Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
ekozoe.lt
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

Dainius Gaižauskas. Ar norint užtikrinti pabėgėlių teises galima nepaisyti Lietuvos piliečių teisių?

2021-09-02 12:01 | Naujienos | Komentarų (4)

Dainius Gaižauskas. KK nuotr.

Dainius Gaižauskas

Seimo NSGK pirmininko pavaduotojas

Naują politinį sezoną valdantieji ir vėl pradeda panieka ir skriauda paprastiems žmonėms, kurie ilgus metus valstybėje dirba tylų, bet ypatingą darbą, užtikrinantį mūsų visų ramų gyvenimą. Kalbu apie Kybartuose esančių Marijampolės pataisos namų darbuotojus, kurie rugsėjo pirmosios išvakarėse sužino, kad bus likviduojama jų įstaiga.

107 darbuotojai pasirašė rašte teisingumo ministrei. Jie prašo ministrės stabdyti pradėtą įstaigos likvidavimo procedūrą, nes visi šie žmonės vis dar šoke, jog staiga, kažkieno sprendimu, su jais net nesitarus, nusprendžiamas jų likimas.

Štai, paskaitykite ir Jūs, kaip šią situaciją mato ir ką jaučia Kybartuose esančių pataisos namų kolektyvas:

„Žinia, apie tai, kad Kybartų pataisos namų nebeliks, o juose dirbę darbuotojai bus perkelti į Marijampolės pataisos namus – buvo netikėta, todėl kyla labai daug klausimų. Vienas jų, kas laukia darbuotojų?

Bausmių vykdymo sistemos pareigūnams ir darbuotojams žadama išsaugoti darbo vietas, pereinant į Valstybės sienos apsaugos tarnybą, arba perkeliant dirbti į kitas pataisos įstaigas. Mums neaišku, ką turi galvoje Teisingumo ministrija sakydama, kad bus suteikta galimybė keisti tarnybą pereinant į Valstybės sienos apsaugos tarnybą? Ar tai reiškia, jog dalis, kuriai nebus darbo vietų Marijampolės pataisos namuose – turės kabutėse laisvą pasirinkimą: eiti į gatvę, arba eiti į migrantų apsaugą, t.y. nestatutiniu darbuotoju, kuriam turėtos socialinės garantijos nebepriklausys?

Baiminamės dėl darbuotojų. Prisiminkime Lukiškių uždarymą, kai darbo neteko apie 100 darbuotojų, nors koks ilgas ir kruopštus derinimas tuo metu vyko. Ar uždarant Kybartų pataisos namus visi darbuotojai turės darbo vietą, t.y. ne menamą, o tikrą su stalu ir atskiru kompiuteriu, arba pagal profilį? Ar visgi per mėnesį įrengti darbo vietų nepavyks, o dalies darbuotojų tiesiog nebereikės? Nesuprantama kodėl nesielgta civilizuotai, o susitarimai tarp VRM ir Teisingumo ministerijos gimė anksčiau nei buvo informuoti darbuotojai? Mums labai apmaudu, kad eilinį kartą darbuotojai yra paskutinėje vietoje.

Kurie pataisos namai laukia uždarymo eilėje po Kybartų? Ar jau Lietuvoje sumažėjo ir akivaizdžiai mažėja nuteistųjų skaičius? Ar įvertintos visos su skuba atsisakyti pataisos namų grėsmės? Ypač tos, apie kurias nenorima garsiai kalbėti, pavyzdžiui, kad skubotai perkeliant nuteistuosius, ir dėl skubos, ir dėl vietos trūkumo, kitų problemų, pasitaiko atvejų, kai vienoje krūvoje atsiduria skirtingo režimo nuteistieji, tai ir papildomi iššūkiai, ir rizikos, ir grėsmės, taip pat ir visuomenės saugumo klausimas. Ar skuba šiandien, ryt nekainuos valstybei, kai nepatenkinti nuteistieji ims skųsti valstybe ir reikalauti kompensacijų? Apie ką galvoja ir kaip jaučiasi šiandien pareigūnai, darbuotojai, ir ne tik Kybartų pataisos namų, matydami tokį pavyzdį, kai per vieną naktį jų gyvenimas praranda pamatą po kojomis, ir atsiranda nežinia? Ar politikai, kurie priima šį skubotą sprendimą gerai jaustųsi jei ryt ministrė jam pasiūlytų eiti migrantų apsaugos darbuotoju, nes gi vis tiek darbas?

Kalbame ne norėdami sumenkinti apsaugos darbuotojo darbą, o norėdami iliustruoti, kad pats pasikeitimas sutrikdo psichologinę savijautą, nes atsiranda nežinia, tiek ir ateities perspektyvos tampa miglotos. Tad ar gerai jaustųsi politikai ir su džiaugsmu bei džiugesiu priimtų sprendimą? Už kiekvieno sprendimo – yra žmonės. Būtent tokie pasikeitimai, kokius suplanavo Teisingumo ministerija, netikėti pareigūnams ir gali sukelti sveikatos problemų. Sistema po truputį, po kąsnį, atsisakant tai vienos, tai kitos įstaigos yra griaunama. Ir nors teigiama, kad perkels visus pareigūnus, nelabai tikime, nes panašiai buvo kalbėta ir vykdant policijos reformą, kurios pasekmė – daugybė išėjusių gerų patyrusių pareigūnų, tad mes stebime įvykius ir jaučiame, kad sistema atsidūrė po peiliu, kuris neaišku, kurioje vietoje vėl atrieks gabalą.”

Kur dingo žadėta valdančiųjų demokratija, pagarba žmogui ir jo teisėms? Šiandien vieni, rytoj kiti. Ar taip valdomoje valstybėje norime gyventi?

Tik maksimaliai sukoncentravus politikų dėmesį, galėsime ištraukti į dienos šviesą visą šio neskaidraus proceso eigą bei reikalauti, nedelsiant pradėti diskusijas su pareigūnų teises ginančia profesine sąjunga. Todėl nedelsdamas Kybartų pataisos namų uždarymo klausimą paprašiau įtraukti į artimiausią šešėlinės Vyriausybės posėdį.

 

Komentarai

 

 

 
 1. Kažkaip px, nes jie tarnavo režimui, pusę metų smaugusiam Druskininkų sanatorijos Belarus darbuotojus. Tada kentėjo 400 nieko dėtų žmonių, dabar – tik 107 chuntos tarnai

  Thumb up 7 Thumb down 1

  • yra darbų:tiesti kelius, statyti pastatus, vairuoti automobilius, logistikoje pakrauti-iškrauti.Žinoma dirbti “arkliais” ir temti į zoną telefonus, narkotikus lengviau.

   Thumb up 7 Thumb down 1

 2. Kviečiu lietuvius nerizikuoti savo sveikata, nepasiduoti valdžios spaudimui – nesiskiepyti nesaugiomis covid-19 vakcinomis. Manau, valdžia tik ir siekia įtikinti, apgauti ir suskiepyti 70 proc. po to 80 proc. ir daugiau lietuvių, o po to imsis prievartos likusių mąstančių nesiskiepijančių atžvilgiu, turbūt bus siekiama priimti priverstinės vakcinacijos teisės aktus ir iš žmonių būtų brutualiai atimta teisė rinktis dėl savo sveikatos ir kūno apsaugos, intervencijos į kūną. Jeigu jums svarbus kitas lietuvis ir jo teisės, tai atsisakykite šio diskriminuojančio jūsų tautietį paso. Nebūkite egoistai lietuviai. Gerbiamieji Lietuvos piliečiai, Mane stebina, kaip jūs taip lengvai pasidavėte skiepų ir galimybių pasų propogandai. Kodėl nemąstėte kritiškai? Užteko žiniasklaidai, valdžiai ir jiems lojaliems žmonėms pavaryti vakcinų propogandą, užtildyti ir tyčia neleisti į viešą eterį kritinės nuomonės apie skiepus (mane net DELFI komentaruose blokavo kai agitavau prieš skiepus ir tą žmonių apgaudinėjimą) ir daug žmonių nubėgo skiepytis, tai daugiau nei apgailėtina ir neprotinga. Kviečiu lietuvius parodyti, kad esame viena tauta, o ne tik biologinės tautos nariai, solidarizuotis su nesiskiepijančiais žmonėmis ir ignoruoti diskriminacinį ,,galimybių” pasą, jo atsisakyti. Skaičiau net maskviečiai, kurių yra atitinkamas mentalitetas ir jie pripratę prie turtingo gyvenimo, net jie solidarizavosi ir pasiskiepiję nėjo ten kur neleido nepasiskiepijusių ir verslas pradėjo kelti triukšmą ir Maskvos savivaldybei teko atšaukti draudimus. Štai ką daro solidarumas. Pastebėjau rusai yra žymiai vieningesni, nei lietuviai kurie dažnai pykstasi ir dergia savo tautiečius. Tie pseudopatriotai kurie nori pasirodyti patriotais ir pranokti rusus, maskviečius dabar turi puikią progą solidarizuotis su lietuviais. Ar mūsų lietuviams tai neįmanoma? Ar lietuviai egoistiškai eis į kavines, parduotuves ir tyčiosis komentaruose iš kitų lietuvių, kad neįleidžia jų į ten? Tai ir parodo ar mes esame tik biologinės tautos nariai, ar esame tikra tauta? Tai parodytų ir atskleistų vienybė ir solidarumas ar jų nebuvimas…

  Thumb up 12 Thumb down 2 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...