Kontaktai      Rašykite mums       KK TV       Siūlo darbą       Foto       Prenumerata Lietuviškai По-русски English
2019 Rugsėjis 19 Ketvirtadienis
 

Bado akcijos prie Prezidentūros organizatoriai: „Teisėjų savivalė šalies gyvenime pasiekė valstybei pavojingą mastą“

2017-08-08 11:49 | Nuomonių ringas | Komentarų (37)

Padėtis teismuose Lietuvos piliečius verčia imtis drastiškų priemonių - prie Prezidentūros prasidės bado akcija "iki galo" . KK nuotr.

Šių metų rugpjūčio 21 d. bado akciją prie Prezidentūros dėl situacijos teismuose pradedantys Lietuvos piliečiai teigia nusiteikę badauti „iki galo“, nes „teisėjų savivalė šalies gyvenime pasiekė valstybei pavojingą mastą“.

Bado akcijos organizatoriai šiuo klausimu kreipėsi į Lietuvos Prezidentę, nes, kaip teigiama žiniasklaidai išplatintame jų kreipimesi į Prezidentę, būtent valstybės vadovo priedermė yra rūpintis visų valstybės funkcinių subjektų veikla. Tuo tarpu teismai, anot pasiryžusių „iki galo“ badauti Lietuvos piliečių, Lietuvoje esą pavirtę „nekontroliuojama uždara (klanine) sistema“.

„Pagal savo funkcinę paskirtį teismai turi spręsti ginčus dėl teisėtumo ir teisingumo. Tačiau dalis Lietuvos teismų teisėjų savo vaidmenį valstybėje supranta kitaip. Jie nesiekia atkurti teisinės taikos, kaip to reikalauja LR CPK 2 straipsnis, gindami žmogiškąsias vertybes, vadovauja teisminiam procesui vardan proceso. Taip vyksta ne tik dėl sąmoningo piktnaudžiavimo tarnyba, turint savanaudiškų interesų, bet ir kai kurių teisėjų nesupratimo, jog teisingumas yra dorovinė vertybė, o ne teisminė procedūra. Vykdyti teisingumą – tai atlikti pareigą tiesai, o ne vadovauti teismo procesui.

Procedūrų reikšmės suabsoliutinimas, išeinant už teisėjo kaip valstybės funkcinio subjekto sampratos ribų, teismus Lietuvoje pavertė nekontroliuojama uždara (klanine) sistema. Jungtinėse Tautose patvirtinti Pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai Lietuvoje suprantami kitaip nei jų lingvistinė ar loginė prasmė. Jeigu tarptautinis aktas teisėjo nepriklausomumą supranta kaip teisėjo pareigą nepasiduoti spaudimui, išorinėms paskatoms, tiesioginiam ar netiesioginiam įsikišimui ar grasinimui, tai Lietuvoje teisėjo nepriklausomumas suprantamas kaip nekontroliuojama galimybė savavaldžiauti. Jeigu tarptautinis aktas kiekvieną teisėją (nepriklausomai nuo jo rango) įpareigoja „vadovautis faktais ir įstatymais“, tai Lietuvoje kasacinės instancijos teisėjas yra saistomas ne faktų, o „pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų nustatytų aplinkybių“ (LR CPK 353 str. 1d.). Tai reiškia, kad žemesniojo teismo absurdiškos klaidos atveju kasacija įstatymą taiko absurdui.

Ar tai užtikrina teisėjo nepriklausomumą? Jeigu tarptautinis aktas įpareigoja teisėją vadovautis Lietuvos Konstitucija, Įstatymu, t.y. užtikrinti įstatymo viršenybę, tai Lietuvos nacionalinė teisė (Teismų įstatymo 23 ir 31str.) teisėjui leidžia savaip aiškinti įstatymą, įstatymo viršenybę pakeičiant teismo išaiškinimo viršenybe.

Ar įstatymo leidėjo valią pakeitus teisėjo valia atsiranda daugiau teisingumo? Teisminė praktika rodo, kad teisėjų savivalė šalies gyvenime pasiekė valstybei pavojingą mastą, dėl ko piliečių pasitikėjimas valstybe nuolatos smunka, tapdamas emigracija lemiančiu katalizatoriumi. Valstybės vadovo abejingumas demografiniam Tautos nukraujavimui prilygintinas nusikaltimui“, – rašoma bado akcijos, prasidėsiančios rugpjūčio 21 d. prie Prezidentūros, organizatorių kreipimesi į Prezidentę.

KK inf.

Komentarai

 

 

 
 1. nemanau,kad i ta akcija susirinks tukstanciai,niekada to nebuvo lietuvoje,geriau badu numirs bet neateis… o o o o jeigu atvaziuotu Gaga” PLIKA SUBINE susirinktu simtas tukstanciui…… tokie mes esame…lietuvoje….

  Thumb up 7 Thumb down 2

 2. negana to,kas pasiule (jau pries daugel metu) padidinti
  teisejams algas net iki kosminiu aukstumu( palyginus su gydytoju darbu-gal ji lengvesnis ir be atsakomybes?
  Ar pasiule tik ne tata,o valdantieji tai klusniai ivykde.
  Todel mus jau visas pasaulis bado pirstais,kad algo ir pensijos maziausios,o kainos ir paslaugos auksciausiois.Kodel zaliu vadas ir premjer apsimeta lyg niekur nieko? Tauta liko nusivylusi,todel zudosi ir sprunka kur kas tik ismano,todel nekliedekit apie grizima.

  Thumb up 15 Thumb down 1

  • Vagnorius pakėlė algas teisėjams.Prisimenu,mamos pensija 170,o KT teisėjo 17000 .Mama a.a. tada kalbėjo,kad net įsivaizduot sunku… skirtumas 100 kartų.
   Nors Vagnorių jinai atsimindavo geru žodžiu.Kalbėdavo…Vagnorius KIEKVIENĄ mėnesį nors ir po mažai po kelias ,,kapeikas” bet pensijos DADEDA.

   Thumb up 8 Thumb down 0

 3. Ar nereikėtų prisidėti ir jau dabar badaujantiems pensininkams,kurių pensijos nesiekia nė 150-250 eurų? Juk pertekliuje gyvenantys,nutukę esantieji valdžioje jų neužjautė ir neužjaus,o toliau viską brangins,didins socialinę atskirtį,švaistys varganas lėšas visai ne ten,kur reikia. O kad užmaskuoti savo juodus darbus vis garsiau šauks -”rusai puola”.

  Thumb up 23 Thumb down 1

  • Tikiuosi žinai apie egzistuojančias pareigūnų pensijas kur darbo stažo pakakdavo 20 metų o dabar reikia 25? Nesunkiai suprasi kad jei vienam kad gautu “pilną” pensiją reikia atidirbti 45 metus. o kitam tik 25. Tai iš kieno pensijos dengiama tie neatidirbti 20 metų?
   Tikiuosi girdėjai ir apie sportininku pensijas, rentas apie mokslininkų, menininkų ir tt. pensijas? Ir visos jos mokamos iš “Sodros” biudžeto. Tad ir išvada nesunkiai padarysi kodėl vieniem pensijos labai mažos o kitiems tūkstantinės.

   Thumb up 4 Thumb down 0

 4. turėtų būti dėl neištirtos Medininkų bylos visiems, visų rūšių esamiems ir buvusiems politikams ir teisėsaugai su teismais.

  Thumb up 22 Thumb down 0

  • jiems zodis “gėda”nieka nesako,todel nereikia buti naiviems ir nerasineti ,nes juokingai atrodokada toks bardakas cia jau ne zodziais, o darbais mes tevyne mylim…

   Thumb up 13 Thumb down 0

 5. Apduję lyg musės nuo Landzbergio dvoko,
  Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
  Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
  Be jankių jau net nusišikt nebegali.
  Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia
  Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
  Tik Landzbergio šunys to siaubo nemato-
  Į šūdą įmynę gyventi įprato.
  Beretės negali žiūrėti į tiesą-
  Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
  Net per teleskopą užžlibinę rusą,
  isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
  Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
  Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.

  Thumb up 41 Thumb down 6

 6. Dar vienas išpuolis prieš Lietuvą.
  Internetiniame šiukšlyne, mūsų Vytis pavadintas balvonu ir LRT (siauru_vizos – kasper_vizijos) veikėjų pagalba tai (su pasitenkinimu) paskleista Tautai. Paklausykim kaip niekinama Lietuva ir Tauta,
  va čia nuo (1:13:00)
  lrt.lt/mediateka/irasas/1013673412/ryto_garsai_2017-08-08_06_30

  Thumb up 4 Thumb down 10

 7. Jie tikrai badaus iki savo galo. Nes, pajutusi savo galias ir nebaudžiamumą, teisėjų mafija nepasiduos.

  Thumb up 40 Thumb down 0

  • Savo laiku Kalantos auka irgi galbūt kai kam atrodė beprasmė. Bet tokie dalykai be pasekmių nepraeina. Galbūt auka ar dvi išjudins tą supuvusią sistemą.

   Thumb up 39 Thumb down 0

   • Gal Tamsta malonėtumėte ta sekančia auka tapti ir parodyti pavyzdį kitiems pasekėjams?

    Thumb up 15 Thumb down 6

    • Jeigu žmonės jau pasiryžo tokiu drastišku metodu kovoti už visos Lietuvos teismų sistemos tikrą nepriklausomybę ir naują sprendimų kokybę, tai tik galima pagirti juos, morališkai paremti

     Thumb up 32 Thumb down 1

     • kas tie žmonės ir kiek tų žmonių? Manau kad susirinks kokie 10 ar 15 “nuskriaustų disidentų”. Ir niekam tas jų “badavimas” nerūpės.

      Thumb up 3 Thumb down 0

 8. Geriau badautų ne prie Prezidentūros, bet prie Aušros vartų. Iš ten daug didesnė tikimybė būti išklausytiems. Daukanto aikštėje nulis šansų, o Dievo Motina… ką žinai? Visko gali būti.
  😀

  Thumb up 33 Thumb down 2

 9. O as dideli skersa dejau ant sudinu Lietuvos teiseju!Po Strasburo! Paklausykit youtubej mano dainusku Anis sudini teisejai ir kita Ispindeje teisejai! Greit irasus idainuosiu su orkestru!

  Thumb up 22 Thumb down 3

  • Net ir gabiausiems, talentingiausiems dainų autoriams ir atlikėjams labai sunku prasimušti į aukštumas ir susitarti su orkestrais be profesionalių agentų pagalbos ir reprezentacijos. Patariu pasitarti su tokiomis talentų agentūromis kaip Creative Artists Agency (CAA), United Talent Agency (UTA), International Creative Management (ICM), . William Morris Endeavor (WME). ICM Partners. Juos lengva susirasti Internete.

   Thumb up 1 Thumb down 3

 10. Šių metų rugpjūčio 21 d. bado akciją prie Prezidentūros dėl situacijos teismuose pradedantys Lietuvos piliečiai teigia nusiteikę badauti „iki galo“, nes „teisėjų savivalė šalies gyvenime pasiekė valstybei pavojingą mastą“.

  O prieš prasidedant bado akcijai, turintis vos ne keturių metų badavimo stažą Petras Auštrevičius pasidalins patirtimi ir prainstruktuos dalyvius, kaip teisingai badauti, kad ištempti „iki galo“- iki 2019 metų prezidento rinkimų? Tikėtis iki to laiko kokių nors pokyčių – beviltiška, nors bebadaujant ir užpakaliai, kaip Auštrevičiui, voratinkliais apsitrauktų.
  O jei rimtai, tai valdžiai tokia valdoma teisėsauga labai tinka, todėl niekas nei pirštelio nepajudins, kad ką nors keisti. Ir ant tų visų badavimų aniems tik – aaapppčččyyy!

  Thumb up 38 Thumb down 0

  • na tu jau vieskuom patenkintas tai kokio ybio cia smaukaisi,eik pas delfistus ten visi patenkinti,,visi apsaugoti ozio apmyzta berete

   Thumb up 10 Thumb down 2

  • Ateis amžinos teismų ir valdžios aukos – Vladas Lukoševičius, Arvydas Brunius, Baba, poetas, eilėraščio “valdžiagyvių garbei” autorius, Aurimas Drižius ir dar bene 5 nuskriaustieji. Dar aišku atvyks ir Russia Today bei Kiseliovo TV filmavimo grupės su reporteriais. Aš irgi atvyksiu, atsinešiu savo mėgiamą alaus ir šnapso kokteilį, bet nebadausiu, tik iš toliau spoksosiu ir kaifuosiu.

   Thumb up 0 Thumb down 3

 11. Zydu valdymas…,o kada tiesa buvo?2.Dabar svarbiausa :zyda lietuviskai kalbanti i Prezidentus!?Atseit ,kap Kernavej:Moze auksciau uz Vytauta Didiji…..

  Thumb up 24 Thumb down 5 
Video reportažasNerpigiau./lt/produktas/505/nusikaltimas-valstybes-vardu

Aktualu. Komentarai
E. Laurinaitis: priimti „kitokį“ padeda suvokimas, kad kiekvienas iš mūsų apskritai yra skirtingas 2
J. Imbrasas: Trakai turi problemų, kurias reikia nedelsiant spręsti 1
Foto reportažai Aktualu Naujausias numeris
Seimas pritarė naujai žalos atlyginimo pacientams tvarkai 
Seimas priėmė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų...

Ką signalizuoja pirtyje netikėtai užklupęs galvos skausmas? 
Turkiška, suomiška, rusiška ar japoniška – pirčių pasirinkimas šiais laikais tikrai didelis, o...

Kaunas planuoja statyti metro (balandžio 1-osios pokštas) (9)
Premjerui Sauliui Skverneliui pavadinus mūsų brolius latvius konkurentais, daug kam kilo mintis, kas...

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą 
Teisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują...

Premjeras: Tikiu Lietuva ir kviečiu visus švęsti mūsų Tėvynės gimtadienį! (12)
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.  „Sveikinu jus...

Prezidentė: Švęskime Vasario 16-ąją, kaip išsivadavimo ir laisvės šventę! (21)
Brangieji, atkurtoji mūsų valstybė skaičiuoja naują šimtmetį savo ilgaamžėje istorijoje. Švęskime Vasario 16-ąją,...

Anekdotas


Naujovė KK Facebook
Reklama

Politika   Bylos, sukrėtusios Lietuvą
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku išrinktas D. Gaižauskas (5)
Trečiadienį vykusiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje, aktyviai...
TS-LKD sveikina Aušrą Maldeikienę prisijungus prie bendros frakcijos Europos Parlamente (1)
„Sveikinu Aušros Maldeikienės pasirinkimą prisijungti prie Europos Žmonių partijos (angl....
Šalies vadovė dalyvauja Ukrainos Prezidento inauguracijoje (9)
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su kitų Europos šalių...
 
Teismas vėl atmetė „MG Baltic“ reikalavimą atlyginti 13 mln. Eur tariamą žalą (7)
Lietuvos apeliacinis teismas dar kartą atmetė ieškovės UAB „MG Baltic...
Rusijos žurnalistas A.Nevzorovas nufilmavo Medininkų žudynes? (281)
Kas iš tiesų įvyko 1991-ųjų metų liepos 31 d. naktį...
Aukščiausias teismas abejonių dėl įrodymų Medininkų byloje neišsklaidė (38)
Nors Aukščiausiasis teismas vasario 28 d. ir paliko galioti Apeliacinio...
 

Teisėsauga   Verslas, ekonomika
Alytuje išžaginta į darbą ėjusi moteris
Liepos 18 d. apie 5 val. 20 min. Alytuje, Jazminų...
Įtariamojo asmens tapatybė jau nustatyta
Šiandien Vilniaus apskr. vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą žiniasklaidai, kuriuo...
Pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – atpažinti plėšimu įtariamą vyrą (1)
Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo...
 
Kaip verslas atrakino naują požiūrį į biuro baldus
Jeigu išgirstate žodį „biuras“ turbūt įsivaizduojate sublokuotas arba į kabinetus...
Išmaniosios skaitmeninės televizijos galimybės Lietuvoje (1)
Skaitmeninė, savo funkcionalumu bei kanalų gausa, nerungė ilgai karaliavusią analoginę. Žinoma,...
„Huawei“ pristato stilingą „Mate 10 lite“ (1)
Nuo šiol bus dar paprasčiau pasidaryti tobulą asmenukę ar pagauti...
Krašto apsauga   Užsienis
R. Karoblis naujuoju kariuomenės vadu siūlo Sausumos pajėgų vadą gen. mjr. V. Rupšį
Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis naujuoju Lietuvos kariuomenės vadu Prezidentui...
Kazlų Rūdos poligone treniravosi Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos
Kovo 20 d. Lietuvos kariuomenės Brigados generolo Kazio Veverskio poligone...
Naujo Lietuvos kariuomenės laivo pirkimas bus skelbiamas balandį
Lietuvos kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą teršalų likvidavo ir gelbėjimo...
 
Pretendentė į EK pirmininkes sulaukė europarlamentarų reakcijos
Pretendentė į Europos Komisijos (EK) pirmininkės postą Ursula von der...
V.Zelenskis „nokautavo“ P.Porošenką (7)
    Pomaidaninio Ukrainos prezidento Petro Porošenko „puota karo metu“...
Dėl Skripalių apnuodijimo S.Lavrovas pirštu dūrė į NATO: „Tai ne „Novyčiok“, o BZ“ (23)
Rusijos URM ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Cheminio ginklo draudimo...
Sportas   Laiškai
Cristiano Ronaldo sezoną temdo priekabiavimo skandalas
Cristiano Ronaldo – vienas geriausių planetos futbolininkų. Apie šį portugalą...
Lietuvos rinktinės laukia kroatų išbandymas
  Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė tęsia kovą dėl galimybės...
Fiodr Černych perėjo į Maskvos „Dinamo“ (1)
Paskutinę perkėlimų dieną Maskvos „Dinamo“ paviliojo Lietuvos futbolo rinktinės kapitoną...
 
Geradarei savanoriai pačiai prireikė pagalbos
Nuo nelaimės nėra apsaugotas niekas. Likimas skaudžiai skriaudžia ir tuos,...
Mulkinanti apklausa “Mes europiečiai””
Šiuo metu – 2019.05.11, 17:30, – portale lrytas.lt  vykdoma apklausa,...
Padėka
PADĖKA Dėkojame visiems vienaip ar kitaip prisidėjusiems ruošiantis pirmajam renginiui...