Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 16 Šeštadienis
 

D.Grybauskaitės ateitį išpranašavo tėvas: „Mokosi kaip pametusi galvą – turbūt prezidentė bus“

2016-09-20 18:02 | Aktualu. | Komentarų (18)

Prof. Onos Voverienės knyga "Dalia Grybauskaitė - tautos Prezidentė". KK nuotr.

Įspūdžiai iš knygos „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ pristatymo turo per Lietuvą

Ir kas galėjo pagalvoti, kad prof. Onos Voverienės knygos „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ pirmasis tiražas bus išgraibstytas vos per savaitę? Todėl jau po pirmojo knygos pristatymo Kauno įgulos karininkų ramovėje knygos leidimas buvo pakartotas – tiesa, knyga papildyta ir įspūdžiais bei nuotraukomis iš pirmojo knygos pristatymo Kaune.

Į knygos „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ pristatymą Vilniaus įgulos karininkų ramovėje atvyko ir Prezidentės tėvelio buvęs viršininkas Jonas Raginis. Prezidentės tėvelis buvo jo vairuotojas šešiolika metų, todėl mašinoje ir komandiruotėse daug laiko kartu leidę vyrai išsikalbėdavo, susibičiuliavo. „Ką paprastai veiki, kai važiuoji? Kalbiesi. Išsikalbi, daug ką apie žmogų sužinai“, – sakė Jonas Raginis, kurį iki pat išėjimo į pensiją vežiojo Prezidentės tėvelis P. Grybauskas.

„Tais anais gūdžiais sovietiniais laikais Grybauskaitės tėvelis buvo ne iš kelmo spirtas žmogus, kuris man daug ką pasakė. Jis labai gerai žinojo nepriklausomą Lietuvą ir, aš manau, dukrai tą patį įkvėpė.

Tai buvo paprasta darbininkų šeima: mama – pardavėja, tėvas – vairuotojas, praktiškai visą gyvenimą vairuotoju atidirbęs.

Kai duktė mokėsi Leningrade, tėvelis veždavo į Leningradą bulvių, burokų (juokėsi).

Tėvelis buvo tiesiogine prasme žymus žmogus – žymus tuo, kad Lietuvą mylėjo labiau, negu kam nors kaip atrodo. Kadangi važinėjome šešiolika metų kartu vienoje mašinoje, tai prisipasakoji – viską žinai apie šeimą, apie vaikus, apie gimines, apie viską.

Dalytė buvo jo kumyras. Kai jau būdama studentė Dalytė atvažiuodavo atostogauti, mama išeidavo į darbą, tėvelis ryte paruošdavo valgyti. Paruošdavo valgyti ir juokdavosi laimingas: „Šiandien pusryčius ruošiau Dalytei“.

Kai Dalytė mokinosi, studentavo, jau nuo jaunystės, prisimenu, tai buvo žmogus, kuris matė savo viziją, turėjo savo tikslą ir tuo užsibrėžtu tikslu ėjo į priekį. Ir aš visai nenustebau, kai ją išrinko Prezidente.

Amžinatilsį jos tėvukas sakydavo: „Jau kaip jinai mokinasi, tai nė vienas durnas vaikas nesimokina. Mokosi kaip išprotėjusi“. Aišku, juokaudavo.

„Tai gerai, pasieks daug“, – sakiau jam. „Na, taip, prezidentė bus“, – atsakė jis man.

Ir išsipildė“, – juokdamasis savo atsiminimais dalijosi Jonas Raginis.

Jis labai apgailestavo, kad buvo tiek daug pilama purvo ant mūsų Prezidentės, tiek ant jos tėvuko, tiek mamos.

„Žinot, šeimą pažinojau virš 30 metų. Visą šeimą. Todėl tikrai žinojau daugiau, negu tie, kurie bandė kažką pasakyt. Todėl džiaugiuosi, kad yra nors viena pozityvi knyga, ir džiaugiuosi, kad mes dar turime tokią Prezidentę. Ir linkiu visiems gerai, gerai pagalvoti, kai pasibaigs kadencija, jeigu nenumirsim, už ką balsuoti“, – juokaudamas palinkėjo Jonas Raginis.

„Man didelė garbė čia būti ir atėjau su misija nusilenkti jums visiems, nusilenkti tiems žmonėms, kurie yra tas paminėtas stuburas, tas pamatas valstybėje, kuris ir pačiais sudėtingiausiais momentais visada buvo su valstybe, visada už ją kovojo – net ir tais sudėtingiausiais momentais, kurių ir šiandien turime, saugodami laisvę, saugodami tuos pamatus. Tie žmonės yra nepalaužiami, nepaisant to, su kokiais dezinformacijos srautais tenka šiandiena susidurti, kur šiandien iš tiesų sunku atsirinkti, kas vardan ko ir kaip yra daroma, ir kur tų talkininkų gretos, dirbančių iš idėjos valstybei, tautai, žmonėms yra ne tokios gausios.

Tas pragmatizmas yra įsigalėjęs visuose visuomenės sluoksniuose. Todėl matyti žmones, kurie imasi iniciatyvos – rašyti, šviesti, kalbėti apie tuos dalykus, kurie yra svarbūs, nereikalaujant kažkokio atsako, atlygio, iš tiesų yra pastiprinantis dalykas.

Prezidentė tą jaučia. Prezidentė kiekvieną dieną jaučia palaikymą tų žmonių, kurie ją rėmė, stiprino, drąsino kelti kandidatūrą – profesorė puikiai tuos dalykus prisimena ir aprašo savo knygoje. Prezidentė iki šių dienų jaučia palaikymą tų žmonių, kurie lydėjo ją abiejose rinkiminėse kampanijose, kurie rinko parašus, kurie aukojo smulkias aukas, kad Prezidentė, kaip ir knygos pavadinimas, dirbtų ir atstovautų tautai. Ne kažkuriai tautos grupei, ne kažkuriai interesų grupei, o visiems Lietuvos žmonėms, kurie ją rinko ir ja pasitikėjo. Be abejonės, tą pasitikėjimą bandoma palaužti įvairiausiais metodais, apie kuriuos ir šiandien čia buvo užsiminta, ir apie kuriuos būtų galima kalbėti ištisas valandas.

Dar kartą noriu padėkoti profesorei ir čia susirinkusiems žmonėms, kurie daro kasdienį darbą, kurie rūpinasi valstybe, kurie padeda šviesdami, išsaugodami atmintį. Knyga – tai išliekamoji vertė: ateities kartos skaitys ir susidarys tą vaizdą, kokiomis aplinkybėmis teko dirbti Prezidentei jau antrąją kadenciją, pelnyti tą pasitikėjimą. Iš tiesų tas pasitikėjimas yra didžiausia vertybė. Tikimės, kad ir jaunimas studijuos tą knygą bei remsis ta informacija.

Be abejonės, šiandien daug dezinformacijos, daug sumaišties, tačiau pagarba tiems žmonėms, kurie stengiasi pamatyti ir kitą pusę – tą pusę, kuri lieka nenušviečiama, nes ten nėra skandalo, nėra intrigos ir galbūt nėra pelno apie tai kalbėti, nes nebus vadinamųjų „klikų“ internetų portaluose. Tie dalykai yra svarbūs.

Jeigu kažkam rinkiminėse kampanijose užtekdavo, kad partija pervestų milijonus, ir iš to daryti rinkiminę kampaniją – blizgią, turtingą, iškalbią, tai daug vertingesnis dalykas, jeigu tūkstančiai žmonių po nedidelę sumą paremia savo kandidatę. Ir tai – ne konkurencingos sumos, palyginus su tais milijonais, už kuriuos paskui kažkas kažkam turi atidirbti – ir įvairiausiomis formomis.

Būtent žmonių palaikymas – statomi paminklai, įamžinama istorinė atmintis, apie ką čia buvo kalbėta, leidžiamos knygos – tai iš tiesų yra vertybė“, – Vilniaus įgulos karininkų ramovėje pristatant knygą „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ kalbėjo Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

Kalbėdamas apie istorinės atminties įamžinimą, Prezidentės patarėjas M.Lingė turėjo omenyje iniciatyvių žmonių ir visuomeninių organizacijų Ukmergės rajone vykdomą projektą „Atmintis“ – Kadrėnų kaime, monsinjoro A.Svarinsko tėviškėje, iki kitų metų liepos norima pastatyti memorialą – septyniolika paminklų NKVD sušaudytiems nepriklausomos Lietuvos ministrams ir Valstybės saugumo departamento vadovui Augustinui Povilaičiui. Apie šį projektą „Karštas komentaras“ jau rašė ir nuolat apie tai informuos – „Karštas komentaras“ yra šio projekto informacinis rėmėjas.

Trečiasis miestas, kur buvo pristatyta knyga „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ – Anykščiai. Ten pristatymas buvo išskirtinis – mat knygos pristatyme dalyvavo ir Jono Baranausko „Anykščių šilelį“ giedojo Anykščių etnografinis ansamblis „Valaukis“- tas pats ansamblis, kurio nuotrauka su Prezidente ir puošia knygos „Dalia Grybauskaitė – tautos prezidentė“ viršelį.

„Prezidentė – labai reikli ir ji yra garantas, kad nė viena interesų grupė neužvaldytų valstybės“, – pažymėjo knygos apie Dalią Grybauskaitę pristatymo renginį L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje pradėjęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Renginį vedęs Tėvynės pažinimo draugijos pirmininkas Romas Pačinskas pasidžiaugė, kad ši knyga įžiebė vilties spindulėlį, jog Lietuvoje viskas bus gerai – nes valstybė pastatyta ant teisingų bėgių, o žmonės išmoko gerbti tautinę idėją ir puoselėja tautines vertybes.

Knygos pristatymai vyks:

Panevėžys

Rugsėjo mėn. 21 d., 17 val.

Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka

Respublikos g. 15

Ukmergė

Rugsėjo mėn. 22 d., 17 val

Ukmergės kraštotyros muziejus

Kęstučio a. (buvęs „Draugystės“ kino teatras)

Alytus

Rugsėjo mėn. 28 d., 18 val.

Lietuvos šaulių sąjunga

Alytaus apskrities

A.Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė,

S.Dariaus ir S.Girėno g. 10

Marijampolė

Rugsėjo mėn. 30, 16.30 val.

Marijampolės kultūros centras

Vilkaviškio g. 2

Komentarai

 

 

 
 1. O.man TEVELIS pasake,kad tu busi LIETUVOS SAZINE,ir nugyvensi amzeli.ir visus parazitus isnagrinesi………Nagrineju,……o. kas is to,,,,,,,,,,,

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Lindimas i subine ir issigalvojimas – totalus. Kokios kalbos apie ‘prezidentus’ tarybiniais metais? Kada auksciausia valdzia buvo ‘CK pirmasis sekretorius’, ar ‘ministru tarybos pirmininkas’.

  Thumb up 4 Thumb down 0

 3. Atrodo, kad šis portalas visiškai pasiklojo Ožio statytinei Magnolijai po kojų, rašo tik liaupsinančius straipsnius. Pati Gorienė, jei galėtų, tai dar ir lyžteltų prezidentei.

  Thumb up 6 Thumb down 3

 4. Kiek pamenu, TSRS laikais buvo tik Tautos vadas ir jo sestiorkes – gensekai.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 5. Svarbiausiai yra suprasti, kad tada raudonuosius komunistinius mokslus kirto. Tėvui gal atrodė, kad TSRS prezidentė bus, o gavosi snipštas, tik Lietuvos.

  Thumb up 11 Thumb down 3

 6. Dalia Grybauskaite isrinko.tik apie 25%tautos rinkeju.o kiti buvo pries arba nejo i rinkimmus.statistik.nuomone

  Thumb up 11 Thumb down 2

 7. pasakas rasinejat ir tevas net tokio pavadinimo nezinojo,kaipprezidentas,juk tada ir kalbos nebudavo,o dabar padare kaip kokia sventaja,tpfu ble

  Thumb up 15 Thumb down 3

  • Gale buti.tik atsskinga uz marksizma -leninizma.nes CK sekretoriai buvo beveik vieni vyrai.mano nuomone ir istorija

   Thumb up 8 Thumb down 1

 8. Iš kur tas paprastas darbininkas tėvelis gūdžiu sovietmečiu galėjo taukšti apie prezidento pareigas -tais laikais nebuvo prezidento net institucijos:)Buvo viena komunistų partija su centro pirmininkais:):):):)Tai kad ko gero juodas melas toje knygelėje:)

  Thumb up 17 Thumb down 1

  • krito ir man akin tas ‘numatymas’ kad bus prezidente, kai nei apie laisva Lietuva nei apie prezidento pareigas tada nieks ne nepagalvodavo…
   nemanau kad tevuks galejo taip sakyti…, na nebent kad bus TSKP Gen. Sekretore ar vietoj kokio Snieckaus sedes, betgi tasai nebuvo LTSR (sakydavo kad tai reiskia)–>(Lietuviu Tauta Smaugia Rusai) prezidentu…

   Thumb up 10 Thumb down 3

 9. Galetu uz Lukasenkos arba putino isteket.Butu pipec visiems kol koju abu neuzverstu.

  Thumb up 10 Thumb down 2

 10. 1991 metais ,kai veziau metalus is Briansko per Lietuva i Vokietija ,Donskis tuo metu dirbo pas toki Dovyda Kaplana .Tuomet jis dar nebuvo joks filosofas.butent Donskio tevas padejo i Izraeli pabegti Dusanskiui .Donskis buvo ypatingo intelekto zmogus ,kuris Kaplanui parase plana,kaip sukurti EBSW.tada Kaplanas ,per kauniecius Saturna Dubininka ,isteige sekunde ,o viso scenarijaus autorius buvo tuomet dar jaunas ir niema nezinomas Donskis . Donskis nemire sava mirtim .Ji pasalino musu spec tarnybos ,o apie Donskio saveikas su saugumu zinojo ir Laurinkus,ir tas pats Jurgelis .Aisku bus jis palaidotas graziai,gal ir koki paminkline lentele uzdes ,bet Donskis nevirskino lietuviu,ir valge tiktai koserini maista . Donskis buvo tarpininkas,ateiti Adamkui i sistema,ir jis parase adamkaus visa politine programa ,mainais uz tai,kad zydai galetu atsiimti puse Vilniaus ,kauno senamiesciu.Atejus i valdzia Paksui ,-viskas zlugo ,nes Paksas pasake ,kad zydams turtas sugrazintas nebus,nes tada butu kilusi ekonomine suirute . Donskis visuomet turejo kauke ,bet maai kas tezino,apie Donskio ir Rachinsteino tandema .Donskis,pavieino visas Rachinsteino makles ,nes musu prokurorai prisikniso prie jo makliu,ir prdejus Donski santazuoti,mainais uz info,Donskis idave Rachinsteina . Jus skaitote tik tai ,kas jums duodama zinoti .donskis viuomet dirbo zydu interesams ,ir rusams,ir nors oficialiai dejosi Lietuvos patriotu,sirdyje Lietuviu nekente .

  Thumb up 22 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Žuvinto biosferos rezervatas apsaugotas nuo medžioklės, žvejybos ir plaukiojimo poveikio
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...