Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

Dainininkė Kristina Ivanova: Vakarėliai įdomu, bet yra dar įdomesnių dalykėlių

2013-03-13 10:20 | Laiškai | Komentarų (3)

Kristina Ivanova. Nuotraukos: Pix studija, Viktorija Kuhlins

Prieš pradėdama studijuoti visuomenės sveikatą Klaipėdos universitete, “Grožio studijos Kristina” vadovė, Kristina Ivanova buvo niekuo neišsiskirianti paauglė. „Iki studijų gyvenau nerūpestingai. Tuo metu tikrai nesikankinau ar labai prastai jaučiausi. Turėjau apvalias formas, bet sau jaučiausi graži“, šypsosi. Atėjo laikas pasirinkti studijų kryptį, ir visuomenės sveikatos studijos buvo pats taikliausias jos pasirinkimas. Dabar ji įsitikinusi, jog tai įvyko neveltui.

„Tada svėriau trylika kilogramų daugiau negu dabar. Tuo metu buvau ir grupės YVA narė, ir lipau į sceną, tad galiu pasidalinti savo asmenine patirtimi (juk turiu su kuo palyginti) – buvo labai didelis skirtumas. Po koncerto prakaitas kartu su makiažu žliaugdavo upeliais. Supratau, jog reikia kažką daryti, matyt, kažkas yra nelabai gerai. Mano organizmas buvo linkęs kaupti – matyt, tai sąlygojo netinkamu laiku vartojamas netinkamas maistas… Tikrai nebuvau storulė, tie kilogramai tiesiog trukdė tam, kad tinkamai funkcionuotų visa mano organizmo sistema. Po kokių pusantrų metų studijų man palaipsniui pradėjo kristi svoris, ir tai nebuvo staigus šuolis. Tai buvo tarsi studijų rezultatas. Jau prabėgo trys-keturi metai, kai mano svoris nekinta ir aš jaučiuosi puikiai“, dalinasi Kristina.

Moteris iki šiol atsimena vienos šaunios dėstytojos duotą pavyzdį: „Įsivaizduok, jog tavo skrandis yra kaip kibiras, o valgydama į jį vis ką nors įmeti. Turi tai matyti, permatyti. Sumesk ten penkis cepelinus. Tada įsivaizduok, koks trombas ten susidaro…“

Studijos padėjo suvokti, kas yra sveikas gyvenimo būdas

„Tai specialybė, nuo kurios kaifavau –keturi metai man praėjo kaip vėjas. Buvau seniūnė, aktyvistė, pirmūnė, gaudavau stipendiją… Atradau save. Man patiko tos studijos, tikslas visad buvo kuo daugiau iš jų paimti. Turbūt neveltui vėliau įstojau ir į magistrantūrą. Pasiėmiau tiek žinių, kiek man reikėjo. Už studijas niekada nemokėjau, visą laiką gavau stipendiją“. Pačios studijos Kristinai padėjo suvokti, kaip tinkamai gyventi sveiką gyvenimo būdą.

Anot moters, žmonėms reikia informacijos apie tai, kaip gyventi sveikai. Kai visuomenėje pasklido gerokai „supopsinta“ informacija apie tai, jog Kristina numetė daug svorio, dainininkės Facebook profilį užplūdo laiškai su klausimais, kaip tai padaryti, kaip gyventi sveikai… Tais metais, kai dalyvavo konkurse „Mis Lietuva“, Kristina Facebook‘e sukūrė profilį „Kristina Ivanova – „Komplimentas turi kainą“. Dabar ji džiaugiasi, jog perkopė penkis tūkstančius susidomėjusiųjų, kuriems svarbu ir grožis, ir sveikata.

Vėliau Kristina įkūrė ir grožio studiją. „Laiptelis po laiptelio ėjau link to. Gaudavau krūvas laiškų, gaunu ir dabar. Sąžiningai stengiuosi į juos atsakyti, nes žinau, jog tai yra pagalbos šauksmas. Nesvarbu, koks klausimas – ar apie tai, kokį patiekalą pasigaminti, ar ką daryti ir kaip pradėti gyventi sveikai. Jei nebūdavau kompetentinga atsakyti į kai kuriuos klausimus, stengdavausi žmones nukreipti ten, kur jie ras pagalbą. Palaikau ryšius su įvairių sričių profesionalais – dietologais, gydytojais. Be to, esu visuomenės sveikatos specialistė, tad dalinuosi žiniomis su žmonėmis.“

Mitybos režimas

Kristina teigia, jog niekada nesilaikė jokių dietų. Visa esmė – fizinis aktyvumas bei subalansuota mityba. „Kokia mano diena? Rytą pradedu kavos puodeliu su sūreliu. Po poros valandų valgau normalius pusryčius, pavyzdžiui, košę, kiaušinienę… Dar po kelių valandų valgau pietus.“

Pagrindinis Kristinos mitybos principas – maždaug kas tris valandas valgyti po nedaug ir jokiu būdu negerti daug gėrimų valgio metu ir po jo. „Kompleksiniai pietūs – sriuba ir antras – griežtai draudžiama. Suvalgius sriubos ir antrą patiekalą, mes paprasčiausiai atskiedžiame skrandžio rūgštis, patiekalas nevirškinamas. Stengiuosi tai paaiškint žmonėms remdamasi moksline literatūra, siūlau straipsnius ir nuorodas, kad žmonės galėtų susirasti, kas neaišku. Negerai po valgio yra ir valgyti desertą su kava“, priduria moteris.

Kristina pabrėžia, jog reikia jausti saiką, savo ribas, valgyti lėtai, nedaryti kitų darbų valgymo metu. Reikia išsiugdyti maitinimosi ritmą. Sunku? Taip, tačiau verta. „Valgau viską – nuo bulvinių blynų iki salotų, antrų patiekalų, saldumynų… Nieko neišmečiau iš savo raciono. Jei noriu deserto, po valgio turi praeiti kokios trys valandos, tada ramia sąžine galiu jį suvalgyti“. Taip pat ji dalinasi, jog, sutvarkius savo mitybos režimą, atsirado nauji pojūčiai skonio receptoriuose, kilo potraukis maisto produktams, kurių anksčiau nemėgo, pavyzdžiui, burokėliams, morkoms… Vėliau buvo ir laikotarpis, kai moteris nevartojo mėsos, tiesiog natūraliai nejautė jai jokio potraukio.

„Dažnai maistą gaminuos pati. Visada pasirūpinu savo mityba, pasidomiu, kur galėsiu nueiti pavalgyti išvykusi, jei nespėsiu, vis tiek kažką susiorganizuoju. Jei negaunu maisto, organizmui stresas – tampu pikta (juokiasi). Neturiu tiek atsargų, kad organizmas galėtų nestresuoti. Esu žmogus, kuris turi savo ritmelį, o jei jis išsibalansuoja, organizmas siunčia signalą – brangioji, sustok, pavalgyk. Tai instinktyvu, tikrai negalvoji – o, praėjo trys valandos, valgysiu… Kai įeini į ritmą, tai nevalingai susidėlioja“, šypsosi Kristina.

Alkoholis ir tabakas

„Mano gyvenime alkoholio vartojimo suvokimas pasikeitė palaipsniui, kaip ir kilogramai nenukrito iškart. Nes jei nukristų iškart, tai būtų signalas, jog kažkas ne taip – kiltų klausimų, kodėl per tokį trumpą laiką organizmas taip „sustresavo“, jog kilogramai nukrito? Iš tikrųjų taip ir yra. Anksčiau vartodavau stipresnius alkoholinius gėrimus, bet palaipsniui tai ėmė keistis… Gal dėl gyvenimo būdo pokyčių? Galiu tikrai nuoširdžiai pasakyti, jog nebenoriu vartoti alkoholio, tai man nebėra būtinybė. Galiui puikiai atsipalaiduoti ir praleisti laiką su draugais gerdama arbatą, sultis… Tai taip pat nėra ir būtina įvaizdžio dalis.“

„Nerūkau, nesuvokiu to prasmės… Tai nepaprastai sunki priklausomybė, bandžiau kurį laiką suvokti rūkančio žmogaus psichologiją, gilinausi į tai. Nerūkančiam tai labai sunku suvokti… Gyvenime teko išgirsti visokių gyvenimo istorijų iš žmonių su beprotiškai didelėmis priklausomybėmis, suprasti juos labai sunku…

Pasikeitė ir Kristinos vakarėliai. „Anksčiau galėdavau išbūti vakarėlyje iki paryčių, tuomet dar kavinėje pavalgyti ir ramiai grįžti namo. Dabar tai tiesiog nebeįmanoma – aš miegu! Susiformavo toks dienos ritmas, jog nebegaliu kitaip. Vienuoliktą, pusę dvylikos aš noriu miegoti. Pramogų pasaulyje besisukantys žmonės nemiega iki išnaktų, jie įpratę prie to. Bet dabar, kai man skambina devintą-dešimtą vakaro, mane ima erzinti (juokiasi).

Gyvenime svarbu turėti tikslą

Kai Kristina ėmė domėtis sveika gyvensena, parduotuvėse ėmė užtrukti dvigubai ilgiau nei įprastai, mat pradėjo domėtis, ką deda į savo burną. Gyvendama Klaipėdoje ji lankydavosi vietiniame turguje, kur itin mėgdavo įsigyti šviežios žuvies, dabar atrado vietų apsipirkimui ir Vilniuje.

Taip pat, pakeitusi visą dienos režimą, moteris teigia išvydusi visai kitą gyvenimo pusę. „Išsigryninau savo gyvenimo liniją. Man svarbi mano kaip asmens savirealizacija, interpretacija… Paskutiniais metais labai daug save analizuoju. Jeigu tam tikroje srityje nematau konkrečių tikslų, vadinasi, tai ne mano sritis. Užsibrėžiau tikslą gauti bakalauro, magistro diplomus, atidaryt grožio studiją – pasiekiau. Visada turiu žinot savo tikslą. Jau susidėliojau tikslus naujiems metams ir jų siekiu, brėžiu savo gyvenimo liniją. Kaip ir su mityba, sveiku gyvenimo būdu – turi turėti aiškų tikslą, kurio sieki, tada šalia tavęs atsiranda gyvenimo pakeleiviai, įdomūs žmonės, įdomios patirtys… Ypač pastaraisiais metais daug keliavau, turėjau įvairios patirties ir supratau, jog daug įdomiau save yra realizuoti įvairiose srityje.“

Kristinos Ivanovos sveikos gyvensenos pavyzdys užkrėtė ir jos mamą. Dabar atvykusi per šventes namo ji ant stalo randa ne tik baltą mišrainę, bet didelę lėkštę salotų, atskirai pagamintus riebius padažus. Iš Kristinos pasisėmusi patiekalų idėjų, mama gamindama ėmė vartoti gryną alyvuogių aliejų, vis daugiau sėklų, salotų… Be to, pakoregavusi savo mitybą ji taip pat numetė kelis kilogramus!

Kristina kalba ir apie saiko jausmo svarbą: „sakoma, jog gyvename tik vieną kartą, tad reikia mėgautis malonumais – jei nevartosi alkoholio, nesilankysi vakarėliuose, koks malonumas gyventi? Leidžiu sau viską, netgi greitą maistą, tik kyla klausimas – ar esi protingas tiek, kad jaustum saiką? Neveltui apsivalgymas yra laikomas nuodėme. Turi jausti saiką, kuris ne kiekvienam yra duotas. Reikia savęs paties paklausti – ar nori ką nors keisti, ar esi pajėgus sutvarkyti savo gyvenimo būdą, brėžti naują gyvenimo liniją, kad jaustumeis komfortabilai ir gerai? Dabar dar žiema, bet tuoj ateis pavasaris ir vasara, tuoj nutirps sniegas, vėl aktualus taps maudymosi kostiumėlių dėvėjimo klausimas – ir vėl padaugės laiškų su klausimais vėl apie sveiką gyvenseną, mitybą…“

Sveikos gyvensenos klausimas Lietuvoje

„Šiandien paaugliams ne itin rūpi mityba, bet džiaugiuosi, jog mokyklose pradėjo dirbti visuomenės sveikatos specialistai. Jie organizuoja įvairius seminarus įvairiais mokiniams rūpimais klausimais. Populiariausia tema – alkoholio prevencija, tačiau svarbu yra kalbėti ir apie tinkamą mitybą. Tai aktuali problema šiandien – visuomenėje yra daug padrikos informacijos. Kai rašiau savo magistrinį darbą ir tyriau alkoholio prevencijos programas bei jų vykdymo efektyvumą, pamačiau, jog nėra vieningos grandinėlės. Yra tarsi uždaras ratas, tačiau kažkurioje jo vietoje informacijos pasiekiamumas nutrūkdavo.

Rengiau apklausos anketą. Vienas iš klausimų buvo apie tai, ar tyrimo metu mokinių erdvėj vyksta prevencinės programos ir ką jie apie tai mano. Taigi tos programos vyksta, tačiau mokiniai atsakė, jog jos pačios primityviausios – rūkymas, alkoholis… Tokios programos, kokios būtų įdomios jiems, yra trumpalaikės, fragmentiškos ir neduoda jokių rezultatų. Su sveikata susiję įstatymai priimami spontaniškai, chaotiškai, nesistemingai. Manau, jog reikia vienos krypties. Pavyzdžiui, dabar Lietuvoje aktuali problema –didelis savižudybių skaičius, pagal duomenis mes pirmaujame. Tad darykime bendrą ir tendencingą programą visose šalyje kartu, siekime bendro tikslo! Kol nebus vieningos komandos, savižudybių skaičius nemažės. Nežinau, kada kas nors pasikeis, gal pokyčiai ateis su kartos pokyčiais…“

Kristina skatina žmones susivienyti. „Galioja ta taisyklė – vienas lauke ne karys. Susivienykime bendram, nors ir mažam, tikslui. Siekime jo kryptingai. Užuot siekę sumažinti alkoholio vartojimą dvidešimt penkiais procentais, užsibrėžkime jį sumažinti bent vienu procentu. Mums reikia iniciatyvių žmonių, kurie gebėtų suvienyti komandą, skleisti žodį ir gilius dalykus, siekti vieningo tikslo, kuris visiems būtų įdomus. Kurie ne tik sakytų, kaip viskas blogai, tačiau pradėtų kažką daryti. Pradėtų nuo savęs, rodytų savo pavyzdžiu.“

Komentarai

 

 

 
  1. Ei Kristina, argi tavo sveikatingi maistai:)))??? Kur tas tavo sveikuoliskumas ?

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...