Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Lapkritis 14 Ketvirtadienis
 

Baltarusijos prezidentas apie Astravo AE: „Lietuviai sutinka dėl elektros kainos, o paskui publikai pradeda politizuoti“

2017-02-04 12:53 | Užsienis | Komentarų (25)

Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka savo didžiojoje spaudos konferencijoje Lietuvos politikų pareiškimus dėl Astravo AE  pavadino "politizavimu publikai". KK nuotr.

Kaimyninės Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo didžiojoje spaudos konferencijoje „Didysis pokalbis su Prezidentu“, kurioje dalyvavo Baltarusijos ir užsienio žiniasklaidos atstovai, be šalies aktualijų, išsakė savo nuomonę ir apie Astrave statomą atominę elektrinę – neva šis klausimas neturėtų būti politizuojamas.

„Aš lietuviams sakau: kodėl jūs kovojate prieš mus? Mes juk nešaukiame, kad pas jus – pavojinga Ignalinos elektrinė, kurią jūs uždarinėjate. Neduok, Dieve, kas atsitiks, tai pati prasčiausia elektrinė pasaulyje! Mes jus suprantame ir nešaukiame“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas taip pat pareiškė, kad „Baltarusijos atominė elektrinė pasirengusi priimti dirbti atsilaisvinusius lietuvius specialistus, čia pasirengę atvykti ir pervažiuoja dirbti daugybė žmonių“.

„Tačiau svarbiausia, – kalbėjo A.Lukašenka, – kad Baltarusijoje pagamintą elektros energiją mes pasiruošę parduoti Lietuvai normaliomis kainomis“.

„Jie sutinka, o paskui publikai pradeda politizuoti šitą klausimą. Tačiau politiką reikia paprasčiausiai atmesti ir pamiršti. Ekonimika savo rolę suvaidins: kada atsiras pigi elektros energija, tada mes ir susitarsim“, – savo didžiojoje konferencijoje kalbėjo Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka.

Jis atkreipė dėmesį, kad „elektrinę stato Rusija – atominė šalis. Ir jos interesas pastatyti taip, kad parodytų naujos kartos atominę elektrinę – pačią saugiausią. Baltarusija gi suinteresuota šitos Astravo AE saugumu kur kas daugiau, negu kas kitas: počernobylinėje šalyje žmonės į saugumo klausimus žiūri labai jautriai. Todėl kai atsitiko atvejis su reaktoriumi, be kalbų buvo priimtas sprendimas jį pakeisti“.

Baltarusijos prezidento A.Lukašenkos didžiojoje spaudos konferencijoje dalyvavo kur kas mažiau žurnalistų, negu Rusijos prezidento V.Putino, tačiau A.Lukašenka sumušė laiko rekordą – pati ilgiausia V.Putino spaudos konferencija truko 4 val. 40 min. (2008 m.), tuo tarpu ši A.Lukašenkos spaudos konferencija truko 7 val. 20 min.

Komentarai

 

 

 
 1. Mūsų prezidentė kietesnė.Ji sugeba per 30min. spaudos konferenciją apžvelgti visas Lietuvos problemas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Prezidentas Jo Ekscelencija Lukašenka pasitarnautų Lietuvai,jeigu leistų, kaip žadėjo ES piliečiams 5 dienų trukmės bevizį lankymąsi Baltarusijoje. Bent nereikėtų taip toli trenktis į Lenkiją apsipirkti, Ypatingai pigių vaistų gautume pirkti. Baltarusių duona irgi labai skani, kepalėlį suvalgiau apsilaižydamas.
  Labai praverstų vilniečiams vamzdelis su karštu vandeniu (šilumine energija) iš Astravo visam mūsų miestui apšildyti. Kadangi Vilnius randasi žemiau Astravo, karštasis vanduo tekėtų beveik savaime. Tas vanduo, paimtas Baltarusijoje iš Neries (ten – Vilija, Vileika), atidavęs Vilniui šilumą, būtų vėl nuleistas į Nerį. Grąžinti nebūtina. Pigi energija vargu ar sudomins mūsų oligopolistus, bet ir jie turėtų pasiskaičiuoti, pasitelkę valstiečius ir žaliuosius.

  Thumb up 7 Thumb down 0

 3. Tegul stato,tegu parduoda,o mums reik ziuret sovo.Rek lietuviu Partijos …o tai skvernas dainuoja antra balsiuka pagal Prezidentes sijona…

  Thumb up 9 Thumb down 0

 4. gal dirba (RU) ir klesti ? mikalausko nesigirdi jau koks laikas … musiet režisuoja vaikučiams spektaklius ?

  Thumb up 1 Thumb down 3

 5. Sunku batkai ant to rusiško rubežiaus savo bulbas sodinti , o ir jam vienam tiek jų nereikia ..mielai parduotu , bet va kvailas ‘labusiokas’ ėmė dėl nieku ir užsispyrė .Būta mat čia ko uodega sukti dėl tos ‘tručiznos’ kuria tėtušis ta vasara bulbikes karta kita pūtė .
  – Mat kokie išdidus , kai man tai pigiai galėjo , o kai aš tai jau negaliu ?? gal jie ten Europoje ‘zacirkos’ priėdę mato ne tik rusiškus velnius, bet dar gi grasinasi perkasti kelius..Kur aš dėsiu jų tiek turėdamas ? , ..“bies paputal“ ir reikėjo man jo saldžiu kalbu klausytis !! apie kvaila ‘labusa’ ir jo bjauria boba .O dabar ką daryti ?
  Piktas batka aludėje sėdėjo , pikta jam ir dėl tu velniu ir dėl tu kvailiu ..kurie niekaip suprasti nenorėjo, prie ko gi čia Jis norintis su visais draugauti ,svetimus nuluptus kailius raugti …darant iš ju sau bizunėlius . Velnio nauda , tik kvailiai negaudo ..!!!

  Thumb up 1 Thumb down 6

 6. nereikėjo Lietuvai klausyti Briuselio ,liepusiai uždaryti Ignalinos atominę ,dabar galėtu pardavinėti Baltarusijai ,o ne atvirkščiai ,Lietuvai teks pirkti iš Baltarusių elektrą ir vėl bus priklausoma ,,,didžiausią šaršalą dėl Baltarusių elektrinės kelia , landsberegių dinastija ,nes prisigrobė svetimos žemės Vilniaus rajone ,o ten pasirodo ,Lukašenka su savo elektrine ,,,sėkmės ,lazda turi du galus ,jau trinktelėjo dėdulei KGBIstui ,senis slinks prie jūros ,bet ten tai pat nesaugu ,,,,

  Thumb up 12 Thumb down 1

 7. Batka chytras kaip žydelis.Į priekaištą,kad neva Baltarusija nori viena koja stovėt ES,o kita euroazijiniame konglomerate,batka atrėžė,kad ,girdi ,kas čia blogo,jei abi kojos šiltai stovi?Tą elektrą mūsiškiaikak pitj datj pirks,bet tik kiek ji mums po to gešefto kainuos-klausimas.Bus kaip su tais auksiniais šaukštais.

  Thumb up 7 Thumb down 2

 8. Pagarba Lukasenkai, o ‘lietuviai’ valdantys Lietuva didziuojasi savo ‘geba’ – ”zaisti durniu” net ir pasaulineje politikoje, o ne tik pacioje Lietuvoje…

  Thumb up 15 Thumb down 3

   • Putinas nustojo man uz si darba moketi, mat apie galima jo zydiskuma uzsiminiau Cia. Ir siaip…,- ir Rusija antisionistu nepakencia…
    …Na ir gerai dirba tas GRU, net ir KK seka… :) anejoo ?!

    Thumb up 5 Thumb down 1

 9. aš nebuwau NIEKADA komjaunuolis. Dėl “KALANTINIŲ” net iš mokyklos išmest norėjo. Bet vistiek prie ruso su wilko bilietu išsikapsčiau ir turiu rusišką KPI diplomą. Todėl ir rašau, nes esu durnas.

  Visą gyvenimą galvojau kaip V.Landzbergis.

  Dabar man reikės galvoti kaip vaikai galvoja – anūkai su senom bobom ?

  Manau, kad patriarchas suvaikėjo ir nejaučia ORO.

  Sakyk, Stasy, už ką man balsuoti per kitus rinkimus ?

  Thumb up 8 Thumb down 3

  • rimas .. rinki ‘rolanda giedorėlį’, bus ant ko sekančius sliekus sukabinti . bijau po tu visu moteriškiu.. Lietuva dar kokį dešimtmetį bijos veltis su tais sijonais, o ir amžius vyriškas ateina .

   Thumb up 0 Thumb down 1

 10. patarimas batkai,nesusidek su lithuanais,turesi bedos visa likusi gyvenima,sitie beretiniai visai nukvako,jie net svetimose valstybese daro tvarka,tik kazkodel ukrofasistu netvarko,leidzia zudyti donbaso vaikus ir net rankom ploja,kaip toks individas vadinasi,kuris palaiko fasizma?

  Thumb up 19 Thumb down 2

 11. ruskių elektrą kurios dar neturiu. Panašiai kaip su buttais brangzz ant 10 %.

  Eina pletkai, kad Weikmės Prūsaitis parsidavė AXISsiui, nes tingėjo nusamdyti direktorį. O aksis netingi nusamdyti direktoriu uš Žmonių algas. Wienas jau prispringo. Dabar springs kitas.

  rimas.

  Thumb up 2 Thumb down 9

 12. Kontrargumentai,parašei bet ką, kad tik parašyti…Norėjai pasirodyti protingu.Gavosi visiškai atvikščiai…

  Thumb up 11 Thumb down 0

 13. Jei AE būtų saugi,tai ji būtų statoma Minsko centre.Aušintuvai už dyką šildytų miestą žiemos metu,šiltnamiuose augtų daržovės.Gyvenk ir žvenk.

  Thumb up 2 Thumb down 21

   • A,vot lyberis šimšašius tik priši ikt į Nerį per Kalėdas sugebėjo.

    Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Norvegijoje plintant šunims pavojingai ligai – perspėjimas lietuviams
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
D. Jastramskis išleido monografiją apie žiniasklaidos politiką Lietuvoje 
VU Komunikacijos fakulteto ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas Deimantas Jastramskis,...

Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą (1)
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
G. Landsbergis: „Pritardami Prezidento teikiamų pataisų svarstymui, kviečiame gilesnei diskusijai“
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis šiandien,...
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (6)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
 
Prokurorams „skauda“ tik jų postai – paprastų žmonių skundams ir ašaroms jie akli ir kurti
Pastaruoju metu tarsi grybai po lietaus žiniasklaidoje pasipylė prokurorų nusiskundimai:...
Ar Europos Taryba žino, kokias kandidatūras į Europos prokuroro postą jai siunčia Lietuvos Vyriausybė?
Vyriausybė savo posėdyje patvirtino tris Lietuvos deleguojamus kandidatus į Europos...
Kreipėsi dėl nužudyto sūnaus – pačiai motinai iškėlė baudžiamąją bylą
Nors po aukštų teisėjų sulaikymo skandalo buvo prabilta apie būtinus...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (2)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (2)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...