Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Liepa 15 Trečiadienis
 

D.Valys iškeitė GP Viešųjų ryšių skyriaus vadovę V.Budėnienę į A.Zuoko patarėją

2011-06-22 00:02 | Naujienos | Komentarų (95)

Aiškėja, kodėl Generalinė prokuratūra atmeta visus skundus dėl "Rubikono", "City Service" ir "Vilniaus energijos": neseniai išlindo į viešumą, jog generalinis prokuroras Darius Valys buvo "City Service" akcininkas, o dabar jis nuo liepos 1 d. atleidžia GP Viešųjų ryšių skyriaus vadovę V.Budėnienę ir į jos vietą priima A.Zuoko patarėją ryšiams su visuomene R.Dirsienę. Ar tai reiškia, kad A.Zuokas ir D.Valys vienija pajėgas kitiems Prezidento rinkimams? Ar nėra sudarytas sandėris: D.Valys nesikiša į "rubikonines" bylas, o A.Zuoko patarėja pasirūpina geru D.Valio įvaizdžiu žiniasklaidoje ir visuomenėje?  (KK nuotr.)

Padėka Vilmai Būdėnienei

Gerbiama p. Vilma,

Kažkas turi sumokėti už prokuratūros „klaidas“. Už tai, kad kai kurie prokurorai visiškai nemoka atlikti savo pareigų, o jiems vadovaujantieji nemoka jiems vadovauti.

Jūsų atleidimas iš viešųjų ryšių atstovės Generalinėje prokuratūroje pareigų tik įrodo, jog prokuratūrų vadui užtenka jo vedamo „dienoraščio“. Nebereikia nei glaudaus bendradarbiavimo su žiniasklaida – kurį užtikrindavote būtent Jūs, ypatingai paslaugi ir mandagi viešųjų ryšių atstovė, nei tinkamo informacijos pateikimo.

Dabar gi yra galvojama, kaip gi pakelti tą prokuratūros prestižą, kurio Jūs atseit nepakėlėte, nors visi sutinka, jog ne Jūs, Vilma, liaupsindama tai, ko nėra, turėjote padaryti, o prokurorai savo gerais darbais – gindami viešąjį interesą ir pradėdami nagrinėti rezonansines bylas.

Tai, jog Jūs išeinate iš savo pareigų, kurias Jūs atlikdavote ypatingai kruopščiai – vien ko vertas Jūsų susitikimas su piketuotojais A.Kliunkos „baliaus“ išvakarėse, kai Jūs, spaudžiant šaltukui, išėjote pasikalbėti su protestuotojais, išklausėte jų pastabų, netgi čia pat, lauke, priėmėte kai kurių piliečių pareiškimus, pažadėdama juos nunešti į prokuratūrą – ką vėliau ir padarėte – rodo, jog baigėsi naujojo generalinio prokuroro kadencija.

Ne, ne jūsų kadencija baigėsi, kaip kad atsitiko su Prezidentės patarėju – tai to, kuris jus atleido, kadencija baigėsi. Nes jis nuėjo populizmo, populiariųjų viešųjų ryšių ir „nesikišimo į viską, kas tik susiję su politika“ keliais.

Tai apie jus jau yra sukurtas filmas – jis, tiesa, yra trumpametražis. Tačiau tame filme yra užfiksuotas Jūsų darbas su piliečiais. Ir joks filmas, kuris, pasak gandų, yra kuriamas apie Jūsų buvusį bendražygį, nepralenks to trumpučio ir taip gerai Jus pavaizduojančio filmo.

Jums dirbant, – Jūs neleisite man meluoti, – generaliniam prokurorui buvo pasiūlytas laisvas ir nemokamas eteris vienoje šalies televizijų ir viename populiariausių radijų – tačiau šiuo nemokamu pasiūlymu jis niekada taip ir nepasinaudojo. Tai ar Jūsų viešųjų ryšių darbai buvo netinkami, ar Darius Valys nenorėjo visuomenei atsiverti, papasakoti apie savo gerus darbus ir padarytas klaidas? Kažkodėl jis suskubdavo eiti į tokias TV laidas, kuriose dažnai buvo kritikuojamas, ir kartais net negalėdavo tinkamai atsakyti į pateiktus klausimus, nedalyvaudavo diskusijose. O dialogo žanras jam netiko. Dažnai jam tiko tyla. O tyla – gera byla – kai yra apie ką patylėti. O ne tada, kai yra daug ką išsakyti ir tauta laukia atsakymų.

Taip ir liko visi nesupratę – reorganizuoti ar tik vaidinti reorganizaciją buvo užsibrėžęs D.Valys, iš tiesų sugrąžindamas visus „senuosius“ įtakingus, tačiau nelabai ką dirbančius, prokurorus į aukštus postus.

Net neįsivaizduoju, kaip, Jus atleidus, bus „gerinamas prokuratūros įvaizdis“: juk prokuratūra nėra UAB‘as, ji nėra miestas-herojus, ji nėra partija. Prokuratūros įvaizdį kuria patys prokurorai, pristatydami visuomenei nuveiktus darbus. Jeigu jie neturi ką pristatyti, tik nuolat nutraukinėja bylas, ruošia trafaretinius atsakymus „atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą“, joks – net pats geriausias viešųjų ryšių atstovas nepagerins to, ko nėra.

Juk neturi prokuratūra nei tinkamo įvaizdžio, nei tinkamo veido, nei tinkamų specialistų. Kiek beskaitytum nutarimų – verkti norisi: tyčia ar netyčia prokurorai maišo labai panašius, bet visiškai netapačius BK straipsnius (terorizmas ir terorizmo kurstymas; tvirkinimas ir prievartavimas), painioja ikiteisminį tyrimą su teismo procesu, neskiria nužudyto žmogaus nuo savižudžio, planuotas ir užsakytas žmogžudystes laiko atsitiktinėmis.

Ką nori daryk – tokios prokuratūros, šitaip veikiančios prokuratūros įvaizdžio nepagerinsi net per šimtą metų, o tokios prokuratūros vadovo nebereabilituosi, net sukūręs meninį filmą apie jo drąsą ir didvyriškumą kovojant su „priešais“.

Tačiau, matyt, kai kas mano kiek kitaip. Todėl ir reikėjo Jus atleisti ši darbo, formaliai pasiūlant kitas, netinkančias Jūsų kompetencijai ir Jūsų gabumams vietas prokuratūroje.

Generalinio prokuroro metinės ataskaitos proga grįžtame į stovį, kuris buvo prie A.Valantino: nebendraujanti, meluojanti arba pašaipi prokuratūra (A.Kliunka: “Kedys žudė vienas“, A.Mažeika:“ Kedys mirė savaimine mirtim“, E.Palaima: “Kaip atsirado Kraujutaitienė prie lavono? O kaip jūs ten patys atsiradote, gal irgi galiu paklausti?“).

Atėjęs į generalinio prokuroro postą, D.Valys patikino, jog jis pajudins rezonansines bylas. „Pajudino“: neseniai jo – GP – prokuroras pedofilijos bylai paskelbė patą ir padavė kasacinį skundą, pedofilų galimai išnaudotos mergaitės močiutei D.Valio iniciatyva buvo iškelta baudžiamoji byla, o mergaitės globėjai – gresia baudžiamoji atsakomybė už „teismo įžeidimą“, kai pati globėja profesiniame gyvenime ir yra tas pats teismas, kurį neva ji įžeidė.

Apie pedofilijos bylą rašiusiam laikraščiui buvo keliamos tiek etikos, tiek baudžiamosios bylos, siekiant bet kokiais būdais užgniaužti tiesos ir objektyvumo sklaidą.

Nužudžius S.Novikovą, buvo bandoma forsuoti bylos tyrimą, o už tai, kad Jūs teikėte išsamią informaciją, ir dėl to nebuvo įmanoma užgniaužti tyrimo, viską nurašant į „atsitiktinį“ nužudymą, Jus ir paaukojo. Į Jūsų vietą paskirs tokią, kuri su „neparankia“ žiniasklaida iš viso nebendraus, jeigu vadovas nenorės.

Čia toks D.Valio prokuratūros įvaizdis. Ir šio įvaizdžio nepagerins jokia nauja ar visa komanda naujų viešųjų ryšių atstovių ar atstovų.

Dėkoju, kad dirbote Lietuvai, dėkoju, jog buvote nuoširdi. Jūsų atleidimas rodo, jog jau baigėsi kadencija tam, kurio dešinioji ranka, guodėja sunkiais momentais ir patarėja visais klausimas buvote. Te Dievas jam atlygina už jo darbus.

Kristina Apanavičiūtė, teisininkė

Komentarai

 

 

 
 1. Really well written blog post. I found exactly what I was looking for…. I’ll bookmark your site for future reference…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Būtų įdomu sužinoti, kada ir prie kokių aplinkybių Valys susiėjo su Zuoku ir dar net pasiėmė jo patarėją? Gal Valys galėtų visuomenei šitas aplinkybes paaiškinti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. nagi nagi pažiūrėsime, kaip zuokinė atstovė spaudai pagerins Valio įvaizdį, nusiųs į šokių projektą, perrengs karve kaip Zuoko draugą Šilgalį, ar tranvestitu, ar rubikonas su savo reklamom čia pasistengs?

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • manau lieps dalyvauti is sokiu, ir dainu projekte, ir choru karuose, ir dar as myliu Lietuva ir dar laidoje “kitas”:) nes reikia labai stipriai padirbeti

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Nejaugi Valys galvoja, kad šitaip savo įvaizdžio klausimą sutvarkys? Kad susidėjęs su Zuoku taps žiniasklaidoje mylimu ir gerbiamu? Generalini prokurore, ar jūs pats tai sugalvojote, ar jums kažkas patarė?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. važiuokim visi švenčių švęst, o Kristinai – asmeniškai – linkiu surasti paparčio žiedą

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. nejau jis galvoja kad pasibaigs jo puolimas? Kad ir salto dabar dar karta persiverstu – geri darbai jau nieko nedomina

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Kristina, ir aš imu tikėti, kad KK rašo tiesą ir žino daugiau nei mes isivaizduojam

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. eik eik nesamones kalbi, juk ji tik ir prilaike ji visa sita pusmeti, ziurek, ka jis pats dare, skandalas ant skandalo…visi ta zino…ir paklausk del savo teiginiu pas bet ka sistemoje, palaikymo neturesi

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. Ir gerai,kad pakeis…Gal ir geras zmogus ta Budeniene,bet akivaizdziai per silpna,tokiai vietas.Valys gi nuolat buvo puolamas ziniasklaidos.Ir tik jo pacio kompetencijos ir protingumo deka pavyko issaugoti savo gera ivaizdi.Koks jis istiesu manau ir yra.Sekmes jam sunkiame darbe…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Gimė nauja nekdotas – Valiui kompetencijos ir protingumo deka pavyko issaugoti savo gera ivaizdi. 😀

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • Ar reikia suprasti, kad Vilma su rubikoninėmis babkėmis po redakcijas nelakstė? Ar nemokėjo nupirkti žiniasklaidos???

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • suprato, kad tyli kiaule gilia sakni kasa… Visai grazu, kai gina ir nori pasitiketi, ir skaudu nusivilti, bet geriau veliau negu niekad pastebeti klaidas ir pazinti ar suzinoti tamsias zmogaus puses…

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. kas ta Vilma, tai aišku kad Zuokulo patarėja daug vertingesnė, ką besakyt, gera giminystė, žinant jo abejotiną veiklą tam tikrais atvejais, tai įprasta tikriausiai taip ten elgtis, na o provincijoj, ar nepanašiai gali vykti, savo lygyje. O kam ta rotacija, kokia prasmė, na išvažiuos kad ir į kitą miestelį, susidraugaus per tris dienas, su kuom reikia, ir tiek, esmė požiūryje.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. KK teisus reikia žiurėti pagal situacija ir palaikyti žmogu, bet betkokiu atveju juoktis negražu :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • Po Vilniaus energijos akcijų cirko palaikyti Valio jau nebeįmanoma – tik ATSTATYDINIMĄ JO GALIMA PALAIKYTI

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Kaip kietai Lietuvoj padaryti tarsi neįgalūs patys gerai savo valstybę valdyt. Reiškia bedarbystė didžiulė -baisi evakuacija -tik skelbk viešus konkursus į rimtus postus -sueis tokie, kad nebaisios bus rimtos reformos ir valstybė klestės. Dabar gindamas viešą interesą Alytuj rimtu mastu susidūriau, prezidentė bando gint -teisėsauga mano manymu dangsto. Reformų esmė, kad kokybė gerėtų -dabar su kokybe regis dar prasčiau- iš vis kur eina n milijonai/milijardų net pamatyt bijo. Visa energija į apačias -kaip įbaugint ir nuskausmint už menkniekį eilinį silpnesnį pilietį -kad anas bijotų žvilgtelt į viršų. Dabar kas dėl šių reformų -esmė mažinama nes valstybė nepajėgi išlaikyt ir prokurorai neužsidirba ir ant esamų etatų ir atlyginimų – nes būtent jie pirmi turintys gint valstybės interesą rimtu mastu ir praleidžia. Dėl ko valstybė ir silpsta. O šios reformas -būt bent kas daręs -nes tai jau ankstesnių buvo sudėliota. Ir pavydėt galima, tokie geri valdiški atlyginimai ir taip lengvai atsifutbolint galima -atseit priešinas ar neklauso -kai esant tokiai didelei bedarbystei šalina iš darbo ir jo vietoj 100 rikiuojas norinčių per viešus konkursus jei skelbt. Paprastoj firmoj klaidelę padarė -meta neklausdami -o čia dirbtinai nepakeičiami.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Taip sklandžiai ir beveik teisingai parašyta.Taip nesugebėdavo parašyti Gorienė ir Apanavičiūtė. Gal pati Budėnienė atsivertė, suprato kur buvo papuolusi ir dabar pati guodžiasi KK.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. Matote gerbiamasis,ar gerbiamoji draugas ponas Valys vykdo komandas surašytas jam skirtame scenarijuje,kaip ir J.E.Prezidentė baigus mokslus Leningrade, dėstė politekonomiją ČEMODANŲ mokykloje,-taip Vilniuje buvo vadinama Aukštoji partinė mokykla.Vėliau AMB-alas ją padarė Finansų ministre,kur ji neturėdama supratimo finansiniuose reikaluose vykdė AMB komandas.Taip ji pasitarnavo AMB-o mafijos berniukams ,nes sugražino 70 mln.litų PVM mokesčių,toliau sekė Briuselis,kur ji “vadovavo”,o specialistai dirbo tai kas jiems buvo patikėta.Tenykščiai valdininkai savo darbą ypatingai saugo,todėl aferų ir kitokių nesąmonių nedaro.Toliau Dalia Polikarpovna ,-pagal scenarijų gražinama į Lietuvą ,kur AMB ir Tatos sutarimu stumiama į J.E.Prezidento krėslą,o durniukai ir įvairaus plauko runkeliai už ją ,kaip Lietuvos gelbėtoją prabalsuoja,taip Polikarpovna atsiduria Daukanto aikštės rūmuose.Čia ji gražiai pakukuoja tamsuoliams,o šie būdami kvaili jai ploja.Taip bus ir toliau nes avinų skaičius begalinis.Galvojantys žmonės, vienykitės prieš klastingas prokomunistinės mafijos jėgas.

  Thumb up 0 Thumb down 0 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
9 klausimai apie viešuosius pirkimus, kurie padės Jums tinkamai pasiruošti dalyvavimui
Naujus COVID-19 gydymo metodus siekiantis atskleisti tyrimas bus atliekamas ir Lietuvoje 8
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (1)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

E. Kručinskienei – daugiavaikės motinos klausimai (4)
Socialiniame tinkle „Facebook“ didelio susidomėjimo sulaukė neįgalų vaiką auginusios moters atviras laiškas E....

Norite visada būti žvalūs ir sumažinti įvairių ligų tikimybę? Štai ko jums reikia 
Visus žmones vienija vienas bendras vardiklis – norime būti žvalūs, energingi ir nesirgti,...

D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje (3)
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Konservatoriai parengė emocinės sveikatos gerinimo planą (2)
„Lietuvoje jau beveik du mėnesius trunkant karantinui kyla reali grėsmė,...
S. Skvernelis: Startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos priemonė mažoms įmonėms (4)
Smulkiajam verslui – gera žinia: startuoja ypač greito įgyvendinimo pagalbos...
Klaipėdos miesto konservatorių lyderiu išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius (6)
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Klaipėdos skyriaus nariai vakar...
 
D. Saldukas: Vilniaus universitetas – autonomija maskuojamas „nusikalstamas susivienijimas“? (2)
Tęsiame „Karšto komentaro“ žurnalistinį tyrimą dėl Vilniaus universiteto studentės Rūtos...
Antanas Šakinis: „Mano dukrytę pražudė Vilniaus universitetas“ (1)
Giedrė Gorienė Vilniaus universiteto geologijos studijų programos studentės Rūtos Šakinytės...
Atsargiai – praktika Vilniaus universitete gali baigtis mirtimi! [Prokuratūrai VU „mantija“ svarbiau nei jaunos merginos žūties aplinkybių ištyrimas?] (9)
Giedrė Gorienė Turbūt nei vieni tėvai, išleisdami savo atžalą studijuoti...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
Jungtinėje Karalystėje sulaikytas metus ieškotas Kamuolinių grupuotės narys
2020 m. balandžio 29 d. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas Kamuolių ginkluoto...
Asmuo dėl jo pašto dėžutėje rastų psichotropinių medžiagų lieka išteisintas
Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti apygardos teismo išteisinamąjį nuosprendį G. N.,...
 
Darbo kalendoriai: koks turėtų puošti Jūsų stalą?
Nors dažniausiai darbo kalendoriais rūpinamės artėjant naujiems metams, tačiau kartais...
Paklodės priežiūra pagal audinį: valome teisingai
Geras miegas – būtinas kiekvieno žmogaus fiziologinis poreikis, kuris gali...
Miegamojo baldai: kokius rinktis, kur pirkti? (1)
Akivaizdu, kad neišsimiegoję būname piktesni, prasčiau sekasi susidoroti su dienos...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (24)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (7)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (1)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...