Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 20 Sekmadienis
 

Eglė Kusaitė: “Tegul ateina žmonės“

2011-03-27 12:21 | Aktualu. | Komentarų (16)

Eglė Kusaitė teigia, kad su ja norima susidoroti dėl to, kad ji žino tamsiąją mūsų saugumo pusę  - kaip saugumas per savo agentus siekė pagaminti "teroristę" (KK nuotr.)

Eglė Kusaitė ir jos teta Irena Jeleniauskaitė pasidalino savo mintimis, nuogąstavimais ir naujienomis kovojant prieš korumpuotą teisėsaugą.

Irena Jeleniauskaitė: – Visas šitas naujas planas – atimti iš Eglutės telefoną, tada prašyti ją suimti- reikalingas tik tam, kad vėl jai galėtų leisti vaistus. Pažįstu savo Eglutę, žinau, kokia jos buvo atmintis iki visų šitų įvykių. O dabar? Nieko neatsimena, ką prieš minutę išgirdo. Dabar jau atsistato pamažu jos atmintis, tai vėl sugalvojo naują dozę pavaryti. Aš nebežinau, kas čia darosi.

Eglė Kusaitė: – Nesuprantami man mesti kaltinimai, neva aš kažkam rašiau kažkokias žinutes. Draugė Agnė (vardas pakeistas) yra man atrašiusi „nieko, pietauju“, nors aš jokios žinutės jai neišsiunčiau. Vadinasi, kažkas apsimetęs ir naudodamas mano numerį, išsiuntė Agnei žinutę. Žinau, kad galima dubliuoti numerius, galima susikurti internetinę paskyrą – taip daroma, pavyzdžiui, Vokietijoje. Daugiau žmonių man yra siuntę atsakymus į žinutes, kurių aš nesiunčiau, nes visiškai neturėjau pinigų sąskaitoje.

– O ar jūs nebandėte apeliuoti bylą „tiriantiems“ prokurorams, kad patikrintų šiuos visus faktus, kad galų gale patikrintų, ar tikrai Eglės sąskaitoje žinutės išsiuntimo metu bent jau buvo pinigų?

I. Jeleniauskaitė: – Aš gi specialiai ir saugojau Eglutę, ir nedaviau jai jokių pinigų, kad ji niekam nerašinėtų jokių žinučių. Visą laiką kontroliavau ir prižiūrėjau Eglę, nes ji man labai svarbi, ir aš nenoriu jos dar kartą prarasti. Ši nauja byla tai iš viso nesuprantama.

– Kokių veiksmų ėmėtės po bylą nagrinėjusio ir jau atstatydinto teisėjo Zenono Birštono „skrydžio“?

I. Jeleniauskaitė: – Visų pirma, pareiškėme ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kad atlygintų žalą – buto nuoma Vilniuje Eglutei jau labai daug kainavo, o, va, teisėjas sau leidžia šitokiu būdu, gerdamas alkoholį, „nusiimti“ nuo bylos. Dėl teismo kaltės ta byla turės būti pradėta iš pradžių.

– Bet gi ji nepradėta nagrinėti iš pradžių. 2011-03-24 susirinko teisėjų kolegija ir tęsė bylą. Kas vyksta?

E.Kusaitė: – Nutartį skelbs 2011-03-28, pirmadienį, 9 val. Manau, kad turėtų ateiti žmonių. Aš labai dėkinga visiems, kurie ateina manęs palaikyti. Vis nesusitinku su aktyviausiai mane palaikančiais, jie neprieina, juos pamatau tik vėliau per televiziją.

Tą pačią dieną Rinktinės g. 7, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje, man 14 val. numatę pareikšti įtarimus dėl tos žinutės prokurorui Lauciui, kurios aš nesiunčiau, nes aš sąskaitoje neturėjau pinigų.

– Buvo bandoma „iš šalies“ pakrauti tavo sąskaitą. Ar tu pinigus gavai?

E.Kusaitė: – Mano sąskaita tada nepasipildė, aš pasakojau ir tetai, ir mes abi gerai užfiksavome tą įvykį. Tada tik sustiprėjo įtarimas, kad kažkas naudojasi mano telefoninio numerio ir sąskaitos dublikatu.

I. Jeleniauskaitė: – Kaip sakiau, aš specialiai ribojau Eglės susirašinėjimą, kad ji nerašytų kam nereikia. Ji manęs klausė, ir aš esu tikra, kad tariamas žinutės išsiuntimas – tik dar viena provokacija.

-Ką, be pareikšto ieškinio Vilniaus apygardos teismui, dar nuveikėte?

I. Jeleniauskaitė: – Kadangi, kaip paaiškėjo, teisėjas Z.Birštonas sugebėjo 2011-03-23 bylą trijų teisėjų kolegijoje išnagrinėti būdamas tokiame stovyje, kokiame užfiksavo jūsų laikraštis, tai labai suabejojome teisėjos J.Damanskienės, nagrinėjančios Eglutės bylą, veiksmais. Ji turėjo pastebėti, kad teisėjas Z.Birštonas yra tokios neleistinos būklės. Tačiau ji kartu su šiuo teisėju priėmė nuosprendį. Todėl kreipėmės į generalinį prokurorą D.Valį, kad įvertintų J. Damanskienės veiksmus baudžiamosios teisės prasme.

Dėl šių visų veiksmų – ir dėl teisėjo Z.Birštono atvejo, ir dėl J. Damanskienės veiksmų, ir dėl to, jog pažeisdami proceso taisykles teisėjai lyg niekur nieko toliau nagrinėja Eglutės bylą, visam teismui yra pareikštas nušalinimas.

– Taip išeina, jog teismui, kuris turėtų pirmadienį nuspręsti dėl Eglutei taikytinų kardomųjų priemonių, yra pareikštas nušalinimas, ir dėl šio klausimo turi spręsti pirmiausia aukštesnis teismas, nes nebeliko subjektų, galinčių nagrinėti nušalinimo pareiškimą. Taigi neturėtų būti sprendžiamas ir prokuroro M.Dūdos prašymas dėl kardomosios priemonės sugriežtinimo.

E.Kusaitė: – Dėl prokuroro prašymo aš noriu pasakyti, jog jo prašymas grįstas prielaidomis. Su jo nurodytais asmenimis aš nebendravau, o su visais kitais žmonėmis man bendrauti ir draugauti neuždrausta. Todėl aš jokio pažeidimo nepadariau. Nesuprantama iš viso, kaip, ištyrus bylą, aš galiu trukdyti „tyrimui“? Byla jau perduota į teismą. Jo prašymas iš viso yra nesuvokiamas. Tačiau nepaisant to, kad byla privalo būti nagrinėjama iš pradžių, nepaisant to, jog visam teismui yra pareikštas nušalinimas, teisėjai skelbs nutartį Vilniuje, Gedimino pr. 40/1 esančiame Vilniaus apygardos teisme dėl kardomųjų priemonių man sugriežtinimo. Tegu ateina žmonės ir pamato, kad vyksta Lietuvoje.

– Eglė Kusaitė tapo naująja kankine Nepriklausomoje Lietuvoje. O gal tokio išsivalymo per absurdiškai sukurptą bylą reikėjo Lietuvai?

I.Jeleniauskaitė: – Susidaro įspūdis, jog reikėjo, kad atsiskleistų tikrasis mūsų teisėsaugos ir specialiųjų tarnybų veidas. Jūsų laikraštis daug prisidėjo prie šio „veido“ atskleidimo. Toks sutapimas, jog Z.Birštono girtumo užfiksavimas mums labai padėjo, nes mes galutinai pamatėme, kokia teisėjų kolegija paskirta nagrinėti Eglutės bylą, nes išryškėjo ir teisėjos J.Damanskienės veikla.

Mes tikrai nepasiduosime, kovosime, ir Eglutė ten atgal į kalėjimą negrįš, nes ją ten nori toliau kankinti ir žlugdyti. O jeigu ir pasodintų, Eglutė yra baigusi vidurinę mokyklą, ji stos studijuoti. Studijuos net ir „už grotų“, nes turi labai gerą galvą. Jie jos nesužlugdys kaip asmenybės.

E. Kusaitė: – Blogiausia jau praėjo. Dabar turi nugalėti tiesa.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Kristina Apanavičiūtė

Komentarai

 

 

 
 1. Jei teoriškai galima iš kitos priemonės tuo pačiu numeriu išsiųsti SMS tai čia yra nekaltumo prezumcija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nuostabu,kad tai ištraukta į viešumą.Kitos aukos žinos,ko galima tikėtis iš mūsų “teisėsaugos”,žinos,kad ir mobiliojo ryšio operatoriai aktyviai talkininkauja ėdant žmogų.Būtina greičiau priimti valdininko asmeninės atsakomybės įstatymą.Spėju,tada daugelis šios istorijos antididvyrių gyvenimą baigtų valkataudami prie šiukšlių konteinerių.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • prašau užklaust raštu,kaip paložena.Atsakysiu mėnesio bėgyje,jei nepamiršiu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. kas gyvenat Vilniuje ir galit nueiti į teismą—būtinai nueikit įsitikinti teismų ,,nepriekaištingumu”. Būkit budrūs–labiausiai ,,profai” bijo viešumo, tik taip piliečiai galėtų tikrai teisėsaugai juos pažaboti.BŪKIM PILIEČIAIS. Prižadu apsilankyti savo mieste vykstančiuose teismuose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. saunuolis Nerijus Ulcinas, kuris padeda Kusaitei, kai kiti velniais apsesti advokatai musa ranka rankon su VSD .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. vienas advokatas blogas, antras vel blogas…gal reiketu panelytei i save viena karta pasiziureti

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kagi Egle i save paziurejus pamatys? Savo mankurtu-azijatu nueksperimentinta gyvenima nuo 13 metu??? Zinant sios merginos biografija, man tai is vis keista, kad ji VIS DAR GYVA IR BLAIVIAI MASTANTI! Vien jos zodynas, grazi, turtinga lietuviu kalba mane zavi. SEKMES EGLUTEI IR ARTIMIESIEMS!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kai ilgai gyveni,tai visokio šūdo ir prisižiūri.Sausio Tryliktosios žudynes Vilniuj skeltanagis surengė,kai Koalicija Huseiną auklėjo.Gruziją išvaduot nusitaikė,kai visi į Pekiną žiūrėjo.Dabar vėl atimt mobilką pas panelę tinkamą laiką rado.Dar pora faktų taip ant greičio neprisimenu,tai kiti prisiekusieji tarėjai primins.Aš čia kur link? Taisyklė-refleksas pas tuos maskolius tokia? O tai,kad Kremliaus čiulbonėliams Eglutė reikalinga dar labiau,nei klanui Kedytė,tai vėlgi ne vien daktaras Algimantas supranta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Pamačiau, kaip svarbu mums Lietuvoje būti pilietiškiems ir drąsiems. Jau gal panelė Lukiškių kameroje sėdėtų, jei tūlas pilietis abejingai stebėtų girtą teisėją ir neišdrįstu kviesti KK komandos. Čia tai sėkmė! Pasižiūri iš šono, ir atrodo, kad Dievas nusprendė įsikišti: jau kelintas svarbus pareigūnas “užlipa ant kamščio”, nors to ir labai nenorėtų. Būkime pilietiški, padėkime Dievui ir skriaudžiamiems žmonėms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kusaites advokatas Stungys,tai susimkit galvas ir bekit kuo toliau kur akys mato,tai toks pat advokatas,kaip Liutvinskas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. O dar taip nesenai pedikai tevynei Raportavo apie savo didžius nuopelnus kovoje su terorizmu.Paskui liko tik Laucius,patam šiap Dūd.Na o Šūdo Gabalo sako jau ir visai neliko.Nu nelyskit jūs prie mergų,čia gi vyrams,ne pedikams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kas ta kusaitė, kad tiek dėmesio, atrado kažkokią malalietką teroristę, juokinga jei nebūtų graudu, kam to reikia, ji irgi gera durnė, atrado su kuo draugauti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kusaitė laisvas žmogus ir su kuo nori , su tuo draugauja. Klausimas ar ji pažeidė įstatymus ar ne. Jei nepažeidė, ji turėtu būti palikta ramybėje.
   Čia tokie kaltinimai, kad kažką norėjo padaryti vaikiškai atrodo.Aš irgi kai užpykstu tai noriu savo piktumo objektui snukį išdaužyti, bet nedaužau, tai ar galima bausti už norą?
   Dėl prisipažinimo.
   Yra toks anegduotas. Afrikoje kažkokioje piramidėje atrado kapą su mumija. Nei istorikai, nei archeologai niekaip negali nustatyti kieno ten kapas. Į pagelbą kasikvietė KGB spcilistą. Tas užsidarė piramidėje ir potrijų dienų išėjes atraportavo viską apie tą mumiją. Mokslininkai nustebę klausia, kaip jums tai pavyko. Specialistas atsakė: ” jis pats viską prisipažino”

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • kube anekdotų nieks neklauso-patys kuria.Paskui dėdė Pulinys spaudos konferensiją šaukia.Arba į Seimą nuėjęs visą valandą pasakoja.Žinoma ir Stankei dar lieka.Ir Dūdai.Ryt anekdotų mėgėjai anksti renkas.Iki pietų pasakorių gal jau išveš,su nugalėtojo marškinėliais.Nu kur rankovės,kaip pasakoriaus liežuvis.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...