Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 6 Šeštadienis
 

Energetikos įmonės panoro tapti slaptomis įstaigomis

2014-12-18 13:23 | Ekonomika | Komentarų (20)

Lesto. KK nuotr.

Seimo Energetikos komisijai tenka aiškintis, kodėl energetikos įmonės LESTO, LEG ir LITGRID visus savo dokumentus panoro įslaptinti.

Paskutiniajame posėdyje energetikos įmonių atstovai nesugebėjo paaiškinti, kas lėmė, kad ant visų dokumentų, susijusių su įmonių auditais, atsirado žyma „konfidencialu“.

Todėl nutarta, kad iki kito komisijos posėdžio tokių žymų neturi likti, o konfidencialumas būtų taikomas tik tiems dokumentams, kurie iš tikrųjų yra nevieši.

Dokumentai, kurie domina Seimo Energetikos komisiją ir kurie jau buvo nagrinėjami keliuose posėdžiuose, susiję su auditų, atliktų energetikos įmonėse, medžiaga.

Nepriklausomi auditoriai aiškinosi, kas lėmė, kad Lietuvos įmonės baltarusišką elektros energiją pardavinėjo kaip remtiną lietuvišką – pirkusios už 15,5 ct už 1 kwh, Lietuvoje pardavė už 29,31 ct už 1 kwh.

Auditoriai taip pat nustatė, kad įvairių energetikos įmonių teisinių konsultacijų, viešųjų ryšių paslaugos, darbuotojų pramogų išlaidos buvo įtrauktos į elektros vartotojų kainą, nors tai turėjo būti apmokėta iš įmonių pelno lėšų.

Be to, komisija siekia išsiaiškinti, kodėl bendrovės „Lietuvos energija“ ir „Lietuvos elektrinė“ apyvartinius taršos leidimus (ATL) įsigydavo brangiai, o perparduodavo kur kas pigiau?

Energetikos įmonių atstovai įpareigoti kitam komisijos posėdžiui pateikti išsamią informaciją apie audito metu nustatytus pažeidimus.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Kęstutis Daukšys

Komentarai

 

 

 
 1. Seimo nariams prieš savaitę buvo išdalytos Kainų komisijos veiklos rezultatų ataskaitos kopijos. Viename jos puslapių paviešintas 2014-09-24 dieną priimtas Vyriausybės nutarimas, įpareigojantis Komisiją priimti sprendimus, KURIAIS IŠ LIETUVOS ELEKTROS ENERGIJOS VARTOTOJŲ 2016-2019 METAIS BŪTŲ PAPILDOMAI SURINKTA DAUGIAU KAIP 1 MLRD. LITŲ, 2020-2024 METAIS – DAR APIE 2,6 MLRD. LITŲ,
  //lzinios. lt/lzinios /191963 ,,Valdžia sukūrė suktą žmonių apiplėšimo planą“.

  Thumb up 3 Thumb down 0

 2. Bananinej respublikoj nieko naujo.Cirkas pavadinimu demokratija prasidejo.Petrikas pavoge 100 milionu nu ir ka,pasedejo zonos bibliotekoi 2 metus ir vel svarus.Gali eiti i prezidentus,demokratija.Padalinus is 3 milijonu lietuvos gyventoju iseina kad is kiekvieno lietuvio jis su chebra pavoge daugiau kaip 30 milijonu.Toki nedideli aukso gabaliuka.Ka veikia prokuratura vsd sntt ir kiti mafijos liokajai.Jie dirba kad vgys ramiai gyventu.Cia vel tas pats ,pasnekes apie demokratija,rusijos gresme,negi tu ubage galvoji,kad tie pinigai,bus grazinti,ar kas nors ses.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 3. zodziu apmokejome mes visi situ issigimeliu lebavima ir istvirkavima, va kokioje vagiu ir iskrypeliu sistemoje gyvename.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 4. Sveiki lietuvos piliečiai,nebukim abejingi ,neduokim iš musų kišenių skurtančių piliečių pelnytis,ir nenusileiskim šitiems oligarchams lopti ,iš musų mokesčių mokėtojų ,todėl aš noriu jums pasakyti ,kad tegul šitie oligarchai moka didesnius mokesčius,kodėl mes turim mokėti nepasiturintys tris kart daugiau,kur jų skaidrumas ir efektyvumas, taip valstybė mūsų bankrutuos ,o tada kas bus,tada tikrai krachas mums visiems.Nebus kam dirbti ,o gatvėje bus nesaugu,nebus kam gesinti gaisrų ,slaugyti ir gydyti ligonių, o mums siunkiu periodu nebus už ka pragyventi ,tiek mūsų bus pašalpos mažos,tiek senatvės pensijos bus mažos.Telgul padaro darbdaviai mums palankes ,geras darbo salygas,didina atlyginima ,tada nereikės pašalpų, o dabar darbas ne šventė ,o lageris kažkos,visai nesiskaito su darbuotojais ,o saugumo darbe jokio nėra,jei užsidirbai atostogas ,kada nori neišleidžia,jei paprašysi tai gali išmesti iš darbo.Kur darbo vadovų ,tik vyresnių skaidrumas ir atsakingumas,kodėl jų nekontroliuoja jokia inspekcija.Tegul seimas griežtina darbo kodeksa ne jų naudai,o darbuotojų.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 5. Aš laibai norėčiau, kad UAB BUTŲ ŪKIS nekontroliuotų ir nebutų tarpininkas su elektros vartotojais . Todėl ,kad jie nemato ar žmogus už elektra ar permokėjo ar ne .Todėl dėl jų skaidrumo aš labai susimastęs ,nes elektros skaitiklių netikrina UAB BUTŲ ŪKIS ir elektros skaitiklių parodymų nemato ,todėl vienas žmogus jau permokėjo už elektra ir pinigų negražina. Kodėl ne elektros tinklai šita dalyka nekontroliuoja.

  Thumb up 1 Thumb down 0

 6. Ar prisimenat kai musu mafijozai privatizavo [alitaus sampana] Jie dave 30 milijonu,o italas Boska dvigubai daugiau.Ji pasiunte velmiop,nors buvo paskelbtas konkursas ir Boska ji laimejo.Valstybe neteko 30 milijonu,o kaltu nera,ir visiems kiseniniams prokurorams poxui.Negi jus manot kad su elektra bus kitaip.Kas gali buti kitaip musu bananu respublikai.

  Thumb up 13 Thumb down 0

 7. Man pats juokingiausias momentas,mat as nebemoku elektros biznieriams,kad Lietuvos gyventojai,siems biznieriams mokejo ne tik uz elektra didziausia kaina eurosojuze,bet mokejo ir uz prancuziskus sampanus ,kur plove kojas,uz prabangiausius viskius pasaulyje,netgi uz prostituciu teikiamas paslaugas elekros pardaveju grietinelei,uz keliones po uzsienio saliu rojus.Reikia tik isivaizduoti iki kiek valstybe nuzmogejusi.idomiausia,kad valstybeje pirmieji asmenys,kurie dave priesaikas,kuriu pagrindine pareiga ir atsakomybe vairuoti valstybe,neisdrista ne tik imtis galingu teisiniu priemoniu,ipareigoti prokurorus subines pajudinti ir dirbti valstybes ir zmoniu labui,bet net nesugeba zodzio pralementi.O gal tuo geriu ir apvogtos Tautos pinigais ir pirmieji asmenys valstybeje prabangoje vartesi ir tebesivarto????

  Thumb up 27 Thumb down 0

 8. Kur nebusi slaptas,arba valstybes paslaptis kai reikia prihvatizuoti imone,melzti partiniai daugumai ,giminems vietas parupinti ,ir tt…juk piliecems kyla minimumas ,kyla bvp,ekonomika auga kaip ant mieliu 24 metai valdanciu partiju deka …

  Thumb up 20 Thumb down 0

 9. Nors aš sena ir durna, bet vidumi jaučiu, kad Dalia, galutinai baigusi nuvaryti, Lietuvą iš varžytinių ruošiasi parduoti. Juk tie milijardai, anksčiau ar vėliau, vistiek užsibaigs. Įdomu, kas mus nupirktų? Greičiausiai – kinai, nes jiems bet kokios teritorijos labiausiai reikia. O gal net ir Putinas, ant kurio čia kasdien taip lojame?
  Bet belieka tikėti, kad neparduos, o padovanos Amerikai, ir tapsime Amerikos provincija.
  Čia tik tokia durna mano nuomonė ir nieko daugiau. Nebijokite. Kiek jau tokių visokių revoliucijų išgyvenome, išgyvensime ir tai.

  Thumb up 22 Thumb down 0

  • nelabai sutinku su babos mintimis grybe Lietuvos neparduos ,ji Lietuva iskeis i ginklus kuriuos nusius Kijevo bandytams

   Thumb up 9 Thumb down 1

  • Babai
   Kokių galų visi verkiate dėl Putino? Tai nekvailas žmogus. Na, be abejo visi norėtų jį matyti tokį, kuriam visi dergtų ant galvos, o jis tylėtų. Deja, jis nera avinas. Kam kalbėti, o Lietuvos valdžiažmogiams kur kas geriau patylėti. Niekas jų nepuola, o jie patys be muilo lenda tiek ES, tiek JAV į užpakalio tam tikrą konkrečią vietą. Svarbiausia, kad jiems būtų šilta. Greičiau už tam tikrą asmeninę dovaną jie Lietuvą atiduos JAV arba Kinijai.

   Thumb up 7 Thumb down 1

    • O tai ne Babai, kaip ir kitiems užkliuvo Putinas? “O gal net ir Putinas, ant kurio čia kasdien taip lojame?” Reiškia – suklydau. Kumelė suklumpa ant keturių kojų, o iš vargšo čiukčio nereikia reikalauti, kad nesukluptų…

     Thumb up 5 Thumb down 1

 10. Man Žemaitaičio pasaka apie du burokus, kurie užsinorėjo narcizais žydėti, priminė kitą liaudies pasaką, kuria pagrįsta Lietuvos ekonomika, apie tai, kaip meška su valstiečiu derlių dalinosi.

  Paliko kaimynas rusas valstiečiui užsėtą ropučių lauką. Beimant derlių atėjo iš Lenkijos meška ir pasiūlė valstiečiui derlių pasidalinti. Valstietis sutiko. Negi dovanoto gaila? Gerai sako jam meška, tu imsi viršūnėles, o aš šakneles. Ir pasiėmė meška lenkas banko bilietų pavidalu šakneles, o valstiečiui lietuviui paliko pro kaminą juodais dūmais virstančias viršūnėles uostyti.
  Kitais metais valstietis pasėjo kviečius. Vėl pas jį atėjo rusiška meška derliaus dalytis. Dabar, sako valstietis, tu galėsi imti viršūnėles, o aš pasiliksiu sau šakneles.
  Ir pasiėmė meška gazpromas, kaip ir iki tol be valstiečio leidimo imdavo, banko bilietų pavidalu viršūnėles, o valstiečiui lietuviui liko šaknelės. Daug šaknelių, nes derlius buvo geras. Ir neturi valstietis kur tiek daug šaknelių dėti. Nusisamdė jis iš Bermudų didžiulį sandėlį, susikrovė tas šakneles ir mąsto, ką dabar su jomis daryti, o tuo tarpu iš jo kiauros kišenės kasdien už tą nuomą milijonai – kapt kapt kapt kapt…
  Labai pamokanti pasakėlė, kuri, pasirodo, net Lietuvos ekonomikos grandus įkvėpė, tik gavosi kažkaip viskas atbulai, nei pasakoje.
  Taip ir einame, kaip tame anekdote: žingsnis į priekį – du atgal. Norint nors kažkiek, kad ir lėtai judėti pirmyn, turime apsisukę eiti atbulomis. O eidami atbulomis, ant kiekvieno menkiausio kupstelio klumpame…

  Thumb up 15 Thumb down 0

 11. Šitoj valstybėlėje, kur valdžiagyviai tampomi pasislėpusių iškrypėlių už virvučių – viskas galima. (aišku tam, kas prisivogė ir moka dalybos veiksmą)

  Thumb up 19 Thumb down 0

 12. ka nori ta daro ir niekas nieko neklausia,vat tai mafijine valstybele,referendumo nereikia,todel dabar varys kaip autkojus vinios mus,o mes tik ai,oij,kaip taip galima,ir visa musu kova klaviatura pabarskinti ir tiek tos kovos,runkelynas ka is jo paimsi,durnina visi o jie ble mekena kazkokias pasakas,taip ir reikia durniam is durniu laivo

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • kaip neįslaptinsi, jei milijonais lyja…Kur bedursi, visur … ir viskas Lietuvos piliečiukų prakaito ir genocido kaina. Seimas, departamentai, komisijos….Kiek struktūrų, o rezultatas?.

   Thumb up 8 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...