Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 20 Trečiadienis
 

Eglė Kusaitė: “Tegul ateina žmonės“

2011-03-27 12:21 | Aktualu. | Komentarų (16)

Eglė Kusaitė teigia, kad su ja norima susidoroti dėl to, kad ji žino tamsiąją mūsų saugumo pusę  - kaip saugumas per savo agentus siekė pagaminti "teroristę" (KK nuotr.)

Eglė Kusaitė ir jos teta Irena Jeleniauskaitė pasidalino savo mintimis, nuogąstavimais ir naujienomis kovojant prieš korumpuotą teisėsaugą.

Irena Jeleniauskaitė: – Visas šitas naujas planas – atimti iš Eglutės telefoną, tada prašyti ją suimti- reikalingas tik tam, kad vėl jai galėtų leisti vaistus. Pažįstu savo Eglutę, žinau, kokia jos buvo atmintis iki visų šitų įvykių. O dabar? Nieko neatsimena, ką prieš minutę išgirdo. Dabar jau atsistato pamažu jos atmintis, tai vėl sugalvojo naują dozę pavaryti. Aš nebežinau, kas čia darosi.

Eglė Kusaitė: – Nesuprantami man mesti kaltinimai, neva aš kažkam rašiau kažkokias žinutes. Draugė Agnė (vardas pakeistas) yra man atrašiusi „nieko, pietauju“, nors aš jokios žinutės jai neišsiunčiau. Vadinasi, kažkas apsimetęs ir naudodamas mano numerį, išsiuntė Agnei žinutę. Žinau, kad galima dubliuoti numerius, galima susikurti internetinę paskyrą – taip daroma, pavyzdžiui, Vokietijoje. Daugiau žmonių man yra siuntę atsakymus į žinutes, kurių aš nesiunčiau, nes visiškai neturėjau pinigų sąskaitoje.

– O ar jūs nebandėte apeliuoti bylą „tiriantiems“ prokurorams, kad patikrintų šiuos visus faktus, kad galų gale patikrintų, ar tikrai Eglės sąskaitoje žinutės išsiuntimo metu bent jau buvo pinigų?

I. Jeleniauskaitė: – Aš gi specialiai ir saugojau Eglutę, ir nedaviau jai jokių pinigų, kad ji niekam nerašinėtų jokių žinučių. Visą laiką kontroliavau ir prižiūrėjau Eglę, nes ji man labai svarbi, ir aš nenoriu jos dar kartą prarasti. Ši nauja byla tai iš viso nesuprantama.

– Kokių veiksmų ėmėtės po bylą nagrinėjusio ir jau atstatydinto teisėjo Zenono Birštono „skrydžio“?

I. Jeleniauskaitė: – Visų pirma, pareiškėme ieškinį Vilniaus apygardos teismui, kad atlygintų žalą – buto nuoma Vilniuje Eglutei jau labai daug kainavo, o, va, teisėjas sau leidžia šitokiu būdu, gerdamas alkoholį, „nusiimti“ nuo bylos. Dėl teismo kaltės ta byla turės būti pradėta iš pradžių.

– Bet gi ji nepradėta nagrinėti iš pradžių. 2011-03-24 susirinko teisėjų kolegija ir tęsė bylą. Kas vyksta?

E.Kusaitė: – Nutartį skelbs 2011-03-28, pirmadienį, 9 val. Manau, kad turėtų ateiti žmonių. Aš labai dėkinga visiems, kurie ateina manęs palaikyti. Vis nesusitinku su aktyviausiai mane palaikančiais, jie neprieina, juos pamatau tik vėliau per televiziją.

Tą pačią dieną Rinktinės g. 7, Vilniaus miesto apylinkės prokuratūroje, man 14 val. numatę pareikšti įtarimus dėl tos žinutės prokurorui Lauciui, kurios aš nesiunčiau, nes aš sąskaitoje neturėjau pinigų.

– Buvo bandoma „iš šalies“ pakrauti tavo sąskaitą. Ar tu pinigus gavai?

E.Kusaitė: – Mano sąskaita tada nepasipildė, aš pasakojau ir tetai, ir mes abi gerai užfiksavome tą įvykį. Tada tik sustiprėjo įtarimas, kad kažkas naudojasi mano telefoninio numerio ir sąskaitos dublikatu.

I. Jeleniauskaitė: – Kaip sakiau, aš specialiai ribojau Eglės susirašinėjimą, kad ji nerašytų kam nereikia. Ji manęs klausė, ir aš esu tikra, kad tariamas žinutės išsiuntimas – tik dar viena provokacija.

-Ką, be pareikšto ieškinio Vilniaus apygardos teismui, dar nuveikėte?

I. Jeleniauskaitė: – Kadangi, kaip paaiškėjo, teisėjas Z.Birštonas sugebėjo 2011-03-23 bylą trijų teisėjų kolegijoje išnagrinėti būdamas tokiame stovyje, kokiame užfiksavo jūsų laikraštis, tai labai suabejojome teisėjos J.Damanskienės, nagrinėjančios Eglutės bylą, veiksmais. Ji turėjo pastebėti, kad teisėjas Z.Birštonas yra tokios neleistinos būklės. Tačiau ji kartu su šiuo teisėju priėmė nuosprendį. Todėl kreipėmės į generalinį prokurorą D.Valį, kad įvertintų J. Damanskienės veiksmus baudžiamosios teisės prasme.

Dėl šių visų veiksmų – ir dėl teisėjo Z.Birštono atvejo, ir dėl J. Damanskienės veiksmų, ir dėl to, jog pažeisdami proceso taisykles teisėjai lyg niekur nieko toliau nagrinėja Eglutės bylą, visam teismui yra pareikštas nušalinimas.

– Taip išeina, jog teismui, kuris turėtų pirmadienį nuspręsti dėl Eglutei taikytinų kardomųjų priemonių, yra pareikštas nušalinimas, ir dėl šio klausimo turi spręsti pirmiausia aukštesnis teismas, nes nebeliko subjektų, galinčių nagrinėti nušalinimo pareiškimą. Taigi neturėtų būti sprendžiamas ir prokuroro M.Dūdos prašymas dėl kardomosios priemonės sugriežtinimo.

E.Kusaitė: – Dėl prokuroro prašymo aš noriu pasakyti, jog jo prašymas grįstas prielaidomis. Su jo nurodytais asmenimis aš nebendravau, o su visais kitais žmonėmis man bendrauti ir draugauti neuždrausta. Todėl aš jokio pažeidimo nepadariau. Nesuprantama iš viso, kaip, ištyrus bylą, aš galiu trukdyti „tyrimui“? Byla jau perduota į teismą. Jo prašymas iš viso yra nesuvokiamas. Tačiau nepaisant to, kad byla privalo būti nagrinėjama iš pradžių, nepaisant to, jog visam teismui yra pareikštas nušalinimas, teisėjai skelbs nutartį Vilniuje, Gedimino pr. 40/1 esančiame Vilniaus apygardos teisme dėl kardomųjų priemonių man sugriežtinimo. Tegu ateina žmonės ir pamato, kad vyksta Lietuvoje.

– Eglė Kusaitė tapo naująja kankine Nepriklausomoje Lietuvoje. O gal tokio išsivalymo per absurdiškai sukurptą bylą reikėjo Lietuvai?

I.Jeleniauskaitė: – Susidaro įspūdis, jog reikėjo, kad atsiskleistų tikrasis mūsų teisėsaugos ir specialiųjų tarnybų veidas. Jūsų laikraštis daug prisidėjo prie šio „veido“ atskleidimo. Toks sutapimas, jog Z.Birštono girtumo užfiksavimas mums labai padėjo, nes mes galutinai pamatėme, kokia teisėjų kolegija paskirta nagrinėti Eglutės bylą, nes išryškėjo ir teisėjos J.Damanskienės veikla.

Mes tikrai nepasiduosime, kovosime, ir Eglutė ten atgal į kalėjimą negrįš, nes ją ten nori toliau kankinti ir žlugdyti. O jeigu ir pasodintų, Eglutė yra baigusi vidurinę mokyklą, ji stos studijuoti. Studijuos net ir „už grotų“, nes turi labai gerą galvą. Jie jos nesužlugdys kaip asmenybės.

E. Kusaitė: – Blogiausia jau praėjo. Dabar turi nugalėti tiesa.

-Dėkoju už pokalbį.

Kalbėjosi Kristina Apanavičiūtė

Komentarai

 

 

 
 1. Jei teoriškai galima iš kitos priemonės tuo pačiu numeriu išsiųsti SMS tai čia yra nekaltumo prezumcija.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Nuostabu,kad tai ištraukta į viešumą.Kitos aukos žinos,ko galima tikėtis iš mūsų “teisėsaugos”,žinos,kad ir mobiliojo ryšio operatoriai aktyviai talkininkauja ėdant žmogų.Būtina greičiau priimti valdininko asmeninės atsakomybės įstatymą.Spėju,tada daugelis šios istorijos antididvyrių gyvenimą baigtų valkataudami prie šiukšlių konteinerių.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • prašau užklaust raštu,kaip paložena.Atsakysiu mėnesio bėgyje,jei nepamiršiu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. kas gyvenat Vilniuje ir galit nueiti į teismą—būtinai nueikit įsitikinti teismų ,,nepriekaištingumu”. Būkit budrūs–labiausiai ,,profai” bijo viešumo, tik taip piliečiai galėtų tikrai teisėsaugai juos pažaboti.BŪKIM PILIEČIAIS. Prižadu apsilankyti savo mieste vykstančiuose teismuose.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. saunuolis Nerijus Ulcinas, kuris padeda Kusaitei, kai kiti velniais apsesti advokatai musa ranka rankon su VSD .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. vienas advokatas blogas, antras vel blogas…gal reiketu panelytei i save viena karta pasiziureti

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • kagi Egle i save paziurejus pamatys? Savo mankurtu-azijatu nueksperimentinta gyvenima nuo 13 metu??? Zinant sios merginos biografija, man tai is vis keista, kad ji VIS DAR GYVA IR BLAIVIAI MASTANTI! Vien jos zodynas, grazi, turtinga lietuviu kalba mane zavi. SEKMES EGLUTEI IR ARTIMIESIEMS!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Kai ilgai gyveni,tai visokio šūdo ir prisižiūri.Sausio Tryliktosios žudynes Vilniuj skeltanagis surengė,kai Koalicija Huseiną auklėjo.Gruziją išvaduot nusitaikė,kai visi į Pekiną žiūrėjo.Dabar vėl atimt mobilką pas panelę tinkamą laiką rado.Dar pora faktų taip ant greičio neprisimenu,tai kiti prisiekusieji tarėjai primins.Aš čia kur link? Taisyklė-refleksas pas tuos maskolius tokia? O tai,kad Kremliaus čiulbonėliams Eglutė reikalinga dar labiau,nei klanui Kedytė,tai vėlgi ne vien daktaras Algimantas supranta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Pamačiau, kaip svarbu mums Lietuvoje būti pilietiškiems ir drąsiems. Jau gal panelė Lukiškių kameroje sėdėtų, jei tūlas pilietis abejingai stebėtų girtą teisėją ir neišdrįstu kviesti KK komandos. Čia tai sėkmė! Pasižiūri iš šono, ir atrodo, kad Dievas nusprendė įsikišti: jau kelintas svarbus pareigūnas “užlipa ant kamščio”, nors to ir labai nenorėtų. Būkime pilietiški, padėkime Dievui ir skriaudžiamiems žmonėms.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kusaites advokatas Stungys,tai susimkit galvas ir bekit kuo toliau kur akys mato,tai toks pat advokatas,kaip Liutvinskas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. O dar taip nesenai pedikai tevynei Raportavo apie savo didžius nuopelnus kovoje su terorizmu.Paskui liko tik Laucius,patam šiap Dūd.Na o Šūdo Gabalo sako jau ir visai neliko.Nu nelyskit jūs prie mergų,čia gi vyrams,ne pedikams.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kas ta kusaitė, kad tiek dėmesio, atrado kažkokią malalietką teroristę, juokinga jei nebūtų graudu, kam to reikia, ji irgi gera durnė, atrado su kuo draugauti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Kusaitė laisvas žmogus ir su kuo nori , su tuo draugauja. Klausimas ar ji pažeidė įstatymus ar ne. Jei nepažeidė, ji turėtu būti palikta ramybėje.
   Čia tokie kaltinimai, kad kažką norėjo padaryti vaikiškai atrodo.Aš irgi kai užpykstu tai noriu savo piktumo objektui snukį išdaužyti, bet nedaužau, tai ar galima bausti už norą?
   Dėl prisipažinimo.
   Yra toks anegduotas. Afrikoje kažkokioje piramidėje atrado kapą su mumija. Nei istorikai, nei archeologai niekaip negali nustatyti kieno ten kapas. Į pagelbą kasikvietė KGB spcilistą. Tas užsidarė piramidėje ir potrijų dienų išėjes atraportavo viską apie tą mumiją. Mokslininkai nustebę klausia, kaip jums tai pavyko. Specialistas atsakė: ” jis pats viską prisipažino”

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • kube anekdotų nieks neklauso-patys kuria.Paskui dėdė Pulinys spaudos konferensiją šaukia.Arba į Seimą nuėjęs visą valandą pasakoja.Žinoma ir Stankei dar lieka.Ir Dūdai.Ryt anekdotų mėgėjai anksti renkas.Iki pietų pasakorių gal jau išveš,su nugalėtojo marškinėliais.Nu kur rankovės,kaip pasakoriaus liežuvis.

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...