradimui nustatyti,tai lietuviski nieksai atvirom kortom meta kaltinimus.Jeigu Kinija paduos i tisma siuos padugnes ir pareikalaus dideles sumos padarytai zalai dengti,idomu ar mokes visi Lietuvos gyventojai,ar susimokes sis lietuviskas dumblas??O gal cia landsberginiu viena is politiniu-ekonominiu taktiku galutinai pribaigiant Lietuva??Ar cia amerikonai savo rankomis bijodami atlikti tyryma ,pasiuncia va tokiuos priedurnius is Lietuvos,ir prunkscia uzantyje ,ziuredami ,kaip bukagalviai istikimai patarnauja??Tikrai netikiu,kad sie balvonai nesuprastu,kokia poline tarp valstybiu aplinka sie provokacijom organizuoja>

  Thumb up 16 Thumb down 1

  • Reikėtų ir mums, Lietuvos žmonėms jungtis ir atsiimti iš globalistinę propagandą transliuojančio isteblišmento televiziją, nes vistiek tokia žemo lygio, tendencinga informacija nors kiek mąstantys žmonės netiki.Ieško informacijos įvairiuose šaltiniuose ir ją analizuoja, daro įžvalgas ,dalinasi.

   Thumb up 8 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...