Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Liepa 31 Šeštadienis
 

„Brexit“ ar „Brout“ – britai traukiasi iš ES ar juos išvaro? (2)

2017-04-08 16:00 | Nuomonių ringas | Komentarų (19)

Vytautas Mikalauskas. KK nuotr.

Vytautas Mikalauskas

¾ D. Britanijos ekonomikos sudaro paslaugų sfera. Joje 27,7% užima finansinės paslaugos. Likusiame trečdalyje realaus gamybinio ūkio, pramonei atitenka tik 18,6 %. Joje 2,26 % priklauso kalnakasybai, 14,7% – apdirbimui, likusieji procentai – mašinų gamybai. Prie viso to reikia pridėti 6,7% statyboms ir apie 1% žemės ūkiui.

Kaip beskaičiuotum, bet finansinės paslaugos viso ūkio apimtyse nebus mažesnės kaip 25%. Vadinasi, finansai D.Britanijos BVP sudaro vedančiąją dalį ir iš jų gaunamas pelnas – gyvybiškai svarbus ne tik britų išgyvenimui, bet ir šios šalies geopolitiniams siekiams, o britai dar nespėjo pamiršti, kad istorine prasme visai neseniai jie buvo didžiausios pasaulio imperijos metropolija.

Kad taptų aiškiau, ką tai reiškia, imkime mums gerai „išaiškintą“ kaimyninės Rusijos pavyzdį: kiekvienam „išprususiam“ lietuvaičiui galvon įdėta, kad kaimyninė šalis laikosi tik iš gamtinių resursų eksporto, kuriame didžiausią dalį sudaro nafta ir dujos.

Tikrai, Rusijos eksporte gamtiniai ištekliai sudaro kiek daugiau kaip 60%, tačiau BVP sandaroje tai tesiekia 16-17%. Nepaisant to, kad šie skaičiai atrodo mažesni nei D.Britanijos finansinių paslaugų, kaimynai vis vien visais būdais stengiasi išlaikyti juos nepakitusiais ir pasiruošę dėl to mesti iššūkį kiekvienam konkurentui globalioje erdvėje, nes tai garantuoja labai svarbias užsienio valiutos įplaukas. Ir ne tik įplaukas, bet dalinai ir geopolitinių interesų įgyvendinimo galimybes.

Šiuolaikinės D.Britanijos padėtis – kiek kitokia. Jei Rusija stengiasi parduoti realų produktą, kad gautų svetimos valiutos, nes nuo to kiekio dabartyje veikiančioje pasaulio sistemoje didžia dalimi priklauso jos gyventojų vidinė gerovė, tai britų svaras – viena iš penkių pasaulinių rezervinių valiutų. Būtent finansinis kapitalas, kaip JAV doleris, sudaro žymiausią dalį jos eksporto, kuris užtikrina pragyvenimo lygmenį ir geopolitinių interesų įgyvendinimą.

Iš tikrųjų viskas yra daug sudėtingiau, tačiau toks ganėtinai primityvus palyginimas, manau, leidžia, nors ir paviršutiniškai, iš dalies suprasti kas ir kaip. Svarbiausia, kad pagal tai nesunku išskaičiuoti vienos ar kitos šalies tiesioginius konkurentus globalioje erdvėje ir minėtų valstybių galimą veikimą ginant savo gyvybiškus interesus.

Pasaulyje egzistuoja penkios rezervinės valiutos: JAV doleris, britų svaras, ES euras, Šveicarijos frankas ir Japonijos jena. Yra ir šeštoji – Kinijos juanis, bet apie ją kiek vėliau. Iš jų labiausiai paplitusios – doleris, euras ir jena. Svaras ir šveicariškas frankas po Antrojo pasaulinio karo kiek kitokiu pavidalu – didžia dalimi auksu ar už jį įgytais aktyvais, dalyvauja šiose „konkurencinėse varžybose“.

Aš jau pirmoje dalyje minėjau, kad 1944 metais sukurtoje Vakarų finansinėje sistemoje iki aštunto dešimtmečio pradžios doleris buvo padengtas šiuo metalu. Tiesa, tik tas doleris, kuris „dirbo“ už JAV valstybės sienų.

Taigi, po „Niksono reformų“ aukso ir dolerio keliai išsiskyrė, o tuo pačiu į užribį buvo pabandyta išstumti ir „svetimą“ kapitalą.

Atvirai kalbant, tuometinė Vašingtono administracija nelabai turėjo iš ko rinktis. 1953 metais paliaubomis pasibaigęs karas Korėjoje, tebesitęsiantis karas Vietname, kiti konfliktai reikalavo vis didesnių finansinių sąnaudų. „Popierinio“ dolerio masė apyvartoje didėjo daug greičiau nei buvo galima papildyti aukso atsargas, o slapta London City inspiruoti kai kurių Vakarų Europos valstybių tuometinių vadovų veiksmai, kai imta reikalauti sukauptus dolerius pakeisti į auksą, grėsė pasibaigti sukurtosios dolerio dominavimo globalioje erdvėje finansinės sistemos žlugimu.

Toks įvykių posūkis neabejotinai turėjo sukelti ir sukėlė naują kapitalo grupuočių tarpusavio kovos suktuką. Negalėjo nesukelti, nes, kaip jau sakiau, iš principo buvo pažeistas pokarinis susitarimas.

Kol egzistavo TSRS, kol JAV karinė jėga tebuvo vienintelė galia, sauganti privačios nuosavybės interesus, o ir vėliau, kai socializmo tvirtovė sugriuvo, bet JAV liko vienvaldžios karinės galios lyderės, tos kovos vis dar vyko daugiau ar mažiau pagal tarpusavyje stipresniojo nustatytas „taisykles“.

Netekęs „auksinio pamato“ kapitalas, kaip tas istorijoje ne kartą priverstas keisti gyvenimo vietas turtingas žydas, ėmė keltis į Kiniją ir grįžti į Europą. Taip, taip, į Europą. Ne šiaip sau D.Britanija, kartu su Danija ir Airija būtent 1973 metais įstoja į tada egzistavusio pirminio būsimo ES darinį.

Nors aš visada stengiuosi atsargiai vertinti vieną ar kitą sutapimą geopolitikoje, bet, manau, laikas man pačiam sau pripažinti, kad tokie sutapimai būna be galo reti. Tikimybė – vienas iš šimto. Praktiškai tai reiškia, kad jų nebūna. Kiekvienas kurios nors galios globalioje erdvėje veiksmas neišvengiamai iššaukia kitos ar net kitų atoveiksmį.

Kita globalaus kapitalo pusė, kuri, atsikračiusi „auksinių retežių“, sudarė sėkmingą sandorį su S.Arabija – didžiausia naftos eksportuotoja ir šių atsargų turėtoja, pasiekusi, kad visoms valstybėms gyvybiškai svarbiu produktu būtų prekiaujama tik už dolerius, „įkalbėjusi“ savo „sąjungininkus“ šį sandorį pripažinti visuotiniu ir privalomu, tarėsi pasiekusi absoliučią ir ilgalaikę pergalę. Tik ji neįvertino priešininkės daugiaamžės patirties.

„Jei negali kitaip suvaldyti proceso, imkis jam vadovauti. Būk išmintingas ir kantrus. Įtikink kitus, kad esi nuolankus ir ištikimas viso to rėmėjas, nors pradžioje tuo ir abejojai. Kiekvienas natūralus ar dirbtinai sukurtas procesas kada nors pasiekia savo kulminacijos tašką, kuriame įvyksta lūžis. Savo veiksmais pasistenk kiek įmanoma paspartinti jo judėjimą ir visada būk pasiruošęs. Niekada nepamiršk, kad nesėkmė, kaip ir sėkmė – neišskiriama pora. Nusižiūrėk arba susikurk sau saugią atsitraukimo nišą ir sustiprink ją taip, kad iškilus būtinumui ji galėtų tave ne tik apsaugoti, bet virstų visa griaunančiu taranu“.

Nepaprastai greitai niekieno nevaržoma ir nekontroliuojama dolerio emisija užpildė visas Vakarų rinkų nišas.

Į valdžią atėjusi R.Reigano administracija pateko į nepavydėtiną padėtį. Pradžioje buvo imta svarstyti, ar nevertėtų sugrįžti prie aukso standarto, bet Prezidento užsakymu padaryta šio metalo valstybės atsargų inventorizacija išsiaiškino keistą dalyką: realiai valstybės žinioje turėjusios būti aukso atsargos „išnyko“. Jos iš valstybinių saugyklų neskubėdamos „persikėlė“ į privataus FRS požemius.

Jei ne tuometinio FRS vadovo aštrus protas, R.Reigano administracijai vargiai būtų pavykę išsisukti. Tai jis pasiūlė sukurti ir sukūrė naujas virtualių finansinių instrumentų piramides, o FRS, manipuliuodama kreditiniais procentais, trumpam pristabdė dolerio veržimąsi į užsienį, perkeldama ten tik infliaciją, tačiau procesas vis vien greitėjo. Nepadėjo ir TSRS griūtis, naujų rinkų atsiradimas.

Neabejotinai šios atsiradusios rinkos leido sumažinti spaudimą finansinėse piramidėse ir nukreipti valiutos emisijos srautus į buvusią socializmo stovyklą. Deja, tie ekspansiniai srautai nebuvo tokie dideli, kad viršytų grobio vertę, o atsiradęs jėgos priešpriešos vakuumas skaudžiai kirto Vakarų, ypač JAV KPK. Nors geopolitiškai, geostrategiškai tai buvo laimėjimas, bet ekonomiškai ir finansiškai… O tai dar labiau komplikavo globalios finansinės sistemos padėtį, ir jau amžiaus pabaigoje tapo aišku, jog laimėjimas tebuvo laikinas ir daugiau iliuzinis.

Jei atidžiai pasižiūrėsime į „nulipusių“ nuo pjedestalo politikų, kurie savo laiku užėmė pirmaujančias didžiosiose ir galingiausiose pasaulio valstybėse pozicijas, neabejotinai taps kur kas aiškiau, kuriai iš globalaus kapitalo grupuočių jie atstovavo ir kurių siekius savo kadencijų laikotarpiu stengėsi įgyvendinti.

Nereiktų manyti, kad prezidentai ar premjerai yra laisvi savo sprendimuose. Išgirtoji demokratinė sistema tam ir sukurta – ji jiems suteikia ribotas galias vadovauti, bet ne valdyti. Kuris tai gerai supranta, tas gali tikėtis „ilgaamžės“ politinės karjeros. Į rinkimų kampanijų metu duotus pažadus eiliniams balsuotojams galima ir „nusispjauti“ arba į juos atsižvelgti tiek, kad būtų išvengta didesnių socialinių neramumų, nors paskutiniais metais ir tai jau nebėra rimtesniu barjeru. O štai pažadus kapitalui, kurio lėšomis ir kitokia aktyvia parama pasiekiama politinių aukštumų, vykdyti privaloma. Tai darydamas privalai neužmiršti ir tų, kurie liko „opozicijoje“. Neveltui sakoma, kad „politika, tai – galimybių menas“.

Tokiose permainingose globalaus kapitalo grupuočių tarpusavio grumtynėse pasaulis pasiekė tūkstantmečio ribą. Pažvelgus atgal abiem pusėm tapo aišku, kad būtent prieš tris dešimtis metų padaryti sprendimai neabejotinai buvo lemiama klaida. Globali situacija pasikeitė, bet tikrai ne į gerąją pusę.

Aklavietė… Šachmatuose tai vadinama patine situacija, kai nė viena iš kovojančių pusių nebegali padaryti sėkmingo ėjimo. Atrodo, tokiais atvejais protinga būtų susėsti ir bandyti susitarti.

Norisi tikėti, kad taip bent jau buvo bandoma padaryti, bet, matyt, vis giliau analizuojant tapo aišku, jog tai – ne šiaip sau aklavietė, tai – sisteminė aklavietė. Istorinė patirtis sako, kad tokie virsmai pareikalauja ne tik milžiniškų aukų, bet pakeičia įprastą pasaulio žemėlapį ir net valdovus. Riba peržengta, virsmo sustabdyti nebeįmanoma. „Skęstančių gelbėjimasis – pačių skęstančių reikalas“.

Būtent per tokią prizmę reiktų žvelgti ir į „Brexit“. Planas, kuris dar pereito šimtmečio aštuntame dešimtmetyje gimė „išvarytojo turtingo žydo“ galvoje buvo labai paprastas: EuroAzijos žemyne Vakaruose ir Rytuose sukurti dvi „tvirtoves“. Vėliau sujungti jas ir taip užvaldyti visą teritoriją nuo Hongongo iki Londono. Konkurentams palikti jų gūžtą – JAV su visa Amerika. Sugriauti veikiančią globalią finansinę sistemą, – pagrindinę konkurentų galios šerdį, ir sukurti naują, vėl surakintą „auksiniais retežiais“, kuri, kaip ta „auksinė višta“, virstų naujos ilgalaikės „aukso eros“ garantu.

Deja, bet konkurentai, matyt, nelinkę taip paprastai su tuo sutikti. Dešimtmečiais siekę įgyvendinti globalaus valdymo projektą, sunkiai pasiekę vieną pergalę po kitos, pajutę pergalės skonį, jie linkę kovoti ir toliau.

Dž.Bušo jaunesniojo administracija pasistengė pristabdyti neišvengiamo virsmo procesą, sugrįždama prie seniai istorijoje išbandyto metodo – karo.

Amžių sandūroje realiai EuroAzijos žemyne nebuvo jėgos, kuri galėtų susikauti tarpusavyje ar pasipriešinti JAV. Reikėjo ją sukurti. Pasaulinio terorizmo projektas, gudriai panaudojant dalies buvusių kolonijų neapykantą europiečiams, manipuliuojant tikėjimo skirtumais, nepasitenkinimu po karo įsigalėjusiomis vietinėmis valdančiosiomis grupuotėmis, remiamomis tų pačių vakariečių, privalėjo sukurti reikiamą galią. Be visų finansinių – ekonominių ir geopolitinių tikslų, tiesioginė invazija į Afganistaną bei Iraką turėjo tapti detonatoriumi, skatinančiu priešpriešą.

Tai – viena anos administracijos sumanyto projekto pusė, kita – daug rimtesnė ir perspektyvesnė – „atgimdyti“ kur kas galingesnį priešininką ateičiai – Rusiją ir paversti ją savo „sąjungininku“ kovoje prieš naujai globalaus kapitalo statomą tvirtovę – Kiniją.

Nėra jokių rimtų įrodymų, kad V.Putino atėjimas į valdžią Rusijoje galimai buvo projektuotas už Atlanto, bet jei tai ir sutapimas, tai neabejotinai galimai naudingas abiem pusėm, todėl Rusijos „kortą“ bando žaisti abi pusės.

Bėda ta, kad rusai, giliai išanalizavę geopolitinę padėtį, abiejų tarpusavyje kovojančių pusių galias bei resursus, neprabėgus nei penkeriems metams nuo naujo Prezidento atėjimo, suprato galintys siekti savų nepriklausomų tikslų ir 2007 metė tiesioginį iššūkį abiem pusėm.

Manau, verta smulkiau paanalizuoti dabarties geopolitinę situaciją EuroAzijos žemyne, nes tik tada bus galima tvirtinti, kad vis dėlto „Brexit“ yra sąmoningas D.Britanijos kapitalo ir valdančiųjų aristokratų susitarimas. Ir D.Trampo atėjimas į JAV Prezidentus – tikrai ne atsitiktinumas. Apie tai – sekančioje, paskutinėje šio rašinio dalyje.

Komentarai

 

 

 
 1. Baba
  2017-04-09 21:04

  Tiems, kuriuos domina, rekomenduočiau užsukti pas ekspertus taškas eu.

  ravėti, ar ROPĘ prezydentu išrinkti. Tolko PAX i eščio Pax, o sovietnykas bus signataras rolandas paulauskas ir Baba.

  Thumb up 0 Thumb down 2

 2. įkrito rimui. į balkoną.

  Einu bočką chlorkalkėm užsitaisyti vietoje smegianu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. Tiems, kuriuos domina, rekomenduočiau užsukti pas ekspertus taškas eu. Ten ne tik sužinosite kas dedasi Sirijoje, bet galėsite, jei pasiseks, padėti mūsų glauniausiam Seimo saugumiečiui V.Bakui išspręsti mįslę, kur klaidžioja pasiklydę Sirijoje 36 amerikoniški Tomahaukai iš paleistų 59, iš kurių tikslą pasiekė tik 23.
  V.Bakas, sako, taip persigando, kad netyčia neužklystų į mūsų Lietuvą ar mūsų Ukrainą, tai kaip mat čiupo už telefono ir pasikvietė amerikoniškuosius raketų specus, kurie galėtų atžegnoti jas nuo Lietuvos ir Ukrainos, bei perprogramuoti, jei tai dar įmanoma, ant Rusijos, o blogiausiu atveju, perklijuoti erdvėje ant tų pasiklydusių Tomohaukų rusiškas etiketes, kad, nepavykus jų neutralizuoti ir įvykus kokiai nenumatytai nelaimei, galima būtų suversti kaltę Rusijai.

  P.s. Išsprendęs mįslę, kur klaidžioja pasiklydę 36 Tomahaukai pilietis, gali tapti net įžymesniu už L.Mažylį, atradusi Vokietijoje tai, ko niekas nesugebėjo rasti. Net Bumblauskas su Mazuroniu.

  Thumb up 9 Thumb down 0

  • baba … prajuokinote :)) galėjote nors šeimininkės prijuoste prieš ta komentarą rašant suvilkti .:)) na tikrai Jus čia linksmai ..:))

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. Ant V.Mikalausko straipsniu visokie stasiais pasivadine parazitai, kaip musės ant šūdo supuola.
  Labai jau protingos ir teisingos įžvalgos tokiems, atsiprašant „patriotams“, ant nervų groja.

  Thumb up 12 Thumb down 0

  • P.s. Mano patarimas komentatoriams būtų toks – nekreipkite į tuos komentarų šiukšlintojus dėmesio juos vertindami nei +, nei -, juk savo kvailiojimų išreikšti jiems neuždrausi.

   Thumb up 6 Thumb down 0

 5. na kiek galima apie tuos kolonizatorius britus,kiek dar galima tusciai kalbet???negi nera savu temu ,kurios verkiant reiktu apkalbeti tai yra aptarti,tegu uzsiknisa tie britai,nors ir mums reiktu taip padaryti,bet kas leis nykstukams galvoti,jie sukurti tik vikdyti nurodimus

  Thumb up 4 Thumb down 1

 6. nebijok, šunie, nenušausime ant Alexoto tilto, ir kavos su POLONIU “kavaledyje” neatsigersi…..

  Mes juk NESUNAIKINOME ARKAŠOS, koks jis bebūtų.

  O dėl tavęs……………dar reikėtu pamąstyti ….. nebijok, mes NE russkiai. Gyvensi kiek norėsi.

  Bet tau sunku tai SUPRASTI.

  Thumb up 0 Thumb down 13

  • kiek galima rukyti zole???turiu minti,kad bloga zole,matyt neuztenka sekeliu ant geros zoles,bet tu ir lohas,sarmata skaityti,ka tu cia pritriedi,eik pagulek,gal nors kiek durnumas praeis ir dar,berete nepamirsk isplauti,nes labai dvokia

   Thumb up 8 Thumb down 1

 7. Tu rimtai apsimeti DURNIUM ?

  ir galvoji, kad esi protingas

  Thumb up 0 Thumb down 9

 8. nu NEĮDOMU ką tu šneki . Tik tiek.

  Niekam neįdomu. Ar supratai, kad NIEKAM neįdomu

  Thumb up 0 Thumb down 11

  • Tikrai idomu, tik kad mes matyt kad esame kazkiek uzimti sestadieni, o taip pat netgi tarp kelioniu po prekybos centrus, vos tik zvilgteleje i mob. tel. interneto favoritu puslapius, esame perkrauti ”ispudingu” ziniu del ivykiu Sirijoje.
   I BREXIT neimanoma zvelgti ”teisingai”, nes mazai kas is musu gebame suvokti ir tuolab zinoti tikrove… Yra tiesa tai ka raso Autorius, kaip ir tradiciskai jo rasiniuose… Taciau nyra ir kita : kiek zinoma pagal ivairia info Iliuminatu-Zionistu Susivienijimo politinis Centras yra su finansine vakaru viruneleje – JK(UK)_Anglijoje…ir jis daugmaz cia siejamas ar net suvedamas i Committee of 300, kuris kalbama jog apsprendzia pagr. busimus vakaru ir bendrai, Pasaulio ivykiius, o butent netgi pvz. busimo JAV prezidento isrinkima pasirenkant konkretu tinkama kandidata…
   Vienz; argi JK(UK)_Anglija buvusi iki siol Pirmojo Banko turetoja ir pasaulines anglu klb. seimininke bei tokia iliuminatu bei sionistu centro buveine, gali noreti kad ja ”reguliuotu” kitos ES valstybes pasauliui daznai neturincios jokios itakos ir besancios tik JK(UK)_USA_ISRAEL vasales…?!
   As manau kad slaptoji iliuminatu-sionistu srovele padare politini perversma salygojusi JK isstojima is ES kadangi tos sroveles yra nenorima leistis buti vadovaujamai ”zemesnio” kitu valstybiu ir asmenybiu lygmens…
   Juk jie jau simtus metu vede pasauli keliu, kuri tik patys sumanydavo…
   TAi butent si priezastis yra kad JAV_JK(UK)_Izraelis ir ‘lauzia” ES nares didintis ginklavimosi islaidas, kibti ”rusui” i kakla ir naikinti ji, sunaikinti Asada ir S. Koreja, o po to ar kartu ir Kinija…tuo paciu sunaikinant ir senajaja Zemynine Europa, jos galia ir visa ta krikscioniskaja civilizacija, nes iliuminatai ir sionistai yra ne krikscionys, o is esmes lyg satanistai daznai nesini ir bendrai kitomis ‘moralinemis’ bei visomis kitomis paziuromis i gyvenima ir ypac vadinamus gojus, mus ne zydus…
   Na, o pagal giliai isisaknijusias ju Zion Protocols paziuras, tik jie vieni yra tikri zmones ir mes esame geriausiu atveju tik ju tarnai…
   Autorius raso nuostabiai ir man matyt kad nei is esmes, nei kitaip nelabai yra kuo Ji papildyti, Jo rasini papildyti…
   Sveikatos ir Laimes Autoriui !
   Aciu uz tokias galimybes cia rasyti ”apie tai” internetiniam KK leidiniui !

   Thumb up 15 Thumb down 0

 9. ataskaitoje nepaminėjo profesoriaus Vytauto Mikalausko ir Babos su visa KaKos šutve ?

  Cha cha, musiet skaito, kad musės nekelia grėsmės Valstybei.

  Thumb up 0 Thumb down 9

  • tu jau virsijai savo prietelio durnelio stasio nusikalbejimus,o gal tu cia tas pats stasy?tada sveikinu “pasitobulinai”is pusdurnio tapai pilnu durnium

   Thumb up 6 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Ką dovanoti krikšto tėveliams?
Sportas tampa madingu
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Praktiškos dovanos žmonėms, besidomintiems konditerija 
Draugų rate turite žmogų, kuris kiekvieno susitikimo metu atsineša kažką saldaus? Jo šokoladiniai...

Vidurnaktį baigs galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių 
Po antradienį įvykusio neformalaus ministrų pasitarimo, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidą informavo,...

„Baltic Block“ plečia partnerių tinklą: pradeda bendradarbiauti su tarptautine padėklų ir konteinerių nuomos bendrove „Chep“ 
    Viena didžiausių medienos drožlių padėklų gamintojų Europoje, Latvijos kompanija „Baltic Block“,...

Lietuvos miestuose vyks piketų banga dėl Seimo darbo grupės netinkamai išnagrinėtos situacijos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre (4)
Žurnalistas Liudas Dapkus rašo, kad „istorija yra svarbus kovos ginklas“. Šių dienų įvykiai...

„MOKI VEŽI“ atveria parduotuvių duris 
Nuo kovo 15 d., laikantis visų saugos reikalavimų, atidaromos visos šalyje veikiančios 24 „MOKI...

Grįžimas į biurą po pandemijos: ko prireiks? 
Spartėjant skiepijimo procesui ir keičiantis karantino sąlygoms, daugelis įmonių jau pradeda svarstyti apie...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (2)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
Georgij Nikonorov jungiasi prie „Yukon Advanced Optics Worldwide“ vadovų komandos
Aukštųjų technologijų bendrovės „Yukon Advanced Optics Worldwide“, gaminančios civilinius termovizorinius...
R. Viršilas. Kiek įmonių socialinėje atsakomybėje yra atsakomybės?
Rolandas Viršilas  Jau metai, kaip gyvename naujos realybės – pandemijos...
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (9)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...