Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 29 Sekmadienis
 

Dviejų komisijų prašoma ištirti Seimo nario B. Matelio padėjėjos darbo aplinkybes [Papildyta – B.Matelio atsakymas]

2017-12-18 14:37 | Politika | Komentarų (7)

B.Matelis. KK nuotr.

Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Visuomenės informavimo etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti abejones dėl parlamentaro Bronislovo Matelio elgesio ir jo, kaip Seimo nario, padėjėjos-sekretorės žurnalistės Ingos Smalskienės darbo teisėtumo.

Seimo kanceliarijos duomenimis, B. Matelis savo padėjėja yra įdarbinęs žurnalistę I. Smalskienę (0,5 etato). Visuomenės informavimo etikos komisija dar 2017 m. kovo 15 d. posėdyje konstatavo, kad I. Smalskienė, būdama UAB „Panevėžio rytas“, leidžiančios laikraštį „Panevėžio kraštas“ ir portalą panskliautas.lt, korespondente ir tuo pačiu metu Lietuvos Respublikos Seimo nario Bronislovo Matelio padėjėja-sekretore, pažeidė Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 23 straipsnį, nustatantį, kad žurnalistai, vykdydami savo profesinę veiklą, neturi teisės prisiimti jokių kitų įsipareigojimų, išskyrus profesinius įsipareigojimus viešosios informacijos rengėjui ir skleidėjui ir, jog žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valstybės ir vietos valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje.

Tačiau, kaip galima spręsti iš privačių interesų deklaracijų ir nuolat publikuojamų pačios žurnalistės straipsnių, I. Smalskienė, nepaisydama Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimo, ir toliau dirba Seimo nario B. Matelio padėjėja-sekretore bei jos kaip žurnalistės straipsniai reguliariai spausdinami UAB „Panevėžio rytas“ leidiniuose. B. Matelis privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad UAB „Panevėžio rytas“ leidinio „Panevėžio kraštas“ 100 proc. akcijų valdo jo žmona Limina Matelienė, viešai prisistatanti leidinių vyriausiąja redaktore.

„Apmaudu, kad Seimo nariai, kaip, pavyzdžiui, B. Matelis, savo padėjėjus įdarbina ir sutuoktinių valdomose įmonėse, o tai sukelia neišvengiamą interesų konfliktą tiek pačiam Seimo nariui, tiek ir padėjėjui. Manytina, kad Seimo narys tokių situacijų turėtų vengti, nes tampa neįmanoma atriboti atvejų ir aplinkybių, kada padėjėjas dirba Seimo nariui, o kada – jo šeimos nariui. Dar daugiau – toks žurnalisto, dirbančio dar ir politinio pasitikėjimo tarnautoju, elgesys klaidina visuomenę. Juk žurnalisto profesinė veikla nesuderinama su darbu valdžios institucijose, dalyvavimu politinių partijų veikloje“, – pažymi Seimo narė A. Širinskienė.

Pasak Seimo narės, asmens bandymas derinti politinį darbą ir žurnalistiką diskredituoja žurnalistikos nepriklausomumą. Gaila, kad per vos ne metus Seimo narys B. Matelis nesiėmė jokių priemonių, siekdamas užtikrinti, kad jo padėjėja (kaip galima spręsti, dar reguliariai rašanti straipsnius ir jo žmonos vadovaujamoje redakcijoje) laikytųsi teisės aktų reikalavimų bei vykdytų Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimą. Telieka tikėtis, kad pakartotinai kreipusis į Visuomenės informavimo etikos komisiją bei Seimo Etikos ir procedūrų komisiją galimi teisės aktų bei žurnalistų etikos pažeidimai bus nutraukti.

Kreipimesi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją taip pat prašoma įvertinti, ar Seimo nario B. Matelio veiksmai atitinka Valstybės politikų elgesio kodekse nustatytus politikų elgesio, o ypač pagarbos valstybei, sąžiningumo, pavyzdingumo, principus bei Seimo statuto ir kitų Seimo nario veiklą bei jo padėjėjo įdarbinimo tvarką apibrėžiančių teisės aktų reikalavimus.

B. Matelis: Atsakymas į Seimo narės A. Širinskienės pranešimą spaudai dėl Seimo nario B. Matelio padėjėjos darbo aplinkybių

Išplatintame pranešime Seimo narė Agnė Širinskienė iškėlė klausimą dėl mano padėjėjos-sekretorės Ingos Smalskienės darbo. Pranešime teigiama, kad I. Smalskienė 0,5 etato dirba Seimo nario padėjėja-sekretore ir laikraščio „Panevėžio kraštas“ etatine žurnaliste bei nepaiso Visuomenės informavimo etikos komisijos rekomendacijų.

Informuoju, kad priimdamas į darbą Seimo nario padėjėją-sekretorę I. Smalskienę 0,5 etato ir tuo pačiu jai dirbant laikraščio žurnaliste, kreipiausi į Seimo kanclerį leidimo dar jai leisti dirbti ir žurnalisto darbą. Seimo kancleris jokių pažeidimų neįžvelgė ir leidimą davė.

Nepaisant to, siekdamas skaidrumo ir norėdamas informuoti visuomenę, pats išplatinau pranešimą dėl to, kad I. Smalskienė 0,5 etato dirba žurnaliste ir 0,5 etato – mano padėjėja-sekretore. Į šį mano pranešimą sureagavo Visuomenės informavimo etikos komisija, kuri konstatavo, kad tokia situacija yra dviprasmiška ir negalima. Taigi, reaguodamas į šią komisijos išvadą, I. Smalskienę priėmiau padėjėja-sekretore pilnu etatu, o su mano žmonos valdoma bendrove ji kaip etatinė darbuotoja  darbo santykius  nutraukė ir šiuo metu ten nedirba.

Pastaruoju metu I. Smalskienė kartą ar du kartus per mėnesį rašo laikraščiui straipsnius, susijusius su kultūros projektais, tačiau noriu pabrėžti, kad ji etatine laikraščio darbuotoja nebedirba ir pastabų iš Visuomenės informavimo etikos komisijos dėl savo publikacijų neturi.

Dėkoju Seimo narei A. Širinskienei už pastabas. Tačiau, prieš rašant pranešimą, reikėjo pasidomėti, ar tikrai mano padėjėja-sekretorė I. Smalskienė dirba 0,5 etato Seimo nario padėjėja-sekretore ir ar aš tikrai nepaisiau Visuomenes informavimo etikos komisijos išvados.

Komentarai

 

 

 
 1. Palaukit ar čia jus dirbat tik vienas su kitu ir vienas apie kitą ar sprendžiat visos Lietuvos reikalus.Dėl ko mes jus išrinkom,kad jus peštumėtės vienas su kitu,nepasidalintumėt mūsų mokesčių mokėtojų pinigais.Man atrodo,kad užteks vieną kartą tų peštynių ir pradėti dirbti visos Lietuvos labui.

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • ot, bobulytė, užsinorėjo, kad žiurkės dirbtų ir dar kitų labui, jooo…. fantazijos pilna

   Thumb up 3 Thumb down 2

 2. Man tai tie parlamentarai primena žiurkes, suleistas į vieną uždarą patalpą (Seimo rūmai). Žiurkės toje patalpoje, po kiek laiko, pradeda vieną kitą ėsti. Na ar neprimena tų parlamentarų elgesys žiurkių elgesio. Seime irgi, suleisti į vieną uždarą patalpą, ir rezultatas, po kiek laiko vienas kitą pradeda ėsti. Kadangi fiziškai negali (vistik žmonės), tai morališkai griaužia vienas kitą kiek sugebėdami. Dar stipriai išsivystęs bandos jausmas. Jeigu tik pajunta kiek silpnesnį, tai banda užpuola ir pradeda visi griaužti.

  Thumb up 7 Thumb down 1

 3. per dauug jų ten yra tai kvailioja pinigai nepamatuotai dideli ant jų išleidziami, o nauda nulinė nes db dauguma jų

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. Manau, kad ne padėjėjos darbo aplinkybes reikėtų tirti, o pačios Seimo grindis pastoviai griaužiančios žiurkės – B.Matelio – elgesį ir trukdymą kitiems dirbti savo skandalais bei kvailais prie kitų priekabiavimais.
  Praverstų ir jam, nors retkarčiais, į veidrodį akį užmesti, – irgi šventasis, mat, atsirado…

  Thumb up 27 Thumb down 1

 5. Pasirodo Broniukas pats ,,prisišikęs” iki ausų,o nori auklėti Karbauskį.Gėda.

  Thumb up 27 Thumb down 2 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...