Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
turgelis.net
2021 Spalis 22 Penktadienis
 

Baudžiamoji psichiatrija toliau traiško žmonių likimus. Kiek tai gali tęstis?

2015-03-27 11:06 | Naujienos | Komentarų (67)

Prie teismo piketuoti pavojinga - gali atsidurti psichiatrinėje ligoninėje. sxc.hu nuotr.

Už piketą – į psichiatrinę ligoninę

Vilniaus gyventojas S.G. – principingas pilietis, nebijantis rėžti tiesą į akis nesvarbu, kokias pareigas tas žmogus užimtų. Taip S.G. elgėsi ir sovietmečiu, taip daro ir dabar. Dar 1986 m. po Černobylio katastrofos, prievarta imamas į sovietų kariuomenę likviduoti avarijos padarinių, kariniame komisariate S. G. išdėstė, ką jis mano ir apie katastrofą, ir apie valdžią, dėl kurios kaltės įvyko ši nelaimė. Ir griežtai atsisakė vykti į Černobylį. Dėl šių antitarybinių veiksmų S.G. turėjo daug problemų, jį ilgai tampė, grasino už tarybinės tėvynės išdavimą supūdyti kalėjime.

Kol atsikratė valdžios persekiojimo, S.G. prarado daug sveikatos, sustreikavo širdis. Galop S.G. buvo paliktas ramybėje. Tačiau ir toliau S.G. nepasikeitė ir neretai viešai pakritikuodavo komunistinę tvarką. Netrukus atėjo kiti laikai ir S.G. nekęstoji tarybų valdžia žlugo.

Nepakeitė savo nuostatų S.G. ir laisvoje Lietuvoje. Taip, susidūrę su teisėsaugos piktnaudžiavimais, kartu su kitais protestuotojais rengdavo piketus, akcijas prie Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros, rašė pareiškimus atitinkamoms institucijoms, nurodydamas konkrečius teisėsaugos piktnaudžiavimo faktus.

2011 06 29 S.G. surengė piketą prie Vilniaus miesto apylinkės teismo rūmų, esančių Laisvės pr. 79. Lietuvos Respublikos įstatymų jis nepažeidė, stovėjo 50 metrų atstumu nuo teismo rūmų, laikė plakatą, kuriame valstybine kalba išreiškė pasipiktinimą teisėjų šališkumu. S.G. nieko draudžiamo prie savęs neturėjo, elgėsi tyliai, ramiai – tiesiog stovėjo laikydamas plakatą.

Atrodė, kad niekam S.G. neužkliuvo – žmonės ramiai praeidavo, jo nekalbino, o pats S.G. taipogi kažkaip aktyviau dėmesio nesiekė. Tačiau, ko gero, jis buvo pastebėtas iš teismo rūmų ir ten, matyt, kažkam S.G. akcija labai nepatiko.

Netikėtai privažiavo policijos mašina, du uniformuoti neprisistatę policininkai griežtai paliepė baigti piketą. S.G. nesuprasdamas, kodėl jis laisvoje demokratinėje Lietuvoje negali išreikšti savo pilietinės pozicijos, bandė policininkams aiškinti, kad jis čia jokių Lietuvos įstatymų nepažeidė. Tuomet vienas policininkas pareikalavo S.G. asmens dokumentų – S.G. padavė jam 2 grupės invalido pažymėjimą, o kitas kažkam ėmė skambinti. Po kelių minučių su sirena atlėkė „Greitoji medicinos pagalba“.

Policininkai nurodė S.G. sėsti į medikų automobilį. S.G. kategoriškai atsisakė tą daryti. Tada vienas policininkas pakišo S.G. panosėn elektrošoko įtaisą ir pagrasino, kad tuoj jį panaudos.

Būdamas širdininkas ir žinodamas, kad elektros smūgis jam gali būti mirtinas, S.G. pakluso ir įlipo į „greitąją“. Vežamas S.G. naiviai galvojo, kad gal jį, kaip ligonį širdininką, 2 grupės invalidą, veža į kokį kardiologinį skyrių, bet „greitoji“, lydima policijos automašinos, pristatė S.G. į Vilniaus psichikos sveikatos centrą, esantį Vasaros gatvėje Nr. 5.

Žaibiškai nustatė psichinę ligą

Policininkai, nutraukę S.G. protestą prie Vilniaus apylinkės teismo, net neišlipo iš savo mašinos ir iškart nuvažiavo, o S.G., lydimas dviejų sanitarų, buvo nuvestas į Psichikos sveikatos centro priėmimo skyrių. Čia su S.G. bendravo vos viena medikė ir ji gana maloniai šnekėjo: „Na, tamsta esate truputį keistokas, na, ko jūs ten prie to teismo su tuo savo plakatu lendate? Na, ką jūs tuo pasieksite – tik teisėjus erzinate! Nieko, mes jums padėsime, truputį pagydysime! Va, imkite parašykite prašymą, kad norite pats čia gydytis, kad jūs pats čia savo noru pas mus atvykote.“

Kai S.G. – žmogus, niekada gyvenime neturėjęs psichikos problemų, kategoriškai atsisakė rašyti tokį prašymą, psichiatrės tonas pasikeitė: „Nenorite gražiuoju, jūsų valia, o gydytis vis tiek reikės!“

Toliau sanitarai iš S.G. atėmė jo turėtus pinigus, mobilųjį telefoną, asmens dokumentus, neleido net paskambinti namiškiams, kad pasakytų, kur pradingo.

Atėjusi medicinos sesuo tiesiai per kelnes prievarta laikomam dviejų sanitarų suleido S.G. į užpakalį kažkokių vaistų, nuo kurių suėmė miegas. Apsnūdęs S.G. buvo nuvestas į Psichikos sveikatos centro 1 vyrų skyrių ir iškart užmigo.

Ir tik vėliau S.G. sužinojo, kad, kol jis miegojo, įvykiai sukosi pilnu greičiu. S.G., žmogus niekada gyvenime nesirgęs psichikos ligomis, skaudžiai patyrė, kad asmenį, neįtinkantį valdžiai, padaryti psichikos ligoniu yra labai paprasta – tereikia medikams, teisėsaugai atlikti kai kuriuos formalumus.

Paaiškėjo, kad jau tą pačią 2011 06 29 dieną, kai S.G. atsisakė savanoriškai gydytis psichiatrinėje, jam iškart buvo diagnozuotas „Ūmus polimorfinis psichozinis sutrikimas su šizofrenijos simptomais“. Tokią įmantrią psichikos ligą S.G. diagnozavo pats Vilniaus psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius. Jis S.G. visai netyrė, su S.G. nekalbėjo, nebendravo ir net nematė. Tačiau ėmė ir diagnozavo. Ir diagnozavo dar birželio 29 d., kai S.G. buvo atvežtas į priėmimo skyrių, nes jau kitą dieną, birželio 30 d., S.G. ligos diagnozė buvo pristatyta į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą, kuris turėjo nuspręsti dėl S.G. priverstinio gydymo.

Sveikam žmogui – priverstinis gydymas

S.G. policijos ir medikų prievarta atvežtam 2011 m. birželio 29 dieną į Vilniaus psichikos sveikatos centrą jau nebuvo lemta greitai sugrįžti namo. Sekančią dieną Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėja Jūratė Trinkūnienė priėmė nutartį, kuria patenkintas Vilniaus psichikos sveikatos centro prašymas skirti S.G. priverstinį stacionarinį gydymą vienam (1) mėnesiui. Pasak S.G., Psichikos sveikatos centro prašymas, pasirašytas įstaigos direktoriaus Martyno Marcinkevičiaus, niekuo mediciniškai nepagrįstas, paremtas išgalvotais dalykais, o ne realiais faktais.

Prašyme Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui „Dėl paciento S.G. priverstinio stacionarinio gydymo“, M. Marcinkevičius rašo, jog „S.G. yra diagnozuotas ūmus polimorfinis psichozinis sutrikimas su šizofrenijos simptomais“. Dar papildo, kad pacientas yra piktas, prie teismo rūmų grasino apsipilti benzinu, susideginti kaip R. Kalanta Kaune, kad padariniai turėtų tarptautinį atgarsį. Skyriuje S.G. yra agresyvus, šaukia, grasina, kad kreipsis į įvairias institucijas.“

Iš to ką, surašė direktorius, teisybė, pasak S.G., yra tik vienoje vietoje – kai priėmime psichiatrė bandė gražiuoju jį, sveiką žmogų, įkalbėti gydytis stacionare, jis kategoriškai nesutiko ir pasakė, kad „skųsis atitinkamoms institucijoms“. O visa kita, pasak S.G., direktoriaus išgalvoja arba neparemta faktais. Neturėjo S.G. prie teismo net degtukų, nes pats nerūko, jau nekalbant apie kanistrą su benzinu. Nors S.G. ligos istorijoje – ir policininkų, nutraukusių S.G. akciją prie teismo, rašytiniai pareiškimai, kad esą jie girdėjo, kaip S.G. grasino susideginti ir matė, kad S.G. ruošiasi susideginti. Nėra ir jokių praeivių – liudininkų pareiškimų, girdėjusių, kad neva S.G. ruošėsi prie teismo susideginti. Psichikos sveikatos centro direktorius tiesiog ėmė ir parašė, kad S.G. ruošėsi susideginti, nes taip teigė policininkai.

Gal ir teigė, tačiau dokumentų, tą patvirtinančių, S.G. „ligos“ istorijoje nėra. O tokie dokumentai (šiuo atveju policininkų pareiškimai raštu) privalomi, būtini, įvertinant, kad asmuo yra pavojingas sau ir aplinkiniams.

Taigi, Psichikos sveikatos centro direktorius neturėjo teisinio pagrindo taip rašyti, ir tai yra akivaizdus S.G. teisių pažeidimas.

Beje, ligoninės priėmime apie jokį susideginimą prie teismo su S.G. net nebuvo kalbėta, jam tik primygtinai siūlė parašyti prašymą, kad jis pats čia atvyko ir kad pats nori gydytis.

Vilniaus psichikos sveikos centro direktoriaus prašyme teismui taip pat nurodoma, kad esą S.G. neginčija, kad 1982 m. spalio mėn. staiga susirgo neaiškia liga, gydėsi dėl širdies sutrikimo ambulatoriškai, buvo aukštas kraujospūdis, chroninio gastrito paūmėjimas. Bet gydytojai niekaip nerado pagrindinės ligos, todėl kažkieno patartas kreipėsi dėl konsultacijos į Psichikos sveikatos centrą. Bet čia jo net nepriėmė ištyrimui, nes S.G. buvo aiškiausiai psichiškai sveikas. Tačiau direktoriui užteko, kad S.G. prieš 30 metų bandė pasikonsultuoti pas specialistus, ir jis padarė išvadą, kad jau 1982 m. S.G. sirgo psichikos liga.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjai Jūratei Trinkūnienei nekilo jokių abejonių dėl šio Psichikos sveikatos centro direktoriaus prašymo. Motyvuodama tuo, kad 2011 m. birželio 29 d. Psichinės sveikatos centre jau yra nustatyta, jog S.G. serga sunkia psichikos liga, taipogi yra reali grėsmė, kad jis savo veiksmais gali padaryti žalą savo ar aplinkinių sveikatai ar gyvybei, teisėja J. Trinkūnienė patenkino Psichikos sveikatos centro direktoriaus prašymą skirti S. G. priverstinį stacionarinį gydymą Vilniaus psichikos sveikatos centre 1-ame vyrų skyriuje vienam mėnesiui.

Kaip viskas paprasta! Gyveno sau žmogus 60 metų, problemų dėl psichikos neturėjo, nieks jo „sunkios“ psichinės ligos nepastebėjo. Dirbo darbą kolektyve, buvo ugniagesių būrio viršininkas, turėjo šeimą. Kai pašlijo sveikata, pradėjo pastoviai lankytis pas medikus – ir nei vienam nekilo įtarimų dėl S.G. psichikos būklės. O medikų buvo daug – ir terapeutų, ir kardiologų, ir chirurgų, nes darė jam net artokoronarinių jungčių operaciją. Gaudamas 2 invalidumo grupę, buvo smulkiai išklausinėtas visos Komisijos, ir niekam jo tariama sunki psichikos liga neužkliuvo.

Ir tai ne viskas. Piketavo 2011 m. birželio 29 d. prie Vilniaus apylinkės teismo rūmų S.G. Dėl, jo manymu, labai šališkų šio teismo teisėjo O. Ramanausko veiksmų. Teisėjas O. Ramanauskas, nagrinėdamas privataus kaltinimo bylą, kurioje S.G. dalyvavo, jo atžvilgiu buvo ypatingai šališkas, nemandagus, arogantiškas. Ir net šis nepalankus teisėjas nesuabejojo S.G. psichine būkle, neskyrė jam medicininės ekspertizės.

O, štai, Vilniaus psichikos sveikatos centro direktorius, net nematęs, net nekalbėjęs su S.G., diagnozavo jam „ūmų polimorfinį psichozinį sutrikimą su šizofrenijos simptomais“.

Beje, ši mįslingai skambanti diagnozė, paprasta žmonių kalba reiškia, kad asmenį ištiko „ūmi psichozė“. Staiga, nežinia dėl ko žmogui kažkas „užplaukė“, ir jis pradėjo šaukti, blaškytis, psichuoti, tapo agresyvus.

S.G. teigimu, jis ir prie teismo rūmų, ir Psichikos sveikatos centro priėmimo skyriuje buvo ramus kaip ėriukas, ir jo ligos istorijoje nėra jokių objektyvių duomenų, patvirtinančių, kad S.G. ištiko „ūmi psichozė“.

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas, skirdamas S.G. vieno mėnesio priverstinį gydymą stacionare, rėmėsi kompetentingo specialisto – Psichiatrijos sveikatos centro direktoriaus pareiškime išdėstytais teiginiais.

Tai suprantama – kompetentingo specialisto nuomonė teismui yra labai svarbi. Tačiau kuo gi rėmėsi direktorius, net neapžiūrėjęs, o nustatęs S.G. „ūminę psichozę“ ir konstatavęs, kad S.G. yra pavojingas savo ir aplinkinių gyvybei?

Galima daryti prielaidą, kad direktorius aklai patikėjo ir rėmėsi policininkų telefoniniu pranešimu, kad neva S.G. prie Vilniaus apylinkės teismo rūmų 2011 06 29 d. buvo agresyvus, piktas, isterikavo, grasino apsipilti benzinu ir susideginti, ir net jau ruošėsi tą daryti. Daugiau jokių „įrodymų“ S.G. ligos istorijoje nėra.

Geriausiu atveju Vilniaus psichikos sveikos centro direktorius padarė profesinę klaidą. Jis labai paviršutiniškai, formaliai pažiūrėjo į situaciją ir perdėtai pasitikėjo teisėsauga.

Priverstinio gydymo kančios ir pasekmės

S.G. skaudžiai patyrė, kas yra priverstinis gydymas Psichikos sveikatos centro stacionare. Pirmiausia jį pribloškė vien pats jo uždarymas į psichiatrijos skyrių. 2011 05 29 d. ryte gerai nusiteikęs S.G. išėjo iš namų į piketą, nieko blogo nesitikėdamas, o jau po kelių valandų gulėjo ankštoje palatoje tarp septynių psichikos ligonių. Tai buvo taip nežmoniškai protu nesuvokiama ir su tuo S.G. niekaip negalėjo susitaikyti.

Viniaus psichikos sveikatos centro 1-o vyrų skyriaus palata, į kurią S.G. paguldė, – tai paprasta, niūri kalėjimo kamera grotuotais langais, nuolat saugoma kelių sanitarų, joje dieną naktį dega ryški šviedsa. Greta gulintys ligoniai, nors ir gaunantys vaistus, – kai kurie labai suirzę, šaukia, blaškosi, konfliktuoja tarpusavyje net iki muštynių. Ramybės, poilsio čia nėra. Norėtųsi kiek pajudėti, bet durys užrakintos, niekur neišeisi. Net kalėjime išveda pasivaikščioti į lauką, o „durnių“ niekas neveda.

Vilniaus Psichikos sveikatos centre S.G. teko išvysti ir baisių vaizdų. Taip bent kelis kartus matė, kaip sanitarai tualete mušė senuką. Vieną kartą mušė dėl to, kad tas apsišlapino, kitą kartą dėl to, kad vėl neapsišlapintų – profilaktiškai. Daužė kumščiais per nugarą, per sprandą. Vargšas verkė, dejavo, šaukė. S.G. bandė užsistoti skriaudžiamą senuką, nes pirmomis buvimo čia dienomis dar jautėsi tvirtas. Sanitarai mėgino trenkti ir S.G., bet šiam įspėjus, kad jis – buvęs gaisrininkų būrio vadas ir ne tokių matęs, neišdrįso. Bet senukui vis tiek atkeršijo – davė kažkokių vaistų ir tas nuolat miegojo.

S.G. buvo pastoviai leidžiami psichiką veikiantys vaistai. Pirmomis dienomis jam buvo paskirtas diazepamas, haloperidolis. Jo ligos istorijoje rašoma, kad nuo šių vaistų S.G. sveikatos būklė nepagerėjo, nes „S.G. vis dar grasina skųstis įvairioms institucijoms“. Todėl, „esant nepakankamam terapiniam efektui“, S.G. paskiriami jau stipresni vaistai – kisardinolis (sol. cisordinoli), olanzapinas ir kiti. Skyriaus vedėja B. Urbonienė ligos istorijos išraše konstatuoja, kad „šie stipresni vaistai padeda – pacientas tapo ramus, paklusnaus elgesio, nebesiskundžia“.

Pasak S.G., blogiausia buvo tai, kad jis būdamas uždarytas negalėjo gauti jam reikalingų vaistų nuo savo širdies ir kraujagyslių ligų. S.G. yra antros grupės invalidas, serga karonarine širdies liga, trijų vaikikinių arterijų liga, turėjo miokardo infarktą, 2005 m. jam atlikta širdies kartokaronarinių jungčių operacija, dar turi hipertenziją ir kelias kitas panašias ligas. Norėdamas gyventi S.G. privalo pastoviai vartoti specifinius vaistus ir gerti jus kiekvieną dieną.

Kai S.G. apie tai pasakė Psichikos sveikatos centro psichiatrams, jie į tai nekreipė jokio dėmesio. Negaudamas jam būtinų vaistų, pripumpuotas psichiką veikiančių preparatų, jau po savaitės S.G. pajuto, kad sutriko širdies ritmas, prasidėjo aštrūs skausmai širdies plote. S.G. reikalavo kardiologo, jo pagalbos, tačiau, nors ir primygtinai prašydamas, nesulaukė. Vietoj kardiologo atėjo kerapeutas ir davė jam kažkokių lašelių nuo „širdies“.

Dar ieškant, nuo ko S.G. kankina skausmai širdies plote, buvo ištirta, ar S.G. neserga venerinėmis ligomis. S.G. ligos istorijos išraše užfiksuota – S. G. sifiliu neserga, jo „RPR (test negative)“ – testas neigiamas.

Negaudamas būtinų vaistų nuo širdies ligų, S.G. jautėsi kasdien vis prasčiau ir prasčiau. Trečią buvimo stacionare savaitę S.G. vos galėjo paeiti, skausmai širdies plote vis stiprėjo, dažnėjo.

Blogėjančią S.G. būklę matė ir psichiatrai, ir, ko gero, suprato, kad priverstinio gydymo pabaigos S.G. gali ir nesulaukti. Nepaisant teismo sprendimo, S.G. buvo staiga išrašytas namo – vietoj vieno mėnesio išbuvo 24 dienas.

S.G. įsitikinęs, kad jį išrašė į namus gerokai anksčiau, nei paskirta teismo, tik dėl jo ypač prastos sveikatos būklės – nenorėdami problemų, psichiatrai paprasčiausiai juo atsikratė. O ligos išraše lyg pasišaipydami pažymėjo: „S.G. gydant jo „būsena“ pagerėjo, todėl pacientas išrašomas į namus“.

Grįžęs namo ir pavartojęs būtinus vaistus, S.G. kiek atsigavo ir kuo skubiausiai nuvyko į Vilniaus Universitetinės ligoninės Santariškių klinikas. 2011 07 28 S.G. buvo hospitalizuotas Vidaus ligų centro poskyryje. Čia jam diagnozuotas užleistas širdies ritmo sutrikimas, todėl iškart priverstas intensyvus gydymas, pritaikytas širdies veiklą atstatančios procedūros, suleisti būtini vaistai. Širdies ritmas atsistatė, nors širdies nepakankamumas ir bendras silpnumas vis tiek liko.

Beje čia S.G. bendravo ir su psichiatru – tas nematė jokio S. G. psichikos sutrikimo.

Kiek „paremontuotas“ Santariškių klinikose, S.G. kreipėsi į privatų, licencijuotą kardiologą. Šis pamatęs, kokius vaistus jam leido Psichikos sveikatos centre, griebėsi už galvos ir tiesai pasakė: „Stebuklas, kad jūs dar likote gyvas!“ Mokslinius laipsnius turintis specialistas buvo šokiruotas, jis negalėjo patikėti, kad tokiomis baisiomis širdies – kraujagyslių ligomis sergančiam S.G. Psichinės sveikatos centre galėjo leisti tokius stiprius psichotropinius vaistus ir dar tokiomis „arklinėmis“ dozėmis!

Kardiologas nieko neslėpė – S.G. buvimo Psichiatrijos sveikatos centre neatitaisomos pasekmės liks visam gyvenimui, o pasekmių gydymas bus ilgalaikis ir tik stabilizuojantis širdies – kraujagyslių būklę.

Patyrusio kardiologo prognozės išsipildė: S.G. sveikatos būklė dabar yra žymiau prastesnė, negu prieš uždarant jį į Psichinės sveikatos centrą, nors S.G. intensyviai gydosi.

Sunkia psichikos liga nesirgo

Netikėtai S.G. gavo tvirtą įrodymą, kad jis sunkia psichikos liga neserga ir nesirgo.

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas, nagrinėdamas privataus kaltinimo bylą, 2011 09 19 paskyrė ekspertizę, nes suabejojo S.G. psichine sveikata. Teismas turėjo tam pagrindą – juk S.G. buvo priverstinai gydytas Psichikos sveikatos centre.

Psichiatrinę ekspertizę atliko Valstybinės teismo medicinos tarnybos Vilniaus 1 teismo psichiatrijos skyrius. Ekspertizės akte Nr 78 TPK (367) 2011 teigiama, kad ekspertinio tyrimo metu „tiriamajam nestebėta – aktyvios psichozės reiškinių. Taipogi nestebėta ir psichozės reiškinių (haliucinacijų, kliedesių). Ekspertai taip pat nustato, kad tiriamasis S.G. „nusikalstamų veiksmų metu“ nesirgo ir šiuo metu neserga lėtiniu psichikos sutrikimu, todėl jis galėjo nusikalstamų veiksmų padarymo metu ir gali šiuo metu pilnai, teisingai suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti, dalyvauti teismo procese ir duoti parodymus“.

Taigi, patyrę ekspertai profesionalai atliko savo darbą be jokio išankstinio nusistatymo ir priėmė visiškai priešingą išvadą, nei jų kolegos iš Vilniaus psichikos sveikatos centro.

Nors Vilniaus 2 apylinkės teismo teisėjas nutartyje skirti medicininę ekspertizę ir išdėstė savo pamąstymus, kodėl jis suabejojo S.G. psichine sveikata, komisijos ekspertai teisėjo abejonių nepriėmė už gryną tiesą. Tuo tarpu Psichikos sveikatos centro psichiatrai aklai patikėjo vos telefoniniu policininkų pranešimu ir dirbtinai padarė S.G. sunkiu psichikos ligoniu pavojingu sau ir visuomenei.

Šios Valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų komisijos išvados, kad S.G. nesirgo ir neserga sunkia psichikos liga, neįmanoma nei paneigti, nei nuginčyti.

Sunkios teisybės paieškos

Gavęs jam palankias ekspertų komisijos išvadas, S.G. nutarė ieškoti teisybės. Turėdamas labai rimtą argumentą, kad uždarymo į Vilniaus psichikos sveikatos centrą metu jis nesirgo sunkia psichikos liga, rašydamas skundus tuo ir rėmėsi. Taip S.G. kreipėsi į LR Generalinę prokuratūrą,Vilniaus apylinkės prokuratūrą, Vilniaus apygardos prokuratūrą. Jis prašė pradėti ikiteisminius tyrimus dėl Psichikos sveikatos centre patirtų skaudžių išgyvenimų ir dėl padarytos žalos sveikatai.

Tačiau greitai S.G. pajuto, ką reiškia turėti reikalą su teisėsauga, kurios iniciatyva ir pastangomis jis ir buvo uždarytas į „psichuškę“.

Ikiteisminių tyrimų prokurorai nepradėjo, skundus atmetė. To fakto, kad valstybinės teismo medicinos tarnybos ekspertų komisija nustatė, jog 2011 08 29 d., uždarant jį į Vilniaus Psichikos sveikatos centrą, S.G. nesirgo sunkia psichikos liga, prokurorai lyg ir nematė, to nekomentavo.

Prokurorai turi savo argumentus. Pagrindinis, svarbiausias – priverstiniam gydymui Psichikos sveikatos centre S.G. buvo uždarytas remiantis Vilniaus 1 apylinkės teismo 2011 08 30 dienos nutartimi. Ši nutartis įsiteisėjusi, galutinė – todėl įstatymai nepažeisti. Be to, teisės į gynybą buvo užtikrintos – jam, pagal Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo 12 str. 7 p., paskirtas advokatas, kuris gynė jį teisme.

Šiais argumentais rėmėsi tiek Vilniaus apylinkės, tiek Vilniaus apygardos prokuratūrų prokurorai, atsisakydami pradėti ikiteisminius tyrimus.

Apskundęs prokurorų „nutarimus“ ikiteisminio tyrimo teisėjams, S.G. irgi nieko nepešė. Ir Vilniaus apylinkės teismas, ir Vilniaus apygardos teismas S.G. skundus atmetė. Teismai motyvavo tuo, kad Vilniaus Psichikos sveikatos centro psichiatrų veiksmuose nėra nusikalstamos veiklos požymių, nėra objektyvių duomenų, kad jie padarė nusikalstamą veiklą. Teismams S.G. nurodytos aplinkybės bei argumentai „yra deklaratyvūs, nepagrįsti objektyviais duomenimis, paremti prielaidomis ir subjektyviais samprotavimais“.

Teismai irgi nieko nepasisakė dėl ekspertų komisijos išvadų, kuriomis konstatuota, jog S.G. nesirgo ir neserga sunkia psichikos liga. Teismams, kaip ir prokurorams, esminis argumentas yra tas, kad S.G. buvo uždarytas priverstiniam gydymui, remiantis Vilniaus 1 apylinkės teismo 2011 05 30 dienos įsiteisėjusiu nutarimu, todėl įstatymų pažeidimo nėra.

Gilinantis į S.G. prašymus pradėti ikiteisminius tyrimus, akivaizdu, kad S.G. labai trūko patyrusio advokato. Prokurorai, teisėjai greit pastebėdavo S.G. skundų juridines klaidas ir jas akcentuodavo. S.G. bandė samdytis advokatą. Bet geras advokatas daug ir kainuoja, o S.G. – pensininkas, invalidas, jam ir taip pinigų vos užtenka pragyvenimui. Be to, advokatai ir nenorėjo užsiimti S.G. bėdomis. Paaiškino: čia reikalai su teisėsauga, psichiatrais, įrodyti jų klaidas labai sunku, nes situacija teisiškai klampi, darbo daug, o garantijų, kad pasiseks – jokių.

Atsimušęs į teisėsaugos sieną, S.G. dar parašė skundą LR Seimo kontrolieriui. Čia pasižiūrėta kiek kitaip, nustatyti bent keli S.G. teisių pažeidimai, o patį S.G. skundą 2013 03 13 Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pripažino pagrįstu. Bet kas iš to, nes Seimo kontrolierius gali tik rekomenduoti. Jis ir rekomendavo Psichikos sveikatos centro direktoriui „pasitaisyti“, nurodė rekomendacijos išnagrinėti ir apie nagrinėjimo rezultatus Seimo kontrolierių informuoti iki nurodytos datos“.

Tačiau pačiam S.G. iš to jokios konkrečios naudos. Gal tik atsirado viltis, kad, pasikeitus situacijai, pasikeis ir teisėsaugos pažiūros į problemas susijusias su psichiatrija.

Eilinė baudžiamosios psichiatrijos auka

Ir vis tik, kodėl dėl teisėsaugos iniciatyvos S.G. buvo uždarytas į Vilniaus psichikos sveikatos centrą, nors sunkia psichikos liga ir nesirgo? Juk įvairius piketus Vilniuje jis rengdavo ir anksčiau?

S.G. įsitikinęs, kad jam atkeršyta, pasinaudojant „baudžiamąja psichiatrija“, nes teisėsaugai atsibodo jo nuolatiniai skundai, pareiškimai, akcijos, protestai.

Kad „jūs visiems seniai atsibodęs“, jam tiesiai į akis pasakė Vilniaus VPK 2 Policijos komisariato tyrėja, kai jis atnešė užregistruoti savo eilinį pareiškimą. Bet ar S.G. rašė nesąmones, išsigalvojimus, ar ką nors sąmoningai šmeižė? Pažvelkime, pvz., kad ir į jo skundą Seimo kontrolierių įstaigai: 2013 03 13 Seimo kontrolierius A.Normantas S.G. skundą pripažino pagrįstu. Ir, remdamasis S.G. pateiktais faktais ir pastebėjimais, surašė rekomendacijas trims institucijoms: Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Vilniaus m. savivaldybės administracijai, Vilniaus m. psichikos sveikatos centrui. Tad ar galėtų Seimo kontrolierius pripažinti S.G. skundą pagrįstu ir pateikti čia paminėtoms institucijoms (net LR Vyriausybei) rekomendacijas, jei S.G. rašytų niekus? Manau, kad ne.

Žinoma, absoliučiai visi S.G. skundai negalėjo pasitvirtinti, ypač nepatenkinti buvo policininkai, kurių veiksmais daugiausia ir skundėsi S.G. Matyt, kažkuriuo metu pareigūnų kantrybė trūko ir jie nusprendė imtis aktyvių veiksmų, pasinaudodami „baudžiamąja psichiatrija“. Proga pasitaikė, kai iš Vilniaus apylinkės teismo policijoje gautas pranešimas, kad netoli pastato su plakatu šlaistosi pilietis S.G. Atvykę policininkai, nors S.G. ramiai sau stovėjo, iškviesdami telefonu „greitąją“ iš piketuotojo padarė „įniršusį psichopatą“. Jie pranešė, kad greičiausiai psichiškai nesveikas žmogus, įniršęs, agresyvus, isterikuoja, turi prie savęs kanistrą su benzinu ir ruošiasi susideginti. Tačiau S.G. neturėjo nei benzino, nei kanistro, jis stovėjo tylėdamas, pasikabinęs plakatą. O vieno tikrovės neatitinkančio pranešimo telefonu užteko, kad S.G. su sirenomis būtų nuvežtas į psichiatrijos ligoninę.

Sunku suprasti, kodėl Vilniaus psichikos sveikatos centro direktorius aklai patikėjo policininkais. Gal parodė perdėtą uolumą, gal stengėsi įtikti teisėsaugai. Bet Hipokrato priesaiką davę žmonės neturi taip elgtis.

S. G. neketina pasiduoti, jis žada kovoti toliau, nes žino, kad jo atvejis Vilniuje – tikrai ne vienintelis.

S.G. jau kreipėsi į Europos žmogaus Teisių teismą, kitas tarptautines organizacijas. Svarbiausia, kad žmonės neleistų išplisti baudžiamajai psichiatrijai, nebijotų paviešinti savo skaudžios istorijos.

S.G. tikisi, kad teisybė jo atžvilgiu bus atstatyta, o piktnaudžiaujantys psichiatrija – nubausti.

Valdas Valiūnas

Komentarai

 

 

 
 1. Labai tikiuosi, kad šią bylą šis žmogus EŽTT laimės. Gal tada baigsis ir šitie “bezpredelai”.

  Thumb up 14 Thumb down 2

  • Jau laimėjo prizą paėmė! Ir Jėzaus patarimų paklausė! Viskas tiko!su artėjančiom sv velykom!dėkui laikraščiui-karstas komentaras!

   Thumb up 3 Thumb down 3

 2. psichiatras yra tikintis į Dievą žmogus, jis nedalyvauja žudymo procese pagal paliepiamus valdžios ir kitokius finansinius užsakymus. Yra daug atvejų, kada psichiatrai yra padėję žmonėms.
  Žinau atvejį, kad viena moteris į psihiatrinę buvo nuvežta kunigų todėl, kad paprašė kunigams išnešti iš bažnyčių pridėtinius demono stalus, kunigams atigręžti į Jėzų centriniame altoriuje, nežudyti netikra eucharistija sielų netikra – demoniška mišių auka. Dar prašė kalbėti Teve mūsų, kurią paliko Jėzus.
  Psichiatras išsiaiškino pas tikrus – Dievui tarnayjančius kunigus, kad moteris sakė tiesą. Moterį iš psichiatrinės paleido, o pats psichiatras pradėjo kalbėti Jėzaus maldą.

  Thumb up 1 Thumb down 5

  • Ir patekejo šviesa-nuzenge nuo stalo elektrikas ir tarė daba bus šviesa, paskiau bus mokesčiai! Tada visi sutarė mokesime !tada moteris tarė aš esu ne ta bet kita,ir visi suprato-cia kastai ne taip,tarša padidėjo! Tada Jėzus atėjo ir,pakeitė stalus…kas du kliedesiai???

   Thumb up 2 Thumb down 3

  • parodė sawo 4/5 savo nissaniuką juodą.nes sprendimus priima 1 tėvas, kuris NEBIJO. nieko

   WAKARE laistysim

   su DIANA.

   Thumb up 0 Thumb down 5

 3. Taip , tai ne vienintelis atvejis. Tai ne romanas, o tragiška padėtis Lietuvoje, kai suvažiuoja greitoji, policija ir per prievartą išveža. Gerai, kad mano draugas papuolė pas gerą gydytoją, kuris supratęs susIdorojimą, išleido vadinamą ligonį, bet patarė nevažiuoti į namus. Tamstai “ČIA” komentatoriui, rašoma apie vieną iš susidorojimo su nepatinkančiais asmenimis.Man nėra reikalo tamstai įvardinti draugo vardą ir pavardę.

  Thumb up 17 Thumb down 2

  • Tai jau Kostas rašo, hmz.Buvo valdas… Įdomu kuom pasibaigs?? Manau bus represijos į tolimus kraštus! Baisu kas vyksta!!!Dievuleliau gelbėk tautą nuo nukvailejimo!

   Thumb up 2 Thumb down 3

 4. Apie ką rašoma? Tai naujo romano ištrauka? O gal siaubo filmo anonsas? Kad straipsnis būtų nepanašu, nes autorius aprašo kokio tai nežinomo asmens nuotykius!

  Thumb up 2 Thumb down 15

 5. “bujnyje ani”
  toks Laisvojo Pasaulio kankinys, jau aplojes ne tik visus prokurorus, bet ir prezidentus, uz ka ne karta adovanotas poilsiu geriausiose Europos zonose nuo Pravieniskiu iki Mariampoles, ir vel kencia nuo pavasarinio pasiutliges priepuolio. Jau ir buvusi bendrazygi Algirda puola.
  Teks “neteisetai” vaziuot i Rokiski.

  Thumb up 2 Thumb down 6

 6. laip Taip Galima,,Sveiku protu nesuvokiama,,Taip budavo prie TSRS..Juk buvo negalima sakyti TIESOS…negalima buvo eiti I BAZNYCIA,,,esu nuo to nukentejes..Tampymas mokykloje,,tevai Bijojo visko,,,.nes buvo artimieji isvesti I SIBIRA. Ir tt. Taip,..Kas nepaklusdavo,,,padarydavo psichiniais ligoniais,,.arba zekais. Kai zinai,,Kai pameni,,Kas vykdavo,,,ir vel vyksta….nebera Zodziu….

  Thumb up 13 Thumb down 1

 7. tiesiog baisu! Kokioj valstybeje gyvename? Ka norime su zmogum ir darome .Ka noresime ,ta ir darysime …As manau ta darysime,turetume zmones kazka daryti .Gal uzteks tiems ,sedintiems lozeje ,darkyti zmoniu gyvenimus .Ar tokia musu laisva Lietuva? Skaitai ir slykstu darosi ,kad viskas vyksta mazoje valstybeje .Kas ir kada pagaliau uzkirs tam kelia ? .Cia ne pirmas atvejas .Tiesiog ,drebina visa kuna .Kas tokie jie ,kad su mumis gali daryti ka nori,o zmones tyli .Normalioj valstybej -demokratinej ,turi teise zmones iseiti I gatves ..O Lietuvoj uzciaupia ,nes tuoj pripaiso ir nekaltus baudzia …Grasina teismais ,arba nuveza….nuomone

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Senai laikas vežti į ligoninę priešingU atveju gali pabėgti! Ir apsiskelbti šventuoju

   Thumb up 1 Thumb down 5

  • – paskaičiau komentarą ir pats susinervinau ,..o jei tokiai kas duotu granata ir lieptų susisprogdinti prie Seimo ? manote neitų ? juk tiek patiriamu drebuliukų kūne matyt daugiau ką reiškia nei tik pilietiška pasipiktinimą .?

   Thumb up 0 Thumb down 6

 8. Jeronimai Jeronimai, kokiu BUTiNu vaistu? Konkretiziojam, kalbam faktais!
  Cia tik kazkokie kliedesiai visur paistomi. Jus faktus, FAKTUS pateikit. As irgi galiu prikurti istoriju apie nova roma ir auksini rakteli bei gintaro kambari su gulincia nuoga grazuole.
  Nei viena ligonine nera uzdara. Nurodykit kur tasai vargselis paguldytas buvo. Nejaugi bijot?
  Cia taskutis nebijot, o parasyt faktus bijo?! Keista kazkaip…
  Putionalande net uz komentara internete butmete tureje nemokama ekskursija varanoku su bananu vaisemis. Kad kepenys geriau veiktu, nes tai organas apsaugantis nuo visu negandu.

  Thumb up 1 Thumb down 13

  • Tu gal esi tas mentas, kuris vežiojo SG į psichuškes, kad taip triedi į kelnes? Taip stipriai išsigandai, kad net straipsnio nebesugebi tinkamai perskaityti.

   Thumb up 12 Thumb down 0

   • i kelnes triedzia nebent murziai.
    as klausiu FAKTU- kada tai nutiko, kur nutiko etc.
    idomus pastbejimas is straipsnio- sunkia psix liga nesirgo. tai vidutine srgo, ar nepilnai nustatyta diagnoze buo?\psix ligos jumi ne persalimas, diagnozuoti sunku.

    Thumb up 1 Thumb down 13

  • O tu ar jus atsimerkit,pragekit galvoti smegenim.Nors,kam be reikalo jum aiskinti,kai visai galimas daiktas,kad netgi pats ir esi tas policajus.O faktu tau kokiu tai pateikti,man net neverta,nes tu vistiek sauksi,kad netinka.Vargsas ir vargso smegenim esi,arba nuo tingejimo esi pastatytas ,pastoviai,tokias nesamones rasyneti.Tu ne kitus komentarus kritikuok,bet savo nuomone issakyk.tuomet gal pavyks protingesniu pasirodyti.

   Thumb up 8 Thumb down 1

 9. Baisu,kad nugyvenom 25 metus “Laisvoj ir Nepriklausomoj” Lietuvoj,ir dedasi va tokie tarybiniu laiku nieksybes.Isivaizduokite,zmoguj neleidziama,net paskambinti i namus,kad namiskiai atnestu butinu vaistu.Ir tai daro “gydytojas”daves hipokrato priesaika.O teismai,kaip ir visa lietuviska valdzia,su sazine su garbe prasilenke per atstuma.ir teismuose tokie laikomi,nes kitu atveju,visa valdzia susodintu ilgiems metams uz grotu.Isivaizduokite,kiek zmogus turejo iskenteti.Del keletos parsidaveliu nieksu.

  Thumb up 21 Thumb down 0

  • astrologas Algirdas šokiruotas, kad “Veidų ekspertas” šokiruotas. Kur praeita savaite buvai? šokerio ieskojo? – Ta prasme, butu kas pries savaite pasakes, kad Antrojo piloto negalima vieno kabinoje palikti,- Butu kaip mat palike viena spec. palatoje.

   Thumb up 2 Thumb down 5

   • Supranti preita savaite ekpsertas buvo uzsiemes porn tube vaginu ekspertize :) ir praziopsojo savo zvaigzdiu valanda butu pagaves bandita Lufthansa butu iskart pareigas pasiuliusi su gera alga…vat ka padare pizzzdatube :) teks vel sarlatanaut :) anas sia dsavaite ekspertu dirba kita vel pornuske ziures 😀

    Thumb up 1 Thumb down 3

    • o apie ką byloja kai asmuo nuolat vaikščioja prasižiojęs, viršutiniai dantys atviri, arba atviros net dantenos?

     Thumb up 0 Thumb down 2

 10. Daug tokiu dar vladu lukoseviciu dirba policijoj, teisme, “liginineje”.
  Dar daug tokiu algirdu S.G. jie be jokio sazines grauzimo apsauks prasigerusiais spionais.

  Thumb up 2 Thumb down 6

 11. as pasakiau,kad po nakties randu…..[nenoriu rasyti,nes siuo metu nera zymiu] tai liepe[….]nors kaimynams nepasakoti,nes juoksis [t.y is manes]

  Thumb up 0 Thumb down 3

 12. Užuojauta žuvusiųjų artimiesiems aviakatastrofoje.
  Atkreipkit dėmesį kaip greit ištirtas ir nustatytos priežastys…
  Dabar prisiminkim kitą aviakatastrofą Ukrainoje pernai….
  TYLA…..
  Iš tyrėjų TYLA

  Jums tai nekelia įtarimo? Juk kūnuose ar detalėse buvo galia surasti kažkokios ginkluotės likučių…..
  Nerado? – netikiu….
  Rado bet neskelbia? O gal klastoja įkalčius?
  va taip ponai…

  Thumb up 13 Thumb down 0

 13. Jei bijoma nurodyti pažeidėjo vardo ir pavardės, tai straipsnis nieko vertas, išgalvota istorija…

  Thumb up 1 Thumb down 11

 14. Labai praverstų prieš balsavimus visiems kandidatams pasitikrinti pas psichiatrus ir apsirūpinti iš jų gautomis pažymomis, kad paskui rinkėjams netektų abejoti apie savo išrinktųjų psichinį stovį. Dažnai jų elgesys kelia labai nemenkų įtarimų apie jų psichinės sveikatos būklę. Gal nors jau tokių paniškų klyksmų, kaip – „rusas puola“- bent kiek sumažėtų…

  Thumb up 16 Thumb down 0

  • Manau, kad nemazai kandidatu po patikrinimo atkristu. Ypatingai siemet pries rinkimus i savivaldybes butu atkrite.

   Thumb up 16 Thumb down 0

 15. kai nėra įrodymų įrodymus, kad padarytas nusikaltimas rašo psichiatrai. Jau vien ką reiškia “matoniai “

  Thumb up 12 Thumb down 0

 16. kai nėra įrodymų įrodymus, kad padarytas nusikaltimas rašo psichiatrai. Jau vien ką reiškia visi “matoniai “

  Thumb up 4 Thumb down 0

 17. manau tikrai yra kvailas ,kad tiki jog teisybe bus atstatyta ,nueitu su draugu Coltu pas Marcinkeviciu ,teisybe butu atstatyta staigiai.

  Thumb up 11 Thumb down 2

 18. viskas teisingai,tik tokio zodzio kaip “sovietmetis”nera ir jo buti negali,kada po galais jus ismoksit lietuviskai rasyti,jei pries puse amziaus amerikonu radijas sugalvojo sita zargona tai nebutinai ji dabar kartoti

  Thumb up 10 Thumb down 3

  • Kvietkeli brangiausis, ko širsti ant Amerikos balso už tą labai teisingą terminą – SOVIETMETIS? Beje, kažkodėl visi seniai socdemai, net buvę vykdomųjų komitetų liaudies švietimo skyrių vedėjai, dėl to žodžio labai irgi širsta, kaip tie Ispanijos buliai, raudona skara erzinami. Ką tai galėtų reikšti?
   Paprasti lietuviai tiek sovietmečio laiku, tiek dabar tą Lietuvos okupacijos laikotarpį vertina kaip rusų, dar sovietų, valdžią. Ir, kaip sakoma, iš dainos žodžio neišmesi …
   Beje, ponas/ponia “aga” savo varianto to Lietuvos sovietinio valdymo laikotarpiui įvardinti tai nepasiūlote. Kodėl, pasakę A, nesakote B?
   Tik jau nekalbėkim apie “tarybų valdžią”, nežeminkim 1917 – 1918 metų Lietuvos Tarybos vardo. Beje jau dabartiniu laikotarpiu lietuvos seimas irgi atsisakė LR Aukščiausiosios Tarybos vardo, pervadinęs 1990 metų aukščiausią Lietuvos valstybės valdymo organą Atkuriamuoju Seimu.
   Tad, ponai, pliusų “agai” dėjikai, ką jūs siūlote vietoj jums taip nepatinkančio sovietmečio termino? Ar tik šiaip urzgaujate?

   Thumb up 2 Thumb down 5

 19. Koki psixikos sveikatos centra, kur?
  Straipsnis tikras kratinys. Nei faktu, nei konkreciu vietu, nei datu. Kuriama totalios baimes ir nepasitikejimo nuotaika.
  Toks gydymas, psixijatrinis priverstini, buvo cccp laikais, o dabar…?!
  Jus patys pagalvokit kur kokioj ligoninej tai gali vykti. Galvas pravedinkit- oras lauke grazus.

  Thumb up 1 Thumb down 21

 20. Net nenustebau. Seniai zinomi teisesaugos veiksmai. Kiek nuzudyta, kiek “nusizudziusiu”? Liudininkai nereikalingi, kaip ir Kedzio atveju. Ir tuom viskas pasakyta. Tai grybes padariniai.

  Thumb up 26 Thumb down 1

 21. Esmė yra tame, kad psichiatrai yra kenkėjai, kurie patys save pasivadinę daktarais “gydo psichines ligas”, kurių pavadinimus jie patys išsigalvojo ir kurių aplamai NĖRA. Jų minimos psichinės ligos ir jų simptomai yra ne kas kitas kaip nervinės ligos ir tų ligų simptomai (pasekmė). O TOKIO POBŪDŽIO NERVINEI SUSIRGIMAI ATSIRANDA BŪTENT DĖL ŽMOGAUS ORGANIZME GYVENANČIO GRYBELIO, kuris dirgina žmogaus centrinę nervų sistemą ir taip iššaukia iš smegenų vienokio ar kitokio pobūdžio simptomus.
  Taigi, gydykite grybelį ir apsiginsite nuo daugybės nepagydomų ligų.
  Sėkmės.

  Thumb up 9 Thumb down 1

 22. Siuo atveju niekur skustis neverta,be pinigu nepasiskusi.Reikia atsiskaityti asmeniskai.Gal tada pareigunai prades elgtis teisingai.

  Thumb up 19 Thumb down 1

  • Manau, kad vykdytojams beprasmiska atsiskaityti grynais, o prie uzsakovu ne kiekvienam yra galimybe prieiti.

   Thumb up 5 Thumb down 0

 23. kaip sakė p. Guoga apie Viktorą, reikia pasitikėti Lietuvos teisėsauga, ir EP pasitiki. Vadinasi, logiškai, tie, kurie protestuoja prieš teismus, jais nepasitiki, yra ligoniai, kuriuos reikia gydyti. Aksioma.

  Thumb up 14 Thumb down 2 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Tinkama valymo įranga – būtinybė kiekvienam verslui
Aukštos kokybės krosnelės namų jaukumui 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai 
SOS pagalbos prašymas. Dalinkimės ir prisidėkime, kas galite, simboliškai. Dėkojame už gerumą. Šiaulių...

Gydantys fleitos garsai 
Muzika turi gydančios galios. Teigiama, kad klasikinės muzikos klausymas padeda sumažinti suvalgomą maisto...

Pažintis su miceliniu vandeniu – kaip juo naudotis ir ką reikia žinoti? 
Dauguma moterų ieško idealios makiažo kosmetikos. Produktas, kuris nedirgina odos, jos netraukia ir...

Kas yra šaltas asfaltas ir kam jis mums visiems reikalingas? 
Šaltas asfaltas yra puiki priemonė duobėms taisyti asfaltuotose gatvėse ar keliuose, kiemuose ir...

Dilgėlių arbata – tiems, kurie turi mažakraujystę 
Dėl netinkamos mitybos anemija yra gana dažna šiuolaikinio žmogaus palydovė. Nors atrodo, kad...

Pasiruošimas jūsų tobulai kelionei: ką verta žinoti? 
Manote, kad pats laikas atitrūkti nuo kasdienybės ir bent trumpam leistis į nuotykius?...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
EP narys A. Kubilius: „Nestabilumas Rytų Partnerystės regione tampa nauju jo bruožu“ (1)
Europos Parlamento narys, Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) pirmininkas Andrius Kubilius,...
Valdžios sektoriaus balansas 2020 metais: 3,5 mlrd. eurų deficitas
Išankstiniais duomenimis, 2020 metų Lietuvos valdžios sektoriaus deficitas sudarė 3,5...
Prezidentas kviečia šalinti kliūtis didelės rizikos grupių skiepijimui (3)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, antradienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (4)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„Luminor“ bankas išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją
„Luminor“ bankas sėkmingai išplatino 300 mln. EUR vertės obligacijų emisiją....
Medicinos bankui – įspėjimas, bauda ir įpareigojimas
Lietuvos bankas praėjusių metų pabaigoje atliko tikslinį planinį UAB Medicinos...
Lietuvos bankas su rinkos dalyviais aptarė pinigų išgryninimo tinklo plėtros projekto pažangą
Lietuvos bankui šiemet birželį inicijavus memorandumo dėl grynųjų pinigų prieinamumo...
Krašto apsauga   Užsienis
Krašto apsaugos viceministras M. Abukevičius: „Kibernetinis saugumas – visų atsakomybė“
Efektyviai užtikrinti ypatingos svarbos informacinių išteklių valdytojų kibernetinį saugumą, stiprinti...
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (10)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (3)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...