Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Balandis 13 Antradienis
 

Britai nustebino liberalumu – Elžbieta II pritarė homoseksualų santuokoms

2013-07-19 03:28 | Užsienis | Komentarų (19)

Londonas.  sxc.hu nuotr.


Vaida Paciūnaitė

Prancūzai nuolatos pašiepia britus dėl jų konservatyvumo ir sustabarėjimo. Tačiau viskas pasikeičia, kuomet kalbama apie homoseksualų santykius. Tai Prancūzijoje kilo dideli ir kartais agresyvūs konservatyvių pažiūrų asmenų protestai, tuo tarpu D. Britanijoje tyliai priimtas įstatymas leidžiantis tuoktis tos pačios lyties atstovams. Britai sugebėjo išlikti ramūs ir tolerantiški.

Be fanfarų ir nesutarimų trečiadienį buvo paskelbta, jog karalienė Elžbieta II pasirašė įstatymą dėl homoseksualų santuokų Anglijoje ir Velse. Prancūzija tai padarė kiek anksčiau, tačiau šioje valstybėje sprendimas padalino valstybę pusiau. Pasak liudininkų, pasirašymo ceremonija įprastai rimtuose Bendruomenių rūmuose buvo pasitikti su džiaugsmu ir ovacijomis.

Lygybės ministrė Maria Miller su džiugesiu kalbėjo: „Šis istorinis įvykis atsispindės daugelio žmonių gyvenime. Aš didžiuojuosi, jog mums pavyko tai įgyvendinti ir jau kitą vasarą lauksiu pirmųjų homoseksualų vedybų“.

Žinoma, valstybėje buvo oponuojančių konservatorių arba religinių lyderių, tačiau diskusijos niekada nepasiekė karštligiško lygmens. Galbūt todėl, jog pritarimą homoseksualų santuokų atžvilgiu paskelbė visų trijų pagrindinių partijų vadovai. Pabrėžtina, jog būtent Konservatorių partijos pirmininkas Davidas Cameronas buvo tas, kuris paspartino įstatymo priėmimą. Tuo tarpu Prancūzijoje tai buvo vienos partijos – į valdžią neseniai patekusių socialistų akibrokštas.

D. Britanijos visuomenė taip pat susitaikė, jog homoseksualų santuokos bus valstybės gyvavimo dalimi. Kaip teigė Notingemo universiteto profesorius S. Fieldingas homoseksualų santuokos buvo tema, apie kurią kalbėti atėjo tinkamas laikas. Opozicionuoti šiam sprendimui didžiąjai daliai visuomenės pasirodė keista ir gal net nemadinga. Tai geriausias pavyzdys, jog per pastaruosius dešimtmečius D. Britanija tapo tolerantiška ir kosmopolitiška, o ne tokia, kokią ją dažnai įsivaizduoja likęs pasaulis.

Prancūzijoje apie homoseksualų santuokas kalbama netgi seniau. Anksčiau atrodydavo, jog tai valstybė, kurioje viskas priimama lengvai ir tolerantiškai, o Paryžius atrodė visiškai pasiruošęs tokiam sprendimui. Tačiau tuomet kai ši idėją pavirto į įstatymo projektą viskas apsivertė aukštyn kojomis. Į gatves išėjo tėvai, vaikai, seneliai, kurie priklausė tikintiems katalikams. Prie jų taip pat prisijungė Prancūzijos žydai ir musulmonai. Be to, pasipiktinimas buvo sėkmingai kurstomas politiniais tikslais.

Parengta pagal Washington Post.

Komentarai

 

 

 
 1. Tai -pazemintuju ir nuskriaustuju paradas. Daugybe vaiku ir jaunuoliu tape pederastu aukomis. Isprievartauti, nufilmuoti, santazuojami.
  Jie nenori jokio viesumo,jokiu paradu, jie verkia pas psichologus ir nori kaip nors viska pamirsti, bet negali, jiems neleidzia pedofilai ir didieji pederastai, liepia eiti i demonstarcijas ir vaidinti, linksmuma.
  tai panasu i zydu svente, kuri svenciama dziaugiantis del isszudytu egiptieciu vaiku , ta diena visi priverstinai turi buti linksmi.
  taigi, reikia atskirti tuos importuotus, kuriu visuose paraduose dauguma, vienas is kuriu yra susireiksmines zydas pakeista pavarde i Smonko ir tuos vargsus-pazemintuosius ir nuskriaustuosius.Jiems tikrai reikia musu pagalbos. reki isteigti pagalbos namus, teikti dvasine pagalbair kaip narkomanus, traukti is liuno, i kuri jie buvo istumti prievarta.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. kokia cia tolerancija cia oficialiali karalienes pozicija, zmoniu genocidas, ita sitos santuokos ir ieina

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. galime melstis dainuoti ir paklodes kaip pikasas rasyti ,, situacija kai si gamtos anomalija igauna pagreiti , kada pasaulinese valdzios instituciju strukturose jau sedi revoliucingieji gejai ,, kada galybe is ten jau ir ju valdomuose piniguose , kada uzurpuota istamddavyste ,, o konstitucija tik dvasiu pasaulis ,, tad ,,, visas kas like tik laiko klausimas ,, bent siuo atveju ,ju manifestas tai ju ir busima visu konstitucija ,,ausyse skamba ,, pirmieji jo zodziai ,, Mes ,,,priversime paklusti jusu tevus brolius ir seseris ,, ir tttt ,,tad , manau ,,tokioj situacijoj ,,abejingumas ir tikejimas gera baigtimi tik , delsimas tolygus mirciai , ,, ,,o , pareiga bet kokiu budu pasipriesinti pagal Dzefersona tampa butinybe ,,, zmonija zengia susinaikinimo link ,, dauguma praranda ir teises ir balsa ,, sadom gomorija ,, jau ant tylinciu altoriu ,,, nagi tik dievas buvo teisus ir visdelto susimoves tik stebejes kentejes tikejes ir tik ugnimi besugebejes sustabdyti krastutinai isisiautejusi sio fiziologinio paklydimo blogi bei galimas pasekmes ,,,, manau ,, , manau uzmirsta ,,,, manau is to nepasimokyta , ir viskas per tai kartojasi ,, ,,, pasauliui izulejanciam blogiui rykstes laiku nesiimant , o tik zogziu galia bei gera valia tikint ,,,,

  Thumb up 2 Thumb down 0

 4. “Lietuva gali gerai pasirodyti tik tada, jei bus gerbiamos įvairių seksualinių grupių teisės”.
  Pikasai,kartais pasisksitydavau tavo mintis, o po šio sakinio manau, kad neverta bneverta būtų.
  Jeigu parašytum:-” Visi atrodytų gerai, jeigu gerbtų visas rases, visas tautas religijas ir žmonis,o taip pat papročius ir gyvenimo būdą “. Tada būtum tvarkoj!

  Thumb up 0 Thumb down 1

 5. Žydas yra žydas. Nesvarbu ar jis komunistų partijos sekretorius ar karališkosios šeimos atstovas. Vilkas visuomet į mišką žiūri!

  Thumb up 0 Thumb down 1

 6. AR SEKSUALINĖS MAŽUMOS PRIVALO TURĖTI IŠSKIRTINAI DAUGIAU TEISIŲ?

  gejai1Visi supranta, kad lytinių santykių tarp vienos lyties asmenų būti negali dėl fiziologinių tapatybių. Jei kažkas panori atsisakyti lytinių santykių ir juos pakeičia seksualiniais žaidimais tarp vienos lyties partnerių , tai ką čia dėl tokio “skonio” ginčytis? Kas jiems trukdo taip keistai elgtis? Tačiau tokie, kaip ir kitokie intymūs santykiai neturi teisės būti viešai demonstruojami bei tiesiogiai įtakoti nepilnamečius, diegiant jiems gamtai priešingus įpročius bei jausmus. Pagal LR Konstituciją “Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters susitarimu”. Seksualinės mažumos supranta, kad jos galės jaustis geriau tada, kai turės daugiau savo pasekėjų. Galima suprasti jų reklaminę nuostatą “būti matomais”. Šiaip jau visi žmonės gyvenime yra matomi, tačiau LGBT aktyvistams to neužtenka. Jie nori išskirtinio matomumo, kur jų seksualinė orientacija būtų pabrėžta. Kartais to pabrėžimo viešos formos šokiruoja kitaip mąstančius. Gal būtent to ir siekiama?/

  ES komisarė “pabrėžė, kad diskriminavimas yra “labai neigiamas” dalykas ne tik žmogiškąja, bet ir teisine prasme”. Remiantis šiuo teiginiu, verta pripažinti ir tai, kad netoleruotinas diskriminavimas tų, kurie gyvena pagal gamtos dėsnius ir šalies įstatymus. Jei normalios orientacijos asmenims draudžiama viešoje erdvėje bet kuria forma viešinti savo asmeninius lytinius santykius, tai kodėl vadinamos mažumos turi teisę tampyti gatvėmis didžiulius “falus”, rodyti savo “žaidimų” preliudijas viešai ar netgi stebint nepilnamečiams. Pastaruosius taip pat gina LR įstatymas nuo panašaus pobūdžio neigiamo poveikio. Manau, kad rašinyje minimą “homoseksualizmo propagandą” verta uždrausti būtent, kaip prieštaraujančią asmens laisvių principui. Gamtos sukurtų dauginimosi būdų pripažinimas negali būti niekinamas sudarant sąlygas homoseksualumo propagandai. Verta atkreipti dėmesį, kad dabar jau homoseksualai verčia daugelį tylėti ir kentėti, pritapti ir paklusti homoseksualios mažumos raiškos formų diktatui ir jų primestoms normoms. To demokratinėje visuomenėje neturėtų būti, nes tai prieštarautų ir ES pamatinėms asmens laisvėms. Nėra jokios būtinybės teisintis prieš kokius ES biurokratus dėl “parado” Vilniuje. Jei kokiam nors , kurios nors šalies europarlamentarui labai rūpi seksualinių mažumų teisės Lietuvoje, tai verta tokiems paklausėjams paaiškinti, kad mūsų šalyje visiems gyventojams teisės yra vienodos. Jos nurodytos LR Konstitucijoje ir kituose teisės aktuose. Beje. Teismas leidimą paradui Vilniaus Gedimino prospekte davė. Siūlau homoseksualams juo nepasinaudoti. Na, nebent kiršinti visuomenę tokiomis demonstracijomis yra jų siekis ar užduotis. Vilniaus savivaldybės apeliacija nenusižengia teisės normoms, tad ir čia jokios problemos nėra. Ir iš kur galime žinoti, kad visų ES šalių visuomenių daugumos labai džiaugiasi tuo, kad homoseksualai savo išskirtiniais renginiais pažeidžia kitų visuomenės narių teises. Netgi nelogiška taip būtų manyti. Ar kas nors visuotines apklausas darė? Kokie jų atsakymai? Kas kol kas daugumoje? O juk demokratinėje valstybėje daugumos nuomonė yra svarbiausias faktorius. Padarykime referendumą dėl išskirtinių teisių homoseksualams suteikimo ir tada situacija labiau taps aiški. Nors ir to nepadarius ji – akivaizdi… Kodėl tos teisės vadintinos išskirtinėmis? – galėsime aptarti atskirai.

  Jei mes skubėsime labai žemai lankstytis kai kuriems abejotinos vertės reiškiniams, daugiau ar mažiau paplitusiems kai kuriose ES šalyse, tai galime vėliau sunkiai atsitiesti ar net galutinai perlūžti. Net ir suvokiant pragmatizmo svarbą esant didžiuliame ir galingame ES kolektyve, turime nepamiršti ir savo katalikiškos savimonės, išpuoselėtos , mūsų bočių iklgų šimtmečių eigoje. Bent jau atsargumas tokioje situacijoje tikrai negalėtų būti trukdys mūsų tarpusavio šalių santykiams . Susidaro toks įspūdis, kad Lietuvos teismai lyg ir paklūsta vedančiai pozicijai, suformuotai visoms seksualinėms mažumoms, turinčioms įvairius nukrypimus nuo gamtos dėsnių. Ką tai galėtų reikšti? Gali būti, kad kai kas į tokias eisenas žiūri, kaip į dar vieną skandalingą atrakciją, kuri gali duoti peno visada išalkusiai ir nepasotinamai žiniasklaidai. Kuri, beje, jau yra išsiugdžiusi plačią bulvarinių renginių žiūrovų terpę. Netgi pradedama aiškinti, kad mes, besilaikydami gamtos dėsnių ir nekabindami kai ko “visiems ant nosies” , tapsime ES šalims panašūs į gūdžią, atsilikusią provinciją. Atseit, visos tų šalių visuomenės tik ir džiūgauja, kai gali juose gyvenančios seksualinės mažumos rengti tarptautinius “paradus” su įvairiais tokių renginių “pribambasais”. Kol kas taip dar tikrai nėra. Homoseksualų agresyviai intervencijai į visuomenių būtį priešinasi didelės jėgos, kurios nesutinka ir rimtai priešinasi, kad jų politikai ir valdininkai “neopsintų” ir “nepopsintų” tokių renginių dalyvių. Dabar homoseksualai panoro surengti maršą Gedimino prospektu, kitą kartą sumanys nuo Gedimino kalno fejerverkus surengti? Visokioms “aušrinėms marijoms” aktyviai plojant… ES pasiuntiniai bando aiškinti, kad mūsų šalis gali prastai atrodyti savo pirmininkavo ES pusmečiu. Negalima atmesti ir kito varianto, kada tų šalių visuomenės susivienys prieš seksualinių mažumų propagavimą ir Lietuva tada gali tapti to pasipriešinimo simboliu. Argi tai būtų labai blogai? Galima išreikšti Europos Sąjungos šalims – lyderėms padėką už tą visokeriopą finansinę paramą, kurią jos suteikia Lietuvai. Be jos mums būtų išties nelengva. Tačiau dėl mūsų visuomenėje pripažintų etinių ir moralinių vertybių tradicijų turime teisę ne tik pakovoti, bet ir, ES nario teisėmis, įtakoti į ES visuomenės nuomonę, kuri mums kai kuriais aspektais atrodo nepriimtina. Tai konkrečiai liečia požiūrį į gamtos dėsniams prieštaraujančius nukrypimus, kurių vertinimams medicinos specialistų išvados nėra vienareikšmiškos. 1973 metų neaiškiais pagrindais sudaryta tarptautinė medikų grupė neturi monopolio teisės šiuo klausimu. Pasaulyje jau yra paskelbta ir kitokių tyrimų išvadų. Be to, minėti 40 metų senumo tyrimai yra , švelniai sakant, gerokai senstelėję, didžiuliais tempais žygiuojančiame sveikatos apsaugos moksle.

  Lietuva gali gerai pasirodyti tik tada, jei bus gerbiamos įvairių seksualinių grupių teisės. Negali būti daromos privilegijos vieniems, tuo pat metu uždraudžiant išreikšti savo požiūrį kitiems. To labiau prieštarauti tiems, kurie nevykdo LR įstatymų reikalavimų. Negalima pamiršti ir nepilnamečių teisių, kuriose reikalaujama apriboti juos nuo žalingos informacijos, kurią galima gauti tik sulaukus 18 metų. Europos Komisijos vadovas portugalas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso) neturėtų išskirti homoseksualų teisių iš visos ES bendruomenės. Seksualinės mažumos negali turėti jokių privilegijų seksualinės daugumos atžvilgiu. Lietuvos visuomenė stebi, kaip ES šalyse tam tikrų jėgų yra vystoma homoseksualų propaganda ir turi teisę atsakyti į klausimą ar tai nepažeidžia kitų asmenų teisių. Jeigu taip, tai tokia diskriminacija heteroseksualų atžvilgiu Lietuvos visuomenėje yra netoleruotina. Eurokomisarė Viviana Reding turėtų suprasti, kad pasirinkto gyvenimo būdo Lietuvoje niekas nepersekioja, jei tai neprieštarauja LR Konstitucijos nuostatoms. Yra asmenų, užimančių svarbius postus visuomenėje, kurie neslepia priklausomybės seksualinėms mažumoms. Net ir tarp Seimo narių… Lietuvoje tokie asmenys naudojasi tomis teisėmis, kurios yra surašytos ir priimtos visuotiniu referendumu LR Konstitucijoje. Pagal tai, kas vyksta mūsų šalelėje, galima teigti, kad LGBT išsilaisvinimas iš visuomenėje pripažintų gamtos dėsnių, religijos požiūrio, visuomenės pripažintų moralės ir etikos normų pas seksualines mažumas vyksta sparčiais tempais. Į šį judėjimą vieningai įsijungia ne tik tie, kuriems gamta iškrėtė negailestinga siurprizą – lėmė neturėti galimybės pratęsti savo giminės. Jame, manau, spiečiasi ir tie, kurie viską jau išbandę ir persisotinę ieško naujų emocijų ir adrenalino naujų lytinių santykių (vargu ar galima tuos santykius taip pavadinti) erdvėje. Rasime čia ir tokių, kurie nepajėgdami būti heteroseksualais, pajuto savo galimybę būti tarp homoseksualų, atstovaujant silpnąją pusę. Manau, kad kai kuriuos iš jų pastūmėjo į naują erdvę padidintas alkoholio ar narkotikų vartojimas aktyvios viešos LGBT agitacijos įvairių paradų ar renginių metu. Kai visa tai susisiejo į vieną junginį, tai net galimybė užsikrėsti AIDS nuo naujų partnerių paieškų neatbaidė. Pirmąją čia paminėtą grupę galima būtų užjausti, jei oficialiai medikai laikytųsi vieningos nuomonės, kad tie keisti potraukiai yra iššaukti tik hormonų pasiskirstymo pasekoje ir tai galima laikyti medicininiu psichologiniu nukrypimu. Deja, patys aptariamieji ir dalis medikų bando atkakliai teigti, kad medicininių problemų tie asmenys neturi. Tada ir tas gailestis gerokai aptirpsta. Lieka nesupratingumas, kodėl žmonijoje tokie keisti, gamtai prieštaraujantys dalykai darosi? Europarlamentaras V.Landsbergis siūlo “bandyti tartis”, kad parado dalyviai “nesidarkytų, neišsidirbinėtų, nesistengtų bet kokia kaina atkreipti į save dėmesį rūbais ar elgesiu”. Abejoju ar tai reali išeitis, nes būtent dėl išskirtinumo įspūdžio tokios demonstracijos rengiamos įvairiose šalyse. Be to parado organizatoriai gali nesutikti tartis… ir tada ką?

  Thumb up 6 Thumb down 2

  • pikasas sukurpė įprastinę paklodę. malonu.
   tik kaip ir įprasta, jis remiasi gerbiamu pikasu, savimi ir gandais, sumaišytais su melu.
   na bet runkeliams to ir reikia. o venckiniai ir landsberginiai praryja bet kokį jo marmalą kaip skanėstą, jo net nekramtydami. vien dėl to, kad autorius – saviškis. naši, skants.

   Thumb up 1 Thumb down 1

 7. Mano nuomone pritare ligos plitimui o gal pritare per tuos ligonius, mazinti zmonijos gimstamuma?

  Thumb up 9 Thumb down 1

 8. Kai karaliumi(iene) taps gėjus arba lesbijetė,tik tada bus galima sakyti kad britai tolerantiški, bet tada ir ateis galas monarchijai.

  Thumb up 8 Thumb down 1

  • prie ko paleckis?ar jau megzta berete taip smegenis uzspaude,kad net galvoti negali,ar neturi kuom galvoti,kam maisyti zmogu su kazkokiu…

   Thumb up 1 Thumb down 2

 9. Vienas pidarasas -ozys.
  Du pidarasai -seima.
  Trys pidarasai -pirmine partine organizacija.

  Thumb up 9 Thumb down 2

  • svarbu,kad ant sovietu suda versti,juk tavo numyleti idijotai uzsileido siai ligai,ir prie ko sovietai???prie sovietu jie butu sutvarkyti ir galvu nekeltu…

   Thumb up 4 Thumb down 0

  • Rasele, pirma truputeli nekulturingai apie tu sutuoktiniu mylejimaasi rasote, o antra – jie ir be to krusosi lyg parsai, trecia – eina tie sudziai… …ko mes cia apie juos naktimis rasinejame lyg.

   Thumb up 3 Thumb down 1 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
LŠMPS pirmininkas: premjerė I. Šimonytė ir ministrė J. Šiugždinienė nenustoja stebinti blogąja prasme 1
Evaldas Rapolas: kada nepagrįsta nuomonė tampa realia grėsme įmonių reputacijai?
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Kaip išsirinkti Gelį Nagams? 
Prieš dešimtmetį nagų gelis nebuvo toks populiarus, kaip šiandien. Dažniausiai jį rinkdavosi nagų...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 75 mln. eurų
Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...