Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Rugpjūtis 11 Antradienis
 

Dvigubos (multi) pilietybės fiasko

2019-05-24 16:37 | Naujienos | Komentarų (3)

KK nuotr.

Vieni lenkų, kiti bankų,

Nebėra ČIA Lietuvos

Rinkiminė epigrama

Jonas Siaurukas

Referendumas dėl dvigubos pilietybės buvo daug svarbesnis, negu prezidento rinkimai. Multipilietininkai turėjo dideles galimybes laimėti, nes beveik kiekvienoje lietuvių šeimoje, deja, yra savų emigrantų. Tėvai ir seneliai atėjo. Neatėjo, nebalsavo emigravę vaikai ir anūkai. Nors turėjo visas galimybes, net balsuoti paštu. Bet doleris ar euras svarbiau, negu Lietuva ir lietuvių tauta tiems, kurie Tėvynę paliko. Esą todėl, kad joje blogai, negerbia jų. Ir tai visiškas dvigubos pilietybės sumanymo fiasko.

Pakovoti už savo ir tautos interesus sunkiau, lengviau nusispjauti ir pabėgti. Kosmopolitų verkšlenimai, kad buvo „neaišku“, kad „buvo negalima balsuoti PC“ nieko neverti, nes išeivių balsavimas parodė, jog jie puikiai supranta, kad problema yra ne ta. Juk atgauti pilietybę jiems ir taip bus nesunku, o jų planuose tai yra tik kaip hipotezė, tad kam vargintis, taupyti, kai kalti pinigą reikia.

O dėl aiškumo, tai formuluotė „Lietuvos pilietis pagal kilmę“ reiškė ne ką kitą, kaip plačias galimybes valdžiai suteikti LR pilietybę BET KAM, kas tik yra dešimtas vanduo nuo lietuvio. Toks ir buvo planas… Dabar ieškos galimybių, kaip įpareigoti Prezidentą dar plačiau dalinti LR pasus bet kam, o lietuvio paso (ar „kortos“) lietuviams, be abejo, neduos, nes jie bijo mokslinės, genetinės sąvokos „lietuvis“ – jiems lietuvis yra geografinė sąvoka.

Apie prezidento rinkimus nesinori ir kalbėti. Nesisteminiai ne tiek kritikavo sisteminius, kiek pjovėsi tarpusavyje. Jokio bendro veiklos plano, jokios gilesnės bendros tautinės ideologijos, jokios pagarbos tautiečiui; gi sisteminiai gerbė vieni kitus ir… pūtė į vieną euroglobalistinę dūdą. Gal tik S.Skvernelis paminėjo, jog neverta būtų didinti ES integraciją (ar tikrai?), o G.Nausėda – kad reiktų paremti regionus ir kovoti prieš „terorizmą“ smulkiųjų verslininkų atžvilgiu. Deja, džiaugėsi, kad imigrantai jau pradeda savo verslą ir taip išstumia, ką ? Savus, mūsiškius…

Abiejų ekonomistų, turinčių liberalų išsilavinimą, ekonominės diskusijos buvo labai negilios. Kaip sumažinti paskolų jungą? Nei mur mur. Kaip apsiginti nuo stipriųjų vykdomo mūsų silpno ūkio žlugdymo ir net visiško perėmimo? Tabu.

Belieka ginčai apie finansavimą, aprangą, eiseną. Tik vieną pliusą galima padėti G.Nausėdai, nes jis pakartojo „valstiečių“ (kai kurių) sumanymą, kad užsienietiškai pavardes galima leisti rašyti tik paso antrame puslapyje (nors ir kinietiškai).

„Tautininkų“ (ne visai tikrų?) tarpusavio pjautynės ir „liberalų“ visiška darna ir nulėmė rinkimų rezultatus. Vienas komentatorius net įtarė galimą klastą. Ar tikrai vieni buvo lenkų, kiti bankų ir nei vieni nematė ČIA Lietuvos?

Perkame katę maiše, nes prognozuoti asmenybę labai sunku. Gal I.Š. bus Lietuvos Golda Meir? Gal G.N. taps Taleiranu ar politiniu Erkiuliu Puaro? Neskubėkime su išvadomis, jas greit parodys gyvenimas. Nors drąsu būtų sakyti, kad jie pajėgs atsikratyti liberalaus pseudoekonominio mokslo, kuriame net vertės sąvokos, matuojamos darbu, nebėra. Ar tų pačių bankų įtakos. Beje, niekas taip ir nepasakė aiškiai, kam tie bankai priklauso…

Kylančio vieno banko nacionalizavimo (?) skandalo nei vienas irgi nekomentavo.

Tyla – bloga ar gera byla, kai reikia rinkti ir rinktis?

Vyriausybė, Seimas, o ne Prezidentas didžiąja dalimi valdo Lietuvą. Ar pajėgs sumušti „nesistemininkai“ susivienyti bent pagrindiniais klausimais, susijungti į tautos aktyvistų frontą? Nepanašu, per daug tarpusavio priekaištų ir net įžeidinėjimų.

Apie Didžiąją sinekūrą – ES parlamentą neverta net kalbėti. Reiktų kalbėti, kaip atstatyti dabar jau beveik prarastą juridinį LR suverenitetą, mūsų valstybės įstatymų viršenybę (O ES parlamentą paleisti). Kiek dar pataikausime ir keliaklupsčiausime kietiems? Kiek stengsimės daryti, kad ne mūsų žmonėms, o jiems būtų gerai? Kiek dar stengsimės būti išlaikytiniais, o ne laisvais kūrėjais, savo žemės šeimininkais?

Prieš šimtą metų saujelė šviesuolių atkūrė Lietuvos laisvę. Dabar šviesuolių daug, bet nebėra laisvų žmonių, jie beveik sunaikinti morališkai, ruošiamasi juos visiškai sunaikinti ir ekonomiškai, padaryti juos Kapitalo samdiniais ar net valstybiniais ubagais… (basic income planas). Tapome baudų ir draudimų šalimi, tik stambiajam globaliniam kapitalui Lietuvoje yra gerai.

Rašoma, kad jis, tas kapitalas jau valdo beveik visą pasaulį. Lietuva galėtų lengvai pa(si)tikrinti , ar taip yra iš tikrųjų. Islandija pabandė, niekas neatsitiko. Kodėl mes negalime?

Vienas mažas stebuklas įvyko. Prestižinis ekonomistas R.K. pokalbyje su prestižiniu žurnalistu E.J. pasakė, kad turime išsikelti tikslą, panašiai, kaip estai: Lietuvių tauta turi išlikti AMŽINAI. Bet tam neužtenka gero turimų pinigų skirstymo, reiktų pagalvoti ir apie Kūrybą, moralinį ir tautinį atgimimą. Be laisvų žmonių ir laisvos tautos būti negali. Deja, laisvos tautos ir laisvi žmonės per daug pavojingi monopolijoms, kad jos tai toleruotų…O gal yra ir protingų „dičkių“?

J.Siaurukas

Komentarai

 

 

 
  1. Pradejau skaityti ,bet toliau buvo tiesiog neidomu.Kodel nepavyko prastumti laisvos prekybos lietuviskom pilietybem,manau kiek protaujanciam problemu nesukele.ir tiesiog purvus ar putas lieti ant tu ,kurie isvyko ir “kala pinigus” pagal sio rasinio autoriu,manau irgi nelabai teisinga.taip,zmones kala,kad atiduotu paliktas skolas,kad tevai turetu uz ka nusipirkti brangiausiom kainoj jevrosojuze parduodamu vaistu,kad galetu apsimoketi mokescius ponams uz independence auksines duju geldos nuoma,kad vaikai nemirtu is bado ir nekeltu rankos pries save del skurdo ir patyciu.Autorius turbut nezino ,kad tie isvyke pagal ji kalti pinigu,per metus 7 milijardus i Tevyne -Lietuva suaukoje.???O pries suteikima galimybes kokiem landsberginiam ar panasiem i siuos aferistus prekiauti pilietybem Lietuvos,ir as balsavau.Iki siolei nera istatymo leidziancio bet kokiam uzsienio ziulikui pardavineti pilietybes,bet ju parduodama desimtys tukstanciu.Ir kol kas ne vienas prekybininkas uniformuotas nenubaustas.Cia lygiai tas pats ,kas su prekyba vaikais,kur milijonai byra i ziuliku kisenes prisidengiant valstybes tarnautojais.Lietuvos zmones suprato kad norima iteisinti bizni,kur aferiugoa galetu dar ir taip pardavineti Lietuva.

    Thumb up 4 Thumb down 0

  2. Pagoglinkit straipsnį “Kartu su I.Šimonyte apvogęs Snoro banko akcininkus bei indėlininkus, A.Kubilius nuo atsakomybės norėtų pasislėpti su Europarlamentaro mandatu?”

    Thumb up 10 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (5)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (5)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (7)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (4)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (1)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys (1)
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas (1)
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą? (1)
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai (1)
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (2)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį (1)
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...