Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

ES sunkiai išjuda, bet išjudėjusi rieda volu

2020-11-30 13:32 | Naujienos | Komentarų (4)

„Man nepriimtina, kad abortus bandoma vertinti kaip kažkokį gėrį ir didžiulį iškovojimą bendrąja prasme“, – sakė R. Juknevičienė . KK nuotr.

Europos Parlamento narai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė apžvelgė praėjusią savaitę vykusią plenarinę sesiją ir joje svarstytus rezonansinius klausimus. Tai Rezoliucijos dėl abortų draudimo Lenkijoje ir migracijos bei dėl sankcijų griežtinimo Baltarusijai.

Beje, parlamentarai sesijoje visavertiškai galėjo dalyvauti nuotoliniu būdu: pasisakyti, diskutuoti, balsuoti.

„Nuotoliniu būdu galime dirbti nuo pat pirmosios COVID–19 pandemijos bangos. Parlamente toks darbas yra įteisintas ir tai daroma naudojant lietuvių IT specialistų sukurtą technologiją. Didžiulis nesusipratimas, kad buvusioji Lietuvos Vyriausybė naująją paliko be jokių galimybių dirbti nuotoliniu būdu šios pandemijos laikotarpiu. Mano įsitikinimu, tai – pasikėsinimas į demokratiją. Jei kuri nors EP frakcija būtų bandžiusi pasisakyti prieš nuotolinį parlamento darbą, būtų paskelbta visiška destruktore, – sakė A. Kubilius.

Pasak R. Juknevičienės, aštriausias pastarosios Parlamento sesijos klausimas, turintis platų atgarsį Lietuvoje, – dėl rezoliucijos apie Lenkijoje priimtą abortų draudimą.

„Aš esu prieš gyvybės žudymą nuo pat jos prasidėjimo, bet negaliu šios nuostatos primesti kitiems. Yra ir kitaip galvojančių, ir įvairių atvejų. Man abortas yra visiškas blogis, kuris gali būti atliekamas tik tam tikrais atvejais. Klausimai keliami dėl abortų teisinės reguliacijos. Žinome, kad draudimai veda prie abortų darymo kitose šalyse. Vienoje apklausoje paaiškėjo, kad 90 proc. atvejų abortai padaryti nurodžius tam tikrus ligų požymius, kurių galbūt iš tikrųjų nebuvo. Balsavau prieš Rezoliuciją ne todėl, kad esu abortų draudimo šalininkė, o todėl, kad rezoliucija liko be svarbių Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos pataisų, kurios galėjo subalansuoti labai jau kairuoliškas nuostatas. Man nepriimtina, kad abortus bandoma vertinti kaip kažkokį gėrį ir didžiulį iškovojimą bendrąja prasme“, – sakė R. Juknevičienė.

A. Kubiliaus pritarė, kad Lenkijoje abortų klausimas sukėlė visuomenės susipriešinimą. Konstitucinis Teismas (KT) priėmė sprendimą po kurio Lenkijoje abortai turėtų būti uždrausti.

„Po šio sprendimo į gatves išėjo daug moterų, kurios mano, kad taip negali būti elgiamasi. Diskusija pasiekė ir Europos Parlamentą. Mes kritiškai galėtume vertinti KT ir Lenkijos valdžios sprendimus, bet tai – nacionalinės politikos klausimas. Ji turi teisę šiuos klausimus svarstyti ir priimti sprendimus. Mes galime ginčytis tik dėl vertybių ir žmogaus teisių pažeidimo, bet ne dėl juridikos. Mes pasisakėme ne prieš pačią rezoliuciją, bet prieš tai, kad tokie dalykai neturėtų būti reguliuojami ES teise“, – pažymėjo A. Kubilius.

Kadangi šią savaitę minėta kovos su smurtu prieš moteris diena, kalbėta ir apie Lietuvos neratifikuotą vadinamąją Stambulo konvenciją, kurią jau ratifikavo 21 ES valstybė. Lietuva artimiausiu metu turės svarstyti šį klausimą.

„Stambulo konvencija pavadintas dokumentas iš tikrųjų yra Europos Tarybos konvencija kovai su smurtu prieš moteris. Nors dokumentas apipintas įvairiais baubais, kad ji griaus šeimas ir įteisins įvairius genderizmus, tačiau kai pradėjau į ją gilintis, nieko panašaus neįskaičiau. Konvencijoje pasakoma, kad negalima naudoti smurto prieš moterį, nepaisant, kokie tam tikrose kultūrose susiklostė į ją požiūriai. Konvencijos priešininkai per tai įžvelgia lyties keitimo ar genderizmo požymių. Net jei ta moteris yra kažkokio lyties keitimo produktas, negalima naudoti smurto prieš ją. Šio dokumento tikslas – stabdyti smurtą prieš moteris, nepaisant jokių aplinkybių“, – sakė EP narys A. Kubilius.

Parlamentarai kalbėjo apie sesijos metu svarstytą klausimą dėl migracijos. Pasak R. Juknevičienės, nuo 2015 m. migracijos klausimui ES šalyse skiriama daug dėmesio. Šios savaitės EP posėdžiuose priimtas Raportas dėl paramos vystymui, nubrėžiantis gaires, kokia bus ES politika besivystančioms šalims.

„Man pačiai tenka dalyvauti svarstant svarbų finansinės paramos dokumentą dėl ES paramos skyrimo besivystančioms šalims. Balsuojant dėl Raporto buvo pritarta ELP pataisai, kuri yra, sakyčiau, istorinė, nes šiek tiek keičia iki šiol buvusią parlamento poziciją dėl migracijos. Pagal šią priimtą pataisą, siūloma skirti didesnę ES paramą valstybėms, kurios gerai susitvarko su migracija, iš kurių į Europą plūsta mažesni migrantų srautai (kalbame ne apie karo pabėgėlius). Dėl šios pataisos ypač išsiskyrė kairiųjų ir dešiniųjų politikų požiūriai. Kairieji dėl to pasipiktino, bet mes balsavome už, ir matysime, kaip tą nuostatą ES seksis įgyvendinti“, – sakė R. Juknevičienė.

A. Kubilius pasidžiaugė, kad pavyko pasiekti pritarimą Rezoliucijai dėl Baltarusijos.

„Pati rezoliucija nieko ypač naujo nepasakė, tačiau buvo proga dar kartą priminti mūsų siūlymus: ir dėl aukšto lygio ES misijos sukūrimo, ir dėl tarptautinio tyrimo Lukašenkos režimo vykdomų nusikaltimų, kaip protestuotojo Romano Bondarenkos nužudymas“, – sakė posėdyje kalbėjęs parlamentaras.

„Išreiškėme tokią mintį, kad ES institucijoms reikia ne tik skubios rezoliucijos, bet ir skubių veiksmų, reaguojant į režimo nusikaltimus. Parlamente svarstomi klausimai keletą mėnesių, bet kartais niekaip nepavyksta priimti sprendimų. Tikimasi, kad gruodžio pradžioje vyksianti ES užsienio reikalų ministrų Taryba patvirtins griežtą sankcijų paketą, kur nebus apsiribojama vien tik asmenų – režimo lyderių – sąrašu, bet bus pritaikytos griežtos ekonominės sankcijos verslui, toms įmonėms, kurios artimos ir svarbios Lukašenkos režimui. Šis lūžis gali būti svarbus visoje Lukašenkos režimo išsilaikymo istorijoje. Manoma, kad net ir vakarykštis Lavrovo skubus vizitas į Minską susietas su ES svarstymais. Tikėkimės, kad sankcijas pavyks sugriežtinti. ES lėtai pradeda judėti, bet kai jau pradeda, tai tada pervažiuoja volu. Tikėkimės, kad tas volas padės apginti demokratiją Baltarusijoje“, – sakė A. Kubilius.

EP narė R. Juknevičienė atkreipė dėmesį į Parlamente svarstytus sveikatos klausimus. „Plenarinės sesijos metu buvo kalbama, kad ši pandemijos sukelta sveikatos krizė atskleidė, jog būtiniausių vaistų gamyba išėjusi iš ES teritorijos. Būtiniausi vaistai gaminami kur nors Kinijoje ar Indijoje. Kalbėta ir apie tai, kokios naujos pandemijos gali laukti mūsų žmonijos, nes beatodairiškai daug vartojama antibiotikų. Pastarąjį dešimtmetį ES nebesukuriama naujų antibiotikų, nes jau atsirado bakterijų atsparumas jiems. Kalbėta apie tai, kad antibiotikų naudojama žemės ūkyje ir naujos pandemijos gali kilti jau vien todėl, kad bus išsivystęs bakterijų atsparumas antibiotikams“, – įžvalgomis dalijosi R. Juknevičienė.

Komentarai

 

 

 
 1. Įdomu,ar EP žino,kad… jeigu Kubilius,Rasa,liberalai su ,,dainorėliais, nebūtų sukirtę rankų su Likošenka dėl Astravo AE statybos ,Lietuvai atpultų galvos skausmas dėl AE saugumo.
  Ir Lukošenka ,gal jau 2010 metais būtų nuverstas iš ,,sosto” jeigu ne TS-LKD,liberalai,dainorėliai.
  Atidavė Lukošenkai opozicijos lyderį ,užblokavo sąskaitas,tas ir išliko.
  Kalbama,kad padėti Lukošenkai paprašė partijos žiedas, įslaptintas 100 metų.

  Thumb up 11 Thumb down 1

 2. Apduję lyg musės nuo landsbergio dvoko,
  Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
  Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
  Be jankių jau net nusišikt nebegali.
  Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia
  Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
  Tik landsbergio šunys to siaubo nemato-
  Į šūdą įmynę gyventi įprato.
  Beretės negali žiūrėti į tiesą-
  Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
  Bet kur per žiūroną užžlibinę rusą,
  isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
  Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
  Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.

  Thumb up 14 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...