Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 22 Penktadienis
 

Dvigubų dvigubi žaidimai

2007-02-19 11:12 | Redakcijos skiltis | Komentarų (1)

Netrukus V.Adamkus ištars būsimo VSD vadovo pavardę, kaip manoma, nurodytą jam Vašingtone (president.lt nuotr.)

Tai bent dyvai ant šio margo svieto: Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus Amerikoje Baltarusijai naftos ieškojo! Taip, taip, tai pačiai Baltarusijai, kurios Prezidentas – “diktatorius” Aleksandras Lukašenka, ir kurio nuvertimo organizavimui Amerikos specialiosios tarnybos per Lietuvos specialiąsias tarnybas išleido ne vieną milijoną dolerių.

Dar vakar Aleksandras Lukašenka, pasak Džordžo Bušo “juodosios katės” Kondolizos Rais, buvo “paskutinysis Europos diktatorius”, o šiandien Amerika su buvusiu savo karinės žvalgybos rezervistu Valdu Adamkumi suka galvas, kaip čia išgelbėti tą vargšą (turbūt jau visai ne “diktatorių”) Lukašenką nuo pasikeitusios Rusijos politikos naftos tiekimo į Baltarusiją atžvilgiu. Valdas Adamkus jau net ir išeitį rado – nafta į Baltarusiją gali būti tiekiama per Klaipėdos uostą ir tranzitu per Lietuvą.

Tačiau tokia viena mažytė smulkmena – iš kur ta nafta gali būti tiekiama – didelių vyrų pokalbiuose kažkaip nutylima. Kelis šimtus milijonų kainavusiu kariniu lėktuvu iš Irako pargabenama ? Įdomu…

Kaip įdomu ir tai, kas bus naujasis Lietuvos VSD vadovas. Tačiau nepaisant to, kieno pavardę Valdas Adamkus ištars, aišku viena: naujasis VSD vadovas privalės būti dvigubas. Nes tokia jau praktika pas mus nuo tų laikų: tie aniems liepia perduoti tą, o anie tiems liepia perduoti tą. Ir tie, ir tie vaidina konspiraciją, o iš tiesų vieni apie kitus viską žino ir kartu iš mūsų, kvailelių, bendrą biznį daro.

Todėl tai, kas dabar vyksta tarp Rusijos ir Baltarusijos ir Baltarusijos bei Vakarų, mūsų manymu, tėra dar vienas didelis JAV ir Rusijos prezidentų žaidimas, aptartas turbūt dar tuomet, kai Vladimiras Putinas svečiavosi Džordžo Bušo viloje. Žinant KGB agento “Fermerio” rašytų pranešimų turinį apie Ronaldo Reigano ir Michailo Gorbačiovo susitarimą dėl Baltijos šalių paleidimo iš TSRS, Rusijos žingsniai Baltarusijos atžvilgiu leidžia susidaryti prielaidą, kad ir dabar vyksta kažkas panašaus. Panašu į tai, kad Vladimiras Putinas, kaip kadaise Michailas Gorbačiovas, pažadėjo JAV Prezidentui paleisti iš savo įtakos Baltarusiją ir perleisti ją Vakarams. Kodėl? Rusijos Federacijos prezidento Vladimiro Putino kadencija kitąmet baigiasi, o kai ji baigsis, V.Putinas galėtų būti turtingas ir Vakaruose gerbiamas žmogus – važinėtų, kaip Michailas Gorbačiovas, po Vakarus, skaitytų brangiai apmokamas paskaitas Vakarų studentams, o koks nors Baltųjų rūmų kontroliuojamas Amerikos dienraštis net skirtų Vladimirui Putinui visą skiltį, kurioje jis galėtų atsakinėti į amerikiečiams labiausiai rūpimus klausimus. Juk praktikos, kaip atsakinėti į klausimus, kas, kas, bet Vladimiras Putinas bene daugiausiai turi – jo spaudos konferencijos trunka net po keturias valandas!

Sakote, šita versija – bull shit, nes Putinas dar visai neseniai draskėsi prieš Amerikos įsigalėjimą pasaulyje? Bet taip ir turi elgtis profesionalus žvalgybininkas! Kad niekas neįtartų, jog tarp jo ir Džordžo Bušo gali būti koks nors susitarimas… Juk ir Lietuvoje mes nieko nebūtume sužinoję apie Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano slaptą sandėrį Baltijos šalių atžvilgiu, jei buvęs KGB pulkininkas, kuris kuravo KGB agentą “Fermerį”, nebūtų palikęs saugoti “Fermerio” pranešimų savo patikėtiniui ateities kartoms… Todėl ką gali žinoti, gal ir dabar koks nors FST pulkininkas, tarp savo informatorių turintis ir kokį nors dvigubą CŽV-FST agentą, gal gaus informaciją apie kokį nors Putino – Bušo sandorį ir, kaip buvusios TSRS arba stiprios Rusijos šalininkas, paliks tokį pranešimą ateities kartoms – kad vėliau būtų parodyta, kaip buvo griaunama ir sugriauta buvusi viena didžiausių pasaulio imperijų – Rusija.

Tai, kad Rusijos vadovui iš tiesų nerūpi stiprinti Rusijos įtaką, geriausiai parodo Rusijos žurnalisto straipsnis “Šoko terapija”, kurį spausdina “Karštas komentaras”. Maža to, įvykiai Lietuvoje ir kitose buvusiose TSRS, o dabar pakrypusiose į JAV šalyse rodo, kad Rusijos specialiosios tarnybos postkomunistinėse šalyse yra patyrusios visišką fiasko, o tai reiškia, kad jos yra visiškai neįgalios ir praradusios įtaką. Įtakos praradimas reiškia savo buvusių agentų praradimą – dabar turbūt visi jie persiverbavę dirbti CŽV. Todėl rusofobijai nei Lietuvoje, nei kitur priežasčių tikrai nėra.

Tai, kad Rusijai nusispjauti į tai, kas vyksta Pabaltijyje, rodo ir faktas, kad, pvz., Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje neturi net vertėjų, kuri straipsnius lietuviškoje spaudoje galėtų išversti į rusų kalbą ir taip žinotų, kas vyksta Lietuvoje. Jiems to visiškai nereikia – jie retkarčiais numeta litą kitą dviem rusų kalba leidžiamiems laikraščiams, kurie spausdina Lietuvoje pasirodžiusių straipsnių apžvalgas, ir to jiems gana. Gal tai ir smulkmena, bet būtent ši smulkmena parodo Rusijos požiūrį į Lietuvą: Michailas Gorbačiovas atidavė Pabaltijį Amerikai, ir Vladimiras Putinas šito susitarimo nežada laužyti.

Užsukta nafta? Rusija kerštauja dėl jiems neparduotos “Mažeikių naftos”? Netikime. Matyt, tai irgi dalis didžiosios politikos. Tos, kuri planuojama ne Lietuvoje, planuojama CŽV-FST lygmenyje, o paskui per buvusius savo dvigubus gražiai nuleidžiama iš viršaus kaip įsakymas su nuoroda: vykdyti. Nes tai, kad į didžiuosius žaidimus įjungiama Lenkija ir kad politinis mikroklimatas Rytų Europoje iš esmės keičiasi, gali reikšti viena: kad Amerika Vladimirui Putinui turbūt garantavo solidžią pensiją. Nes – būkime atviri ir nebūkime naivūs : jei Putinas iš tiesų būtų norėjęs, kad mūsų “Mažeikių naftą” įsigytų Rusijos įmonė, tai “Mažeikių nafta” ir būtų parduota rusams, o ne lenkams. Kodėl? Nes pagrindinės KGB agentų bylos iš Lietuvos buvo išvežtos į Maskvą, ir Kremlius turi visus svertus, kad galėtų Lietuvoje spaudyti mygtukus. O jei nespaudo, vadinasi, nenori. Vadinasi, toks Kremliaus susitarimas su Baltaisiais rūmais.

Todėl Vytauto Landsbergio ar jo konservatorių nuolatiniai pareiškimai, nukreipti prieš Rusiją, ir visokios ten Seimo rezoliucijos dėl visokios ten žalos dėl okupacijos atlyginimo viso labo tebėra dūmų uždanga pridengti dvigubųjų vykdomą dvigubą politiką.

Ir todėl kam čia spėlioti, ką Valdas Adamkus paskirs naujuoju VSD vadovu? Mums tai – jokio skirtumo. Nes mes vis tiek čia nieko nesprendžiam, o taisyklės šito žaidimo yra tokios: anas turi būti dvigubas, t.y. turintis rusiškos gamybos kabliuką, kad amerikoniškos rankos jį turėtų už ko tampyti.

Tiesa, yra Lietuvoje ir tokių, kam VSD vadovo kandidatūra labai rūpi – tai Rytų skirstomuosius tinklus norinčios privatizuoti verslo bendrovės. Nes RST – tik vieni, o norinčių juos įsigyti – daug. Todėl kas tas laimingasis, priklausys nuo VSD pažymos, kurią surašys naujasis VSD vadovas. Jei juo taps konservatorius Povilas Malakauskas, galima spėti, kad “MG Baltic” koncerno vadovas D.Mockus Konservatorių partijos pirmininkui Andriui Kubiliui butelį “Žalios devynerios” padovanojo ne veltui.

Komentarai

 

 

 
  1. Tai mano pirmas kartas mokėti greitai vizitą čia , ir aš tikrai malonu skaityti visus vienoje vietoje .

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (2)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...