Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 21 Ketvirtadienis
 

Europos lyderiai aptars pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimo deryboms bei kaip sustiprinti žmonių pasitikėjimą ES

2016-06-27 17:46 | Politika | Komentarų (14)

Jungtinės Karalystės žmonėms nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, Europos vadovai aptars šios šalies ir ES santykių ateitį. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė išvyksta į Briuselį, kur birželio 28–29 dienomis dalyvaus Europos Vadovų Taryboje. Jungtinės Karalystės žmonėms nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos, vadovai aptars šios šalies ir ES santykių ateitį. Šalių vadovai taip pat susitiks su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu ir aptars ES bei NATO bendradarbiavimą.

Trečiadienį, birželio 28 d., lyderiai iš 27 ES šalių aptars pasirengimą Jungtinės Karalystės išstojimo deryboms bei kaip sustiprinti žmonių pasitikėjimą Europos Sąjunga. EVT taip pat bus kalbama apie priemones migracijos krizei spręsti, ES užsienio, ekonominę politiką.

Prezidentės teigimu, Jungtinės Karalystės referendumo rezultatai yra perspėjimas Europai mažinti takoskyrą tarp elitinės politikos ir žmonių rūpesčių bei poreikių.  Europos Sąjungos valstybės turi išlikti susitelkusios ir siekti apgalvoto, visoms šalims priimtino bendravimo modelio su Jungtine Karalyste. Pokyčiai negali vykti antagonistinėmis sąlygomis, todėl dabar itin svarbu vadovautis abipusiu supratimu ir atsižvelgti į Britanijos ir Europos žmonių poreikius.

Jungtinė Karalystė yra patikima Lietuvos ekonominė partnerė, NATO sąjungininkė, todėl Lietuva sieks išlaikyti kuo glaudesnį bendradarbiavimą su šia šalimi, o prasidėjus Jungtinės Karalystės išstojimo deryboms, dės visas pastangas užtikrinti Lietuvos žmonių ir verslo interesus.

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje, ES šalių lyderiai su Aljanso generaliniu sekretoriumi aptars, kaip stiprinti ES ir NATO bendradarbiavimą atremiant hibridines grėsmes, sprendžiant migracijos iššūkius. ES valstybių vadovai taip pat kalbės apie ES taikomas ekonomines sankcijas Rusijai. Lietuva laikosi tvirtos ir nuoseklios pozicijos, jog sankcijos turi būti tęsiamos, kol nebus pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai

Briuselyje šalių vadovams bus pristatyta nauja ES globalios ir saugumo politikos strategija, nubrėšianti ilgalaikes gaires ES santykiams su jos kaimynėmis ir kitomis pasaulio šalimis. Strategijoje įtvirtinti Lietuvos siekiai ir pirmą kartą atspindėta Rusijos keliama grėsmė Europos saugumui bei įtvirtintas Krymo aneksijos nepripažinimas.

Briuselyje bus aptariama, kaip įgyvendinamas bendras ES ir Turkijos veiksmų planas migracijos krizei suvaldyti. ES ir Turkijos susitarimas padėjo pažaboti migrantų srautus, tačiau Europa turi būti pasirengusi alternatyvių migracijos kelių atsivėrimui ir spręsti pamatines migracijos priežastis. Todėl susitikime bus tariamasi, kaip paskatinti bendradarbiavimą su Afrikos ir kitomis valstybėmis, iš kurių į Europą atvyksta daugiausiai migrantų.

Europos vadovai taip pat aptars ES vidaus rinkos, ekonominės ir bankų sąjungos stiprinimą, padėtį ES žemės ūkio sektoriuje bei Europos Komisijos pateiktas ekonomines rekomendacijas šalims narėms. Lietuvos pažanga skatinant ekonomikos augimą buvo įvertinta kaip ribota, todėl Europos Komisija rekomenduoja Lietuvai spręsti įsisenėjusias švietimo, sveikatos apsaugos, mokesčių sistemos problemas, laikytis fiskalinės drausmės, įgyvendinti nuoseklią inovacijų politiką.

Komentarai

 

 

 
 1. Mes, lietuviai, esam Lietuvos šeimininkai (suverenitetas priklauso mums). Nuolat, bandantys pavergti mus visokie maskvėnai, varšaviakai, briuseliokai, vatikaniokai, vašingtoniokai ir jųjų padlaižiai (Grybauskaitė, Butkevičius, Graužinienė, …) atsidurs mums po padu, anksčiau ar vėliau. Valdovų mūruose (rūmuose), vyriausybėje, seime kažkada bus mūsų stiprūs pagalbininkai, mūsų tikslams įgyvendinti. Prezidentūros mums nereikia, nes prezidentas – pre_žydo_tas. Dabar, labai sudėtingom aplinkybėm, mūsų bemaž svarbiausias rūpestis – išlikti žmonėmis, kad išsaugoti lietuviškumą, lietuvišką valstybę bekuriant. Jauskim vieni kitus, gyvendami oriai. Būkim pavyzdys kitokioms bendruomenėms._

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Čia kas – lozungų rašymo konkursui rašynėlis ar eilinė priešrinkiminė „n“ partijos programa?

   Thumb up 1 Thumb down 3

 2. Konfederacinė ES tampa federacine ES (tampa imperija), sukčiaujant. Jei suprantamiau, tai sukčių gauja vagia Europos tautų šeimininko teises (vagia suverenitetą). JK gyventojai siekia sustabdyti svetimųjų norą šeimininkauti jųjų JK, išstodami iš sukčių kuriamos ES imperijos. BREXIT (Britain exit) – labai gerai. Sėkmės JK gyventojams. Tai – pavyzdys ir Lietuvai. _____________________________________________
  Nors taip nėra, bet pagal įstatymus …
  ***********************************************
  4. Suvereninė Lietuvos valdžia priklauso tautai.
  (1949 vasario 16, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracija)
  >>> pasirašyta lietuvišku krauju ********************************************

  Thumb up 8 Thumb down 0

  • nesijaudinu,nes prancuzai iseis is eu su trenksmu.marija le pen ruosia tam savo liaudi.paskui aisku ir lietuviai iseis is kolukio.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 3. kaip išlikti pulti vlaimirui vladimirovičiui ant kelių kol dar nevėlu.Taipovičius tai suprato ir padarė.

  Thumb up 5 Thumb down 3

 4. Viena dalis apie Brexit,ir devynios dalis apie nieka,tiksliau vel is tuscio i kiaura.Bet svarbiausia Rusija.Vistik nedristama atmerkti akiu ir pripazinti tiesa,jog pagrindine problema ivykusio Brexit buvo babujinu antpludis .Kai valstybes seimininkai nebeturi jokiu teisiu pries uzpuolusius skerius,kai net seimininkas turi palikti savo namus ir ieskotis laisves ir prieglobscio svetur,kitokio sprendimo negali buti.Dabar eile Nyderlandams,,Prancuzijai,Vkietijai, aisku ir Lietuvai.Sendien Lietuva ,laisvai balsuodama,isbalsuotu irgi Litexit,tik ,manau,didesne persvara butu.Eurosojuze pasiliktu tik tos valstybes ,kaip Graikija,kurias eurosojuzas islaiko nuo galvos iki koju,o eurosojuzo milijardieriai turi isskirtines galimybes ,visa naudinga Graikijos turta supirkti pusvelciui.Sendien tik isrinktas Lietuvos prezidentas,zmogus is tautos o ne is rot front ar dar koks amerikos pasiuntinys,galbut isgelbetu Lietuva nuo eurosojuzo krushos.Aisku ,ir seimas turi buti liaudies,o ne atskiru gauju ,atliekanciu istatymu kurima pagal uzsakymus ir apokejimus.Ir vyriausybes reiktu su stuburu,kurie suprastu,kaip pakelti ekonomika ir Tautos gerove.Kai gyvensime europietiskai ,tai ir noresime tam sojuze gyventi.O dabar tik girdime,jog esame eurosojuzo islaikytiniai,esame neismaneliai,ir ant musu galima taikyti visus isbandymus.

  Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...