Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 7 Penktadienis
 

Cenzūra Estijoje: areštuotas ir išsiųstas iš šalies garsus Italijos žurnalistas

2014-12-16 15:57 | Užsienis | Komentarų (46)

Estijoje apie Ukrainos įvykius pasisakęs Italijos žurnalistas Dž.Kjeza buvo areštuotas ir išsiųstas iš šalies

Žymus italų žurnalistas, buvęs Europos Parlamento narys Džiuljeto Kjeza Estijoje buvo areštuotas dėl savo pažiūrų apie Ukrainos įvykius. Žurnalistas Dž.Kjeza gruodžio 15 d. dalyvavo konferencijoje, tačiau sugrįžęs į viešbutį buvo suimtas.

Italijos spauda buvo šokiruota: „Kaip gali būti areštuotas ir išsiųstas iš šalies ES pilietis?“

„Aš buvau išlaisvintas maždaug apie 10 val. vietos laiku“, – socialiniame tinklapyje paskelbė iš Estijos dėl savo politinių pažiūrų išsiųstas Italijos žurnalistas.

„Dėkoju ambasadoriui Taline Marco Clemente, dėkoju visiems tiems šimtams, kurie man parašė, išreikšdami savo solidarumą. Iš tiesų šimtai. Iš Italijos, Europos, Rusijos“, – dėkojo išlaisvintas žurnalistas.

„Šis epizodas yra tikrai rimtas. Bet tai irgi yra pamoka, kurią reikia išmokti. Ji padės mums suprasti, kokia iš tiesų yra Europa, su kuria mes susiduriame. Ir kokį mūšį privalėsime įveikti, norėdami tai išmesti tarsi kojinę. Jeigu mes nenorėsime, kad šie žmonės sunaikintų mus“, – po suėmimo Estijoje parašė garsus italų žurnalistas Dž.Kjeza.

Tuo tarpu Italijos žiniasklaida stebisi: dar gruodžio 13 d. Dž.Kjeza vienoje iš Italijos parlamento salių vedė pasaulio lyderių – Nobelio laureatų apskrito stalo diskusiją, kurioje Italijai atstovavo ES užsienio ir saugumo politikos komisarė Federica Mogerini, o po kelių dienų jau buvo suimtas Estijoje, ES narėje, ir išsiųstas iš šalies.

Estijoje italų žurnalistas konferencijoje kalbėjo apie įvykius Ukrainoje ir kas, jo nuomone, kaltas dėl krizės Ukrainoje.

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai

 

 

 
 1. kai tie diktatoriai pripazistantys tik viena Savo nuomone.MOKO KITUS DEMOKRATIJOS.Ziniasklaida issakanti tik viena nuomone.Juokiasi is kitos sallies identiskos ziniasklaidos bet laiko save kitokia demokratiska bei laisva

  Thumb up 4 Thumb down 0

 2. Europos sąjungos pilietis,buvęs Europos parlamento narys už savo pažiūras ištremtas iš Estijos.”Didiesiems demokratams”nepatinka sakoma tiesa.

  Thumb up 14 Thumb down 1

 3. АНТИБОЛЬШЕВИЗМ. В Эстонии был задержан крупный русский шпион КГБ — большевик из Италии Кьеза
  Время публикации: 17 декабря 2014 г., 08:49

  По сообщению эстонской полиции, в понедельник, 15 декабря, ей в отеле «Меритон» в Таллинне был задержан непрошеный «гость из Италии» чекистского медиаклуба «Импрессум» Джульетто Кьеза. Этот тип является крупным русским шпионом и работал в 1980-х в Красной России «корреспондентом», т.е. связным, под крышей издаваемой Лубянкой на итальянском языке листке l’Unità, центральном органе русскoй тербанды PCI, Partito Comunista Italiano («Итальянская коммунистическая партия»).

  В 2004 году матёрый большевик (фото характерного русского большевика Кьезы) был избран депутатом Европарламента, где занимал пост вице-президента «комиссии по делам международной торговли».

  Кьеза уже дважды, в 2008 и 2011 годах, выступал в клубе «Импрессум» чекистом-пропагандистом. В понедельник он намеревался заняться русской пропагандой перед журналистами и общественностью на тему «Стоит ли Европе бояться России?», ремейке наработки чекистов-пропагандистов 1960-х годов «хотят ли русские войны».

  В отношении Кьезы давно установлен запрет на въезд в Эстонию. Преступника задержали в отеле и доставили для беседы в полицейский участок.

  «Устанавливается, как и когда он проник в Эстонию», — пояснила пресс-секретарь полиции Туули Хярсон.

  После выяснения всех обстоятельств нелегального проникновения в Эстонию, Джульетто Кьеза будет депортирован в на родину мирового пролетариата и чекизма, в матушку Москву.

  Отдел мониторинга

  Кавказ-Центр

  Thumb up 0 Thumb down 4

   • labai gerai surado.
    parodė, kad faktiškai toks pats teroristų ir vakarietišku “demokratų” lygis.
    ir dar pamokė, ko reikia siekti landsbauskaitininkams, kad pralenktume teroristus: dar daugiau melo, šmeižto ir demagogijos. kaip kad daro mūsų mylimieji “kovotojai”, “sukilėliai” iš kaukazo imarato.

    Thumb up 6 Thumb down 1

 4. Normalu. Informacinio karo metu gintis ne tik leidziama, bet ir butina. Issiunte viena kari, rusams nepatiko – ko cia stebetis? Beje, rusiskai mastanciu yra visame pasaulyje – ir Italijoje, ir Vokietijoje, tad teigti jog “Italijos spauda buvo sokiruota” yra gerokai perdeta.

  Thumb up 3 Thumb down 17

  • “gerokai perdeta”. kaipgi.
   o tai, kad estijos ambasadorius italijoje buvo iskviestas i italijos uzsienio reikalu ministerija pasiaiskinimui? irgi perdeta? irgi gerokai?
   o tai, kad estijos ambasadorius taip ir nesugebejo islementi jokios priezasties?
   sokiruota ne tik italijos spauda. juk iseina, kad arba estija isstojo is sengeno zonos, arba is tos zonos estai pasalino italus.
   landsbauskaitini debile. tu net nepajegi suvokti, kad sueme ir istreme ne rusa. itala, italijos pilieti, es pilieti, sengeno zonos valstybes pilieti. be jokios priezasties. o gal tave tenkina priezastis, kad toks pilietis tikrai lekrtuvu atvyko nelegaliai?
   kagebistop landsbergio beretes isdvestu per viena diena, jei nebutu rusu. neturetu ant ko vemti, sikti ir susprogtu nuo neapykantos bei vidinio sudo slegio.

   Thumb up 16 Thumb down 0

 5. prisijungdami prie europos civilizacijos,mes taip pat prisijungeme prie vakaru kanalizacijos

  Thumb up 23 Thumb down 2

 6. nieko nuostabaus, jei koks nors žmogus sulaikomas, areštuojamas ar išsiunčiamas iš bet kurios valstybės.
  tačiau šis atvejis -išskirtinų išskirtiniausias. tai priežastis, dėl kurią sugalvojo estai, kad pateisinti savo veiksmus.
  kjeza buvo sulaikytas, o paskui išsiųstas, dėl to, kad nelegaliai (pakartojam – n e l e g a l i a i) atvyko į estiją.
  neapsakomas nusikaltimas – vienos es valstybės pilietis atvyko į kitą es valstybę. vienos šengeno zonos valstybės pilietis atvyko į kitos šengeno zonos valstybę. be vizos, reiškia nelegaliai.
  tiesiog neįsivaizduojamas absurdas, bet grynas faktas. estai tikrai peršiko net landsbauskaitės-grybergerio režimą.
  reiškia, arba estija išstojo iš es ir šengeno zonos, arba estija išmetė iš es ir šengeno zonos italiją.
  p.s. cenzūra čia ne prie ko. cenzūra, tai visuomenės informacijos priemonių, spaudos kontrolė, vertinimas ir t.t. pagal politines, religines ir t.t. nuostatas.
  o čia jau gryna diktatūra, kai atvirai (tik kad labai jau kvailai, tiesiog absurdiškai) susidorojama su politiškai neįtinkančiais.
  p.s.s. estų precendentas leidžia bet kurį bet kurios es, šengeno zonos valstybės pilietį suimti, išsiųsti iš savos valstybės be jokios priežasties.
  aišku, tokio idiotizmo tikrai nebus. estų rusofobai žiauriai apsišiko.

  Thumb up 22 Thumb down 1

 7. tampame kažkokiu neaiškiu rezervatu ar getu: mąstyk taip, daryk taip. Tuoj dar grafikus priims, kiek kartų ir kokiomis valandomis galima į tualetą nueiti.

  Thumb up 17 Thumb down 1

  • mano nuomone,kad demokratija lygi fašizmui.Cenzūra,neonacių siautėjimas,nesiskaitymai su tauta,valdžios korupcija-ar tai ne fašizmas?

   Thumb up 5 Thumb down 1

 8. O ką mūsų persivertę komunistai dar sugalvos. Kaip sakoma, nuo komunizmo iki fašizmo vienas žingsnis. Mūsiškė valdžia jau stengiasi tą žingsnį padaryti. Juk ką reiškia šie draudimai. Komunistai ir tie oficialiai nedraudė radijo klausytis, bet stengėsi užblokuoti Vakarų radijo laidas. Na o Lietuvos valdžia tiesiai šviesiai, iš pradžių dar švelniai, ekonominėmis priemonėmis, po to galit laukti, bus ir baudžiamojo kodekso straipsnis ir už televiziją ir bus už internetą. Man tai primena Sovietų Sąjungos žlugimą. Juk kas tie draudimai, tai baimė kitos nuomonės. Sovietų Sąjunga bijojo nuomonės iš Vakarų. Kuo baigėsi Sovietų Sąjungos režimas, visi žinome.Dabartinio Lietuvos ar Estijos režimų baimė kitai nuomonei tik rodo, kad neilgas jų kelias. Kitaip sakant, seniau neleisdavo klausyti “supuvusių Vakarų”,dabar “supuvusių Rytų”

  Thumb up 23 Thumb down 4

 9. Rytai-Vakarai
  Kas ta gražuolė, kuri „susisprogdino“ po ukrainiečių tanku?

  Thumb up 0 Thumb down 2

  • Baudos! Uzdrausti! Jis klausesi Londono!..-Raudonuju polikarpovnu stilius. Musu zmogus vargiai patikes, kad ziauriu lektuvnesiu musiu ikarstyje Amerikos jureiviai per nuosavas radijytes LAISVAI klausesi Tokijo paistalu ir saipesi. Karininkai ne tik nedraude, dar ir patardavo, kurioj laivo vietoj geriau “ima’.Juk juokas,-geriausias poilsis. Teisi Vesaite. Reikia mokintis is vokieciu,- jie saiposi is “ruskije radio”. Puikiausiai tai patvirtina sis straipsnis. Juk uzdrausta ruskiu propaganda uzkietejes jadinstveninkas Saska vistiek nugirs ir man paistys prisigeres. O ka as atsakysiu? O dabar, -prasom! Perskaiciau ir pasisaipysiu…

   Thumb up 3 Thumb down 6

 10. Atrodo, kad Baltijos šalys priklauso ne Europai, bet tapo kažkiomis aklomis JAV neaiškių politikų reiškėjomis. Per kelias dienas priimamas įstatymas kontroliuoti internetą, siūloma cenzūruoti televizijas, sugalvojus keistus teiginius apie karo kurstymą. Tada greičiau reikės uždrausti Lietuvoje CNN…Dabar ES piliečio išsiuntimas…

  Thumb up 24 Thumb down 2

  • Nustebinai. Pasirodo ne vien Putinas žino kas rusams neduoda gerai gyventi, bet ir tu žinai kas lietuviams neduoda gero gyvenimo. Tik kad daug dar neturinčiu nuomonės ar dėl to kad gyvename kaip ubagai kalta ar tai JAV ar tai Briuselis. :)

   Thumb up 3 Thumb down 9

   • Tai ko kukliniesi? Paaiškintum tiems, “neturintiems nuomonės”, kas ir kaip. Tuoj žmonės kitaip gyventi pradėtų.
    :))

    Thumb up 5 Thumb down 0

     • Paaiškinčiau. Jei neleistų. :)
      O tu nespardyk į svetimus vartus bet paaiškink. Pradėjai – pabaik.

      Thumb up 4 Thumb down 0

 11. NIU TAI aišku…ir iš Lietuvos būtų išsiūstas , jeigu pasakytųką , ką nors prieš JAV… MES tai jaučiam ir matom…. dabar jau AIŠKIAI MATOM… Vyksta kova dėl resūrsų… LEVAŠOVAS seniai dar sakė, kad Rusijoj ateis AUKSO AMŽIUS – tai norės žmones išluot ir patys čia atsisėsti IR LAUKS jau to AUKSO :) BET juk jie nesuvokia, kad tas AUKSAS IR YRA RUSIJOS ŽMONĖS…tame tarpe ir Ukrainos žinoma :)

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • Na žinoma Putino Rusijoje ir putiniškame kapitalizme yra gyventi geriau, kai kam. Tačiau ir Lietuvoje kai kam gerai gyvenasi ir be resursų, ir be lietuvių. :)

   Thumb up 14 Thumb down 0

 12. Ponas žurnalistas nežino , kad jeigu atsiras tokie , kurie eis paskui jį ,
  tai atsiras ir tie , kurie ateis jo“pačio ?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 13. Tiek pas mus, tiek ir Estijoje bei kitose europinėse valstybėse, tiesa niekam neįdomi. Svarbiausia pūsti į vieną dūdą ir ieškoti priešų ten, kur jų net nėra. Jei turi kitokią nuomonę – tai ir esi tas priešas, kurio visi taip su žiburiu ieško.
  Net toli eiti nereikia. Tuo galima įsitikinti čia pat net komentaruose. Jei tik pareiškia žmogus kitokią nuomonę nei turi propagandos paveikta neprotaujanti dauguma, tuoj pat būna apšauktas už pinigus dirbančiu Rusijos agentu ar dar kuo ir bjauriausiais žodžiais iškoliotas. Net ir mūsų išrinktieji politikai bijo prasižioti ir išreikšti savo nuomonę, kuri prieštarautų nuleistai iš aukštybių. Jei kas leptelėjo, kad Putin – ******, tai visi unisonu ir klykia tą patį, nes kaip čia iš tokią nuomonę turinčios publikos išsiskirsi, dar Rusijos agentu palaikys.

  Thumb up 29 Thumb down 4

   • NU SU TOM ŠOKINĖJIMO MANIJOM- kas nešokinės kas nešokinės…tai net vaikus primokė – kuo TAI SKIRIASI NUO ŽYDAMS – prisegamų ŽVAIGŽDIŲ ?

    Thumb up 11 Thumb down 0

 14. puiku gyventi demokratijos ir zodzio laisves,nuomoniu ivairoves ir teises ja laisvai reiksti salygomis…

  Thumb up 9 Thumb down 3

  • KĄ LAISVAI REIKŠTI????- po naujų metų galėsit nereikšti…bo išvež lygiai taip pat kaip minimą pilietį su visa gerbiama laisva nuomone :(

   Thumb up 11 Thumb down 0

 15. Savas Šaunuoliai estai. Pasirodo ne visi pabaltijiečiai turi nepilnavertiškumo kompleksą o gina savo įsitikinimus. Ponų Lavrovo ar Ochlobystino pasisakimų patvirtinimo iš Italijos jiems nereikia.

  Thumb up 3 Thumb down 31

  • Kur jau ten reikės. Dar iš Italijos. Kai amerikė skaisčiau saulės šviečia…
   :))

   Thumb up 8 Thumb down 1

 16. Pabaltyjyje yra tikra demokratija. Čia galima turėti daug nuomonių, bet tik tokias, kurios sutampa su jankių

  Thumb up 38 Thumb down 3

  • Tiesa sakant, nusišikt reiktu ant kitokiu nuomonių jei net Ukrainoje nėra vienos nuomonės. Tad palikite teisę Ukrainos visuomenei turėti nuosava nuomonę dėl ko jie ir pjaunasi.

   Thumb up 13 Thumb down 4

 17. dabar savo nuomonę turėti pavojinga. Nors patys paskendę melo liūne. Ukrainoje pirmiausia įvykdomas antivalstybinis perversmas, bet visa europa , o labiausia Lietuva ploja katučiu, taip ir turėjo būti. Vat tas visas neįtikėtinas melas ir verčia galvoti kas , kaip ir kodėl.

  Thumb up 32 Thumb down 1

  • Lietuvoje taip pat buvo valstybės perversmas ar ne ? Kai lietuviški komunistai suvokę ir nutaikę progą kad gali gerai ir net geriau gyventi nepriklausomai nuo Maskvos, visuomenę apmovė geresnio gyvenimo viltimis.

   Thumb up 22 Thumb down 2

   • Matomai ne tik Lietuvoje bet ir Amerikoje pakanka spaudos prisiskaičiusiu kvailių, kurie net nebuvę Ukrainoje ir nežinantys kur ji yra, yra įsitikinę jog turi savo nuomonę ir net galvoja jog jie patys ją susiformavo :)

    Thumb up 6 Thumb down 3 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...