Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Kovas 29 Sekmadienis
 

D.Valys kviečiamas į Seimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus N. Kuperio milijoninės „netyčinės“ klaidos

2014-09-11 15:53 | Teisėsauga | Komentarų (20)

Darius Valys kviečiamas į Seimą atsakyti į parlamentarų klausimus. KK nuotr.

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai remdamiesi Lietuvos Respublikos Seimo statuto 209 straipsnyje numatyta teise į artimiausią Seimo plenarinį posėdį kviečia generalinį prokurorą Darių Valį atsakyti į jam pateiktus klausimus:

1. Kodėl buvę neteisėti pavedimai į tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą, kitas sąskaitas (1 mln. 232 tūkst. 283 litų suma) „nepadarė žalos valstybei, nes minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė šių metų vasarą savo sprendimu geranoriškai pervedė visą viršytą sumą į banko ,,Snoras“ sąskaitą“? Ar Jūsų nuomone tokiais veiksmais nebuvo padaryta žala pasitikėjimui bent jau Lietuvos valstybe, jos finansų sistema?

2. Prašau paaiškinti, kodėl padarytą civilinę žalą atlygino ne tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonė, kuriai neteisėtai buvo ir yra pervestos lėšos, o minėto bankroto administratoriaus atstovauta tarptautinė finansų konsultacijų įmonė. Ar Jūs neįžvelgiate akivaizdžių korupcijos požymių?

3. Kaip buvę neteisėti pavedimai į tuometinės Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus įmonės sąskaitą, kitas sąskaitas nebuvo padaryti tyčia, nes bankroto administratorius Neilas Kuperis (Neil Cooper) tai atliko „nebūdamas Lietuvos Respublikos piliečiu ir nebūdamas išsamiai susipažinęs su mūsų šalies teisės aktais“? Ar Jūsų nuomone įstatymo nežinojimas atleidžia nuo atsakomybės? Ar Jūsų nuomone Lietuvos Respublikos piliečiams ir ne Lietuvos Respublikos piliečiams yra taikomi skirtingi atsakomybės kriterijai?

„Man toks prokurorų priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus veiklos yra visiškai nesuprantamas. Kas gali man paaiškinti, kodėl tokia laimė paskutinę minutę nusišypsojo buvusios Seimo Pirmininkės I. Degutienės sūnaus įmonei ir jos vyrui, kuris nacionalizavimo išvakarėse į kitą banką pervedė beveik 19 mln. Lt? Tai yra akivaizdžiai korupcinis sprendimas bei spjūvis į veidą visiems indėlininkams ir visai teisinei sistemai“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis.

Komentarai

 

 

 
 1. Grybauskaites teise ir jos istatymai ,neturi nieko bendro su Lietuvos teise ir istatymais.Todel ir pasirinko kgb majore tokiuos tarnybu vadovus,kurie vykdytu jos nurodymus,jos valia ,butu jai visiskai lojalus,ir turetu garantijas,kad nebus baudziami ir persekiojami teisingumo.O ir kas persekios,jai teisingumo vykdymo aparato auksciausieji sluoksniai iki panagiu juodumos ,nuolankus pirmos personos tarnai.Ateityje,manau,bus vykdomi dar didesni aferu ir ziulikysciu veiksmai,tiksliau pereinama prie dar didesniu sumu.Dabar valdzios ziulikams labai reikalinga mirk atsikelk nuo sausio ivesti eura,kad siuo labai palankiu momentu butu galima itraukti i nosi ne viena ,manau,milijarda.Ir tai reikia padaryti,kad iki kadencijos pabaigos isigaliotu tokioms aferoms senatis,ir ateje padoresni zmones prie teisingumo vairo,nepradetu kapstytis po milijardines ziulikystes.Antras dalykas,dabar bus forsuojami atomines pasenusiu reaktoriu statybos projektai,nes ir cia ,matyt,nusimato dalis “kainos”.Kitu atveju valdzia atkreiptu demesi i Tautos valia,i ivykusi referenduma.Kad snoro buve valdovai prisiteis milijardus,net neabejoju.Tik idomu,ar kuperiai su grybauskaites gauja sugebes tuos ieskinius padengti is asmeniniu lesu,ar irgi uzdes Lietuvos pilieciams sia nasta????

  Thumb up 5 Thumb down 0

 2. Tai, kad STT ir prokurorai nieko nedarė : jie nėra net apklausę N.Coperio, prokurorai tempė gumą ir nutraukė tyrimą. O juk isvados del Coperio padarytu neteisėtu finansiniu operaciju Snore iš Teisinės ekspertizės biuro pateiktos jiems dar 2013 m.rugpjucio men., o pats tyrimas pradetas dar pusmeciu anksciau. Ką prokurorai veikė dar metus laiko, jog “nerado” N.Coperio? Snoro darbuotojai teigia, kad N.Coperis visai neatvyksta į Lietuvą (nors 100 tūkst.lt algą kas mėnesį gauna), už jį pasirodo visus reikalus banke sprendžia toks tūlas N.Coperio sėbras – Ian Darke, kuris, neva. veikia pagal Coperio įgaliojimą(?!). Ian Darke kartu su kitu tokiu pat “veikėju” Andrew Livingstone toliau “tratina ” Snoro kreditorių pinigus dešimtimis milijonų litų per mėnesį pusvelčiui pardavinėdami banko turtą bei”plaudami”pinigus už konsultacijas, beje, su Kreditoriu komiteto, vadovaujamo Aurelijos Mažintienės pritarimu. Tas pats Jan Dirke vaikšto į STT ir , neva, duoda parodymus už Snoro bankroto administratorių N.Coperį( ?!) !!! Ar didesnį absurdą esate regėję bei girdeję?!! Tai gali buti tik Lietuvos teisesaugoje, kur galioja prezidentes įteisinta telefoninė teisė, o patį aferistą Coperį “stoguoja” Daukanto aikštės šeimininkė , aišku, kartu gindama ir savo statytinį iš LB V.Vasiliauską ir jo padarytą aferą su Snoro banku!

  Thumb up 6 Thumb down 0

 3. Per TV rodo Putino turtus, kad nematytume mūsų “ponų” iš žmonių pavogtus milijardus.Kas suskaičiuos per visą “nepriklausomybės” laikotarpį nualintos,išvogtos Lietuvos aferų skaičių ir pinigų mąstą?Jei ne nesibaigiančios aferos,gyventume kaip skandinavai ar šveicarai.O dabar esam pažeminti ir apvogti…

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. Isteisins ji, pamatysit. Jis juk grybes parankinis. Gal net nesiteiks ateit i Seima. Juk turi Daukantynes stoga, tai nieko nebijo.

  Thumb up 11 Thumb down 1

  • Taip. Vienintelė “reforma”, kurią per penkerius metus įgyvendino Grybauskaitė,- tai visų valdžios ešelonų pajungimas savo valiai.
   Aišku, kartu ir konservatorių valiai. Ir prolandsberginio sparno valiai ( beje, todėl visi valdantieji ir kudakuoja apie karą).
   Tai šliaužianti diktatūra…

   Thumb up 11 Thumb down 0

 5. ar Gidrulka vėl išvertė skūrą, kad nebegieda ditirambų JE? Snoras ir Murkis juk josios dispozicijoje. Kažkoks ciongas matyt patraukė blonkai iš kitos pusės

  Thumb up 2 Thumb down 6

 6. ne kokia “grozio”raparacija Valiuks nepasidare:nosyte isdidejusi,apatine liupyte taip stipriai atsikabinusi….fe,negrazus.

  Thumb up 5 Thumb down 1

 7. Tai, kad D.Valys kviečiamas į Seimą – jokia čia ir sensacija. Jis kas antra diena kur nors ant kilimėlio kviečiamas. Šiandien pagrindinė sensacija yra tai, kad Putinas užsimojo mūsų Tatą pagrobti. Dabar mūsų mylimą Tatą jau keturi ginkluoti sargybiniai dieną naktį lydi visur 24 val kasdien, o speciali komanda prieš kiekvieną Tatos susitikimą ar mitingą visus kampus iššniukštinėja, ar „russkim duchom niepachnet“ (ar rusiškas kvapas nesklinda). Visi dabar suka kiau…, ne, t.y.- galvas iš kokios biudžeto eilutės tą milijoną jo apsaugai iškrapštyti, nes visi ištekliai jau į karą su Rusija investuoti. VRM ministeris sako, kad jei R.Juknevičienė neprastums įstatymo dėl Tatos apsaugos, tai po Naujųjų metų net vairuotojo nebeskirs. Ir turėk proto taip kalbėti. Juk Putinas sužinojęs atidės tą pagrobimo „operacija Y ir kiti Putino nuotykiai“ iki Naujųjų ir tada be vienintelio šūvio pagrobs, kaip Krymą kad „pagrobė“.
  Tai va, tokie tie reikaliukai. Tata tapo už auksą brangesnis. Net aukso taip nesaugo, kaip mūsų nusipelniusį Tatą. Raselė sako, kad jei su apsauga atsitiktų kokie nors nemalonumai, visa partija trimis pamainomis pasikeisdama sekiotų paskui savo nusipelniusį lojiką ant Rusijos, kad tik jam kas neatsitiktų. Ot kur ištikimybė…,
  Panašu, kad čia tik prielaida, jog saugo nuo Putino. Kuriems velniams Putinui jis reikalingas. Greičiausiai , saugo nuo tai, kad staiga neareštuotu už Medininkus, Bražuolę, Pakaunę, Mažeikius, Brestą bei kitus nusikaltimus, kurių pridirbo su kaupu.
  Bet tai tik mano asmeninė nuomonė.

  P.s. Buvęs Prezidentas Rolandas Paksas jau dešimt metų be jokių sargybinių vaikšto peilio ašmenimis, nes kiekvienu momentu gali būti kokio bepročio konservatoriaus užpultas – ir nieko. O Vytautas Landsbergis net nebuvęs prezidentu ir neturintis tokių privilegijų, visą laiką akylai saugomas, tik neaišku nuo ko ir kas čia į jį, tą mūsų nepriklausomybės simbolinį amuletą taip kėsinasi, kai visi be galo jį gerbia ir myli? Kaip tai suprasti?

  Thumb up 20 Thumb down 0

  • Vėl klysti.
   Ger.Vytautą Profesorių Landsbergį saugoti krūva ginkluotų terminatorių ne darbar pradėjo, o VĖL taip saugo.
   1989-1990 jo apsauga irgi buvo superinė. Ir ne tik mitinguose ar susitikimuose.
   Jei ger.Vytautas Profesorius Landsbergis teikdavosi aplankyti kokį nors pažįstamą jo namuose, pirma krūvelė apsauginių atlėkdavo ir iššniukštinėdavo visus kambarius-patalpėles, spintas, paloves…
   Kas blogiausia, tai ne anekdotai.

   Thumb up 9 Thumb down 0

 8. Per tv3 dabar vyko diskusija su p.Sustausku.
  eu.ekspertas, vienas is DK Partijos ikureju, gerai pasake:
  -Ziurekite i sita valstybe, kaip i neigalincia -Jums bus lengviau gyventi.
  Pritariu.
  Ziurekite i kubilistana kaip i Putina -Jums bus dar lengviau gyventi.

  Thumb up 5 Thumb down 9

 9. DĖL KRAUPAUS ĮVYKIO PANEVĖŽY

  Visą Lietuvą sukrėtė įvykis, per kurį išgėręs policijos pareigūnas, vairuodamas transporto priemonę, partrenkė bei mirtinai sužalojo du žmones…
  Kaip bebūtų, Lietuvos policijos vadovai, regis, nuoširdžiai išgyveno šią tragediją. Gen. komisaras Skvernelis net ištarė- “man gėda būti su šia uniforma”. Pritariu ir jo pavaduotojo Poželos teiginiui, esą “jei pareigūnas mėgsta laisvalaikiu išgert su draugais,- jam geriau nedirbt policijoje”.
  Tačiau…Ar gali vadovai stebėt kiekvieną pareigūną, daugelis kurių išties yra apaugę pertekliniais kontaktais? Ar prie kiekvieno policininko pastatysi po…policininką?
  Ar tikrai turi būti “gėda dėl uniformos”?
  Manau, jog ne. Nes policija- tai tos pačios mūsų visuomenės dalis, mūsų abejingos, ir, deja, per daug geriančios bei atsakomybės stokojančios visuomenės dalis…
  Todėl problemą būtina spręst iš esmės, o ne projektuoti ją į emocinę plotmę.
  Ne policijoje šiuo atveju esmė, o mūsų įstatymų leidėjų nuolaidžiavime tiems, kas drįsta sėstis prie vairo, būdamas neblaivus.
  Alkoholis, taip pamėgtas didžiosios mūsų visuomenės dalies, deja, veikia vienodai- ir policininką, ir gydytoją, ir vadybininką, ir darbininką…Ir pasekmių būta vienodai sunkių. Tuo tarpu dėmesys yra dirbtinai nukreipiamas nuo esminio senos problemos sprendimo į…visos policijos kritiką.
  Policijos pareigūnai nusikalsta ne dažniau, nei kitų profesijų atstovai. Tik pareigūnų nusikaltimai sukelia didesnį rezonansą. Ir tai visiškai suprantama…Bet policija- mūsų visuomenės dalis.
  Esminis problemos sprendimas, beje, vienintelis,- būtų toks:
  1. Turi būti nustatyta BAUDŽIAMOJI atsakomybė vien už TRANSPORTO PRIEMONĖS VAIRAVIMĄ IŠGĖRUS, papildant BK atitinkamu straipsniu, numatančiu baudžiamąją atsakomybę už TYČINĮ pavojaus sukėlimą kitiems eismo dalyviams.
  2. Ši baudžiamoji atsakomybe turi būti išplėsta, taikant ją ir PIRMINIAMS KONTAKTAMS, t.y. asmenims, žinojusiems apie vairuojantį ( vairuosiantį) neblaivų asmenį, bet jam nesutrukdžiusiems ( “sugėrovai”, pakeleiviai, ir t.t.). Vienasmenė atsakomybė pastaruoju metu vis labiau išsemia savo galimybes.
  3. Jei asmuo, vairuodamas transporto priemonę būdamas neblaivus, sukelia auto-įvykį, per kurį yra sužeistų žmonių- veika turi būti traktuojama kaip PASIKĖSINIMAS NUŽUDYTI. ( tuo pačiu ji būtų priskirta tyčiniams nusikaltimams).
  O jeigu per išgėrusio asmens sukeltą auto-įvykį yra žuvusių žmonių, tai atitinkama veika turi būti kvalifikuojama kaip TYČINIS NUŽUDYMAS SUNKINANČIOMIS APLINKYBĖMIS.
  Be šių kategoriškų priemonių situacija su išgėrusiųjų vairuotojų siautėjimu Lietuvos keliuose tikrai nesikeis.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 10. Netycia pasiziurejau kubilistano propagandos. Pasirodo, Panevezio stribas kaip ir padorus skeltanagis. tik aplinka kalta, kad perejoje buvo tamsoka. Negi del tokiu nieku mazinsi greiti isgeres? O kad sest uz vairo yra nusikaltimas, sito Raudonosios Raganos murkiai net girdeje nebuvo. Va kad bobute pasake “trys banditai”!…o tai baisus nusikaltimas. Dasritom, blemba.

  Thumb up 8 Thumb down 4

 11. “SNORO ADMINISTRAVIMAS” – NEAIŠKIŲ SKOLŲ GRĄŽINIMAS?

  Beje, kam ir už ką buvo galimai “grąžinamos skolos”, uždarant bei “administruojant” “Snoro” banką?
  Ar tik ne už itin brangią 2009-jų metų prezidentės rinkimų kampaniją? Tokia rinkimų kampanija, po kurios dauguma žmonių lyg įzombinti balsuoja už jiems tuomet beveik nepažįstamą moteriškę, kainuoja nemažai…O kiek dar kainavo “Vilties prezidentės” įvaizdžio, kuriuo tada ilgam susirgo net kai kurie nuostabūs žmonės, komponavimas?
  Žmonių įzombinimas yra nelengvas bei brangiai kaštuojantis vyksmas…

  Thumb up 13 Thumb down 0

 12. Atsakyti turi tie, kas “Snoro” bankroto administratoriumi paskyrė privatų asmenį-užsienio pilietį.

  Thumb up 18 Thumb down 0

 13. galit kviesti kur tik norit nors pas pati velnia jis juk ‘sventasis”jis nepakaltinamas,va kad pas batka pakliutu staigiai butu tvarka,bet tai tik svajones,trins jie mums pakol mes taip sedesim,nejom del referendumo nejom ten nejom sen,sedim klava barskinam ir tiek ziniu,tegu buna prakeitas tas gorbacius,zydiskai michail garber

  Thumb up 16 Thumb down 0

 14. prieš kreipdamiesi į Seimą, sukarpykit tą stipriai visus rišančią virvutę – kitaip jūsų pastangos bus eilinis POPULIZMAS….

  Thumb up 13 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Naujuoju MRU Tarybos pirmininku išrinktas prof. dr. Egidijus Jarašiūnas 4
Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? (1)
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (5)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
A. Kubilius: “Sakartvele aptarta politinė krizė šalyje, priimti sprendimai dėl Rytų Partnerystės ateities” (1)
Šiandien Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Tbilisyje (Sakartvelo) vykusioje spaudos...
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“ (1)
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti (2)
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė? (3)
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą (1)
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista (1)
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos...
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris (1)
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta (2)
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
 
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus (2)
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (4)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (5)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...