Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Birželis 2 Antradienis
 

Dėl 1991-ųjų įvykių Lietuva atidaro „antrą frontą“: persekios ne tik rusus, bet ir latvius?

2015-01-09 18:26 | Bylos, sukrėtusios Lietuvą | Komentarų (141)

Nors Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas pripažino, kad latvių apklausa su Medininkų žudynėmis nesusijusi, tačiau Medininkų byloje jų gyvenamųjų  adresų Latvijoje paieškai bus pasitelktas net Interpolas  ir Europolas.  KK nuotr.


Giedrė Gorienė

Kaip gaila, kad teismo posėdžių negalima filmuoti, juolab, kad negalima jų tiesiogiai transliuoti internetu.

Tokios mintys kilo šiandien Lietuvos Apeliacinio Teismo posėdyje, Medininkų byloje, kur teismas jau nuo praėjusių metų birželio murdosi su Generalinės prokuratūros prašymu – pagal teisinės pagalbos sutartį, Latvijoje apklausti du buvusius Rygos omonininkus Normundą Strapcaną ir Germaną Buniatovą (Glazovą).

Tiesą sakant, dar pernai, birželį, prokuratūrai pareiškus tokį prašymą, Konstantino Nikulino gynėjai nusistebėjo: o ką gali apie Medininkų žudynes paliudyti N.Strapcanas ir G.Buniatovas, jeigu jie iš Rygos OMON’o išėjo dar iki 1991-ųjų?

Teismo posėdžio salėje detalės nebuvo atskleistos, klausimai, kuriuos nori užduoti prokuratūra tiems dviem latviams – taip pat, tačiau teismas patenkino prokuratūros prašymą (nusprendė kreiptis dėl jų apklausos į Latviją), o iš šalies susidarė įspūdis, kad pagaliau prokuratūra „priėjo prie esminio lūžio byloje“. Latvijoje turi kažkokius svarbius liudytojus, iš kurių su vienu, kaip pasakė vienas iš prokurorų teismo posėdyje, kalbėjosi telefonu. Taigi, buvo galima suprasti, kad Lietuvos Apeliaciniam Teismui telikęs tik formalumas – kreiptis į Latviją, pagal teisinės pagalbos prašymą, o tada jau tas Normundas Strapcanas ir Germanas Buniatovas (Glazovas) jau paliudys „kažką“, po ko Medininkų bylos nagrinėjimą Apeliaciniame Teisme kaip ir bus galima užbaigti.

Kaip jau sakiau, praėjusių metų birželį vykusiame LAT teismo posėdyje klausimai N.Strapcanui ir G.Buniatovui nebuvo paviešinti. Tačiau jau netrukus BNS išplatino pranešimą spaudai, kuriame išvardijama, į kokius klausimus Lietuvos teisėsauga norėtų gauti atsakymus  iš  Latvijoje gyvenančius liudytojų:

„Teismas kartu su kitais proceso dalyviais N.Strapcanui parengė daugiau nei 40 klausimų – liudytojo teiraujamasi apie tarnybą Rygos OMON, ar jis pažinojo kitus omonininkus – Česlavą Mlynniką, Aleksandrą Kuzminą, Andrejų Laktionovą, Aleksandrą Ryžovą, Konstantiną Michailovą.

Latvijos gyventojo taip pat klausiama, ar jam žinoma, kam 1990-1991 metais buvo pavaldus Rygos OMON, ar žinoma, apie Rygos OMON būryje sukurtas „Delta-1″ ir „Delta-2″ grupes, kieno nurodymu ir kokiu tikslu tos grupės buvo sukurtos, kokia buvo tų grupių veikla, ar liudytojui žinomos kokios nors konkrečios Rygos OMON „Delta” grupių operacijos.

N.Strapcano prašoma atsakyti, ar jam žinoma, ar 1991 metais Rygos OMON darbuotojai užpuldinėjo Latvijos, Lietuvos vidaus reikalų sistemos pareigūnus, Latvijos ir Lietuvos muitinės postus, juos degino, mušė ir tyčiojosi iš muitininkų, kieno nurodymu tokie veiksmai buvo atliekami.

„Medininkų muitinės posto pareigūnų nužudymo byloje Latvijos teisėsaugos pareigūnai pateikė Lietuvos generalinei prokuratūrai jūsų 1991 metų spalio 1 dienos apklausos protokolo kopiją. Jūsų apklausos protokole nurodyta, kad jums iš S. Krotovo pasakojimo žinoma, jog Č. Mlynikas pasiūlė S. Krotovui sukurti „Delta” grupę ir tapti jos vadovu, aiškino, kad tokia grupė turės užsiimti politinėmis diversijomis ir politinėmis žmogžudystėmis, jog bus mokama po 200 rublių už nužudytąjį. Jūs parodėte, kad S. Krotovas atsisakė Č. Mlyniko pasiūlymo ir po to santykiai tarp S. Krotovo ir Č. Mlyniko pablogėjo. Ar patvirtinate šiuos ir kitus jūsų 1991 metų spalio 1 dieną apklausos protokole užrašytus parodymus?“ – Latvijos gyventojo klausia teismas.

Kitam liudytojui G.Buniatovui teismas parengė taip pat apie 40 klausimų, susijusių su OMON veikla. Latvijos gyventojo prašoma liudyti, ar jam žinoma apie 1991 metų liepos 31 dieną įvykdytą Lietuvos pareigūnų nužudymą Medininkuose, kas jį organizavo ir įvykdė, ar tarnaudamas Rygos OMON buvo gavęs nurodymą užpuldinėti, žaloti ir žudyti Lietuvos ir Latvijos civilius gyventojus, valstybės valdžios institucijų tarnautojus bei pareigūnus.

„Ar jums kas nors žinoma apie TSRS politiką 1991 metais sistemingai ir nuolatos užpuldinėti, žaloti ir žudyti plačiu mastu Lietuvos ir Latvijos civilius gyventojus, valstybės valdžios institucijų tarnautojus bei pareigūnus? Ar Jums žinomi faktai, ar kokiam nors Rygos OMON milicininkui buvo duotas įsakymas ar nurodymas ką nors konkrečiai nužudyti, ar buvo už tai žadamas ir mokamas atlygis?“ – teiraujasi Lietuvos teismas.“

Ši BNS informacija interneto portaluose buvo paskelbta tiek lietuvių, tiek rusų kalbomis.

(Tarp kitko – Apeliaciniame Teisme Medininkų byloje vyksta įrodymų tyrimas ir tuo pretekstu teisėjas A.Kruopys neleido „Karštam komentarui“ susitikti su K.Nikulinu ir paimti interviu, tuo tarpu BNS pateikti teismo posėdyje neviešinti klausimai, kurie teismo prašymu turi būti užduoti liudytojams Latvijoje. Labai įdomu, ką teisėjas A.Kruopys mano apie tokį įrodymų tyrimo posūkį – kai viena žiniasklaida blokuojama, o kitai pateikiama net teismo posėdyje nepaviešinta medžiaga?)

Taigi, teismas nusprendžia apklausti liudytojus ir Medininkų byloje daroma beveik pusmečio pertrauka – nes norint apklausti liudytojus kitoje valstybėje reikalingas laikas.

Detektyvas su „vertimu“ iš latvių kalbos

2014-ųjų gruodžio 5 d. Lietuvos Apeliacinio Teismo teisėjų kolegijos pirmininkas A.Kruopys praneša, kad Lietuvos Teisingumo ministerija „tik ką“ gavo atsakymą iš Latvijos, bet jis yra latvių kalba, išversti dar nespėjo, tad su atsakymu iš Latvijos bus supažindinta kitą teismo posėdį, kuris įvyks po dviejų savaičių.

2014-ųjų gruodžio 19 d. Apeliacinio Teismo posėdis – labai trumpas. Teisėjas A.Kruopys paaiškina, kad atsakymas iš Latvijos dar neišverstas. Teismas neturi latvių kalbos vertėjo, todėl kreipėsi į vertimų biurą. Iki kito teismo posėdžio jau bus išversta. Posėdis baigtas.

Per dvi savaites nesugebėjo išsiversti kelių lapelių iš latvių kalbos? Vertimų biuras per kelias savaites negalėjo išversti kelių sakinių? Sunku patikėti. Net pas mus, redakcijoje, yra žurnalistas, kuo puikiausiai mokantis latvių kalbą – tą tekstą būtų išvertęs per kelias minutes.

Peršasi mintis, kad jeigu „vertimas“ iš latvių kalbos teisme stringa, vadinasi, atsakymas iš Latvijos – ne toks, kokio tikėjosi prokuratūra. Galbūt prokuratūrai reikalingas laikas, galbūt padėtį gal galima ištaisyti.

Šių metų sausio 9 d. Apeliacinio Teismo teisėjas A.Kruopys perskaito iš Latvijos gautą atsakymą, jis labai trumpas: Normundui Strapcanui ir Germanui Buniatovui (Glazovui) šaukimai atvykti į Rygos miesto Žiemgalos priemiesčio teismą 2014 m. spalio 28 d. buvo įteikti, bet liudytojai į teismą neatvyko ir apie neatvykimo priežastis nepranešė. Jiems buvo išsiųsti pakartotiniai šaukimai, bet jie liudytojų jau pasiekė ir į Rygos miesto Žiemgalos priemiesčio teismą pašto buvo sugrąžinti lapkričio 20 ir 21 dienomis.

Štai ir visa esmė to latviško rašto, kurį išversti į lietuvių prireikė viso mėnesio.

Latviai bus ieškomi per policiją, Interpolą ir Europolą

Tačiau, akivaizdu, kad tie du liudytojai prokuratūrai – be galo svarbūs, todėl Lietuvos Apeliacinis Teismas penktadienį, sausio 9 d., prokurorų prašymu nusprendė, kad bus dar kartą kreiptasi į Latviją dėl jų apklausos.

Tačiau dabar jau teismas įpareigojo prokuratūrą iki sausio 21 d. 13.30 val. „savais kanalais“ nustatyti latvių Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (Glazovo) gyvenamąją vietą.

Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas pažadėjo teismui tą informaciją surasti per bendradarbiaujančias institucijas – policiją, Interpolą, Europolą.

„Jeigu gausim adresus per policijos liniją, tai mes tą informaciją pateiksime“, – penktadienį teismo posėdyje pasakė prokuroras S.Verseckas.

Kadangi Apeliacinis Teismas jau nuo praėjusių metų birželio pabaigos „įstrigęs“ Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (Glazovo) apklausose Latvijoje, o jų gyvenamųjų vietų paieškoms Latvijoje bus pasitelkta ir Latvijos policija, ir Inperpolas, ir Europolas, kyla klausimas: o tai ką tokio svarbaus ir reikšmingo Medininkų žudynių byloje gali paliudyti tie du latviai?

Ką pasakė prokuroras?

O dabar, jeigu sėdite, tai tvirtai įsikabinkite į kėdę (kad nenugriūtumėte) – štai ką „Karštam komentarui“ į tai atsakė Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas:

-Kokas Medininkų žudynių bylai reikšmingas aplinkybes turėtų paliudyti tie du latviai?

-Kadangi, kaip žinote, yra pateiktas skundas dėl (kaltinimo) perkvalifikavimo į BK 100-ąjį straipsnį, tai būtent su paties OMON’o veikla ir jų funkcijomis tuo momentu.

-Bet tai nesusiję konkrečiai su Medininkų žudynėmis?

-Ne, ne.

Latvių liudytojus – atvesdins?

Taigi, ar supratote, kas čia vyksta? Vilniaus apygardos teismas 2011 m. gegužės 11 d. Medininkų byloje nuteisė Konstantiną Nikuliną už „žmogžudystę“, tačiau tas nuosprendis neįsiteisėjęs, o 2011 m. vasaros pabaigoje šioje byloje pagal šį BK straipsnį suėjo senatis.

Todėl prokurorai, 2011 m. gegužės 11 d. vos „nenumirę iš laimės“ dėl tokio „puikaus“ Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio (tiesa, po to sekė tokį nuosprendį priėmusios teisėjų kolegijos teisėjo V.Dovidaičio atleidimas iš teisėjų dėl teisėjo vardo pažeminimo – normalioje valstybėje būtų peržiūrėtos visos bylos, kurias nagrinėjo toks teisėjas), pagal kurį K.Nikulinui buvo paskirta bausmė iki gyvos galvos, netrukus jau skubėjo su skundu į Apeliacinį Teismą, prašydami perkvalifikuoti kaltinimą – kad Medininkuose buvo įvykdyta ne žmogžudystė (105 str.), o nusikaltimas žmoniškumui (100 str.), kuriam, anot mūsų BK, senaties termino nėra.

Ir štai dabar jau ketvirti metai Apeliaciniame Teisme prokurorai bando įrodyti, kad K.Nikulinas padarė „nusikaltimą žmoniškumui“ (apie Medininkų žudynes, kaip supratote, jau niekas ir nekalba – svarbu „istorinis kontekstas“), pateikdami teismui krūvą dokumentų (pvz., tuometinio premjero G.Vagnoriaus raštą tuometiniam TSRS vidaus reikalų ministrui, prašant Lietuvai 457 Kalašnikovo automatų; policijos įvykių suvestines; TSRS VSK Pabaltijo karinės apygardos generolo leitenanto V.Gaponenkos raštus tuometiniam Lietuvos Respublikos AT pirmininkui V.Landsbergiui, kad muitininkai reketuoja pravažiuojančiuosius į Lenkiją ir t.t.).

Na, o dabar, kaip paaiškėjo, tą „nusikaltimą žmoniškumui“ Medininkų muitinės poste 1991 m. liepos 31 d. turėtų padėti įrodyti du buvę Latvijos omonininkai, kurių gyvenamosios vietos Latvijoje mūsų prokuratūra ieškos su policija, Interpolu ir Europolu, tačiau kurie, kaip prisipažino prokuroras S.Verseckas, nieko apie Medininkų žudynes paliudyti negali.

Išvertus į paprastą kalbą, prokurorai turi Apeliaciniam Teismui pateikti „nusikaltimo žmoniškumui“ įrodymus, t. y. įrodyti Rygos OMON (nes nuteistasis Medininkų byloje – buvęs Rygos omonininkas) politiką – kad jų politika buvo „žudyti civilius“. Reikia, kad Normundas Strapcanas ir Germanas Buniatovas (Glazovas) paliudytų, kad Rygos OMON’o politika buvo žudyti Latvijoje, o, pagal loginę seką, jeigu buvo „politika žudyti“ Latvijoje, tai tokia pat „politika“ buvo vykdoma ir Lietuvoje (Medininkų byla). Ir tuomet, pagal Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (Glazovo) paliudijimus apie „Rygos OMON’o politiką“, Apeliacinis Teismas jau galėtų išgelbėti prokurorų „kailį“ Medininkų byloje – patenkinti prokurorų prašymą ir perkvalifikuoti Medininkų žudynes iš žmogžudystės į „nusikaltimus žmoniškumui“.

Kadangi, kaip susidaro įspūdis, naujasis GP kaltinimas Konstantinui Nikulinui („nusikaltimai žmoniškumui“) dabar priklauso būtent nuo Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (Glazovo) paliudijimų, o Lietuvos Apeliacinis Teismas, jų apklausai skyręs pusmetį (2014 m. birželis – 2015 m. sausis), prokurorų prašymu nusprendė ir toliau tęsti jų paieškas ir apklausas Latvijoje (iki 2015 m. sausio 21 d. 13.30 val. prokuratūra turi pateikti jų gyvenamųjų vietų adresus Lietuvos Apeliaciniam Teismui, o adresų suradimui bus pasitelktas net Interpolas ir Europolas!), nenustebsiu, jeigu sausio 21 d. teismo posėdyje Lietuvos Apeliacinio Teismo kolegija nuspręs tuos prokuratūros norimus apklausti latvių liudytojus įpareigoti į teismą pristatyti liudyti su policija. Nes jeigu Latvija atrašė Lietuvai, kad šaukimai Normundui Strapcanui ir Germanui Buniatovui (Glazovui) buvo įteikti, bet jie į teismą liudyti neatvyko, o pakartotinių šaukimų net nepriėmė, tai kodėl mūsų teismas, norėdamas padėti prokurorams išgelbėti bylą, negali tų liudytojų į teismą atvesdinti priverstinai? Nepaisant to, kad jie – ne Lietuvos, o Latvijos piliečiai? Ir gyvena ne Lietuvoje, o Latvijoje?

Kaip gaila, kad nėra tiesioginės teismo posėdžių transliacijos

Štai todėl ir sakau: kaip gaila, kad teismai neleidžia jų teismo posėdžių filmuoti, o dar geriau – transliuoti tiesiogiai (internetu). Nes jeigu būtų leista, tai Medininkų bylos nagrinėjimą žmonės stebėtų sulaikę kvapą kaip geriausią detektyvinį serialą, o penktadienį būtų pamatę prokurorų ir advokatų dvikovą dėl pakartotinių dviejų latvių apklausų.

„Nustatykime, kas padarė nusikaltimą Medininkų muitinės poste, ir baikime tuos „čiudus“, – „kirto“ prokuratūrai advokatas A.Marcinkevičius, po prokurorų pasisakymo, kad latvius reikia dar kartą bandyti Latvijoje apklausti.

O svarstant K.Nikulino prašymą dėl kardomosios priemonės pakeitimo, advokatas A.Marcinkevičius, išgirdęs trafaretinius prokuratūros atsakymus: „Suėmimo pagrindai nepasikeitę, prašome nuteistojo prašymą atmesti“, paprašė teismo žodžio ir prokurorams priminė suėmimo kriterijus: arba asmuo yra sučiuptas nusikaltimo vietoje, arba yra nusikaltimo liudytojai, arba pas asmenį rasti nusikaltimo vietoje paimti daiktai, naudoti ginklai, ar nusikaltimo vietoje rasta asmens DNR.

„Prašau man nurodyti bylos tomą, lapą, eilutę, kur apie tai yra kalbama, tik nerodykite teismo nuosprendžio“, – paprašė penktadienį Apeliacinio Teismo posėdyje prokurorų K.Nikulino advokatas A.Marcinkevičius.

Nes Vilniaus apygardos teismo nuosprendis, A.Marcinkevičiaus manymu, yra politika, tuo tarpu A.Marcinkevičius yra teisininkas ir prašo parodyti įrodymus.

Prokurorai advokatui dėl įrodymų pateikimo neatsikirto.

Kodėl svarbu tie latvių parodymai?

Tačiau sugrįžkime prie tų dviejų Latvijos piliečių Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (Glazovo) apklausų.

Kaip redakcijai sakė šaltiniai iš prokuratūros, pagal BK 100-ąjį straipsnį („nusikaltimai žmoniškumui“) dėl muitinės vagonėlių užpuldinėjimo 1991-aias metais yra pradėti ikiteisminiai tyrimai ne tik buvusių Vilniaus omonininkų, tačiau ir buvusių Rygos omonininkų atžvilgiu – dėl muitinės vagonėlių užpuldinėjimo Lietuvos-Latvijos pasienyje.

„Tie ikiteisminiai tyrimai yra priskirti pakraščių prokuratūroms, tačiau tyrimai kol kas nejuda, laukiama, kuo baigsis K.Nikulino byla. Jeigu Apeliacinis Teismas pasisakys, kad omono veikla buvo „nusikaltimas žmoniškumui“, tada teks traukti baudžiamojon atsakomybėn visą eilę buvusių Rygos omonininkų ir kreiptis į Latviją dėl jų išdavimo Lietuvai“, – redakcijai sakė šaltiniai iš prokuratūros.

Taigi, Normundas Strapcanas ir Germanas Buniatovas (Glazovas) yra reikalingi mūsų prokuratūrai ne tik Medininkų byloje, tačiau per šią bylą, t. y. apklausus juos Medininkų byloje, prokuratūra galėtų pradėti tarptautinį baudžiamąjį persekiojimą prieš buvusius Rygos omonininkus dėl muitinės vagonėlių užpuldinėjimo 1991 metais, už ką latviams Lietuvoje (pagal pakeistą BK) gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

„Antras frontas“?

Taigi, panašu, kad Lietuva dėl 1991-ųjų metų įvykių planuoja atidaryti „antrą frontą“ – su Latvija, nes iki šiol kovojo tik su Rusija: dalis buvusių Vilniaus omonininkų slapstosi Rusijoje (kai kuriems, kalbama, pagal Lietuvos liudytojų apsaugos programą, yra išduoti pasai kita pavarde – kad galėtų netrukdomai atvažiuoti į Lietuvą ir nebūtų paieškomi, nors oficialiai jų pavardės (dėl užlegendavimo?) linksniuojamos kaip teisiamųjų Vilniaus OMON’o byloje už akių), Rusijos pilietis K.Nikulinas pirmos instancijos teismo nuteistas Medininkų byloje iki gyvos galvos, teisiami už akių ir kiti buvę omonininkai, Rusijos piliečiai, kurie gyvena Rusijoje ir nėra Lietuvos teisėsaugai išduodami.

Na, Konstantiną Nikuliną Latvija Lietuvai atidavė – „rusas gi“. Tačiau iš tiesų bus labai įdomu pažiūrėti, o kaip elgsis Latvija, kai (jeigu kaltinimas, kaip kad nori mūsų prokurorai, K.Nikulinui bus teisme perkvalifikuotas į „nusikaltimą žmoniškumui“) prasidės grandininė reakcija – Latvija gaus visą krūvą Europos arešto orderių išduoti latvius, buvusius omonininkus, kurie, pagal mūsų teisėsaugą, dalyvavo muitinės vagonėlių Lietuvos-Latvijos pasienyje užpuldinėjimuose, už ką jiems Lietuvoje (pagal konservatorių Seimo 2011 m. pakeistą „stebuklingąjį“ BK straipsnį) gresia kalėjimas iki gyvos galvos? Ir kaip ta „raganų medžioklė“ paveiks Lietuvos-Latvijos santykius?

Komentarai

 

 

 
 1. klauseklis 2017-03-30 09:03

  Gal durni klausimai, bet jie neduoda ramybės kokie įrodymai rodo, kad iki gyvos galvos užteistas :
  1. buvo Medininkų pasienio poste?
  2. būtent jis šaudė ir į ką?
  3. ką būtent nušovė?

  įdomiai čia… 2017-03-27 12:52
  atmintis 2017-03-06 11:03
  100 balų !!! 2013-03-06 – 16:52 rašė:

  Patriotizmo tema Medininkų bylos kontekste labai įdomi, o svarbiausia aktuali, kaip niekur kitur. Keista, kad šiandien 22-aisiais Nepriklausomybės metais dar atsiranda visokių molinukų nesuprantančių, kad būtina surasti ir nubausti tikruosius Medininkų pasieniečių žudikus.
  Pasakykite susimyldami, ką bendro su patriotizmu ir jo esme turi bet kurio ir bet kokio žmogaus nuteisimas be kaltės įrodymų?
  Nekalto žmogaus pasodinimas iki gyvos galvos be įrodymų ir vengimas surasti tikruosius žudikus yra aukščiausia patriotizmo pasireiškimo forma?
  Tuomet belieka atvirai pagailėti šitokių pseudopatriotų ir juos užjausti.
  Tai jau nepatriotizmas, o atviras kenkimas savo Tėvynei, slepiant nuo atsakomybės tikruosius Medininkų žudikus.
  Būtent dėl tokių, neaiškioje vietoje iškasto molio gabalo, pažiūrų šiandien, Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje atvirai drįstama be įrodymų nuteisti Žmogų iki gyvos galvos.
  Sukrečia šiurpas nuo šitokių liguistų pažiūrų Lietuvoje išplatinto niekuo nepagrįstos neapykantos vėžio.
  Patriotai privalo patys nuspręsti ar jiems užtenka “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje ar reikia surasti tikruosius žudikus?
  Lietuvos istorijai “Atpirkimo ožio” Medininkų byloje nereikia. Reikia ištirti bylą ir surasti tikruosius žudikus!

  Gintas 2015-07-01 10:01

  Man labai patiko gerbiamo advokato Arūno Marcinkevičiaus vienoje iš diskusijų išsakyta mintis: “Asmuo, teikiantis pirmenybę kokiai nors nuomonei sprendimo priėmimo procese, tuo pat metu atvirai prisipažįsta ir praneša a’priori atsisakąs asmeninės atsakomybės už sprendimo kokybę ir jo teisingumą. Kitaip tariant, atsakingas asmuo asmeniškai in general atsisako teisingai išspręsti jam pavestą ar tenkantį klausimą iš esmės, remiantis faktais bei įrodymais, todėl priimąs pabrėžtinai formalų, nebūtinai teisingą sprendimą.”

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Del visko kalta tik venckiene o gal…tik viena Venckiene TEISI?Prokuratura ir teismai vieningai “triuskino”Venckiene ir Kedzius uz tiesos ieskojima

  Thumb up 2 Thumb down 0

 3. TE BIJO LIETUVOS TANKISTĖS NE TIK PATYS LIETUVIAI, RUSAI, O DABAR IR LATVIAI, BET IR VISAS PASAULIS,

  Thumb up 2 Thumb down 2

  • Baba

   2015-01-09 – 23:37

   Trupinėlis iš praeities:
   Apeliaciniame Teisme paaiškėjus, kad Medininkų žudynių byloje išgaravo buvusio Lavoriškių muitinės posto viršininko Vytauto Petruškevičiaus filmuota Medininkų žudynių vietos vaizdo juosta, prokuratūra nusprendė laikytis labai įdomios taktikos: Generalinėje prokuratūroje nėra lydraščių, įrodančių V.Petruškevičiaus filmuotos vaizdo juosto perdavimą prokuratūrai. O jeigu lydraščių nėra, vadinasi, tos vaizdo juosto prokuratūroje ir iš viso nebuvo.

   Tokia prokuratūros pozicija labai nustebino Vyčio kryžiaus ordino kavalierių Jurijų Pivoriūną, buvusį VRM Kriminalinės paieškos valdybos vyr. oper. įgaliotinį, kuris Šv.Jokūbo ligoninėje nufilmavo pirmąją Tomo Šerno apklausą reanimacijos palatoje, kai šis atgavo sąmonę. Mat Medininkų byloje nėra ne tik V.Petruškevičiaus nufilmuotos Medininkų žudynių vietos vaizdo juostos, bet ir pirmosios Tomo Šerno apklausos reanimacijos palatoje vaizdo juostos.

   -Tai gal prokuratūra dabar dar pareikš, kad ir Tomo Šerno pirmosios apklausos vaizdo juostos prokuratūroje niekada nebuvo, nes esą nėra lydraščio? – paklausė „Karštas komentaras“ svarbaus Medininkų bylos liudytojo Jurijaus Pivoriūno, kuris nebuvo apklaustas Medininkų žudynių byloje nei prokuratūroje, nei Vilniaus apygardos teisme, kur nuosprendžiu iki gyvos galvos buvo nuteistas rygietis K.Michailovas.

   Thumb up 3 Thumb down 0

 4. KOLABORANTAS, TAPĘS PREZIDENTU:
  1.A.M. Brazauskas apie trispalvę: “Kol kabės šitas skuduras, aš nekalbėsiu” (Išsireiškimas Sąjudžio mitinge Katedros a. išlydint Lietuvos delegatus į IX partinę konferenciją, 1988) ; 2.”Į savarankiškos Lietuvos valstybės idėją aš žiūriu neigiamai. Aš manau, kad tai nerealu”. (Interviu “Argumenty i fakty”, 1989, Nr.47) ;3.”Kai kurie asmenys atkakliai perša mums Lietuvos Respublikos atkūrimo idėją. Esame įsitikinę, jog neįmanoma nutraukti penkių dešimtmečių Tarybų Lietuvos raidos. Pagaliau nėra ir pakankamai pagristų argumentų, kad tai daryti būtina”(“Žodis Lietuvos komunistams”, “Komunistas”, 1989, Nr.9) ;4.”Kūriame socializmą TSRS sudėtyje. Jokio kito kelio nėra ir negali būti. Kraštutiniai lozungai – išstoti iš Tarybų Sąjungos, paskelbti nepriklausomą Lietuvą – mums nepriimtini”( Kalba “Vilmos” imoneje. “Tiesa”, 1989 03 03); 5. Apie okupacinę kariuomenę: “Mes viska vertiname tik vienu požiūriu: kad tik lietuviai tarnautų Lietuvoje ir – lauk okupacinę kariuomenę. Atsakykite man į paprastą klausimą: o kas gi gins Lietuvą?” ( Kalba susitikime su komjaunuoliais. “Lietuvos rytas”, 1990 01 25) ; 6.”Ateityje Lietuvos Respublika pirmiausia turės gerai sugyventi su kaimynais. Kažin ar tai pavyks, jei kelsime balsą prieš tarybinę armiją”( Kalba SSKP CK plenume Maskvoje. “Tiesa”, 1990 02 10) ;7.”Kaip mes galime apsieiti be Tarybų Sąjungos? Tam kuris tai padarys, aš Nobelio premiją duosiu”. (Interviu lėktuve, skrendant į Maskvą).

  Thumb up 2 Thumb down 1

 5. klausimas Prezidentei

  2015-01-20 – 19:28

  Teigiate, kad Aukščiausiasis Teismas turi stiprinti pasitikėjimą teisingumu? Visose bylose ar su politikų nubrėžtomis išimtimis, kaip pvz.: Medininkų, Sausio 13 arba pedofilijos bylose? Ko iš esmės reikalaujate iš teisėjų? Galima būtų tikėtis, kad reikalaujate ne kišeninio ar telefoninio, t.y. politiškai korumpuoto, o tikrojo teisingumo?

  Thumb up 3 Thumb down 0

 6. senmergės feisu “specialistas” tik traukomas už virvučių tesugeba dirbti, ir tuo tik ir naudingas režimui…

  Thumb up 7 Thumb down 0

 7. Siaubas apima pagalvojus, kad prisidengiant teisėtumo vardu, teisingumo dėlei specifiškai- individualių asmenų atžvilgiu, specialiai atbuline tvarka keičiami įstatymai, prisidengiant “istorinio teisingumo atstatymu” ir panašiai.

  Thumb up 7 Thumb down 0

  • Akivaizdus politinis užsakymas ir tiesioginis politikų spaudimas. Kažkas dar bandė ginčyti, kad Medininkų byla – politinė ir nieko bendro su teise neturinti.

   Thumb up 7 Thumb down 0

 8. Gorbačiovas su savo šutve atliks atgailą prieš Dievą ir 1991 m. Lietuvos nepriklausomybės aukas?

  Thumb up 1 Thumb down 2

 9. Ar Gorbačiovą apklausė dėl 1991 -07-31 aukų Medininkuose? Juk jis buvo visų vyriausias sovietų pajėgų ir kompartijos vadas :(

  Thumb up 3 Thumb down 2

 10. Anonymous

  2015-01-13 – 11:04

  13 (trylika) pilnai suš..ktų ir sužlugdytų bylų tyrimų vien per pastaruosius 5 (penkis) metus. Ne per daug kartais?

  Thumb up 7 Thumb down 0

 11. 1989-08-23 į Baltijos kelia, o 1991-01-13 – ginti TV boksto susirinko demagogija apie laisve ir demokratija apgauta Lietuvos beklase visuomene.
  Tada dar visi buvo lygus, nebuvo isnaudotoju ir isnaudojamuju. Tada zmones net neitare, kad labai greitai visi susiskirstys i klases:
  BIEDNIOKUS – 85%, gyvenancius ZEMIAU SKURDO RIBOS;
  VIDUTINIOKUS – 14,9%;
  TURTUOLIUS – 0,1%, kurie gyvens NEREGETOJE PRABANGOJE ir valdys 60% Lietuvos turtu.
  Kontrevoliucijos vyriausias architektas ir rezisierius, 9 m. destes marksizma-leninizma, zinojo, kad po gamybos priemoniu ir gamybos irankiu privatizavimo, visuomene susiskirstys i ISNAUDOTOJUS ir ISNAUDOJAMUOSIUS. Ta labai gerai zinojo ir KP gensekas M. Gorbaciovas, baisioje TSRS visuomenes tragedijoje – SOCIALIZMO SUGRIOVIMO ir PEREJIMO i KAPITALIZMA, kurio pagrindas – ZMOGAUS ISNAUDOJIMAS ZMOGUMI ir privati gamybos priemoniu ir gamybos irankiu nuosavybe bei pelno nusavinimas.
  Kapitalizmas gimdo BEDARBYSTE ir SIAUBINGA SOCIALINE NELYGYBE, SKURDA ir NEREGETA PRABANGA. Sioje baisioje TSRS zmoniu socialineje tragedijoje M.Gorbaciovas vaidino darbo zmoniu gyneja nuo lietuviskosios kontrevoliucijos, taciau tai buvo tik politinis spektaklis. M.Gorbaciovas su savo PERESTROIKOS KOMANDA ir Lietuvos nacionalistine burzuazija buvo vieningi – tikslas buvo KAPITALIZMAS ir socializmo SUGRIOVIMAS, prisidengiant demagogija apie LAISVE ir DEMOKRATIJA.
  A. Kubilius, viename straipsnyje, noredamas prilygti R.Reiganui, kelis kartus TSRS, kurioje nebuvo bedarbystes, benamystes ir skurdo, pavadino BLOGIO IMPERIJA, nes ji imponuoja “GERIO IMPERIJAI” (JAV), kurioje atviras valstybinis rasizmas buvo iki 1968 m. – iki L.M. KINGO NUZUDYMO. “GERIO IMPERIJAI,” kuri ilgus metus kariaudama Korejoje, Vietname, Afganistane, Irake ir kt., nuzude milijonus nekaltu zmoniu.
  “GERIO IMPERIJA” JAU pasibaigus Antrajam Pasauliniam karui, nakti ant civiliu mieganciu miestu HIROSIMOS ir NAGASAKIO susprogdino atomines bombas ir 4 km. spinduliu visa materija kartu su 200.000 mieganciu civiliu susiskaide i atomus…
  “GERIO IMPERIJA” pasibaigus II Pasauliniam karui, pradejo saltaji kara ir ruosesi pratesti A.Hitlerio pralaimeta kryziaus zygi pries TSRS ir komunizma – pagal J. Makarcio plana, numetant ant didžiuju TSRS miestu, iskaitant RYGA, TALINA ir VILNIU, 133, veliau dar 200 atominiu ir 500 TUKSTANCIU TONU iprastiniu bombu.
  J. Makarciui nepasiseke – “BLOGIO IMPERIJA,” kol “GERIO IMPERIJA” gamino reikalingas bombas, sukure savo branduolini skyda ir isgelbejo pasauli nuo TRECIO PASAULINIO – BRANDUOLINIO – KARO.
  TSRS isgelbejo zmonija nuo hitlerinio fasizmo, kuris, palaiminus Romos popieziui, planavo isnaikinti istisas tautas, ir nuo Trecio Pasaulinio branduolinio karo. Deja, nepavyko apginti Lietuvos (ir kitu respubliku) darbo zmoniu nuo puvancio isnaudotojisko, oligarchinio, parazitinio, korumpuoto, amoralaus kapitalizmo, primetancio siaubinga socialine nelygybe, bedarbyste, benamyste, skurda su gresmingo lygio emigracija, savizudybemis, plesikavimais ir zmogzudystemis…

  Thumb up 10 Thumb down 1

 12. “D. Kuolio teigimu, dabartinis … prokuratūros … elgesys „verčia Lietuvos valstybę absurdo teatru, kuriame tyčiojamasi iš sveiko proto, kuriame negalima tiesa, nebeveikia jokie moraliniai susitarimai ir įsipareigojimai“.

  Thumb up 5 Thumb down 0

 13. Senai visiems akivaizdu- byla grynai politinė, su teise ir teisingumu neturinti nieko bendro!

  Thumb up 8 Thumb down 0

 14. kas žinot, kaip vadinasi tokie žmonės, kurie sulaužo kitiems gyvenimus ir šokinėdami ant jų vaikiškai džiaugiasi?

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • Kodėl jis turėtų žinoti, daug svarbiau, kad prokurorai ir teisėjai patys žinotų :)

   Thumb up 9 Thumb down 0

 15. pravalai

  2015-01-12 – 19:10

  Su Kusaitės terorizmo byla – pravalas;
  Su airio teroristo byla – pravalas;
  Su Misiukonio byla – pravalas;
  Su Ulbinaitės byla – pravalas;
  Su Pociūno nužudymo tyrimu – pravalas;
  Su Kedžio nužudymo tyrimu – pravalas;
  Su Ūso nužudymo tyrimu – pravalas;
  Su Furmanavičiaus nužudymo tyrimu – pravalas;
  Su pedofilijos tyrimu – pravalas;
  Su CŽV kalėjimo tyrimu – pravalas;
  Su nužudymo Medininkų poste tyrimu – pravalas….
  Ar ne per daug tų – pravalų?

  Thumb up 15 Thumb down 0

  • Baba

   2015-01-12 – 20:05

   Ir čia dar toli gražu ne visus išvardinot:
   Su Bražuolės bylos tyrimu – pravalas.
   Su Pakaunės sukilimo tyrimu – pravalas.
   Su Mažeikių naftos dovanėlės tyrimu – pravalas.
   Su prezidentinio perversmo tyrimu – pravalas.
   Su Kiesų žudynių tyrimu – pravalas.
   Su N.Venckienės bylos tyrimu – pravalas.
   Su L.Bloznelytės šmeižto bylos tyrimu – pravalas
   Su Juro Abromavičiaus nužudymo tyrimu – pravalas.
   Vienžo, kur tik pirštu besi, ten pravalas. Ir už visų tu pravalų, iš kokio bokštelio pasilipęs bežiūrėtumei, vien tik kubiloidinės grietinėlės ausytės kyšo.

   Thumb up 9 Thumb down 0

  • 13 (trylika) pilnai suš..ktų ir sužlugdytų bylų tyrimų vien per pastaruosius 5 (penkis) metus. Ne per daug kartais?

   Thumb up 5 Thumb down 0

 16. Radau. Prokuroras Rolandas Stankevičius pažymėjo:
  – “Igors Gorbans paleidimas stipriai pakoregavo Medininkų bylos tyrimą”

  Thumb up 10 Thumb down 0

 17. -Bet tai nesusiję konkrečiai su Medininkų žudynėmis?

  -Ne, ne.

  O SU KUO SUSIJĘ? AR BYLA NE DĖL MEDININKŲ?

  Thumb up 9 Thumb down 0

   • čia, žinokit, neišgėręs nesuprasi :) ir dar reikia nemenkai išgerti, kad suprastum, kad tikrai nė vėlnio neina suprast :)

    Thumb up 8 Thumb down 0

    • Kažkur skaičiau, kad teismo sprendimai turi būti skaidrūs, paprasti, lengvai skaitomi ir paprasati suprantami, be jokių prieštaravimų , visiškai aiškūs ir nekeliantys abejonių net mažaraštei kaimo bobelei ir pradinukui.

     Thumb up 10 Thumb down 0

 18. Kokie yra įrodymai, kad tas laviešų/maskolių – omonovcas tikrai buvo užpuolęs Medininkų postą ir ką jis ten nužudė ar sužeidė? Ar įrodyta ką konkrečiai jis ten darė?

  Thumb up 13 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 5
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (3)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...