Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2020 Lapkritis 30 Pirmadienis
 

Centro partija – Tautininkai pristatė pirmąjį dešimtuką

2020-07-27 14:02 | Naujienos | Komentarų (5)

Naglis Puteikis. KK nuotr.

Šiandien vykusioje spaudos konferencija Centro partijos pirmininkas N.Puteikis paskelbė, kad savaitgalį vykusiame partijos suvažiavime buvo nuspręsta jungtis su Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjunga ir sukurti bendrą jungtinę politinę jėgą, kuri vadinsis Centro partija – Tautininkai.

„Susiformavo stipriausia antisisteminė politinė jėga, vienijanti daugiau kaip 7000 narių, penkta pagal dydį partija Lietuvoje. Istoriniame suvažiavime mus pasveikino ir mūsų sąjungininkai „Kartų solidarumo sąjungos – Santalka Lietuvai“ pirmininkas Arvydas Juozaitis, „Lietuvos sąrašo“ vadovas Darius Kuolys, Seimo narys Vytautas Bakas, partijos „Drąsos kelias“ lyderė Neringa Venckienė, partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius. Mes stipriai ir sėkmingai dalyvausime Seimo rinkimuose. Pagaliau rinkėjai turės tikrą ir stiprią alternatyvą Lietuvą užvaldžiusioms sisteminėms partijoms, kurios visos planuoja kaip išlikti valdžioje pasinaudojant juodosios buhalterijos byloje teista Darbo partija ir jos lyderiu V.Uspaskichu. Ir konservatoriai, ir valdantieji, ir socialdemokratai – visi sako, kad Uspaskichas jiems tinka. O mes sakome – negali ir neturi taip būti valstybėje, kad už juodąją buhalteriją teista partija teismo sprendimu iš Vyriausybės gautų 2 milijonus eurų rinkimams, o tokios partijos lyderis būtų geidžiamas visų sisteminių partijų partneris valdžiai paimti. Tai ko verti tokie teismai, ko verta tokia valdžia ir visa politinė sistema, kurie flirtuoja ir dėl valdžios derasi su tokiais veikėjais,“ – kalbėjo N.Puteikis.

„Mes stiprūs kartu. Ši Centro partijos ir Tautininkų sąjunga yra geriausias įrodymas kad tautinės, patriotinės, antisisteminės, antikorupcinės jėgos gali, nori ir yra pajėgios susivienyti bendram veikimui, atsiranda viena stipriausių politinių partijų Lietuvoje ir labai rimta alternatyva rinkėjams prieš sistemines partijas Seimo rinkimuose“, – sakė Lietuvių tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas S.Gorodeckis.

Visuomenei pristatydamas suvažiavimo patvirtintą rinkiminį sąrašą N.Puteikis pasidžiaugė, kad vien pirmajame dešimtuke yra net trys profesoriai, o sąraše daug mokslo daktarų, žurnalistų, skirtingų sričių profesionalų, intelektualų, visuomenininkų, kultūrininkų, o juos visus vienija pagrindinis tikslas – visuomenės interesų gynimas.

Rinkiminio sąrašo lyderiu tapo ir Centro partiją – tautininkus į rinkimus ves N.Puteikis. Toliau dešimtuke rikiuojasi žinomas žurnalistas K.Krivickas, ekonomistas prof. P.Gylys, tautininkų vadovai S.Gorodeckis ir G.Songaila, signataras, ekonomistas A.Rudys, prof. G.Merkys, muziejininkė, žurnalistė, Klaipėdos savivaldybės narė N.Puteikienė, Centro partijos garbės pirmininkas, R.Ozolo bendražygis prof. A.Stankus ir pirmąjį kandidatų dešimtuką užbaigia sąjūdžio laikraščio redaktorius, žurnalistas L.Medelis.

Visuomenei pristatydamas rinkimų programą ir pagrindines vertybes G.Songaila sakė, kad Centro partiją ir tautininkus vienija Sąjūdžio lyderio R.Ozolo iškelti idealai, idėjos ir vertybės.

„R.Ozolas buvo centro partijos įkūrėjas, o taip pat ir mūsų – tautininkų bendražygis. Mūsų bendra rinkimų programa suformuota remiantis tomis idėjomis ir vertybėmis, kurios mums atrodo pačios svarbiausios. Visa ko pagrindas – Lietuva, lietuvių tautos namai, nacionalinė, tautinė valstybė. Kultūra, švietimas, tikras teisingumas, kova su korupcija, konstitucinės pamatinės vertybės, kurios telkia piliečius ir yra Lietuvos, kaip tautinės, nacionalinės valstybės pagrindas“ – kalbėjo G.Songaila.

Komentuodamas rinkimų programą prof. P.Gylys akcentavo pilietiškumą. „Pilietiški, aktyvūs, visuomeninimas politiniams procesams neabejingi žmonės yra stiprios pilietinės visuomenės pagrindas. Lietuva – tai mūsų visų pilis, kurią visi kartu turime ginti nuo išorės ir vidaus priešų, visi mes esame kaip tie pilėnai, nuo kurių ir priklauso, kaip toliau gyvensime mes ir kaip ateityje gyvens mūsų vaikai ir anūkai. Sisteminės partijos ir jų statytiniai valstybėje sukūrė sau palankią neteisingo teisingumo sistemą. Korumpuoti parsiduodantys ir parduodantys politikai, šešėliniai lobistai, paperkami teisėjai – visa dabartinė sistema suformuota taip, kad aptarnautų turtingųjų ir įtakingųjų interesus, eiliniai žmonės jiems mažai rūpi. Lietuvoje teisingumo sistema neveikia tinkamai,“ – sakė prof. P.Gylys.

Atsakydamas į žurnalistų klausimą, kokių svarbiausių darbų Centro partija – tautininkai imsis Seime po rinkimų, Politinės tarybos pirmininkas K.Krivickas pabrėžė, kad tai bus antikorupciniai įstatymai ir sprendimai, kurie padės griežčiau ir efektyviau kovoti su valstybės lėšų grobstytojais.

„Pradėkime nuo to, kad Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas, mano vertinimu, turėtų ne rinkimuose dalyvauti, o teisiamųjų suole sėdėti kaip įtariamasis didžiausioje politinės korupcijos byloje, kurią jau išnagrinėjo Anglijos teismas ir nustatė, kad jų energetikos korporacija „Alstom“ sumokėjo daugiau kaip 5 milijonus eurų kyšių Lietuvos politikams ir energetikos įmonių vadovams. Kyšių davėjai Anglijoje nuteisti kalėjimo bausmėmis. Latvija sugebėjo nuteisti kyšio gavėjus, politikus ir energetikus. Teismai rėmėsi itin svarbaus saugomo liudytojo iš Lietuvos parodymais, o jis, be kita ko minėjo, ir V.Uspaskichą, kaip galimą milijoninio kyšio gavėją. O visos didžiosios sisteminės partijos tyli, nes nori su Uspaskicho pagalba paimti valdžią. Gali būti, kad tokie žmonės po rinkimų taps ministrais, Seimo vadovais, užims kitus aukščiausius postus. Tai skandalinga ir neteisinga. Tai pavojinga Lietuvai ir visiems žmonėms. Tauta nebepasitiki teisingumu ir teismais. Turime imtis ryžtingų veiksmų. Pirmiausia teismuose nagrinėjant bylas turi būti visuomenės atstovai – tarėjai, kad teisėjai jaustų didesnę atsakomybę ir visuomenės priežiūrą, sumažėtų papirkimo galimybės. Antra – turi būti suteikti ypatingi įgaliojimai ne tik generaliniam, bet ir visuomeniniam prokurorui, kuris, gindamas visuomenės interesus, turėtų teisę inicijuoti tyrimus ir pradėti baudžiamąsias bylas. Kova su politine korupcija – vienas svarbiausių mūsų darbų“, – sakė K.Krivickas

Centro partija – Tautininkai iki VRK nustatyto termino, rugpjūčio 7 d, rinkimams ketina registruoti 141 kandidato daugiamandatėje sąrašą, o taip pat iškelti savo kandidatus arba paremti sąjungininkų atstovus visose vienmandatėje apygardose.

Komentarai

 

 

 
  1. Lietuvai kaip oro reikia antisisteminių jėgų frakcijos seime… tikėkimės ji bus įkurta…

    Thumb up 6 Thumb down 1 
https://komentaras.lt/pingpongiukoakademija-kviecia
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
PSO atstovė: tarptautinė žiniasklaida neteisingai suprato audinių keliamą grėsmę COVID-19 plitimui
Žmogaus teisės – vyrų reikalas? 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Pastiprinimas medikams: 15 tonų dezinfekcinio skysčio neatlygintinai keliauja į 15 Lietuvos ligoninių (1)
Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15 šalies ligoninių dovanoja 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio,...

Plaukų kaukėms sudarant daugiatūkstantinį pasirinkimą, svarbu žinoti, į ką atkreipti dėmesį 
Kad plaukų kaukės yra viena svarbiausių priemonių, kurią verta naudoti, norint turėti sveikus...

Darbas Vokietijoje: kodėl verta rinktis šią kryptį? 
Ne paslaptis, kad darbas užsienyje kasmet sudomina tūkstančius žmonių. Belieka tik pridurti, kad...

Berta Čaikauskaitė. Politikų pažadai karantino eteryje – apšilimas prieš rinkimus? (2)
Sena kaip pasaulis taisyklė byloja, jog komunikacija prieš rinkimus – tai vienas stipriausių...

Batutas – grožiui, sveikatai ir gerai savijautai 
Nors daugelis tėvelių vaikus skatina kasdien kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau patys...

Kaip neprašauti perkant mikrobangų krosnelę? 
Jeigu svarstote apie mikrobangų krosnelės įsigijimą – svarbu, kad žinotumėte keletą svarbių dalykų....

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (5)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...