Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Spalis 22 Antradienis
 

Buvę kriminalistai: Skaudu, kad griaunama tai, kas kažkada statyta mūsų rankomis

2018-02-21 10:44 | Aktualu. | Komentarų (17)

Algirdas Matonis. KK nuotr.

Lietuvos kriminalinės policijos veteranai, susibūrę į asociaciją, skeptiškai vertina siūlymus visą statutinių pareigūnų rengimą perduoti naujai kuriamai Viešojo saugumo akademijai. Nerimą buvusiems kriminalistams kelia ir tai, kad kai kurios organizacijos, vietoje to, kad siūlytų realius problemų sprendimus, prisidengdamos pareigūnų bendruomene, bando pasinaudoti politikais, įtakoti policijos veiklą ir klaidinti visuomenę.

Kaip pranešė Lietuvos kriminalinės policijos veteranų asociacija (toliau – asociacija), Lietuvos kriminalinės policijos veteranai sunerimę dėl vakar viešoje erdvėje išsakytų politikų siūlymų skubiai steigti Viešojo saugumo akademiją ir į ją perkelti visą policijos pareigūnų rengimą. Centralizavimas kelia abejonių, nes policija, kaip pagrindinė ir didžiausia visuomenės saugumą užtikrinanti teisėsaugos institucija darė ilgalaikius sisteminius žingsnius iš esmės kuriant naują, modernią rengimo sistemą. Ypatingą nerimą kelia unikalaus policijos kriminalinės žvalgybos mokymo centro galimas praradimas.

„Dar 2014 m., pavyko įtikinti tuomečius politikus ir policijos vadovus, kad būtina turėti atskirą, šiuolaikišką kriminalinės žvalgybos rengimo centrą, kur būtų rengiami kriminalinę žvalgybą vykdantys pareigūnai,“ – sako asociacijos vadovas Algirdas Matonis.

„Į šį centrą sudėjome daug finansų, žmogiškų išteklių, išanalizavome užsienio kolegų patirtį ir tai puikiai pasiteisino. Mūsų turimais duomenimis, per metus centre apmokama daugiau nei 1000 kriminalinės policijos pareigūnų, kitų institucijų ir užsienio šalių pareigūnų, todėl skaudu matyti, kad vienu neatsakingu žingsniu tai norima sugriauti,“ – teigia A. Matonis.

Anot jo, taip pat kyla klausimas, ar logiška naikinti Mastaičiuose (Kauno r.) įsteigtą Lietuvos policijos mokyklą, į kurią per kelis metus investuota daugiau kaip 10 mln. Eur.

Asociacijos vadovo teigimu, visos rengimo sistemos suplakimas į vieną bendrą mokymo įstaigą neišvengiamai turės neigiamos įtakos policijos atliekamų tyrimų kokybei ir policijos pareigūnų kvalifikacijos tobulinimui.

„Neslėpsiu, asociacija turėjo nuogąstavimų ir dėl vykdomų reformų policijoje, nes viešoje erdvėje pareigūnai buvo gąsdinami, kad bus naikinama kriminalinė policija, kad nebus kam tirti bylų, augs nusikalstamumas. Akivaizdu, kad permainos buvo būtinos, nes nieko nedarant sistema greitai taptų neefektyvia. Todėl dabar džiugu matyti, kad tie apokalipsiniai scenarijai neišsipildė ir policijos vadovybė išpildė duotus pažadus pareigūnams ir visuomenei,“ – sako asociacijos vadovas A.Matonis.

Jo nestebina tai, kad diegiamos naujovės sulaukia tam tikrų seniau dirbančių pareigūnų nepasitenkinimo bei įvairių vertinimų. Tačiau jis teigia, kad policijos veteranai, dirbę policijoje, jautė įsisenėjusias sistemos bėdas, kurias buvo būtina spręsti. Visiems akis badė aprūpinimo stoka, personalo senėjimas, motyvacijos trūkumas stoti į policiją, perteklinės biurokratinės procedūros, dėl kurių neefektyviai naudojami ištekliai ir pan.

„Abejojome, ar dabartiniams policijos vadovams pavyks suvaldyti ir įvykdyti suplanuotus pokyčius iš esmės, pasiekti iškeltus tikslus ir rezultatus, ar tai nebus dar vienas padalinių pavadinimų ir pareigybių pakeitimas. Šiandien gi matome, kad pokyčius pavyko įgyvendinti pakankamai greitai, nenukrypstant nuo užsibrėžtų tikslų, nestingant ryžto ir valios esminėms pertvarkoms,“- teigia asociacijos vadovas.

Pasak jo, šių pokyčių įgyvendinimas yra nukreiptas į ilgalaikę perspektyvą, todėl tikėtina, kad žingsniai, kurių buvo imtasi, pasiteisins, toliau gerės institucijos darbo kokybė ir rezultatai. Vis dėl to, mano A.Matonis, nederėtų užmigti ant laurų ir reikėtų išlikti budriems.

Kriminalinės policijos veteranai teigia, kad jie ir toliau įdėmiai stebės pokyčius policijoje, teiks argumentuotus siūlymus ir darys viską, kad visuomenė būtų saugi.

Komentarai

 

 

 
 1. s k a u d u….kad LIETUVA N E T E I S I N Ė VALSTYBĖ,,…t e i s i n g u m o NEI su – ž i b u r i u nerasi…….BAISI GĖDA,KAI VALSTYBĖJE DIDŽIAUSI NUSIKALTĖLIAI MERGAITĖS SENELIAI…..internete darželio auklėtojos kolegės buvo parašiusios,kad po AUKLĖTOJOS -L I Ū D IJ I M O TEISME,LABAI PAGRAŽĖJO JOS Š Y P S E N A………baisiau nebūna,jokios sąžinės…..laukiam ,gal atsiras vaikai ,kurie paliūdys …..juk ir \Airijos apie kunigus-pedofilus užaugė vaikai liūdijo…..istrigo…rankos ir eisena primena beždžiones…….

  Thumb up 2 Thumb down 0

 2. Per metus centre apmokama 1000 pareigūnų, o apie organizuotų nusikaltėlių veiklą policiją informuoja kolegos iš užsienio:) Lietuvos policija dešimtmečiais “nemato” jokių “agurkinių” bei jų kolegų:)

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Ką tu sukūriai Matoni ?
  Tu kaip ir vaikpisys Sadeckas skaitote save kriminalinės policijos kūrėjais , o sukūrėte jūs monstrą kuris apsupo save stukačiais , narkomanais ir iškrypėliais .
  Kriminalinė policija veikia seniai naudojamais KGB metodais .
  Vietoj to kad dirbti ir tirti nusikaltimus ,,, užsiima šantažu , provokacijomis , nusikaltimų dangstymu .
  Už menkavertę informaciją išsukami už nusikaltimus narkomanai , vagys ir žudikai . O jūs naudojatės ta informacija , kad organizuoti provokacijas ir patys dolyvaujate nusikalstamoje veikloje .
  JŪS SUKŪRĖTE OŽIŲ , VAGIŲ , NARKOMANŲ , ŽUDIKŲ IR VAIKPISIŲ ARCHYVUS kuriuos naudojate kaip savo pasipelnijimo šaltinį .

  Thumb up 9 Thumb down 1

 4. 100 balu komentatoriui Jeronimui,nes tegul Matonis nekiausi,ar nors laseli pridejo tiesos pvz, Driziaus suvazinejimo,vairuotojui net baudziamos bylos nekele,slepe vairuotojo pavarde.Jei nebutu sis ‘pasivazinejimas’ uzsakytas butu iskelta i viesuma,bet kai uzsakymas tai kad nepasiseke nuzudyti zmogaus,tai dar reikia uz tiesa kelti bylas,negi Matonis tuo metu buvo kosmose ir negirdejo.todel senis tegu nepeza,teisesauga baisiai korumpuota

  Thumb up 23 Thumb down 3

 5. konservai su liberalais uzsiiminejo “prestizine veikla” lietuvoj – kysininkavo mokslo, medicinos kulturos srityse, jau nekalbant apie kariomene, inzinerija ir ekonomika

  Thumb up 14 Thumb down 1

 6. LŽTSS TARYBA - LT KALEJMAI TAI NUSIKALTELIU KALVE , BANDYTU UNIVERSITETAI says:

  ŽMOGUS PAPOLES Į KALEJMA TURI DVY IŠEITIS
  – TAMPA BANDYTU
  – TAMPA GAI DYS
  KĄ PASIRINKTUM TU ???

  Thumb up 11 Thumb down 2

 7. AR NAUDINGA POLICININKAM , TEISEJAM , PROKURORAM, ADVOKATAM IR TT KAD ŽMONES NEDARYTU NUSIKALTIMU ???

  KOVAI SU NUSIKALSTAMUMU VALDŽIA META MILIJARDUS EURU .
  REZULTATAS
  – LIETUVA UŽIMA 1-ma VIETA PAGAL KALINIU SKAIČIU EUROPOJE .
  – 1-ma VIETA PAGAL ŽUDYKU SKAIČIU ES .
  – LIETUVOS KALEIMAI PERPYLDYTI

  AR SUPRATOTE KAME ŠAKNYS ????

  Thumb up 16 Thumb down 1

 8. Ar kartais ne markizas de SADAS labiausiai bijojo pedofilijos bylos tyrimo ir dar sako, kad iš baimės VIP pedofilams net viduriai buvo užkietėję?

  Thumb up 18 Thumb down 2

 9. Algimantai, jus puikiausiai žinote kas jus pakišo ir kodėl. Ir dabar tikriausia puikiai žinote, kad šiai dienai kriminalinei policijai vadovauja ne Kiškis Piškis, bet A. Sadeckas. Todėl, kaip sako: lazda turi du galus, ir jus dabar turite atsukti lazdos kitą galą.
  Vokiečiai padės mums pedofilijos byloje, o paskui visas kortų namelis sugrius ir mes pamatysime, kad karalius yra nuogas.

  Thumb up 20 Thumb down 1

  • tai tas pats žmogus ,kur 2 policininkėliai noorėjo pareketuoti,kai naktų stovinčioje mašinoje,matė LABAI PIKANTIŠKĄ VAIZDĄ,PAŽINO VIENĄ ,iš vyriškių,tai atsidūrė už grotų,gal jau paleisti…….

   Thumb up 1 Thumb down 0

 10. Kam tos liaupses skirtos?? Aplamai,ka siuo rasiniu noreta pasakyti?Policija siuo metu yra griaunama,rajonuose kriminalistu nebelike,o jaunimas uzsidejes uniformas,daznai pasijunta visagaliais.Va ,kad ir kedainiu rajone pavyzdys,kur kolegas girtus ,padariusius avarija ,bandyta issukti.Tai cia isaiskintas tik vienas atvejis???kiek tokiu dalyku dedasi?? Kad ir apie veteranus reiktu kalbeti.Drizius kiek surinko medziagos ir pateike visai eilei teiseju del policijos veterano melo,izulaus melo.ir ka, uz tiesa pateikta nubaustas.??? Matonis irgi zino si atveji,kaip buvusiam labai rimto skyriaus sefui,labai tiktu parasyti tiesa,kad ir nemalonia.

  Thumb up 18 Thumb down 1

 11. Kada grius MARKIZO DE SADO statyta piramidė ir visi jo čiulpikai atsidurs po griuvėsiais?

  Thumb up 17 Thumb down 1 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...