Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 15 Sekmadienis
 

Elektros jungtys su Švedija ir Lenkija – istorinis pasiekimas

2015-12-14 15:12 | Ekonomika, Energetika | Komentarų (26)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė simboliškai įjungė elektros jungtis „NordBalt“ su Švedija ir „LitPol Link“ su Lenkija. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos vyriausybių atstovai, aukšti Europos Komisijos pareigūnai ir jungtis administruojančių kompanijų atsakingi asmenys. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė simboliškai įjungė elektros jungtis „NordBalt“ su Švedija ir „LitPol Link“ su Lenkija. Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Švedijos vyriausybių atstovai, aukšti Europos Komisijos pareigūnai ir jungtis administruojančių kompanijų atsakingi asmenys.

Šalies vadovės teigimu, 700 MW galios jungtis su Švedija ir 500 MW elektros tiltas su Lenkija įkūnija dar vieną labai svarbų valstybės laimėjimą siekiant energetinio, ekonominio ir politinio saugumo.

„Nutiesę jungtis, stipriname stabilumą ir solidarumą, naikiname priklausomybę nuo vienintelio tiekėjo. Tampame Vakarų Europos energijos rinkos dalimi. Tai strateginis ir istorinis mūsų regiono pasiekimas. Šiandien kuriame tai, kas yra strategiškai svarbu Baltijos šalims ir visai Europos Sąjungai“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, per 25 metus pasiekusi politinę nepriklausomybę, šiandien Lietuva pati sprendžia, kaip vystytis ir kaip kurti savo valstybę. Pasak Prezidentės, mūsų šalis visam pasauliui demonstruoja politinę brandą, gebėdama sėkmingai įgyvendinti strateginius projektus

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva drąsiai imasi lyderio vaidmens energetinio saugumo srityje. Mūsų šalies iniciatyva ir aktyviai bendradarbiaujant su kitomis Baltijos valstybėmis, Lenkija bei Švedija buvo patvirtintas Baltijos energijos rinkos ir jungčių planas, užsitikrinta Europos Komisijos politinė bei finansinė parama strateginiams energetikos projektams. Lietuvos vadovės teigimu, izoliuotą energetinę salą bendromis jėgomis sėkmingai pavertėme Baltijos energijos žiedu.

Pasak šalies vadovės, visa tai – sutelktos politinės valios, toliaregiškumo ir sėkmingos partnerystės pavyzdys.

Elektros jungtys „NordBalt“ ir „LitPol Link“ sujungs Baltijos šalis su Skandinavijos ir kontinentinės Europos elektros tinklais. Tai sukurs naujus elektros energijos importo ir eksporto kelius regione, panaikins Lietuvos, Latvijos ir Estijos energetinę izoliaciją, padidins konkurenciją elektros rinkoje ir paskatins mažesnes elektros kainas Lietuvos vartotojams.

Komentarai

 

 

 
 1. kaip tai labai chroniskai sinchroniskai Lietuvoje, ir Rusijoje viskas vyksta. Putinas ijungia elektros jungti su Krymu, aiskina Krym nas, Grybauskaite ijungia elektros jungti su Svedija, bet tiesiai nesako, Svedai, Lietuva jusu. Visi rysiai, tv, spauda, komunalines paslaugos, bankai, viska, su Rezidentes grybauskaites pagalba, uzvalde uzsienio monopolistai. Rusijoje tokia nelaime, katastrofa vyko Gorbaciovo – Jelcino laikais, bet ten kazkaip tai radosi Putinas ir pristabde RF isvogima, negi Lietuva, tie dar 75 metams uzsislaptine kgbistai visiskai pribaigs?

  Thumb up 1 Thumb down 0

 2. “paskatins mažesnes elektros kainas Lietuvos vartotojams”
  ——————————-
  kaip kad pendensas paskatino mazesnes duju kainas. todel uz dujas mokame 40% daugiau nei latviai.
  neturintys ka veikti, gali laukti to paskatinimo (paskatinimo, o ne mazesniu elektros kainu).
  turint omeny, kad pirmoj eilej investoriai atsiiims savo idetas lesas, kainuos siu liniju eksploatacija, prieziura, remontas, is siu liniju kazkas tures gaut pelna ir t.t., elektros kainos gali tik dideti. taip ir bus.
  netikintiems siulau uzsirasyti siandienines kainas ant duru staktos ir jas palyginti su kainomis po metu, dveju, treju (ir atsisvelgiant i euro kurso kitima, infliacija).
  o tada vel laukti paskatinimo….

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. Suizuleje isdavikai manipuliuoja elektros kabeliais staciai Chuilo po nosim!
  Kur Murzius su savo 500kg trinitoluolo??

  Thumb up 0 Thumb down 4

 4. neteisėtai išjungtą elektrinę ir bus nepriklausomybė.Ačiu glušpetriui.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 5. MŪSŲ BLONDĖ BOBA ŠLYKŠČIU VEIDU SU KUPRIUM SENIU BANKĄ PAVOGĖ IR VSIO ZAKONO.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 6. Na va,jau lenda ausys iš kk portalo!
  Jau 10metų malam šūdą iš peties!
  Grynas trolių lizdas!

  Thumb up 0 Thumb down 8

 7. patarimai, kaip atpažinti propaganda

  1. Etikeciu klijavimas

  Kremliaus oponentai gali buti vadinami „fašistais“, „teroristais“, „chunta“ ar kitais
  žeminanciais apibudinimais, kurie tarsi vercia abejoti ju išsakomais argumentais.
  O Lietuvoje? Štai paimkim viena iš galutinio 2015 itakingiausiuju sarašo Garbaciauskaite-Budriene
  ir patyrinekim. Naudoja ji ,,Etiketes,, ar ne. Jei naudoja – ji tokia pat propagandiste kaip koks
  Solovjovas iš RTR Planeta. Monikos leksikonas: Prokremlinis, vatnikas, agresyvi penktoji kolona,
  nemaža dalis Lietuvos rusakalbiu ir lenku vis delto yra nelojalus savo tevynei, parsidave Vakarai,
  Tauta virtusi pilkais drebuciais nieko nenorincia ir negalincia mase , parsidaveliški verslininkai,
  propagandistas britas.
  Na maždaug tiek… Man pakanka padaryti išvadas. O jums?

  2. Taikymasis i emocijas

  okupavo treme…paskui vel okupavo ir vel treme…

  3. Vienpusiška informacija

  Pvz suskystintu gamtiniu duju terminalas. Juk atsimenat kaip vyko smegenu plovimas? Ir tik dabar jau
  galima mažiuka trupuciuka suabejoti del jo efektyvumo nebijant kad pavadins Kremliaus agentu…

  4. Manipuliavimas autoritetais
  5. Aiškiai apibrežta auditorija
  6. Žmogus nuo tautos
  7. Nuolat eskaluojama viena problema
  8. Manipuliavimas faktais
  9. Skatinimas abejoti viskuo

  Thumb up 10 Thumb down 0

 8. Ypatingai man patiko pasakymas, kad sumazes elektros kainos. Ta pacia pasaka girdejom ir apie terminala. O ka gavom. Sildymo kainos nuo Nauju metu dideja. Aisku, aiskina, kad cia Vilniaus energija kalta, o tie , siekdami atsipurtyti kaltes mekena, ne mes kalti, mes priversti pirkti brangesnes dujas is terminalo. O kas ju klausys. Juk tada reikia apkaltinti Grybauskaite ir Kubiliu. Nes kas organizavo sita energetines nepriklausomybes simboli, kurio naujo kaina 700 milijonu litu, o sugebeta issinuomoti 10 metu uz 1,8 milijardo litu ir dar priversti pirkti dujas brangiau kaip Rusija parduoda. Ir dar reikia tureti tokio naglumo, teigiant kaip zmonems gerai, nes jie energetiskai nepriklausomi.
  Tas pats bus ir su elektros energija. Pirksim brangiau kaip dabar ir bus rekiama, kaip gerai, mes juk energetiskai nepriklausomi. Cia kaip Ukrainoj (neveltui Grybauskaite vazinejo, pasimoke) neperkama dujos tiesiogiai is Rusijos, bet perkama is Slovakijos ar Vengrijos brangiau reverso pagalba , rekiant mes energetiskai nepriklausomi nuo Rusijos, tik nepasakoma , is kur tos dujos Slovakijoj ar Vengrijoj, ar ne is Rusijos gaunamos ir perparduodamos Ukrainai. Bet vistiek , su Rusija jokiu reikalu neturime.
  Taip ir musu , kokia ten musu, valdzia, nesvarbu ekonominis rezultatas, nesvarbu kaip zmones gyvens, svarbu ne is Rusijos.
  Tikriausiai savo valdzios niekada neturesim, bent pazvelgus i istorija tokia isvada galima padaryti. Vienu momentu juk buvome isrinke viena Prezidenta, kad ir su trukumais, bet kuris stengesi del Lietuvos. Ka gavome , apkalta jam, paskui rinkimai. Tik rinkimu metu paaiskejo, kad bus isrinktas ne tas Prezidentas kurio reikejo. Ka gavome, kompiuterio uzluzima, Prezidentu tapo tas kas reikalinga.Po to isrinko Grybauskaite. Galvojau eis uz Lietuva, is pradziu pasisparde, greitai tikriausiai kompromata parode ir ka girdim , dekoja uz viska amerikonams. Taip kad nekreipkim demesio i ju kalbas, nieko mes cia nepakeisim, kol amerikonai nebus nubuksuoti. Taip kad kaip ir TSRS laikais, audringi plojimai, visi atsistoja, o iseje namuose galim pazvengti is tos susireiksminusios valdzios. Amerikonams nepatiks ir viso gero Nepavydziu as jiems tokio gyvenimo.

  Thumb up 13 Thumb down 0

  • šaunuolis – įžvelgi esmę…. Kada mūsų (Jūsų…) prokurorai praregės

   Thumb up 8 Thumb down 0

  • Algi tavo valdžia mano valdžia ..gal kartais pasiklydai istorijos puslapiuose,??.pasitikrink..lauke jau ne socializmas ..lauke dominuoja juodas kapitalizmas ,o jis juodas tik todėl kad tokios ‘pufaikinės’ mintis ne tave viena kankina ..neapsisprendusi kas geriau ..ta putino gulbė danguje ar Butkevičiaus žvirblis rankoje ..Šeip jei jau kalbėti tiesiai šviesiai ..tiek tas socializmas tiek tas kapitalizmas ..dirbančiam ranku nesukioją ..kai galva vietoje. Aišku pas kai kuriuose ta galva po bobos sijonu ..na tai irgi išeitis kai nieko geresnio nesugalvoji.

   Thumb up 0 Thumb down 2

   • Jeigu paciam neaisku apie ka rasiau, tai sukramtysiu. Man vienodai rodo ar Rusija, ar amerikonai. Man svarbu tai, kas naudinga Lietuvai. Ir nepilstyk apie kapitalizma ar socializma. Pats esi ant tiek propagandos paveiktas, kad supranti tik viena. Viskas gerai, kas prieš rusus. Nors Lietuvai tai nenaudinga, bet juk prieš rusus, plius amerikonams naudinga, reiškia viskas gerai. Jei pats nusiteikęs prieš rusus, tai dar nereiskia , kad esi uz Lietuva. O pagalvok toliau ka reiskia tos jungtys. Reiskia elektros atzvilgiu blokuosim Kaliningrada. Aisku, pats pareiksi, tai labai gerai, nes tokiu zmoniu poziuriu, kuo daugiau ikasim Rusijai tuo geriau, o kad Lietuvos saugumas nuo to tik nukentes, tai pacio nuomone , nesvarbu. Svarbu rusams ikandom ir atraportuosim amerikonams, matot kokie mes didvyriai. Todel ir rasiau apie tai, kad dabartinei valdžiai Lietuvos interesai neegzistuoja. Svarbu kaip naudinga amerikonams ar ES. O juk nuo Rusijos mes niekur nepabegsim. Buvo jie musu kaimynai ir bus . Ir derinti savo ir ju interesus privalesim anksciau ar veliau.

    Thumb up 5 Thumb down 0

    • Pliurpalai Algirdai , rusas tik priežastis , kuri leidžia mūsų buvusiems komunistams nieko nedaryti Lietuvos labui tiek metų ..todėl kai kalbame apie baime rusui “rusai puola” reikia suprasti ne tik tiesioginį jo atnešta blogį bet ir tuos perimtus jo įpročiams kurie parėjo Lietuvai su tuo visu turtu dėl kurio čia kai kurie verkia . Parėjo labai daug.. pradedant nuo iškreipto suvokimo kas vyksta aplinkoje iki tu vertybių kuriu nesupranta vakaruose. ..ir taip visose Lietuvos gyvenimo aspektuose Algirdai. Todėl tokiam kaip tau ir sakoma bijok ruso ..kaip sveikstančiam alkoholikui reikia bijoti degtinės butelio..O dėl Brel žiedo ..nemanau kad Kaliningradas turėtu bijoti kad bus atjungtas nuo viso pasaulio ..Taip neatsitiko su dujų vamzdynais neatsitiks ir su elektros tinklais ..riedėjo ten traukiniai per Lietuva ir toliau riedės .Europinė integracija į rytus vyks mes to norime ar ne ..bet butų gerai kad tie procesai nejauktų Lietuvos gyventojų protelių . O dėl tos Rusijos galite ir labai nepergyventi ..nepraeis ir penki metai kai tie santykiai bus iš naujo perkrauti tik jau europiniu lygių ..o mes vėl stovėsime pirmose eilėse draugų ..žmonės pykstasi tiek pat dažnai kaip ir susitaiko .O politikai tie kurie pirmi puola į permainas kai tik proga pasitaiko.

     Thumb up 0 Thumb down 4

 9. Beretės stebisi kodėl elektros linijos nėra kritikuojamos kaip kad atominės projektas ar skalūnai….
  Atsakysiu – todėl kad linijos tai yra variantai gauti elektrą… Ir parduoti jei bus atominė…
  Dėl atominės valdžiagyviai turės surengti referendumą nes ano referendumo balsavimo atkeist niekas negali…
  dėl PRIVALOMAS -neprivalomas….
  Paskaitykit 4 straipsnį apie privalomus referendumus.
  Jis sako kad kai kuriais klausimais yra PRIVALOMA SURENGTI referendumą ir tie klausimai yra išvardinti žemiau….

  Visi rengti referendumai yra vienodi -patariamieji-konsultaciniai….
  \
  Tik kai kuriais klausimais PRIVALOMA surengti referenduma

  Beretėms čia

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • rašė chrenowas – Gavau iš Kremliaus naują kompą. Na kad vyrai juodais kostiumais nerastų įrodymų…. Dar ir IP kuratorius iš Rusijos ambasados liepė keisti kas puse metų

   Thumb up 0 Thumb down 6

   • – na na kam pervertinti ‘klapčiuka’ ,..jo pareigose uždeginėti žvakutes ir jas užputinėti ,..kai balius baigiasi ..ir nieko daugiau ..o jei atsirastu galimybė palysti po kankinio traukiniu ..tai jau tam reikia leidimo .Gal kompas ir naujas ..bet pufaika tai sena liko ..pagal ranga. !

    Thumb up 0 Thumb down 2

 10. Nusiraminkit,tai mes patys įsivaizduojame esantys labai svarbia “pasaulio bamba”,o Putinui dėl mūsų blūdijimų nei šilta,nei šalta.Jis dėl Pabaltijo miega ramiai,nes niekur mes nepabėgsim.

  Thumb up 6 Thumb down 3

 11. Na,va,pirkom plaukiojančią dujų dėžę,kalbėjo apie pigesnes dujas,mokam brangiau.Dabar nusitiesėm elektros tiltus,kalba vėl tą patį,bet neabejotinai vėl išdurs kaip mergą su trečiu vaiku.Ot durenelių šalis

  Thumb up 12 Thumb down 3

  • Na čia Švedai ir lenkai apsirūpino elektros tiekimu iš Rusijos. Tiesiog ES stipriai trūksta elektros. Stabdomos atominės. Tiksliau sensta o naujos nestatomos. Na kažkokią naudą gal gausim ir mes už leidimą naudotis savais tinklais. Taip kvailai kaip su Klaipėdos dujų balionu gal nebus. Bet visas reikalas ne mūsų o ES draudų saugumui. Kitaip niekas nebūtų davęs pinigų. :-) Bet buvom absoliutūs idiotai uždarydami savo AE kurią iš rusų gavom dovanų. Ant tiek idiotai kad net dovanomis nemokam pasinaudoti. Bet va prasiskolinti 18 milijardų € sugebam. Ir tai pačiai elektrai pirkti reiks skolintis nes patys absoliučiai niko negaminam ir neparduodam. Vien prekybos balanso minusas virš milijardo € kas metai. Taip kad gerai kai yra galimybė pasirinkti pardavėją tik maža problemėlė reikia turėti pinigų. :-)

   Gyvai kaip vyksta elektros tiekimas galit stebėti litgrid.eu Bus labai aišku kaip ir iš ko perkam realiai ir realiu laiku.

   Thumb up 4 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...