Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Gruodis 12 Ketvirtadienis
 

Dėl bylų vilkinimo iš pareigų atleistas prokuroras ir pradėtas ikiteisminis tyrimas

2012-10-22 12:10 | Teisėsauga | Komentarų (13)

KK nuotr.

Generalinis prokuroras Darius Valys Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorui Irmantui Valužiui, dirbusiam Kretingoje, už ikiteisminių tyrimų vilkinimą skyrė tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš tarnybos, ir dėl netinkamo tarnybos pareigų atlikimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurį atlikti pavedė Klaipėdos apygardos prokuratūrai.

„Bylų vilkinimas prokuroro darbe yra netoleruotinas. Prokuroro vardo žeminimą vertinu griežčiausia nuobauda – atleidimu iš tarnybos“, – pranešime spaudai sako generalinis prokuroras Darius Valys.

Už tarnybos pareigų neatlikimą įstatymai numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Komentarai

 

 

 
 1. Pradejo dirbti TEISINGUMUI tik….Kada bus iskeltos baudziamosios bylos prokurorams klastojusiems Pedofilijos byla?????

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Jei tai nėra kažkas sufabrikuota prieš nekaltą žmogų, tai žingsnis sveikintinas. Sekantis Valio, kaip garbingo žmogaus žingsnis turėtų būti savęs atleidimas iš pareigų (bent atsistatydinimas) už nusikalstamą pareigų nevykdymą pedofilijos byloje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Dar butinai reikia perkelti is prokuroro pareigu i advokatus jusu pavaldume esanti prokurora, kuris advokatauja usui. Negi nepastebit sio galimo nusikaltimo ir galimo piktnaudziavimo savo einamosiose pareigose?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • manau, kadbutina kuoi skubiau tai padaryti, bet jeigu jam bus irgi iskelta byla, tai jis negales dirbti advokatu

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Internetas – bent jau kaip koncepcija – buvo išrastas prieš beveik 80 metų, 1934 m., o tai padarė belgas vardu Paul Otlet.
  Ačiū Paul’ui Otlet’ui nes tik per Internetą komentaruose galiu paaiškinti visuomenei, kokį purvą intensyviai ir tendencingai skleidžia Lietuvos žiniasklaida dėl “mailiaus” bylos. Lietuvos žiniasklaida galimai dirba tik pagal užsakymus ir, jei viena pusė pila purvą, kitai pusei neleidžiama paaiškinti. Lietuvos žiniasklaida yra kaip viešas tualetas – kažkas pridirba, bet vandens nenuleidžia. Beviltiška klausti žiniasklaidos atstovų ir prašyti paneigti šmeižtą ir melą, kuri jie paskleidžia. Tai yra galimai todėl, kad galimai korumpuota teisėsauga su galimai korumpuota žiniasklaida galimai veikia kaip galimai nusikalstama organizuota grupė, tai yra vieni gamindami netikras bylas, o kiti padėdami gaminti tas netikras bylas ir specialiai skleisdami visuomenei šmeižtą ir melą, kad sudarytų įspūdį, kad tos bylos yra “tikros”.
  Žurnalistas Jaunius Matonis savo LNK laidoje (2012.10.18) “Kriminalinė Lietuva” ėmė interviu iš ambasadoriaus, buvusio Lietuvos banko valdytojo p. Romualdo Visokavičiaus dėl įvykių ir straipsnio DELFI’yje: Prokurorui perduotas teisėjos raštelis sukėlė sumaištį “mailiaus” byloje .
  Atrodytų, kad reikėtų tik džiaugtis, nes stebuklingai atsirado drąsuolis žurnalistas J. Matonis, kuris išsiaiškins abiejų pusių paaiškinimus, bet ne, p. J. Matonis pasielgė taip kaip ir kiti vadinamieji žurnalistai (pvz. Lietuvos ryto p. Jakilaitis) rodydami įvykius apie “mailiaus” bylą. Pirmiausia, visiems, kas domisi, reikėtų paskaityti straipsnį Delfyje, bet to straipsnio esmė yra apie tai, kad teisėja “mailiaus” bylos posėdžio metu persiuntė prokurorui raštelį ir dar su priekaišto išraiška veide keleta kartų linktelėjo prokurorui, kai jis šį raštelį skaitė (straipsnyje smulkiau nėra aprašyta). Nereikia būti teisininku, akivaizdu, kad tai grubiausias pažeidimas.
  Bet Teisėjų etikos komisija, kuriai buvo perduotas skundas dėl šio ir kitų pažeidimų, perduoda įvykius išnagrinėti ir įvertinti tam pačiam teismui ir jo pirmininkui, kurio vadovaujamajame teisme tie pažeidimai yra padaryti? Patys savo darbą vertina ?
  Čia tik trumpi paaiškinimai, grįžkime prie J. Matonio laidos:
  1. J. Matonis galimai tendencingai ir specialiai sutrumpino nufilmuotą pokalbį su p. R. Visokavičiumi, nors jo buvo prašoma paaiškinimų netrumpinti (čia turbūt nereikia aiškinti, kad tada jie (žurnalistai) apsimeta, kad taupo laiką), todėl p. R. Visokavičiaus paaiškinimų apie užsakytą ir pagamintą netikrą bylą visuomenė neišgirdo.
  2. Šioje laidoje garso įraše Vilniaus 1 apylinkės teismo pirmininkas sakė netiesą, kad teisėja parodė rašteli visiems (proceso dalyviams), to tikrai nebuvo (arba teisėja sakė netiesą teismo pirmininkui). Žurnalistas J. Matonis vėl (gal netyčia) kažkodėl nepaklausė kaip ištikrųjų buvo tų proceso dalyvių, kurie inicijavo skundą prieš teisėją.
  3. Šioje laidoje buvo pranešta, kad prokuroras Dainius Baraniūnas klausiamas žurnalisto atsisakė pasakyti, kas buvo parašyta teisėjos raštelyje. Ar, gi, taip gali elgtis prokuroras ? Jis, gi, turi siekti teisingumo ir viešumo (čia, gi, ne ikiteisminis tyrimas, kai jie – prokurorai slepiasi po ikiteisminio tyrimo “krūmu”?). Turbūt visiems yra aiškus atsakymas: prokuroras nesako, kas buvo parašyta raštelyje, nes nežino, ką sako teisėja apie tai, kas buvo patašyta raštelyje, nes abu arba vienas iš jų būtų pagauti meluojant.
  4. Na ir dar vienas J. Matonio “perliukas” apie “mailiaus” bylą: J. Matonis savo laidoje vėl rodo apleistas ir apskretusias kiaulių fermas ir komentuoja maždaug taip: “prokurorai, patikrinę nerado jokių naujų technologijų ir įrengimų, o vien tik apleistas fermas”. J. Matonis (kaip ir jo, turbūt, draugas E. Jakilaitis) arba yra kvailys arba apsimeta kvailiu: jokios sutarties su NMA “mailiaus” projektų dalyviai nebuvo pasirašę, o jei ir būtų, tai įrengimai būtų sumontuoti tik po 2 metų, ir tik po to kai patalpos būtų suremontuotos. Jis tyčia tą rodo ir tyčia tą kalba, o kai jo p. R. Visokavičius paklausė, kodėl jis taip kalba, tai J. Matonis atsakė, kad jam taip sakė FNTT tyrėjai ir prokuratūra. Reikėtų kuo greičiau išvaikyti tokius FNTT tyrėjus ir tokius prokurorus ir tokį žurnalistą kaip J. Matonis. FNTT tyrėjams ir prokurorui dėl “mailiaus” bylos dreba kinkos, todėl jie per žiniasklaidą vėl skleidžia melą.
  Nuo melo gali išgelbėti tik Europos Sąjungos atitinkamos institucijos. Ruoškitės melagiai.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. dabar padare gera darba, sudo verta, ta pati Valy reikia vyt is pareigu, sitiek nusikaltimu, zmones sodinami uz nieka, kad tu Lietuva atsikvosesi?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. turi atsakyti už visas betvarkes,ko gero jos vieta Panevėžio kalėjime.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. O kad pats Valys neraguoja į Vilniaus teismo nutartį ir nepareiškia kaltinimų Stankūnaitei? Juk net melo detektorius parodė, kad ji meluoja. Pirmiau patį valį bruikšt iš poto, nes žuvis genda nuo galvos.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Buvo jai pareikšti įtarimai, bet tyrimas jos atžvilgiu nutrauktas jau po Vln ap. nutarties, ir yra kita nutartis, kad tipo nutraukta pagrįstai.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. ..ieško atpirkimo ožių,o čekistus telkia Vilniuje aplink save.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. dar galvoju : – kada gėrimo pradžia ?

  Pradžia – kai nelieka ką taupyti . A ne slusniau ir kitiems.

  O kas bus, jeigu mokslinį darbelį parašys apie jus ?

  Thumb up 0 Thumb down 0 
bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/geriausios-puko-dainos-2019-302454
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities”
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (7)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (1)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (1)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (1)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (3)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (1)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (3)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (2)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...