Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

Būsima teisingumo ministrė žada daryti tai, kas jau padaryta?

2020-11-30 08:10 | Naujienos | Komentarų (1)

Kandidatė į teisingumo ministrus žada tai, kas jau padaryta? Nuotr. iš lrp.lt

Buvusi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė stebisi, jog būsima teisingumo ministrė žada daryti tai, kas jau padaryta.

„Ministrų skyrimas – sudėtinga, didelio atidumo bei kruopštaus svarstymo reikalaujanti procedūra, nulemsianti, kaip ateinančius ketverius metus bus valdoma valstybė, tad noriu apsistoti ties keletu kandidatės į teisingumo ministres E. Dobrovolskos pažadų, kuriuos ji dalina tiek Prezidentui, tiek ir Lietuvos žmonėms.

Kandidatė nurodo, kad „Šiandien mes net neturime vizijos, kaip mūsų įkalinimo įstaigos turėtų atrodyti, ir šiomis sąlygomis vykdyti sėkmingą resocializaciją yra labai sudėtinga“ bei žada peržiūrėti bausmių vykdymo sistemą, resocializacijos ir probacijos klausimus. Atrodo, tarsi kandidatė perskaitė trejų metų senumo ataskaitas, nes visa tai, kas jos paminėta, jau yra padaryta.

2018–2020 m. skyrėme ypatingą dėmesį bausmių vykdymo sistemos reformai, siekdami bausmių vykdymą atriboti nuo praeities paveldo, kai bausmių vykdymas buvo siejamas tik su nubaudimu (ir kuo sunkesniu), bet jokiu būdu nebuvo orientuotas į prasižengėlio pasitaisymą bei integraciją į visuomenę. Rėmėmės ES šalių, o ypač Skandinavijos, praktikoje pasiteisinusiu parėjimu prie alternatyvių bausmių, sustiprinome resocializaciją, skatinančią nuteistuosius rinktis kitokį gyvenimo kelią. Seimas priėmė Teisingumo ministerijos parengtas įstatymų pataisas, kuriomis išplėstas alternatyvių bausmių spektras, pertvarkyta nuteistųjų resocializacijos sistema. Tuoj atsidarys tretieji „pusiaukelės namai“.

Nors visos priemonės įsigaliojo palyginti neseniai, jos jau per pirmuosius dvejus metus leido daugiau kaip tūkstančiu sumažinti bendrą įkalintų asmenų skaičių. Lietuva sparčiai artėja prie ES vidurkio: įkalinimo įstaigose esančių asmenų rodiklis 100 tūkst. gyventojų sumažėjo nuo 232 iki 194. Kas yra svarbu – sumažinę įkalintųjų skaičių kas mėnesį sutaupome apie 130 tūkst. eurų, o šios lėšos panaudojamos kalinių sąlygų gerinimui. Tai, kartu su kitomis priemonėmis, leis išvengti gausių kompensacijų kaliniams už netinkamas gyvenimo sąlygas mokėjimo, o tuo, kaip žinia, Lietuva Europoje taip pat ilgai išsiskyrė.

Nors visomis išgalėmis priešinosi opozicija, pakeitėme kalinių sveikatos priežiūrą. Sveikatos priežiūrą laisvės atėmimo vietose integravome į nacionalinę sveikatos sistemą. Nuteistieji buvo apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu. Taip sudarytos sąlygos gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Šie pokyčiai suteikė ir galimybę vidutiniškai 33 procentais padidinti įkalinimo vietose dirbančių sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokestį“, – feisbuke parašė Agnė Širinskienė.

Pasak jos, įvykdyta Kalėjimų departamento ir visų kalinimo įstaigų reforma. Sujungus 6 įstaigas į 3 sutaupoma apie 1 mln. eurų. Įsteigta viena Lietuvos probacijos tarnyba.

„Seime svarstomas įstatymo paketas, kuriuo siekiama baudžiamąją politiką grįsti rodikliais, atitinkančiais dabartinę valstybės ekonomikos plėtrą. Siūloma dekriminalizuoti nedidelio pavojingumo veikas ekonominių, finansinių ir turtinių nusikaltimų kategorijose, suprantant, kad tokiais atvejais taikyti baudžiamąją atsakomybę nėra tikslinga. Svarbiau teisėsaugos ir teismų resursus skirti sudėtingoms ir didelę žalą darančioms nusikalstamoms veikoms tirti. Užklupus pandemijai šio paketo nespėjome priimti, tad naujai valdančiajai daugumai belieka jį pabaigti svarstyti ir jam pritarti“, – pažymėjo Seimo narė.

Anot A. Širinskienės, kandidatė į teisingumo ministrus E. Dobrovolska žada atlikti ir kitą jau padarytą darbą – piginti notarų ir antstolių paslaugas. „Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduriama, yra paslaugų prieinamumas ir įkainiai“, – sako E. Dobrovolska.

„Inicijuotos įstatymų pataisos, kurios suteikia galimybę riboti antstolių pelną ir atpiginti jų paslaugas gyventojams. Reguliuojant antstolių darbo apmokėjimą atsisakyta perteklinių ir ekonomiškai nepagrįstų veiksmų, sumažėjo skolų išieškojimo išlaidos. Antstolių rūmai pripažįsta, kad vien dėl 2018 m. gruodį įsigaliojusių Civilinio kodekso pakeitimų antstolių pajamos sumažėjo apie 30 proc.

Seimui priėmus reikalingus teisės aktus, patvirtinti nauji, iki tol dešimtmetį neperžiūrėti notarų įkainiai. Dalis notarų paslaugų tapo nemokamomis. Pavyzdžiui, nuo mokesčio už hipotekos patvirtinimą atleidžiamos jaunos šeimos, kai yra įkeičiamas pirmasis būstas iki 87 000 eurų vertės. Taip pat nuo mokėjimo notarui atleidžiami globojami (rūpinami) nepilnamečiai vaikai, paveldintys nekilnojamąjį turtą po savo tėvų ar senelių mirties. Seime jau svarstomi įstatymų projektai, įteisinantys notarinių veiksmų atlikimą nuotoliniu būdu ir naują notarų paslaugą – organizuoti turto pardavimo ir nuomos aukcionus virtualioje erdvėje. Projektus suplanuota priimti dar šį rudenį.

Tik primenu, daugumai šių pakeitimų, o ypač – antstolių atlyginimų mažinimui, sistemingai priešinosi liberalus atstovaujančios jėgos Seime. Jų pastangomis buvo blokuotas ir antstolių pajamų bei turto deklaravimą numatantis teisės aktas. Jie nepritarė ir visuomenės atstovų dalyvavimui antstolių bei notarų savivaldoje, taip didinant šių bendruomenių atvirumą“, – pažymėjo A. Širinskienė.

Ji rašė nenorinti veltis į spekuliacijas apie tai, ką reiškia kandidatės į teisingumo ministrus pažadai padaryti jau kitų nuveiktus darbus – jos netyčinį nežinojimą ar tiesiog norą paskui pasidžiaugti greitas rezultatais. „Bet man kelia nerimą tai, kad neturint vizijos ir nematant sistemos mes, užuot tęsdami pradėtas reformas, ketverius metus ieškosime tų sprendimų, kurie jau surasti ir iš esmės vykdomi“, – taip būsimąją teisingumo ministrę įvertino buvusi Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Komentarai

 

 

 
  1. Pradžai parodyti drąsą ir susitikti aikštėje su piliečiais,kurie jau 100 kartų joje rinkosi ir nežada trauktis. Piliečiai turi rūpestį,klausimų,pastabų, o tulpė ir turistas negirdi nemato ignoruoja slepiasi… Gal būsima Teisingumo (!) ministrė turės pautus?

    Thumb up 0 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...