Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 25 Antradienis
 

Didžiausias grėsmių Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui šaltinis – Rusija

2017-04-03 12:01 | Krašto apsauga | Komentarų (71)

VSD vadovas Darius Jauniškis. KK nuotr.

Pirmadienį Seime spaudos konferencijos metu buvo pristatytas bendras Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas. Vertinimą pristatė VSD direktorius Darius Jauniškis ir AOTD direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas.

Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo santrauka

• Rusija, agresyviai siekianti dominuoti regione ir pakeisti globalią jėgų pusiausvyrą, yra didžiausias grėsmių Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui šaltinis. 2016 m. Rusijos prezidentas stiprino savo valdžią vis daugiau galios sutelkdamas savo rankose. Gyventojų dėmesys nuo ekonominės krizės Rusijoje ir augančių socialinių problemų nukreipiamas vykdant agresyvią užsienio politiką. Rusija stengiasi įtvirtinti savo pasaulinę galią ir vis agresyviau kišasi į kitų valstybių vidaus ir užsienio politiką, siekdama ją paveikti sau naudinga linkme.

•Sisteminė Baltarusijos priklausomybė nuo Rusijos išlieka rizikos veiksniu Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rusija yra suinteresuota plėsti įtaką Baltarusijoje, užtikrindama savo interesų, visų pirma karinių, apsaugą. Konflikto su NATO atveju Rusija savo įtakos instrumentus Baltarusijoje galėtų panaudoti tiek prieš Baltarusiją, tiek prieš kaimynines valstybes.

• 2016 m. aktyvią ir agresyvią veiklą prieš Lietuvą tęsė Rusijos bei itin glaudžiai su ja bendradarbiaujančios Baltarusijos žvalgybos tarnybos. Rusijos žvalgybos tarnybos slaptomis šnipinėjimo ir įtakos operacijomis prieš Lietuvą rėmė Rusijos užsienio politikos tikslus. Dėl 2016 m. vykusių Seimo rinkimų Rusijos žvalgybos tarnybos ypač stengėsi rinkti informaciją apie vidaus politikos procesus, o Rusijos teritorijoje verbavo net ir žvalgybinių galimybių neturinčius Lietuvos gyventojus. Baltarusijos žvalgybos tarnybos verbavo į Baltarusiją vykstančius lietuvius, rinko informaciją apie Lietuvos karinę ir kitą strateginę infrastruktūrą.

*2016 m. Rusijos ekonominė politika Lietuvos atžvilgiu iš esmės nesikeitė. Lietuvai pasiekus esminių teigiamų pokyčių, didžiausią pavojų šalies energetiniam saugumui kelia Lietuvos interesų neatitinkantys trečiųjų šalių energetikos projektai − Astravo atominės elektrinės statyba bei bandymai atgaivinti Baltijskaja atominės elektrinės Kaliningrado srityje projektą.

• Rusija stiprino priemones, ribojančias žiniasklaidos laisvę ir prieigą prie alternatyvių informacijos šaltinių šalyje bei vykdė žiniasklaidos priemonių plėtrą užsienyje. Pasitelkdama internetinę žiniasklaidą ir propagandinius renginius, Rusija siekė daryti įtaką Lietuvos ir užsienio auditorijai, eskaluodama tokias visuomenei jautrias temas, kaip NATO pajėgų dislokavimas ar Sausio 13-oji, viešojoje erdvėje kaltino Lietuvą istorijos falsifikavimu.

• Kibernetinis šnipinėjimas prieš Lietuvos valstybės institucijas, šalies kritinės infrastruktūros objektus, politikus, privatųjį sektorių išlieka grėsme šalies nacionaliniam saugumui. Didžioji dalis 2016 m. prieš Lietuvos valstybinį sektorių įvykdytų kibernetinių išpuolių (kibernetinės atakos, šnipinėjimas) yra siejami su Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybomis, jų remiamomis grupuotėmis ir pavieniais programišiais.

• Rusija, siekdama atkurti įtaką posovietinėje erdvėje, veikia ir Lietuvos visuomeninius bei politinius procesus. 2016 m. Rusija siekė silpninti Lietuvos socialinį integralumą, eskaluodama etninę priešpriešą. Rusijai palankios visuomeninės ir politinės jėgos neįgijo didelės įtakos Lietuvos vidaus procesams, tačiau jų atstovai išnaudojami Rusijos propagandos tikslais. Kraštutinių ir ekstremistinių ideologijų rėmėjų Lietuvoje nėra daug ir jie šiuo metu nepajėgūs savarankiškai išprovokuoti didelio masto neramumų.

• 2016 m. terorizmo grėsmė Europoje išliko didelė. „Islamo valstybe“ (ISIL) save vadinanti teroristinė organizacija planavo ir vykdė išpuolius Europoje. ISIL teroro aktų tikimybė augo ir Lietuvos piliečių turistinės traukos šalyse – Egipte ir Turkijoje. Neatmestina, kad Lietuva, kaip Europos Sąjungos (toliau – ES) ir NATO narė, gali tapti teroristų taikiniu, tačiau tokia tikimybė šiuo metu nėra didelė.

• 2016 m. nelegalių migrantų srautai į Europą sumažėjo, tačiau vis dar kėlė saugumo grėsmes Europai, nes nelegalių migrantų keliais naudojosi ir dalis teroristinius aktus Europoje rengusių ISIL narių.

Išvados ir prognozės

*Svarbiausias Kremliaus tikslas 2017 m. yra užtikrinti režimo stabilumą ir sudaryti palankias aplinkybes perrinkti V. Putiną kitai prezidento kadencijai. Griežtesnė vidaus procesų kontrolė didina tikimybę, kad Rusija tęs agresyvią užsienio politiką, kuri padeda efektyviai kompensuoti potencialų visuomenės nepasitenkinimą socialine ir ekonomine padėtimi. Rusijai palankios tarptautinės tendencijos sudaro sąlygas Kremliui kištis į užsienio valstybių vidaus politiką ir griauti Vakarų vienybę. Vis daugiau galios sutelkiama V. Putino rankose, todėl auga neprognozuojamų veiksmų rizika. 2017 m. Rusija, siekdama sustiprinti savo kaip pasaulinės galios statusą arba padidinti paramą režimui, gali imtis naujų užsienio politikos avantiūrų.

*Tikėtina, kad artimoje (iki 2 metų) perspektyvoje A. Lukašenkos režimas tęs daugiavektorinę užsienio politiką. Plėtodamas santykius su Vakarais, Minskas demonstruos, kad Rusija yra pagrindinė jo sąjungininkė, tačiau ne vienintelė partnerė. Rusija, siekdama išsaugoti Eurazijos ekonominės sąjungos veiksnumo regimybę, bus suinteresuota teikti tiesioginę ir netiesioginę paramą Baltarusijai, tačiau tik užsitikrinusi realią Baltarusijoje vykstančių procesų kontrolę. Tokiu būdu Rusija sieks nekartoti Ukrainoje nepasiteisinusios strategijos, sudariusios sąlygas nusigręžti nuo Rusijos. Tikėtina, kad artimoje ir vidutinėje (nuo 2 iki 5 metų) perspektyvoje Rusija stiprins įtaką Baltarusijoje, jos pozicija Baltarusijos atžvilgiu griežtės. Dėl gerai išplėtotų Rusijos įtakos svertų Baltarusijoje neatmestina provokacijų ar tyčinių incidentų galimybė Lietuvos ir Lenkijos pasienyje karinių mokymų „Zapad 2017“ metu.

*Rusijos ir Baltarusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų keliamos grėsmės ir iššūkiai Lietuvos nacionaliniam saugumui didės. Didžiausią žvalgybinę grėsmę ir artimoje, ir ilgalaikėje (nuo 5 iki 10 metų) perspektyvoje Lietuvai kels Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnybų iš Rusijos teritorijos vykdoma veikla bei kibernetinis šnipinėjimas. 2017 m. Baltarusijos žvalgybos tarnybos tęs Lietuvos teisėsaugos ir krašto apsaugos sistemos pareigūnų verbavimą, kitų Baltarusijos interesams galinčių pasitarnauti asmenų paiešką bei glaudžiai bendradarbiaus su Rusijos žvalgybos tarnybomis.

*Rusijos pastangos (AAE atveju – veikiant kartu su Baltarusija) įgyvendinti projektus Baltijos regione ir bandymai išsaugoti silpstančias „Gazprom“ pozicijas Lietuvoje rodo pasiryžimą išlaikyti Rusijos įtaką Baltijos šalyse. Tikėtina, kad artimoje perspektyvoje Rusijos transporto politika išliks nepalanki Lietuvos transporto sektoriui, nes bus siekiama toliau mažinti krovinių srautus per Baltijos šalis, kartu bandant didinti jų konkurenciją bei skatinti galimus nesutarimus.

*Artimoje perspektyvoje Rusija dėl įtemptos geopolitinės padėties nemažins informacinių atakų prieš Lietuvą intensyvumo. Pagrindiniai Rusijos propagandinių projektų ir žiniasklaidos priemonių taikiniai bus Lietuvos gynybos, NATO pajėgų dislokavimo klausimai, Lietuvos istorija ir energetinė politika. Labai tikėtina, kad Rusija daug dėmesio skirs projektams lietuvių kalba ir aktyvins savo veiklą internete (per portalus, socialinius tinklus). Informacinėmis priemonėmis bus bandoma paveikti Lietuvos visuomenę ir sprendimų priėmėjus, kad Lietuvos vykdoma vidaus ir užsienio politika atitiktų Rusijos interesus.

*Lietuvos valstybinio sektoriaus IT sistemos išliks prioritetinis Rusijos kibernetinio šnipinėjimo taikinys, tačiau bus taikomasi ir į privačią gyvybiškai svarbią infrastruktūrą. Kibernetinės atakos gali būti vykdomos po kiekvienoRusijai neparankaus Lietuvos politinio sprendimo ar Lietuvoje vykstančio didelės reikšmės tarptautinio renginio metu.

*Rusijos įtaką Lietuvos visuomeniniams procesams padės išlaikyti neigiamas Rusijos propagandos poveikis Lietuvos tautinėms bendruomenėms. Pasinaudodama šia situacija Rusija toliau sieks silpninti Lietuvos socialinį integralumą. Rusijai palankios politinės jėgos bandys vienytis antivakarietiškų vertybių pagrindu, tačiau mažai tikėtina, kad 2017 m. jos įgis žymiai didesnę įtaką Lietuvos politiniams procesams. Kraštutinių ir ekstremistinių ideologijų rėmėjų grupės 2017 m. išliks negausios ir daugiausia apsiribos propagandos kampanijų organizavimu.

*Artimoje perspektyvoje ISIL suplanuotų ir jos ideologijos paveiktų pavienių asmenų teroristinių išpuolių grėsmė Europoje išliks didelė. ISIL pralaimint Irake ir Sirijoje, dalis ISIL narių gali mėginti grįžti į Europą naudodamiesi nelegalių migrantų keliais. AQ taip pat gali planuoti teroro aktus Europoje. Artimoje ir vidutinėje perspektyvoje teroro aktų tikimybė Lietuvos piliečių mėgstamose turistinėse šalyse Egipte ir Turkijoje išliks didelė.

*Artimoje ir vidutinėje perspektyvoje terorizmo grėsmės Lietuvoje lygis išliks žemas, tačiau neatmestina, kad Lietuva kaip Šengeno erdvės šalis gali tapti viena iš teroristų tranzito valstybių. Vidutinėje perspektyvoje Lietuvos musulmonų radikalizacijos lygis išliks žemas, tačiau užsienio musulmonų mėginimai daryti įtaką vietos musulmonų religiniam gyvenimui gali pakenkti Lietuvos musulmonų bendruomenės stabilumui.

Komentarai

 

 

 
 1. durniai su entuziazmu valdzioje .ne saukstus reikia pirkti auksinius is Nota Benes o leisti LR pilieciams namuose laikyti ginklus ,iskaitanr kulkosvaidzius ,granatsvaidzius ir priestankinius pabuklus .o dabar tik pilsto is tuscio i kiaura ,zodziu veja mala .

  Thumb up 4 Thumb down 2

 2. Tamsta Jauniški, tu buvai pasiūstas naikinti musulmonų, todėl įgavai klaidingą imunitetą prieš juos. Ne musulmonai yra pavojingiausi pasauliui. Yra už juos kur kas pavojingesnių, kurie aiškiai ir beveik atvirai sako kuriantys globalizmą pasaulyje. Per juos šimtai milijonų žmonių jau žuvo, o kiek dar žus. Musulmonai, tik palikti juos ramybėje, prašo. Paskaityk velionio Bin Ladeno reikalanimus. Visi jo reikalavimai į prašymus panašūs, o pagrindiniai – išvesti kariuomenes iš musulmoniškų kraštų ir leisti jiems gyventi taip kaip jiems atrodo geriau, ir kaip jų papročiai juos moko!

  Thumb up 9 Thumb down 4

  • Ne valdžia jus nustekeno, o kiekvienas nevykėlis pats save individualiai nustekeno.

   Faktai yra neginčijami, kad lietuviai niekada istorijoje neturėjo tiek nuosavų automobilių, televizorių, telefonų, kompiuterių ir visokių gėrybių kiek turi dabar.

   Faktas yra kad lietuviai niekada istorijoje tiek nekeliavo po pasaulį kiek keliauja dabar.

   Faktas yra tai, kad Lietuva yra pirmame ketvirtyje turtingiausių pasaulio valstybių tiek pagal BVP, tiek pagal vidutines pajamas žmogui (angl. median income)

   Faktas yra tai, kad Lietuva, Latvija ir Estija yra turtingiausios, sėkmingiausios iš visų buvusių tarybinių respublikų, įskaitant Rusiją.

   Ir jei jūs, čia verkšlenantys nevykėliai, užuot gaišę laiką planuodami visokias beprasmiškas badavimo akcijas, reikalaudami kad valdžia spręstų jūsų asmenines problemas, vetoje to pasinaudotumėte savo teisėmis ir galimybėmis patys jas išspręsti, tai ir gyventumėte ne kaip visuomenės atsilikėliai, o kaip normalūs ir produktyvūs laisvos demokratinės visuomenės nariai.

   Thumb up 4 Thumb down 8

   • pianiste, vėl užgrojai? Kas atvežė naujas batareikas racijai? Stankė ar Milinienė? Tai kaip čia dabar seki pasakas iš Floridos, juk iš Lietuvos išvažiavai dar tarybiniais metais ir likai darbui KGB naudai lietuvių bendruomenėje. Dabar dirbi jauniškiui ar abiem: VSD ir KGB(FSB)?

    Thumb up 2 Thumb down 1

 3. Sutinku su atoriumi, bet tai yra karinė grėsmė. Pati didžiausia nekarinė grėsmė, į kurią Lietuvos VSD nekreipia dėmesio, yra Lietuvos valdančiųjų klanas, kuris per 27 metus Lietuvą nustekeno. Jeigu ir toliau VSD dėmesys nebus kreipiamas į Lietuvos priešus prezidentūroje, vyriausybėje, seime, ministerijose, teismuose ir prokuratūroje, mūsų valstybės ir lietuvių tautos laukia labai liūdnas išnykimo likimas. Valstybės gelbėjimas yra tiesioginė VSD pareiga. Šio darbo pagalbininkai yra kariuomenė ir lietuvių tauta, kuri yra dar gyva!

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. NEO BOLŠEVYKAI – OŽIO GAUJA IR EKS KOMUNISTAI YRA TIKRA GRESME LIETUVAI
  AR RUSIJA SUŽLUGDĖ LIETUVOS ŽŪ IR PRAMONĖ . DUNAIKINO TŪKSTANČIUS LT ĮMONIU
  AR RUSIJA SUNAIKINO VISUS LT KAPITALO BANKUS
  AR RUSIJA IŠROMIJO LT NACIONALINE VALIUTA LITA
  AR RUSIJA SUPJAUSTE LIETUVOS LAIVYNA
  AR RUSIJA VIKDE RAUDONAJI TERORA PRIEŠ LIETUVOS LEGALU VERSLĄ
  AR RUSIJA SUNAIKINO LIETUVOJE 1 000 000 DARBO VIETU
  AR RUSIJA IŠVARĖ IŠ LIETUVOS 2 000 000 LT PILIEČIU
  AR RUSIJA IŠGROBSTE ES PARAMA LIETUVAI

  Thumb up 12 Thumb down 0

 5. Seniai tai visi žinome. Visas pasaulis žino. Vatnikų valstybės draugai tik Š. Korėja ir Iranas, nors Iranas tai tik kai kuriuose klausimuose, šiaip tai nelabai artimas draugas. Vatnikų Rusija – amžina pasaulio kiršintoja, žiauriaiusių diktatorių rėmėja, niekaip netelpanti savo milžiniškoje prisigrobtoje teritorijoje.Kruvina banditų, grobikų ir patologinių melagių valstybė.

  Thumb up 3 Thumb down 19

  • Nieko tu neapsiplunksnavęs geltonsnapi (suaugęs,protingas žmogus taip nekalbėtų),išdurnintas landzbergizmo pseudoideologijos nežinai ir nesupranti.

   Thumb up 11 Thumb down 2

   • Aš irgi sočiai ir laimingai gyvenantis pensininkas. Žaviuosi vakarų demokratija ir jos nepaprastomis galimybėmis suteikiamomis kiekvienam žmogui. Galimybėmis pasirinkti savo darbą, verslą, pajamas, ragyvenimo lygį, keliones po pasaulį. Niekada Lietuvoje tai gerai nebuvo. Nuostabu kad atsikratėme prakeiktos ventikų valstybės okupacijos, kad esame vakarų civilizacijos dalis, jos nariai ir sąjungininkai.

    Thumb up 1 Thumb down 5

 6. tiesiog atsistojo ant kojų, O buvo parklupusi. Ir USA klapčiams tai nepatinka. Ir tokie, kuo jų USA kvepia, tuo jie Rusiją tepa. Bando išteplioti. Tai USA -grėsmė pasauliui. Melagingai apkaltino Iraką ir tuo pretekstu sudraskė šalį. Milijonai išžudyti. Tas pat su Libija. Abejotinu vėlgi pretekstu raketomis bombarduoja Siriją. Žaidžia su ugnimi. nes pažeidžia Rusijos interesus, įsipareigojimus suvereniai draugiškai Rusijai valstybei. Labai panašu į tai, kad tariama Sirijos dujų ataka yra USA ar kokio kito gudrašiknio provokacija, siekiant sumenkinti Rusijos ginklo pergalę Sirijoje.

  Thumb up 17 Thumb down 1

 7. Visi seniai žino kad Rusija – šlykščiausia valstybė pasaulyje, vadovaujama psichopato. Susidirbo prieš visą pasaulį su JAV prezidento rinkimais. Puikiai JAV žvalgyba išaiškino kremlinių nukvakėlių veiklą. Delfi yra straipsnis apie tai kaip gerai JAV žinoma Rusijos ardomoji veikla pabaltijo valstybėse.

  Thumb up 2 Thumb down 16

 8. Sprendžiant iš skausmingų reakcijų, labai teisingai pasielgta išviešinus potencialias grėsmes ir demaskavus jų šaltinius.

  Thumb up 2 Thumb down 9

 9. Lietuvos KGB paruoštas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas, tai paskalų, melo, šmeižto ir kliedesių kratinys. Tokius vertinimus skaito ir jais tiki padarai su žemu intelektu bei mentalitetu, prasigėrę, narkomanai, vagys ir valdžios korupcionieriai. Tokiais kliedesiais tiki ir juos skleidžią Lietuvos KGB kontroliuojama bei valdžios šeriama beveik visa Lietuvos purvasklaida. Tais vertinimais norima paslėpti prastą Lietuvos paprastų žmonių socialinę ir ekonominę padėtį. Normalūs žmonės tik užpakalį gali nusišluostyti su tokiais vertinimais. Manau Lietuvos KGB dirba beveik visi buvę ir dabar užslaptinti KGB agentai ir “stukačiai”. Todėl ir braižas šių vertinimų šmeižti kitaip manančius, klijuoti jiems etiketes, kurpti prieš juos paskalas, vienas prie vieno KGB braižo.

  Thumb up 30 Thumb down 3

 10. sveikos nuovokos nebuvimas, koloboravimas su pindostano spec.tarnybom, kgb stukačių ir rezervistų užslaptinimas 100-ui metų ir jų buvimas valdžioje.

  Thumb up 39 Thumb down 2

 11. ziauru- svyra rankos nuo tokios LT pozicijos Rusijos atzvilgiu, kada ta isterija baigsis.

  Thumb up 39 Thumb down 3

 12. gal pasakytu konkreciai kieno kompiuteri uzpuole rusai…kazkaip,,apvaliai,,sneka tas vsd direktorius.

  Thumb up 27 Thumb down 3

 13. Labai gerai, kai išvados apie grėsmes Lietuvos Nacionaliniam saugumui ir Gynybai yra visuotinai išviešinamos. Jos leidžia žmonėms patiems pamatyti tikrąją padėtį ir suprasti informacinio karo mastus.

  Thumb up 3 Thumb down 25

  • tiksliai pataikei tu teisingai parašyti.
   kremliniams norisi mums smegenis tašyti.
   Visokias bobas ir vaiduoklius pasitelkę,
   jie propagandos pasakaites mums už tiesą perša.

   Thumb up 3 Thumb down 22

 14. Trumpai:
  Pagrindinė pasaulinė grėsmė yra Putinas, Paksas ir Trumpas.
  Pagrindinės svieto gelbėtojos yra Grybauskaitė, Merkelienė ir Klintonienė.
  Taškas.

  P.s. Baba svieto nuo Putino tikrai neišgelbės.

  Thumb up 27 Thumb down 4

  • oi, klysti, babule… Maldeikienė anas visas tris praspjovė – pravarė kaip pro stovinčias :)

   Thumb up 21 Thumb down 1

  • nes naujausia AKSIIOMA tokia:
   tik VIENA Maldeikienė yra PROTINGA, daugiau visi kiti – DURNIAI

   Thumb up 16 Thumb down 2

     • Matote, Aušra Maldeikienė yra kol kas tik Lietuvos gelbėtoja nuo Seimo priešų. O D.Grybauskaitė – Lietuvos gelbėtoja nuo Leningrado kailių lupimo fabrike savo studijų kursioko Vladimiro Putino, su kuriuo ten kažkokiais kailiais, ar dar kažkuo tai galimai nepasidalino. O gal Vladimiras ją tada taip įsimylėjo, kad iki šiol vis dar bando ją paimti?
      Gal tai ir yra pagrindinė priežastis, dėl ko Putinas taip išskirtinai tą Lietuvą puola, bandydamas atsikariauti iš amerikono savo studentinių laikų meilę, kurią iš jo tas nenaudėlis yankees į savo glėbį nuviliojo?

      Thumb up 17 Thumb down 2

 15. Aš viską, viską supratau. Tik nepastebėjau nei informacinių nei kibernetinių atakų ir nei jokių kitokių iš Rusijos pusės vien provokacija iš mūsų politikų. Atakuojamos tik mūsų smegenys žiniasklaidos pagalba ir jei tas nesibaigs tapsim paranojikų tauta (nors mažai kas tuo tiki). Klausimėlis : kuo skiriasi nacionalinis saugumas nuo piliečių saugumo. Ir dar vienas per tuos tris metus neišgirdau nei vieno argumento kodėl Rusija turėtų pulti būtent Lietuvą.

  Thumb up 34 Thumb down 2

 16. Neturiu laiko dabar gilintis i konkretumus, taciau pastebejau esmine klaida ar to VSD vadovo, ar straipsnio autoriaus rasinyje, kur jau patsai straipsnio pavadinimas yra painiava ir nesusipratimas –
  ”””Didžiausias grėsmių Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui šaltinis – Rusija”””
  Nes NACIONALINIS SAUGUMAS yra ne karinis ir netgi ne kitos valstybes invazija, kuri neva gresia Lietuvai !
  Nacionalinis saugumaas yra saugumas nacionaliniu atzvilgiu, o invazija nekeicia nacijos ir ypac nacionalines valstybes sudeties kadangi invazijos okupacijos metu i sali neatvyksta tokia gausybe interventu kad is esmes keistu salies nacija ar nacionaline sudeti, padeti ir pan. .
  Jei netgi pvz. pries 25 metus i Lietuva butu isiverze 100000 rusu ar kt. krasto kariu, Lietuvos nacionaline sudetis butu pakitus tik mazdaug 2.6-2.8% ir kazkokia esmine gresme lietuviu nacijai nebutu ivykusi, jei nebutu vykdomas aiskus fizinis tautos genocidas kaip zuy du atveju II-jo Pasaulinio karo metu.
  Beje, netgi SSSR laikais neivyko didelis ar zymus nacionalinis pokytis Lietuvoje i blogaja – nykimo puse ir atvirksciai nei dabar lietuviu tauta nuolat augo, gausejo, kalba ir kultura vystesi, tautos nacionalumo turtas irgi augo.
  Pries 25 metus, mazdaug ivyke pokyciai salygojo tikra gresme tikrajam Lietuvos lietuviu tautos nacionalumui ir padare totalia zala visose srityse, tauta netgi kiekiniu nacijos atzvilgiu neteko mazdaug 25% gyventoju ir labai arsiai deka visu galimu priemoniu is vakaru puses, vyko kulturine antinacionaline invazija ir kitimas kraste i negatyviaja Lietuvos nacionalumo nykimo puse…
  Deja taip yra kad buvimas SSSR_TSRS (Rusijos imperijoje) tarsi apsaugojo Lietuvos nacionaluma ir nacijos gausa, o dabartine padetis – Sajunga su vakarais nacionaluma ardo visais atzvilgiais mazinant lietuviu poluliacija Lietuvoje ir kosmopolitizuojant kultura, elgsena, gyvenimo buda, ardant krikscioniskas ir moralines-dvasines lietuviu tradicijas…
  As nemanau ir dabar kad netgi jei ir Rusija turetu koki nors ir maziausia sieki valdyti Lietuva, kad is jos puses butu gresme Lietuviu tautos gausai, nacionalumui, kulturai ir t.t. …
  Rusijai tai nera aktualu, jai yra aktualu ne kaimyniniu krastu naikinimas, o kad jie butu draugiski jai !
  Tai vakarai nori ja naikinti, padalyti ir pajungti savo valiai bei naudai supdami savo kariauna is visu galimu pusiu…
  Taip besilelgiant vakarams aisku kad Lietuva jiems aktuali ir reikalinga tik kaip pasienio kovos laukas su Rusija… Manau kad dabartine Lietuvos padetis tai irode…, na o ateityje vakaru politika ir savanoriskas Lietuvos pasijungimas vakaru militaristinei bei NWO igyvendinimo politikai, gresia tikra tragedija Lietuviu tautai, nes jis visiskai sunyks netekusi dar ir daug daugiau savo gyventoju lietuviu bei matyt kad likusiems gyvenant radioaktyvioje aplinkoje…
  Tiesa; i Lietuva dabar atvyksta daugiau nelietuviu nei TSRS laikais ir nykstacioje lietuviu polpuliacijoje tai yra ypac negatyvus Lietuvos nacionalumo nykimo veiksnys… Tad ateityje ne tik kad isnyks uzrasas pasuose – LIETUVIS, bet ir patys lietuviai matyt kad dar sparciau isnyks…
  Ir visa tai vyksta bei vyks visai ne del Rusijos bei ”puolanciu rusu” kaltes bei gresmes !

  Thumb up 24 Thumb down 2

  • FACEBOOK yra ir kitas Gustaitis Algirdas. As esu tas cia ne vienus metus rasinejes, kuris gyvena JK_UK ir bdirba NIKON.

   Thumb up 4 Thumb down 3

  • FACEBOOK yra ir kitas Gustaitis Algirdas. As esu tas cia ne vienus metus rasinejes, kuris gyvena JK_UK ir dirba NIKON.

   Thumb up 3 Thumb down 2

 17. Didžiausia grėsmė valstybei yra tie, kurie norėdami parodyti kad kažką dirbą, tas grėsmes išsigalvoja ir pučia propagandinius burbulus pudrindami patikliai liaudžiai smegenis, kad dar labiau numelžti valstybės biudžetą savo tarnybos sotesniam išlaikymui.
  Raskite bent vieną argumentuotą teiginį šitame straipsnyje, patvirtinantį tai, kas čia skelbiama. Viskas sukonstruota tik ant prielaidų pagrindo, kad gali taip būti, lygiai taip pat, kaip gali taip ir nebūti.

  P.s. Jeigu jau ta Rusija tokia galinga, kad Kremlius gali net JAV prezidento rinkimus nulemti, tai ką jau čia bekalbėti apie Lietuvą…
  Durniau tikrai jau nieko nebesugalvosi net per balandžio pirmą.
  Nei verkti, nei juoktis. Belieka tik paklausti, o ką daro mūsų kovotojai su tomis negerovėmis? Žiūri ir konstatuoja? O kas turėtų tai užkardinti? Komentatoriai? Matai, vargšelius rusas užpuolė – ginkite…

  Thumb up 25 Thumb down 1

 18. Nacionalinį saugumą užtikrinančių tarnybų darbas bei rezultatai normaliose šalyse niekada neviešinamas. Laikas būtų ir Lietuvai susiprasti.

  Thumb up 11 Thumb down 2

 19. Didžiausia grėsmė Lietuvai-tai tokie jauniškiai su baltrėnais. Jau 26 metai kai Lietuva atsiskyrė nuo Rusijos. Per tą laiką Rusija nei puolė, nei ruošėsi pult. Matyt, tokiems dundukams ir yra didžiausia grėsmė iš Rusijos, kad ji net pamiršo kur yra Lietuvėlė

  Thumb up 25 Thumb down 3

 20. Kaip nekenciu tu isverstaskuriu! Didziausdia gresme tautai valdziagyviai, vagys ir prasisiekeliai.Tai ka jus padaret per 27 metus ,to nepadare joks okupantas. Kiek galima jums kalti i galva?Neapykanta ir panieka jums jaucia tauta.

  Thumb up 32 Thumb down 1

   • Reikia seimo rinkimų įstatyme sudėti saugiklius dėl lovelasų ir problemos neliks arba ji bus sumažinta iki minimumo.

    Thumb up 6 Thumb down 1

  • Užverbuoti politikai paverčiami įtakos agentais arba valstybės diskredituotojais. Vienu atveju per tokius įgyvendinama svetimos valstybės politika, kitu atveju pakertamas visuomenės pasitikėjimas valdžios institucijomis ir pačia valstybe.

   Thumb up 12 Thumb down 1

 21. 2017-04-03 klausimui į 12:09 ir 12:18 postus:

  Jeigu apie vidines grėsmes neskelbiama, dar nereiškia, kad jų nemato, nefiksuoja, neanalizuoja ir su jomis nekovojama.

  Thumb up 2 Thumb down 9

 22. Keturis kartus sulaužiusio Ištikimybės Priesaiką žmonoms ir savo vaikams, padorioje valstybėje dėl nepatikimumo niekas į seimą nerinktų ir net neregistruotų dėl grėsmių Priesaikos sulaužymui.

  Thumb up 14 Thumb down 1

  • Jeigu priesaika žmonai, jo vaikų motinai, nieko nereiškia, tai ką tokiam žmogui gali reikšti priesaika svetimiems?

   Thumb up 13 Thumb down 2

   • Lietuvai iki USA tvarkos dar toli, toli. Pasižiūrėkit į seimo narius ir nares. Daugeliui jų ištikimybė yra svetima.

    Thumb up 13 Thumb down 2

 23. Didziausia gresme nacionaliniam saugumui,tai dabartineje valdzioje ir atsakingose pareigose tie is saraso,kuris islaptintas 75 metams.Kurie prisieke savo laisva valia tarnauti buvusiems okupantu spec tarnyboms,ir iki siolei nera ne tik viesai atsisake duotu priesaiku,galbut tebetarnauja buvusiems? O tokie pat Tautos isdavikai ir prieme istatyma,kuris islaptino tuos parsidavelius 75 metams.Nieko nera baisiau ,kaip snipas turintis aukstas pareigas.ir nereikia cia aiskinti ,kad Rusija siuncia zvalgybos agentus i Lietuva.Kam siusti ,kad visas buvusiu korpusas tebedirba kremliui,tik su lietuviskom uniformom.Gal net ir slapivardziai nepakeisti,t.y. dedule,magnolija,marija,fermeris,ausra,studentas,ir t.t ??? O vsd Lietuvoje ar svari,ar apsivaliusi? Manau tikrai ne.Kitu atveju butu bent jau issiaiskine tarp savu tuos,kurie paeme maisa su doleriais ir suteike leidima statyti kalejimus.Arba isaiskintas pinigu spausdinimo Kaune tinklas ,kuriame tonomis buvo prispausdinta 50 euru kopiuru,ir ne vieno kalto,ne vienas nenubaustas?? Kas dabar sios falsyvu euru gamyklos vadas,kur ji issikele,ir kas isdave ne tik Lietuvos interesus,bet ir eurosojuzo.kas Tevynes isdavikai su VSD uniformomis,kurie paeme milijonus doleriu is amerikonu???Pirma reikia issikopti savo kiemo siuksles,tik paskiau saukti ir dejuoti del kaimynu.

  Thumb up 21 Thumb down 2

  • Reikia nuosavą kiemą išsikuopti, reikia žinoti kas priešas, o kas draugas, bet verkšlenti, dejuoti tikrai neverta.

   Thumb up 13 Thumb down 2

 24. Politinė, ekonominė ir kitokia korupcija kelia pavojų nacionaliniam saugumui? O gal ne?

  Thumb up 23 Thumb down 1

 25. Nesugebėjimas, o gal – nenoras, ištirti, išaiškinti ir sąžiningai atskleisti istoriškai rezonansiškiausių nusikaltimų nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui?

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • Jūs klausiate ne į temą, to grėsmių ataskaitoje nėra. Sekantis klausimas.

   Thumb up 5 Thumb down 11

   • Tada atsakykit tiesiai ir konkrečiai: tokie reiškiniai pavojingi valstybės likimui ar ne?

    Thumb up 11 Thumb down 1

    • Tokios temos pavojingos, nes gali paskui per akciją Darom rasti ant kokios kūdros kranto užspringusį skrandžio turiniu. O saugumiečiai irgi žmonės, su savo baimėmis.

     Thumb up 16 Thumb down 1

    • P.S.
     Supranti, Rusija – už sienos. O tie, kurie žudo nebaudžiami, čia, Lietuvoje.

     Thumb up 20 Thumb down 1

    • Skaityk dar kartą. Rašoma apie išorines, o ne vidines grėsmes. Vidinių grėsmių, kaip dera suprasti, NĖRA.

     Thumb up 16 Thumb down 4

  • Klausimas teisingas, nes nacionalinis saugumas kompleksiškai priklauso nuo valstybės viduje (vidinis saugumas) bei išorėje (išorinis saugumas) veikiančių faktorių. Kiekvienas iš jų turi lygiavertę reikšmę valstybės išlikimui.

   Thumb up 11 Thumb down 0

  • Vidinių nac.saugumo problemų išviešinimas, tarsi neskalbtų apatinių kedenimas žmonių akivaizdoje, nebūtų labai etišku.

   Thumb up 10 Thumb down 3

     • Seksualiai surūpintų ir savo geismų nesutvardančių buvimas seimo nariais tikrai yra grėsmingas, kadangi tokie seksualiniai drigantai yra pastovaus pažeidžiamumo lauke dėl gana nesunkaus užverbavimo dirbti priešiškai užsienio žvalgybai.

      Thumb up 8 Thumb down 1

    • Tokiam Pūkeliui pakištų kokią, sukalbamesnę ar supratingesnę žaliakę, laibakoją stirnaitę su 5 išmieros bliūdeliais, žiūrėkit, pats tuoj užsiverbuotų lovoj neverčiamas 😀

     Thumb up 11 Thumb down 1

    • Verbavimas išnaudojant potencialaus agento seksualinius geismus literatūroje vadinamas saldžiaisiais arba medaus spąstais. Rašoma, kad toks kompromitavimo būdas yra bene veiksmingiausias ypatingai politikų ir valdininkų atžvilgiu.

     Thumb up 8 Thumb down 0

     • ar nebus Trumpas su kažkuo permiegojęs Leningrade? Kažkokia lietuvos studentė buvo tenai sulaikyta už bendravimus netinkamus su užsieniečiams. gali būti tada KGB ir užverbavo Trumpą?

      Thumb up 1 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...