Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2022 Sausis 19 Trečiadienis
 

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas: „Sveikinu – rusai iš vakarų, rusai iš rytų“

2021-09-20 12:36 | Naujienos | Komentarų (10)

Buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus. Nuotr. iš asmeninės paskyros FB

„Zapad ir ne tik“, – taip savo įžvalgas socialiniame tinkle „Facebook“ pavadino buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus.

„Baigėsi Rusijos ir Baltarusijos, tradicinėmis tapusios, karinės pratybos Zapad. Kaip ir reikėjo tikėtis, jokių provokacijų, nukrypimo nuo scenarijaus ar kitų nesusipratimų. Nuogąstauta kaip ir be reikalo. Kiekviena valstybė treniruoja savo kariuomenę, moko štabus, ir tai daroma sąlygomis, maksimaliai priartintomis kovinėms. Nesigilinsiu ir į pratybų eigą, visi stebime žiniasklaidą, taip kad nėra reikalo kartotis. Viskas būtų normalu, jei tokio masto pratybos vyktų kur nors Rusijos gilumoje, o ne prie mūsų sienų ir nebūtų puolama mūsų valstybė (hipotetiškai)“, – parašė V. Tutkus.

Jo nuomone, pagrindiniai tikslai buvo pilnumoje pasiekti.

„Visų pirma, kilo pakankama įtampa mūsų valstybėje, buvo pademonstruota, kad jungtinė Rusijos ir Baltarusijos karinė vadovybė yra pajėgi planuoti, organizuoti ir vadovauti stambaus masto karinėms pratyboms. Kariniai daliniai gerai apginkluoti, apmokyti, organizuoti ir pajėgūs vykdyti iškeltus uždavinius. Kitaip sakant, žiūrėkit ir bijokit. Žiūrėti, aišku, reikia, bijot turbūt nėra ko, nes esame NATO valstybė kartu su sąjungininkais pasiruoši reaguoti į bet kokius netikėtumus.

Jaudina kita. Pratybų metu pastebėta, kad praktiškai nėra Baltarusijos kariuomenės (nors formaliai ji egzistuoja). Ji integruota į Rusijos kariuomenę ir geba veikti kaip Rusijos kariuomenės sudėtinė dalis. Matomai, mažai kam šiandien kyla abejonių, kad Baltarusijos, kaip suverenios valstybės, dienos suskaičiuotos“, – pažymėjo buvęs Lietuvos kariuomenės vadas.

Pasak jo, NATO ir Europa ribojasi su Rusija ne tik Kalingrado srityje, bet ir ten, kur anksčiau buvo Baltarusija.

„Jei anksčiau mes galėjome tikėtis, kad karinio konflikto metu Baltarusija nepanorės veltis į konfliktą su NATO, o, reiškia, Rusijos kariniai daliniai neatsiras prie mūsų sienų, tai šiandien jų nuomonės niekas ir neklaus. Juk Sąjunginė valstybė.

Taigi sveikinu, mes Lietuvoje matome sumuštinio principą – rusai iš vakarų, rusai iš rytų. Belieka tikėtis, kad ten irgi niekam nereikia pilno maštabinio karo su NATO“, – pažymėjo V. Tutkus.

Dar viena džiugi žinia, anot jo, – atsirado naujas karinis aljansas AURUS: JAV, Didžioji Britanija ir Australija.

„Belieka sau atsakyti į klausimą kodėl? Akivaizdu, kad kalba eina apie klausimų, susietų su Ramiojo vandenyno regionu, su Kinija ir t.t., sprendimą (beje, NATO pradžioje turėjo irgi gana aiškų tikslą, kuris ilgainiui transformavosi). Atrodytų, NATO galėtų tai daryti, o Australijai tikrai nekiltų problemų įstoti į Aljansą. Tačiau kuriamas naujas efektyvus ir stiprus karinis blokas.

Gal JAV pasidarė per sunku tartis su ES, gal nemato rimto ES vaidmens šiuose klausimuose, gal tiesiog nutarė vienytis su patikimais ir stipriais partneriais? Sunku pasakyti. Matomai, artimiausiu metu bus apie ką kalbėtis ES ir AURUS politikams“, – svarstė buvęs Lietuvos kariuomenės vadas.

Mums, pasak jo, gi svarbu, kiek NATO interesai ateityje atitiks JAV interesus, ar keisis amerikiečių požiūris į Europos – ypač Rytų ir Centrinės Europos – gynybą.

„Man visa tai kol kas nevisai aišku. Žvelgiu į ateitį su optimizmu, tačiau negaliu pasakyti, kad visiškai ramiai. Manau, mūsų politinė vadovybė gerai suprantą situaciją ir žino, ką daryti“, – pastebėjo buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus.

Komentarai

 

 

 
 1. Prie ko tik nesilipde JAV su savo “aljansas” Vietnamas, Kuba, palikta ginkluote Afganistane. Na ir Lietuva vadavo nuo 1945 m. Ir dar delsė pripažinti nepriklausomybę 1990 m.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. Oficierius užmiršo pasakyti kad rusai dar yra ir iš viršaus ir iš apačios , iš žiemių ir pietų.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Ha-ha-ha-ha-haa Vistiek visi žino kas tkrasis Maximos šeimininkas ir GALUTINIS NAUDOS GAVĖJAS – 1990 – banditizmo, reketo, mafijos laikais “vyrai” studenčiokai, tik – BAC! ir iš nieko, tuščioje veitoje sukuria milijardų vertą tinklą prekybos centrų Maximą A-HA-HAAA-HA… BUAHAA-HA-HAAA-A… Kiek reikia naglumo ir naivumo turėti manant, kad žmonės patikės šia pasaka? Nuo pirmos sekundės dar tik būsimi statybininkai ir gydytojai žino kaip organizuoti milžiniško prekybos centro veiklą, nors tuo metu tik kelio kioskai Lietuvoje veikė o jie patys net arti neturėjo nei prekybos, nei vadybos nei ekonominio išslavinimo. Vėlgi jie puikiai žino kaip statyti atominę elektrinę nes uždarius Visaginą, dalyvauja visokiose kosorciumuose (net pavadinimas buo išverstas iš Rusijšo “Zmej gorynič= Trigalvis slibinas) naujos elektrinės statymui. Tik vėliau Lenjkija atskleidė realybę – kad tas konsorciumas įsteigtas būtent tam buvo, kad atominės NEBŪTŲ LIETUVOJE. Kas ir įvyko, nes atominė buvo suplanuota Astarve pastatyti. Ha-ha-ha… Karbauskis beje buvo “patariamojo referendumo” iniciatorius kurio metu nubalsavome, kad atominės nestayti… Ir žinoma vyšnia ant torto – buvusio Maskvos mero Lužkovo žmona Baturina Latvijos spaudai ima ir papasakoja, kad tikrieji Maximos savininkai -tai Lužkovas ir ji! Ha-ha-ha-ha… Ši žinia labai labai Lietuvoje buvo nutylėta, nepastebėta ir užglaistyta. Bet… mes ne vaikai. Matome ir suvokiame kokia tikroji funkcija yra Lietuvos “akcininkų” Maximoje!…

  Thumb up 1 Thumb down 0

 4. Gal pradės mąstyti mūsų besmegeniai valdžiažmogiai, kad JAV nieko negynė ir negins. Ji žiūri tik savo interesų. O mūsų besmegeniams reiktų žiūrėti kas naudinga Lietuvai. Bet išrinkome ne valdžios vyrus, o šunis, kurie negali neloti ant kaimynų

  Thumb up 10 Thumb down 2

 5. Cirko artistas….dziugu…kai nese muila is Afganistano….. ?2.O Lietuvos kariuomene neintegruota ir nelaizo uzpakaliu…..?

  Thumb up 1 Thumb down 1

 6. Greitai eik į tualetą ir gerai apžiūrėk klozetą-jei gerai žiūrėsi, rasi ten rusą su kalašu ir deguonies kauke,jis ten tavęs tyko,nori už kiaušų pagriebęs nužudyt.Dar vienas yra po tavo lova,trečias spintoje,ketvirtas įsirangė į tavo tuščias smegenis,nes ten yra daug vietos.Siūlau puikų receptą-eik į kokio namo 9 aukštą,užlipk ant balkono turėklų,rėk visa gerkle “landsberga ahbar-rusai puola ” !!! tik labai garsiai,ir šok…po šios procedūros rusai tavo lovoje nebesivaidens.

  Thumb up 6 Thumb down 4

  • Na ir Gruzija su Ukraina ,netikėjo,jog rusai puola,bet… ,,Draugiška” Rusija okupavo dalį Gruzijos ir atkando Ukrainos teritorijos.
   Rusija NIEKADA negalima pasitikėti.
   Juk didesnių NACISTŲ kaip rusai sunkiai surasi.
   Dar ir dabar jiems visos buvusios okupuotos 14 respublikų…NAŠY,NAŠY,NAŠY.

   Thumb up 2 Thumb down 5

   • >Kelmas
    Tai kad Sakaašvilis pats užpuolė Pietų Osetiją, apšaudė rusų taikdarius, ko pasekoje ir įtraukė savo valstybę į karą prieš Rusiją. Gavo atgal į dantis, spėjo pasirašyt taikos sutartį kol Tbilisio nesubombardavo.
    Ukrainoje įvyko ginkluotas valdžios užgrobimas. Krymo autonominė raspublika paskelbė referendumą ir pusiasalio gyventojai nusprendė prisijungti prie Rusijos Federacijos. Donbasas irgi nepripažino neteisėto valdžios pakeitimo Kijeve, dėl ko ir atsirado DNR su LNR

    Thumb up 1 Thumb down 0

  • esi ne tik paranojikas, bet ir budulis be smegeninės

   Thumb up 2 Thumb down 2

 7. AURUS – rusiškas limuzinas, o JAV, JK bei Australijos karinis blokas vadinasi AUKUS.

  Thumb up 7 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kaip pasirinkti EURO padėklus?
Kokybiški indai kiekvieniems namams
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
„Premier“ lygos lenktynės: bėganti „Man City“ ir įnirtingos kovos 
Stipriausia Anglijos ir bene Europos nacionalinė futbolo lyga „Premier“ lyga jau beveik įpusėjo...

Kam reikalingi pastoliai? 
Žmonėms, kurie nedažnai susiduria su statybomis ar darbų atlikimu aukštyje, neretai gali iškilti...

Kaip apsaugoti telefoną nenaudojant dėklo? 
Suprantama, kad kai kurie telefonų savininkai nekenčia apsauginių dėklų. Telefonų gamintojai stengiasi sukurti...

Kokios ypatybės slepiasi už grindjuosčių pasirinkimo? 
Grindys yra vienos iš svarbiausių namų interjero elementų. Atlikus grindų dangos darbus bei...

Kviečia prisidėti prie gerumo akcijos 
Kviečiame prisijungti geros valios žmonių prisidėti prie gerumo akcijos. Labdaros akcija „Su Kalėdų...

Mėgstate egzotinius vaisius? Štai ką reikėtų žinoti apie ananasus 
Tikra tiesa, kad egzotinių vaisių mylėtojams rūpi į savo mitybos racioną įtraukti vis...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (5)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas (1)
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (8)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (6)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (9)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (3)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...