Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 23 Trečiadienis
 

Dvigubos (multi) pilietybės fiasko

2019-05-24 16:37 | Naujienos | Komentarų (3)

KK nuotr.

Vieni lenkų, kiti bankų,

Nebėra ČIA Lietuvos

Rinkiminė epigrama

Jonas Siaurukas

Referendumas dėl dvigubos pilietybės buvo daug svarbesnis, negu prezidento rinkimai. Multipilietininkai turėjo dideles galimybes laimėti, nes beveik kiekvienoje lietuvių šeimoje, deja, yra savų emigrantų. Tėvai ir seneliai atėjo. Neatėjo, nebalsavo emigravę vaikai ir anūkai. Nors turėjo visas galimybes, net balsuoti paštu. Bet doleris ar euras svarbiau, negu Lietuva ir lietuvių tauta tiems, kurie Tėvynę paliko. Esą todėl, kad joje blogai, negerbia jų. Ir tai visiškas dvigubos pilietybės sumanymo fiasko.

Pakovoti už savo ir tautos interesus sunkiau, lengviau nusispjauti ir pabėgti. Kosmopolitų verkšlenimai, kad buvo „neaišku“, kad „buvo negalima balsuoti PC“ nieko neverti, nes išeivių balsavimas parodė, jog jie puikiai supranta, kad problema yra ne ta. Juk atgauti pilietybę jiems ir taip bus nesunku, o jų planuose tai yra tik kaip hipotezė, tad kam vargintis, taupyti, kai kalti pinigą reikia.

O dėl aiškumo, tai formuluotė „Lietuvos pilietis pagal kilmę“ reiškė ne ką kitą, kaip plačias galimybes valdžiai suteikti LR pilietybę BET KAM, kas tik yra dešimtas vanduo nuo lietuvio. Toks ir buvo planas… Dabar ieškos galimybių, kaip įpareigoti Prezidentą dar plačiau dalinti LR pasus bet kam, o lietuvio paso (ar „kortos“) lietuviams, be abejo, neduos, nes jie bijo mokslinės, genetinės sąvokos „lietuvis“ – jiems lietuvis yra geografinė sąvoka.

Apie prezidento rinkimus nesinori ir kalbėti. Nesisteminiai ne tiek kritikavo sisteminius, kiek pjovėsi tarpusavyje. Jokio bendro veiklos plano, jokios gilesnės bendros tautinės ideologijos, jokios pagarbos tautiečiui; gi sisteminiai gerbė vieni kitus ir… pūtė į vieną euroglobalistinę dūdą. Gal tik S.Skvernelis paminėjo, jog neverta būtų didinti ES integraciją (ar tikrai?), o G.Nausėda – kad reiktų paremti regionus ir kovoti prieš „terorizmą“ smulkiųjų verslininkų atžvilgiu. Deja, džiaugėsi, kad imigrantai jau pradeda savo verslą ir taip išstumia, ką ? Savus, mūsiškius…

Abiejų ekonomistų, turinčių liberalų išsilavinimą, ekonominės diskusijos buvo labai negilios. Kaip sumažinti paskolų jungą? Nei mur mur. Kaip apsiginti nuo stipriųjų vykdomo mūsų silpno ūkio žlugdymo ir net visiško perėmimo? Tabu.

Belieka ginčai apie finansavimą, aprangą, eiseną. Tik vieną pliusą galima padėti G.Nausėdai, nes jis pakartojo „valstiečių“ (kai kurių) sumanymą, kad užsienietiškai pavardes galima leisti rašyti tik paso antrame puslapyje (nors ir kinietiškai).

„Tautininkų“ (ne visai tikrų?) tarpusavio pjautynės ir „liberalų“ visiška darna ir nulėmė rinkimų rezultatus. Vienas komentatorius net įtarė galimą klastą. Ar tikrai vieni buvo lenkų, kiti bankų ir nei vieni nematė ČIA Lietuvos?

Perkame katę maiše, nes prognozuoti asmenybę labai sunku. Gal I.Š. bus Lietuvos Golda Meir? Gal G.N. taps Taleiranu ar politiniu Erkiuliu Puaro? Neskubėkime su išvadomis, jas greit parodys gyvenimas. Nors drąsu būtų sakyti, kad jie pajėgs atsikratyti liberalaus pseudoekonominio mokslo, kuriame net vertės sąvokos, matuojamos darbu, nebėra. Ar tų pačių bankų įtakos. Beje, niekas taip ir nepasakė aiškiai, kam tie bankai priklauso…

Kylančio vieno banko nacionalizavimo (?) skandalo nei vienas irgi nekomentavo.

Tyla – bloga ar gera byla, kai reikia rinkti ir rinktis?

Vyriausybė, Seimas, o ne Prezidentas didžiąja dalimi valdo Lietuvą. Ar pajėgs sumušti „nesistemininkai“ susivienyti bent pagrindiniais klausimais, susijungti į tautos aktyvistų frontą? Nepanašu, per daug tarpusavio priekaištų ir net įžeidinėjimų.

Apie Didžiąją sinekūrą – ES parlamentą neverta net kalbėti. Reiktų kalbėti, kaip atstatyti dabar jau beveik prarastą juridinį LR suverenitetą, mūsų valstybės įstatymų viršenybę (O ES parlamentą paleisti). Kiek dar pataikausime ir keliaklupsčiausime kietiems? Kiek stengsimės daryti, kad ne mūsų žmonėms, o jiems būtų gerai? Kiek dar stengsimės būti išlaikytiniais, o ne laisvais kūrėjais, savo žemės šeimininkais?

Prieš šimtą metų saujelė šviesuolių atkūrė Lietuvos laisvę. Dabar šviesuolių daug, bet nebėra laisvų žmonių, jie beveik sunaikinti morališkai, ruošiamasi juos visiškai sunaikinti ir ekonomiškai, padaryti juos Kapitalo samdiniais ar net valstybiniais ubagais… (basic income planas). Tapome baudų ir draudimų šalimi, tik stambiajam globaliniam kapitalui Lietuvoje yra gerai.

Rašoma, kad jis, tas kapitalas jau valdo beveik visą pasaulį. Lietuva galėtų lengvai pa(si)tikrinti , ar taip yra iš tikrųjų. Islandija pabandė, niekas neatsitiko. Kodėl mes negalime?

Vienas mažas stebuklas įvyko. Prestižinis ekonomistas R.K. pokalbyje su prestižiniu žurnalistu E.J. pasakė, kad turime išsikelti tikslą, panašiai, kaip estai: Lietuvių tauta turi išlikti AMŽINAI. Bet tam neužtenka gero turimų pinigų skirstymo, reiktų pagalvoti ir apie Kūrybą, moralinį ir tautinį atgimimą. Be laisvų žmonių ir laisvos tautos būti negali. Deja, laisvos tautos ir laisvi žmonės per daug pavojingi monopolijoms, kad jos tai toleruotų…O gal yra ir protingų „dičkių“?

J.Siaurukas

Komentarai

 

 

 
  1. Pradejau skaityti ,bet toliau buvo tiesiog neidomu.Kodel nepavyko prastumti laisvos prekybos lietuviskom pilietybem,manau kiek protaujanciam problemu nesukele.ir tiesiog purvus ar putas lieti ant tu ,kurie isvyko ir “kala pinigus” pagal sio rasinio autoriu,manau irgi nelabai teisinga.taip,zmones kala,kad atiduotu paliktas skolas,kad tevai turetu uz ka nusipirkti brangiausiom kainoj jevrosojuze parduodamu vaistu,kad galetu apsimoketi mokescius ponams uz independence auksines duju geldos nuoma,kad vaikai nemirtu is bado ir nekeltu rankos pries save del skurdo ir patyciu.Autorius turbut nezino ,kad tie isvyke pagal ji kalti pinigu,per metus 7 milijardus i Tevyne -Lietuva suaukoje.???O pries suteikima galimybes kokiem landsberginiam ar panasiem i siuos aferistus prekiauti pilietybem Lietuvos,ir as balsavau.Iki siolei nera istatymo leidziancio bet kokiam uzsienio ziulikui pardavineti pilietybes,bet ju parduodama desimtys tukstanciu.Ir kol kas ne vienas prekybininkas uniformuotas nenubaustas.Cia lygiai tas pats ,kas su prekyba vaikais,kur milijonai byra i ziuliku kisenes prisidengiant valstybes tarnautojais.Lietuvos zmones suprato kad norima iteisinti bizni,kur aferiugoa galetu dar ir taip pardavineti Lietuva.

    Thumb up 4 Thumb down 0

  2. Pagoglinkit straipsnį “Kartu su I.Šimonyte apvogęs Snoro banko akcininkus bei indėlininkus, A.Kubilius nuo atsakomybės norėtų pasislėpti su Europarlamentaro mandatu?”

    Thumb up 10 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...