Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

D.Grybauskaitė: „Lietuvai, kol būsiu aš prezidentė, nediktuos niekas“

2010-09-06 10:18 | Politikų tribūna | Komentarų (50)

Pasak D.Grybauskaitės, iki šiol Lietuva buvo JAV politikos įkaite (president.lt nuotr.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, duodama interviu TV3 laidai „Savaitė“, teigė, jog, kol ji bus Prezidentė, Lietuvai nenurodinės niekas, o tiek vidaus, tiek užsienio politikoje pirmiausia bus Lietuvos interesas. Taip pat Prezidentė D.Grybauskaitė pavadino klaida tai, jog nebuvo išplėsta valdančiųjų koalicija.

„Karšto komentaro“ skaitytojams siūlome TV3 laidos „Savaitė“ interviu su Prezidente Dalia Grybauskaite.

– Deklaruojate pasikeitusį Lietuvos požiūrį į Baltarusiją, į kaimyninę valstybę, tačiau, štai, Baltarusijos pareigūnai sulaiko Lietuvos policijos pareigūną su narkotikais. Visa tai labai panašu į provokaciją iš Baltarusijos pusės. Kaip jūs galvojate?

– Na, ar tai provokacija, ar ne, dar laikas atsakys. Ir kuri pusė, ir kas provokavo, taip pat atsakys laikas. Noriu tik paminėti, kad mūsų santykiai su Baltarusija vystosi tikrai dinamiškai gerąja linkme, ypač verslo santykiai. Mūsų verslo subjektai taip vadinami tikrai randa geresnes ir palankesnes sąlygas ten daryti verslą.

Na, o mes jau turime antrą atvejį, kada buvo atiduotas, ar geras žingsnis, kuomet buvo duotas geras ženklas – tai V. Uschopčiko byloje rimtas postūmis, apklausa. Na, ir dabar mūsų pilietis buvo atiduotas Lietuvai. Ir, aišku, bet kokiu atveju jau yra paskelbtas vidinis tyrimas, kurį atliks pats Policijos departamentas dėl šio įvykio.

-Sakykite, jūs pati esate asmeniškai bendravusi su ponu A. Lukašenka? Ar jums jis kelia pasitikėjimą, nes, pavyzdžiui, Lietuvos diplomatai sako, kad Lietuva žaidžia stambų žaidimą tarp Baltarusijos ir Rusijos, ir neaišku, kuri pusė dar gali nugalėti?

– Na, tarp tų dviejų šalių mes mėginame nežaisti jokio žaidimo, bent jau aš norėčiau turėti objektyviai gerus santykius su visais kaimynais, kiek tai yra įmanoma, be jokio naivumo, suprasdami situaciją ir sudėtingumą, galų gale istorinę patirtį. Bet tiek, kiek tai naudinga abiems pusėms, turėti gerus santykius su visais kaimynais.

-Prezidente, kokį jūs prognozuotumėte Lietuvos politinį sezoną? Pavasarį, vasaros pradžioje jūsų pozicija premjero A. Kubiliaus atžvilgiu, galima sakyti, sugriežtėjo. Ar tai reiškia, kad jūs jau mažiau pasitikite šiuo premjeru ir matote kitą alternatyvą?

– Ne, aš kol kas alternatyvos nematau. Griežtėja todėl, kad matau daugiau klaidų ir norėčiau, kad jos būtų taisomos greičiau. Griežtėjo ir griežtės todėl, kad vis tiktai pozicija nestiprina savo pozicijų Seime, o žiūri šiek tiekį tą procesą iš šono ir lyg ir paleidžia pasroviui. Tai toks pasyvus politinių procesų stebėjimas pačioje valdančioje daugumoje šiek tiek mane stebina.

-O kodėl nebuvo atsižvelgta į jūsų rekomendacijas plėsti valdančiąją daugumą?

– Manau, kad tai buvo klaida.

-O sakykite, kaip jūs vertinate dujų karą, kilusį tarp Lietuvos ir „Gazpromo“? Nes „Gazpromas“ lyg ir nėra kaip atskira respublika, tai ir tarp Rusijos?

– Nenorėčiau vardinti to karu. Pirmiausia todėl, kad Lietuva iš tikrųjų imasi realizuoti konceptualiai ir giliai visą dujų sektoriaus pertvarką. Ir būtent remdamasi Europos Sąjungos sprendimais ir nutarimais. Suprantu, kad tai gali nepatikti kažkam ir tame tarpe tiems dujų rinkos žaidėjams, kurie turėjo gana neliečiamą, privilegijuotą padėtį – atsirastų konkurencija. Bet tai yra labai naudinga Lietuvai.

-Apskritai santykiai su Rusija atrodė gana gerai: vežėjų konfliktas buvo išspręstas, naujų konfliktų tarsi nebuvo, nes jūs lyg ir atsitraukėte nuo tos vadinamosios Rytų politikos. Šiek tiek šalčiau Lietuva elgiasi Gruzijos atžvilgiu, Ukraina kaip ir nebe mūsų, Moldova… Ir dabar parodė, kad jūs ir toliau tokios politikos laikykitės, tada gal ir nebus konfliktinės situacijos su Rusija…

– Aš į jokias derybas su jokia valstybe tikrai neisiu ir Lietuvai, kol būsiu aš prezidentė, nediktuos niekas. Pirmiausia tiek vidaus, tiek užsienio politikoje bus Lietuvos interesas. O konstatuoti, kad aš atsitraukiau, ar mūsų užsienio politika atsitraukė nuo Ukrainos ar Gruzijos, būtų tikrai lengvabūdiška, nes išlaikome visus svertus ir visas bendradarbiavimo programas su visomis šalimis – Ukraina, Gruzija, Moldavija. O, kaip sakiau, į derybas su niekuo tikrai nesivelsiu ir čia nėra iš viso kaina, kurią Lietuva gali mokėti.

-Paprastiems žmonėms labai smagu girdėti, kad, va, kol yra šita prezidentė, Lietuva nesivels į jokias derybas ir niekas jai nediktuos. Sakykite, ar iš tikrųjų tokia politika tinka JAV, kuri visą laiką buvo Lietuvos strateginė partnerė, draugė?

– Va, čia, ko gero, didžiausias skirtumas ir bus, kurį galėčiau įvertinti. Iš tiesų Jungtinės Valstijos išlieka mums svarbiausia strategine partnere būtent saugumo srityje ir NATO rėmuose, bet Lietuva nebus nei Jungtinių Valstijų, nei Rusijos užsienio politikos vykdytoja. Lietuva vykdys savo Lietuvos užsienio politiką.

-Ar jūs norite pasakyti, kad visą laiką, kol Lietuva nuolankiai sutikdavo su JAV kažkokiais tai prašymais ar reikalavimais, mes būdavome Jungtinių Amerikos Valstijų politikos įkaitais?

– Praktiškai galėčiau atsakyti, taip.

– O kuo dabar pasikeitė apskritai Amerikos politika Baltijos šalių atžvilgiu? Nes kalbama, kad atėjus B. Obamai požiūris smarkiai pasikeitė. Kaip jūs jį matote, pasakykite?

– Aš galbūt kalbėčiau ne apie pokytį Baltijos šalių atžvilgiu, bet apie tai, kad JAV dabartinės administracijos užsienio politikoje atsirado nauji prioritetai, ir Europa nėra tiek svarbi, kaip buvo anksčiau. Tame tarpe, aišku, ir mūsų valstybė. Galėčiau labai trumpai taip įvardinti.

-Visuomenei buvo sąmoningai ar nesąmoningai eskaluojamas jūsų apsisprendimas nevykti į Prahą susitikti su JAV prezidentu. Jūs labai saikingai aiškinote ir pagrindėte tą sprendimą nevykti. Kodėl vis dėlto jūs vengiate aiškiau paaiškinti savo sprendimus, ir ne tik šiuo klausimu?

– Kai kurie sprendimai, kuriuos darau, ypač užsienio politikos srityje, ne visada gali būti labai detaliai komentuojami, nes gali pažeisti balansą arba tarpvalstybinius santykius. Todėl dažniausiai sakau tai, ką galiu tuo metu pasakyti. Taigi ir aiškinimas, kuris buvo pateiktas viešai dėl Prahos, atitiko tos situacijos, to laikmečio galimybes.

Dabar galiu pasakyti daugiau: tai buvo susiję su derybomis tarp JAV ir Rusijos dėl nusiginklavimo pasaulyje, tame tarpe ir Europoje. Matydama, kad tai gali neatitikti Rytų Europos ir Baltijos šalių regiono interesų, aš nenorėjau gerti šampano už tokią perspektyvą.

-Ar galėtumėte paaiškinti, kodėl tai neatitinka Baltijos šalių ir Rytų Europos regiono interesų?

– Rezultatą dar matysime, ko gero, bet nenorėčiau, kad tai (būtų daroma) mūsų saugumo sąskaita arba europinio nusiginklavimo Baltijos šalių sąskaita.

– Esate kritikuojama už tai, neva, va, maža valstybė šokinėja prieš tokią didelę galybę – Jungtines Valstijas. Sakoma, kad tai ne tas būdas paaiškinti Amerikai, kad ji neteisingai elgiasi.

– Aš norėčiau labai aiškiai suformuluoti: nesvarbu, mes maža ar didelė valstybė, niekas prieš nieką nešokinėja. Aš tik noriu pasakyti, kad jeigu gerbsime save patys, mus gerbs ir maži, ir dideli. To kartais pasigesdavau žiūrėdama į Lietuvą ir jos užsienio politiką anksčiau.

– Kaip jūs galvojate, prezidento santykiai su Vyriausybe priklauso nuo prezidento ir premjero asmenybių ar užtenka teisės aktų, kad kiekvienas žinotų savo vietą. Kartais atrodo, kad nuo konkretaus žmogaus priklauso, kokią dalį įgaliojimų jis sugeba pasiimti ir kaip jis juos įgyvendina.

– Priklausomai nuo žmogaus – premjero ar prezidento – labai kokybiškai ir kiekybiškai įvairiai galima naudotis tomis galiomis, kurios numatytos Konstitucijoje ir įstatymuose. Taigi viskas priklauso ir nuo įstatymų bazės, ir nuo, be abejo, asmenybės, kuri nori arba nenori pasinaudoti visomis jai teikiamomis įstatymų galimybėmis.

– Kitaip tariant, A. Kubilius padarė klaidą, kad negrįžo iš atostogų ir neaplankė škvalo nuniokotų regionų?

– Tegul žmonės sprendžia. Kad aš, valstybės vadovė, važiavau, tai aš esu valstybės vadovė. O tai reiškia, aš turiu būti šalia žmonių ir kai gerai, ir kai blogai. Ir prisiimti visą atsakomybę už Vyriausybę, nes aš skiriu premjerą, aš finale skiriu ministrus. Galiausiai, už tai, ką jie daro gerai ar blogai, turėsiu prisiimti atsakomybę ir aš. Aš negaliu nusišalinti, iš šono žiūrėti ir sakyti: „Tai Vyriausybės darbas, manęs tai neliečia“. Kai yra bėda, aš turiu būti šalia žmonių.

-Tai jūs nesijaučiate peržengusi valstybės vadovo įgaliojimų skirstydama pinigus – čia palapinėms, čia stogams?

-Pinigų tikrai neskirsčiau, viskas buvo suderinta, žinojau, ką galima žadėti, ko ne. Niekada nežadu to, ko neįmanoma padaryti.

KK inf.

2010-09-06

Komentarai

 

 

 
 1. nenusisnekek, koks jis siska kad "radus" narkotiku (provokacija), susigadytu santykiai su batka. Paprasciausias vyresnysis arklininkas, o va giminele (usvis) su "gera" reputacija. Kas gali paneigti jog agentas (svetimas) neveze narkotiku kazkam paprasius, ar dar kas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. grabe apsiverstu, jei isgirstu ka ji cia skiedzia -sude sedi ir cypauja…..oi, ji raudonoji furija, dar daug bedos LT atnes…..Adamkus silpnas buvo, bet tai ir nevaidino…bet sita -bijot reikia apsimeteliu is sovietinio zavodo

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Kokia kieta… Vista, sutvarkyk prokuratura. Rusai, amerikieciai, rado pries ka siaustis. Na vista, ko daugiau is jos reikalauti

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Petrauskas tik slykstus mazas prokuroriukstis, nieko neitakojantis, kaip ir Valys-jokio skirtumo tas ar tas, va kad Valantinas teisejas, tai grybauskaite parode, kad ji pedofilu klanui visai nepavojinga…..neapsigaudinekite

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. idomu, kaip tokia nykstukine valstybele, be jokiu gamtiniu istekliu egzistuoti be niekieno itakos? pasaulyje svarbios dvi valstybe JAV ir RU …..jei atsisakome USA politikos, vadinasi priimam RU? na Lietuvoj zmones atsikando per 50m…..o istikruju tvarkykite teisesauga…..slykstu klausyt tokios putines ….kaip mikimauzas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. Plepalai ir tiek. Prezidentiniame pranešimei apie teisingumą pamenat kaip griežtai šnekėjo? Nu ir kas, o iki šiol nepajudino nei piršto. Prokurorai sėkmingai ir toliau klastoja bylas

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. Saunuole, laikykis. Spaudzia zmones ir nori issiaiskinti tiesa pedofilijos skandale, o tu nepasiduok ir it kokia Maryte Melnikaite laikykis iki galo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. Kodel Jusu nuomone prezidente paskire i teisejo pareigas viso to jovalo kaltininka,sugriovusi prokuraturos ivaizdi,teisini nihilista Valantina??

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. bet pedofilinėje-visiškas nulis.Yra pakabinta ant kompromato kaip višta už kojų.Geriau jau pati pripažintų ir paviešintų savo dėmę,nes jau pradedu susidaryti nuomonę,kad ji ne tik lesbijietė.Nors kaip lesbijietę ,ją gerbčiau,bet tegul pasako TIESĄ pati.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. niekas nediktuos isskyrus prokuroru ir saugumieciu mafija, stumiancia 4 zmones prazudziusi gen prokurora i teisejus.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. deja, gerb prezidente, be jūsų daug diktuoja generalinė prokuratūra. Tyčiojasi, išsidirbinėja, meluoja, diktuoja, daro nusiklatimus prieš vaikus, piliečio garbę ir orumą – ir nieko. Gerb. prezidente, šalis be teisinės sistemos – ne valstybė. O šiandien, deja, mes turime siautėjančius melagius, nusiklatėlius, aferistus prokurorus. Ger,. prezidente reikia ypatingojo prokuroro instancijos, kurioje dirbtų surinkti prokurorai iš ES šalių ir kurie būtų tiesiogiai atskaitingi prezidentui. Ir kurie spręstų tokia ypatingas bylas kaip rezonansines, politines. Tai turi būti prokuratūra, kuri glaudžiai bendradarbiauja su ES šalių ekspertaisd ir ekspertizės atliekamosnet kelių šalių ekspertų. Tik tuomet mes galime išvengti tokios nusikaltamos korumpuotos generalinės prokuratūros veiklos. Taip pat reikia atleisti iš pareigų betingį, kliunką, petrauską, valantiną, jancevičių, ročienę, dabašinskienę, žiobienę. Taigi, gerb.prezidente – darbo daug

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. Nemanyčiau, kad Prezidentė kalta dėl to, kas vyksta teisėsaugoje. Jeigu ji būtų buvusi pedofilų pusėje, tai būtų paskyrusi generaliniu prokuroru Petrauską ir būtų buvęs baigtas kriukis. TAčiau Prezidentė nepasidavė klano spaudimui ir nepaskyrė Petrausko, todėl nekaltinkit prezidentės.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. Ar ji tikrai Lietuvos prezidente? /…kai yra beda, tai ji turinti buti salia zmoniu/, as nesu isitikines, kad ji gina savo zmones; bet, kad ji nori vis pakelti savo smunkanti ivaizdi ir pasirodyti kokia ji geruole zmonems, tai matosi ir be akiniu. Bet kaip su pedofilais Lietuvoje?; kaip su melagiais prokurorais? ,kaip su byla "zudike", kodel ir uz kieno pinigus saugoma antroji Lietuvos "ledi", tai jai neidomu, nes stebintiems ir zinantiems info, tai atodo kaip absurdu cirkas. Kada ji baigs arba nebaigs savo kadencija?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. kodel nebuvo klausimu apie musu taip vadinama teisesauga?ar klausimai buvo cenzuruoti?

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. Lietuvos interesas – ka prezidente turi omenyje – dujotieki, mazeikiu nafta, olicharku interesus, pedofilus, teisine – popierine sistema, Brazauskiene, nes kazin ar zmones, nes jie is jo nesulaukia to, ko tikisi, kad Lietuvoje bus pradetas gerbti protas, pilietiskumas, dora ir sazine.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. Ir sėdo velniai žino kas: nuo pat pradžių nebuvo aišku, kas ją remia, kas finansuoja jos įvaizdžio kūrimą, kuris buvo kūriamas ne vienus metus prieš rinkimus, neaišku kam ji dirba, nors nujausti galima, kad ji tarnauja Briuseliui, kaip anksčiau tarnavo Maskvai. Todėl nemanau, kad reikėtų tikėtis, kad ji tarnaus dėl Lietuvos ir paprastų jos žmonių interesų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. Norit kazka pakeisti Lietuvoje, tai visu pirma patys keiskites, o ne tik kaltinkit vieni kitus mieli komentuotojai. Bjauru net ir skityti Jusu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. Gera, drąsi kalba. Tačiau vis stiprėja nuojauta, kad kalbomis viskas gali ir pasibaigti. Vidaus politikoj taip jau ir yra. Kol kas realių pasikeitimų nepastebėta. Žiūrint iš kitos pusės, ne taip jau ir blogai: šlepečiaus nebėra, situacija bent jau ryškiai nepablogėjo, o juk galėjo į tą sostą sėsti velniai žino kas.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. Taip, kai mergaitė bus sugrąžinta Stankūnaitei, abi išvežtos į užsienį ir nugalabytos. Tada klanas galės eiti į pensiją.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. Per Prezidentes valdymo laika isgirdau tik viena pazityvu pasakyma, kad Lietuva buvo sionistines JAV ikaite. Paziuresime i darbus ir veiksmus. Teisesaugoje Prezidente nepadare ir nedaro nieko, kad nenubausti teisesaugos nusikalteliai negaletu dirbti toliau. Prezidente nieko nepakeite VSD. Ji paskyre JAV pripumpuota Grina, kuris atejes i valdzia, iskart apkaltino zmones kurie gina kudyki nuo issigimeliu. Per tiek laiko Prezidente pliusu labai mazai uzdirbo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. Įsiskaityk, ką pasakė: dar neaišku, iš kurios pusės ir kas provokaciją darė. Turbūt dėl to ir ištraukė, kad lietuviškoji proamerikoniškoji žiniasklaida, finansuojama iš visokių Sorošo fondų, nerėktų, jog tai baltarusių provokacija, siekiant sugadinti Lietuvos ir Baltarusijos santykius,nors tą provokaciją turbūt mūsų šlepetiniai saugumiečiai ir padarė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. Ką jau moka, tai moka ji. Gražiai pašnekėt. O narkodilerį iškrapštyt iš Baltarusijos aišku irgi niekas jai nediktavo, pati sumąstė.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. tada, kas trukdo sutvarkyti teisėsaugą, kas trukdo apmokestinti turčius, o ne joti ant skurdžių pečių, kas trukdė vetuoti "Leo Lt" aferos įteisinimą?
  AMB išaugino puikią mokinę 😀

  Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...