Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Vasaris 28 Sekmadienis
 

Dėl įvykio Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje

2011-08-30 19:03 | Krašto apsauga | Komentarų (31)

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Giedrės Maksimovič nuotr.

Rugpjūčio 30 d. apie 10.30 val. Šiaulių apylinkėse esančioje Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje vykstančių pratybų metu ore susidūrė Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) orlaivis L-39ZA „Albatross“ ir Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvas „Mirage“ 2000“.

Orlaiviai vykdė suplanuotus treniruočių skrydžius. Skrydžio metu ore įvyko orlaivių susidūrimas, po kurio Lietuvos karinių oro pajėgų lengvasis atakos naikintuvas L39 nukrito šalia Rėkyvos ežero. Pilotai sėkmingai katapultavosi, vėliau juos surado ir į KOP Aviacijos bazę išskraidino KOP paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis Mi-8. Pilotai po medicininės apžiūros sugrįžo į tarnybos vietą.

„Po susidūrimo pilotai padarė viską kad orlaivį nukreiptų į negyvenamą vietovę, kad nebūtų sukelta žala civiliams gyventojas“, – sakė kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

Naikintuvas „Mirage 2000“ nusileido savo eiga, bet patyręs stabilizatoriaus pažeidimus.

Prieš pratybas buvo atlikti visi reikalingi instruktažai ir medicininiai patikrinimai.

Įvykio detalės tikslinamos. Pradėtas įvykio tyrimas, pranešė KAM.

Panašu, kad KAM yra pradininkė Lietuvoje įvedant lenkiškų pavardžių rašymą lenkiškai – KAM internetinėje svetainėje po informaciniu pranešimu apie du susidūrusius naikintuvus pranešama, kad nuotraukų autorė – Giedrė Maksimovicz.

Komentarai

 

 

 
 1. Panašu, kad KAM yra pradininkė Lietuvoje įvedant lenkiškų pavardžių rašymą lenkiškai – KAM internetinėje svetainėje po informaciniu pranešimu apie du susidūrusius naikintuvus pranešama, kad nuotraukų autorė – Giedrė Maksimovicz.is kur tiek glusu LR atsiranda????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje vykstančių pratybų metu tu ka serzanteli saigcioji ! kur buvo paskelbta durniuk tu musu nacionalinis gesink variklius kam spangt

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tokia, sakyčiau, įdomi detalė: po susidūrimo „Albatrosas“ tapo nevaldomas, todėl pilotai katapultavosi, prieš tai padarę:„ viską kad orlaivį nukreiptų į negyvenamą vietovę, kad nebūtų sukelta žala civiliams gyventojas“, – sakė kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.
  Labai įdomu, kaip praradusį valdymą lėktuvą pilotai sugebėjo nukreipti? Ar tik nebus per anksti nuspaudę katapultų mygtukus? Bet papūsk dabar uodegytėn – kas ten ką benustatys. Juk tas karinis, beveik už keturis milijonus pirktas „Albatrosas“ jau buvo, anot spaudos, visai nueksploatuotas ir jo balansinė vertė (lrytas tšk.lt) skaitėsi nulinė. Kitaip sakant – nurašytas. Paprastai, visi nurašyti daiktai nebegali būti eksploatuojami. Tikriausiai, – arba Raselės armijoje tokie įstatymai negalioja, arba (kaip paprastai visada) norint pateisinti savo liapsusus, viskas sušaržuojama iki grotekskos. Negi ir armijoje gerų viešųjų ryšių strategų stygius, kad mano, ką bepapliurpsim, – viskas sueis?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Aš tai A.Pociaus vietoje , kad išvengti bereikalingų kvailų klausimų, sakyčiau, kad suartėjimo manevro metu į „Albatroso“ stabilizatorių trenkėsi varna. Nuo smūgio „Albatroso“ stabilizatorius deformavosi. Lėktuvas tapo nevaldomas. Pilotai katapultavosi. Brūkštelėjęs per „Miražo“ uodegą, keturis milijonus kainavęs, nulinės vertės nurašytas „Albatrosas“ (ačiu Dievui) nėrė į pelkę, o ne į kokią Šiaulių pesčiųjų alėją. Lėktuvas surastas. Varna – ne. Bet ant surasto lėktuvo stabilizatoriaus atplaišos rasta žieduota varnos koja su užrašu: „Made in Russia“. Itariama, kad tai specialus teroristinis aktas prieš mūsų šlovingąją armiją. Varnos atsiradimo aplinkybes trasoje tiria speciali KAM’o komisija, kurios išvados su grifu slaptai, bus paviešintos po 50 metų, kartu su eks.prezidento V.Adamkaus šantažuotojų pavardėmis. Viskas.
   Ir niekam jokių klausimų net nekiltų. O dabar… vieni prieštaravimai. Negi taip sunku suvesti galus? Vistiek niekas nei tikrins, nei patikrins. Svarbu įtikinamai patiekti publikai. O jei dar kokį, mačiusį Rekyvoje rusakalbį „bomžiųką“ su ta varna rankose, pridėjus, – visai supper pasakėlė, net pranokstanti venckieninę „pedofilija“, gautusi

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. A ką,jau Vitalką išėmėt? Ar pedikai atlėkė kratos daryt? Bet ir sugalvok tu man.Paskutinis liaucius įžeidžiančias žinutes tik gauna ir gauna.Pedikai kompus tik konfiskuoja ir kofiskuoja.Tuoj ir pas Grybauskaitę atlėks.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Pamenu,kai kame buvo isvalyti kadrai,kurie atejo i ja saukiami meiles Tevynei ir pareigos ja ginti,o kertines ir vadovaujancias vietas uzeme sovietiniu “uchilischiu” aukletiniai.ir visur taip.Sajudyje-taip pat.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Lietuva sunkiuose mūšiuose rugpjūčio 30 d neteko 50 proc oro pajėgų , kas prilygsta pirmos karo dienos tarp sovietų ir vokiečių armijų nuostoliams. Tuomet sovietai irgi prarado 50 proc oro pajėgų. Ar atsigaus generolo vadovaujamos oro pajėgos po tokių smūgių? Nors sovietų propogandos metodu skelbiama tarsi nieko neįvyko, tačiau tai neįtikėtinas baisus nuostolis tolimesnei karinei politikai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Nebera kaip pinigu isplauti nutare aviacija Lietuvos sunaikinti , tai puse sunaikinta .Pirksime nauja tai bus koncervatoriams rinkimams pinigu

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kadangi tragiškas įvykis baigėsi be aukų, galime ir pajuokauti. Man jis priminė anekdotą apie dvi blondines, kurių viena važiavo mersu, o kita zazu. Abidvi besigrožėdamos savimi veidrodėliuose užsižioplino ir plojosi kaktomis. Mersui tai tik ant buferio dažus apibraižė, o zazui iš priekinės dalies – armonika. Atsisėdo šalikelėje zazietė ir verkia, – ką man dabar vyras pasakys, tokius pinigus sukišome. Nusiramink, sako mersėdietė, – nėra padėties be išeities. Girdėjau kažkur, kad galima viską ištaisyti. Tu pūsk į duslintuvą, kol priekis išsitiesins, o aš lekiu į pasimatymą. Grįžta paryčiais mersėdietė iš pasimatymo, mato – zazietė vis dar pučia į duslintuvą. Sustojo. Priėjo. Zazietė ir sako, – matai, kiek bsistengiau, – nesitiesina. Ir nesitiesins, sako mersėdietė, kol duryse stiklai bus nuleisti. Langus pirma reikėjo užsidaryti.
  Tai kažin, kad taip tam nukritusiam keturis milijonus kainuojančiam lėktuvėliui papūtus uodegon, – gal dar išsitiesintu ir ne vieną rusų bombonešį dar galėtume numušti? Tik iš tos pelkės reikia kažkaip iškrapštyti. Gal raganas talkon pasikviesti? Senoji Kedienė dėl būsimosios prezidentės saugumo galėtų suorganizuoti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Pusk neputes ton uodegon. Mirazo greitis apie 2300 km/val., musiskio naikintuvo – 760 km/val., su musiskiu nebent begti nuo persekiotoju arba i kosmosa skristi – jei Mirazo maksimalus pakilimo aukštis tik 17 500 metru, tai musiskio net 11150 kilometru. Jega. Jei netiki, gali pasitikslinti oficialioje KAM svetaineje.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Jooo. Beveik keturi milijonai ir pusė gynybinės eskadrilės per kelias sekundes, preciziškai besilaikant visų instrukcijų ir taisyklių, – kaip į sub****. Na gerai gerai, kaip į balą, (t.y. ne kaip, o į pelkę). Kremliuje, tikriausiai, šiandien „prazdnikas“?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. Kaip simboliska, savaite atgal Grybauskaite suteike generolo majoro laipsni Karinių oro pajėgų vadui brigados generolui Edvardui Mažeikiui. Taigi du lektuvai (tada) – dvi zvaigzdutes.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlė bei neseniai atsinaujinusios Vytauto Šustausko partijos pirmininkė Kristina Brazauskienė teigia esanti patenkinta savimi ir savo įvaizdžiu, o visiems ją vadinantiems bufetava primena, kad yra įgijusi ekonomikos specialybę ir už A.M. Brazausko ištekėjo būdama viešbučio „Draugystė“ generalinė direktorė.

  nu ir ka jus jai? kaip greitai pamirso , kaip uz bufeto su ta juostele-kepuraite sporto rumuose stovejo ir majoneza ir zirnelisu is po prekystalio dalino…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Aš tik truputį abejoju, kad jei NATO kartais pavestų, ar mes su vienu lėktuvėliu ir abiem Raselės armijos tankais atsilaikysime prieš Rusiją, jei anų nervai neišlaikytų prieš agresyvius Tatos serijinius išpuolius, ir ji pabandytų parodyti mums, kur vėžiai žiemavoja?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • as, gerb. Baba, nemanau, kad visumoj kas nors dar i Jusu minimos personos komentarus uzsieny visumoj reaguoja, apart, kad galimai , kad gal ir pasisaipo uz akiu.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • Nebūk, Tamsta Algirdai, toks garantuotas. Jiem ir versti nereikia – Tatos visas kalbas jie jau mintinai žino. Ir žodį Rusija visi net pasakytą lietuviškai supranta. O ko daugiau? Visą kitą galima prifantazuoti kad ir iš Krylovo pasakėčios „Vilkas ir Ėriukas“.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Is vienos puses dziugu, nes kaip tame anekdote apie susidurusia “pobieda” ir mersedesa, musiskis iseina kaip ir mersas, nes ju lektuvui beveik nieko, is kitos puses gaila, sunaikinta puse musu aviacijos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Išvada – prancūzams reikia keisti lėktuvų pavadinimą. Mūsiškiai lakūnai pavadinimą supranta tiesigine prasme, o valstybė turi dėl to nuostolių. Juk net beduinai dykumoje pamatę miražą, nebėga nuo jo, o stengiasi visomis išgalėmis jį pasiekti.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Albatroso pilotas pamatęs prancūzą pamanė, kad tai tik “miražas” ir nepraleido važiuojančio pagrindiniu keliu. Miražui nusibrozdino dažai, tai dabar jau veža iš Paryžiaus glaistą ir vieną balionėlį dažų kuriais nudažius naikintuvai atrodo tik miražai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Idomu kaip generolai atsvente papildomu zvaigzduciu gavima? Kiek cia dienu nuo to praejo?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • svarbiausia neturi buti daugiau lektuvu negu generolu per daug atsakomybes taigi teko paaukoti viena lektuva kad butu pusiausvira

   Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Nugaros masažai – kiekvienam
Moderni maisto pramonės įranga
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip derinti skirtingus interjero stilius? 
Šiuolaikinis interjero dizainas pasižymi stilių įvairove. Nuo modernaus iki klasikinio, nuo minimalistinio iki...

Vilniuje atsidarė naujas globos skyrius 
Vilniuje atsidarė VšĮ „Sveikatos metai“ įkurtas „Senjorų avilio“ globos skyrius, kuriame teikiamos ilgalaikės/trumpalaikės socialinės...

Greitas ir patikimas įmonių steigimas 
Įmonių steigimas kartu su profesionalų pagalbą vyksta greitai ir paprastai. Iš tiesų nereikia...

Greitas ir patikimas apleistos apskaitos tvarkymas 
  Reikalingas apleistos apskaitos tvarkymas, kuriuo pasirūpins patyrę buhalteriai? Skaitote kaip tik tai,...

Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...