Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Dėl girto teisėjo Z.Birštono dengimo posto gali netekti ir teismo pirmininkas, teisėją Z.Birštoną namo turėjo parvežti advokatas?

2011-03-24 20:12 | Naujienos | Komentarų (80)

Vilniaus apygardos teismo pirmininkas A.Šumskas neprisipažįsta, jog siekė nuslėpti girto teisėjo buvimą darbe ir atsiuntė žmogų, kad jis parvežtų Z.Birštoną namo (KK nuotr.)

Po vakarykščio girto Vilniaus apygardos teismo teisėjo Zenono Birštono neregėto šou tiek teisme, tiek šalia jo, kai teisėjas girtas griuvinėjo ir iškeikė jo būklę užfiksavusį „Karštą komentaro“ darbuotoją, Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) pirmininkas E.Žironas inicijuoja Vilniaus apygardos teismo (VAT) pirmininko A.Šumsko vykdomos vidinio administravimo veiklos (vadovavimo Vilniaus apygardos teismo organizaciniam darbui) neeilinį tikslinį patikrinimą.

Tokį sprendimą LApT pirmininkas priėmė reaguodamas į kovo 23 d. incidentą šiame teisme ir kilus abejonėms, ar šiame teisme tinkamai vykdomas vidinis administravimas aukštos teismo pareigūnų profesinės kultūros srityje. Keliamos abejonės grindžiamos ir tuo, kad vakar dienos incidentą sukėlusiam teisėjui prieš ketverius metus jau buvo skirta drausminė nuobauda už teisėjų etikos normų pažeidimą – buvimą neblaiviu viešoje vietoje.

Informuojama, jog kaip subjektas, vykdantis išorinį apygardų teismų administravimą, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas siekia kuo efektyviau ir operatyviau eliminuoti bet kokias aplinkybes, kenkiančias teismų autoritetui. Tyrimo metu bus siekiama nustatyti, ar VAT pirmininkas ėmėsi visų priemonių, reikalingų užtikrinant aukštą pareigūnų profesinę kultūrą. Atlikus tyrimą, bus sprendžiama, ar yra pagrindų siūlyti apygardos teismo vadovui iškelti drausmės bylą. Tyrimas turi būti atliktas iki balandžio 24 d.

VAT vadovo A.Šumsko bus prašoma tiksliai paaiškinti aplinkybes, susijusias su kovo 23 d. incidentu šiame teisme bei pateikti tikslius duomenis apie tai, kokios priemonės šiame apygardos teisme buvo įgyvendinamos nuo 2007 m. siekiant užtikrinti aukštą teismo pareigūnų profesinę kultūrą ir drausmę darbo metu.

Apie pradedamą tyrimą bus informuota Prezidentūra ir Teisėjų taryba.

Tuo tarpu vakar girtą teisėją aptikęs Renatas Kačinauskas įsitikinęs, kad teismo pirmininkas A.Šumskas vakar norėjo pridengti girtą teisėją Z.Birštoną ir surado žmogų, kuris girtą teisėją parvežtų namo.

„Į teisėjo kabinetą atėjo teismo pirmininkas (A.Šumskas – KK) ir toks vyras su akiniais – jis sėdėjo šalia teismo pirmininko per spaudos konferenciją. Aš girdėjau, kaip Birštonas teisinosi, „nepyk, pirmininke, čia taip išėjo“, o teismo pirmininkas jam pasakė, kad Birštonas nusiimtų mantiją ir kad tuoj atsiųs žmogų, kuris jį parveš namo. Netrukus atėjo tas žmogus, jis užrakino teisėjo Z.Birštono kabinetą ir vedėsi girtą teisėją į laiptinę ir tada atvažiavote jūs, ir girto teisėjo nespėjo paslėpti“, – visiškai priešingą, nei Vilniaus apygardos teismo pirmininko A.Šumsko per spaudos konferenciją pateiktą versiją, „Karštam komentarui“ papasakojo girtą teisėją jo darbo kabinete užtikęs R.Kačinauskas.

Kaip žinia, A.Šumskas teigė, jog atėjus į teisėjo Z.Birštono kabinetą, pasirodė, jog teisėjas akivaizdžiai neblaivus, ir todėl esą dėl to teisėjas buvo paliktas kabinete, o A.Šumskas su Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku išėjo sudaryti komisijos. Per tą laiką Z.Birštonas dingo.

„Karšto komentaro“ nufilmuotas vaizdas, kaip kažkoks vyras išveda įsikibusį į jį girtą teisėją Z.Birštoną, rodo, kad iš tiesų buvo atsiųstas žmogus nuvežti girtą teisėją namo.

Neoficialiais duomenimis, girtą teisėją Z.Birštoną parvežti namo atvyko buvęs prokuroras, dabar dirbantis advokatu. Šiandien į „Karšto komentaro“ redakciją paskambinęs asmuo piktinosi, nuo kada teismo pirmininkas advokatui nurodo parvežti namo girtą teisėją ir kaip tokius dalykus toleruoja Advokatų taryba.

Rytoj tikimės oficialiai išsiaiškinti už parankės girtą teisėją Z.Birštoną vedusio asmens tapatybę.

“Karštas komentaras” mano, kad Apeliacinio teismo pirmininkas E.Žironas taip pat turėtų ištirti ir Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko vaidmenį girto teisėjo Z.Birštono dengimo istorijoje, kadangi, pasak R.Kačinausko, kai girtas Z.Birštonas teisinosi Vilniaus apygardos teismo pirmininkui, Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas stovėjo šalia.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. jus tam advokatui- ka nori, ta ir veza.Ir ne zmogzudzio zmonai aiskint, ka jis turi daryti!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. man klausimu nekyla del teismo pirmininko…
  Kai santechnikas geriantis, tai apmaudu ir jo vadovas turi ieskoti naujo.
  Kai teisejas geriantis, tai nusikalstama ir tokio teisejo, ilgamecio, vadovas neturi buti kritikuojamas o atleidziamas su nusistebejimu, kaip ilgai tas tesesi. Beje, kas teismo pirmininko vadovas?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. tai nejaugi iki siol karstieji sekliai nesugebejo issiaiskinti to advokato asmenybes…??? o gal tiesiog jums sumokejo apvalia sumele kad neviesintumete pavardes…? :DDD

  Thumb up 72 Thumb down 0

 4. nejaugi niekas nesiaiškins kaip ponas prip0tęs 0,56 promillės ant kojų ne[pastovėjo.Kas pūtė iš tikrųjų?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Butinai, turi nesti atsakomybe visi prisideja prie iskreiptos”tiesos” ir netvarkos!Reikia kuo greiciau suardyti si KLANA.Sveikinu drasius Lietuvos piliecius ,kurie nepabugo kovoti su ex cekistu slibinu!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Gal teiseja reiktu teisti,kaip pazemino Lietuviu tauta.Panasiai kaip teisejai iskele byla Laimai Kedienei.O gal pagristai Kediene isvadino teisejus .?????

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • cia jau kaip teiseju garbes teismas nuspres: ar labiau izeista tauta tokiu teiseju elgesiu, ar labiau izeisti teisejai, kuriu tarpe yra girtuokliai, ir galimai parasu padirbinetojai, o galimai ir kysininkai.
   Taigi turesim progos pamatyti teiseju garbes teismo garbingus sprendimus, matyt neuzilgo. JUK JIE TEIS VENCKIENE! JUK JI JUOS SMEIZE!? Nors “garbingi” prokurorai kliunkiai ir petrauskiai viesai visai TAUTAI melavo, bet tai niekis, tai smulkmena garbingiems teisejams ir buvusiems garbingiems prokurorams.

   Verkti norisi, kas atsitiko su garbinga, dora, darbscia Lietuviu tauta. Sunku rasti tinkamus zodzius apibudinti tam kas cia vyksta.
   Sunku net isivaizduoti, kaip teiseju garbes teismas gales paziureti Venckienei i akis. Venckiene matyt buvo teisi sakydama, kad cia taip nesibaigs jiems, viskas sugris (gal but ne visai pazodziui cituoju, bet mintis tokia). Taigi matyt to “pulinio”, kuris cia pratruko, tik pradazia – vienas po kito “atsiskleide garbingi teisejai”

   Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Be abejo, kad turetu pirmininkas prisiimti atsakomybe.Geda klausyti jo per spaudos konferencija.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Šitos “teisėsaugos” modelį kūrė KGB papulkininko sūnus A.Paulauskas,globojamas Tatos-V.Landsberg,AMB ir Fermer.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. tegul geriau isaiskina kiek prokuroru yra pedofilu, kysiniku, dokumentu klastotoju ir visokiausiu valstybes pinigu ploveju gyneju. Jie kaip juodi varnai uzpuole paprasta i paciu paspestus spastus papuolusia mergaiciuke, kuri nei Lietuvai , nei kam nor kitam jokios zalos nepadare.Visa Lietuvos klanine teisesaugos sistema supuvusi nuo galvos iki pat uodegos.stipriu blauzdu sukurtai teisesaugos sistemai po truputi pradedamos drebinti kinkos. Tik kartu tauta, zurnalistai ir prezidente gali is po juodu mantiju i dienos sviesa isvilkti klaninius teisesaugos nusikaltelius.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. Įdėkite į “JOUTUBE” su vertimu į anglų kalbą.
  Tegul pamato Lietuvos teisėsaugą visas pasaulis.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Ko čia puolat tą seneliuką.. Žmogus atsiprašė, atsistatyduno.
  Lyg LAT nėra tokių.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 12. per zinias pranese,kad teisejas pripute 0,56.ar cia koks nors anekdotas,vos pastovi ant koju ir tik tiek pripute.manyciau policijoje ryskiai sumazino promyles.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. valstybė honorarą už alkoholikų gaudymą darbo metu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. “ėmėsi visų priemonių, reikalingų užtikrinant aukštą pareigūnų profesinę kultūrą.”
  Kokios gi čia priemonės gali užtikrinti tą kultūrą,? JI pas “šūdo gabalą” arba yra arba jos nebėra. Tai ir tiek
  Čia pirmiausia reikia ieškoti moralės, sąžinės, padorumo, o jau tuomet savaime atsiras ir profesinė ar ne profesinė kultūra.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 15. Šiame puslapyje vien avinų “komentarai”.Avinai nesuprato,nesupranta ir nesupras,kad Landsberrgo ir Fermer išsaugota čekistinė teisėsauga Lietuvą veda į pražūtį.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Avinai supranta, kad pradėjus valyti šiukšlyną, to negalima padaryti per sekundę. Būtų labai įdomu perskaityti jūsų pasiūlymus šiuo klausimu, nes vis burnoti ir keikti tuščias reikalas. Ir dar noriu tamstai pasakyti, kad sugrįžti atgal dvidešimt metų neįmanoma. Tiesa, tai įmanoma kino filme arba spektaklyje.

   Thumb up 72 Thumb down 0

 16. Zmones, jei jums reiketu daznai priimineti uzsakytus sprendimus,zalojant zmoniu likimus, ar jus negertumete, jei nors kruopelyte sazines yra like.Neabejotina, kad nusistovejusia teisesaugos sistema ir jos kadrus reikia keisti ir kuo greiciau.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 17. Citata iš vieno filmo. Turtuolis Sava Morozovas sako: “Net galvijai iš ryto negeria”. Jis paliepė nunešti kibirą šampano arkliams, bet anie negėrė.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 18. jei atleis??? poną teisėją iš pareigų, tai, matyt ir išeitinė kompensacija priklausys? Ir moralinės žalos atrlyginimas, kad teisiamasis ir žurnalistai, neleido ne šūdo gabalui, išsipagirioti darbo vietoje?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 19. teisėsauga šunvotė-niekieno nebaudžiami,laikantys save visagaliais.Vieną prisiliuobusį pastatė žurnalistai į vietą-šlovė jiems.Aš tai tik stebėtojas,bet kaip atrodo,kai girtutėlį šūdo gabalą tempia namo advokatas?Laukiu,gal ir kondratjevo eilė ateis,nes jaučiasi dievu.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras