Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Gegužė 6 Ketvirtadienis
 

Donbasas: galimas Chodorkovskio pėdsakas?

2014-10-10 13:52 | Užsienis | Komentarų (19)

Luganskas, apšaudymas iš minosvaidžio. Stop kadras

Vienas mano bičiulis, su kuriuo tarnavome laivyne, dabar gyvena ramų gyvenimą Tel Avive. Pagal savo darbą jis bendrauja su aukštaisiais Izraelio politikais bei valdininkais.

Aš neturiu priežasčių, dėl kurių galėčiau nepasitikėti juo. Juo labiau, kad jis nėra politiškai suinteresuotas asmuo. Todėl, rašydamas šį straipsnį, daugiausiai remiuosi jo žodžiais.

Baudžiamąją operaciją Donbase galimai finansuoja Rusijos opozicijos atstovai. Anot informacijos, gautos iš vieno įtakingo politinės partijos “Mūsų namai Izraelis” nario, lėšos, skiriamos užsienio samdiniams bei baudžiamiesiems batalionams, kariaujantiems su Donbaso pasipriešinimo pajėgomis, yra reguliariai gaunamos iš Rusijos verslo magnato Chodorkovskio, nūdien esančio JAV, aktyvų.

Jau nuo šių metų rudens finansinę paramą, skirtą kovai su sukilėliais, yra planuojama teikti, panaudojant Chodorkovskio 2004 metais įsteigtos, bei nūdien atkuriamos, tarpregioninės visuomeninės organizacijos “Atvira Rusija”, taip pat ir labdaros fondo “Open Russia Foundation”, galimybes.

Lėšos yra siunčiamos, prisidengiant humanitarine pagalba bei labdara.

Į verslininko planus įeina stambių Europos kompanijų bei Šiaurės Amerikos verslo struktūrų atstovų įtraukimas į organizacijos direktorių tarybą, kaip tai jau yra buvę anksčiau, tos visuomeninės organizacijos bei fondo kūrimosi laikotarpiu, t.y. 2001- 2004 metais.

Pagal Izraelio politiko turimą informaciją, 2014-jų metų liepą Chodorkovskis susisiekė su vienu stambaus suvereniojo Jungtinių Arabų Emyratų investicinio gerovės fondo ” Adia abu Dtabi Ivestment Authonty ” atstovu, šeichu Muhamedu ibn Zaidu An Nahajanu.

Rusijos verslininkas pasiūlė 2014-jų metų spalio pabaigoje surengti dvišalį darbinį susitikimą su fondo atstovais. Derybų tikslas- siekti, kad arabai suteiktų 30 milijardų JAV dolerių dydžio paskolą investicijoms į Ukrainos ekonomiką bei gynybos sferą, kurios garantas būtų Ukrainos vyriausybė.

Ši iniciatyva leis Ukrainai gauti jai itin būtinų finansinių lėšų, aplenkiant TVF, kuris nėra pasirengęs finansuot kariaujančios šalies vyriausybę.

Aš paprašiau savo bičiulio, kad jis, kai vėl susitiks su politiku, pasiteirautų jo dėl oligarcho Igorio Kolomoiskio. Gauta informacija pranoko visus lūkesčius.

JAV verslo struktūros planuoja per Igorį Kolomoiskį įsigyti nemenką kiekį anglies gavybos įmonių Lugansko srity, kad vėliau paverstų jas nuodingų atliekų sandėliavimo vietomis.

Šių metų rugpjūtį Kolomoiskio atstovai JAV verslo struktūrų vardu pranešė AB “Sistema kapital menedžment”, vadovaujamos Renato Achmetovo, vadovybei apie pasirengimą įsigyti kelias VAB “Krasnodonugol” anglies kasyklas. Pirmiausia yra planuojama pirkti kasyklą “Suchodolskaja- Vostočnaja”, esančią per 40 km nuo Lugansko.

Dnepropetrovsko srities vadovo Kolomoiskio atstovai atsisakė įvardinti amerikiečių kompaniją. Tačiau jie pabrėžė, kad, jei tik bus atsisakyta parduoti tuos aktyvus, tai bus sulaukta artilerijos apšaudymo.

Šiuo metu AB “Sistema kapital menedžment” techniniai specialistai, vykdo anglies kasyklos “Suchodolskaja- Vostočnaja” techninės dokumentacijos rengimą pagal amerikiečių užklausą.

Jų vertinimais, užklaustos informacijos pobūdis neliečia kalnakasybos darbų organizavimo ar produkcijos tiekimo klausimų. Tikėtina, jog nurodytus objektus yra planuojama naudoti pramonės atliekų sandėliavimui.

Štai taip. Kam karo siaubas, o kam turtai kaupias….

Vladimir Karasiov, “The Kiev Times”

Vertė Sergejus Sokolovas

Komentarai

 

 

 
 1. lenda yla iš maišo : “Tačiau jie pabrėžė, kad, jei tik bus atsisakyta parduoti tuos aktyvus, tai bus sulaukta artilerijos apšaudymo” ?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Sergejau , ar tamsta esatGIMINAITIS MASKVOS TRUBADURO IR SMEIZIKISKOS LAIDOS VEDEJO SOKOLOVO, kuris labai megsta VERTEJAUTI straipsnius kaip irtamsta. Na jam uztai moka , bet gal ir tamstai moka juk uz aciu net arklys arklio nekaso.Manau , kad sitoki verteja MASKVA IVERTINS ir gal skirsiPENSIJA iki mirties, nes jau skiria net NUMIRELIAMS, Uzuojauta pauksciams SOKOLAM, kurie tampa VISTOM ir pildo liliputuko gaidelio nurodymus .BYL SOKOL STAL KURICOI MOKROJ taip saiposi rusai is tokiupauksciu.

  Thumb up 3 Thumb down 13

  • Šaunuolis.
   Tik tokių argumentų jėga galima sutriuškinti tuos ruskių propagandistus ir vertėjus.
   Savo komentaru tu pasiekei kolegų Pikaso, Beta vulgaris lygį ir vertas minėti greta jų.
   Ačiū už tiesos žodį, faktais griaunat kruviną liliputuko gaidelio, kagebistinio kremliaus, putin chuilo imperiją.
   Už Grybergerį ir Landsbauskaitę !!!
   Herojam slava !!!!!

   Thumb up 5 Thumb down 3

  • Kaip konservas , taip beraštis :) eikit, eikit iš čia :) , bemoksliai . Tik tokiems durneliams ir rodosi viskas atbulai -smegenėlių vingių nepakanka tiesai išsiaiškinti ir mąstyti savo proteliu.

   Thumb up 5 Thumb down 2

 3. raudonai karštas komentaras tuoj visą pasaulį “perspjiaus” su savo ale versijom

  Thumb up 3 Thumb down 8

 4. Teroristas ir Afrikoje – teroristas… Ar Donbase, ar Sicilijoj… Naikint raudonus tarakonus reik, nes tai ir yra tikrieji fašistai!

  Thumb up 1 Thumb down 13

 5. Vatnikų propaganda yra puikiai veikiantis melo ir fantazijų mechanizmas (faktiškai tai Gebelso svajonių įgyvendinimas realybėje). Tad nieko nuostabaus, kad daugybė idiotų tiki rusų skleidžiamu melu ir eina kovoti ir mirti už šėtoną, sėdintį kremliuje.

  Thumb up 2 Thumb down 15

 6. Nieko stebėtino, tai tik verslas ir tiek. Ir vieni ir kiti iš to karo turi labai didelės materialinės naudos, tik jie visi prisidengę patriotiniais kilniais siekiais ir šūkiais, siunčia sukvailintus žmones į pražūtį.

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • Labai gaila,bet kariauja ne vien sukvailinti,bet ir perprievartta surinkti,atseit “za rodinu”.

   Thumb up 4 Thumb down 3

 7. vajetau! visi klista pasirodo ! nergi vlodymyras vlodymyrovicius suklido ! isleido sita prisigrobusi vagi is kalejimo ir setau boba devintines ! jis bandas baudeju finansuoja kovai su donbaso isvaduotojais ! siaubas !
  o kas finansuoja donbaso isvaduotojus tankais, gradais ir kitu rusisku kariniu meslu ? muset sv. dvasia jiems is dangaus visa ta geri nuleidzia. bo kitaip neimano- is vienos puses ukrai banderovcai, o is kitos taiki roeja. nu per roseja tie tankai tikrai neivaziuoja i donbas. lieka sv. dvasia.

  Thumb up 5 Thumb down 13

 8. Ukrainoje dingsta be pėdsakų.Išvada:pasinaudojom,kai reikėjo,o dabar esate nurašomi.

  Thumb up 17 Thumb down 5

 9. Vladimiras Korasiovas yra Ruskij sektor koordinatorius.Ši organizacija įkurta Maskvoje 2014.04 .01.Jų tikslas:” koordinuoti pogrindinio pasipriešinimo veiksmus Kijevo chuntai,” -kaip jie skelbia.Kariauti su ukrainiečiais sudėtinga,todėl jie nuolat kreipiasi į Rusiją pagalbos.Taip,kad šis informacijos šaltinis yra prorusiškas ir nepatikimas.

  Thumb up 9 Thumb down 22

 10. bet , mano galva, pateikiant tokio turinio staripsnį BŪTINA keliais žodžiais pristatyti originalo autorių Vladimirą Kaasiovą ir tuo pačiu leidinį “The Kijev Times” Pagarbiai aAlgirdas

  Thumb up 13 Thumb down 2

  • tai po triju metu kai ukraina bus galutinai padalinta ir atsilikusi 20 metu aisku ten bus statomos visokios atlieku gamyklos labai geras analitinis straipsnis ko nepasakysi apie kt liedinius kurie kaip kazkada tiesa raso vienodai

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką skaityti? Knygos apie moteris, metusias iššūkį tradicijoms
Santaros klinikose įrengiamos naujos reanimacijos vietos sunkiems pacientams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...