Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Rugsėjis 17 Penktadienis
 

Dėl dvigubų standartų taikymo iš LŽLEK pusės

2011-05-25 18:06 | Naujienos | Komentarų (56)

Algimantas Matulevičius

Tautos ateities forumas, jungiantis savo gretose tūkstančius aktyvių šalies tautiečių, yra sukrėstas ir pasipiktinęs Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos (LŽLEK) pozicijos, pripažįstant neetišku kanalu TV3 televiziją, dienraštį „Lietuvos žinios“ ir interneto portalą „Alfa.lt“.

Mes esame pasipiktinę šios komisijos vadovo ir jos narių sąmoningu puolimu prieš šį televizijos kanalą, portalą ir dienraštį, kurie nuosekliai ir drąsiai demaskuoja šalyje dominuojantį nebaudžiamumą ir suįžūlėjusius teisėsaugos pareigūnus. Jie nuosekliai pasisako prieš vis dar veikiantį ir galingą savo bloga įtaka „valstybininkų“ klaną ir su juo susietą teisininkų bei pedofilų klanus, juos viešina ir demaskuoja jų nusikalstamus darbus. Savaime suprantama, kad tokia šių žiniasklaidos priemonių pozicija, ypač aktyviai pasireiškusi demaskuojant net keturias žmonių gyvybes nusinešusios Kauno pedofilijos bylos nenorą ją objektyviai ištirti iš teisėsaugos pareigūnų pusės, susilaukė neigiamos reakcijos televizijos kanalo atžvilgiu. O dienraščiui keršijama už tai, kad kartu su Seimo NSGK parlamentinio tyrimo rezultatais išviešino dar ir dabar kenkiantį valstybei „valstybininkų“ klaną bei kartu su TAF gina nuo prokurorų, vykdančių Rusijos saugumiečių scenarijų, Eglę Kusaitę.

Viešai prašome LŽLEK vadovo L.Slušnio atsakyti, kodėl principingų žiniasklaidos priemonių atžvilgiu yra taikomos tokios griežtos sankcijos, o tų leidinių, kurie tikrai elgiasi amoraliai ir kenkia valstybei, net nedrįstama svarstyti. Kodėl nebuvo LŽLEK svarstyta labai pakenkusi Lietuvos prestižui ir net nacionaliniam saugumui provokacija, sukurta kartu VSD, prokurorų ir dienraščio “Lietuvos rytas“, kai po sprogimų Maskvos metro, operatyvinės (t.y. slaptos) medžiagos pagrindu, ją iškraipant, buvo išspausdintas straipsnis, savo turiniu sudaręs prielaidas, kad E.Kusaitė lyg tai turėjusi dalyvauti tame teroristiniame išpuolyje. Vėliau šį niekšingą prasimanymą paneigė ir oficialios institucijos, tačiau LŽLEK susispietusi kompanija apsimetė, kad nieko neįvyko. Į E. Kusaitės artimųjų skundą LŽLEK atsakė brežnevinio tipo „špargalke“, atsisakydama jį nagrinėti.

Kur žiūri LŽLEK, kai šiame dienraštyje garbingi šalies disidentai apšaukiami teroristų gerbėjais, arba iš visuomenininkų, siekiančių tik vienintelio tikslo – viešo ir objektyvaus teismo E.Kusaitei, arogantiškai, pašaipiai išsityčiojama. Šis dienraštis nebuvo pasmerktas nė už vieną sąmoningai klaidinančią ir šmeižikišką informaciją, tai ypač pasireiškė šmeižiant žuvusį Lietuvos saugumo karininką ir diplomatą Vytautą Pociūną ir juodinant tuos, kurie jį gynė.

LŽLEK žiniai, Seimo parlamentinio tyrimo medžiagoje apstu neetiškų ir amoralių faktų apie šio dienraščio neskaidrius ryšius su neskaidriomis verslo struktūromis, reikia tik nepatingėti pasiskaityti.

LŽLEK nemato ir Lietuvos nacionalinio transliuotojo LRT suaugimo su „valstybininkų“ klanu ir jų bekompromisinio neobjektyvumo kitaip mąstančių ar turinčių kitą nuomonę atžvilgiu. Iš mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomas ir valdantis didžiulį valstybinį turtą šis telekanalas neatstovauja plačiam šalies visuomenės nuomonių spektrui, o yra uzurpuotas grupelės klanui ištikimų žurnalistų. Jie šiame visuomeniniame kanale elgiasi kaip savo darže ir ką nori, tą daro. Ką jau kalbėti apie moralinę LRT vadovo degradaciją, girtam miegant transformatorinėje. Tačiau tai visiškai nedomina LŽLEK. Tokių dvigubų standartų taikymo pavyzdžių galima pateikti aibę.

Gerbiami ponai, norime viešai sužinoti, nuo kada LŽLEK pradėjo kryžiaus žygį prieš nedidelę dalelę žiniasklaidos, dar bandančios kiek įmanoma objektyviau nušviesti pačius skaudžiausius mūsų supuvusios sistemos pūlinius – kaip, pvz., tendencingi prokurorai, masiškai visų besiklausantys saugumiečiai, teisingumą vykdantys girti teisėjai ir nesibaigiančios valstybėje viešos vagystės ir tų veikėjų garbinimas žiniasklaidoje?

Kiek ilgai bus taikomi dvigubi standartai ir griežtai pasisakoma prieš bet kurią be išimties žiniasklaidos priemonę, turinčią neskaidrius ryšius su neskaidriais finansiniais rėmėjais, nepaisančią aukštos moralės normų arba tarnaujančią klanams?

LŽLEK veikėjai tiek įsijautė, kad interneto portalą „Alfa.lt“ pasmerkė pagal neegzistuojančią Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso normą – 17 str. 1 dalį. Nėra jokios tokios dalies, ponai “etikos sargai“. Tik vientisas 17 straipsnis. Tiesiog žūtbūt norėjosi ką nors prie ko nors pritempti, tad ir imtasi net teisinio falsifikavimo.

Tautos ateitis forumas solidarizuojasi su telekanalu TV-3, portalu „Alfa.lt“ ir dienraščiu „Lietuvos žinios“ bei išreiškia daugelio tautiečių nuomonę, kad tai – tendencingas bandymas susidoroti už jūsų drąsią poziciją kovojant su negerovėmis, už mūsų visų vienodas žmoniškas teises.

Mes smerkiame tokių dvigubų standartų taikymo praktiką ir tikimės, kad bus padarytos deramos išvados.

TAF pirmininkas

Dr. Algimantas Matulevičius

Komentarai

 

 

 
 1. Baisūs tie LRT vadovo transformatorinės vadovavimo stiliai, veidas padvigubėjo kaip kaladė formos, o Ritos vedamose laidose, kai jose dalyvauja vien tik Nekrašas, vos neužmigęs studijoje, pasiramsčiuodamas į suolo briaunas per laidą “Teisę žinoti”, nemokantis net dorai sakinio suregzti, nes laidos vedėja nuolat pataisydavo jo kalbos stilių, ar tai vertas profesoriaus vardo, juk sėdėjo ne daržinėja, o filmavimo studijoje. Tai tokie pasibaisėtini dalyviai kaip ir vedamos LRT laidos, todėl ir žiūrimumo reitingas pats prasčiausias iš visų televizijų. Pirmaujančiai TV3 televizijai reiškiu didžiausia pagarbą už visas laidas. Laikykitės, jus palaiko visi dori Lietuvos žmonės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Algimantai, už Teisybę ir Drąsą. Bet ką gali “runkeliai” padaryti, kai ir jų šaknys papuvusios….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. kas turi laiko, atitrukes nuo dabo del duonos kasnio uz minimuma dar paskaityti siuos minimus laikrascius ir portalus,tas puikiai suvokia siavaldzia apemusio vezio apraiskas. Sekmes sunkioje kovoje .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. manau reikia nebetyleti (kaip Racas sake). Reikia kuo daugiau diskusiju apie zurnalistika ir ta idomia komisija, nepakeiciama draugu rata. Jau sita komisija darosi panasi i klana. Reikia daugiau viesumo. Nes dabar tokios bombos del kazkokios etikos, del Venckienes atvaizdo ekrane ar pamineto mergaites vardo lyt tai tik TV3 galioja. Kazkodel kiti kanalai ta pati dare, bet nieko. Aisku, Stankunaite neapskunde savo Gaivenio del svrabiu motyvu tirkiausiai. O stai Krivickas tai byla paviesino, ko labiausiai ir bijojo sitoji, net skundus rase, kad neviesintu. Ir stai pasiviesino, kad apsimelavusi grauole yra. O dabar ant Krivicko stumia. Paradoksas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. Standartai gali būti dvejopi arba skirtingi. “Dvigubi” yra netikęs vertinys. Dvigubi yra du kartus daugiai to paties. O dvejopi yra vieniems tokie, kitiems kitokie. Tai ar dvejopi, ar dvigubi standartai?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Dvigubi,yra du kartus daugiau to paties.Čia dr.Algimantas akurat labai tiksliai išsireiškė.Nei pridėsi,nei atimsi.Lygiai du kartus.Kaip Slušnis su Radzevičium “prieš” Gaidenį.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Seuraavat t-paidat tuleekin olamaen mm: Sun kroppa on mun tyf6kalu.Mun kroppa on sun ke4yntikortti.Meide4n e4iti on parempi tyf6kalu kuin teide4n e4iti.Sun naapurin tyf6kalu on mun e4iti. Jne.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. zmones su principais visada prisidaro bedu. Gerai, kad tie principai teisingi. Linkiu ir toliau tokiems likti!

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
3 patarimai, norintiems puikiai pasiruošti anglų kalbos valstybiniam brandos egzaminui
Kaip pasirinkti plautuvę virtuvei?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Dovanos sužadėtuvių proga: kaip pasveikinti įsimylėjėlius? 
Neseniai susižadėję draugai pakvietė paminėti ypatingą įvykį? Nėra dvejonės, dalintis džiaugsmu – smagu,...

Tabu temos poroje – kaip jų atsikratyti? 
Jaučiate, kad mylimas žmogus su jumis nėra šimtu procentų atviras? Normalu, visiems pasitaiko...

Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...