Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Birželis 25 Šeštadienis
 

Dėl Algirdo Paleckio viešų teiginių apie Sausio 13 – ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas (papildyta)

2010-12-30 09:40 | Naujienos | Komentarų (65)

Algirdas Paleckis (KK nuotr.)

Dėl Lietuvos socialistinio liaudies fronto pirmininko Algirdo Paleckio viešai išdėstytų teiginių, paneigiančių, kad 1991-ųjų sausį sovietų ginkluotosios pajėgos prieš nepriklausomą Lietuvą įvykdė agresiją, prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 170² str. 1 d. (viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSSR ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas).

Toks procesinis sprendimas priimtas reaguojant į prokuratūroje gautą Lietuvos Respublikos Seimo nario prof. Kęstučio Masiulio pareiškimą. Savo teiginius, paneigiančius ir šiurkščiai menkinančius 1991 m. sausio 13 dienos įvykius ir jų aukas, A. Paleckis išdėstė „Žinių radijo“ laidoje „Raktas“, transliuotoje šių metų lapkričio 2 dieną.

Ikiteisminį tyrimą atlikti pavesta Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai. Šio tyrimo kontrolę vykdys Vilniaus apygardos prokurorai.

Griežčiausia bausmė, kurią įstatymas numato už viešą pritarimą tarptautiniams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų menkinimą, – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

A.Paleckio komentaras

Be abejo, tai panašu į konservatorių spaudimą prokuratūrai, nes į prokuratūrą kreipėsi K.Masiulis. Tai pirma. Antra, šita konservatorių valdžia ne tik mitingus draudžia, bet ir nuomonę, ir interpretaciją. O trečia, visgi ne iš oro, šitaip kalbėdamas, remiuosi, o liudininkais, kurie skambina ir šiomis dienomis ir liudija, kad tą naktį prie bokšto šaudė ne tik tarybinė kariuomenė – kad šaudė ir nuo stogų. Ketvirta, tai patvirtino ir teismo ekspertizės išvados, kad žuvusiųjų kūnuose yra kulkų trajektorijos, kurio ėjo iš viršaus žemyn, o kai kurios netgi 90 laipsnių kampu. Ir tarp kulkų buvo nemažai medžioklinių šratų.

Tų naktų dalyviai prisimena ir nuotaikas Aukščiausios Tarybos vadovybėje, ir jie teigia, kad tuose sluoksniuose buvo mąstoma apie aukas. Kas galėtų paneigti, kad tai nebuvo kai kam naudinga?

Be abejo, visi mes gedime nekaltų žmonių, žuvusių tą naktį, bet tiesa ir teisingumas turi būti siekiamybė, nepaisant, kad tai yra sudėtinga.

Be to, būtent šita oligarchinė sistema remiasi šešiais ideologiniais mitais, pradedant smetonmečiu ir baigiant sausio 13-ąja. Ir kai tu pajudini šitą atraminį mitą, tai ima klibėti visas sistemos pastatas. Ir būtent todėl sistema šitaip aršiai ginasi – draudimais, Baudžiamuoju Kodeksu, kas tiktai parodo, jog tai yra jos silpna vieta. Ir tie, kas nori sistemos kaitos, turi šituos mitus neigti.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. kantas.net/2010/12/30/sausio-13-kas-is-tikruju-nuzude-lietuvos-piliecius-vardan-kazkieno-interesu/

  Thumb up 72 Thumb down 0

 2. Broliai lietuviai gelbėkit !!! Gyvam esant prisiėjo laižyt Džiugašviliui šikną, bet jau kad po mirties jis dulkins mano parsidavėlišką šikną pragare!!!!! To jau per daug !!!!! Perspėkit mano anūką, kol dar yra laiko-pragaro sutvėrimų pimpalus graužt-tai ne kacapukams subines laižyt!!!! Broliai pederastai…tfu,susimaišiau…broliai lietuviai susimilkit!!!!

  Thumb up 72 Thumb down 0

 3. Jeigu būtum pagyvenęs sovietmečiu bent 10 metų, tai dabar ne kliedėtum nesąmonių. Na , nebent buvai komunistinės nomenklatūros palikuonis. Tada geriau nuplauk nuo gimdytojų kraują.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Buvo ir maisto ir darbo ir garantuotas atlyginimas, kurio pakako ir bustui ir rubams ir dar atostogoms (visi beje turejo GARANTUOTAS) uztekdavo. Dabar be abejo paprastas darbininkas gali tureti dzinsus ir vazineti vokiska masina – tik vat dzinsai kiniski uz 30Lt o masina gerai jei be remonto menesi vazineti gali. Uztat demokratiski ir nenomenklaturiniai ponai turi tiek kad per barzda jau varva nes nuryti negali kiek atkando. Tarybiniais laikais vadinamas “nomenklaturscikas” turejo na siek tiek didesni buta ar siek tiek geresne masina o dabar ponai turi rumus ir mersedesus o didzioji dalis tautos vaziuoja svetur, nes cia jiems iki grabo lentos “sviecia” nuomuojamas kampas ir tai viskas. Na … dar 12 val darbo uz skatikus.

   Thumb up 72 Thumb down 0

   • tu durnas ar kaip? Apie mašinų remontus kalbi? Prisimink kiek tuos moskvičius ar žiguliukus remontuodavo…
    Gyvenimas tada buvo tikrai blogesnis – dirbt reikdavo o nusipirkt nebuvo ką. Kaime visi ardavo kolchoze, o po darbo namie dar varydavo. Kiek prisimenu, katorga kažkokia. Dabar visi kaimynai niekur nedirba, pašalpas gauna ir burba nesąmones ant valdžios. Būtų tada paburbėję… Kaime tada kas antra šeima turėjo po supersta avtamobilį ir apsipirk į baltarusija, latviją važiuodavo.
    Tada tik buvo geriau, kad pigus namų apšildymas ir maistas be chemijos (jeigu to maisto išvis buvo).

    Thumb up 72 Thumb down 0

    • Jis nedurnas, jis – matomai “raša”. Tiesiog gina savo požiūrį ir kaip ir kiti “rašos” nori kaip galima ilgiau išsilaikyti Lietuvoje. :O
     Neregėti emigrantų skaičiai, bet mūsų – vis dar 3 milijonai!
     Šiais metais emigracija iš Lietuvos pasiekė neregėtą mastą. Vien per 8 šių metų mėnesius išvykimą deklaravo 58 tūkst. 328 žmonės. Tai yra maždaug tiek žmonių, kiek šių metų pradžioje gyveno Marijampolėje ir Raseiniuose kartu sudėjus.

     Sociologas Vladas Gaidys yra sakęs, jog nemato priežasčių dėl kurių emigracija iš Lietuvos galėtų prislopti. Svetur dirbantį šeimos narį turi maždaug 30 proc. šalies gyventojų. Šiuo metu lietuvoje maždaug kas antras – “raša”. Netiki? – eik į prekybos centrus ar tiesiog į gatvę ir paklausyk kokia kalba, neskaitant lietuvių yra daugiausiai kalbama? Išgirsi toli gražu ne indiškai, ne kinietiškai, ne vokiškai, ne pracūziškai, ne arabiškai ar ne ispaniškai. Išgirsi kalbant okupanto armijos, atūžusios čia civiliais rūbais, net gi su šeimomis, kalba. Ar ši armija ginkluota – dar pamatysime, bet kad ji ginkluota ideologiškai ir nusistačiusi prieš lietuvių kultūrą ir jos žmones, matosi labai akivaizdžiai. Jie tiesiog dega noru paniekinti lietuvius, jų kalbą, kultūrą, o čiabuviams – įbrukti nepilnavertiškumo kompleksą ir kaip įmanoma greičiau grūsti juos iš tėvynės. Juk atvykėliams irgi reikia kur nors gyventi. Negi tinginys ir dykaduonis “raša” atvykęs varginsis statyti sau būstą? Šiandien turime Lietuvą – beveik be lietuvių. Jei tokia yra situacija, ar galioja mūsų šalyje rinkimai? Ar gali tokia “tauta” spręsti gyvybiškai svarbius klausimus, kai jos kūne knibždėte knibžda “vėžinės lastelės”?

     Thumb up 72 Thumb down 0

  • Paaiškinsiu, kas yra “savas”. Tai Lietuvos “savas raša”, toks lyg ir “raša”, bet dedasi lietuviu. O užpultas, kad palako KGB pusę, staiga metasi į visas puses švaistytis terminais, kad kiti, bet ne jis kolobroavo su KGB.
   Lygiai kaip per sąjūdį. Kai kurie komuniagos ėmė su žvakelėmis jau 1991 sausio 13. Stovėjo minioje “už Lietuvą”, kad paskui juos išrinktų į laisvos Lietuvos valdžią. GAL TAIP NEBUVO?

   Thumb up 72 Thumb down 0

 4. Manau su Paleckiu nori susidorot. O siaip galit mane teisti i kaleima sodinti, bet tarybiniais laikais buvo zymiai geriau. Tiesa as ju mazai maciau nes man tik 36 metai. Bet kiek maciau tai tikrai nebuvo tokiu nesamoniu ir jokios bedarbystes, jokiu badaujanciu.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 5. Paleckis del savo isitikinimu nera kaltas,greiciausiai kalta genetika.Tai jau tos seimos tragedija.Kitaip jis nesielgs,nes neleis tevai ir proteviai.Gimines kraujas saukia Tarybu valdzios pusen.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 6. Vo! Vo! veika padrinzdincia kad valstybe-policine, bet ne teisine,ir tokiu provokaciju is tautos bus -N.uzgozent esmynes valstybes griovimo priezastis.Teisine-desperacija.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 7. Per LTV buvo graudu žiūrėt į Masiulį. Springo, stenėjo , raudonavo ir nė vieno logiško sakinio nesurezgė. Ko nervinasi šitas ponaitis, gal jis žino daugiau už Paleckį? Man itarimą kelia, kodėl buvo pasiūsti muitininkai ant sienos, kurios dar nebuvo, nebuvo nieko, jokių sutarčių, jokio aprūpinimo, jokių teisės aktų. Pastatė vagonėlį ir liepė sieną saugot. Kas atsakys už tų jaunų vyrų žūtį?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Įdomus tamstos įdomumas. Nori sakyt,kad kalti ne tie kas žudė,o tie kas siuntė?
   Aš pats buvau tada pasienyje…
   Visas įdomumas prasidėjo kai rinkimus laimėjo brazauskininkai. va tada ir įvyko didžioji Lietuvos nelaimė. Iš kariuomenės po truputį buvo išstumti patriotai, sausio 13 dalyviai, karininkais tapo buvę agronomai ar geografijos mokytojai…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 8. Buvo normalus “karštas komentaras”, o tapo bolševikų tribūna. Nebėra prasmės čia lankytis ir skaityti padleckio ar utiugovnos vapaliones.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 9. Nu bl… kokie dar šratai? Vienas psichas skiedžia, o jūs tikit? Negi nėra tarp jūsų medžiotojų? Nežinot kiek ir kaip tie šratai skrenda?

  Thumb up 72 Thumb down 0

 10. sakalauskas nusautas mazo kalibro kulka i galva ,tai jei saude rusu kareiviai tai gi turetu buti simtai liudininku kurie atpazintu zudikus,kas jie kareiviai karininkai ,? ,o pasakykit iskrypeliai zydamasonai satanistai kurie tipo budejote prie tv boksto kodel nera zinomas zudiku skaicius ,pagal sovinius galima nustatyti kiek buvo zudiku ir is kiek ginklu padaryti mirtini suviai,tai kiek zudiku iesko zydamasonine Lietuvos prokuratura ?

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Liandzberkis įpilietino rusų kariuomenę Lietuvoje, ko nepadarė Latvija ar Estija. Šiandien rašos vyksta Lietuvon ŠEIMOMIS. (lietuviai šeimomis – iš Lietuvos). Tas pats Liendsberkis ir nesirūpino, kad būtų mestos visos įmanomos pajėgos žudikams nustatyti. Jo tikslas matyt buvo nuleistas iš aukščiau, kur net TV ir spauda “nesiekia”. Jo tikslas – atvesti Lietuvą pas naują “batką” – ES. Dabar turbūt sėdi mūsų “herojus” E Parlamente ir svarsto “gerai padariau, kad masonų paklausiau ar negerai. Na man tai gerai, o Lietuvai?”

   Thumb up 72 Thumb down 0

 11. Nesamone,smeiztas,provokacija! Pats tuo metu Juragiu bokste bu
  vau. Maciau,girdejkau transliujamus vaizdus. Nes veike suziedinimas,ka ruskiu pakalikai nezinojo. Paleckikas seka tevo
  pedom. Del valdzios okupantams subines pagaves laizyti! Slyksciuosi tokiais asmenimis. Bjauriuosi ir tais kur rekia – prie ruo…. Greit uzmirsote marazmatikai kaip ten geriau buvo!
  Kaip maisto paketus gaudavote darbovietese. Uazmirsote,kad uz
  tokius tekstus pries valdzia jau saugume pezetumete.

  Thumb up 72 Thumb down 0

  • Jei šiandien būtų SSSR sugumas, mano giliu įsitikinimu ponia Druskienė būtų žmona saugumiečio, kuris saugume tardo Lietuvius. O gal čia taip ir buvo? Gal tai tikroji jos praeitis? Kas žino…

   Thumb up 72 Thumb down 0

 12. as maciau veidus tu, kurie ten buvo. jei jie nesisaugojo ir pateko po tankais, kareiviai, vaikai, irgi labai isgyveno, tai kas atsitiko. manau Paleckis teisus. tokie jau mesLietuviai…man 51 viskas vyko mano akyse.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 13. Abejojantiems galiu pasakyti ir paliudyti,nes esu gyvas bokšto gynėjas.Niekas į savus ten nešaudė.Visi žuvo ir buvo sužeisti nuo rusų ginklų ir agresijos.Paleckis nori pasėdėti už šmeižtą,manau jam bus leista tai padaryti.Tada bus tikras čekistas su atseit politinio kalinio kvapeliu.Tik pasodint jį reikėtų kartu su recidyvistais,kaip kgb kad darydavo.

  Thumb up 72 Thumb down 0

 14. Mes daug ko nesuprantam,tikim peršama nuomone,pučiam pagal santvarką dūdelę. gal man geriau buvo prie ruso,bet turiu apsimetinėt.Mano mama bibliotekininkė,tėvas-staklininkas gyvenom gerai,o dabar mėsos valgome kartą savaitėje,darbo negalima susirast,juodžiausio.

  Thumb up 72 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Figūrą formuojantys apatiniai: kokius rinktis?
Kaip išsirinkti geriausią mobilų kondicionierių?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Prietaisai moterų sveikatai bei malonumui  
Įrodyta, kad vaginalinių kamuoliukų bei vibratorių naudojimas yra naudingas moterų psichologinei bei fizinei...

Vasaros sezonas prasideda: ką turėtų žinoti šunų šeimininkai? 
Prasidėjus šiltajam metų sezonui, didelė dalis žmonių džiaugiasi dėl malonaus oro ir galimybės...

Kiek kainuoja geros kokybės langai? 
Patikimi langai pagerins Jūsų namų saugumą ir tuo pačiu jūsų gyvenimo kokybę. Renkantis...

Kaip pakeisti ir atrestauruoti namų fasadą? 
Renkantis išorės sienų apdailos medžiagą dažniausiai svarstomi du variantai: tinkuoti arba montuoti klinkerio...

Ar biuro priemonių kokybė kinta? 
Darbas biure yra neatsiejamas nuo tam tikrų priemonių, kurios gali garantuoti, kad pavyks...

Naujausia žaidimų įranga dar geresniems pojūčiams 
Jeigu mėgstate kompiuterinius žaidimus ir norite atrasti juose dar geresnes patirtis, išbandyti daugiau,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (10)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Lietuva sustabdė tarptautinių kompanijų iš Rusijos perkėlimą
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sustabdė naujų tarpininkavimo raštų išdavimą į...
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (28)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (11)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Karštas Komentaras