Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2021 Sausis 27 Trečiadienis
 

Baltarusijos prezidentas apie Astravo AE: „Lietuviai sutinka dėl elektros kainos, o paskui publikai pradeda politizuoti“

2017-02-04 12:53 | Užsienis | Komentarų (25)

Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka savo didžiojoje spaudos konferencijoje Lietuvos politikų pareiškimus dėl Astravo AE  pavadino "politizavimu publikai". KK nuotr.

Kaimyninės Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo didžiojoje spaudos konferencijoje „Didysis pokalbis su Prezidentu“, kurioje dalyvavo Baltarusijos ir užsienio žiniasklaidos atstovai, be šalies aktualijų, išsakė savo nuomonę ir apie Astrave statomą atominę elektrinę – neva šis klausimas neturėtų būti politizuojamas.

„Aš lietuviams sakau: kodėl jūs kovojate prieš mus? Mes juk nešaukiame, kad pas jus – pavojinga Ignalinos elektrinė, kurią jūs uždarinėjate. Neduok, Dieve, kas atsitiks, tai pati prasčiausia elektrinė pasaulyje! Mes jus suprantame ir nešaukiame“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas taip pat pareiškė, kad „Baltarusijos atominė elektrinė pasirengusi priimti dirbti atsilaisvinusius lietuvius specialistus, čia pasirengę atvykti ir pervažiuoja dirbti daugybė žmonių“.

„Tačiau svarbiausia, – kalbėjo A.Lukašenka, – kad Baltarusijoje pagamintą elektros energiją mes pasiruošę parduoti Lietuvai normaliomis kainomis“.

„Jie sutinka, o paskui publikai pradeda politizuoti šitą klausimą. Tačiau politiką reikia paprasčiausiai atmesti ir pamiršti. Ekonimika savo rolę suvaidins: kada atsiras pigi elektros energija, tada mes ir susitarsim“, – savo didžiojoje konferencijoje kalbėjo Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka.

Jis atkreipė dėmesį, kad „elektrinę stato Rusija – atominė šalis. Ir jos interesas pastatyti taip, kad parodytų naujos kartos atominę elektrinę – pačią saugiausią. Baltarusija gi suinteresuota šitos Astravo AE saugumu kur kas daugiau, negu kas kitas: počernobylinėje šalyje žmonės į saugumo klausimus žiūri labai jautriai. Todėl kai atsitiko atvejis su reaktoriumi, be kalbų buvo priimtas sprendimas jį pakeisti“.

Baltarusijos prezidento A.Lukašenkos didžiojoje spaudos konferencijoje dalyvavo kur kas mažiau žurnalistų, negu Rusijos prezidento V.Putino, tačiau A.Lukašenka sumušė laiko rekordą – pati ilgiausia V.Putino spaudos konferencija truko 4 val. 40 min. (2008 m.), tuo tarpu ši A.Lukašenkos spaudos konferencija truko 7 val. 20 min.

Komentarai

 

 

 
 1. Mūsų prezidentė kietesnė.Ji sugeba per 30min. spaudos konferenciją apžvelgti visas Lietuvos problemas.

  Thumb up 6 Thumb down 0

 2. Prezidentas Jo Ekscelencija Lukašenka pasitarnautų Lietuvai,jeigu leistų, kaip žadėjo ES piliečiams 5 dienų trukmės bevizį lankymąsi Baltarusijoje. Bent nereikėtų taip toli trenktis į Lenkiją apsipirkti, Ypatingai pigių vaistų gautume pirkti. Baltarusių duona irgi labai skani, kepalėlį suvalgiau apsilaižydamas.
  Labai praverstų vilniečiams vamzdelis su karštu vandeniu (šilumine energija) iš Astravo visam mūsų miestui apšildyti. Kadangi Vilnius randasi žemiau Astravo, karštasis vanduo tekėtų beveik savaime. Tas vanduo, paimtas Baltarusijoje iš Neries (ten – Vilija, Vileika), atidavęs Vilniui šilumą, būtų vėl nuleistas į Nerį. Grąžinti nebūtina. Pigi energija vargu ar sudomins mūsų oligopolistus, bet ir jie turėtų pasiskaičiuoti, pasitelkę valstiečius ir žaliuosius.

  Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Tegul stato,tegu parduoda,o mums reik ziuret sovo.Rek lietuviu Partijos …o tai skvernas dainuoja antra balsiuka pagal Prezidentes sijona…

  Thumb up 10 Thumb down 0

 4. gal dirba (RU) ir klesti ? mikalausko nesigirdi jau koks laikas … musiet režisuoja vaikučiams spektaklius ?

  Thumb up 1 Thumb down 3

 5. Sunku batkai ant to rusiško rubežiaus savo bulbas sodinti , o ir jam vienam tiek jų nereikia ..mielai parduotu , bet va kvailas ‘labusiokas’ ėmė dėl nieku ir užsispyrė .Būta mat čia ko uodega sukti dėl tos ‘tručiznos’ kuria tėtušis ta vasara bulbikes karta kita pūtė .
  – Mat kokie išdidus , kai man tai pigiai galėjo , o kai aš tai jau negaliu ?? gal jie ten Europoje ‘zacirkos’ priėdę mato ne tik rusiškus velnius, bet dar gi grasinasi perkasti kelius..Kur aš dėsiu jų tiek turėdamas ? , ..“bies paputal“ ir reikėjo man jo saldžiu kalbu klausytis !! apie kvaila ‘labusa’ ir jo bjauria boba .O dabar ką daryti ?
  Piktas batka aludėje sėdėjo , pikta jam ir dėl tu velniu ir dėl tu kvailiu ..kurie niekaip suprasti nenorėjo, prie ko gi čia Jis norintis su visais draugauti ,svetimus nuluptus kailius raugti …darant iš ju sau bizunėlius . Velnio nauda , tik kvailiai negaudo ..!!!

  Thumb up 1 Thumb down 7

 6. nereikėjo Lietuvai klausyti Briuselio ,liepusiai uždaryti Ignalinos atominę ,dabar galėtu pardavinėti Baltarusijai ,o ne atvirkščiai ,Lietuvai teks pirkti iš Baltarusių elektrą ir vėl bus priklausoma ,,,didžiausią šaršalą dėl Baltarusių elektrinės kelia , landsberegių dinastija ,nes prisigrobė svetimos žemės Vilniaus rajone ,o ten pasirodo ,Lukašenka su savo elektrine ,,,sėkmės ,lazda turi du galus ,jau trinktelėjo dėdulei KGBIstui ,senis slinks prie jūros ,bet ten tai pat nesaugu ,,,,

  Thumb up 13 Thumb down 1

 7. Batka chytras kaip žydelis.Į priekaištą,kad neva Baltarusija nori viena koja stovėt ES,o kita euroazijiniame konglomerate,batka atrėžė,kad ,girdi ,kas čia blogo,jei abi kojos šiltai stovi?Tą elektrą mūsiškiaikak pitj datj pirks,bet tik kiek ji mums po to gešefto kainuos-klausimas.Bus kaip su tais auksiniais šaukštais.

  Thumb up 8 Thumb down 2

 8. Pagarba Lukasenkai, o ‘lietuviai’ valdantys Lietuva didziuojasi savo ‘geba’ – ”zaisti durniu” net ir pasaulineje politikoje, o ne tik pacioje Lietuvoje…

  Thumb up 16 Thumb down 3

   • Putinas nustojo man uz si darba moketi, mat apie galima jo zydiskuma uzsiminiau Cia. Ir siaip…,- ir Rusija antisionistu nepakencia…
    …Na ir gerai dirba tas GRU, net ir KK seka… :) anejoo ?!

    Thumb up 5 Thumb down 1

 9. aš nebuwau NIEKADA komjaunuolis. Dėl “KALANTINIŲ” net iš mokyklos išmest norėjo. Bet vistiek prie ruso su wilko bilietu išsikapsčiau ir turiu rusišką KPI diplomą. Todėl ir rašau, nes esu durnas.

  Visą gyvenimą galvojau kaip V.Landzbergis.

  Dabar man reikės galvoti kaip vaikai galvoja – anūkai su senom bobom ?

  Manau, kad patriarchas suvaikėjo ir nejaučia ORO.

  Sakyk, Stasy, už ką man balsuoti per kitus rinkimus ?

  Thumb up 8 Thumb down 3

  • rimas .. rinki ‘rolanda giedorėlį’, bus ant ko sekančius sliekus sukabinti . bijau po tu visu moteriškiu.. Lietuva dar kokį dešimtmetį bijos veltis su tais sijonais, o ir amžius vyriškas ateina .

   Thumb up 0 Thumb down 1

 10. patarimas batkai,nesusidek su lithuanais,turesi bedos visa likusi gyvenima,sitie beretiniai visai nukvako,jie net svetimose valstybese daro tvarka,tik kazkodel ukrofasistu netvarko,leidzia zudyti donbaso vaikus ir net rankom ploja,kaip toks individas vadinasi,kuris palaiko fasizma?

  Thumb up 20 Thumb down 2

 11. ruskių elektrą kurios dar neturiu. Panašiai kaip su buttais brangzz ant 10 %.

  Eina pletkai, kad Weikmės Prūsaitis parsidavė AXISsiui, nes tingėjo nusamdyti direktorį. O aksis netingi nusamdyti direktoriu uš Žmonių algas. Wienas jau prispringo. Dabar springs kitas.

  rimas.

  Thumb up 3 Thumb down 9

 12. Kontrargumentai,parašei bet ką, kad tik parašyti…Norėjai pasirodyti protingu.Gavosi visiškai atvikščiai…

  Thumb up 11 Thumb down 0

 13. Jei AE būtų saugi,tai ji būtų statoma Minsko centre.Aušintuvai už dyką šildytų miestą žiemos metu,šiltnamiuose augtų daržovės.Gyvenk ir žvenk.

  Thumb up 2 Thumb down 21

   • A,vot lyberis šimšašius tik priši ikt į Nerį per Kalėdas sugebėjo.

    Thumb up 16 Thumb down 0 
Video reportažas


Nerpigiau.lt

Nerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
Kalbų mokymasis nuotoliniu būdu: ar jis kokybiškas?
Santaros klinikos dėl COVID-19 nestabdo ir kitų gyvybiškai pacientams svarbių paslaugų
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Kalėdos – puikus metas nudžiuginti ne tik kitus, bet ir save 
Vis labiau artėjant Kalėdoms daugelis pradeda ieškoti dovanų artimiesiems ir skiria tam nemažai...

Kaip išsirinkti tobulą kvapą namams? 
Namų kvapai padeda sukurti norimą atmosferą: prabangią, gaivią, atpalaiduojančią ar bet kurią kitą....

Užuolaidos: šiek tiek iš istorijos 
Užuolaidos sutinkamos daugumoje erdvių. Jos tokios įprastos, kad daugelis retai kada susimąsto, kaip,...

Kaip išlaikyti motyvaciją sportui namuose? 
Drastiškai pasikeitus mūsų kasdieniam gyvenimui vis dažniau susimąstoma, kaip palaikyti fizinį aktyvumą. Tai...

Burnos ir bendra organizmo būklė – kaip jos susijusios? 
Burnos ertmės sveikata yra glaudžiai susijusi su bendra organizmo būkle. Todėl pastebėjus dantų,...

Nuotekų valymo įrenginiai: kokie mitai sklando apie juos? 
Biologiniais nuotekų valymo įrenginiais šiais laikais naudojasi nemaža dalis gyventojų. Dideliu efektyvumu pasižyminti...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Prezidentas: Seimo darbas negali nutrūkti ilgesniam laikui
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį nuotoliniu būdu susitikęs su...
Nepritarta Seimo nuotolinio darbo reglamentavimui (2)
Seimo nariai nepritarė siūlymui Statute reglamentuoti galimybę, paskelbus ekstremaliąją situaciją,...
Lietuva toliau grimzta į skolas:  vidaus rinkoje pasiskolino 30 mln. eurų
Finansų ministerija informavo, kad Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta...
 
LAT pritarė apeliacinės instancijos teismo išvadoms dėl Vilniaus universiteto pareigos atlyginti neturtinę ir turtinę žalą Norvegijos kalnuose žuvusios studentės tėvams (6)
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atmetė Vilniaus universiteto kasacinį skundą ir paliko...
Nepramušamas VU „betonas“ – aukšti teisėjai ir prokurorai? (5)
Giedrė Gorienė „Ir mažas akmenukas didelį vežimą išverčia“, – sako...
Kada naikinsime nereikalingus teismus? (5)
Giedrė Gorienė Kada naikinsime aukštesnės instancijos teismus? Kam jie apskritai...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Tikslinamos asmens sulaikymo sąlygos – aiškesni pagrindai ir procedūros (2)
Geriau įgyvendinti asmens teisę apginti savo laisvę, aiškiau reglamentuoti laikinojo...
Prezidentas paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininką (1)
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, Teismų įstatymu ir...
Lietuvos advokatūra apie šios dienos sulaikymus: Lietuvoje įsivyrauja „sulaikymo prezumpcija“ (2)
Lietuvos advokatūra, reaguodama į žinomų mūsų šalies asociacijų ir asmenų...
 
„SME Finance“ steigia neobanką verslo klientams
Tikimasi, kad tik verslo klientams skirtas neobankas veiklą pradės 2021...
„Luminor“ ir SEB bankai „Agrochemai“ suteikė 100 milijonų eurų sindikuotą paskolą
Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti žemės ūkio paslaugų ir prekybos bendrovė...
Kaip sutaupyti įrengiant naują būstą?
Lietuvoje kasmet pastatoma tūkstančiai nuosavų namų, dešimtys, jeigu ne šimtai...
Krašto apsauga   Užsienis
Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji sunkvežimiai „Unimog“
Spalio 21 d. Lietuvos kariuomenei perduoti dar 142 nauji penkių...
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį (1)
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos (1)
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos (1)
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (8)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (25)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
“PingPongiuko”akademija kviečia (1)
Oficialus klubo Facebook puslapis>>>...
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas (1)
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas (1)
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
 
Kam tarnauja Šaulių sąjunga (8)
Kaip manote ar visi Šaulių sąjungoje pritaria jūsų sąjungos nariui...
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos (1)
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai”” (2)
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...